INGEZONDEN MEDEDEELING UW MEUBELEN. r: t verhaal, is nu nog slechis c-en fala- i.» -gana, daarom kan het ons geen oogen- 1 roeven of bevredigen; aanstonds zien v weer de woestijn in al haar naaktheid voor ens, troosteloos eenzaam! Slechts fen bedriegolijbe luchtspiegeling is deze Ascension de monsieur Baslèvre", geen hemelvaart! Heel anders is de tweede ro man: het leven van EmiJ von Bülow. In deze roman wordt de bekeering verhaald van oen man, die in enze dagen behoorde tot de prachtigste en mooiste figuren in de Jezuiêten-orde, waarin hij van zijn 33s(e tot zijn 80ste jaar getrouw zijn Heer en Ifeiland diende en om zijn groote deugden en verdiensten tot de grootste waarheden geroepen werd. Pator Metz vertaalt weer een interes sant artikel uit het boek „Van Gods Aan gezicht" van den Zweedschen dominé Bes- Je ow. De Prolestanlsche schrijver schels de levensmoeheid en levonswalg van velen en vervolgt dan letterlijk: Maar er bestaan geneesmiddelen voor die droefheid, welke een ziekte is tot stervens toe, en ik wil dit toonen. Ik ben gast geweest in vele kloosters, en nergens heb ik blijder menschen gezien dan daar. En ik denk hier bijzonder aan de Franciscanen, van wie er gezegd is geworden, dat „een innige blijdschap hun onderscheidend kenleeken geweest is, al van de stichting hunner Orde af, en dat hun leven zoogoed als een onaf gebroken blijdschap is". Ook denk ik aan de. vele nonnen, die ik gezien heb, met aangezichten rein en wit als hosties, en stralend van een stille vreugde, welke niet van deze wereld is. Vanwaar komt wel die heldere feest stemming, welke over de vreedzame klooster en hunne bewoners zweeft? Ja, iedereen, die een monnik of een non gezien heeft, weet, dat ze om het lichaam een koord dragen met drie knoopen en dat de knoopen zinnebeelden zijn van de geloften, welke ze afgelegd hebben om in armoede, gehoorzaam- heid en kuischeid te leven. En zoo hij eenigszins op de hoogte is van het kloos terleven in den tegenwoordigen tijd, weet hij ook, dat er geen beloften in de wereld trouwen worden onderhouden dan deze. 'n Merkwaardige erkenning in de mond van een Protestant! UIT DE OSHGEVIHG j HAARLEMMERMEER. Een 71-jarige redder ontvangt een belooning. Op een Vrijdagavond liep op den Zwa- nenburgerdijk nabij Halfweg de 71-jarige arbeider C. Lucke. Hij zag reeds van den wal in de Ringvaart een meisje drijven, een 4-jarig kind. Zonder zich te bedenken begaf de oude Luck, die niet zwemmen kon, zich gekleed te water en eerst na heel veel moeite kon hij het kind behouden op het droge brengen. Thans heeft het bestuur van het Carne- gie-hcldcnfouds den kranigen ouden redder een beloor^ng van f GO geschonken, welke belooning hem door den burgemeester van Haarlemmermeer persoonlijk is uitgereikt. HILLEGOM. Personalia. Voor het examen En gel sch L. O. is geslaagd de heer G. Klaveren LISSE. De Hanze. De afdeeling van de Hanze hield gistervond in het Patron^ats- gebouw oen vergadering. In zijn openings woord deelde de voorzitter mede dat he denavond wederom 25 aandeelen van hel Vaandel zullen worden uitgeloot. Dat we dit kunnen doen danken we aan het gun stige resultaat van de gehouden Winkel- beurs. Ook hebben we f 40 kunnen af dragen aan den Bond voor de te houden Centrale Raadsvergadering. Onder de in gekomen stukken was een schrijven van de K. v. K. to Haarlem als dank voor het ontvangen telegram van gelukwensch hij de opening van hein ieuwe gebouw. Van het Hoofdbestuur was een schrijven