Advertentiën. Ie en 2e Hyuotfieken, alle Verzekeringen, Koop en Verkoop. CASPER PLOiyiP da, „CLAUDIA" een overheerlijke verfrissciieiide liinciip.de is? telegrafisch weerbericht volgens waarnemingen verricht in den jorqen van 6 Augustus 1927, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. joogste Barometerst.: 769.1 te VardÖ. aagsle Barometerst.: 75335 te Valendia. Verwachting tot den avond van 7 Aug.: [wakke tot matige wind, aanvankelijk uit ioslelijke, later uit Zuidelijke richtingen, [eest zwaar bewolkt tot betrokken. Waar- cbijnlijk eenige regen of onweer. Iets oeler- barometerstand. Do stand van hedenmiddag 9 uur la angegeven door den grooten wijzer. Het unno lijntje beduidt den stand van gis- eren. LUCHTTEMPERATUUR. 23.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a.: Van Zaterdagnamiddag 9.42 uur tot Dndagmorgen 4 58 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 19.5 en l uur 20 gr. C. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur en 12 uur 22.5 gr. C. ruidspaar in optocht het dorp door, op n versierde ossekar gezeten, begeleid met luziek trommel en fluit omgeven van lortsdragers, familieleden en belangstel- oden. Deze optocht is de kroon van 't !?st. De eerste avond ging alles goed. Den reeden dag hield de munshiff inland se burgemeester met de notabelen van dorp een geheime vergadering. Ze be- iraken hoe het steeds de gewoonte was. j zulke optochten, dat het. bruidspaar bij I passeeren van het heidentempeltje af- eeg en eerbied bewees aan den afgod, ooit hadden de Christenen dit gedaan, nar nu zouden zij de kracht van hun god ins laten zien- En toen 's avonds de brui- fissloet de tempel wilde passeeren, was weg versperd van heidenen. De muii- iff gebood af te stijgen en de zegen over un huwelijk ook af to smeeken van den p-god. Zoo niet, dan zou de verdere op- cht en feestelijkheden verhinderd wor ts, Het echtpaar weigerde zulks te doen. i Christenhanden jeukten. Maar een opparlij zou voeren tot moord en dood- ig. Dus keerden ze teleurgesteld naar uis terug. Nu was het sein tot vervolging geven. Toen ze den volgenden dag rijst !dc koopen, werd het hun geweigerd; toen water wilden scheppen uit de dorpswei inden ze deze door heidenen bewaakt en Besten met leege vaten terugkeeren. Toon hongerig en dorstig hun akkers wilden an bewerken, zagen ze dat de bedienen ar bezig waren en hun den toegang 'ont- fden. De munshilff weigerde hun klach- ite aanhooren. Dit duurde meerdere da- L De Christen werd van nu af beschouwd t 't uitwerpsel der maatschappij- Nie- md der dorpelingen wilde nog iets met n te doen hebben. Den Christenen werd I leven onmogelijk, zelfs werd hun den Sang tot hun k-apelletje belet. Ze wend- n zich tot hoogere autoriteiten. De poli- kwam en herstelde de orde en gaf de ik over aan de rechtbank. Het gerecht ig den bekenden tragen gang. Nu is in Indië niet gemakkelijk rechtvaar- beid te verkrijgen. Omkoopingeh komen ik voor. De getuigen zijn niet bang voor ineed. Ze zullen voor belooning valsche uigenïs afleggen, want eenige ponden ■;t aan den god of wat ghi-gesmolten tt en alles in weer vergeven. De go- hlszittingen namen een aanvang, en fden 5 maal herhaald alvorens een he- sing kon vallen- Somtijds moesten aan jaagden en getuigen 16, soms 40 kilo- kr wandelen om de zitting bij te wo- Een dezer zittingen heb ik meegc- akt. Na een vermoeiende reis van 70 ki- leter was het hof bereikt, 't Was li f. 