TWEEDE BLAD „DE LEIDSC54E COURANT" VRIJDAG 29 JULI Serreengrïe Berichten» ONGELUKKEN. HET NOODWEER VAN WOENSDAG. Nog twee dooden. Tijdens het lievige onweder van Woens- Jngmiddag is de 60-jarige H. de G. uit Voorst te Empe door den bliksem getrof- [en en gedood. Twee kinderen, die bij i jiem naven, sloegen tegen den grond, doch Heven ongedeerd. Te Teuge is de 17-jarige landbouwcrs- Vneclit Holling, afkomstig uit Epse, tor- Hjl hij op het land arbeidde, tijdens het levige onweer door den bliksem getroffen ja gedood. Na de windhoos te Weesperkarspel. De heer Doyer, directeur van de Am- lioniakfabriek te Weesperkarspel, die, [ooals gemeld, door de windhoos ernstig beschadigd was, deelde mede, dat de z.g. jiieuwo afdeeling zwavelzure ammoniak, waar driekwart der productie plaats hoeft, een halfuur na den storm weer ge heel in bedrijf was, terwijl de z.g. oude ifdeeling Maandag a.s. weer zal werken. De fabricage van vloeibare koolzuur kan ingcliinderd worden voortgezet. Tjalkschip door de bui overvallen. "Woensdagnamiddag bevond schipper G. lobbe van Woudsend met zijn ijzeren jalkschip „Verwisseling", geladen met nnstmest op reis van Zwolle naar Hee- enveen, zich op korten afstand van de laven, toen hij door een hevigen stormbui werd overvallen, waarbij zijn zeilen sclicur- jen. De schipper wist gelukkig nog met iigen kracht, door zich te laten trekken (oor een sloep met een motor er in, de aven te bereiken en hier behouden bin- jen te komen. Overal onweer en stortregens. Te Winterswijk ging het onweder ge- aard met hevige stortbuien, die de stra len in korten tijd blank zetten. De blik- em sloeg in den toren der Gereformeerde kerk op de Zonneblink. Een groot deel cr ran werd vernield. Brand werd niet ver- orzaakt. Te Deersum werd de boerenplaats van ijbrandy door heb hemelvuur getroffen. Ie hofstede is geheel verbrand. De inwo- ?rs konden zich bijtijds redden; er stond een vee op stal. Het pas binnengehaalde ooi ging geheel verloren. Alles was vor- ïkerd. Verleden jaar is de geheele woning met I stuks vee in de vlammen opgegaan. Te Anreep en Schieven bij Assen werd I oor hagelslag groote schade aangebracht m de te velde staande gewassen. Van ile huizen werden de ruiten stuk gesla- Te Stadskanaal is de bliksem tot twee aal toe in de behuizing van den bakker Schuiling geslagen. Het gebouw stond middellijk in lichtelaaie. De motorspuit ir gem. Onstwedde was in korten tijd ter aatse en gaf direct een groote hoeveel- fid water, met het gevolg, dat de brand t dit perceel beperkt kon blijven. De in- »del kon grootendeels gered worden, aar wij vernemen is alles verzekerd. Ook sloeg de bliksem in de schoorsteen- ijp bij de houtzagerij van de firma Land- eer en Somer zonder echter veel schade w to richten. Tijdens het korte onweder ontlastte zich Jven do gemeente Muiden een hevige re- ffibui. De rioolen konden de groote mas- i's water niet afvoeren en in een mini- am van tijd stonden de straten blank. In Ie woningen stond meer dan 2 d.M. wa- r. Van hieruit zag men den cycloon in tesperkaspel opkomen. Boven Groningen ontlastte zich een he te onweersbui, komende uit Zuidweste- te richting. De straten stonden in een igcublik blank. Ook zijn eenige kelders «lcrgcloopen. Boven Maastricht vielen stukken ijs, ter oottc van kleine duiveneieren. Boomen aken doormidden, en de parken zijn be- aid met afgeslagen bladeren. Er zijn veel ilen vernield. Woensdag ontlastte zich boven Venlo i onweer, dat vergezeld werd door he en regen en hagelslag. De Vleesch- &at, ter hoogte van de viaduct, werd ^rstrcomd. De regen sloeg door de da- e van tal van huizen en veroorzaakte *1 ongemak. Bij de Gebr. .Verhaegh, ermaker aan de Parade, sloeg de blik- 0 op den top van den achtergevel en «o een stuk muur af. De hagelslag.heeft '1 schade toegebracht aan de te velde tendo gewassen. Gistorenraiddag sloeg de bliksem in 'n oiberg van den veehouder Van Ittersum IJmuidcn. De hooiberg met 'n. grooten irraad hooi werd een prooi der vlam- «jdens een kort doch hevig onweder E8 te Winschoten de bliksem een stuk den achtermuur in het huis van den •Her Grocnoveld, aan de Liefkenstraat. tweemalen toe sloeg de bliksem in de jouwen der N.V. voorheen E. Post, ter- jlo W.-Zijl een gat in den grond dui- l'lb de sporen van den vuurslag aan- Tn de Langestraat viel een knaap tydens een zich snel verplaatsend hevig rcori hetwelk boven Bussum woedde, 'Sdc bliksem op het gebouw Irene aan Kerkstraat. Een aantal pannen werd 'bet dak geslagon, een stuk muur werd 5?. Persoonlijke ongelukken kwamen pkig niet voor. Koeien door den bliksem gedood. ^dona het onweer, dat te Hengelo ',ei z:jn in een weide 4 koeien van den ouwer J. Hukker in do Ncordink door wksein gedood. TRAGISCH ONGEVAL TE ROTTERDAM. Vader en kind verdrenken. Gisterenavond te kwart over negen speelde de 12-jarige H. Lieverst, wonende aan boord van het beurtschip „De Tijd zal het leeren", liggende aan den Zuidblaak, te Rotterdam, op de Loskade met een auto band, welken hij als hoepel gebruikte. Op een gegeven oogenblik geraakte hem de hoepel tusschen de beenen, ten gevolge waarvan het ventje van de kade struikelde en te water geraakte. Zij vader, ide 42-jarige J. Lieverst. die aan boord bezigheden verrichtte, zag bet ongeval gebeuren. Hij bedacht zich geen oogenblik en sprong gekleed te water. Naast de beurtschepen lagen echter nog eenige andere booten, en vader en kind schoten daaronder. Het reddingswerk werd daardoor ten zeerste bemoeilijkt. Vóór men beide motorbooten van de beurtsche pen had losgemaakt, waren de twee dren kelingen in do diepte verdwenen. Langs den wal ontstond een zeer groote verwarring. Ieder wilde helpen, doch de steile kant van de kade maakte het onmo gelijk om bij de drenkelingen te komen. Dreggen waren niet zoo spoedig ter plaat se. Na eenigen tijd bracht een agent van politie een kleinen dreg en kon men met het reddingswerk beginnen. Een der schip pers van de in de buurt liggende schepen begaf zich inmiddels gekleed te water. Hij dook eenige malen, doch het gelukte hem niet, den vader of den zoon te pakken. Duizenden hadden zich langs den kant verzameld, die in groote spanning het het reddingswerk gadesloegen. De politie had de handen vol om het publiek op een afstand te houden, waardoor de reddings pogingen niet weinig bemoeilijkt werden. Nadat de schepen waren losgemaakt en een eind van den wal waren afgedreven, slaagde men er in, den zoon naar boven te brengen, nadat hij ruim een kwartier in het water gelegen bad. Onmiddellijk werd kunstmatige ademhaling toegepast. Ook de zuurstofkoffer was aanwezig. Het ge lukte den G. G. D. echter niet, de levens geesten weer op te wekken. De politieagenten, die nog steeds bezig waren te dreggen, haalden te ongeveer 10 uur ook den vader boven, Dr. Landweer, die reeds den dood had vastgesteld bij den zoon, moest hetzelfde doen hij den vader. Het zeer talrijke publiek was diep onder den indruk. AANHOUDING VAN MEDERLANDSCHE SCHOENERS. Twee Nederlanders gedaod. Toen de Nederlandsche schoener „Hele na" zich vorige week in Amerikaanschc wateren bij Porto Rico bevond, hebben pro