SPORT EN WEDSTRIJDEN. VOETBAL. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. De Jaarvergadering. Het district Leiden was dit jaar uitgeko- als zetel waar de Jaarvergadering van ]eQ D. H. V. B. zou worden gehouden en jCo nam deze jaarvergadering gistermid- om half één in den groot-en tuin van een aanvang. Aanwezig waren buiten het hoofdbe- itaur, de geestelijk adviseurs van ver distrieten en afgevaardigden pn districtsbesturen en vereenigingen. Rector Braakman algemeen adviseur .en gap. Groot, de districts-adviseur, hadden op het podium plaats genomen. j'Om half één opende de voorzitter, de jieer H. Putten, met een woord van welkom pii do talrijke aanwezigen. Als een der belangrijkste feiten over het afgeloopen jaar noemt spr. den stilstand van do ach teruitgang, wat vooral aan den toevloed [lev junioren te danken is O.m dit te doen Wijven moet er propaganda gemaakt wor- jjen door de vereenigingen zelf. [Uit een onderhoud met don Bisschop deelt spr. mede, dat Monseigneur Gallier het spe len van wedstrijden togen neu trale vereenigingen steeds zal M ij ven verbieden. [Wat de athletiek betreft uit spr. den dat deze een beteren tijd tegemoet bal gaan. Spr. behandelt dan de samenwerking Let andere standsorganisaties en het werk jn de besturen der vereenigingen. Spr. irengt een woord van dank aan allen die het afgeloopen jaar hun krachten aan organisatie van den D. H. V. B. hebben egeven en verklaart de vergadering voor popend. Volgen notulen der vorige algemeene larvergadoring, waarbij de secretaris me edeelt dat de heeren Leenderts (Schie- en Hubart (Den Haag) bericht van erhindering hebben gezonden. Ka opmerkingen van de heeren Ha ver sheiden") en de Vries (Amsterdam Wilskracht") waarop door den secreta- den heer Kruyver, wordt geantwoord deze kwesties in de rondvraag zullen orden behandeld, worden de notulen on er goedkeuring gearresteerd. Volgt behandeling van de verschillende arverslagen en wel van den eecretaris- Hmingmeester, competitieleider, Kascom- issie, Elftal-commissie, Protest-commis- Scheidsrechter-commissie en terrein- ispecteur. De pers- en propagandacommissie wordt scritiseerd door den heer Haverkorn (Lei en) die genoemde commissie over het af- eloopen jaar een mislukking acht, waar de voorzitter verbetering toezegt. Ook de Scheidsrechters-commissie worden aanmerkingen gemaakt. Na deze andere besprekingen wordende jaarver zen goedgekeurd. Door den secretaris, den heer G. Kruy- worden de kampioensdiploma's uitgo- waarbij door den heer v. d. Meer 0. Noordwijk) wordt geprotesteerd de toekenning van het kampioens- ïa aan W. F. C., welk diploma vol- spr. ten koste van principes verkre- is. Eerst wordt door den secretaris erop geantwoord, dat na onderzoek geen igerecktigde spelers in W. F. C. hebben edegespeeld. Door den heer v. d. Meer ordt hierop gedupliceerd. De kampioensdiploma's worden na een oord van den competitieleider uitgereikt V. I. O.; (W. F. O. wenscht de.medaille niet in ontvangst te nemen totdat het boven vermelde kwestie tot een oplos- is gekomen) E. D. O. H., (Ie klasse); M., Z. P. O., T. Y. B. B. 2, BI. Zwart 6. M. (2e klasse) Forward, Unity, Am- eldijk, D. S. S., Graaf Willem II 3, R.I.A, art a an 2, (derde klase) D. O. S. S. 3, N. 2,Unity 2, H. B. C. 3, Alliance, Lisse V. V. 2, V. A. P., G. W. G. 3 (vierde voorz. brengt dan een woord van hul- aan de kampioensvereenigingen waar- 'n principieele beschouwing aan- inde do Roomsche voetbalbeweging vast- lopt. Daarna deelt de voorz. mede dat propageering der sportillustrat-ie een öiton beker was uitgeloofd, welko wérd gewezen aan de Zwaluwen in Amster- Door den redacteur, den heer Ver- jhe werd de beker met een toepasse- b woord uitgereikt. ambtenaresse van den bond, mej. niyver, die ter vergadering verschijnt, 1 ordt dan welkom geheeten, waarna de 'Or F. v. Veen (A'dam) een propagandise woord spreekt, over den binnenkort Amsterdam te houden athletiekdag, ürschijnlijk op 28 Augustus, waaraan 1 voorzitter een woord van aanbeveling «voegt. hmt 5 der agenda vermeldt b'estuurs- 'Hezing. Aftredend zijn de heeren H. N. ■its (vice-voorzitter), A. Hubaty, E. A. Nerts en G. Kruyver (Commissaris), 6 allen, daar geen tegencandidatuur is gediend, bij enkele candidaatstolling I orden herkozen. De heer Smits spreekt dan een woord i dank voor het vertrouwen in de her- i bestuursleden gesteld en eindigt met •opwekkend woord van vriendschap en - Menwerking tusschen bestuur en ver- Nngen. Dok do heer Kruyver spreekt een woord Mdanlc voor zijn herbenoeming en geeft verzekering, dat hij zal streven naar 'ootmaking van den D. H. V. B. en 1 vereenigingen in den bond zoo aan- j mogelijk te maken. heer de Vries (Wilskracht) brengt 'de aan de bestuursleden namens alle heiligingen voor hun jarenla-ngen arbeid het beschikbaar stellen van tijd en 'hhtcn, waaraan de heer v. d. Heuvel aaf Willem) nog enkele woorden toe- begrooting 19271928, welke in ;j en uitgaven sluit op f 3500. heeren Platte (H.B.C. Heemstede) en Weikamp (P.V.O.B. A'dam) vragen eenige inlichtingen omtrent de begrooting, welke inlichtingen door den secretaris worden gegeven. Na een bespreking over verhoogde kan- toorhuur, wordt do begrooting vastgesteld. Bij de verkiezing der kas-commissie wenscht de heer Schrama duidelijker for- mulecring van de werkzaamheden dier commissie. Do voorzitter leest naar aanleiding van het gesprokene door den heer Schrama art. 59 van het reglement en meent, dat het niet de taak der kas-commissio is ook de rekening-courant na te zien. Do heer Kruyver geeft een uiteenzetting van do te houden kasnaziening waarover do heeren Schrama (Lisse) en Haverkorn (Leiden) nog van gedachten wisselen. Besloten wordt weder drie leden voor de kascommissie uit de vergadering to kie zen, waarbij op voorstel van den heer Ha verkorn een lid der vorige kascommissie wordt herkozen. Aangewezen worden do heer Schrama en twee leden aan to wijzen door het district Haarlem. Hierna werd gepauzeerd en geluncht en nadat vervolgens van de aanwezigen een foto was gemaakt werd om half vier de vergadering voortgezet. Als punt 8 wordt op voorstel van het be stuur als plaats der volgende algemeene vergadering aangewezen Amsterdam, ter wijl Haarlem wordt aangewezen voor de viering van het tweede lustrum. Bij punt 9 wordt de bepaling van de ver goeding van den verplichten afgevaardigde zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Voor de jaarvergadering van do R. K. F. wordt medegedeeld dat kwesties voor deze -vergadering kunnen worden inge diend bij het bondsbestuur. Bij punt 11 wordt besproken het volgen de voorstel van Leiden: De vergadering van den D. H. V. B. ne me het besluit het D. H. Y. B.