WAALS. BEKWAME NAAISTERS WAALS. INGEZONDEN «PEELING CONFECTIEFABRIEKEN TELEGRAFISCH WEERBERICHT volgens waarnemingen verricht in den morgen van 27 Juli 1927, medegedeeld door bet Kon. Nod. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste baromelcrst.: 7G3.te Vardö Laagste barometerst.: 746.6 te Aberdeen Verwachting tot den avond van 29 Juli: Afnemende Zuidelijke tot Westelijke wind. Half tol zwaar bewolkt of betrokken, tijdelijk opklaren»3. Waarschijnlijk cenige regenbuien. Weinig verandering in tem peratuur. L BAROMETERSTAND. De stand van hedenmiddag 3 uur ia aangegeven door den grooten wijzer. Het dunne lijntje beduidt den stand van gis teren. LUCHTTEMPERATUUR. f 19.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a.: Van Donde'rdagnamiddag 9.28 uur tot Vrijdagmorgen 4.46 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 19, 12 uur 19.5 en 3 uur 20.5 gr. C. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur £1. 12 uur 21 en 3 uur 21 gr. C. HOOGLEER AARSBENOEMING. Bij koninklijk besluit is benoemd tot ge woon hoogleeraar aan dp rijksuniversiteit alhier, om onderwijs te geven in de talen en geschiedenis van BabyloniS en Assyria als opvolger van prof. Thierry, dt. F. M. Th. Böhl, met eervol ontslag als hoog leeraar aan de rijksuniversiteit te Gronin gen. De Leidsche Winkelstand. Hedenmiddag te 2 uur heeft de opening plaats gehad van de dameskapsalons Gaii- lard, Stationsweg 14. Op de bovenverdieping van dit perceel zijn een tweetal keurige salons ingericht, waarvan die aan de straatzijde een aardi ge étalage bevat. Uit den aard der zaak heeft deze étalage niet allereerst de bedoe ling een groot aantal artikelen te étaleeren ?oor het kijkend publiek, maar niettemin jan men vanaf de straat toch duidelijk waarnemen, dat hier een dameskapsalon ^5 gevestigd. Het interieur ziet er keurig verzorgd uit. *Je aankleeding, de verlichting, kortom de ^eheele entourage is zoodanig, dat de da- "^os een gezellig zitje meer gekregen heb ben. We behoeven natuurlijk niet meer te Vqggen, idat de kap- en manicuretafels naar Qe nieuwste eischen zijn ingericht en dat gediplomeerde bediening verzekerd is. Waar de salons bovendien keurig met Sloemen waren verrijkt ter gelegenheid van de opening, leverden de salons een fraaien aanblik. ^OOB HUIS EM KOF. HET OOGVEREDELEN OF HET OCULEEREN. Zooals iedereen nog wel uit zijn jeugd •>eten zal, kan men in het voorjaar, name lijk in de maand Mei ongeveer het beste fluiten maken van de bast van de verschil lende boomen maar vooral van de bast van wilgen enz. Dat men dit jongenswerkje al leen in dien tijd van het jaar kan doen, komt, omdat dan de bast het beste los- üat; iets later in den tijd gaat het niet Taecr, om de eenvoudige reden, dat dan do bast weer vast zit. In den zomer ech ter, namelijk, in de maand Juli of Augus tus, dit hangt af van het weer, laat dc bast weer los, dit noemt men do tweede groei en wat na dit tijdstip groeit noemt men liet St. Jans-lot. Ook het oculeeren kan men dus alleen doen, als de bast loslaat en dus doet men het in het voorjaar of in den nazomer. In het voorjaar wordt er in onzo streken echter zeer weinig geocu leerd, omdat de oculatie of zoo men wilt het oog dan in den zelfden zomer nog gaat groeien, maar meestal niet sterk genoeg Wordt om onze winters te kunnen door staan. Bij het oculeeren