TELEGRAFISCH WEERBERICHT volgens waarnemingen verricht in den morgen van 1 Augustus 1927, medegedeeld door het Kon. Ned. Mefcorologisch Instituut te De Bilt. googsle barometers!: 765.te Danzig. Laagste barometers!: 753.5 te Vestpnanoer en Akuregri. Verwachting tot den avond van 2 Aug.: Meest zwakke Oostelijke tot Zuidelijke vind. Betrokken tot zwaar bewolkt. Toe nemende kans op regen of onweer. Aan- tankelijk nog warm. BAROMETERSTAND. De stand van hedenmiddag 3 uur Is ngegeven door den gTOOten wijzer. Het llunne lijntje beduidt den stand van gis- LUCHTTEMPERATUUR. 21.5 gr C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a.: I Van Maandagnamiddag 9.25 uur tot l'insdagmorgen 4.50 uur. WATERTEMPERATUUR. I Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 20, 12 jur 20.5 en 3 uur 21 gr. G. I Zweminrichting Iloogc Rijndijk: 7 uur 1:1,5 en 3 uur 22 gr. C. )26 een winst van 1627.79 en het gas- 'rijf boekt een winst van 11.599.76--, idat do gemeentebedrijven er financieel voorstaan. Vervolgens deelt de Voor- ter den Raad mede, naar aanleiding in een vraag gedaan door één der leden, it de totale bouwkosten van het Raad- s, 0. L. School, conciërgewoning en ages hebben bedragen, als volgt van: Raadhuis f 110.600.44, garage brand spuit 1826.18; garage ascbwagen 1826.18, de O. L. school 74.924.37* samen f 189 177.17*. De heer Mens vraagt den voorzitter of de totale kosten ook begrepen is., ind, salaris architect, meubilair enz. Voorz. zegt, dat in de opgegeven kos- alles is begrepen. [Thans gaat de raad over lol de benoc- ing van een commissie van drie leden nazien der gemeentcrekening en der rijven. Bij de eerste stemming wordt lozen de heer J. A. Mens met 8 van de uitgebrachte stemmen, terwijl op de iren Schimmelpenninck van der Oye Limburg 4, Braggaar 3, Verboon 3, en andere leden nog enkele stemmed wo: uitgebracht. Bij de tweede vrije stem- [ïig verwerft W. A. A. J. Baron Schim- flpenninck van der Oye 5 stemmen en »ft dus de vereischte meerderheid, is volgt voor het derde te benoemen een herstemming tusschcn de .hoeren Bragaar, D. Limburg en A. Verboon rvan do uitslag is, dat niemand der imoemde heeren de vereischte meer- thoid verwerft, zoodat thans tot lotin£ :dt overgegaan en de heer D. Limburg het lot wordt aangewezen als het commissielid. De drie benoemde •en nemen hun benoeming aau, zoodat commissis bestaat uit de heeren: J. Mens,, W. A. A. J. Baron Schimmel- linck van der Oye en D. Limburg. Op Jrstel van B. en W. wordt besloten do [laande verordeningen op liet beheer de Gas- Waterleiding en Badhuisbe- jven in te trekken en deze verordening jdoen vervangen om meer één geheel te irijgen en beter aan te passen bij de irdening op het electriciteitsbedrijf der discussie of hoofdelijke stemming It hiertoe besloten. int 6 der agenda vermeldt „vernieu- •g van de Voorstraat", wat voorzeker weelde is, daar de Voorstraat zich [een zeer desolaten toestand bevindt. B- \V. stellen den Raad voor de Voor- ia t en een gedeelte van de Molenlaan en met de losplaats te vernieuwen en jen hiervoor een crediet aan van .500. heer D. Limburg informeert of de iners van de Molenlaan in 't adres heb verzocht om deze bestrating en of er een gedeelte van de Molenlaan zal len gedempt? Heer J. Braggaar meent, dat hier- Je het verzoek van de bewoners van de inlaan niet van de baan is en hoopt op jeadvies op dat adres. De heer TV. G. tisveld vraagt of dit werk publiek of fsbands zal worden aanbesteed. Voorz. antwoordt den heer D- Lim- dal dit zeker in den geest is van het van do bewoners van de Molenlaan lieer J. Braggaar dat dit adres door W. zal worden