et huis van den droom tweebe blad „DE LE1DSGHE COURANT" DONDERDAG 4 AUGUSTUS G@m@iï>ode Bes*ïcSiten. ongelukken. de onbewaakte overwegen. Op 't nippertje aan een ongeluk ontkomen- Toen de heer v. A., wonende Nieuweha- ven te Gouda, op weg naar Oudewater, met (cchtgenoote en kind per rijwiel den onbe- vaakten overweg bij Hekendorp passeer de, bemerkte bij tot zijn grooten schrik, dat op slechts weinige meters afstand een trein naderde. De heer v. A. sprong van zijn fiets en wierp deze zoover mogelijk van zich af. De man had geen tijd meer om jiet kind, dat achterop was gezeten, er af te halen, zoodat dit den smak meemaakte. Gelukkig werd het niet ernstig gewond. De kleine bekwam slechts een lichte hoofd wonde. De heer v. A., die zijn tegenwoor digheid van geest behield, greep vervol gens zijn vrouw en trok deze van haar rij wiel. Juist bijtijds, want slechts enkele se conden later werd de fiets door den trein yernield. „Msbd." Door de tram aangereden. Gisterenmiddag omstreeks 1 uur is door een motorwagen van lijn 11 bij de halte Duinstraat, te 's-Gravenhage, tegenover liet politiebureau een oude man aangerer 'den. De 74-jarige G. v. d. Z., wonende in 'do Zeezwaluwstraat wilde do tramrails oversteken, juist toen lijn 11 naderde. Daar v. cl. Z. doof is, hoorde hij de signalen van 'den bestuurder niet. Hij bemerkte de tram ïo laat en werd door den motorwagen aan gereden. De wielen ging hem over hot rech terbeen, dat geheel werd afgereden. Ook bekwam de man nog een hoofdwonde. In zorgwekkenden toestand werd het slacht offer in het ziekenhuis opgenomen. Overreden. Te Asten is het 5-jarig dochtertje van J. van de Ven door een luxe auto overre den en op slag gedood. De auto reed door, doch het nummer is bekend. Daodelijk motorongeluk. Maandagavond j.L is de heer J. H. Ve der, de 20-jarige zoon van den voorzitter der Kamer van Koophandel te Rotterdam, te Belfast met een motorfiets verongelukt, ïïet tragische in dit ongeval is wel, dat de vader juist voor besprekingen over de luchtlijn Duisburg buiten Rotterdam ver toefde, toen dit ongeluk aan de 'familie telegrafisch bericht werd. Een autobus in de sloot. Dinsdagavond is een autobus op weg van Tilburg naar Moergestel, door het breken van een stuurstang, in een sloot gereden. iDe tien passagiers en de chauffeur bekwa men geen noemenswaardig letsel. De auto bus is zwaar beschadigd. Het ongeval is (veroorzaakt doordat de autohushestunrder Woest uitwijken voor een wielrijder. Verdronken. Het 6-jarig dochtertje van den landbou wer G. 0. te Nieuweroord is in een sloot Te Landsmeer is een vaartuig, bela- |»len met mosselen, gezonken. Van de twee inzittenden is een jongen van 14 jaar, zoon van F. van Schaik, verdronken. Te Dijk-Didam is zekere S. S. aldaar bij zijn woning verdronken, in een sloot ge vonden. De man schijnt 's nachts gestrui keld te zijn en zoo te water geraakt- Bijtijds gered- Dinsdagmiddag wilde do heer van B., boekhouder te IJmuiden, aan 't Bloemen- (laalsc.be strand een zeebad nemen. Nau welijks was bij te water of hij riep om hulp Zijn vrouw, die op het strand zat, begaf zich gekleed te water, en wist hem zoo lang bij de baren vast te houden, tot er «enige menschen kwamen opdagen. Met vereende krachten trokken zij van B., die reeds bewusteloos was, op het strand, waar na er hulp gerequireerd werd. Mevr. de KlerkOut, lid dqr Haarlemsche reddings brigade, die op het strand zat, spoedde zich Daat de plaats van het ongeval,- en nam den ilrenkeling in behandeling. Na .eenigen tijd