ingekomen, inhoudende het verzoek tot tijdige inzending van punten voor de op 13 September te houden Centrale Raads vergadering en tevens tot deelname aan het te vieren Lustrumfeest. Nog werd in dit schrijven aangedrongen op de viering van Maria Hemelvaart als Zondag. De Voorz. deelde mede, dat ons ledental weer stijgende is en bijna weer op het oude peil is gekomen. Aan de orde is hierna verkiezing van afgevaardigden voor de Centrale Raadsvergadering. Gekozen werd do lieer Fr. AVesseling en tot plaats vervanger do heer G. W. Barnhoorn. Bij de bespreking van het Lustrumfeest deel de de Voorz. mede dat het Vaandel der afdeeling zal worden medegevoerd. Voorts drong hij aan op deelname; een speciale commissie zal hiervoor propaganda ma ken. Deze commissie bestaat uit de hoe ren Ransdorp, Wesseling en Groenewc- gen Een schrijven was ingekomen van de afdeeling Usso van den Boud van Handcis-, Kantoor- en Winkelbedienden om op 15 Augustus de feestdag van Ma ria Hemelvaart de zaken le sluiten. Uit do vergadering werd wel de wenschelijk- heid betoogd, doch er werd op gewezen dat het wegens liet vallen op Maandag van dezen feestdag veel moeilijkheden meebrengt. Vervolgens hebben we lang niet de algelicele medewerking van bet koopend publiek. De Geest. Adv. drong cr op aan, dat de zakenmenschen zelf moeten beginnen met de gelegenheid weg te nemen voor het publiek om le kunnen koopen. Besloten werd in de plaatselijke Maden de namen bekend te maken wie op dien dag hunne zaak zullen sluiten. Staande de vergadering gaven zTch acht zakenmensclien op tot sluiting. Besloten word nog Vrijdag voor 15 Augustus een desbetreffende circulaire in de gemeente le verspreiden. Hierna had de uilloting plaats van 25 Vaandelaandeelen. Hierna «iuitiqg. NOORDWIJKERHQUT. Personalia. Voor het examen nut tige handwerken is geslaagd mej. G. M. de Klerk. OEGSTGEEST. Auto tegen een boom. Hedenmorgen om half 4 is te Oegstgeest een vierwielig motorrijtuig komende van den Haag en gaande in de richting Haarlem vermoe delijk door de mist in de Dorpsstraat te gen een boom gereden. De wagen werd zwaar beschadigd en de chauffeur kreeg een lichte wonde aan het hoofd. De wa gen behoort toe aan de N.V. Van Leer's fabrieken te Amsterdam. ROELOFARENDSVEEN. Voetbal. Onder veel belangstelling had Zondag do derde ncderlaagwedstrijd van D.O.S. plaats. Leiden II moest het de zen middag met 54 afleggen tegen de sterke Dos-inannen. Beide ploegen stellen zich onder leiding van scheidsrechter v. Klink volledig op. Direct na aftrap ont wikkelt zich een ving opgaande strijd met D.O.S. iets in de meerderheid. Als er tien minuten gespeeld zijn, weet dan ook de midvoor op schitterende wijze zijn club de leiding te geven: 10. Leiden begint nu iets beter aan te pakken; evenwel kon zij niet verhinderen, dat spoedig No. 2 in 't net verdwijnt. Daarna wordt aan Leiden een penalty toegekent, welke echter door keeper v. Goozen schitterend wordt ge keerd. Maar hij kon niet verhinderen dat hij even later wordt gepasseerd (21), waarna spoedig do rust aanbreekt. Na de rust weet D.O.S. Leiden geheel in te slui ten. En de linksbinnen gelukte het er 31 van te ma-ken, waarna door D.O.S. een pe nalty op zeer vriendschappelijke wijze niet wordt benut. Weer is het D.O.S.'s midvoor die na eenig middenspel er 41 van maakt. Nu wordt het Leiden te bar en ge weldig komen zij opzetten; spoedig krij gen zij een penalty te nemen welke voor v. Goozen te machtig blijkt: (42). Daarna