in Augustus groeit het oog in dat zelfde jaar niet meer uit, maar blijft rusten tot het volgend voorjaar en heeft dan een geheelen zomer voor zich om uit te groeien en af te rijpen. De voornaamste eiscli bij het oculeeren is dus, dat de bast goed loslaat van het hout, want, de oculatie of het oog (knop) moet onder de bast gebracht worden. Nu ia het echter ook een bekend feit, dat de host van jongere scheuten gemakkelijker loslaat, dan de bast van oudere scheuten of twijgen. Men gebruikt dus voer het ver edelen met een oog of knop liefst een scheut, die nog aan het groeien is en die dus in denzelfden zomer gevormd is. Over de vraag, waarop men zooal ocu leeren kan doen vele antieke verhaaltjes de ronde. Men vertelt b.v. van peren, die appelen veredeld zijn, van rozen op meidoorns enz. enz. nu is de waarheid, dat men het beste niet teveel experimen teren kan op dit gebied, want dat is reeds lang voor onzen tijd voldoende gedaan en ®et zeer weinig succes. Over het algemeen kan men zeggen, dat men het veiligst is, als men de soort op do soort zet, m.a.w. b.v., do eene soort op de andere, dus een zoogenaamde tamme roos op een wilde dito, of een tamme peer op een wilde, een tamme perzik op een wilde (uit het zaad), een roode kastanje op een witte, ccn bonte accr op een gewone wilde groene enz. enz. Dat wild en tam zijn maar uitdrukkin gen, die we hier voor het gemakkelijk be grip van de lezers en lezeressen gebruikt hebben, zuiver plantkundig zijn ze in geen geval, daar echte wilde rozen, peren, ap pelen enz. niet zoo gemakkelijk te krijgen zijn, we noemen ze dus over liet algemeen wel wild, maar daarom zijn zo liet nog niet. Alleen weten we niet van te voren, welke kwaliteit vrucht er aan zoo'n zaai ling komen zal en als men ze oculeert, met een bekende soort, lieeft men dus de zeker heid, dat do kwaliteit goed zal zijn. Soms zitten er tusschen de zaailingen ook goedo soorten, maar hot duurt jaren voor men er vruchten van te zien krijgt en dan nog is het percentage goede vruchten te gering om dio risico te loopen. Men oculeert dus of (in den winter) men ent. Men neemt dus wildlingen van dezelfde soort, doch soms kan men ook gebruik ma ken vaji onderstammen van dezelfde fami lie, zooals in het geval bij de perziken, die men op pruimen oculeert en hetzelfde is het geval bij do abrikozen, die ook op pruimen of op kroozen veredeld kunnen worden en peren, dio op kweeperen ver edeld worden (kweeperen zijn geen eclito peren, maar behooren wel tot dezelfde fa milie). Dq meeste andere gewassen worden echter zooals gezegd* op wildlingen geocu leerd en die wildlingen krijgt men door 6tekken of door zaaien. Soms oculeert men wel op z.g.n. tamme onderstammen b.v. als de soort niet naar den zin is. Hoe nu dat oculeeren gebeurt zullen we hier oven vertellen, daar het niet alleen onder liefhebbers voorkomt, dat men er niets of niet veel van weet en soms kan men do handgrepen ervan wel, maar toch laat het principe- wel wat te wenschen Voor oculeeren is dus noodig een onder stam zij het dan een wilde of een waar van ons de bloemen of vruchten niet be vallen en die men dus over-oculeeren wil. Vervolgens heeft men cr voor noodig een scheut van een tamme soort, die goed is en waarvan de manier van bloeien of waarvan de vruchten bekend zijn. Deze scheut moet rijp zijn, dat wil zeggen, niet