overwogen, en den Duijnisveld Jat het nog niet zeker is «it werk ondershands of wol publiek {•orden aanbesteed De heer J, A. Mens •chl bij aanbesteding van dit werk en w de toekomst voor ieder gemeentelijk "een clausule in het bestek, waarin de imcr wordt verplicht hel loon uit te in wat vastgesteld is bij de collectieve 'acten. Reeds bij den bouw van het iouis heeft spreker hierop aango- pn en heeft men dit wel in de vcr- .'eude vakken toegepast, uitgenomen ^grondwerkers, wat spr. niet juist e heer Braggaar verklaart het eens niet den beer Mens, doch wenscht l r* rekening te houden met de voor in de werklieden in do gemeente, wat nioL )s geschied bij den aanleg van den eicelriseWen kabel. De heer J. F. de Kleer- maeker meent dat bij dergelijke werken het de gewoonte is, dat de gemeente zelf de slraatsteenen koopt en het arbeidsloon uitbesteedt. Do Voorz. zegt, dat van 'n aan besteding nog geen sprake is, daar B. on W hieromtrent nog geen definitief besluit hebben genomen. Mocht 'tot aanbesteding worden overgegaan dan kaai de Raad zijn wenschen nog kenbaar maken. Het crediet wordt daarna verleend met alg. stem men. Het suppletoirkohier wordt vastge steld op 22 Vervolgens komt aan de orde een voorstel van B. en W. om met den heer A. J. Tu lion inzake eene verbouwing van een wo ning in do Schoolstraat een overeenkomst aan te gaan omtrent de rooilijn. Men kent deze geschiedenis. Door den heer AJ. Tu- rion i.s reeds eonigen tijd geleden een plan ingediend tot verbouwing van een woon huis in de Schoolstraat, doch kon geen vergunning van B. en W. bekomen, tenzij dezo woning 4 meter achteruit werd ge bracht, waardoor deze woning in een zeer ongunstige conditie zou komen te staan, daar aan weerszijde van deze woning hui zen staan in de oude rooilijn. Toen is deze zaak in den Raad besproken en na bespre king op voorstel van één der leden beslo ten te trachten met den eigenaar een over eenkomst aan te gaan en hem vergunning te verleenen deze woning te verbouwen op de oude rooilijn met de verplichting, wan neer een woning nabij het te verbouwen huis wordt achteruitgezet de eigenaar ook verplicht is zonder eenige schadevergoe ding deze wonipg op een lengte van 4 me ter af te breken. Er wordt dus thans een servituut gelegd op de te verbouwen wo ning. B. en TV. hebben thans geen bezwaar meer aan den heer A. J. Turion verlof le verleenen bedoelde woning aldus te ver bouwen, daar men thans geen rechten uit do banden geeft. De heer TV. G. Duynis- veld vraagt, hoe het zal gaan bij andere verzoeken in de toekomst, want de bedoe ling is toch om aldaar meer ruimte le ver krijgen. De Voorz- zegt, dat iedere zaak op zichzelf moet worden beoordeeld. Do mooi ste oplossing zou zijn deze huizen aldaar te onteigenen, doch dit is voor do gemeente veel te bezwaarlijk. Men komt aldus aan de wenschen van de menschen zonder schade eenigzins tegemoet, Waarna het voorstel van B. en W. aldus wordt aange nomen,, Door het bestuur der Christelijke school is verzocht om gelden bescliikba; te stellen voor het plaatsen van een scbei- dingsmuurtje en het bepleisteren van een muur aan de school. B. en W. stellen den raad voor om gelden beschikbaar te stel len voor bet plaatsen van een muurtje cn niet voor het bepleisteren van den muur, daar dit in strijd zou ziju met do wet en dit behoort le worden betaald uit de ver goeding der exploitatiekosten. Nadat de lieer A. Verboon nog ccnigc inlichtingen heeft gevraagd aan den voorzitter, wordt dit voorstel van B. en W. aldus aangeno men- Thans komt aan de orde het_verzoek der bouwvereeniging „Onze Woning" om een .voorschot