weten zij nog twee maal het net te vinden, waartegen D.O.S. nog eenmaal doelpunt. Alzoo kwam het einde van dezen in goede verhouding gespeelden wedstrijd met een verdiende overwinning met 54 voor D.O.S. Scheidrechter v. Klink leidde zeer correct. Voor Afd. B. was Rijpwetering zoo spor tief niet op te komen. VOORSCHOTEN. Personalia. Voor de hoofdacte is geslaagd mej. A. L. N. G. v. Mourik. Geboren: Cornelia Maria Jacoba d. van J. G. v. d. Peet en W. G. Oomen. Ondertrouwd: F. Kooyman 33 j. en N. Kooyman 30 j. Thans geëtaleerd: COMPLETE SLAAPKAMER le keuze eikenhout, geheel volledig ff 272- 0p onze speciale afdeeling per- manento tentoonstelling van meer dan 50 diverse Slaapkamers In prijzen van: f 360.-, f 325.-, f 272.- f 202.- en f 156.75 ZIE ONZE ETALAGE. Vrij Entrêe - Vrij Entrée PE RSJEtiSTflEEK ALPHEN AAN DEN RIJN- Terug. Een 18-jarig meisje, dat Za terdag j.l. de ouderlijke woning zonder medeweten van haar ouders had verlaten, is door de zorgen van de politie heden weder in haar heimat teruggebracht. Op hol. Gistermorgen heeft bij de Gouwsluischo brug een ongeval plaats ge had. De 67-jarige G. v. d. W. reeds als bestuurder van een met paard hespannen rijtuig de brug af. Daarachter reed een luxo auto. Vermoedelijk doordat de auto het voertuig aanreed schrok het paard met het gevolg dat het gespan op hol sloeg in do richting langs het jaagpad. De voerman viel van den hok op den grond en kreeg een voor en achterwiel van het voertuig over het lichaam, waar door hij bloedend werd verwond aan lioofd en boenen. Dr. Schreuder die in de nabijheid was verleende geneeskundige hulp. De autobestuurder is bekend. AARLANDERVEEN. Een zeldzaamheid. Dezer dagen heeft bij den heer Th. C. alhier een marmot acht flinke volwassen en gezonde kleine marmotjes gekregen; wel een zeldzaam heid. BOSKOOP. Jubilea. Maandag 1 Augustus was Mej. Pleuntje Boer 25 jaar in betrekking bij do familie Endtz alhier. Het heeft de jubileerende dien dag niet aan belang stelling ontbroken. Van verschillende woningen in de omgeving wapperde de driekleur en talrijk waren de gelukwen- schen welke binnenkwamen, 's Middags was er receptie waarvan druk gebruik werd gemaakt. Het was een echte feosl- .dag voor Mej. Boer. WOERDEN. Personalia. Voor de hoofdacte is ge slaagd de heer J. M. v. Pcerdeman. ZEVENHOVEN. Personalia. Voor het examen En- gelscli L. O. is geslaagd de heer G. W. Bulk. Raadhuis. Het nieuwe Raadhuis annex Burgemceslerswouing komt hal verwege het Noordeindc le staan. Het oude Raadhuis is jaren lang aan het uiterste deel onzer gemeente in het Noord- einde gehuisvest geweest. Postkantoor. Door den kantoorhou der hij het hulppost-, telegraaf- en tele foonkantoor J. Reijneveld alhier is tegen 1 November a.s. eervol ontslag uit zijn betrekking gevraagd. Staal in 't oog. De smidsknecht J. S werkzaam in de stoomsmederij van de Gebr. Slingerland kreeg bij het afhakken van een stuk staal een slaalspliuter in het oog. Hij is onmiddellijk naar het zieken huis le Leiden gebracht. 