't uur om te beginnen, doch de rech- kwam pas om 1 uur. Af te leiden uit heftige gebaren van getuigen en grim- »o blikken van beklaagden, moet 't er r® zijn toegegaan, doch ik kon 't ge- fin die taal niet volgen. Om uit te rus- brachten we den volgenden dag door 'dorp, tot groote voldoening der Katho- ®n. De aanwezigheid des priesters Jt zeer gewaardeerd ze kunnen de dsdienstplichten waarnemen, 'gevoelen 1 dan meer Katholiek en sterk in de fnwoordigheid van hun herder. Gaarne den zo ons een heele week in hun mid- gohad. Voor den honger zouden ze wel itfn. Gingen zelfs op de hazenjacht om een kluifje te verschaffen bij do rijst bracht goede buit mee terug. slotte kwam de uitspraak. Blijk- r had de tegenpartij er heel wat voor f gehad., want het vonnis was zacht, 'erden veroordeeld om een som gelds eponceren, die ze na 6 maanden zou- •erugontvangen, indien geen verdere den binnenkwamen. Mijn inziens be- dd dat ze na 6 maanden weer met Mdo spel kunnen doorgaan. Ook de fjenen waren van dezelfde meening. fiolen hc-t dorp voor goed te verla- d 2ich te voegen bij hun vroegere ^gonooten van dezelfde stam en be- ■^on 100 Kilometer meer Zuidwaarts. "!|n doortocht met have en goed u|on ze me een bezoek in Xcllore. Het was zielig om te zien, hun heele bezit bestond uit kinderen en een bundeltje kleeren. Sommige konden zich niet eens een maaltijd verschaffen, en moesten be delen langs den weg. Thans wonen ze in een dorp waar geen heidenen zijn om hun leven moeilijk te maken, tevreden in het eenvoudig be drijf. Het Mariabeeld en de bel hebben ze ook meegenomen als dierbare schatten. Nu wachten ze het tijdstip af dat in hun nieuw dorp een kapelletje zal verrijzen van steen, beter bestand tegen het klimaat en de zware regens dan liet huidige van zand, klei en palmblaren. Maar hun vcr- waching kan nog niet verwezenlijkt wor den. Wel zullen ze deen wat ze kunnen, doch sparen is niet gemakkelijk met een inkomen van 50 of 60 cent per familie per dag. Het ergste is dat in hun vroeger dorp geen Katholiek meer woont en het zal lang duren na deze diepe verbittering dat eenige heidenen zich geneigd zullen voe len de H. Godsdienst te omhelzen. Vroe ger werd daar eenige malen 's jaars het H. Misoffer opgedragen, hetwelk glorie gaf aan God, verlichting aan de Geloovige Zielen en genade ter bekeering aan de beidenen. Het dorp is geweest een licht baken in 't heiderdand, een oase in de woestijn, waar temidden van afgoden dienst de Ware God geprezen werd. Thans is het terugegaan in de duisternissen van het heidenland en de bekeering ook van de omliggende dorpen is verschoven naar een tijdstip van verscheidene zoo niet vele jaren later. Want ze hebben niet er kend wat hun tot vrede strekt. Het grootc Hemelsche Rijk. China, waar de Missie zoo bloeide is gerezen in oproer Een geest van nationalisme, onafhankelijk heid en anti-Europeïsme heeft zich van de gemoederen meester gemaakt en ook dp Kerk wordt verdrukt en vervolgd. Zal de christengemeente in China, nu op vele plaatsen zonder priesters, den schok kun nen weerstaan? Als de. Europeesche Ka tholieken het missiewerk in China beter hadden gesteund met geestelijke en tijde lijke middelen, ware zeker de Kerk in China sterker geweest om de huidige moei lijkheden te voorkomen of te dragen en tc overwinnen. Maar thans we weten het niet wc zullen blijven steunen en het beste hopen! Doch laat het een les en leer zijn voor de toekomst. Engelsch-Indië is ook c-en groot land van meer dan 300 mil- iioen inwoners. Het Katholieke element is er nog klein en onheteekenend in vergelij king van de groote machten van Hindu- en Mohammedaanscho godsdiensten. In de toekomst zien we een gevaar tegemoet. Onfeilbare teekenen doen getuigen van een zelfde geest, als nu Cnina bezielt, een geest van onafhankelijkheid, nationalisme, op