toe te staan van f 76,700 voor het bouwen van 28 woningen nabij de oude tol. In een uitgebreid praeadvies verklaren B. en W, hunne houding tegen over deze bouwvereeniging en stellen zich op het standpunt wanneer er wonin gen moesten wórden gebouwd, slechts dan woningen le willen bouwen voor men sc hen die in deze gemeente werkzaam zijn. In het praeadvies ontkennen B. en W., dat alhier een groole woningnood heerschl en (en 2e wenschen B. en W. het particu lier initiatief in do toekomst aan te moedi gen voor den bouw van woningen cn daar de lust op het oogenblik niet geheel tot bouwen ontbreekt, stellen B. cn W. voor de beslissing aan te houden. Tevens is bij het advies van B en W. toegevoegd een ad vies van den Minister. Thans komen de tongen los. De heer J. Taal opent de besprekingen en uit zijne verwondering over bet antwoord van B en W. De tijd is te kort zeggen B. en W. om deze zaak geheel te kunnen onderzoeken, dóch deze zaak is reeds 8 a 9 maanden aanhangig en men kan dus niet zeggen, dat de tijd kort is geweest. Dit is, meent spr., een volksbelang- De behoefte, zeg gen B. en W., is op heden niet zoo groot, omdat men geen gegadigden meer heeft voor de woningen in het Burgemeester Vernèdepark en dit is begrijpelijk, wonin gen van f 5 a f 6 zijn te duur. En wat de particuliere bouwerij aangaat De bouwer is geen philantroop maar wil winst ma ken, waardoor de prijzen naar omhoog gaan. De heer J. Braggaar kon zich in ver schillende dingen aansluiten bij den lieer J. Taal, doch wenscht nog eenige zaken te bespreken. Om arbeiders te trekken uit andere gemeenten, is niet de bedoeling van de vereeniging. De woningen in het Vernèdepark zijn verhoogd van f 4.25 tot f 6.om de exploitatie lo kunnen dek ken. De laagste huur is aldaar heden f 5. Een particuliere bouwer moet winst ma ken, anders bouwt hij natuurlijk niet. De conclusie van B. en W. noemt spr- zeer eigenaardig. Do heer D. Limburg kan zich niet vcr- cenigen met het praeadvies van B. en W. Spr. zegt, dat directeurs van arbeidsbeur- sen over deze zaak n.l. de trek van de ar beiders naar do groote sleden anders den ken dan B. en TV. Spr. citeert een stuk uit „Het Vaderland" over den bouw van wo ningen. Geschikte woningen zijn do laat ste 10 jaar alhier vermindert. Woningen van voorheen f 150 huur doen thans f 150, zegt spr. De heer A. Verboon is het eendcels eens met het praeadvies van B en TV. Wan neer de woningen in het Vernèdepark te hoog in huur zijn, zou spr. nog liever dezo woningen in de toekomst willen ver lagen al is dit schade voor de gemeente. De voorz, verdedigt met klem het prae advies. Bij het Vernèdepark is 'de gemeen te betrokken voor twee ton. Is het nu de lijd voor ons om te gaan bouwen. Spr. ge looft van neen. Men beroept zich op de groote gemeenten, doch vraag dan ook eens naar do financiën. De ge meente alhier keert in den winter nu reeds f 4000 aau werkeloozc-nsteun uit. B- en TV. stellen dan ook niet voor afwijzend te be schikken over dit voorstel, maar wenschen aanhouding in het werkelijk belang der gemeente. Wethouder Eggink zegt, dat, wie zich spiegelt aan een ander, spiegelt zich zacht en raadt den raad aan toch he den hoogstvoorziclitig te zijn cn geen groo te dingen te gaan wagen. Spr. is bij een dcrgelijko opzet zeer bevreesd voor oen groote schade voor de gemeente. Men ziet liet aan het Vernèdepark en wil men nu de strop nog gaan vergroolen? Spr. wenscht dezo verantwoordelijkheid niet op zich te nemen. De heer Mens heeft met groote belang stelling de discussie gevolgd. Spr. is een voorstander van het particulier initiatief, doch ook een vriend