PE gmiaSTREEK EftGE^ONDEN MEDEDEELIB9G 37/^c. 8 ct. 11 ct. 18 ct. 7 ct. f 8.65 f 1.20 f4.75 34 ct. 28 ct. 80 ct. 28 ct. Ziet onze collectie STRANDSPEELGOED. |k\ABUE^A<^B.STBAOT150;-g6 STfiPSEflIEMWS Katholieke Agenda min fflEDEDEËÜ FEUILLETON. paarden aan, met het gevolg dat dc die ren diepe vleeschwonden aan den kop opliepen, welke door een veearts moesten worden gehecht. De boom, waaraan de paarden waren gespannen, moest het eveneens ontgelden. Het bruidspaar was be grijpelijkerwijze hevig ontdaan en moest te voet den toch naar huis vervolgen. De politie onderzoekt wie de schuldige is. OUD-ADE. Wilhclminafcest. Do voorbereidingen voor het a.s. Wilhelminafeest op 25 Augus tus zijn reeds begonnen. Op de gehouden vergadering werd besloten, om in de eerst volgende week te beginnen met het opha len der geklen. Het bestuur hoopt weer op de medewerking van alle ingezetenen, op dat, evenals vorige jaren, Koninginnefeest ook dit jaar weer op prettige wijze zal gevierd worden. WOUBRUGGE. Personalia. Onze voormalige plaats genoot de lieer G. van der Veen is thans benoemd tot hoofd van de Chr. land bouwschool te Kampen. Jacobswoude. Omtrent het dorp Ja- cobswoude deed de oud-adjunct archivaris de heer W. J. J. E. Bijleveld weder een paar aardige vondsten uit het archief van het voormalig klooster van St. Ursula of der elfduizend Maagden. Zij dateeren uit de jaren 1544 en 1547. Daaruit bleek we der dat dit verdwenen dorp toen nog in de rij der dorpen niet de minste was in deze omgeving. In de Bijdragen voor de Geschiedenis van het Bisdom Haarlem is een en ander opgenomen. Een karper. De karpervisscherij al hier in do Woudwatering is alweder aan gevangen. Gisteravond haalde een hen gelaar er een op van ruim 10 pond. ZOETERMEER-ZEGWAART. GEMEENTERAAD. Woning hoofd openbare school. Onder voorzitterschap van burgemees ter F. S. G. Bos kwamen de Raden der gemeenten Zoetermeer en Zegwaart Woensdagavond 1.1. in vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. De vergadering wordt geopend met hel voorgeschreven gebed en de Voorz. con stateert met genoegen dat alle leden aan de oproeping gehoor hebben gegeven. Do notulen der vorige vergadering worden door den secretaris, den heer G. 1'- Blaauwhof, gelezen, die onveranderd wor den vastgesteld.' Mededceling wordt gedaan, dat er een schrijven is ingekomen van mevrouw J. Palté-Diemont waarin zij bedankt als lid der commissie van Toezicht voor het Lager Onderwijs. Wordt voor kennisge ving aangenomen. Daarna volgde een uitvoerige bespre king betreffende de woning voor het Hoofd der gemeenschappelijke Openbare Lagero school. Voorgelezen wordt een rapport van den gemeente-opzichter om trent verbouwing van de woning, thans bewoond door A. van den Haak. Deze konit tot do conclusie dat do verbouwing niet afdoende zal blijken le zijn, welke mee- uing ook Burg. en Wethouders deelen. Beslo'ten wordt dan ook bedoelde woning niet te verbouwen. Burg. en Wethouders worden uitgenoodigd met een plan te ko men voor een nieuwe woning en daartoe een geschikt terrein uit te zoeken. De besprekingen waren zeer politiek ge tint, en domineerde sterk pro en contra bijzonder of openbaar onderwijs. De rondvraag leverde niets op, waarna de vergadering werd' gesloten. ZOETERMEER. GEMEENTERAAD. Nadat de raadsleden van Zegwaart de raadszaal verlaten hadden, wordt de ver gadering van Zoetermeer's vroedschap ge houden. De notulen worden onveranderd goedgekeurd. Diverse mededeelingen pas- seeren zonder op- of aanmerkingen, den hamer. De geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden werden onderzocht en in orde bevonden. Aan de Chr. Bewaarschool wordt een subsidie