hibitie-ambtenaren tevergeefs getracht aan boord te komen. Nadat over en weer scho ten waren gelost, is de schoener naar Curacao ontkomen. Thans wordt, volgens de „Times" bericht, dat de kapitein en een lid der bemanning aan de gevolgen van de verwondingen bij de schietpartij hekomen, zijn overleden. De „Johanna", een zusterschip van de ..Helena" is naar San Juan do Porto Rica door bovengenoemde ambtenaren opge bracht op grond, dat het schip drank aan boord had. De ambtenaren en de kapitein van laatstgenoemd schip verschillen van meening of de schoener 45 of slechts 8 mul van de kust verwijderd was, toen hij werd aangehouden. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Vier personen gewond. Gisterenavond omstreeks 7 uur wilde op den Haagweg op de grens van Delft en Rijswijk een auto, die met groote snelheid ir. de richting Den Haag reed en waarin vier personen en de chauffeur gezeten wa ren, een anderen voorop rijdenden auto passeeren, doch de ruimte bleek te klein, zoodat de wagen tegen een ijzeren steun paal van een graantransporteur van de fa briek der firma Verhoef Co. opreed. Van de inzittenden werd do heer J. van Vliet, wonende te Rotterdam, ernstig- in het ge laat gewond, terwijl zijn echtgenoote een schouderfractuur bekwam. Zij ïverden naar bet gasthuis te Delft overgebracht. Het zoontje van den heer v. Vliet .en de chauf feur werden licht gewond. Ten gevolge van den schok braken de spandraden van den transporteur, die op den stroomdraad van de electrische tram vielen, waardoor kortsluiting ontstond en de tramdraad smolt. De stroom sloeg over op de fabriek, waardoor op verschillende plaatsen een begin van brand ontstond. De technische dienst van de Delftsche politie schakelde den stroom uit. Het tramverkeer Den HaagDelft stond van 7 tot 9 uur stil. De passagiers werden per autobussen vervoerd. Nog een aufo-ongeluk te Delft. Op den Rotterdamschen weg te Delft kwam gisteravond omstreeks 7 uur een G. A. B.-bus uit Rotterdam. De heer van Tol uit Den Haag wilde de bus passee ren, toen juist op hetzelfde oogenblik een Fordwagen uit Delft naderde. Beide auto's botsten tegen elkaar, en de auto van Van Tol reed in volle vaart in de langs den weg loopende sloot, gelukkig zonder dat iemand letsel heeft gekregen. De zwaar- beschadigde auto werd met behulp van een kraanwagen van den heer A. de Graaf naar Den Haag vervoerd. Een twaalfjarig knaapje doodgereden. Gisterenmiddag is op den Ringdijk (0.) te Amsterdam, ter hoogte van het houten noodbruggelje, hetwelk de Transvaalbuurt met Watergraafsmeer verbindt, een treurig ongeluk gebeurd. Een jongetje van twaalf jaar kwam hard de helling van den dijk afloopen, terwijl heneden een personen auto naderde. De knaap liep precies voor den wagen. Dc chauffeur kon onmogelijk sloppen, zoodat de jongen gegrepen word. Bijna onmiddellijk trad de dood in. Hot lijkje is naar het O. L. Vrouwe Gasthuis vervoerd. Aanvankelijk werd do automobiel in be slag genomen, doch na onderzoek word hij vrijgegeven. Den chauffeur treft geen schuld; Door een autobus overreden. Gisteravond is te Rotterdam de 30-ja- rige uitvoerder van bouwwerken J. P. G. v. d. H., uit de Maltheserstraat, terwijl hij per fiets op de Prins Hendrikkade reed, door den autobus van de Diergaar delaan naar Charloi3 overreden. De chauffeur, dio het ongeluk zag aankomen, remde uit alle macht en gooide het stuur naar links om, doch kon niet verhinderen, dat het Imkervoorwiel v. H. over het li chaam ging. Het slachtoffer werd in het St.