-hoofdbc- stuur uit te breiden tot 9 leden. Het komt het Leidsche districts-bestuur voor, dat het zeer gewenscht is, dat elk district vertegenwoordigd is met minstens één lid in het Hoofdbestuur. Door den heef Haverkorn wordt dit voorstel toegelicht. Spr. acht het beter dat ieder district een afgevaardigde heeft in het bestuur, dan dat uit een district twee of meer afgevaardigden zitting hebben, terwijl een ander district geheel geïsoleerd wordt. Het voorstel-Leiden wordt ondersteund door de véreeniglng Duiven uit R'dam, ter- ..wijl door den heer Karsbergen (Gouda) en kele moelijkheden dienaangaande naar vo ren worden gebracht. De grootste schaduw zijde acht spr. dat goede krachten voor minder goede zouden moeten plaats ma ken, waarbij spr. voorstelt Gouda als dis trict op te heffen en het onder te brengen bij R'dam. Van bestuurszijde wordt hieraan toege voegd, dat men bij bestuursvergaderingen de zaak steeds algemeen beschouwt. Om verschillende redenen acht het bestuur het ongewenscht"met het voorstel van Leiden in te stemmen en geeft Leiden in overwe ging het voorstel voorloopig in te trekken. Bij oen vacature zal zoo veel mogelijk wor den getracht iemand uit een niet verte genwoordigd district in het bestuur te kio- zen. Daarop wordt bij monde van den heer Schrama namens het district Leiden me degedeeld dat men het voorstel tot de volgende jaarvergadering wenscht uit te stellen, zoodat het voorstel niet in stem ming komt. Van de rondvraag maakt de geest. adv. Rector Braakman gebruik om hulde te brengen aan het bondsbestuur, dat de principieele kwesties zoo zwaar laat we gen. Het verheugt spr. dat het bestuur van den D. H. V. B. besprekingen heeft gehad met den Bisschop, waarbij de principes weer eens sterker naar voren zijn geko men. Spf. legt nog eens den nadruk op het goede gedrag der leden van vereenigingen, waarbij hij tot voorbeeld stelt de Chr. voetbalorganisatie, die volgens haar prin cipe. het offer brengt alleen op Zaterdag te spelen. Spr. is verheugd over den voor uitgang in den bond en meent, dat het succes der beweging afhankelijk zal zijn van het vasthouden aan principen. Even eens verheugt spr. de goede geest, die er tot nu geheerscht heeft en hoopt, dat dit een voorbode zal zijn, dat dit. zoo ste zal blijven door de medeworking van allen zoowel geestelijken als leeken. Dan zal dc Katholieke voetbalbeweging tot bloei ko men. De afgevaardigde van A.R.C. (Alkmaar) gaf in korte trekken den toestand der R. K. Sport in Alkmaar weer en drong er vooral op aan, om, nu aldaar een kentering komt ten goede, voortaan onder betere leiding te laten spelen om zoodoende ook 't spelpeil in het Noorden hooger op te voeren. De voorz. zegt toe dat de wenk gegeven inza lce scheidsrechters do volle aandacht zal hebben van den heer v. Veen, doch do beste oplossing in deze zal blijven da/t do aangesloten vereenigingen zullen trachten het scheidsreehterscorps in eigen omgeving uit te breiden, zoo ook het opvoeren van het spelpeil; hierin kunnen vooral de club besturen veel verbetering aanbrengen. Op een eenigszins humoristische wijze besprak de heer Machielse, afgevaardigde van Voorwaarts (Langendijk) een meer inten siever propaganda te voeren in het Noor delijkste gedeelte van ons Diocees. In