van de woningbouw. Spr. protesteert tegen sommige uitingen van één der leden. Men wenscht voor den arbeider het grootst mogelijke loon. Dit vindt spr- best, maar laat men toch den bouwer, die zit voor groote lasten cn zor gen ook zijn winst niet misgunnen, want dat is voor dien man „zijn loon". Wij hebben thans het vóór en tegen gehoord van B, en TV. en van do bestuurders der bouwvereenigingen. Spreker stelt voor hedenavond geen beslissing le nemen maar de zaak nog eens kalmpjes te overdenken. Misschien ware bet mogelijk, om do ver eeniging eens 14 woningen in plaats van 28 woningen te doen bouwen, dan kon men altijd nog zien hoe de zaak zich ver der ontwikkelde. Nadat de heeren .fl Braggaar en J. Taal nogmaals het woord hebben gevoerd, waarbij de heer Braggaar voorspet dat de strop van het Vernèdepark toch.komt, merkt wethouder Eggink op, dat het dan voor de gemeente en ook voor de arbeiders van groot belang is to zorgen, dat de slrop niet grooter wordt en de lieer J. Taal verkaart maar niet te kunnen indenken dat deze woningbouw voor de gemeente een strop zou kunnen worden. Daarna verklaart de heer J. Braggaar zich wel met het voorstel Mens te kunnen vereenigen, indien het maar niet op de longo baan wordt geschoven. Daarna wordt het voorstel van B. en W- om het verzoek van de bouwvereeniging „Onze woning" aan te houden met algemeonc stemmen aangenomen. Daarna vragen 13. en W. den raad een crediet aan van f 2(30 om op verschillende plaatseu in do ge meente te doen aanbrengen brandwekkers, opdat bij geval van brand zoo spoedig mo gelijk op verschillende 'punten in de ge meente bij hen, die aan de brandweer verbonden zijn dit ter kennis te brengen. Zeer waarschijnlijk zullen B. en TV. na eengien tijd met een voorstel komen om de brandweer to reorganiseeren, doch deze voorstellen zijn nog niet zoo ver gevorderd om in behandeling te worden r-nomen. De heer J. Bragaar heeft de indruk gekregen, dat do organisatie van onze brandweer niet in orde is. Spr. meent, dal men te slof is en zou wenschen dat liet materiaal meer wordt beproefd. TVeth. Eggink zegt, dat men niet lo scherp moet zijn bij de beoordeeling van dergelijke zaken. Men doet zooveel mogelijk zijn best om de zaken goed le regelen- Ook de voorzitter uit zijne ontevredenheid, waarom nu weer aan andere personen een blaam op leggen. Wanneer men een klacht heeft, laat men dan do zaak eerst eens in gemoede bespreken, dan kan dit worden onderzocht en behoeft men niet onmiddellijk alles op de publieke markt te brengen. Nadat de heer W. G. Duynis- veld heeft geinformeerd bij v.ien de brandwekkers zullen worden geplaatst en de voorzitter de noodige inichtingen beef' verstrekt wordt dit voorstel van B. en TV. zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Do bediening zal worden geregeld van uit een centraal punt n.l. het raadhuis of de conciërgewoning. Bij de rondvraag vraagt de heer Mens of hedenavond niet een voorstel wordt be handeld omtrent de gasprijs, cn klaagt de heer D. Limburg over de woonwagens, waarvan sommige mcnschcn overlast heb ben ondervonden. De voorz. antwoordt den lieer J. A. Mens, dat de bepaling van den gasprijs zal worden behandeld bij de begrooting en den heer Limburg, dat de woonwagens bij de gelegenheid van de paardenmarkt toch over een of andere plaats moeten kunnen beschikken. Wethouder Eggink meent, dal de woonwagens zooveel mogelijk in hel centrum der gemeente moeten blijven, op dat zij onder politietoezicht blijven. Voor over te gaan tot sluiting der openbare vergadering zegt de voorz. nog iets te wil len zeggen, daar het zeer waarschijnlijk :s