lo zacht en ook niet to hard. Do midden- ste oogen of knoppen van zulk een scheut zijn de beste, de onderste en do allerbo venste zijn niet zoo goed, de onderste zijn te oud en de bovenste zijn nog niet rijp genoeg. Dezo oogen worden van do bladsteel ontdaan op een c.M. na, dit blijft er aan zitten. Deze knoppen worden met een scherp mesje rond gesneden, zoodat men een vorm krijgt, die het meeste op een klein driehoekje lijkt en dan ongeveer ter i groote van 1% c.M. Na het rondsnijden kan men het oog zoo met de hand eruit lichten door de knop tusschen duim en vinger te nemen en opzij uit te wringen. Dc bast moet dus goed doorgesneden zijn anders gaat het niet. Vervolgens maakt men een insnijding in dc onderstam, die het beste te vergelijken is bij een drukletter T en dan. is de staan de streep ongeveer 2 c.M. lang en de lig gende streep ongoveer 1 c.M. Met de rug van een mes of met do achterkant van een oculeerraos kan men nu de bast van de onderstam aan weerszijden van de staan de streep van de T-vormige insnijding in de onderstam oplichten en er vervolgens de oculatie inschuiven en wel zoo, dat het bovenste gedeelte van de oculatie (de knop) tegen de bovenste wonde valt,'dus tegen de bovenste streep van dc T. De bovenste wond van het oculatio komt dus tegen de bovenste wond van de onderstam en Ket spreekt vanzelf dat men dc knop niet onderste boven in de wond zet, want dan gaat het oog onvoorwaardelijk dood. Nu moet het heele geval met raffia of ook mat katoen goed dichtgebonden worden en men zorgt ervoor dat bet stukje blad steel dat nog aan de oculatie zit niet me de vastgebonden wordt. Men bindt het echter zoo netjes dicht, alsof men een wonde verbindt, wat ook eigenlijk het ge val is. Valt na ongeveer veertien dagen dat bladsteeltje uit zichzelf of bij de min ste aanraking af, dan is dit een teeken, dat do oculatie groeien zal. Ze groeit ech ter niet uit voor het volgend voorjaar. Zoodra men het volgend voorjaar ziet, dat do oculatie wil gaan groeien, dan moe- ton. alle wilde deelen boven de oculatie weggesneden wordent want we zijn nog vergeten te zeggen, dat men het beste de oculatie dicht bij den grond zetten kan. Waar do oculatie ook staat, altijd moeten de wilde deelen tegen den groei weggeno men worden. Omdat oculeeren een opcrecren is moe ten alle gereedsohappen die men erbij ge bruikt zeer scherp zijn en zeer zindelijk gehouden worden zooveel te gemakkelijker zal alles gelukken. Het beste kan men het doen bij mooi weer al behoeft de zon er niet bij te schijnen. Bij regen is het schoonhouden der wonden niet zoo gemak kelijk. Gaat eenige weken na het oculeeren de wonde te veel verdikken door de groei, dan verdient het aanbeveling het verband even los te maken en opnieuw over te binden. We gelooven nu do voornaamste bijzon derheden zoo weinig mogelijk vergeten te hebben en raden ieder aan er op uit te gaan en alles wat oculeerbaar is te ver edelen en wellicht heeft men meer succes dan men venvacht. Het is een leuk werk je en niet zoo moeilijk als liet op papier lijkt. Vragen op het gebied van land- en tuin bouw aan de Redactie .van „De Leidscbe Courant." v. H. Voor de afdeeling ELECTHISCH BEDRIJF worden gevraagd. Bedreven in de vervaardiging van Dameslingerie Damesjaponnen Heerenoverhemden Bedrijf skieed ing. Aanmelden: Morgen Vrijdag aan het Kantoor