3UR@ERK.UKE SYAE3D LEIDEN. Geboren: Johanna Maria, d. van H. Sasburg en G. Peet. Jakob, z. van S. KIoos cn J. de Vcs. Theresia Maria, d. van J. B. L. Schalks en W. M. J. van Kempen. Nicolaas, z. van H. Koore man en J. Fakkel. Johanna, d. van C. de Koning en W. Dexcl. Johanna Gerar- da, d. van B. Vcrplancke en C. Langezaal. Jan, z. van J. G. Kroesemeijer en G. v. der Nat. Lena-, d. van H. PhiJippo en J. Groeneveld. Johanna Maria d. van H. Schouten en W. S. T. v. Weercn. Johan nes, z. van H. Benschop en J. Brussee. Willem, z. van I. Neuteboom en C. Links. Theodorus, z. van T. Houtlioff en B. H. v. der Nat. Johannes Franciscus, z. van T. C. J. Katmaun en C. M. Koemans. Thomas, z. van I. den Daas en L. van der Ham. Abraham, z. van L. den Os en A. don Oude. Evert Jan, z. van E. J. v. der Vliet en J. Klani. Korstiaan Emil, z. van J. J. Oudenbosch en F F. R. Polster. Adrianus, z. van A. Kiel en A. Brinks. Catharina, d. van D. v. d. Blom en E. F. Bon. Alida, d. van J. F. Rensink en G. A. P. v. den Berg. Albertus, z. van H. J. Lek en G. van Noort. Wilhelmina Fre- derika Geertruida, d. van R. P. de Graaf on D. la Lau. Jacoba, d. van N. de Tom be en J. C. de Mey. Abraham, z. van A. Oudshoorn en E. Spies. Adrianus Theodorus, z. van A. H. Mank en M. J. v. d. Kolk. Catharina Anthonia, d. van N. G. Zandvliet en C. W. ter Haar. Elisth. Sophia Marie, d. van J. Korenhof en J. E. Rosier. Elisabeth, d. van W. Neute boom en E. Bekooij. Cornelis Hubertus, z. van H. S. Kok en G. Riethoven. Marga. Adiena Martha, d. van A. G. Groenhoff en H. C. Friedericq. Johan nes Engelbettus, z. van A. van Haarlem en J. E. v. Biezen. Gehuwd: H. A. J. v. d. Tuin wedr. en M. M. Sammüller jd. J. Rijsdam jm. en C. M. Kok jd. W. Zaalberg jm. en C. Gout jd. .0. Pet jm. en M. W. A. den Hollander jd. N. Vogelenzang jm. en L. Krüger jd. R. Marree jm. en C. H. Kloos jd. L. de Vrind jm. en P. G. Broers wede. J. Azier jm. en A. M. de Ridder jd. L. v. d. Heuvel jm. en E. Jaspersc jd. J. Leget jm. en J. M. v. d. Mark jd. H. J. de Jong jm. en M. Vis ser jd. Overleden: J. v. Wijk-Onvlee wede. 88 j. L. Hol dr. 1 j. K. J. Trümper jm. 56 j. E. A. v. d. Stccn-v. Dijk vr. 46 j. H. G. v. Wissen z. 16 j. M. E. W. van Scliie-Hoogstraten vr. 65 j. J. F. G. Ran ke m. 50 j. C. J. Stolwijk z. 2 j. A. A. Verver-Jager wede. 67 j. G. J. v. d. Hoeven z. 10 j. J. n. de Vriend-de Kadt vr. CU j. K. v. d. Linden dr. 25 j. J. L. Schravcndijk dr. 65 j. E. A. M. Dries- 6en-Forckenbeck wede. 06 j. P. J. Koo reman wedr. 63 j-. De Lotus-zaak. Gisterochtend 10 uur is, in tegenwoor digheid van een talrijk publiek waaronder zich dc Franschc gezant en de Turksche zaakgelastigde bevonden, in de groote rechtszaal van het Vredespaleis, de behan deling aangevangen, voor het Perm. Hof van Intern. Justitie, van het geschil tus- schen de Franschc en de Turksche regee ringen naar aanleiding van de op 2 Augus tus 1926 voorgevallen aanvaring tusschen het Franschc stoomschip „Lotus" en het Turksche kolenschip „Boz. Kourt", welk laatste ten gevolge van die aanvariug is gezonken, waarbij 8 Turksche onderdanen zijn verdronken. Zooals men zich zal her inneren, is naar aanleiding hiervan, toen de „Lotus" dc haven van Constanlinopcl was binuengeloopen, de officier van do wacht Dcsnous door de Turksche autori teiten gearresteerd en is 'n strafvervolging tegen hem ingesteld, die met zijn veroor deeling is geëindigd. Hij is echter ten slot te ender borgtocht vrijgelaten (de uit spraak is niet definitief, daar cassatie is aangeteekend) waarna de Fransche auto- rloiten te Marseille dc zaak hebben on derzocht en geconcludeerd hebben, dat do betrokkene niet schuldig was. Aangezien dc Fransche regeering van oordeel was, dat, waar de aanvaring is ge schied in volle zee cn buiten do Turksche territoriale wateren en de bewuste officier zich bevond aan boord van een schip, dat dc Fransche vlag voerde, de Turksche autoriteiten niet bevoegd waren