dat hedenavond de laatste vergadering heeft plaats gehad met den ouden raai. Twee leden van ons college zullen niet meer in den raad terugkómen. Eén der (wee is op het oogenblik niet aanwezig n.l. wethouder L. H. van Wissen. Met leedwezen ziet spreker dezen man, wicn de last der jai'en gaan drukken, heengaan Immers 34 jaar lang, zeg de voorz. heb ik het genoegen gehad met dit raadslid, die 1893 tot lid van den raad is gekozen en 21 October 1909 tol wethouder is benoemd geworden en dus sedert bijna 18 jaar wet houder van Voorschoten is geweest sa men (c werken. Het zal voor spreker, die zoovele jaren met hem heeft samenge werkt zeer moeilijk zijn een ander op dezen wethouderszetel te zien plaats nomen. Een kenmerk van wethouder van Wissen was voorzeker zijn steeds groole voorzichtig heid, een man, die z:eb niet veel uitliet, doch de zaken steeds met de grootste nauwkeurigheid van alle kanten bekci l: alvorens eene beslisïng te nemen, zooals steeds bleek in de welhoudersvergadcrin gen, waarvan zoo weinig naar buiten treedt. Was zijne beslissing eenmaal ge nomen, dan wist wethouder van Wissen van geen wijken moor en liet hij zich niet meer beïnvloeden. De zware verantwoor delijkheid in den legenwoordigen lijd voor het wethoudersscbap dezer gemeente, wenscht de wethouder niet langer te dra gen om zijn hoogen leeftijd. Een wam woord van dank voor de zoo trouwe en belanglooze diensten bewezen aan do ge meente door dezen man, die in alle op zichten zijn plicht heeft gedaan is de plicht van het oogenblik. Spreker uit don wensch, dat het hem gegeven moge zijn, nog langen tijd van zijn welverdiende rust to mogen genieten. Onder applaus dor leden Van den Raad eindigde spreker zijn warm uitgesproken rede. Ook den heer J. Taal. die niet meer in den raad zal verschijnen, wordt door den voorzitter met een toepasselijk woord bedankt. Wethouder Eggink stelt den raad voor namens den raad een schrijven te richten aan den aftredenden wethouder L. H. van Wissen, voor de vele diensten door hem bewezen aan do gemeente, welk voorstel mot algemeene stemmen wordt aangeno men, waarna de openbare vergadering op dit zeer late uur wordt gesloten. SPORT PAARDENSPORT. De harddraverij te Stompwijk. Voor de voormiddagdravcrij ingeschre ven paarden: Officier, Osmond H, Queen II, Ooslar, Rcva D, Omega, Prinses Olga, Prince Moko, Quimperle, Oplooper. Voor de namiddag-draverij ingeschre ven paarden: Meigroot, Viola Be'l, Mis Zelda Poter, Leopold M, Omega, Osmond H, Midi Brook, Ooststar, Hollandia, Nau- ra, Lady Chimes, Senator Axband, Me teor, Brettucr, Prinses Olga, Lieda B, Si lent Nancy, Monte Car'o, Officier, Cap- tein de Btuane, Idylle, Konora, Marv Mo- gowan, Prince Moko St. Lancier, Oploo per, KERKÜSSEyWS Mgr. Pacclli in het Missiehuis te Steijl. Gisteren heeft mgr. racelli, pauselijk in- lornunfius te Berlijn, in hel missiehuis te Steijl bij Tegelen aan 52 paters en 34 broe ders het missiekruis uitgereikt. De Duil- sche rijkskanselier dr. Marx zond een tele gram met gelukwensch aan het missiehuis, lieden bracht mgr. Pacelli een kort bezoek aan mgr. Schrijnen, bisschop van Roer mond, en vertrok daarna weer naar Ber lijn. LAATSTE BEBICHTEM Doodgeschoten. Door haar verloofde? Gisteravond omstreeks half 9 is in de gemeente Bcr'icum bij den Boscli in een weide het lijk gevonden van liet 21-jarig meisje Dina Traa met een schotwond door het hoofd. Geneeskundige hulp kon niet meer baten Het H. Oliesel werd evenwel nog toegediend. De politie arresteerde nog denzelfden nacht een zekeren V. D M. uit Schijndel, die, naar men zegt, 2 jaar met het meisje verloofd