INGEZONDEN MEDEOEELING Op Reis Een euveldaad van de Ku Klux Klan. K e 11 i n g g a n g-s traf voor den raddraaier. Zooals bekend, kan in de Zuidelijke staten van Noord-Amerika de Ku Klux Klan dikwerf ongestraft zijn gewelddaden verrichten, omdat de terreur, die wordt uitgeoefend, zoo groot is, dat geen rechter do schuldigen durft te straffen. Eenige maanden geleden heeft zich echter een. zekere Ancree aan een dergelijke gruwel daad schuldig gemaakt, dat de justitie niet langer werkeloos kon blijven en tot arrestatie overging. Ancrce was namelijk in gezelschap van eenige zijner gemaskerde aanhangers de woning van mrs. Bowers binnengedron gen, had de vrouw gedeeltelijk doen ont- kleeden en terwijl hij haar hoofd tus- echen de knictta geklemd hield, hadden zijn trawanten de vrouw gegeeseld. De vijftienjarige Lloyd, die tusschcnbeide wilde komen, om zijn moeder te helpen, werd eveneens afgeranseld. De vrouw bevond zich in een dermate deerniswekkenden toestand, dat zij in een ziekenhuis moest worden opgenomen en de verontwaardiging van de bevolking was zoo groot, dat Ancree tot een jaar kettinggang en een hooge geldboete werd veroordeeld. Algemeen verwacht men, dat aan den invloed van de Ku Klux Klan thans zooveel afbreuk is gedaan, dat deze binnenkort geheel getaand zal zijn. Ook nog jalouzie. Gisternacht heeft te Berlijn een 72-ja- rige vrouw op haar 63-jarigen man, met wien zij reeds 22 jaren was gehuwd, 3 revolverschoten gelost, daar zij jaloersch op hem was. De man werd ernstig ge wond. De vrouw trachtte eerst te vluch ten, doch is spoedig daarop gearresteerd. Een wedloop met den dood. Een gebeurtenis, zoo sensationeel als wij alleen in de film te zien krijgen heeft zicli eenige dagen geleden in de Schotsche houglanden, twee mijl van Balmoral Castle afgespeeld. Bij den Aberarder Hill is de straatweg waarlangs een in normale tijden onbedui dend beekje loopt, diep weggezakt. Tij dens een verschrikkelijke wolkbreuk reed een toerauto, waarin behalve de chauffeur vijf dames waren gezeten den straatweg naar North Deeside af. Het ruischen en bruisen van de beek, die door de van den berg afstroomende watermassa's meer en meer steeg, deed den chauffeur zich haasten en meer nog, toen de stijgende vloed den straatweg be gon te overstroomen. De chauffeur reed als een bezetene om uit de dreigende engte weg te komen, zonder zich te bekommeren om den bochtigen en gevaarlijken weg. Langzaam trak de beek buiten haar oevers, zoodat de auto zich in razende vaart een weg door het water moest ba nen. Maar voor de reddende uitgang be reikt was, stortte een ontzettende water massa in het dal, greep den auto en slin gerde haar over een vooruitstekende rots, waarop ze gelukkig bleef hangen. Met grooto moeite gelukte het den in zittenden zich uit den overstroomden auto op de rotsen te redden, waar zij meer dan een uur wachten moesten, tot het val len van de beek toeliet bij de volkomen ge- isoleerde toeristen te komen en hen uit hun gevaarlijke positie te verlossen. Een monsterproces te Zagreb. In September zal te Bagreb (Kroatië) het proces beginnen tegen den bandiet Loeka Prpitsj, bijgenaamd „de kleine" en 24 leden van zijn bende, allen gedeti neerd sinds eenige maanden in de gevan genis der genoemle stad. Sinds drie eeuwen is Sloveniq het too- neel geweest van de verrichtingen eener rooverbende, waarvan Prpitsj en de zij nen