een straf vervolging deswege in te stellen, le min der waar 't verkeerd manoeuvreeren, in dien dit zou hebben plaats gehad, een overtreding zou uitmaken, niet. van de Turksche, doch van de Fransche regle menten, heeft zij zich le dier zake tot de Turksche regeering gericht cn zijn par tijen overeengekomen, bij een speciaal compromis, de vraag te onderwerpen aan het oordeel van het Perm. Hof van Inter nat. Justitie: of Turkije, door de instelling van de bedoelde strafvervolging, in strijd met art. 15 van dc conventie van Lausan ne van 24 Juli 1923, volgens welke de ge rechtelijke bevoegdheid van Turkije tegen over onderdanen van de overige eontrac- teerende mogendheden, moet worden uit geoefend volgens de beginselen van het in ternationale recht, die beginselen, en zoo ja, welke beginselen, heeft gesehonden. FINANCIËN EN OECONOMIE. BINNENLAND. Hier verkoopt men geen gestolen olie. Al is Mercurius altijd do god van den Handel en van de.... dieven geweest, wat er thans onder zijn oog geschiedt, kon onze Koninklijke toch niet langer verkroppen. Men kent de kwestie. Rusland speelde mooi weer van de door de regeering van dat land gestolen petroleum en ze be stookt onze Koninklijke met het haar ont- stolene. Nu zullen er vermoedelijk heel wat ge neigd zijn, to redeneeren: Handel is han del, jammer voer do Koninklijke, maar wat kan het publiek daar in vredesnaam aan doen? Hoe goodkooper de olie, hoe goedkooper de benzine, des te fijner en te langer kunnen wij tuffen. Het „Vaderland" schrijft hierover: „Maar is dit niet een kortzichtig in zicht? Men weet, dat cr een toenemende overproductie van olie is. Goed, dit is al leen bezwaarlijk voor het dividend der aandeelhouders van Petroleum-papieren, en verheugend voor alle verbruikers van het product, dus do groote meerderheid. We kunnen ons dan ook voorstellen, dat men zegt: wat gaat ons dat aan en wat kan liet ons feitelijk schelen dat de over productie het gevolg is van groote gesto len Russische voorraden. Gold het alleen een door reëele omstan digheden ontstane crisis, medelijden met de maatschappij zou misplaatst zijn; im mers door trust- en cartell-vorming heb ben zij getracht, het publiek zoo duur mo gelijk te laten betalen. Maar een geheel ander voorkomen krijgt de crisis, als men zich realiseert, wie do verkoopers zijn en wat hun ideaal is. Men weet het: dat ideaal heeft met handel niets te maken, doch ligt op po litiek terrein. Het genocgelijk profiteeren van goedkoope olie kan slechts van heel korten duur zijn, als de verkoopers hun zin krijgen, namelijk de bolsjewistische wereldrevolutie. Nu de gestolen edelge steenten blijkbaar op zijn, moet het bols jewistisch bewind zich staande houden met het geld van do gestolen petroleum. Pleegt, wie bij de Russen koopt, feitelijk dus geen politieken zelfmoord? Wat de Bolsjewieken willen, hebben we nog pas aan den lijve ondervonden in ons Indiü, gehoord uit Weenen. Dat zit er achter het alarm van onze Koninklijke nn wij zien in haar allereers* "T nationaal be lang en dry-na ■er<v>ho«ardigd eigenbe lang. 0.i7~ TciiïnkïUke, mot trots zeggen we het, want zeer kortzichtig is hij, die in dit machtige lichaam alleen een geld- makerij voor den aandeelhouder ziet. En omdat wij liet alarm zóó opvatten, zijn we eens naar do Directie gestapt, want wij willen gaarne meehelpen aan de in standhouding van deze maatschappij, die op haar manier Nederlands naam ook over de wereld heelt groot gemaakt. Daarom was dan ook