stand en anti-Europeësche haat. Eenmaal komt de tijd dat Indië zich losrukt van do Engelsche Kroon en alle Europeanen, ook de priesters?, uitdrijft. Om op dat tijdstip Indië voor het Geloof te behouden, moet cr thans gewerkt worden. In ons leven moet het Katholicisme sterk worden gemaakt in Engelsch-Indië met Uw hulp, zoodat als eenmaal de Euro peesche Missionarsi valt onder het zwaard der opslande'ingen of noodgedwongen de kusten van Indië, zijn geliefd missieland, aan den horizon ziet Verdwijnen, hij een Kerk kan achterlaten, sterk in geest en getal, een Kerk van Indiërs, wel bestuurd en geleid door de zonen des lands, de in- landsche geestelijkheid. Nu is de dag des heils, nu moet gewerkt worden voor de hekeering van Engelsch Indië, opdat ook dit land niet deele het mogelijke lot van China, maar worde en büjve het eigen dom van Christus. B VLASVELD, Pr.-Miss. St. Joh's Seminary, Nellore Br.-India. HET KLOOSTER VAN SATAN Een oud' verhaal, naverteld door Fabianus van de Kluizenaarsbronne- Op een herfstdag, lang geleden, trokken tegen het vallen van den avond, twee mon niken door een dicht, woest woud.-Zij wa ren op weg naar een klooster hunner orde, waar de oudste den abt over een zeer ge wichtige aangelegenheid moest spreken. De jongste kloosterling was hc-m door zijn overste als metgezel toegevoegd, opdat zij getweeën do moeilijkheden der reize zou den trotseeren. De schemering breidde reeds zijn vale sluiers uit lussehen het geboomte en nog ontwaarden zij nergens een woonstede, waar zij den nacht zouden kunnen door brengen. De vrees bekroop langzaam hun ziele, want het bosch was vol geheimenis en het gehuil der wolven, dat klagend weerklonk in de verte, joeg hun een hui vering door do leden. Broeder, sprak de ouJste, een eer biedwaardige grijsaard, op wiens gelaat strenge beheersching en afsterving aan het aardscho hun stempel drukten, tot zijn reisgezel, een slanken nkaap, wicn de rei ne onschuld dor jeugd uit de klare oogen straalde, laten we bidden tot de gebene dijde Maged Maria, opdat zij hulpc vcrlee- ne en ons redde uit dezen benarden toe stand. Want zoo we niet spoedig een on derdak vinden, zoo zijn wc verloren, daar het nacht wordt en de wolven ons zullen verslinden. Hierop knielden beiden neer op den be- moslen bosebgrond en uit twee God wel gevallige harten steeg een vurige smeek- bedo op tot de H. Maria. Toen zij hun oogen weder openden, wel ke gedurende hun gebed devotelijk geslo ten waren, zagen zij tusschen 't geboom te een schoon gebouwd klooster. Vol vreug de bogen zij wederom hun knieën en dankten Jezus en Zijne gezegende Moedor voor zoo spoedig eene uitkomst. Dan togen zij verheugd met haastige schreden het indrukwekkend bouwwerk te gemoet. In hun blijheid echter ontging het hun, dal zijn omtreklijnen trilden en golf den, als steeg rondom de lucht verwarmd omhoog. Ook bemerkten zij niet, hoe* iu- plaals van het kruis een ijzeren slang zich op den top der kloosterkapel verhief. Aankloppend aan de poort wprden zij door den abt zeer voorkomend ontvangen, maar zijn gelaat was als een masker en een vreemd vuur schitterde in zijn oogen. Het avondmaal, waartoe hij hen noodde, bestond uit voortreffelijk toebereidde spij zen, welke den vermoeiden reizigers te beter smaakten, daar zij in dagen niets anders dan droog brood genuttigd hadden. De broeders, die mede aanzaten, hadden dezelfde sphynx-achtige gelaatstrekken als hun overste en evenals bij sloegen ook zij geen kruis bij den aanvang en het einde van den maaltijd. De gasten echter be merkten niets van al dit vreemde, zij waren to vermoeid en begaven zich daarom ter stond na het vesperbrood naar de cellen, welke de abt hun aanwees. 