een keurige rede zette hij den toestand al daar uiteen, hierbij eenige wenken ge vend cn beëindigde zijn rede met de verzekering dat ten allen tijde liet H. B. op hun volle medewerking in deze kon rekenen. De voorz. van dit Dis trict, de heer Kruyver, gaf in deze eenige repliek, terwijl de Bondsvoorzitter er op wees, dat deze wenschen en wenken op de binnenkort te verschijnen enquête, kunnen worden vermeldt, waardoor zij dan het zekerste tot zijn recht zullen komen. Do heer Haverkorn, afgev. van het Dis trict Leiden, stelde de vraag of er regle mentair is vastgelegd de verplichtingen van het buitengewoon lidmaatschap. Het H. B. zag hiervan de noodzaak nieit in. Vervolgens bracht deze afgev. in be spreking het off. orgaan, dat niet werkte zooals het behoorde, door stelselmatig eenige ingezonden stukken niet te plaat sen. Vaar het toch goldt een algemeen belang voor de R. K. sport in het Diocees bracht spr. in deze een saluut aan do Ge westelijke Roomsche Pers. Uit de bespre kingen welke hierop volgden bleek, dat stukken, waarin het beleid van het Hoofd bestuur wordt besproken, door do Redac tie worden opgezonden om het noodige onderschrift er bij te voegen, zoodat dit eenigen tijd ophoudt en waar bedoeld stuk ntusschen reeds in do Gewestelijke Pers had gestaan, had het toen geen zin meer om het in het O. O. te doen opnemen. Nog besprak deze afgev. de propaganda in het District Leiden en had hierbij voornamelijk op het ook de Veenstreken. Het II. B. zegde ten alle tijde medewer king toe, doch het aannemen van clubs uit die omgeving zal zeker niet geschieden, alvorens zij een behoorlijke garantie heb ben gesteld. Ook kwam nog in bespreking de kwestie Leidsche Courant Beker, waaraan nu schriftelijk verder zal worden gewerkt. De afgevaardigde van „de Meer" vraagt het H. B. of het goed is organisatorisch hulp to verleenen bij eventueele ongelukken op het voetbalveld. Do voorz. antwoordt hier op, dat deze vraag in de Federatie reods ernstig is besproken en binnen korten tijd zal de mogelijkheid worden geopend om individueel zich voor dergelijke ongevallen te verzekeren tegen 10 cent per maand. Nog werden eenige minder belangrijke kwesties ter sprake gebracht, waarna te ongeveer 6 uur de voorz. onder dank voor de opkomst deze zeer goed geslaagde ver gadering met den Chr. groet sloot. Seriewedstrijden V.V.L. Dc uitslagen van de gisteren gespeelde wedstrijden zijn: V.V.L.IIV.A.P. II S.N.A. I—V.A.P. I V.V.L. I-S.D.S. I 3—0 8—1 2—1 V.V.L. speelde een goeden wedstrijd te gen V-A.P. en was doorloopend sterker. Voor de rust had zij reeds de leiding 10. Na do rust was V.V.L. nog beter op dreef en vooral do voorhoede speelde een vlug open spel. Zij wist dan ook 2 maal te doel punten. V.A.P. hield echter goed vol, doch zij kon den V.V.L.-keeper niet verschalken, ofschoon zij wel een tegenpuntje verdiend had. Dc wedstrijd S.N.A.V.A.P. ging in het begin gelijk op. V.A.P. wist het eerst te doelpunten uit een penalty, doch spoedig maakte S.N.A., eveneens uit een penalty, gelijk (11). Van nu af is S.N.A. sterker, terwijl V.A.P. inzinkt. Zij speelde thans heel wat minder dan de vorige week. S.N. A. wist nog 2 maal te doelpunten, zoodat zij met 31 won. De wedstrijd V.V.L.