kwam van B. weer tot bewustzijn. Per brancard werd hij naar den politiepost aan FEUILLETGK. Vrij bewerkt naar het Engelsch door P. G. Hoeks. (Nadruk verboden). -iËn zoo als het hem met dit meisje ge- ian was, zou heb wel altijd gaan," dacht ij. „Hij was niet voor het geluk geboren." Toen Dick midden Mei in Londen terug- vkeerd was, gold zijn eerste bezoek prof. want. Na de hartelijke begroeting van 'in kant zei bij: „Nu Dick, ik behoef niet vragen, hoe het met je gaat. Je ziet er ïtent uit. Die-maand of wat rust hebben goed gedaan. En, als ik vragen mag, zijn. je plannen voor de toekomst?" Ala het eenigszins mogelijk is, pro- *sor, keer ik weer tot mijn arme pa cten terug. Die hebben geneeskundige 'P soms hard noodig. Ik vind het nu «maal prettig onder zulke menschen te I "ken en je ondervindt een dankbaarheid D hen, die je bij anderen te vergeefs ekt." ■Dat moge waar zijn, jonge vriend, maar "kent toch ook aan je toekomst te den- I Jij, met je knappen kop dat zeg ik 'onduit, je hebt een knappen kop al "leed je niet altijd bij je examens ilr^11 krijgen, die Monk als een it 1 Maar je denkt te weinig aan je zelf, Ve«l aan anderen. Als ik jou was, zou maar eens goed over denken, alvo- 1 e«n besluit te neihen. Het kapitaaltje, den zeeweg gebracht, waar een dokter uit Zandvoort hem nog een injectie toediende. Na een paar uur kon van B per auto naar zijn woning te IJmuiden vervoerd worden. Men vestigt in verband hiermee de aan dacht op het nog steeds ontbreken van een telefonische verbinding op het Bloemen- daalsche strand. Teenen afgeknepen. Op een terrein aan de Maashaven te Rotterdam is de 25-jarige h-avenarbeider G. v- V. met den rechtervoet in een kolen- knijper beklemd geraakt. Alle teenen wer den afgeknepen. Een trap van een paard. Dinsdag kreeg op de markt te Deventer de landbouwer G. K- V. een trap van een paard tegen de onderkaak, waardoor deze op twee plaatsen werd gebroken. Doordat de man tengevolge van den trap kwam te vallen, werd hij tevens ernstig aan het achterhoofd verwond. Hij moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Verbrand. Het ongeveer tien maanden oud zijnde kindje W. M. B. nit de West-Frankenland- sche straat te Schiedam, trok gisteren avond ten huize van zijn grootmoeder een theepot om, waardoor het do kokende thee over het lichaam kreeg. Met verschillende ernstige brandwonden is het kindje per auto naar het ziekenhuis te Schiedam ver voerd. Als het kalf verdronken is De burgemeester van Berlïcum heeft, naar aanleiding van het feit, waarvan wij dezer dagen melding maakten, dat een' 29-jarige vrouw gedood werd door een verdwaalden kogel, aan het schuttersgilde St. Joris medegedeeld, dat tot nader be richt geen schietoefeningen meer mogen gehouden worden. ROOFOVERVAL TE AMSTERDAM. Hotelhouder mishandeld. Een klein bedrag aan geld g e s t o 1 e n. In perceel Singel 378, te Amsterdam, nabij de Beulingsloot heeft de beer Wessel een groot pension gevestigd, waarin vrijwel doorloopend tien personen gehuisvest zijn. In den regel zijn dit gepensionneerde on derwijzers, monteurs, kantoorbedienden, kappersbedienden, kellners, enz. Genoemde pensionhouder, die 64 jaar oud is, bevond zich gisterenmiddag om streeks kwart over drie in do keuken, welke geheel achter in dit oude huis is gevestigd Zijn vrouw was niet thuis, daar zij iemand zou afhalen. Op dat tijdstip verscheen een zijner lo geergasten, de Oostenrijker Victor Haher mann," die reeds geruimen. lijdjn het pen,-- sion vertoefde, heneden met oen gewattoer- den