toegekend a 7.50 per kind. Aan de commissie tot bet houden van oen kinderfeest wordt een bedrag van 200 toegekend. Op het verzoek om subsidie ten behoeve ran den schietwedstrijd in het Baljuw schap Schielaöd wordt afwijzend beschikt De huur van een stuk gemeentegrond aan den heer P. Cammeraat wordt voor een jaar bestendigd. Bij de sluiting der vergadering bracht de voorzitter een woord van dank aan do hoeren J. Scheer, J. H. Groenheyde, M. Bos Az., J. Verver en J. P. Boonekamp, die in den nieuwen raad met September niet meer zullen zitting nemen, voor het geen zij als raadsleden gepresteerd hadden. LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. De asch-ophaaldienst opnieuw ver pacht. Rekening 1926. Dc voorzitter opent dc vergadering met gebed. Volgens het reglement van orde stelt de voorz. eerst aan de orde hot on derzoek der geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden van den Raad. Hij wijst daarvoor aan de heeren C. dc Graaf, I. J. Klaver en G. Groenendijk en schorst-, tij dens het onderzoek, dc vergadering. Na opheffing der schorsing brengt de com missie, bij monde van den heer Klaver, verslag uit. De geloofsbrieven blijken in orde te zijn en wordt op voorstel der com missie besloten dc leden toe te laten. Daarna worden notulen der vorige ver gadering gelezen en goedgekeurd. Wordt tor tafel gebracht en gelezen: 1. Een missive van G. S., ten geleide van de goedgekeurde wijziging der begrooting, dienst 1926. 2. Een Kon. Besl. waarbij ont heffing wordt verleend van do verplichting om binnen zes maanden te voorzien in de benoeming van een hoofd aan de openbare Iftgei-o schooL 3. Ecu missive van G. S. SLAPPE HEERENBOORDEN.. 20 Ct. AM. LEGERHEMDEN f 1.60 KAKI PADVINDERS I 1 OC JONGENSOVERHEMDEN.... I l.üd MACCO HEERENSOKKEN vele fantasie dessins GLYSERINE ZEEP LAVENDEL ZEEP groote stukken DAMESKOUSEN fijne katoen LUCIFERS vonkvrij, per pak LEIDSCHE STOPSAJET 1(J p| 4 drs., per knot10 ul« LIGSTOELEN f 1 flfl prima beuken sterke looper I ■•UU BORDENREK Oud-Hollandsch model SCHILDERIJEN Olieverf met breede lijst SCHEMERLAMP voor piano of dressoir, compleet COCOSLOOPER nieuw dessin COCOS DEUR MATJES VISSCHERSTOELTJES 521'c. SLAAPKAMERSPIEGEL in noten en eiken lijst MOLTON WIEGDEKEN 114C0 houdende bericht dat de uitkeoring aan de gemeente, ingevolge de wet van 1897, voor het loopende jaar is vastgesteld op f 6102.90. 4. Idem, waarbij wordt kennis gegeven van het bedrag hetwelk do ge meente heeft te betalen als haar aandeel in de kosten van den Keuringsdienst van Waren. 5. Het jaarverslag van den Vloeschkeuringsdienst, hetwelk voor de le den ter secretarie ter inzage ligt. Vervolgens deelt do voorz. mede, dat B. en W., een credict vragen van f 200 voor huur enz. van een speelterrein, waarop B. en W. do hand hebben kunnen leggen, vcorloopig althans voor een jaar. Besloten wordt voor dit jaar B. en W. een crediet van f 200 toe te staan. Op voorstel van den voorz. worden B. en W. gemachtigd het huis van den Ge meente-opzichter te doen aansluiten aan het telefoonnet. Daarna worden eenige postjes school geld tot een bedrag van f 14.S3 oninbaar verklaard. Aan B. en W. wordt machtiging ver leend de affuit van een kanon, geplaatst op een der hoeken van de Bruggestraat, te verkoopen, indien naar de mcening van den Directeur van de Lakenhal geen his torische waarde daaraan is toe te ken nen. Mocht dit wel het geval zijn, dan zal bet aan de Lakenhalworden afgestaan. Vervolgons doet- de voorz. mcdedeeling, dat B. en W. mej. J. J. Schade tijdelijk hebben belast met do waarneming van het hoofdschap aan de openbare lagere school, daar het tegenwoordig hoofd der school onder de