—S.D.S. is een door V.V-L. slecht gespeelde wedstrijd geweest. Hoewel S.D.S. zwakker is, speelde zij toch in dezen wedstrijd gelijk op. Voor de rust is S.D.S. zelfs sterker. Toch weet V.V.L. voor do rust de leiding te ne men met een ver boogschot. Na do rust speelde V.V.L. iets beter en na 10 minuten spelen weet de linksbinnen den voorsprong to vergrooten (2—0). Vlak voor het einde weet S.D.S. op gelukkige wijze de eer te redden, zoodat V.V.L. met 21 won. S.D. S. verdiende echter wel een gelijk spel. R. K. Sportvereeniging A. V. V. De wedstrijd van het le elftal tegen L. en S. II vond geen doorgang, daar L. en S ter elfder ure meldde niet te kunnen uitkomen, ofschoon zij zelf den wedstrijd aanvroeg. Hierdoor deed A. V. V. alle moeiten tevergeefs, terwijl nog diverse kosten werden gemaakt. KORFBAL. Vitesse op tournee. De eerste wedstrijd van Leidsch Vites se op haar tournee in het Noorden lever de een 132-overwinning op tegen Vitesse te Bellen. Met rust was de stand 61. ZWEMMEN. HET EERSTE LUSTRUM VAN „DE ZIJL" De Nationale wedstrijden. De baan onvoldoende voor record verbeteringen. Zaterdagmiddag werden tot besluit van de viering van het eerste lustrum de na tionale wedstrijden van de Zijl gehouden. Dat er voor deze wedstrijden veel be langstelling bestond zal geen verwondering wekken, als men weet, dat tal van be kende zwemmers, meer nog echter zwem sters van naam, voor deze wedstrijden hadden ingeschreven. Met recht had men dus megen verwach ten, dat de jonge vereeniging. die gedu rende haar nog kortstondig bestaan ge toond heeft er te mogen wezen, alles in het werk gesteld zou hebben, om de wedstrij den tot hun recht te doen komen. Voor de oppervlakkige toeschouwer was zulks het geval, doch op één klein punt ontbrak het organisatorisch talent, dat juist daar allerminst had mogen falen. Immers met het oog op e.v. recordver- beleringen, die absoluut niet uitgesloten waren, gezien de inschrijvingen, wenl de wedstrijdbaan door de jury nagemeten, ter dege zélfs nagemeten en wat bleek nu? De baan was ongeveer 30 c.M. te kort. 't Is ons een raadsel, waarom de vereeni ging aan dit zoo belangrijk punt zoo wei nig aandacht heeft geschonken. De kans, dat e.v. gemaakte records op een baan te Leiden, zouden wonden erkerd, was met een slag de hals omgedraaid en dat was een bittere teleurstelling voor velen, niet in het minst voor de zwemsters. Temeer jammer was zulks, omdat inder daad eenige Ned. records zijn neergehaald, buiten beschouwing gelaten nu, idat do baan Gnvoldoende van maat was. Eén troost slechts blijft ons hierbij over: dat n.l. een volgenden keer wel beter opge let zal worden bij het uitleggen der baan. To omstreeks 3 uur richtte de voorz. van de Zijl, de heer F. van der Mark, zich tot de aanwezigen en uitte er zijn voldoening over, dat zooveel nationale zwemmers en zwemsters gehoor hadden gegeven aan den oproep tot deelname. Buiten verwachting, noemde spr. het, dat zulk een kleine ver eeniging zooveel aantrekkingskracht be zat. Spr. was er des te meer verheugd om, wijl het thans de eerste nationale wed strijd was, door „De Zijl" georgani seerd. Spr. memoreerde dan nog in korte trek ken, hoe de eerste jaren met veel weder waardigheden gekampt is en bracht dank aan het gemeentebestuur voor alles wat dit gedaan heeft om de vereeniging ter willo te zijn. Hierna werd met het programma aan gevangen. Do eerste nummers waren 