-Franciscus-Gasthuis opgenomen, waar bleek dat bij een schedelbreuk en hersen schudding had, terwijl eenige ribben wa ren gebroken. Zijn toestand is zeer zor gelijk. Te Anna Paulowna is 'n 17-jarige fiet ser onder een autobus geraakt. Hij werd met een ernstige schedelbreuk en andere verwondingen naar het hospitaal te Den Helder overgebracht. Noodlottige auto-aanrijding. V. D. meldt uit Chemnitz, dat Woens dagavond de auto van den heer Anliolt door aanrijding verongelukt is. Een der inzittenden, een Duitscber, werd dadelijk gedood; een andere, een Amsterdammer, werd gewond. Hij is naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is bevredigend. Met zijn mciorrijwiei gevallen. Woensdag had de ongeveer 20-jarige H. Berkenvelt, uit Roermond, kellner uit café „De Engel" te Weert, het ongeluk op den Rijksweg WeertRoermond, terwijl hij op een motorrijwiel gezeten was, met groote vaart over een langs den weg gelegen hoop kiezelsteenen te rijden, waardoor hij kwam te vallen. Eenige oogenblikken later werd hij door do inzittenden van een pas- seerenden auto in bewusteloozen toestand gevonden. De inmiddels ontboden genees heer gelastte onmiddelijke overbrenging raar het gasthuis te Weert. Bij nader on derzoek bleek de toestand van den onge lukkige zéér ernstig. Hij heeft vermoede lijk zijn ruggegraat gebroken. Docr dc tram aangereden. Gisterenmorgen ongeveer elf uur kwam de loopjongen van den vischhandelaar K. Versteeg te Arnhem, op den Arnhemschen Straatweg, te Velp. onder een auto uit de tegenovergestelde richting komende tram. I)e jongen werd een eind moegoleurd. De tramconducteur, wien geen schuld treft, liet onmiddellijk stoppen. Do jongen werd zeer ernstig aan het hoofd verwond en bij dr. Porlhine, tegenover wiens woning liet ongeval plaats had, binnengedragen. Men vreest voor zijn leven. Autobus |a water. Onder Anna Pnülówna is oen autobus hij liet uitwijken voor een anderen auto te water geraakt. Van de acht passagiers werden eenigen door glasscherven gewond. Overigens kwamen ze met een nat pak vrij. Een militair bij het baden verdronken. Bij het baden is een militair uil het Re montedepot te Milligcn. in een plas aldaar verdronken. Uit voorzorg was hem, door dat hij niet zwommen kon, een touw om liet middel gebonden, doch toon hij om hulp riep, brak hot touw en de ongelukkige verdronk voor de oogen zijner kameraden. Van het schip gevallen en verdronken. Te Emmer Gompascuum zijn bij het laden van een turfschip zes meisjes te water geraakt, doordat het schip overhel de. Ofschoon dadelijk alle hup aangewend werd is een der meisjes, do 17-jarige E. B., helaas verdronken. Tc ver in zee gewaagd. Het heeft maar zeer weinig gescheeld, of er waren in Zandvoort weer twee men- sclienlevens te betreuren geweest, meldt het „Volk". Op het stille noorderstrand waren een moeder en haar kind voorbij het „Kurliaus" aan het zwemmen, toen het tienjarig zoontje vermoedelijk wat te ver in zee ging en luide om hulp begon te roepen. Zonder aarzelen begaf de moeder zich naar de plek des onheils en wist haar kind te grijpen. Nu begon een hopelooze strijd tegen do branding. Er stond oosten wind en de twee drenkelingen dreven, door den stroom naar zee getrokken, af. Op het hulpgegil van de vrouw kwa men drie heeren toegesneld, die te water gingen, daar een keten vormden en het ge luk mochten hebben, zoodoende de dren- «keMngen op het strand te brengen. Het ventje was bewusteloos en word door kunstmatige ademhaling weer bijge bracht. Muur omgewaaid. Te Deventer is gisterenmiddag tengevol ge van een windruk van een in aanbouw zijnd huis aan de