Diefstal van electriciteft. Zaterdagavond kreeg de barbier de R. in een der straten van het Noorden te Rotterdam twist met een klant. Door een en ander kwam aan het licht, dat de bar bier electricileit verbruikte buiten den meter om. Dit kwam de politie ter oore; zij waarschuwde het Gem. Electriciteits- bedrijf. Een monteur van het G. E. B. vond toen, dat de R. door middel van een ko peren plaatje, aangebracht in den electri- citeitsmeter, den stroom buiten het tel werk van den meter afvoerde. De barbier moet dit ongeveer vijf weken gedaan heb ben, Aan het bureau Meermanstraat is de R. in arrest gesteld. Smokkelhandel. Achter Rolduc is Donderdagavond een smokkelauto door Duitsche beambten aan gehouden. De auto bevatte 750 K.G. uit Ne derland ingevoerde cacao, koffie, thee, ta bak enz. Smokkelwaar en auto werden in beslag genomen. Do chauffeur, een Duit- scher uit Dusseldorf, is gearresteerd. De broedermoord fe Merkelbeek. De „Limb- Koer." meldt nog over den broedermoord te Merkelbeek: De twee gebr. M. te MerkelbeekDou- venraden kwamen Vrijdagavond vrij laat thuis. Ze hadden reeds een woordenwis seling gehad en toen een der broers, do ongehuwde, naar boven ging en zijn bed niet opgemaakt vond. ontbrandde de twist opnieuw. Do woordenwisseling liep zóó hoog, dat M., die boven stond, een jacht geweer greep en een schot losto op zijn broer. Deze was op slag gedood. De vrouw van den getroffene kwam. op het schot toe eloopen en begon hevig te gillen toen ze aar man op den grond zag liggen. M. loste toen ook een schot op do vrouw, dat gelukkig miste. Een buurman, die beide schoten hoorde, kwam toegeloopen en kreeg met het ge weer een slag op het hoofd. Hij werd niet ernstig gewond. M. ging intusschen de straat op en is gevlucht. Politie, pastoor en dokter waren onmid dellijk ter plaatse. De dokter kon niet an ders van den dood constateeren. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag om 1 uur arriveerdo het parket uit Maastricht. Het lijk van den verslagene werd naar het ge meentehuis overgebracht, waar Zaterdag morgen do lijkschouwing plaats had. De politie zoekt naar den voortvluchtigen moordenaar. De dader ge vat. Gisteravond half tien is de 32-jarige mijnwerker L. Meens uit Merkelbeek, die zijn broer met een jachtgeweer heeft dood geschoten te Maastricht in de Stations straat aangehouden. Het was de politie opgevallen, dat de man er zoo haveloos uitzag, om welke re den zij hem aanhield, hoewel het signa lement van den moordenaar niet bekend was. Ziende, dat hij zich in handen van do p#litie bevond, heeft de man toen zijn euveldaad bekend. De moord in de Riemersiraat. De van den moord op den heer v. d. Stijl In Juli 1924 gepjeegd, verdachte aange houden 40-jarige varensgezel S- is Zater dagochtend voorgeleid voor den officier van Justitie en in het Huis van Bewaring opgesloten. Vechtpartij te Rotterdam. Vermoedelijk tengevolge van de warmte waren Zaterdagavond verschillende Rot terdammers zeer vechtlustig. In een café aan den Hille-dijk te Rotterdam ontstond een vccht-partij tusschen enkele bezoe kers. De caféhouder wist de vechtenden naar buiten te krijgen, waai de strijd werd voortgezet. Al spoedig kwam het mes er bij te pas. Een der voorbijgangers, de 29-jarige T. M., die niets met de vechtpartij te ma ken had werd aangevallen en kreeg twee steken in den rug, en een vrij groote ver wonding aan het hoofd. De Gen. Dienst bracht hem naar het ziekenhuis waar hij verbonden kon wordem Nog geen kwartier later ontstond onge veer op dezelfde hoogte opnieuw een vechtpartij. Ook hier speelde het