deken. Haheraiann liet hem dien de ken zien, zeggende, dat hij te vuil was om gebruikt te worden. De heer "Wessel, die hem schijnbaar ook verre van schoon yond, antwoordde, dat hij even een schuier zon halen om den deken af te borstelen. Inmiddels waren ook twee andere pen siongasten, de Duitschers August Muller en Max Kramer in de keuken gekomen. Terwijl de oude man zijn hand uitstrekte om den schuier te halen, wierp het drietal hem plotseling den deken over hot hoofd en een hunner drukte dien stijf- op zijn mond. Vervolgens gooiden zij hem op den grond en een hunner stopte hef slachtoffer een witten keukenhanddoek in den mond, ten einde hem het schreeuwen te beletten. Met vereende krachten knevelden zij den man, die den doken nog om zich heen had met een groot touw. Toen de aangevallene nog rumoer maakte, sloegen zij hem eenige malen in het gelaat. Wapenen werden bij dezen overval niet gebezigd. Terwijl het slachtoffer in de keuken op den grond achter bleef, begaven zij zich naar de voorkamer aan de straatzijde, welk vertrek in gebruik is bij de familie Wessel en maakten een linnenkast open. Zij behoefden het slot niet te verbreken, daar de kast niet gesloten was. Uit een geld kistje werd een bedrag van ongeveer 150 gestolen, hetwelk zich in een porte feuille bevond. Dit waren drie biljetten van 25.één van 20 en zes van 10. Met dit geld verdwenen zij haastig via de voor deur uit het huis. dat je bezit, raakt eenmaal op. Daar komt een eind aan. En wat dan?" „Daar hebt u volkomen gelijk in. Ik za-1 het dus nog een poosje in beraad hou den en nog een week of wat wachten, voor dat ik me hier of daar vestig." „Mooi zoo. En nu ik dat weet, heb ik een verzoek aan je te doen. Zou je een maand of wat willen wachten in plaats van een week of wat?" „Een maand of wat? Wat bedoelt u met die vraag?" „Dat zal ik je zeggen. Zooals je weet, heb ik, toen ik mijn professoraat het vori ge jaar neerlegde, nog een beetje praktijk aangehouden. Zoo nu en dan komt er nog wel eens een patiënt bij me aankloppen, maar dit gebeurt, gelukkig, hoe langer hoe minder. Gelukkig, zeg ik, want ik verlang naar rust. Ik heb ook wat afleiding noodig en heb het plan gemaakt de zomermaan den in Noorwegen te gaan doorbrengen. En nu kom ik met mijn verzoek, dat je, naar ik hoop, niet zult weigeren. Zou jij gedurende mijn afwezigheid mijn beetje praktijk willen waarnemen? Ik zal je de voorwaarden, waaronder ik je dit verzoek doe, even opnoemen. Jij neemt reeds je in trek hier in mijn huis, waar jo mijn gast zult zijn tot aan mijn vertrek toe, dat is tot over veertien dagen. Dan, als ik weg ben, ben jij hier heer en meester. Je kunt over het heele huis- beschikken. Mijn bi bliotheek staat voor je open en heb je lust een rijtoertje te maken, dan kan je ge bruik maken van mijn paarden en rijtui gen. Komen e-r patiënten, welnu, je behan delt ze naar jc eigen inzicht, want ik ver trouw je de behandeling van die patiënten Terwijl de roofoverval aan den gang was, werd; de aandacht van een den kostgangers, een 7Q~jarige man door het gestommel en geschreeuw getrokken. Langzaam ging hij naar beneden. Hij zag dat er geworsteld word in de keuken, doch 'meende aanvan kelijk, dat de drie buifenlandsche gasten aan het stoeien waren. Toen deze echter haastig op de vlucht gingen, besefte hij pas dat het ernst was en hij riep hard aan de trap, met het gevolg, dat ook nog andere kostgangers beneden kwamen. Een surveilleerende agent van het bu reau Singel werd gewaarschuwd en deze trof