van der Werffstraat 3-9 van 9-12 v.m. en van 2-8 uur n.m. Zaterdag van 9-12 uur v.m. LAATSTE BERICHTEN DE VERGADERING VAN PROV. STATEN. Hcdon is de zitting der Prov. Staten voortgezet. Dc heer War naar (A.R.), voorzitter der wegencommissie, deelde mee, dat de verbreeding van dc brug bij Katwijk van S>'i4G Meter, door den heer ten Hope voorgesteld bij amendement, niet veel ver- belering zou brengen en dat de spoed dio in dezo zaak vereischt wordt, aanneming" er motie ongewenscht maakt. Dc heer ten Hope (V.B.) trok zijn amendement in, omdat hem gebleken was, dat dc voorbereiding reeds zoover gevor derd is, dat verbreoding der brug niet wel mogelijk is. Een breedte van 5y> M. acht- to spr. echter absoluut onvoldoende, waar om hij hoopte, dat in het vervolg slechts bruggen met voetpaden zouden worden ge bouwd. Dc heer tor Laan (S.D.A.P.) sloot'zich hierbij aan en meende, dat met de voorbe reiding niet zoover behoort te worden ge gaan, dat de Staten geen wijziging meer kunnen aanbrengen. De heer v. A a 11 e n (V.D.) merkte op, dat Ged. St. in liet algemeen tegenover ge meentebesturen niet de houding aannemen als tegenover I£atwijk, welke gemeente eenvoudig niet afwachtte hetgeen de Sta ten zouden beslissen. Dc heer von Fisenne (Ged.) deelde mee, dat Katwijk gevraagd heeft of men door kon gaan met do aanbesteding. Ged. St. hebben geantwoord, dat dit kon, doch op risico van de gemeente .Dc Staten wa ren dan ook volkomen vrij in hun beslis sing. Het voorstel werd z. b. 8. aangenomen. Voortgezet werd de behandeling der missive van Ged. St. betreffende genees kundig schooltoezicht. Dc heer Werker (V.D.) zag in dezo behandeling iéts zonderlings. E'r is geen voorstel van Ged. St., doch een mededce- ling en er wordt eigenlijk gedebatteerd over de vraag wat Ged. St. zullen voor stellen. Spr. merkte op, dat op het punt van ge neeskundig schooltoezicht van principieel verschil eigenlijk geen sprake meer is. Het geneeskundig schooltoezicht heeft in het geheel niet de bedoeling in te grijpen in de opvoeding door de ouders; het wil niets anders dan voorlichten. Spr. meende, dat men het hierover wel eens as. Hij wees voorts op het belang van medische voorlichting bij de beroepskeuze. Het ge neeskundig schooltoezicht moet daarom tot stand brengen een cartographic van alle kinderen van Nederland. Ook uit een oog punt van de invaliditeitswet is een prophy- laetiscke behandeling van het allergroot ste gewicht. Al wat de productie bevor dert en renteuitkcering voorkomt is bo vendien besparing van uitgaven. Spr. waohlto liet plan af, dab Ged. St. zullen overleggen. Dc heer Rutgers (A. R.) meende, dat men aan het argument, dat de leerplicht dc ouders dwingt hun kinderen naar school te zenden, niet te groote waarde moet hechten. Voor de bijzondere school geldt dit argument althans niet, want de wet dwingt dc ouders niet de kinderen naar een hij- zondore school te zenden. En wat de open bare school betreft, de meeste ouders zen den him kinderen daar geheel vrijwillig heen, onafhankelijk van den wottelijken dwang. Overigens zou het niet op den weg der provincie liggen de schadelijke gevol gen van don leerplicht weg te nomen. Wat verder die gevaren betreft wees spreker op de verklaring van dr. Heijer- mans, dat de school in de verspreiding dc-r tuberculose en der diphtheric geen groote rol