mr. De Boerlaan een muur omgewaaid en op een steiger neer gestort. Eenige werklieden werden onder de steenen bedolven, terwijl een hunner met zijn rug op een balk terecht kwam Ernstig verwond werd hij opgenomen en naar het ziekenhuis vervoerd. Een Hollander met 110.000 frank aan juweelen gearresteerd. Naar uit Brussel aan het „Volk" wordt gemeld, hebben de douane-ambtenaren te Feignis aan de Fransch-Belgische grens een Hollander aangehouden, die in het be zit was van een waarde van 110.000 frank aan edelgesteenten. Juweeiendisfstal. Uit een glazen uilslalkasljc van een ju welier, dat geplaatst was in de hal van restaurant Itoyal" aan het Voorhout te 's-Gravenhage, is dezer «lagen voor oen waarde van 10.000 aan sieraden ont vreemd. Het gestolene was verzekerd. Hoe een valk een haas redde. Een landbouwer te Enkhuizen, die veel van jagen houdt en gewoon is zijn buks altijd in de huurt te hebben, zag op zijn land oen haas loopen, en haastte zich, schrijft de „Stand.", naar de plaats waar hij zijn geweer bewaarde, om langoor daar- meo neer te leggen. Tegelijk met den boer had ook een valk hot haasje in het oog ge kregen, en terwijl de man nog om zijn spuit zocht, had de valk do haas al te pakken en vloog met zijn buit de lucht in. De boer was echter een schutter van de bovenste plank. Hij legde op den vliegen den valk aan, schoot, enhaas en valk tuimelden op den akker. De valk was dood, maar het haasje on gedeerd, en dit haastte zich. om aan zijn beide belagers te ontkomen. Clandestiene opiumbereiding. Gisternacht heeft de politic te Rotterdam een inval gedaan in een logement aan de Delistraat aldaar. Zij trof daar den Chi nees G. A. S. aan, dio bezig was opium te bereiden. Drie blikken met deze verboden waar werden door de politie in beslag ge nomen, terwijl do Chinees overgebracht moest worden naar het naasthijzijnde bu- Teau, waar hij in arrest werd gesteld. Brand. Gisterenavond omstreeks 7 uur, toen de fabriek reeds verlaten was, is brand ont dekt in de machinekamer van de timmer fabriek van Gebrs. H. en P. Voormolen te Overschie. Vermoedelijk is de brand ont staan door zelfontbranding in bussen car bid. Het vuur sloeg over naar een partij krullen, waarop de vlammen snel ora zich heen grepen. De machinekamer cn do sme derij brandden reeds fel, toen do Overscliio- sclio brandweer ter pjaatse verscheen. Met behulp van een motorspuit en eenige hand spuiten wist men hot vuur tot deze lokalen te beperken. De belendende afdeelingen, die ingericht zijn voor fijnhoutbewerking, bekwamen veel waterschade. De meubel fabriek van de firma Gogarn bleef ge spaard, doch ook deze bekwam veel water schade. Verzekering dekt de schade. BuiteroS. Berichten ONGELUKKEN. GROOTE VERWOESTINGEN IN DE BOM BA Y-PROVINCIE. Meer dan 1000 huizen vernield. De stortregens houden aan. Ten gevolge van het verbreken dpr ver bindingen, zijn er nog geen nadere berich ten aangaande overstroomingen in Gujarat, doch men meent te weten, dat de toestand ernstig is. Het rogent nog onophoudelijk en er zijn nog verschillende andere spoorweg- oijken bezweken. Er zullen verscheidene dagen voor noodig zijn o mde reizigers', die te Itola gestrand zijn, naar hun plaats van beslemming over te brengen. Te Ahmada- bad is sinds 23 dezer 110 c.M. regen geval len, waarvan 74 gedurende de laatste acht en veertig uur. Het aantal ingestorte hui zen wordt op meer dan duizend geschat. Drie personen zijn gedood en tien ge wond. Er loopen geruchten, dat in andere plaatsen talrijke slachtoffers te betreuren zouden zijn, doch deze gerichten