's Nachts stonden de beide monniken op om do metten te bidden. Klokgelui riep ook de andere broeders ter kapelle. Het waren echter geen statig galmende tonen, maar bet was een reeks van snel op elkaar volgende klepelslagen, geen vredig ge- tamp, maar een stormachtig, geja-agd aan gieren van klanken, dat door den nacht weergalmde. Met onrust in het iiart voegden zich do twee gasten in de -ij van kloosterlingen en kwamen in de kapel. Welk een aanblik! In het midden der holle, kelderachtige ruim te verhief zich een beeld van Judas, le vensgroot, waarvoor brandde een vuur, welks kwalijke walm de lucht verpestte. Geen altaar was te ontwaren, maar te gen een der wanden was een ster van goud bevestigd, waaromheen in een boog met grillige, bloedroodo letters stond geschre ven: „Lucifer, gij Morgenster, verkondigd de zegepraal der Helle, verderf, bidden wij u, het menschdom. Nadat de monniken hun plaats hadden ingenomen, verhieven zij een gezang, het welk denken deed aan het gehuil van hon gerige wolven- Het was een lofzang tot den Helle-vorst en de twee ontstelde gasten hoorden door het sombere vertrek de vol gende Godslasterende verzen weergalmen: Geloofd zij Lucifer en geprezen, Die der mensehheid eerste paar, Deed verleiden, bracht in vreeze Hem die troont op het altaar. Geloofd zij hij. die deed verraden Judas zijnen Heer en God, En do Joden deed beraden. Hem te slaan cp 't schand-schavot. Vol angst en schrik sloegen zij een kruis Plots weerklonk een hevige windstoot, een ontzettend gekraak en geknars het klooster was verdwenen. Niets was ervan over. Een dorre, schra le vlakte strekte zich uit op de plaats waar 't had gestaan. De Helsche bewoners wa ren weg, de abt alleen, die zich nu in zijn ware gedaante namelijk/ als een ha.igc bokpootige duivel vertoonde aan het ont- •hutsto tweetal, was gebleven. Met een vlijmscherpe stem, waarin be dwongen ergernis weerklonk, vertelde hij hun lioo de Moeder van Lucifers aarts vijand den slang onder haar voet bevolen had jJjn trawanten een klooster te laten bouwen, waarin zij twéo' ffio'nniken' 'een nachtverblijf moesten verschaffen. Daarna veranderde hij in een wcgwol- kenden sulternevel. De morgen was intusschen aangebroken God en Maria lovend zetten de twee op zoo wonderdadige, zeldzame wijze geholpen broeders, hun weg voort. Overal waar zij kwamen vertelden zij, wat hun was over komen. Wetenswaardig. Be zee is wispelturig. Wenken aan zwemmers en baders. Met de warmte komt bij velen ook do lust om te gaan baden, te zwemmen in de heerlijke zee, die vooral op een mooicn zomerdag, er zoo aanlokkend uitziet. Ve len zijn zich niet bewust van de gevaren die het baden of zwemmen in de zeo"-kan medebrengen en slehen zich meestal on bewust, aan zeer groote gevaren bloot. Hoewel reeds menigmaal voor die geva ren, die heusch niet denkbeeldig zijn, werd gewaarschuwd, achten wij het toch onzen plicht met dit zomerweer den ad- spirant-bader of zwemmer de gevaren der zee nog eens onder het oog te bren gen en met nadruk op het navolgende te wijzen 1. Kunt gij niet zwemmen ga dan niet te ver in zee.maar al kunt gij zwem men dan moet gij dat ook niet doen. Men moet de zee zeer goed kennen om ver van de kust te gaan. Gaat gij te ver dan brengt gij u zclven en anderen in gevaar. 