50 M. snel- zwemmen voor dames en heeren. Er werd in enkele ploegen heel aardige strijd gege ven en dat de deelnemers elkander weinig toegaven bewijzen wel de uitslagen. Het nummer 400 M. snelzwemmen voor dames bracht een verrassing, hoewel slechts, twee deelneemsters aan den start verschenen, nl. Mej. Klapwijk. Ned. record- houdster op dezen afstand en Mej. Braun. Deze laatste was dadelijk na den start iels voor en geleidelijk liep zij meer uit, totdat het verschil meters, vele meters werd. De tijd van mej. Braun bleek bijzonder fraai: zij zwom niet minder dan 29.8 sec. onder het record van mej. Klapwijk. Wij mogen niet zeggen, dat deze zwemster haar dag niet had, want zij bleef slechts 2 sec. boven haar eigen record. Des te fraaier wordt dan echter de prestatie van mej. Braun. Maar het mooie record kan niet eTkend worden. Ook de heeren toonden zichi in dit num mer uitstekend op dreef, maar konden toch niet tippen aan het record Dan volgden de 100 M. schoolslag. Mej. Baron maakte een goeden tijd evenals de heer Vrugt, doch de Leidsche zwemmers deden zien, dat zij in snelheid nog verre de mindeyen zijn van anderen. Mej. Wlily den Turk, die wereldrecord- houdster is op 100 M. rugzwemmen had in mej. Bauwmeester een goede concur rente, doch niettemin niet sterk genoeg, om tot betere prestatie te voeren. Het heerennummer over dezen afstand was in verhouding beter. De heer Liezen- berg bleef slechts 1 sec. boven bet Ned. record van Wilgersburg. Ook in het nummer 100 M. snelzwem men werden goed tijden gemaakt, speciaal door mej Braun en den heer Bannenberg. Mej. Baron viel hier geducht tegen, wijl zij zich door twee clubgenooten voorbijge- treefd zag. Dat mag toch eigenlijk niet voor de record houdster. De 4 maal 50 M. wisselslagestafette voor dames bracht weer een verrassing doordat do O. D. Z., ondanks minder heftige con currentie van de R. D. Z.. haar eigen re cordtijd met 2.2 sec. verboterde. Maar al weer, het kan niet erkend worden. Het nummer schoonspringen bracht een teleurstelling, althans voor zoover het de dames betreft. Immers, mej. Baron noch mej. Braun (O. D. Z.) wilden uitkomen., omdat mej. Klapwijk (R. D. Z.) jurylid was! Is dat sportiviteit?! Tot slot ging de vriendschappelijke wa- lerpolo-wedslrijd tusschen de L. Z. C. I en IT. Z. en P. C. De Leidenaars waren onvolledig. Spoedig na den aanvang krijgt de la Court een vrijen worp te nemen, waaruit Buijs een schot op doel lost, dat wordt ge houden. Een aanval der Hagenaars levert evenmin iets op. Bij een nieuwen aanval der L. Z. C. kTijgt de la Court den bal uit een vrijen worp toegespeeld en hij schiet in, doch de bal passeerde de doellijn niet. Even later slaagt Buijs erin te doel punten, doch er was reeds gefloten voor een vrijen worp voor de L. Z. G. Hieruit plaatst do la Court goed naar Elsinga, die even opzwemt en onhoudbaar doelpunt (10). Als v. Leeuwen dan nog eens ra kelings over het doel geschoten heeft, ko men de Hagenaars weer opzetten en Goe- koop krijgt het hard le verantwoorden. Hij is echter in prima conditie en keert alles. Na de hervatting wordt het spel er niet mooier op. Mej. Klapwijk, die den wed strijd leidde, floot veel, misscbien zelfs wat al te veel, maar zij bereikte er dit mee, dat zij den wedstrijd geheel in handen had. Do Leidenaars laten verschillende kan sen door ontactisch spel. door te veel al leen willen doen, verloren gaan. Toch ge lukt het Buys, geheel vrij liggend te doel punten, als de bal hem uit een vrijen worp wordt toegespeeld (20). Door een fout van Hofsteenge, die ook een kansje wil wagen, maar daarbij ge heel zijn tegenpartij vergeet, wordt het 21. Daarmee kwam het einde. 