Wessel nog gekneveld en in den deken aan. De politie-beambte bevrijdde het slachtoffer en liet den commissaris van het bureau Singel, den heer P. Harrobomée, waarschuwen. Ook werd een dokter van den G. G. D. ontboden. Deze constateerde dat de toestand van Wessel niet ernstig was. Toch was hij. er leelijk aan toe. Ten gevolge van de mishandeling had hij een neusbloeding opgeloopen, het rechter oog was gesloten, terwijl een kies was los geraakt, waardoor een sterke bloeding was ontstaan. Bovendien had het slachtoffer net danig met de zenuwen te kwaal. De heer Harrehomée nam hem een ver hoor af. Wessel verklaarde o. a. dat hij niet het minste vermoeden op het drietal had gehad. Vooral Hahermann was om zoo te zeggen kind hij hem aan huis geweest. Toen hij in de keuken kwam, vermoedde hij niets kwaads, temeer, omdat de verhouding altijd goed was geweest, gedurende de zes a zeven weken, dat het drietal in het pension had vertoefd. Zij werkten niet regelmatig; soms waren zij dagen achtereen zonder werk. Dat vond zijn oorzaak in het feit, dat zij geen vast beroep hadden. Uit het onderzoek kwam voorts aan het licht, dat zij een gedeelte van hun klecding cp hun kamertjes hadden achtergelaten Zoo vond de politie eenige pantalons, welke om weer van oen vouw te worden voorzien, onder d'o matrassen waren gelegd. Verder een paar kellnerscostuums, een barbiers- jas en de overjassen van het drietal. Ofschoon uit te rekenen viel, dat het drietal het niet ver met de gestolen 160 zou brengen, liet de commissaris toch in allerijl het signalement naar de grensplaat sen teTegrafeeren. Ook anderen politie korpsen werd verzocht het drietal op te sporen en aan fe houden. De signalementen zijn: Victor Hahermann, Oostenrijker van ge boorte, ond ongeveer 23 jaar, van beroep kellner spreekt vrij goed Hollandsch. ten ger en klein van postuur, lang, donker achterover gekamd haar, aankomend kne veltje. Hij is gekleed fn een donker colbert- eostuum met een wit streepje en draagt een geel overhemd. August Muller, Duitsehei* van geboorte, oud ongeveer 28 jaar en van beroep bar- biersbediendc, is lang en mager, draagt een lorgnet met groote glazen en is ge- Meed in een zwart colbertcostuiim en lak schoenen. Zijn uiterlijk is bleek. Ook deze persoon spreekt goed Hollandsch. 1 Max Kramer, Dititscher' 'Van geboorte, oud naar schatting 24 jaar en van beroep kellner, heeft een middelmatig postuur. Hij heeft donkerblond haar-, een gladge schoren gelaat en draagt een donkerblauw cost num. Zijn type komt liet Joodsche nabij. Opmerking verdient, dat de tweede ver dachte, Muller, waarschijnlijk een wonde aan de vingers van een der handen beeft, daar Wessel verklaart, hem tijdens de wor steling gebeten te hebben. „Tel.*1 Dc hctslra? legt eau volledige bekentenis af- Gelijk wij reeds hebben gemeld, werd dezer dagen de 23-jarige Belg G. F. J. N. reiziger van beroep, door de Rotterdam- sche politie aangehouden, verdacht van meerdere diefstallen in hotels binnen en bui ten de stad. De man heeft thafas oen volle dige bekentenis afgelegd. Hij was een jon gen van netten huize, doch hij was den breeden weg opgegaan en had zoodoende werk en geld verloren. Van Maastricht was hij naar Amsterdam gereisd. Daar had hij een dag gelogeerd en toen hij probeerde zonder betalen te vertrekken werd hij door den gerant aangehouden. Hij betaalde vijf gulden en had nog juist genoeg om naar Rotterdam te vertrekken. In een hotelletje aan den Stationsweg heeft diij toen zijn in trek genomen. Te Rotterdam en