mes een rol. De 23-jarige P. V. bekwam een steek wonde in den rug. Ook hij moest in het ziekenhuis verbonden worden. Later op den avond geraakten verschillende café bezoekers nog slaags. Bierflesschen en stoelen deden daarbij als wapenen dienst. De politie had handen vol werk om de rust te doen weerkeeren. Zondagmiddag ongeveer half zes bevond zich de 23-jarigo bankwerker G. v. d. L. in een koffiehuis aan den Hilledijk. Daar bevonden zich ook de gebrs. D. Deze wa ren betrokken geweest bij de eerste vechtpartij van Zaterdagavond en zij meenden in v. d. K. een der tegenstanders ^e herkennen. Een van de gebrs. D. sloeg, zonder dat er eenigo aanleiding toe be stond, v. d. L. tegen den grond. Toen deze een oogenblik versuft bleef liggen bewerkte de andere broer van D. den bankwerker met een scheermes. Over den geheelen rug bekwam de man een zeer diepe snij- wonde zeker van 40 a 50 c.M. lengte, v. d. L. moest in vrij ernstigen toestand naar het ziekenhuis worden vervoerd. De daders wisten te ontkomen en zijn nog voortvluchtig. Een zwerfslerfje. Vrijdagmiddag en -avond was een deel van Heiloo in rep en roer. De oorzaak lag in de verdwijning van een 12-jarig meisje ,nit HeMer, te Heiloo gelogeerd- Des mor- gns zou zij met haar broertje een boodschap gaan doen, maar do jongen kwam alleen iterug, omdat zusje een straatje wou om- Ioopen. Zij was na een paar uur nog niet iterug, zoodat men ongerust werd en begon te zoeken met hulp van politie en buren. Dat duurde tot in den naoht, toen om 2 uur bericht kwam uit Egmond aan Zee, dat het kind des avonds om 10 uur zwervende op het Woudt bij de vacantiekolonie was aan getroffen en toen was opgeborgen. Zater- hfwezigheid van zijn echtgenoote. Kleine vergissing, groote gevolgen. De heer J. K. Budde de bekende hor- tulanus der Utrechtsche universiteit die met zijn dochter Woensdagmiddag naar tndiö is vertrokken, beleefdo op zijn reis naar Rotterdam een onvoorzieno pech die hijna noodlottig had kunnen worden. Zij stapten, aldus het „U. D.", aan het Utrechtsche Centraal Station in den snel trein van 12.12 en kregen het gedeelte aangewezen voor Rotterdam bestemd. In Gouda bleven zij dus rustig zitten, maar na een poosje hoorden ze plotseling, dat hun treingedeelte voor Den Haag is be stemd. Blijkbaar was in Utrecht het trein- bordje met de plaats van bestemming er op verkeerd gehangen 1 Toen zij uitstap ten, zagen ze het gedeelte voor Rotterdam al wegrijden. Zeventien andere passagiers waren met hen de dupe, van wie een en kele ook een plaats besproken had op de „Patria", terwijl een paar menschen uit Groningen de bedoeling hadden om van familioleden die passage haddien geno men op do boot, afscheid te nemen. De stationschef van Gouda probeerde een extra-trein te verkrijgen, maar dat lukte niet. Er zat dus niets anders op dan te wachten op den trein van ruim twee uur de „Patria" zou om drie uur uit Rotterdam vertrekken 1 en aan het Maasstation een taxi te nemen naar de Lloydkade. Geen wonder, dat de Gronin gers, die per tram naar de Lloydkade gin gen, niets meer zagen dan een afvarende bootl Het „U. D." meent te weten, dat de go- dupeerde reizigers om schadeloosstelling aan de Spoorwegen zullen vragen. Dank zij de vriendelijkheid van een Rotterdamschen vriend, vond de heer Budde in zijn hut een aantal planten. Gratis gas! Allen te Heerlen, die vóór 1 September a.s. aanvrage doen tot aansluiting aan het gemeentelijk gasnet, ontvangen één maand gratis gas, van den dag af der aansluiting Raadslid voor één zitting. Donderdagmiddag werd in den Bloemen- daalschen raad in de