50 M. snelzwemmen dames: 1. mej. T Baumeister (O. D. Z.) in 33.4 sec.; 2. mej. M. Baron (0. D. Z.) in 34 sec.; 3. mej. S. Sigmond (R. D. Z.) in 36.2 sec. 50 M. snelzwemmen heeren: 1. S. v. d. Meer (H, V. G. B.) in 29.8 sec.; 2. J. van Meerten (H. Z. C.) in 30 sec.; 3. H. Lam- tcr (H. Z. en P. G.) in 30.4 sec., 4. P. van Ommeren (H. V. G. B.) in 30.8 sec. 400 M. snelzwemmen dames (Ned. re cord 6 min. 39.2 sec.): 1. mej. M. Braun (O. D. Z.) in 6 min. 9 sec.; 2. mej. Truus Klapwijk (R. D. Z.) in 6 min. 41.2 sec. 400 M. snelzwemmen heeren (Ned. re cord 5 min. 57.8 sec.): 1. Th. J. do Man (U. Z. G.) in 6 min. 1.2 sec.; 2. H. v. d. Woud (R. Z. G.) in 6 min. 18.8 sec. 100 M. schoolslag dames: 1. mej M. Ba ron (O. D. Z.) in 1 min. 32.6 sec.; 2. mej. Cor v. Gc'lder (R. D. Z.) in 1 min. 36.8 sec. 100 M. schoolslag heeren: 1. C. H. Vrugt (Waterratten) in 1 min. 24.2 sec.; 2. L. lieftinck (U. Z. G.) in 1 min. 25.4 sec.; 3. L. Korpershoek (R. Z. G.) in 1 min. 26.2 seconde. 100 M. rugzwemmen dames (Ned. record op naam van mej. W. den Turk in 1 min. 22 sec.): 1. mej. W. den Turk (R. D. Z.) in 1 min. 25 sec.; 2. mej. F. Baumeister (O. D Z.) in 1 min. 29.2 sec. 100 M. rugzwemmen heeren (Ncd. re cord op naam van H. Wilgenburg in 1 min. 21.2 sec.): 1. A. Liezenberg (Waterratten) in 1 min. 22.4 sec.; 2. J. H. de H s (Z. I A. N.) in 1 min 23 sec. 100 M. snelzwemmen dames re cord op naam van mej. Baron i min. 16.2 sec.): 1. mej. Braun (0. D. Z.) in 1 min. 17 sec.; 2. mej. F. Baumeisters (O. D. Z.) in 1 min. 20.6 sec.; 3. mej. M. Baron (O. D. Z.) in 1 min. 21 sec. 100 M. snelzwemmen heeren (Ned. re cord op naam van Korsten in 1 min. 5.2 sec.): 1. P. L. Bannenberg (A. Z.) in 1 min. 8 4 sec.; 2. S. v. d. Meer (H. V G. B.) in 1 min. 11.2 sec.; 3. P. van Ommeren (H. V. G. B.) in 1 min. 12.4 sec. Van Spall-bokaal, alleen voor ingezeto- nen van Leiden, gewonnen door J. Buijs (L. Z. G.) in 1 min. 13.8 sec. Wisselslag estafette 4 maal 50 M. (school slag, rugslag, zijslag, vrije slag) dames (Ned. record op naam van O. D. Z. in 2 min. 43.4 sec.): 1. Onderl. Dames Zwem- club in 2 min. 41,2 sec.; 2. R. D. Z. in 2 min. 49.6 sec. Idem heeren: 1. U. Z. G. in 2 min. 26.2 sec.; 2. De Waterratten in 2 min. 26.6 sec., 3. R. Z. G. in 2 min. 34 sec. (Z. I. A. N. met 2 min. 33.2 sec. gediskwalificeerd we gens coachen). De Leidsche ploegen maakten dc vol- gendo tijden: L. Z. C. I 2 min. 38 sec,* L. Z. C. II 2 min. 43 2/5 sec., do Zijl 2 min. 49 4/5 sec. Schoonspringen voor dames: 1. mej. A. de Groot (U. Z. G.) 92.4 punt. Schoonspringen voor heeren, juniores en nieuwelingen: 1. G. Boot (De Delft) 102.9 punt. Schoonspringen voor heeren seniores: 1. J. L. Stotijn (H. Z. en P. G.) 180.4 punt, 2 F. Boddo (Y) 135.6 punt; 3. J. H. do Haas (Z. I. A. N.) 109.4 punt. Waterpolo (vriendschappelijk): L. Z. G. H. Z. en P. C. 2—1 waren. Successen van Het IJ in België. Aan het Zaterdag en Zondag te Spa ge houden zwemfeest werd ook deelgenomen door oen aantal