nog elders heeft hij zich aan diefstal schuldig ge maakt. N. blijft volhouden gehandeld te hebben teneinde raad. volkomen toe, je bent er knap genoeg voor. Mag ik nu eens weten, hoe je over mijn verzoek denkt?" Dick zat besluiteloos. Wat moest hij ant woorden? Als hij weigerde, dan deed hij zijn vaderlijken vriend een groot ongenoe gen en hot voorstel zoo maar zonder slag of stoot aannemen streed tegen zijn eerge voel. De oude professor bemerkte zijn twee strijd al te wel. „Mag ik eens een antwoord voor u ge ven, beste vriend? Kijk, ik weet al voor uit, wat je van plan bent te zeggen: Ja, ziet u professor, ik zou u gaarne dab ge noegen doen, maar ik kan de aanvaarding- van zulk een royaal voorstel niet met mijn gevoelens overeenbrengen. Heb ik goed ge raden?" „Is u gedachtenlezer?" „Maar, besté jongen, ik ken je lang ge noeg om te weten, wat je van mijn voor stel denkt. En daarom zal ik den knoop nu maar doorhakken. Ik zal morgen voor den middag door mijn koetsier zeg te gen elven al je koffers uit het hotel la ten halen en dan verwacht ik je op het middagmaal om verder hier te blijven. Dat is afgesproken, niet waar?" Prof. Grant had het hem zóó gemakke lijk gemaakt, dat hij niet mocht weige ren en. per slot van rekening lachte hem het voorstel wel toe ook. Hij kreeg de be schikking over een mooi huis van alle ge makken voorzien, over een mooi equipage en over een pracht-bibliotheek, die hij bij zijn studie naar hartelust kon benutten. Hij stemde derhalve toe cn beloofde den Een handige dienstbode. Dinsdagmiddag, werd een ongeveer 30- jarige vrouw als dienstbode aangenomen in een pension op den Schiedamscha Sin gel te Rotterdam. Na ongeveer een uur was zij echter spoorloos verdwenen. Het bleek, dat zij ten nadeele van een ander dienstmeisje een bedrag van f 1.75 had meegenomen, terwijl uit een geldkistje van mevrouw een bedrag van 27 was ont vreemd. Volgens de verklaring van het dienstmeisje was do koffer, die de vrouw bij zich droog, zoo zwaar, dat vermoed wordt, dat hij inbrekers werk tuigen bevat te. De politie van het bureau Witte de Withslraat stelt een uitgebreid onderzoek in naar deze gevaarlijke dienstbode. Ruzie tusschcn man en vrouw. De 45-jarige los-werkman G- W. A. R., wonende in een pand in de Hudsonstvaat te Rotterdam, heeft Dinsdag een Lievige ruzie gehad met de 30-jarige mej. F. J. Langen tijd heeft hij, met doze juffrouw samengewoond en het schijnt, dat zij nooit den vrede gekend hebben. De buren vertel len, dat er in huiis altijd gevochten is. De vrouw had al eenige malen gezegd clat zij zou weggaan; de man had haar steeds ge waarschuwd, dat hij haar niet zou laten gaan. Toen de vrouw er van morgen van door gegaan was, heeft def man haar op het Hudsonplein staande gehouden. Hij haalde direct een broodmes voor den dag en gaf een groote snede in den mantel, van de vrouw; toen deze hard weg wilde loo- pen stak hij nog eens naar haar en bracht haar nu een steek in den rug toe. Van den schrik zakte de vrouw in elkaar. Door den Geneeskundigen Dienst is zij naar het zie kenhuis aan den Goolsingel gebracht, al waar zij verbonden werd. De wonde bleek niét ernstig te zijn. De man is aangehouden en in verzeker de bewaring gesteld. Oude munten gevonden- Op een open liggend stok grasland, toe- behoorend -aan mej. L., op den hoek Geit- straatLokerstraat, le Heerlerheide, wa- l ren vorige week, aldus het „Limb. Dagbl."" een viertal kinderen aan 't spelen, toen opeens een van hen een glanzend voor werp, nog half onder den grond