onze eerste vraag: Wat kan liet publiek voor hulp bieden? Het antwoord luidde: We kunnen nog geen vaste lijn aangeven, wij hebben gealar meerd, opdat men wele, wat er op het spel kan staan, wat er achter dc heiing van Russische olie eigenlijk steekt. Hoe meer landgenoolen dit goed weten en be grijpen, hoe liever het ons is, opdat, als wij eenmaal weten, welke (laden wij moe ten vragen, het hierin voorbereid zij. De Daily Mail in Engeland is (1c zaak een voudig verstrekt gratis aan de afue- mers borden met de mededeeling: Hier wordt geen Russische petroleum \erkocht. Toen hebben we nadere bijzonderheden omtrent de beteekenis der Koninklijke voor ons land gevraagd en hoe ook op de hoogte hebben wij opnieuw verbaasd gestaan. Weet men hoeveel Nederlandsch geld in de onderneming is gestoken? kien moet vooral -niet vergeten, dat de aandeelen van 100 zeer pópulair bij den kleinen belegger zijn. Welnu ruim een milliard gulden. Weet men hoeveel Nederlanders (ingenieurs, technici, geologen, scheikun digen enz.) bij do Maatschappij een goed stuk brood hebben? Zes duizend. Elk jaar gaan een goede vierhonderd nieuwe Nederlandscho krachten naar den vreemde. Weet men hoeveel inbeemsche krachten in Ned. Indiü in de verschillende exploi tatiegebieden voor dc Koninklijke werken? Dertig duizend en deze dertig duizend ontvangen aan loon 14.000.000. Weet men hoeveel bestellingen de Ko ninklijke verleden jaar in ons land plaat ste? Voor oen bedrag van 35.000.000. Door scheepsbes lelling was dit bedrag, we geven het toe, extra hoog, maar elk jaar loopt het in de tientallen, millioenen. Voor onze stoomvaartmaatschappijen is de Ko ninklijke mede een der beste klanten. We herinneren in deze de twijfelaars aan de machtige film, waarop men deze dingen zien kan. Alweer: wc laten een. mogelijk lager dividend voor de aandeel houders daar ze hebben ook pracht- jaren gehad maar de economische be teekenis der Koninklijke voor ons heele land is zoo groot en daarom is steun in dezen crisistijd o.i. nationale plicht. De Koninklijke gaat daarbij eigen ver weer volstrekt niet uit den weg. Nu men in Amerika het productiebeperkingshe- sluit zoo verkracht, zegde ook onze Maat schappij haar belofte op en seinde aan haar doch teren: Boor wat je boren kan. We namen natuurlijk ook de gelegen heid te haat, om over Djambi te informee ren. Na veel tegenspoed gaat het er nu goed, al is men nog niet toe aan dc ver vulling van misschien to hoog gespannen verwachting. De productie bedraagt thans 124 ton per dag. De zaken der Konink lijke- breiden zich nog steeds uit". STADSNIEUWS GEMEENTE-VERSLAG 1926. I. Verschenen is het verslag der geinei Leiden over het jaar 1926. Loop der bevolkir Bevolking op 1 Januari 1926: Het eindcijfer der jaarstatistiek 33369 mannen, 35517 vrouwen, tof.» 68886. Vermeerdering door geboorte: 734 707 vr.o totaal 1441; door vestiging: l, m., 2016 vr., totaal 3790; totale vern^. dering 2508 m., 2723 vr., totaal 5231. Vermindering door overlijden: 288 319 vr., totaal 607; door vertrek: m., 2016 vr., totaal 3792; totale verml dering: 2064 in., 2335 vr., totaal 4399. Verschil tusschen de geheelc verm« dering en de geheele vermindering: 444 m., 388 vr., totaal 832. Bevolking op 31 Dec. 1926: 33813 35905 vr., totaal 69718. 