zijn tot dusver niet bevestigd. Do schade in Gujarat aangericht, is, naar nader wordt gemeld, zeer groot, tor- wijl vele personen zijn gedood. De voor stad van Ahmadabad moest geheel ont ruimd worden. De staat Baroda is door oVorstroomin- gen geheel geïsoleerd. Door het bezwijken van de dijken rond het nabijgelegen meer zijn honderden huizen te Dholka ingestort. EEN TREINBOTSING IN ZUID-AFRIKA Meer dan dertig dooden. Uit Johannesburg wordt geseind; Ten gevolge van een botsing van den posttrein uit Natal en een goederentrein bij Heidel- berg Woensdagavond, werden twee Europeanen en dertig inlanders gedood en drie Europeanen en vele inlanders ge wond. De oorzaak van de botsing is niet bekend. Treinbdsing in Frankrijk. Een tiental gewonden De internationale trein WeenenParijs die ten gevolge van een defect aan de loco motief, bij Abbeville niet verder kon, is kort daarop door den trein ParijsGaiais aangereden. Er zouden een tiental gewon den zijn, o. w. twee ernstig gekwetsten. Mijnongelukken in Polen. Verscheiden© slachtoffers. Uit Kattowitz wordt gemeld: In de mijn Julius van het Dombrowabekken zijn door het instorten van een der wanden ver scheidene arbeiders berolven. Tot nu toe zijn drie lijken en zes zwaargewonden geborgen; het reddingswerk wordt nog voortgezet. In een mijn nabij Niwel is de koppe ling van ©en kolontrein gebroken, waar door ongeveer honderd kolenwagentjes onverwachts in beweging kwamen. Voor dat de zich in de nabijheid bevindende mijnwerkers zich in veiligheid konden brengen werden zij door de wagens ge grepen; vier arbeiders werden op slag gedood. Een noodlottige gastmaal. Negen personen tengevolge van vergift iging overleden Uit liet plaatsje Zberoajo bij Kisjinef (Roemenië) wordt gemeld, dat aldaar twin tig personen zijn vergiftigd bij een gast maal op het landgoed van den grootgrond bezitter Gonada. Mevrouw Godana had een aantal ken nissen op een diner genoodigd. Na den maaltijd werden de gasten ric-k en in den loop van den nacht overleden er zevon, voordat geneeskundige hulp ter plaatse was; eerst om zeven uur des ochtends verschenen de geneeshoeren. In den loojl. van den ochtend overleden opnieuw tweo gasten. Uit het onderzoek bleek, dat mevrouw Gonada bij het bereiden van meelspijzen bij vergissing meel had gebruikt, dat met ratlekruid was vergiftigd. Vergiftiging door cyaan-watersiof. Gisterochtend werd een woning aan de Prager Weinberge door middel van cy- aanwaterstof ontsmet. Tegen den middag viel een dienstmeis je, dat langs do woning kwam, in on macht, evenals twee vrouwen, dio het meisje te hulp snelden. Ook een politie agent, die te hulp werd geroepen, werd vergiftigd; hij stierf kort daarop tijdons het transport naar het ziekenhuis. De ge neesheer, die hem begeleidde, werd even eens ziek. Intusschen was de brandweer gealar meerd, die met assistentie der politie do woning binnendroeg en de vensters in sloeg. Hierbij werden één agent en drio brandweerlieden ernstig vergiftigd; zij moesten onmiddellijk naar het ziekenhuis wordon overgebracht. Do directeur der firma, waardoor do ontsmetting der woning was verricht, ia gearresteerd. Diefstallen van rentezcgels in Engeland. Drie millioen gestolen. Tijdons het vorige weekend, is te Lon den een zeer ernstige diefstal gepleegd. Autobandieten wisten oen partij rentcze- gels ter waarde van 250.000 pd. st. van het Wiltshire-hoofdburcau van het mini sterie van gezondheid te Trowbridge buit te maken. De meeste zegels waren gebruikt, maar voor deskundigen is liet gemakkelijk er den inkt met chemische