wapenen is moeten komen en wel voor 24 dagen. Waar het tijdvak, waarvoor de aschop- haling is verpacht, 1 September a.s. af loopt, worden B. en W. gemachtigd, bij openbare bekendmaking gegadigden uit te noodigen in te schrijven naar deze ver pachting, die wederom voor drie jaren zal woren verleend. B. en W. worden tevens gemachtigd, zoo heb aanbod aannemelijk is, de gunning on dershands te verleenen. Wanneer dit niet bet geval mocht zijn zal een openbare in schrijving worden gehouden. Daarna wordt de rekening der Gezond heidscommissie over het jaar 1926 goedge keurd. Aan dc orde is nu de voorloopige vast stelling van de rekening over het jaar 1926. B. en W. bieden de rekening aan met hunne daarop betrekking hebbende verant- wooring. De rekening, die 14 dagen voor een ieder ter lezing ligt, wordt daarna voorloopig vastgesteld: de gewonen dienst in ont vangst op f 82.215.41 en in uitgaaf op f 65.509.90 J4 en alzoo met een batig slot van f 16.705.51. Dc kapitaaldienst wordt in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op f 16.167.48, hebbende de Wethouders zich overeenkomstig de wet van stemming ont houden. Hierna wordt in concept vastgesteld de verordening op het gebruik der gemeente lijke noodslachtplaats. De Gezondheids commissie zal over deze verordening wor den gehoord. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering gesloten. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ongeval. Gistermiddag deed een he vig glasgerinkel de bewoners van de van Mandersloostraat opschrikken. Wat bleek het geval? Een bakkersknecht, die met zijn fiets beladen met broodmand voor oen auto wilde uitwijken, verloor het beheer ever het stuur en kwam terecht legen een groote étalage-ruil van de firma Wijnbergh en Go. die daardoor bijna geheel werd ver brijzeld. Gcede vangst. L. v. d. M. had giste renavond een buitenkansje toen hij met den hengel in de Hijmanswelering een kar per wist (e bemachtigen, welke bijna 12 pond woog. Wel een bewijs, dat zich in onze wateren nog visch bevindt. Opgespoord. Door de politie alhier werd heden opgespoord een 17-jarig meisje uit Gorinchcni, van wie door de vader aanhouding en opsporing was ver zocht. Zij zal vandaag op transport naar hare woonplaats worden gesteld. Concert. Concert te geven door de R.»K. gemengdo zangvereeniging „O. B. K." te Alphen aan den Rijn op Woensdag e.k. des avonds te 8 uur in de tent in den Zaalbergstraat. Programma: 1. „Domine Salvam fac: Reginam Nostram", A. Gie- ser; 2. „Bede voor 't Vaderland", Julius Röntgen; 3. „Vreugdelied", B. G. Meijer Jr.; 4. „Viooltjes", Joh. H. Löse op. 23a; 5. „Tenebrae", M. A. Ingegneri; 6. „Mei lied". B. G. Meijer Jr.; 7. „Volkslied",, J. M. Kouwenhoven; 8. „Vlaamsche Ker mis", J. P. J. Wierts; 9. „Bij de Molen", G. J. G. Geerlings; 10. „Avondlied", Fr&nz Abt. Met de Nos. 5 en 10 heeft „0. B. K." op het concours te Gouda in de 2e afd. een lsten prijs behaald. BOSKOOP. Boerenleenbank. Woensdagavond werd in het R.-K. Vereenigingsgebouw de jaarvergadering gehouden der Boeren leenbank alhier, welke de vorige week niet kon doorgaan, omdat toen het ver- eischte aantal leden niet tegenwoordig was. De voorz. de heer G. Klijn, opende de vergadering met den chr. groet. De notu len werden behoudens een kleine bemer king van den lieer L. van Luit, goedge keurd. Door den voorz. werd een verslag uit gebracht over betgeen er in bet afgeloopen jaar door de bank was gedaan, welke be langrijke sommen er waren verwerkt, en kon men wel begrijpen dat er weer met succes was gewerkt. Door den kassier, don heer G. Pannebakker, werd gezegd, dat de rekening en balans ter inzage lig gen, en zou bij het zeer op