2. Maakt gij gebruik van de badkoetsjes volg dan steeds de aanwijzingen van liet badpersoneel op. Deze menschen kennen de zee door en door en vergeet niet dat zij die aanwijzingen geven in uw belang en uw veiligheid. Wanneer gij u aan hun raadgevingen houdt dan kunt gij er zeker van zijn dat gij veilig zijt. 3. Maakt gij geen gebruik van de bad koetsen doch gaat gij baden of zwemmen aan het 'stille strand, dan moeten wij cr op wijzen dat het voor een ter plaatse onbekende bader tot zelfs kort onder den wal gevaarlijk zijn kan door gaten (onef fenheden in don bodem) waardoor men plotseling hel evenwicht kan verliezen, van de been geraken en door de gevaar lijke muien (trekgaten) kan worden meegesleept. 4. Ga nooit in zee op die plaatsen waar de bekende waarschuwingsborden staan. 5. Wilt gij zwemmen en kent gij de zee niet vraag clan aan vertrouwde strancl- menschen of de zee al of niet trekt. 6. En in 't algemeen: onderschat de ge varen van de zee nooit; hoe kalmer de zee, boe gevaarlijker zij soms is. Begeef u vooral bij Oostenwind (land wind) niet tc ver in zee. Immers dan is de zee hc-t gevaarlijkst. Wij hopen dat de waarschuwing door de belanghebbenden ter harte zal worden genomen en dat wij hiermede een klein steentje zullen hebben bijgedragen voor de algemeene veiligheid hij hel baden on zwemmen in zee. LAATSTE BER8CHTEM Aardbeving opgeteekcr.d. Gisterenavond om 9.25 uur Greenwich- tijd werd aan het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te de Bilt een sterke aard- Leving opgeteekend. Afstand 9100 K.M. Oorsprong nabij of in Zuid Japan. Ernstig ongeval. Een tweetal kruiers was gistermiddag voor een perceel in de Uithoornstraai te Amsterdam bezig met het ophijschen van een groot formaat kist. Teneinde het zwa re voorwerp omhoog to doen gaan, ging een van hen, een circa 30-jarig persoon, op vrij groote hoogte aan het touw han gen, om tegenwicht lo geven, terwijl de ander op de straat bleef en zorgde, dat de kist nergens tegen aanstootte. Plotseling brak het touw en vielen de omlaag zakken de kruier en do kist van een drietal meters hoogto op straat, waar de man tot over maat van ramp nog getroffen werd door een deel van het zware voorwerp. Met vrij ernstigo inwendige kneuzingen is het slachtoffer per auto van den G.G. en G.D. naar het ziekenhuis vervoerd. Gemaskerde rooveroverval. Bij den allecnwonenden gebrekkigen H. Nies in het gehucht Vrakker bij Weert werd dezen nacht door 3 gemaskerden in gebroken. De man werd op zijn hol vastge bonden terwijl een bedrag van 40.ont vreemd werd. De politie is de daders op liet spoor Brand aan boerd. In het stoomschip „Nicolaas", een aan den kolenhandel Berghuys te Amsterdam Lehoorende z.g. kolen vrachtboot, welke gistermiddag uit Engeland in de Amsler- damschc haven is gearriveerd, wor-i heden morgen te half 9 in de bakboordbunker brand ontdekt. In deze bunker waren 40 ton steenkool voer de eigen machines op geslagen. Het schip, dat ter hoogte van de Ertskade op de boeien ligt, had een lading van 3500 ton steenkool in, waarvan heden morgen reeds het grootste gedeelte was ge lost. De brandweer, die onmiddelijk werd gewaarschuwd, was spoedig ter plaalse met de drijvende molorbrar.dspuit „Jason" De hunker werd met 2 stralen aangetast en reels na ruim een uur blusschen was het vuur bedwongen. De oorzaak van het brandje is niet bekend. TELEGRAÜSÏSEN Saccc en Vanzetti. PARIJS, 6 Aug. (V.D.) Voor hot Amorikaanschc consulaat te Rijssel werd gisteravond door communisten gedemon streerd ten gunste van de begenadiging van Sacco en Vanzelti. Toen do politie in greep kwam het lot een botsing, waarbij een politiebeamble gewond werd. «RAG EÊflEyiS Vraag: Zijn cr te Enschedé en Bretla arbeidsbeurzen? Wat zijn do kosten per trein naar die plaatsen? Wat zijn in door snee de looncn van den werkman? De Heer en Mevrouw G. G. KNIJNENBÜRG-v. d.Meer, geven met genoegen kennis der geboorte van hun Dochter GEZINA SUSANNA THERÉSIA MARIA Tijdelijk St.Elisabeth Gesticht Leiden, 6 Aug. 1927. i27?30 WED. M. VAN DER BENT i. d. Schapensteeg, Telefoon 729 „Katwijksche" ZandaardappelEii (ronde) eerste soort, die zij aanbeveelt voor haar afdee- ling „Kleinbedrijf" als hare naam waardig. 