speelt en dat de verspreiding der sca bies niet zoo eenvoudig gaat. Men moet dan ook aan het schooltoezicht, dat wellicht niet vaker dan eens per jaar zal geschieden, niet al (e groote beteekenis hechten. Onge twijfeld lieeft het een zekere plaats iu de bescherming van kinderen tegen ziekten en een reden van bestaan in de groote ste den. Maar stelt men zich nu werkelijk voor, dat voor iedere platlelandsschool over bet leerplan geregeld overleg gepleegd wordt met het medisch schooltoezicht? Men vel gele toch niet. dat hygiënische begrippen gemeengoed n geworden en dat daarmee rekening gehouden wordt hij dc samenstel ling van liet leerplan, Spr. zette vervolgens zijn bezwaren uit een legen het uitlichten van do hygiënische verzorging van schoolkinderen omdat zij schoolkinderen zijn, uit dc verzorging van het geheele volk en het opdragen van die zorg aan de overheid, nog wel aan de provincie, die met die kinderen niets te maken heeft omdat zij niet zitten op scho len van de provincie. De provincie kan de schoonste diensten in het leven roepen, maar zonder de toestemming van de auto riteiten, die zeggenschap hebben over dc scholen, treedt geen ambtenaar van die diensten de school binnen. Aan de mede werking van do Ver. vail Ned. Gemeenten heeft men niet voldoende, omdat men zich moet verzekeren van de medewerking der besturen van de bijzondere scholen. De heer De Jong (A.-R.) betoogde, dat de kinderen op school gevaar loopen door: 1. school en schoolkinderen, 2. medescholie ren, 3. onderwijzers. Rotterdam heeft daar om in 1908 een schoolartsendienst ingesteld en nooit heeft daaromtrent verschil bestaan tusschen de verschillende richtingen. Spr. heeft in 1908 B. en W. gesteund in hun streven en hij bleef op dit standpunt staan. Droeve ervaring met besmetting in eigen gezin versterkten spr. in zijn opvatting. (Wordt vervolgd). Vliegongeluk ie Gilze. Een instructicvliegtuig omlaag ges lort. Uit Gilze wordt ons geseind: Op liet vliegterrein „de Molenheide" is vanmiddag het instructievliegtuig S IV, uit Socslerberg afkomstig, naar omlaag gestort. Kort na het starten is het ongeval gebeurd, toen het vliegtuig ongeveer 35 me ter boven den grond zweefde. Het vliegtuig werd zwaar beschadigd. De twee inzitten den werden gowond. De aviateur-sergeant Radstaken kreeg een beenfracluur en dc leerling-vlieger korporaal Posthumus be kwam vrij ernstige inwendige kneuzingen en een hoofdwonde. Nadat dr. Hoeks uit Gilze de eerste hulp had verleend, werden de beide gewonden naar het hospitaal lo Breda vervoerd. De moord ©p den heer v. d. Stijl. Vcrdachto blijft ontkennen. Naar wij vernemen moet de 40-jarige varensgezel S., die zooals gemeld, te Rot terdam is aangehouden, verdacht van den moord op den lieer v. d. Stijl in Juli 1924 lo 's-Gravenhagc gepleegd, ook thans even als vroeger ontkennen, iets met den moord uitslaande te hebben. Zijn wij wel ingelicht, dan zijn echter de aanwijzingen waarover de politie tegen over den verdachte beschikt van dien aard,- dat het te verwachten is, dat S. nog deze week in het Huis van Bewaring zal worden ingesloten. Het noodweer boven Twente. Een windhoos te Gronau. Tijdens liet zware onweder, dat gister middag boven Twente woodde is te Lutlc de bliksem ingeslagen in de kapitale boer derij van den landbouwer Scliopman. Do boerderij is tot aan den