prijs stellen wanneer er leden waren welke deze eens kwamen inzien, daar er tot heden door niemand van wordt gebruik gemaakt. Hierna volgde verkiezing van een lid voor den Raad van Toezicht, aftredend do heer Klijn, welke met bijna alge- meene stemmen werd herkozen, en zich onder dankzegging aan de vergadering deze herbenoeming liet welgevallen. Door den Z.Eerw. Heer Pastoor, die inmiddels ook ter vergadering gekomen was, werd aan het bestuur en Raad van Toezicht een woord van dank gebracht voor alles wat zo in het belang der goede zaak doen. Bij de weke'ijksche vergade ringen welke worden gehouden zijn allen present, en Z.Eerw prees do eensge zindheid welke steeds onder hen heerscht, de christelijke naastenliefde welke hen voert bij de besprekingen der vaak belang rijke zaken en sprak de wensch uit, dat zu'ks mocht blijven in het belang van ka tholiek Boskoop (applaus). Hierna volgde de rondvraag welke niet voel belangrijks opleverde en werd de ver gadering gesloten. BODEGRAVEN. Geslaagd. Voor het examen nuttige handwerken is te Rotterdam geslaagd mej. H. L. Muller, alhier. HAZERSWOUDE. Geboren: Corneüs z. van J. J. Boere en E. Tambach. Gehuwd: P. Heemskerk 24 j. en M. van Tol 22 j. KOUDEKERK. Inenting. Op Donderdag 4 Augustus a.s. zal aan de dokterswoning alhier gele genheid bestaan tot kostelooze inenting en herinenting. Men wordt vooral ver zocht om trouwboekjes of geboortebewijs mede te brengen. Geboren: Jozina Levina d. van A. Uihhol en J. J. de Jong. Gehuwd: J. Tetenburg jm. 28 j. en E. van der Voorst jd. 22 j. NIEUWKOOP. De aanbesteding Liefdegesticht. Don derdag bad ten overstaan van den archi tect Jan Stuijt te 's Gravenhage namens het Kerkbestuur do aanbesteding plaats van den verbouw en de uitbreiding van het R. K. Liefdegesticht alhier. De uitslag is als volgtG. Hillenaar to Oegstgeest f 112.000.Pb. Haring en Zn. te Schiplui den f 81.560.J. II. Sanders te Delft f 80,850.J. Th. Schuiten te Delft 79.502.J. H. van dc- ltui te Delft f 78.500.P. E. J. Trokveld te Delft f76.900, A. II. Volberg te Zoeterwoude f 70.300.V. Ph. Braun en Zonen te Be verwijk f 76.000.N. P. Brinkman te Pur- merend £75.600.F. Smulders te Breda f 75.400.Gebr. v. d. Putten te Heemste de f 74.665.J. van Engelen te Alphen aan den Rijn f74.550.J. Wittebrood te Beemster f 74.300.D. J. van Buuren te Bloemendaal f 74.150.A. Voordouw te Zwammerdani f 73.880.J. J. Limburg te Purmerend f 73.489.L. Kooien en Zn. te 's Gravenhage f 73.475.Verhoven en Evers te Heemstede f 72.424.C. Noort te Bergen f71.900.Gebr. Seijsener te Hillegom f71.788.—, N.V. H. G. Hendriks te Oudenrijn f 71.000.D. Middelkoop te Vleuten f 70.880.S. Strijk te Rijpwete- ring f 70.500.M. H. van de Poll te Bode graven f 09.990.P. Bakker te Nieuw- Vennep f 09.925.N.V. Aannemersbedrijf G. Kuijp en Co. te Utrecht f 68.800.De gunning is aangehouden. Uitreiking Mobilisatiekruis. Ter be strijding van de kosten verbonden aan de uitreiking van het Mobilisatiekruis aan oud-gemobiliseerden in deze Gemeente, te Alphen aan den Rijn op 6 Aug. a.s., zal een speldjesdag worden georganiseerd. Hiertoe is een comité van jonge dames gevormd, die zich met den verkoop van de speldjes zullen belasten. Hinderwet. B. en W. dezer Gemeen te hebben aan N. Vink te Noorden vergun ning verleend tot uitbreiding van zijn tim mermanswerkplaats door plaatsing van 3 electromotoren met een gezamenlijk ver mogen van 8 P.K. Geboren: Cornelia Maria, d. van J. Wouters en A. de Jong. Willem, z. van H. Allies en G. Kranenburg. Maria, d. van A. Kuijf en H. J. van den Haak. Wilhelmina Catharina, d. van G. Kwak- kenbos en S. Bader. Ondertrouwd: C. A. Blommestein te Lopik 51 j. en