vacature-Van Kessel de heer K. Kooiman geinstalleerd- Deze behoort echter niet tot de in den nieuwen raad gekozenen. Aan het einde van de ver gadering deelde de voorzitter mee, dat in de maand Augustus niet meer zal worden vergaderd. De heer Kooiman is dus voor maar één zitting raadslid geweest, want in September komt de raad in nieuwe sa menstelling bijeen. Buiftenl. Berichten ONGELUKKEN. GROOTE RAMPEN IN CHINA. De aardbeving van 23 Mei. Ontstellende bijzonderheden. Wanneer men leest, dat dezer dagen in China een overstrooming aan circa 10.000 personen het leven heeft gekost, is men allicht geneigd om aan geweldige overdrij ving te denken. Dat deze ontstellende cijfers niet altijd overdreven zijn bewijst een brief van een missionaris, die nadere bijzonder heden bevat over de aardbeving in de Chi- reesche provincie Kansoe. De aardbeving had op 23 Mei plaats. De steden Sisiang met een bevolking van 174.000 zielen, Liangchow"met een bevol king van 200.000 zielen en Koelang met een bevolking van 54.000 zielen zijn ver woest. Te Liangchow moeten 10.000 perso nen om het leven zijn gekomen. De missio narissen schatten het totale aantal perso nen, die om het leven zijn gekomen op 100.000. De ellende van de in het leven gebleven bevolking is niet te beschrijven. Hulp is dringend noodig. De uitbarsting van de Vesuvius. Het gerommel neemt ef. Over de uitbarsting van de Vesuvius wordt nader gemeld: Na een periode van 8 maanden van na genoeg volkomen inactiviteit heeft zich aan de zuidelijke helling een kegel gevormd van meer dan 100 M- hoogte, die Zaterdagnacht gebarsten is. De lavastroom, die met een vaart van 3 meter per seconde naar bene den stroomde, heeft zich een bed gevormd van ruim een K.M. lengte bij 5 tot 15 Me ter breedte. De houten trap, langs welke toeristen in den krater plegen af te dalen, is geheel verschroeid en verschillende in strumenten van het observatorium, die niet zoo gauw versleept konden worden, zijn eveneens vernield. Ondanks de heftigheid van de uitbarsting en de breedte van den stroom is er niet het minste gevaar, en de laatste berichten melden, dat het onder- aardsch gerommel alweer veel zwakker wordt, een teeken, dat de lavastroom aan de opening begint op te houden. De geheimzinnige dood van Miss Daniels. Miss McCarthy van moord beschuldigd. De correspondent te Boulogne van do „Petit Parisien" deelt mede, da't me. Mon- messin, do rechter van instructie, die do zaak van den geheimzinnigen dood van de Engelscho verpleegster miss Daniels be handelt, beeft besloten, miss Mc Cartby, de zuster, die miss Daniels op haar uit stapje naar Boulogne vergezelde, in staat van beschuldiging te stellen wegens moord en haar uitlevering aan te vragen. De rechter is tot dit besluit gekomen na verdere besludeering van de stukken, die op deze zaak betrekking hebben, o.a. van do vragenlijst, die mis3 Mc Cartliy langs diplomaticken weg is toegezonden en door haar werd beantwoord. De dader gevat. De politie van Brandenburg is er gis termorgen in geslaagd den dader van den aanslag op den D-trein BerlijnMaagden burg aan te houden. Het is een 23-jarige handwerksgezel, Hans Schroedcr Geble ken is, dat zijn bedoelingen dezelfde wa ren als Ülo van 'de belde jongens, die het vorige jaar den aanslag op den trein bij Leiferde hebben gepleegd. Een overval te Berlijn. Opgeschoten jongens vallen voorbijgangers aan. Vrijdagavond hebben een aantal opge schoten jongens in het Westen van Berlijn een aantal voorbijgangers overvallen en beroofd. Toen eenigo agenten de daders wilden arresteeren, werden ook zij gesla