IJ-leden. Behalve do ge wone zwem- en springnummers stonden ook werpen met don bal, zwemmen met den bal, en een half uurs-estafette, door Het IJ (1800 M.) voor Brussels S. C. (1700 M.) gewonnen, op het programma. Verder werd nog een exhibition duiken en sprin gen door IJ-leden gegeven, waarbij Lot gering en de dames Van Leeuwen cn Hes- termans hartelijk werden toegejuicht. Ten slotte won Amsterdam nog een watcrpolo- match tegen Brussel met 43. Op den tweeden dag waren de resulta ten volgens de „Courant": 100 M. handicap: 1. v. d. Heyden (Brus sel) in 1 min. 16 sec.; 2. Wissen (Ver- viers); 3. Koe (IJ). 200 M. Schoolslag: 1. Köbler (IJ) in 3 min. 13 sec.; 2. Reynders (IJ 3 juin. 18 sec. 100 M. Rugzwemmen: 1. Van Essen (IJ) in 1 min. 21 4/5 sec.; 2. Colnyt. (Brussel). 100 M. Vrije slag: 1. v. Silfhout (IJ) in 1 min. 7 sec.; 2. Legros (Brussel). 100 M. dames: 1. mej. Vierdag (IJ), in 1 min. 18 sec.; 2. Mile Porrez (Brussel) in 1 min. 21 sec. 3 X 100 M. wisselslag estafette: 1. Het IJ in 4 min. 5 2/5 sec.; 2. Brussel 4 min. .10 sec. 5 X 50 M. estafette: 1. Het IJ in 2 min. 45 sec.2. Brussel 2 min. 53 3/5 sec. Waterpolo: AmsterdamBrussel 43. Een 17-jarige Kanaal-candidate. Do 17-jarige Edith Jensen, die plannen koestert het Kanaal over to zwemmen, zwom als voorproef den afstand Oeresund (Zweden)Malmö (Denemarken) pl.m. 25 K.M., in 12 uur 46 min. Do zwemster is gisteren uit Denemar ken vertrokken om den tocht over het Ka naal te on4prnemen. „Crt." CRICKET. De uitslagen. V. R. A.H. D. V. S. Gewonnen door H. D. V. S. met 4 runs op de le innings. (Nog 5 wickets in handen). V. R. A. lo innings 146 (K. Leeser 27: W. Witlebol 19; B. Meyer 21; J. Rinckcr 22, J. L. do Meyerc 13; J. H. Hisgen 10, J. Stroeve 14*) J. Engering 444; G. No- let 329; J. Offerman 234. H. D. V. S. le innings 150 voor 5 (Dr. J Vuylsteke 69*; C. Visscher 36; K. Po- mes 14; P. Kapperhof 20*) Rincker 367; J. L. F. de Meyere 13. R. en W.H. C. C. I Gewonnen door II. G. G. met 60 runs op de le in nings. H. C. G. le innings 229 (Jnr. Mr. G. Feith 35; Mr. II. van Manen 94; P. J. Schill 24; Mr. J. Koeleman 12; Ir. A. Fok ker 44); Ir. A. Faber 655; S. Posthuina 2—21. R. en W. le innings 169 (P. Lammcrts v. Bueren 32; S. Posthuma 24; H. Ktus67 man 39; J. Börnemann 19; A. v. d. Togt 34); Mr. J. Koeleman 474; Ir. A. Fok ker 319; Mr. H. van Manen 28. H. C. C. II—Quick. Gewonnen door n. G. G. met 40 runs op do le innings. Quick lo innings 115 (J. Gollard 17; P. M. Rees 56; E. don Hartog 15) L. Sodder- land 5—39; J. A. Schill 4—30. H. G. C.: le innings 155 (Mr. H. A. J. Kesslor 13; Jhr. W. v. d. Bosch 19; A. M. J de Beus 27: Ir. J. v. d. Berg 4-0; Ir. R de Granada 13; 1. J. Sodderland 10); A. Terwiel 350; P. M. Roos 444 E. den Hartog 2—32. P. W.A. C. C. Gewonnen door A. G. G. met 10 runs op do le innings. (Nog 9 wickets in handen). U. W. le innings 113 (G. J. A. Jannink 25; G. ter Kuile 10; H. Wagener 11); R. Beutli 348; Olivier 433; J. Börnemann 3—17. A. C. C. lo innings 123 voor 1 (J. P. Spruyt 22*: R. Beuth) H. Vondcrhorst 18 3 e klasse Zuid. H. C. C. V.Phoenix II. Gewonnen door Phoenix met 23 runs op de le innings. H. C. G. 72, Phoenix 95. AjaxPhoenix. Eigeman won den opgooi en stuurde de gasten hel eerst naar de wickets. Een sue-

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5