grond toe afge brand. Niets kon worden gered. Het vee was in de weide. In tal van plaatsen is de bliksem in de elecctrische geleiding geslagen waardoor hier en daar de lichtvoorziening verstoord werd. Door de zware hagelstecncn die in de .Streek vielen werd groote schade aan bet gewas aangericht. Langs de grens op korten afstand van Enschede heeft een windhoos gewoed. In dc fabrieksstad Gronau op 10 K.M. af stand van Enschede beeft dc windhoos in liet hart der stad grooto schade aange richt. Zware boomen zijn ontworteld. Van bijna alle huizen zijn de daken beschadigd en vele ruiten zijn ingedrukt. De draden van dc electrischc leiding en van dc tele foon liggen over de straat. In de fabriek van G. v. Delden, waar eveneens vele rui len werden vernield, hebben eenige meisjes kwetsuren opgeloopen. Door den bliksem gedood. Bij het kort doch hevige onweder, dat Woensdagmiddag boven de gemeente Budel woedde, sloeg de bliksem in een korenmijt en doodde den daarachter schui lenden ongehuwden 30-jarigen landbou wer A. S. Door den electrischen stroom naar beneden geslingerd. Uit Mill (N.-Brab.) wordt ons gemeld: Do 37-jarige huisschilder H. is bij het verrichten van schilderwerk in contact ge komen met de clcctrischo leiding. Hij viel van 3 M. hoogte, kreeg een hersenschud ding en is aan de gevolgen overleden. TELEGRARflblEM Hcngaarsche kinderen uit Heiland terug. BOEDAPEST, 28 Juli. (V.DEen groot aantal Hongaarscho pleegkinderen is uit Holland teruggekeerd. Op het station wa ren verschillende Hongaarscho autoritei ten en dc nog in Boedapest vertoevende pleegouders aanwezig om de kinderen bij hun aankomst te verwelkomen. De ont- vangst in Boedapest werd gearrangeerd door den Hollander Leo Speet. Hot viel op, dat de kinderen er gezond uitzagen en dat zij allen zeer sterk in gewiclt waren toe genomen. Auto tegen een tramwagen. MAAGDENBURG 28 Juli. (V.D.) Gister middag is nabij do Siidenburgcr Tor le Maagdenburg een zwaar beladen vracht auto in botsing gekomen met ccn tramwa gen, waarbij 3 personen ernstig gekwetst werden. De voertuigen werden zwaar be schadigd. Nieuwe executies in Transkaukasie. WARSCHAU. 28 Juli. (V.D.). Naar uit Warschau gemeld wordt heeft het Sovjet- LtlOEN. BIOSCOPEN. In de week van 23 tot en met 23 Juli: Luxor: Goolgekeurd roor volwassenen. Casino: Niet afgekeurd voor volwassenen. City: Niet afgekeurd voor volwassenen. gerecht le Tiflis 5 politieke Sovjetcommis sarissen en afdelingsleiders ter dood ver oordeeld. Zij zijn reeds geëxecuteerd. Zwaar weer in Noord-West-Dulischland. KEULEN 28 Juli (V.D.). Gisternamid dag heeft hoven Deufz en Hamburg uren lang een onweer gewoed, gepaard gaando met zwaren hagelslag, welke groote schade aanrichtte. Te Hamburg sloeg de bliksem in een in aanbouw zijnd huis, waardoor 3 arbeiders getroffen werden, doch niet gedood. Hevige fabrieksbrand te Lissabon. LISSABON, 28 Juli (V. D.). Een hevige brand heeft een groote conserven- fabriek in do asch gelegd. Do schade be draagt een millioen escudos. Een bom ontdekt. NEW-YORK, 28 Juli. (V.D.). In een tunnel onder de East River is een bom ontdekt, dio naar het oordeel dor deskun digen voldoende capaciteit bezat om den geheelen doorgang lo vernielen. Het heeft do aandacht getrokken, dat dezo holscho machine gevonden werd kort na den tijde- lyken „"wapenstilstand" tusschen bet trein personeel en de leden der Unie, die ge dreigd hadden met slopzetting van het com m u n a a 1 treinverkeer. MARKTBERICHTEN GOUDA, 28 Juli Vee. Aanvoer 2324 sluks. 