de laatste „erfgenamen'' zijn. De akte van beschuldiging omvat meer dan 1000 pagina's, want de roovers hebben 98 moorden, 40 gewapende inbraken en een groot aantal andere misdaden op hun geweten; in sommige gevallen heb ben zij oan een paar stuivers mannen on vrouwen vermoord. Snelle medische hulp in Australië. Een modern systeem voor het verleenen van medische hulp in de afgelegen bin nenlanden van Australië zal binnenkort in werking treden als gevolg van de sa menwerking tusschen de Engelsche maat schappij van geneeskunde en de Australi sche overheid. Zes doctoren, die elk 800 o 1000 pd. st. ontvangen, zullen, elk voorzien van een vliegtuig op hun standplaatsen, wachten op telegrafische of draadlooze oproeping. Op deze wijze zullen 11 ziekenhuizen in de binnenlanden met elkaar in verbinding staan. De docjtonen zullen geen honorarium berekend worden als zij als ambulance berekend word,n als zij als ambulance worden gebruikt. Een operatie door leeken onder draadlooze voorlichting. Het Engelsche stoomschip Waipahi zond op zee een draadloos bericht uit, dat zijn gezagvoerder kapitein Grey plotseling ziek was geworden onder verschijnselen, die Iegelijk werden vermeld. Het Engel sche oorlogsschip Veronica ving het be richt hij Auckland (Nieuw-Zeeland) op. De dokter van do Veronica antwoordde dadelijk draadloos en gaf instructies voor een juiste diagnose. Daarna gaf hij draad loos voorlichting voor een operatie, die hij dringend noodig achtte. De eerste hofmeester van de Waipahi verrichte, met de hulp van den eersten- machinist, de operatie in moeilijke om standigheden. Zij slaagde niettemin on .de kapitein is thans aan de betere hand. Logica. In een bureau voor gevonden voorwer pen in Engeland heeft zich dezer dagen, do volgende, naar de „Manchester Guar dian" verzekert, ware geschiedenis afge speeld, welke een interessant licht werpt OP do denkmethode van de beambten van ïfcü bedrijf. Een heer had een paar spiksplinter nieuwe handschoenen in een trein laten liggen en ging naar het bureau voor ge vonden voorwerpen, om daar zijn eigen dom te zoeken. Toen hij het bureau binnenging, zag hij reeds op een tafel d evermiste handschoe nen liggen, maar er was ook een andero hoer, die deze als zijn eigendom' terug eischte. Dadelijk maakte de werkelijke eigenaar aanspraak op de handschoenen en ver langde ze terug. De beambte echter schud- do het hoofd. „Het spijt mij, mijnheer, maar ik kan aan uw wensch niet voldoen. Deze heer, daarbij wees hij op den andoren aanwe zige was voor u hier. Hij heeft de handschoenen zoo precies beschreven, dat ik moet aannemen, dat het degenen zijn, welke hij verloren heeft. Ik moet ze hem daarom overhandigen. Zoo moest de werkelijke eigenaar en verliezer aanzien, dat zijn tegenstander met de mooie, nieuwe handschoenen zeer bevredigd heenging. Nadat hij zijn verdwenen bezit bedroefd had nagekeken, wendde hij zich tot den beambte: „Nu, goed, als u den ander met mijn goede handschoenen laat vertrekken, dan zult u mij ten minste een ander paar laten zien. Misschien vind ik dan mijn verloren handschoenen weer terug." Weer schudde de beambte het hoofd. „Ook dezen wensch kan ik u tot mijn spijt niet vervul len. U hebt zooeven uitdrukkelijk ver klaard, dat de handschoenen, waarmode de andere heer is weggegaan, de uwe zijn. T.vee paar hebt u er toch niet laten lig gen. UIT DE QüflGEViNG