gen en met messen gestoken. De politie kreeg een versterking, maar de aanvallers, wier aantal inmiddels was aangegroeid en een bende van eenige hon derden personen was geworden, sloegen de politie met stokken, zoodat do agenten ge bruik moesten maken van hun revolvers. Er werden tien personen gearresteerd. Goedkooper wijn in Frankrijk. De Fransche wijnpTijzen, die zoolang op onbereikbare hoogten hebben gestaan, beginnen thans aanmerkelijk te dalen; wat dat voor den Franscbman wil zeg gen, kan ieder bevroeden, die weet, hoe zeer wijn dagelijksch verbruiksartikel in Frankrijk is. Bij de jongste wijnverkoopen in de dep.,Audo en Héault heeft men een daling waargenomen van tusschen 50 en 80 francs de H.L. Dit resultaat is te danken aan de „ver- bruiksstaking". De consumenten hebben zich in hun wijngebruik sterk beperkt, om de wijnverbouwers tot redelijkheid te dwin gen. En deze actie heeft de speculanten zeer geducht gemaakt voor de toekomst, zoodat zij zich beginnen af te vragen, of hun hand niet te zwaar op het land heeft gedrukt. Het zou echter wel eens kunnen zijn. dat het publiek bij zijn wijnonthouding bleef volharden, ook wanneer de prijzen meer normaal zijn geworden. Fundamenten uit 't oude Rome gevonden. Te Rome is men bezig straten, die daar voor in aanmerking komen, te verbeteren. Daarbij komen ruïnen te voorschijn op den ondergrond het oude straatniveau van de keizerlijke stad. Zoo heeft men dezer aagen in de nabijheid van het Argentina Theater overblijfselen gevonden van een groot gebouw, gelegen tusschen twee groe pen van verdwenen monumenten uit het oude Rome. Het was blijkbaar gebouwd van materiaal genomen van de omringen de monumenten en doet denken aan een basiliek, vermoedelijk bestaande uit drie of meer schepen geflankeerd door Ionische zuilen. Tot dusverre is er nog maar één schip vrij gemaakt. Dit heeft een marme ren vloer, maar voor het verdere deel is een verzameling gebruikt van verschil lende steenen met inschiften waaruit blijkt, dat ze van elders zijn weggeghaald Wat men gevonden beeft zijn slechts fun damenten met neergevallen fragmenten van zuilen, waarvan sommige door een aardbeving veroorzaakte scheuren vertoo- nen. Ouderdom en aard van het gebouw kunnen nog niet worden opgegeven. Men weet niet of het een Christelijke basiliek, een heidensche tempel, schola cantorum of koopmansgebouw is. UIT BE PigGEtfIMG STOMPWIJK. GEMEENTERAAD. Salaris ambtenaar ter secretarie. 'De waterleiding. Donderdag 1.1. nam. 7 uur kwam de raad der gemeente Stompwijk in openb. vergadering bijeen. Voorz. burg. W. Keyzer, secr. H. J. v. Delft, aanwezig alle leden, behalve weth Wijsman. De voorz. opent de vergadering met ge bed, waarna de notulen worden voorgele zen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen is bericht van Ged. Staten betreffende 't z.g. kopgeld. De raming van ontvangsten en uitgaven over 1928 van de gezondheidscommissie te Alphen a. d. Rijn. De controle van kasopneming gem. ontvanger, op voorstel van B. en W. wor den dezo stukken z. h. st. voor kennis geving aangenomen. Er is een request ingekomen van den heer Verheijen met de lijsten der verschil lende onderteekenaars om te komen tot stichting eener O. L. School te Stompwijk. B. en W. stellen den raad voor deze stuk ken terug te brengen, de heer Verheijen dringt in deze op spoed aan waarop de voorz. toezegging doet, hierna wordt het voorstel van B. en W. z. h. st. aange nomen. In de commissie tot onderzoek geloofs brieven der nieuw benoemde raadsleden worden benoemd de heeren Nieuwenbroek Keukenmeester en v. Dam. De