17 Vette Runderen, 3 Vette en Gras- kalveren, 817 Magere Varkens. 273 Vetlo Varkens, 8 Bokken of Geiten, 1138 Biggen, 37 Schapen en Lammeren, 31 Nuchtere Kalveren. Kooien 250400 per stuk; Vetlo en Graskalvoren 3550 per stuk; Magere Varkens 30—40 cent. Vette Var kens 3033 cent, Londcnscho Varkens 25 28 cent en Zouters 30—3014 cent per pond, levend 2 pet. korting Bokken of Geilen 37 per stuk; Biggen 1016 per stuk, Schapen en Lammeren 1833 per stuk, Nuchtere Kalveren f 1220 per stuk. Handel in Magere Varken, fiiggen en Runderen matig, overige soorten vlug. Kaas. Aanvoer 366 partijen Prijzen le kwal. J 3841, 2e kwal. 3437, met Rijksmerk le kwal. 4245, 2o kwal. J 3641, zware f 48. Handel matig. Boter. Aangevoerd 976 pond. Gocbo- ter 95105 cent en AVoibotor 9095 cent per pond. Handel vlug Eieren. Aanvoer 351 partijen. Prijs Kippeneieren 5.756.75 en Eendeneieren 55.50 per 100 stuks. Handel matig. ALPHEN a. d. RIJN. 28 Juli Kaas- Aanvoer 52 wagens, met rijksmerk Je soort 414514, 2e soort 3440. Handel matig. WOERDEN. 27 Juli. Kaas. (Bericht van do firma E. Ruvs). Aangevoerd 420 par tijen, le srt. rijksmerk f 4145, 2do srt. 3537. zwaardere tot f 46, zonder rijks merk 34—43 per 50 K.G Handel matig. VOORSCHOTEN, 27 Juli Veiling. Eieren 5.007.20, eendeneieren f 6.106.80, k'ppen 0.38—1.65, lianen f 0.30—0.70, konijnen 0.46. oenden 0.700.80. Paardenmarkt. Op do paardenmarkt zijn heden aangevoerd: 434 paarden en 30 veulens. Dc handel is traag. De prijzen bedroegen voor de paarden van f 100 500, voor de veulens I 80--160. Wisselnotceringen (Amsterdam N Berlijn &Ö.37 Londen 12.11'/$ New-York Parijs. f).76a/i Brussel (Belga) 84.70 Zurich48.06 Milaan 13-57 lj.t Madrid 48.53»/^ Oslo 64.45 Kopenhagen 66.75 Stockholm66.85 Weonon 35.15 Praag7.39 BEURSOVERZICHT. De beurs gaf heden, speciaal voor enkelo fondsensoorten, nogal wat affaire le zien. Zoo ontstond oen flinke beweging in Kon Olie, die iets heter gedisponeerd waren, hoewel niet veel hooger genoteerd. Voor Kunstzijde bestond cenige vraag, zoodat ever de heele linie een koersavanco werd behaald. Voor Rubbers matige belangstel- Eng A'dam prijshoudend, hoewel weinig veranderd. Tabakken onregelmatig. Oude Deli's goed op peil. Senemba's iets lager. Voor Schecpv. vrijwel geen aandacht. Sui kers hier en daar eerder iets lager. Ook aandeden Indische Cnltmirbanken iets be- i-.eden de koersen van gisteren. Prolongatie 314 pet 11 Se STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 28 Juli. le klasse 4c lijst. Itooge prijzen: 10352 11037 1000. 5269 400. 2343 2461 ƒ200. 13729 ƒ100. Prijzen van ƒ20. 233 395 717 823 1715 1888 2079 2369 2409 2565 335$ 3532 3S17 4145 5233 53SI 5639 5864 6457 7075 7439 7763 7874 7973 8099 8577 8892 9402 9847 10094 10379 10663 10869 11047 11222 11261 11420 11492 11866 12043 12121 12133 12214 125UÜ 12702 12788 12932 13265 13282 13321 13723 13913 14828 15228 15257 15261 15276 15279 15716 15733 15741 15S3I 15847 160 30 16451 1G4S0 16676 16GS7 15697 16939 17060 17337 17369 17526 17544 176*7 17867 17918 18009 1S3I4 18667 18745 1 S6i» 1*018 19277 19419 19680 1970S 197 tO 19743 1WI 20083 20235 20520

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 7