ALKEMADE. Geboren: Maria Martina, d. van P. Loos en M. van Hameren. Elisabeth Maria, d. van F. Schoonderwoerd en J. M. van Schie. Petronella Alida Marga- retha, d. van de Groninger en E. Hogen- boom. Ondertrouwd: J. G. de Eijk jm. 27 j. en P. J. van Es jd. 29 j. Overleden: A. Hoogenboom 88 j. A. van Zeil, echgenoote van A. van der Meer 50 j. HILLEGOM. Geslaagd. Te Den Haag zijn geslaagd voor costumière: Mej. A. van Kesteren; voor coupeuse mej. A. Wenzel en G. Wal kers; voor leerares mej. M. van Lierop; allen leerlingen van mej. A. M. Veenboer alhier. Opbrengst zangavond. De opbrengst van den eersten zangavond van Hill. Gem. Koor voor de sltchtoffers van de storm ramp bedraagt 155. Hopen we, dat Maan dagavond a.s. een even groot succes zijl KATWIJK AAN DEN RIJN. Oranjefeest. Het bestuur der Oran- jevereeniging stelde den datum voor de te houden Oranjefeesten reeds vast op Don derdag 1 Sept. Te Katwijk aan Zee heeft men dit op 31 Aug. bepaald. Afzanderij. De voorbereidende werk zaamheden voor de afzanderij, waarover wij 14 dagen geleden schreven, zijn reeds begonnen. De eerste werkzaamheden zijn die voor het maken der haven langs den Valkenhurgschen weg. Later zal voor een te maken overweg de straatweg aanmer kelijk moeten worden opgehoogd. De te maken spoorbaan door de landerijen staat reeds uitgepaald. Een kleine recti ficatie behoeft ons vorig bericht. Daarin werd vermeld dat de baan langs „de Bilt" zou gaan. De aandachtige lezer zal wel reeds bemerkt hebben dat dit moest zijn langs het „Melkpad". Naar we ver nemen zijn de onderhandelingen over de af te zanden duinen achter „de Pan" en „Rijksdorp" al zoover gevorderd dat reeds kan worden bepaald dat dit werk wel ongeveer 20 jaar kan duren. Dat zal niet alleen gedurende dien tijd aan vele handen werk geven doch als al deze woeste gronden in vruchtbaren tuingrond is herschapen zullen hiervan in de toe komst en kweekers en werknemers blijven profiteeren. Bij de voorbereidende werk zaamheden vinden al een flink getal ar beiders werk. Tuinbouw. Nu de aanvoer van eerste aardappelen, eigenheimers, met den dag grooter gaat worden, komt er in de prijzen een groote schommeling. Was men eerst geheel aangewezen op de mooie zandaard- appelen die tevens van beste kwaliteit zijn, nu gaat men zich tevreden stellen met de late. die over het algemeen ook goed van kwaliteit zijn al zijn ze niet zoo mooi. Ge volg dat enkele partijen vroege aardappe len uit de klei voor lage prijzen gaan, ter wijl de mooie zandaardappelen zich in prijs vrijwel handhaven. Échter die nu alleen naar kwaliteit ziet kan zich van niet id ure aardappelen voorzien. Ook uit ande re streken, Zeeland bijv., worden in de om geving al aardappelen aangeboden.- Met peen gaat het ook op en neer. Mag men niet van slechte prijzen spreken, ook van best is geen sprake. De middenprijs is nog juist loonend. De aanvoer van dit product is groot en varieert van 8000 tot 14000 bos. Voor conserven wordt ook al van betee- kenis genomen voor redelijke prijzen. Bloemkool is op heden goed prijzig. Dit zal wel zoo blijven zoolang men geen warm weer krijgt, waar dan ook in den tuinbouw niet naar verlangt wordt. KATWIJK. Schietwedstrijd. Naar we vernemen zal, nu do Geweeslelijke schietwedstrijd in de Provincie Zuid-Holland zal gehouden worden op Vrijdag en Zaterdag 2 en 3 Sept. a.s., de Beker-wedstrijd, waaraan zullen deelnemen