middelen af to wasschcn. Do waarde van do zege,Is is voor de die ven vrijwel evengroot, als wanneer z© nieuw waren geweest. Men gelooft, dat deze diefstal het werk is van een bende uit het East-End van Londen, die haar vertakkingen in ver schillende deelen van het land heeft. Do zegels kunnen te Londen en in de in dustrie-centra vlot van do hand gedaan worden. Scotland Yard heeft met de districtspo litie van Wilthire de zaak in onderzoek. Dit jaar zijn er reeds zeventien vervol gingen ingesteld wegens diefstal van ren- tezegels, doch alle pogingen van do de partementen om ernstige verliezen lo voor komen hebben gefaald. Er zijn ongeveer 15 millioen rentetrek kers in Engeland en elk half jaar wordt een gelijk aantal kaarten bijgewerkt. Ge woonlijk worden de kaarten in groote hoe veelheden naar het ministerie van gezond heid gezonden. Hoeveel er daarvan niet verantwoord worden is niet te schatten, maar het verlies voor de schatkist is enorm. Zoo had h.v. Schotland Yard in do maand Augustus van het vorige jaar eon aantal diefstallen van 300.000 pd. st, aan zegels uit verschillende depots in Londen en in de provincie in onderzoek. Do mees te van deze zegels werden in partijen van 50 pd. st. of moer in de omgeving van Londen en van de groote industriecentra van de hand gedaan Men kon zoodoende altijd koopjes in rentezcgels krijgen en de dieven, die tweo derde van de nominale waarde vragen, vinden ccn 'Vroede markt. Op eenige ran deze mannen die zich in dit soort dii Mal specialisecren zijn che mische propt raten gevonden en het mi nisterie van arbeid heeft verscheidene me thoden om zegels onbruikbaar te maken geprobeerd, ton einde to trachten te voor komen, dat do zegels nog ééns gebruikt zouden kunnen worden. Het perforeeren van de zegels is het beslo middel gebleken, maqr het eischt veel werk en is daarom aanzienlijk be perkt. Juweelen-diefstal. Gisterenmorgen omstreeks 5 uur is te Trowbridgo oen juweelendiefstal gepleegd. Bij een juwelierszaak werd de ruit inge worpen en do étalage leeggehaald. Met een auto reden do dieven ijlings weg, ge volgd door een andere auto, waarmoo men blijkbaar op de wacht had gestaan. De politie, die hen nazotte kon bon niet achterhalen. Er wordt 500 aan sieraden vermist. De moord op mrs. Bonati. Het hof van Appèl heeft het beroep af gewezen, aangeteekend door Robinson, den moordenaar van mrs. Bonati. Hij zal dus het doodvonnis moeten ondergaan, Waanzinnige te Monte Carlo. Naar uit Monto Carlo gemeld wordt, heeft ©en bezoeker van het casiuo ge tracht een der speeltafels in brand te steken, waarna hij eenige revolverschoten in de zaal loste. De man sprong vervolgens nit het open venster en ia spoedig daarna aan do bekomen verwondingen overleden. Gnoes in Swaziland. Do invasie van gnoea, of zooala n»en zo in Zuid-Afrika ook wel noemt „wild©-* beeste" wordt oen et-natls* bedreiging voor de veefokkerij in Transvaal Het beslaan van het Sabie-wildpark wordt, zoo er geen drastische maatrege len genomen wordon, bedrolgd. De „wildebccsto'', di# ten getale van 30.000 uit de uitgedroogde streken naar het Zuiden trekken konion nu in hot ge bied van do tsetsevlicg waardoor zo liet gevaar meebrengen hot vee te besmetten. Een bestuurslid van het Sabiepark meent dat verdrijving het ec-nige middel ja, om aan dez© invasie het hoofd te bie den. Disudonné gegratieerd. Aan hel einde van de rainisterraadzitting van Woensdag hoeft do Franache minister van justitie Barthou, verklaard dat Dieu- donuó gratie krijgt.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5