voorz. schorst eenigen tijd de verg. om genoemde heeren gelegenheid te geven de brieven te onderzoeken. Hierna heropent de voorz. de vergade ring en brengt de commissie bij monde van den heer Keukenmeester verslag van het onderzoek uit en verklaart de brieven in de besto orde bevonden te hebben; B. en W. stelt daarop voor tot toelating te be sluiten. Z. h. st. aangenomen. Bij punt-3 vassteiling ontwerp-plan van uitbreiding en onlwerp-raadsbesluit, hou- dendo verbod tot bouwen of herbouwen, vraagt de heer Verheijen eenige toelich ting betreffende herbouw; de Voorz. licht een en ander duidelijk toe en zegt, dat door het gemeentebestuur steeds alle me dewerking wordt veil eend Het ontwerp-plan van uitbreiding en ontwerp-raadsbesluit. houdende verbod tot bouwen of herbouwen wordt z. h. st. aangemen. De Voorz. deelt mede, dat de heer J. H. Groenewegen thans omstreeks 4 jaar als onbezoldigd ambtenaar ter secretarie werkzaam is, steeds heeft hij alle werk zaamheden tot volle tevredenheid verricht^ de heer Groenewegen kan thans niet meer gemist worden en het gaat dus niet aan hem langer aldus te laten werken; B. en W. stellen daarom voor hem een salaris i too to kennen van 'f_ 1200, waarvan 3 5 voor Stompwijk cn 2/5 voor Veur in min dering, B. en W. willen op dit salaris niet toepassen de 10 pj: kertiug. Do heer van Wijk meent, dat er veel werk door het secretarie-personeel wordt gedaan voor den Gem -ontvanger; hij is Yan meening, dat Veur al heel weinig voor zijn ambtenaren betaald en vindt daarom thans de 2/5 voor Veur wat laag, hij zou daarom nu het bedrag eens willen om draaien en Veur 3/5 en Stompwijk 2/5 laten betalen; hij dient dienaangaande een voorstel in. De Voorz. licht een en ander nader toe; het spijt B. en W., dat zij dit voorstel niet kunnen overnemen; als Veur weigert 1/5 meer te betalen, zou de heer Groene wegen hiervan de dupe worden; er is bo vendien veel werk op de secretarie, zoo dat alsdan de Secretarie-werkzaamheden er eveneens onder lijden zullen, hij zou daarom den heer v. Wijk willen aanraden zijn voorstel terug te nemen. De heer Verheijen is niet tegen het aan stellen van dezen ambtenaar; hij weet, dat de werkzaamheden steeds grooter worden; hij geeft B. en W. in overweging de ambtenaren niet te laten werken voor den Gem.-Ontvanger of Yoor de bedrijven, daarvoor zijn deze nu eenmaal niet. Hij is van meening, dat het slecht is uit te maken, wie nu 3/5 dan wel 2/5 moet be talen; het zielental van Stompwijk is wel grooter; hij kan daarom niet voor of niet tegen het voorstel-v. Wijk zijn, daar hij niet voldoende gegevens heeft; hij zou daarom willen dat B. en W. in de vol gende vergadering met nadere en duide lijker gegevens komen en zou den heer van Wijk willen adviseeren zijn voorstel terug te nemen. De Voorz. licht de kwestie betreffende hulp Gem.-Ontv. nader toe. De heer v. Wijk zegt, dat eens goed dient onderzocht te worden, wat Stomp wijk en wat Veur voor zijn ambtenaren betaalt, dan kan men een juiste verhou ding maken; het was geenszins zijn be doeling den heer Gr. te dupeeren; hij wil gaarne zijn voorstel intrekken. De heer Verheijen heeft dan nog en kele opmerkingen over het werk Gem.