507 huwelijken werden voltrokken, echtscheidingen werden ingeschreven. Het aantal overledenen in de geme# (levenloos aangegevenen niet iubegrep bedroeg, na aftrek van de elders w achtigen (232) en met inbegrip van alhier woonachtigen doch in andere meenten overledenen (10) 607, n.L mannen en 319 vrouwen. In het academisch ziekenhuis overltj 112 personen belioorendo tot de bei king van Leiden en 157 personen bel» rende tot de bevolking van andere meenten- Het geheele aantal overledenen, bel, rende tot de bevolking van Leiden, droeg in 1926 6 meer dan in het jaar Woninj Het aantal m de gemeente aanw# perceelen en woningen vermeerderde nieuwbouw met 284 perc. o.m. bevatte 445 woningen; herbouw met 11 perc. omvattende 7 weningen; to zamen perc. o.m. omvattende 452 woningen. Door het veranderen van perceelen 15 woningen. Totaal met 295 perc. o.m. omvalt! 467 woningen. Het aantal verminderde door: sloq met 71 perc. o.m. omvattende 51 w. gen; veranderen met 13 woningen; le men 71 perc. o.m omvattende 64 vroi gen. Door het onttrekken aan de besleniE als woning zonder verbouwing met woningen. Door ontruiming van onbewoonl verklaarde woningen met 29 woningg Totaal met 71 perc. o.m. omvaili 107 woningen. De vermeerdering bedroeg dus 224 ceelen en 360 woningen. Drankvveivergunnin Het aantal vergunningen voor den koop van sterken drank in het klein droeg op 1 Mei 1925: 131. Daar# waren: 61 vergunningen voor onges sten verkoop (tappen en slijten): 53 vergunningen; 7 slijtvorgunningen; 1 cieteifsvergunningen; 6 logementsverj ningen; lotaal 131. Ingetrokken werden: 6 vergunni meetellende voor het maximum. Verleend werden: 2 tap verg mining* Op 1 Mei 1926 hestonden: 57 tap- slijtvergumiingen; 54 tap vergunni! waarender 1 voor een buitengewone richting voor buitengewoon maatsehi lijk verkeer (de Stadsgehoorzaal); vergunningen: 4 Societeitsvergunninge logementsvergunningen; totaal 127. Het op 1 Mei 1926 geldend man aantal vergunningen bedraagt 80. De totale opbrengst van liet ningsrecht in hel vergunningsjaar 1 192530 April 1926 bedroeg f 85t berekend naar het recht-van 12.50 elke 50.huurwaarde. Voor één vergunning werd op van art. 20, 3e lid (niet verkoop tuss Zaterdagavond 6 uur en Maandagroe 8 uur) 50 Ti van het vergunning# betaald. Op 1 Mei 1926 waren in deze gei te 89 verloven (art. 34, 2 I'd letter 145 verloven (art. 34, 2e lid, letter Drankwet). Bij dc laatst gehouden examens verkrijging van het staatsdiploma uü nist ter koopvaardij slaagden dc üw W. J. van der Linden, J. A. Steven J. van der Meij, P. D. Stüger, "W. kotter en A. C. H. van Leeuwen, i leerlingen der Macliinislenopleidinj: bonden aan do Ambachtsschool le li Voor het examen Engelsche Hm correspondentie (Federatie var. Hal en Kantoorbedienden Vereenigingö Nederland) is geslaagd (le heer Landzaat. Gisteravond circa 8 uur bracht hl litiemuziekcorps een serenade scheidenden commissaris den in*1 Stapel, voor diens woning in de BT dijkstra at. Onder dank zij ook prachtige zomerweer flinke beiaU ling bracht het muziekcorps eenige mers ten gehoorc, waarna een foto gemaakt. Naar wij vernemen, zal op de 16 te houden jaarvergadering van aiw houders der N.V. Elcctricitcits- en maatschappij v/h. Do Vries en SW worden voorgesteld, over het afgcli* boekjaar geen dividend uit te keerf- vorig jaar). Bij de politic is op 29 Juli aangek ccn soort hazewind, wit van kleur grijze vlekken. De commissaris veti inlichtingen omtrent den eigenaar. Bij den heer G. Clements in dc T? straat is gisteravond een kuiken met drie pooten. Het derde pootje.^ de plaats van do staart. Het dïerljc echter niet lang geleefd.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2