C. Verleun 37 j. WOERDEN. Geslaagd. Voor het examen nuttige handwerken is te Rotterdam geslaagd mej. A. M. H. G. de Mol, alhier. De büksem ingeslagen. Door het in slaan van den bliksem brak Woensdag brand uit in de boerderij van P. A. Bosch, wonende op Geestdorp. Door oen passec- rende auto werd de politie spoedig van den brand in kennis gesteld, zoodat zij weldra ter plaatse aanwezig was. Ook de brandspuit stond binnen korten tijd ge reed. Een uitrukken was echter niet meer noodig, daar intusschen gemeld werd, dat de brand reeds met emmers wa ter was gehluscbf. De bliksem was ingeslagen in de dub- belo schoorsteen van liet woonhuis en had het door de achterzijde weer verlaten De geheele eleclrische geleiding door het huis werd vernield. Verzekering dekt de schade. Door den eigenaar werd iiet spoedig aanwezig zijn der politie en ook de activiteit der brandweer zeer op prijs gesteld. Een in den irein vergelen kind. Op het station had dezer dagen een niet alle- daagsch voorval plaats. Een echtpaar met kind komende uit richting Rotterdam moest te Woerden overstappen voor de richting Leiden. Toen de trein, welke ze verlaten hadden, reeds vertrokken was, be merkten ze tot hun groote onsteltenis dat ze vergeten hadden hun kind uit de cou pé te halen. Ze konden niet anders doen dan in plaats van naar Leiden ook maar een trein naar Utrecht te nemen. Een en ander verwekte heel wat opschudding. Directeur postkantoor. Met ingang van 1 Sept. a.s. is benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Woerden de heer H. Bakker, thans hoofd commies op het telegraafkantoor te Gro ningen. Geboren: Gerrit Jacobus z. van D. Wesseling en A. Brunt. Theresia Jo hanna d. van M J. Scheel en F. C. Mil. Joseph Gerardus z. v. G. P. Kemp en A. Bakker. Willem z. van J. van Vul pen en A. M. Heinen. Antonia Corne lia d. van A. A. Tegelenbosch en J. P. de Groot. Ondertrouwd: Jacobus van Leeu wen en Marie Dijkman. Getrouwd: L. D. Timmerman en G. Visser. B. Wassink eii G. v. Garderen. ZOETERWOUDE (Dorp). Ziekenhuisfonds. Het R. K. Zieken- huisfends „St. Antonius van Padua'' is in hel afgeloopen half jaar gegroeid met zestig leden, zoodat het fonds op heden zeven honderd leden telt. Zes leden heb ben bijstand genoten uit b.g. fonds we gens verpleging in het ziekenhuis. Zoo kan men constateeren, dat het fonds in een gestadigen bloei toeneemt. Moge deze mededeeling er toe bijdragen, dat nog velen zich als lid opgeven, om bij e.v. ge vallen (die zich bij iedereen kunnen voor doen) door het fonds te kunnen worden geholpen. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. De Koudekerksche brug. Door de K. v. K. is volgend adres aan de Prov. Staten van Zuid-Holland gezon den: Met voldoening heeft het Bureau der Kamer van Koophandel vernomen, dat de Provincie Zuid-Holland steeds haar aan dacht blijft schenken aan de verkeerspro blemen, geschapen door de huidige brug over den Ouden Rijn bij Koudekerk. Volgens de laatste berichten echter zou de Provincie er op hebben aangedrongen herstellingen aan deze brug te laten ver richten, waarmede een bedrag van f 7000. zou zijn gemoeid. Do Kamer veroorlooft zich er de aandacht op te vestigen, dab h.ï. ccn dergelijke herstelling geen afdoend LEIDEN. Maandag. „De Hanze", „In den Vereulrfi Turk", 8.30 uur. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst di apotheken wordt van Maandag 2 Juli a.s tot en met Zondag 31 Ju| waargenomen door de apotheek van de heer G. B. Duyster, Nieuwe Riju 18, tel foon 523. VUiai 3 stukken COCOS ROZENZEEP alleen Zaterdag 0P VERTOON VAN DEZEN BOK Morgen beginnen wij met een nies feuilleton, een boeiende roman, gelitel „Het huis van den droom". effect zal sorteeren, daar mogelijk spoed meerdere herstellingen zouden moett volgen. Verreweg het bedenkelijks te zi echter zijn, dat algeheele verbetering licht weer voor onbepaalden tijd zou wc den uitgesteld, wat de Kamer ten zeers zou betreuren. De Koudekerksche brug toch is de nau ste brug, in de groote vaarwegen, well van Rotterdam en Amsterdam den gaan, terwijl de klappen een est obstakel vormen. Zoo moest nog onlan een tweetal loggers terugkeeren, omdat overhangende klappen bet doorva hinderden, ofschoon do doorvaartwijd op den waterspiegel voldoende was. Oo door den tol, welke nog steeds geken wordt, is deze brug bijna eerder een v- kecrsbelemmering dan een verkcersverb tering, waarbij dient te worden opg merkt, dat dit niet alleen geldt voor de cale, maar ook voor het niet onbclangrij interlocale verkeer, hetwelk deze br overigens zooveel mogelijk schuwt. Ofschoon reeds thans door een nieo' brug van behoorlijke doorvaartwijdte dan zonder tol, het verkeer zeer gediei zal zijn, deze verbetering zal vooral -J, tot haar volle recht komen, indien de vai weg RotterdamAmsterdam door de Pi vineie zal zijn verbeterd. De brug te £o dekerk zal alsdan de eenige ernstige lcmmering zijn voor Leiden en Omstreki cm zich aan deze vaart aan te sluik Naar vanwege den Provincialen Wal staat werd medegedeeld, zal binnenfa met de uitvoering der werken een aanva worden gemaakt. Vooral ook niet het c op dc toekomst zullen derhalve „afdoe 'tt de" maatregelen getroffen moeten wordt In het bijzonder voor dc ontwikkel! van de industrie in de Rijnstreek Westen van de Koudekerksche brug is ^lc| doende verbetering va-n deze brug noodzakelijk. Er liggen aldaar vele git 'ei den, welke uitnemend voor industriëlen *ci nen gebruikt kunnen worden, maar mimi bi: trek zijn, omdat groote Rijnakeni brug niet kunnen passeeren. Vooral n W< de industrie in de Rijnstreek met haartbn lumineus en zwaar product is verlading 1 groote schepen beslist een eisch van e.|«oc cicncy. De vracht uit Duitschland zoo verschillende gevallen, naar aan de mer werd medegedeeld, pl.m. f 0.30 per li *ai lager worden, indien schepen van 1000 2000 ton voor den aanvoer der gronJst' jjln fen konden worden gebruikt. Dit zali gelijk zijn, als de plannen der Provn inzake den vaarweg AmsterdamRoiU "?'J dam zullen zijn uitgevoerd. Het basaltsplit, een der voornaam grondstoffen voor dc basaltine-tegelino as trie, hetwelk in het district Rijnland ,01^ duizenden tonnen wordt ingevoerd, Jg- door deze vrachtbesparing circa 8 TPaj- lager in prijs worden. Dit goedkoopere transport zal, als 1 Koudekerksche brug blijft op de do vaartwijdte, waarop deze thans is, alk mogelijk worden voor de industrie oosten deze brug. De zeer geschikte ind trieterreinen ten Westen van deze b zullen alsdan niet voor uitbreiding1 ai Rijnlandsehe industrie in aanmerking nen komen. Immers zal bij de huidige scherpe eurrehtie niet verwacht kunnen wonii dat ook maar ééne industrie, welke aan- of afvoer voordeel van groot vaan ter heeft, zich aldaar zal vestigen, tvat f0( het bijzonder ook voor een stad als I den als een ernstige handicap besclio-' ;Q, moet worden. il w Men ziet dan ook nu reeds, dat de landsche industrie zich vestigt lang? *;:e; Heymanswetering, waar de grondslag' m het bouwen zeer slecht is en waar bot dien moeilijk" arbeiders tc krijgen/ he Willen de van nature voor dc vest'? jjr van de industrie zoo geschikte terrö C( ten Westen van do Koudekerksche eD] voor exploitatie in aanmerking koineiv zal dc Koudekerksche brug zoo sp> >pin( mogelijk op de goede breedte ge')rS lf(i[ dienen le worden. -IK hr.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2