12684 Kaaskleur KERBERT's de beste enorme kleurontwikkeling SEDERT 1853 BEREID. LET OP 't MERK. fl. HERBERT - Purmerend. 5140 De ondergeteekende belast zich met het plaatsen van benevens BILLIJKE CONDITIES. Makelaar 14409 fdOQRDESl C 23 LEIDEN. bioscopen. In do weck van 6 tot ca met 11 Aug.: City: Goedgekeurd voor volwassenen. Casino: Niet afgekeurd voor volwassenen Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Antwoord: Op uw eerste vraag kun nen wij bevestigen. 1 antwoorden. Wat uw tweede vraag betreft, zie u naar den spoor- gids of informeer u aan het station. Ten aanzien van uw laatste vraag kunnen wij u evenmin antwoord geven. Het doorsnceloon van den arbeider varieert naar gelang van het vak, dat hij uitoefent. KlARKTBERfCHTEeS LEIDEN. 6 Aug. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden mark' waren als volgt: prima fabrieksbotcr (con trole- J 1.90, prima hoeren boter 1.70 pev K.G. Aangevoerd 117/8 28/16 vaten, we gende 2665 KG. Handel matig. Eieren. Aangevoerd 8645 stuks. Do prijzen waren: Kippeneieren 6 658. en Eendeneieren 6.35—6 75 per 100 stuks. Handel vlug. Turfmarkt. In de week van I lot en met 6 Aug. zijn aangevoerd 220.000 stuks lange turf. Prijs: laagste 7.50, hoogste J 8.Korte turf geen aanvoer, geen no teeringen. RGELQFARENDSVEEN, 6 Aug. VeiJino Meloenen 1356 cent per stuk: Snijboonen 2.502.70, Snijboonen Slek 1.151.50, Princesseboonen 2.45—2.55, Idem zonder draad 2.652.80, Dubbele Stam 3.03, alles per 10 Kg.; Augurken: Fijn 5.80 7.80, Fijnbaslcrd 2.70, Basterd 2.65 2.75, Idem II 1.75, Grof f 1.351.55, Bommen 5070 cent, Idem II 20 cent, Slip- pel 4045 cent alles per 25 Kg. BOSKOOP 5 Aug. Veiling. Bloe men. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia. 30 ct., Golden Ophelia 27 ct-, Mar cel Rougcr 30 ct., Hadlcy 44—58 ct., Cl. Pernct 08 ct., Columbia 38 ct., Butterfly 27 ct., Bouche 26 ct., Polyavtharozen Orange Queen 29 ct. Diversen w.r bos: Dahlia's gr. bi. 2038 ct., idem kl. bl. 912 ct., Gla diolen 1022 ct., Anjers 1520 ct., Mont- bresia 2—4 ct., Flox 58 ct., Lilium Longi- florum 5—6 ct. per kelk. WOERDEN 5 Aug. Veiling. Groen ten. Kruisbessen 1012 per p. Rcode bes sen 1924 p. p. Zwarte bessen 24 p. p. Franmbo7.cn 34—37 p. p. Morellen 11—23 p. p. Booncn 2325 p. K.G. Tuinbooncn G'y p. K.G. Doppers 29 p. K.G. Uien 414 p. K.G. Aardappelen 2$y p. K.G. Pron kers 10 p. K.G. Augurken 12 p. K.G. Snij boonen 40 p. K.G. Postelein 10 y p. K.G. l'our Madam 12 y p. K.G. Oomskinderen 828 p. K.G. Jcllow Transparant 12—37 p. K.G. Mooie Keeltjes 328 p. K.G. Dirkcs- pceren 314 p. K.G. Suikcroeercn 510 p. K.G. Botcrpeeren G10 p. K.G. Glasap pels 14—19 p. K.G. Handappels 412 p. K.G. Perziken 210 p. st. Komkommers 3oy p. st. Bloemkool 1020 p. st. Me loenen 2952 p. st. Kippeneieren 0 p. st. eendeneieren 5 p. st. Peen 5G p. bes. Kro ten 35 per bos. Wegons haggerwerk zal de Sasseoibeimer" vaart vanaf 10 Aug. a.s. enkele dagen gestremd zijn van v.m. 5-8 en van 9-12 uur, n.m. van 2-6 uur. Tonkneppelen en Koekslaan op Woensdag 17 Aug. bij D. G. VAN DER VOORT Groenendijk, Hazerswoude 12712 ammïéi GesSenk heï L ief tfiewe^lk Adres: ZITA-VEREENIGING Galgewater 5a, Leiden ui:! Tclef. No. 1639 WEET GOS OVERAL VERKRIJGBAAR, Prijs per l/l flacon f 1,20, per 1/2 flacon f 0.65

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 7