verborgen in de gaten kreeg en het al spoedig had bemachtigd. Ook de andere kinderen waren weldra zoo gelukkig, wat niet lang onbe kend bleef, want de glanzende voorwerpen Heken al spoedig groote zilveren munten te zijn. Intusschen was de vader van een der kinderen, R. B., die dicht in de buurt woont, met een schop gekomen en na eenig graven bracht hij niet minder dan 454van dezelfde geldstukken aan 't licht, waarvan vele nog in stapels prachtig op elkander stonden: Bij nader bezien bleek de zeldzame vondst een partij Fransch zilvergeld te zijn, uit dc 18de eeuw. De munten zijn iets grantor .dan.onze rijksdaalders en wegen gezamenlijk ca. 13 K.G. Duidelijk kan men ze nog enderscheiden. Op den voorkant prijkt de beeldenaar van Lodewijk XV en ook zijn er bij met 't beeld van Lodewijk XVI- Hieromheen vindt men den Latijnschen afgekorten tekst: Lud.(ovicus) XV (XVI) D.(ei) G.(ratia) Fr(anciae) et Nav(arzao) Rex: Lodewijk XV (XVI) bij de genade Gods koning van Frankrijk en Navarra. Op den achterkant der munt staat .het wapen der Bourbons geslagen: drie lelies in 'n ovaal, waarboven op oen kroon en 't geheel door een krans omgeven. Om 't wa pen vindt men den tekst: Sit nomen Domi ni benediclura: de naam des Hoeren zij gezegend. Op de plek, waar 't geld gevonden werd, stond vroeger een groote boerderij, die 'n tiental jaren geleden afbrandde en niet meer is opgebouwd. BuSies?2. BericSrfen ONGELUKKEN. Een ongeluk in de bergen. De huwelijksreis van een paartje uit Vó- si hij Parijs is te Guillaumes aan den be. 'mden Alpenweg tot een droevig ein de gekomen. De heer en mevrouw Pion maakten de reis per auto en bezochten de volgenden dag cp den vastgestclden tijd present te zullen zijn. Een dag of tien later vertrok de pro fessor en Dick was meester in het groote en mooie huis in Grovesnor-street, zijn tijd verdeelend tusschen studie en uitstapjes en verder volop genietend van de hem om ringende weelde. Wat hem bevreemdde, was, dat er zich geen enkele patiënt aanmeldde. Had prof. Grant zijn praktijk dan geheel en al neer gelegd en had hij hem alleen maar ge vraagd bij hem te komen inwonen om hem in slaat te stellen heelemaal te genezen? Dick stelde dit zeer op prijs, maar hij vond die bezorgdheid ill te ver gedreven, want hij voelde zieh genezen van het waandenkbeeld, dat hem zoo lang beang stigd en geplaagd had. Zoo zoetjes aan was Dick gaan vergo ten, dat er nog zieke menschen op aarde konden zijn, toen hij op zekeren morgen een briefje op zijn schrijftafel vond van den volgenden inhoud: Waarde professor Grant, Zoudb u zoo vriendelijk willen zijn in den loop van den dag even te willen aan komen bij Uw d.w. Is id ra Desayne. Straat cn huisnummer ontbraken, waar uit- Dick opmaakte, dat genoemde Isïdra Dessayne eon goede bekende van den pro fessor moest rijn. Hi; sloeg het patiënten- boek op cn zag toon, dat ze woonde in een deftige zijstraat van Park-lane niet zoo ver van Grovesnor-street. „Zeker een oude dame," dacht hij, „die UIT DE RADIO-WERELD. Programmals voor Vrijdag 5 Augustus. Hilversum, 1050» M. 12.00 Politieberichten. 12.352.00 Lunchmuziek door liet trio van het restaurant De Rozenhoom te Bus- sum, d. 1. v. Willem Lob off. 5.00-7.00 Concert door het A. N. R. 0.- orkest. Anton de Leeuw, bas bariton. Egb. Teen, piano. 7.45 Politieberichten. 7.008.00 V. P. R. Ck-uitzending. 8.i0> Kurhansconcert. Symphonic-concert door het Residenties-orkest o. L v. Prof. Sehneevoxgt. 10.15 Nieuwsbericht. 