was. Hedenmorgen is de verdachte geconfronteerd op de plaats der misdaad. Hij ontkent tot nu loc alle schuld Hij verklaarde alleen, dat, toen hij ter p'aatse met zijn verloofde in de weide zat, plotseling een schot haar trof, waar door zij bewusteloos in elkaar zakte. Het moordwapen, waarschijnlijk een revolver, is nog niet gevonden Een hctelrat gearresteerd. De Roüerdamschc politie heeft de hand kunnen leggen op een brutalen hotelrat. In verschillende hotels en logementen, waar de man logeerde, werden door hem al'erJci voorwerpen van waarde gestolen. In restaurant TVolf aan den Stationsweg lo Rotterdam brak hij 's nachts een bu reau open en stal een geldkistje. De ho- teldief had evenwel geen succes, want des avonds te voren had de hotelhouder liet ge'd er uit genomen In een hotel in do binnenstad bracht bij een bezoek aan het kantoortje en juist locn hij zich verwij derde en liet hotel wilde verlaten, word de diefstal ontdekt. Men waarschuwde do po litie en liield de uitgangen gesloten. In ecu kast werd do man later lerugeevnnden. Hij bleek (p zijn de 23-jarige C. J. N., oen Belgisch handelsreiziger. Uit het onder zoek is konion vast te staan, dat hij meer dere hoteldiefstallcn op zijn geweten lieert Een waardevolle keffer geste len. Zaterdagmorgen had een Engelse li man m de garderobe van een restaurant tc Rotterdam een koffer in bewaring gegeven Hij zou deze om 2 uur weer komen halen Een uur voor den vastgestelden tijd v voegde zich een man bij do juffrouw, die de garderobe beheert, en gaf voor namens den Engolschman le komen. Dc koffe werd medegegeven. Toen de Engelse liman daarna kwam. bleek, dat de bagage door oen onbevoegde was afgehaald. De koffer bevatte een groot aantal klccdingstukki ren amlal kleine tasschen. toiletartikelen alsmede een gouden armband met drie bril haulm ter waarde van ongeveer f LOÖO. Huis afgebrand. Hedenmorgen is lo Waalwijk het hui, van den heer P. v. d. L. door onbekend' oorzaak totaal afgebrand. Niets kon wor den gered. De schade wordt door verzeki ring gedekt. TELEGR&IHM1EH De vlcot-conferentie tc Genèvc. GEXèVE. 31 Juli. (V.D.3. De plenaire zitting der YlooPConferentic, welke Maan 'J ig gehouden-zou worden, is op verzoet van de Ainerikaansche gedelegeerden tol Woensdag en Donderdag uitgesteld, dan Coolidge's beslissing inzake de nieuwe Engclsche voorstellen nog niet gearr veerd is. Engclsch tankechip zinkende. LONDEN, 1 Aug. (V.D) Naar uit Pun- !a Arenas gemeld wordt, is het 12.000 ton metende Londenselie tankschip „San Fr tellaro" op c-en klip geloop c-n, lëngevolg' waarvan het in zinkenden toestand ver keert. Een ander Engclsch schip heeft reeds een gedeelte der equipage overgi men. LEIOEN. BIOSCOPEN. Iade week van 3$ Juli tot en nut i Aug: Casino: Goedgekeurd voor volwassenen Luxor: Afgekeurd. City: Afgekeurd. Het Gceaanverkeer in nieuwe banen. NEW-YORK, 1 Aug. (V. D). De Oceaanvlieger Chamberlin, heeft heden nacht per s.s. „Leviathan" New-York ver laten, len einde de mogc'ijkhcden na lo gaan welke een samenwerking tusschcn vliegtuigen on Oceaanschepen in zich sluit. Hij zal het schip per vliegtuig ver laten, zoodra hot zich op 30 mijl afstand van de kust bevindt. Twee torpedojagers zullen zich voer evenlueele assistentic- verleeuing in do nabijheid ophouden. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, t Aug Vee. Aangevoerd: 33 Vette Runderen, 246 Graskalveren, 1314 Schapen en Lammeren, 720 Varkens. Prijzen por half Kg.: Vette Koeien 51—55, 4547/4 en 34—37 cent; Ossen 4951, 4346 en 39 cent; Kalveren 7072.'4, 5714 60 en 47/4—50 cent; Schapen 2032 gulden; Lamineren 22—27, Varkens 33 en 3254 cent Koeien en Ossen: gewono handel, prijzen dezelfde hoogte. Vette Kal veren: (rage handel, gedrukte prijzen. Schapen en Lammeren: trage handel, do prijzen van vorige week konden niet bedott en worden: Varkens: stille handel, prijzen onveranderd. AMSTERDAM, I Aug. Vee. 373 Vctlo Koeien le kwal. 1.J41.20, 2o kwal. 0.961.10, 3e kwal 8094 cent: 150 Melk- en Kalfkoeien f 250—375, 83 Vette Kalveren: 2e kwal. 7080 cent, 3e kwal. 6070 cent, 24- Nuchtere Kalveren 12 20; 188 Schapen en Lammeren 30—36; Lammeren 2430; 580 Varkens Holl. lc kwal. 79—80 cena. 2e kwal. 75—77 cent, Overzeosche en Gelderscho 7980 cent, een enkel Varken boven noleering; Vette Varkens 7577 cent, 51 Paarden 150—250. ROELOFARENCSVEEN. 1 Aug Veiling Groenten Meloenen 1222 cent por stuk; Bloemkool 213 cent per stuk; Aard appelen 7 cent por Kg.; Tuinbooncn 25 cent; Snijboonen 4.104.50, Snijhoonen II 3.Snijboonen stek 2.60. Kassnij- boonen 4.10, Princesseboonen 5.50, Idem zonder draad 6.Dubbele Stam 3.803.70. TVitte Pronkboonen 2.20, alles per 10 Kg. Augurken: Basterd 3.40, Grof f 3.10—3.30, Bommen 2,90—3 30, Stippel 0.901.10, alles per 25 Kg. KATWIJK AAN DEN RIJN. 30 Juli. Blccmbollcnveiling. De veilingvcreen. „Bloemb.teelt1' hield Zaterdag haar 3do veiling in dit seizoen. Er was oen groote aanvoer en ook was' er flinke belangstel ling en goede kooplust. Dc gemaakte prij zen waren voor leverbaar I en II als volgt: Fred. Moorc f 3.404, Prosperity 3.904.30, Rose Gris dc lin 1.90— 2.10, Gele Prins f 3.403.70, Grand duo 5.606, Mon Tresor 5 806.30. Ro se Ia Reine f 4 504.70, Flamingo f 3.50 —3.70, La Reine Max 3.50—3.70, Cul- linan f 55.30, Prins v. Oostenrijk f 2.30 3.10, Waterloo 44.20, La Reine 1.702 30, Rose luisantc f 3.70 4, Couleur de Cardinal f 3.70i.30, Schav iel due 2.G02 90, Pink Beauty f 10 10.90, Cramoisic Brillanl 1.G01.80, Herman Schlegel 2.803, Ti liaan 6.20, Tournesol J 55.90, Mui'.Ho .30—3, Couronne d'or 55.20, Thee roos 33.30, Salvator Rose f 3.50 3.80, Vuurbaak 5.105.30, Lucretia 3.503.70, Darwin Baron de la Ton- naye 1.201.40, William Copland J.602 00, Pride of Haarlem 1.10 1.30, May Queen 11.20, Clara Bilt J 1.201.40, Gretclien 1.201.50, Gelo crocus 2.903.90 Volgende week Za terdag 4de veiling, to 10 uur. TER AAR, 30 Juli Veiling „St. Phocas" Princesseboonen zonder draad 5405 80 Snijboonen 3.80—3 90. Stek 1.70; Au gurken: Fijn 9.40, Fijnbasterd 4.40, Basterd f 3.40—3.50, Grof I 3 20—3.00 Grof II 2 10, Komkommers 2 20, Stip pel GO70 cent. per 25 Kg. Veiling „Tuindcrsbelang". (Persoon lijke veiling) Snijboonen 3.504. idem Stek 2.20, Princesseboonen zonder draad 5.70 per 10 kilo, Augurken: Fijn 11Fijobasterd f 5.50, Basterd f 4 grof 3.403.80. Komkommers 2.20, Stek 40 cent per 25 Kilo. Wisselnoteeririgcn (Ams.'« Herlijn 5!).:u Londen 12.11% New-York 2.49fl/p l'flrijB '••.77'/,' liruBfcl (Bclga) 34.70'/., Züricb 48.07 Milanti 13 58 Madrid 42.53 OhIO 64.45 lvo|icnlingcu GÜ.75 .Stockholm 66.85 Wecnoo 35.15 BEURSOVERZICKT. De beurs was heden vast, doch dat bracht geen uitbreiding der affaire mee. Voor Ken Olie bestond goede belangstel' l:ng, zij wan n hooper. Suikers goed ge disponeerd. H. V. A 's, alsmede aandeden IrlCulluurhankcn liooger. Voor Srheepv. viij goede attentie: zij waren daarbij vast. Rubbers kalm, doch mecrendec!> hoogcr. A dam Rubbers avanceerden eeiii-u» pets. Voor Tabakken weinig aandacht. Sumatra's niet noemenswaardig veranderd. Ned. fii- dustrieelcn op kleine schaal verhandeld. Van de Kunslzijde-aandeelon ontmoetten Fnka's eenige raag Yankees stil I'v- bervilio 3^ pet I

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 7