- Ontvanger, waarop de Voorz. hem breed voerig antwoordt. De Voorz. merkt dan nog op, dat de heeren er bij de begrooting toch altijd nog nader op kunnen terugkomen, waarna het voorstel van B. en W. z. h. s. wordt aangenomen. De Voorz. deelt mede, dat hij een con ferentie heeft gehad met de Waterleiding stichting „De Tien Gemeenten'' betref fende de legging der buizen; de leiding zal komen te liggen tusschen de gaslei ding en de heggen in, zoodat de weg dus zoo weinig mogelijk zal beschadigd wor den. De heer v. Wijk zou thans hier willen vastleggen, dat de aannemer, zoo hij op den weg werken moet, deze weer in den oorspronkelijken toestand terugbrengt en onderhoudt gedurende bepaalden tijd; hij stelt' voor namens den Raad dit den aan nemer te berichten. De Voorz. doet in deze toezegging; B. en W. zullen een en ander aan de waterl. „De Tien Gemeenten" melden. De heer v. Dam vraagt, of er reeds iets bekend is betreffende brandkranen en standpijpen., etc., waarop de Voorz. ant woordt, dat hiervan nog niets is vastge steld, dit komt alles later nog in den Raad. B. en W. stellen voor om voor de ver leende hulp bij den brand bij den heer Onderwater en de uitstekende bewezen diensten aan de gemeente-veldwachters 3.aan den brandmeester 10 en aan de overigen 1.per uur uit te keeren. Z. h. s. goedgekeurd. B. en W. leggen den Raad over de re kening 1926 der Gezondheidscommissie te Alphen a. d. Rijn. Z. h. s. aangenomen. B. en W. bieden den Raad aan de Ge meenterekening, dienst 1926, sluitende met een batig saldo van 9498.7Ü; deze rekening wordt z. h. s. goedgekeurd, ter wijl in do Commissie van Onderzoek dezer rekening worden benoemd de hee ren Keukenmeester, Nieuwenbroek, Ver heijen, v. Wijk en v. d. Bosch. De Voorz. deelt nog mede, dat de be- grooting wordt opgemaakt met de nieuwe leden en de nieuwe wethouders. Hierna gaat de Raad in geheime zitting. ALKEMADE. DE KWAKEL. Personalia. Tot onderwijzeres aan een der R. K. Meisjesscholen te Amster dam is benoemd Mej. W. B. v. Raaphorst,, onderwijzeres aan de R. K. school alhier. Hoewel nog slechts korten tijd hier werk zaam, zien ouders en kinderen haar slechts noode vertrekken. Wilhelminavereeniging. Op Donder dag 28 Juli 1.1. had in café J. Leenders alhier een vergadering plaats van de Wilhelminavereeniging. Nadat de notulen waren voorgelezen en goedgekeurd, deel de de voorzitter mee, dat het aantal com missarissen wederom aangevuld moet worden. Een lijst van personen werd aangelegd, waaruit op de volgende verga dering een keus zou gedaan worden. Vier personen werden genoemd. Vervolgens had een bespreking plaats over het opha len der gelden. Een der aanwezigen sprak de wensch uit, dat dit jaar ruim schoots gegeven eou worden, te meer daar de kermis dit jaar een zaak geworden is, die door do Wilhelminavereeniging behar tigd wordt, zij het dan ook middelijk. De ■130116. In Haarlem heeft men vo« de verpleegden van Stadsarmen- en Ziekenhuis boottocht met de „Piet Cm jé" naar de Vechtstreek organiseerd. Kijk, dat was nu nog eens aardig, 'n Philantropisch prachtidee, Alle armen, alle zwakken Fijn uit met de Piet Cronjé. In den vroegen, vroegen morgen Werd er opgeruimd van hart En met vroolijke gezichten Klokslag zes uur al gestart. Wasschen, kleeden, gauw wat eten, Even kijken! Alles klaar? En ze reden weg in auto's Heel gezellig bij elkaar. Toen een heerlijk-fijne boottocht, Niemand werd het varen moe. Vredelievend trokken allen Vroolijk naar de „Vecht'-streek toe. Kijk, er was muziek en stemming Bij die mooie uittocht toen Heel symbolisch werd gemaal tijd In hotel „De Kampioen". O, er werd zooveel genoten En die mooie zonnedag Tooverdo op veel gezichten Eens een blijde zonnelach. Heel veel leed werd er vergeten Op dat philantrophisch feest. Nimmer is men in de „Vechf'-streelc Zoo goed eensgezind geweest. Kom, dat moeten we eens meer doea, 't Kan zoo heel gemakk'lijk gaan Als we denken aan het voorbeeld: 't Is in Haarlem ook gedaan. voorzitter