1.2012.00 N. O. W-uitzending. Dans muziek door de North Star Band en do Amerukaanscho Marimba band, uit het Pa lais do Dansc, Scheveningen. D a v e n t r y 16IDO m. 12.20 Solistertconcert. 12.50 Orgelconcert. I.20-2.20 Lunchmuziek. 3.20 Solistenconcert. 5.20 Causerie. 5.35 Kinderuwrtje. 6.20 Orkest-concert. 6.50 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 7.05 Orkestconcert. 7.20 B.B. C. Muziekcritiek. 7.35 Do sonates van Beethoven. 7.45- Eye-wit mess account of the Dublin Horse show. 8.05 Variété (Piano, banjo, ukulele-ko miek)'. 9.05 A. W. Baskomb, De beroemde ko miek. 9.20 Weerbericht, nieuws. 9.40 Braadcastmusic of the coming week. 9.55 Programma, samengesteld door „The wicked uncle". II.20 „Gems of Romance", door Col. C T. Davis. 11.2012.20 Dansmuziek. „R a d i o-F a r i s" 1750 M. 10.50—11.20 Concert 12.502.10 Orkestconcert 5.055.55 Dansmuziek. 8.50 GaTaconccrt. Fragmenten u. ii. Ope- ra-comique „Don Quichotte". Massenet. Königswustorhausen 1250 LI. en B e r 1 ij n 484 e n 566 M. 3.208.05 Lezingen en lessen. 8.50 Symphonieconcert. 10.5012.50 Mandolineconcert langenborg 4G9 M., Minster, 2i?B!L Dortmund 5"3 M. 1.302.50 Orkestconcert. 5.506.50 Orkestconcert. 8.209.05 Liedjes hij óq luit door W. Kieonilbeck. 9.059.20 Causerie. 9.20 Concert. Orkest en ks-or Werag-loo- neeüston. Daarna tot 12.20 Dansmuz'ek. H'a in b u r g :"95 M. 4.20 Concert. 6.20 Theeconcert. 7.20 Orkestconcert. 8.2011.10 „De Tooverfluit" opera van Mozart in 2 aeten. Daarna dansmuziek. Café Wallhof. Brussel 500 M. 5.206.20 Trio-ccncert. 8.20 Orkestconcert. 8.50 Vlanmscho literatuur. 9.05 Gramofoomrruziek. 9.3510.20 Zang dcor een negerkwin- tct. bekende kloven ran dc Var. Het jonge vrouwtje, 24 jaar oud, begaf zich naar den rand van den afgrond om in do diepte te kijken, plotseling rolde oen steen onder haar voeten weg, waardoor zij haar even wicht verloor en in de diepte stortte. Haar lijk dat door den bergstroom was meege sleurd, is pas den volgenden dag gevon den. Prins Max van Saksen ernstig gewand. Prins Max van Saksen, een broer van den gewezen koning van Saksen is te Frei burg in Zwitserlani, waar hij hoogleeraar aan de katholieke universiteit is, door een motorfiets overreden cn ernstig aan het heen gewond wat hoofdpijn heeft, of aan een denkbeel dig kwaaltje lijdt. Kom, we zullen ons eert beetje opknappen en die eerwaardige oude vrouw eens gaan bezoeken." Hij liet inspannen en d.e koetsier reed hem naar het door hem genoemde adres. Het rijtuig hield stil in een deftige straat met deftige huizen. Dich steeg uit en zocht het nummer van het huis, dat hij weldra vond. Hij ging de hooge stoep op, die ver scheidene treden telde en liet den zware n. klopper op de deur vallem Een dienstbode deed hem open en toen hij zich bekend gemaakt had, ging zo hem voor naar eon achterkamer, waar ze hem oen stoel aan bood, zeggende, dat ze de juffrouw zou waarschuwen, dat de dokter er was. Nauwelijks was Dick alleen, of een ge voel van den grootstenafschuw ovorviel hem. Ontzet keek hij rond. Hij kende die kamer. Hij herkende het behangsel, het kleed op den vloer, de tafel, de stoelen. Ginds hingen de tamboerijn en do mando line omwonden met do kleurige linten en daar op het hoektafeltje ontdekte hij die vreemde porceleinen poppetjes, waaronder het beeldje van het Spaansche danseresje. En clan die sofa!Dezelfde van toon... Van dien avondHij zag weer het go- laat van dien jongen man.Hij rilde. Er bestond geen twijfel. Hij bevond zich in het huis van zijn droom. ("Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3