deelde mede, dat de gelj voor of op 20 Augustus a.s. bij den p ningmeester moeten zijn. Het bestuur daarna met een volledig programma i volksfeesten komen. Hierna werd een bespreking gelioud welk muziekcorps dit jaar den stoet en verdere feesten zal opluisteren. H kwam overeen, dat ten huize van i voorzitter een gecornb. vergadering plaats hebben van de besturen der Vi vereen, en het fanfare-corps van de K? kei. Hierna sluiting, nadat de wensch d maals blijve uitgesproken: „Moge de j ten dit jaar rijkelijk vloeien in de kas d Vereeniging (penningm. M. B. G. i Egmond)". Jubileum. Op den lOen Augiri a.s. hoopt de heer H. Enthoven Hzn.i dag te herdenken, waarop hij voor jaar in dienst trad van de firma Enl: ven, scheepmakers aan den Vrouwen ker alhier. Als 12-jarigo knaap zette zijn eerste schreden op de schcepsw De lieer Enthoven onderscheidt zich v« al in bet teekenen en schilderen, hai werk en fotograplieeren. Hij heeft i krachtig gestel. Jammer, dat zijn get hem in den steek laat. Moge het hemi geven zijn, dat hij nog vele jaren i weg Vrouwenakker-Nieuwveen (alwaar jubilaris woont) berijdt. God schenke b een lang en gelukkig leven. NOORDWIJK. Geboren: Adriana, d. van J. Ds dam en A. Noppe. Alida, d. van S. E kenberg en L. Duindam. Nicolaas, z, G. v. d. Wiel en J. Klinkenberg. lem, z. van A. D. van Duijn en C. Ho Getrouwd: P. A. van Werkhoi 26 j. en W. C. Frank 23 j. J. C. vani Voort 25 j. en P. C. de Ridder 23j. Overleden: A. Sijthoff 73 j., g met L. H. Tochner. WASSENAAR. Geboren: Jan, z. van I. de Boer JD. de Lijster. Adrianus Hendrik® ran C. van der Barselaar en A. O. H. Emden. Alfred, z. van D. F. F. Abb ïn L. H. Rühsmann. Baafje, d. van Zonneveld en A. van Rijssel. Barbs Alida Hendrica, d. van P. W. M. vani Klauw en J. P. Hoogstraaten. Joas Louisa, d. van J. C. A. Wisse en G. J.I lebrand. Lubberta Margaretha, d. L. Neijmeijer en M. S. Bakker. Ondertrouwd: J. H. Meijers en D. J. Buskop. H. A. L. Reurik en M L. Pistorius. Overleden: W. F. Jöner, m. ras A. E. Schönhals 65 j. B. van 't Slot ran G. van Aken 41 j. H. G. A. vanÜ sen 16 j. M. Chr. W. Hoogstraten, U- P. van Scbie 45 j. ROELOFARENDSVEEN. Winkelstand. Zaterdag heeft del J. H. v. d. Meer alhier geopend zijn heel naar de eiscben des tijds geboï kruidenierszaak. Wie van der Meer to heen beeft gekend in zijn kleine winke! thans kunnen constateeren, dat plaats weer verrijkt is geworden mei pand, welke een sieraad mag 'gen# worden voor deze plaats. Het was i ook niet te verwonderen dat de Bm meesier heden van zijn belangsld blijk gaf door den ondernemer pcïsl lijk geluk te wenschen. De winkel fld keurig uit; een schat van bloemen 1 door de verschillende leveranciers schonken zoodat een bezoek aan den* kei werkelijk dc moeite waard is. lh etaleerde artikelen zijn allen geprijsd geeni voor de koopers zeer gemakkelij' voor bet bepalen hunner keuzo. We11 schen den heer van der Meer dan 1 veel succes toe. Aan J. Spierenburg schoen® alhier is vergunning verleend voor bouwen van een woonhuis met scW makerswerkplaats en winkel. We tt°- dus binnenkort weer een winkel hetgeen een gelukkig verschijnsel worden genoemd. Geboren: Cornelis Jacobus z. van Th. Otto en C. H. Warmerdam. Ondertrouwd: Cornelis Johannes Sclirama jm. 28 j. en Cornelia Engel 19 j. Getrouwd: Johannes van der Lee jm. 26 j. en Grietje Huizing jd. 22 j. Overleden: Cornelis Wilhelmus Hoogeveen 63 j. HILLEGOM. Personalia. Voor bet examen hoofd akte is geslaakd. de heer P. J. Kroes, on derwijzer aan de St. Joseph jongens school alhier.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4