de Burgerwachten van Oegstgeest, Voorschoten, Rijnsburg, Val kenburg, Leiderdorp en Katwijk, eenige dagen worden uitgesteld. De datum voor dezen wedstrijd was nl. reeds bepaald op Zaterdag 3 September. Door deze Provin ciale wedstrijd, waaraan dezelfde Burger wachten met nog vele andere deelnemen, zal de Bekerwedstrijd op een anderen dag moeten worden bepaald. LISSE. Militie. De loting voor de Nationale Militie lichting 1928 zal voor deze Ge meente gehouden worden op Donderdag 4 Augustus des voormiddags to 11 uren op het Gemeentehuis te Sassenheim. Geboren: Agatha Maria, d. van E. v. Slogteren en J. H. v. Lersen. Egbert, z. van R .v. 't Oever en G. Hollander. Cornelia Wilhelmina, d. van J. Nieuwen- huis en P. v. Zonneveld. Gehuwd: G. A. de Kuiper en D. O. v. Rooyen. NOORDW1JK. Hef Katholiek Krankzinnigengesticht. Burgmeester en Wethouders hebben een vergunning verleend ingevolge de woning wet aan de zusters van Liefde te Venray voor het bouwen van het eerste paviljoen van het Mariagesticht R. K. Gesticht voor krankzinnige vrouwen in het Langeveld. Geen gced seizoen. Het slechte weer van de laatste weken is oorzaak, dat men in Noordwijk aan Zee in het algemeen nog niet best te spreken is over het seizoen. Verschillende hotels zijn nog niet vol, hoe wel het reeds bijna Augustus is. De werkinrichting. Na gehouden aanbesteding is het veibouwen van de werkinrichting in de Bronkhorststraat tot garage gegund aan de firma Vogelaar te Noordwijk Binnen. VOORHOUT. Speldjesdag. Morgen (Zondag) zullen eenige jongedames met speldjes loopen ten bate van Herwonnen Levenskracht. Een ieder koopt dan ook zoo'n speldje, want daarmede steunt hij het zeer goede werk van Herwonnen Levenskracht, hetgeen bij allen ongetwijfelt wel bekend zal wezen. Dat de opbrengst voor dit goede doel dan ook voor deze gemeente goed mogen we zen. ROELOFARENDSVEEN. Brand. Vrijdagmorgen ontstond in de schuur, staande achter de woning en sme derij van den heer Schouten, welke schuur eigendom is van den heer J. van der Geest en dienst doet voor stalling van enkele vrachtauto's, een begin van brand, zeer vermoedelijk doordat een chauffeur van een der vrachtauto's een sigaret heeft aangestoken en de brandende lucifer ach teloos heeft weggeworpen. In de schuur bleek een beduidende hoeveelheid benzine in fusten te zijn opgeslagen. De benzine damp vatte vlam en een oogenblik liet het zich aanzien, dat de geheele houten schuur een prooi der vlammen zou worden. De Burgemeester, die toevallig per fiets pas seerde nam oogenblikkelijk de leiding van het blusschingswerk op zich en met zand en zakken werd het vuur bestreden. Dank zij dit krachtdadig optreden slaagde men er gelukkig in om het vuur te blusschen. Had zulks op dit moment niet mogen ge lukken dan waren de gevolgen nog niet te overzien geweest daar de schuur on middellijk aan de woning en de smederij van den beer Schouten grenst. De Burgemeester heeft na de blussching onmiddellijk last gegeven om de fusten uit de schuur te verwijderen en tevens ver boden om ze daar in de toekomst op te slaan. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Doordat het weer niet te warm is, blijven de prijzen naar omstan digheden tamelijk goed. Vooral Gladiolus sen gaan graag weg voor goede prijzen. Vooral enkele buitengewone soorten bren gen beste prijzen op. Betaald wordt voor Gladiolussen 1.602.20, extra soorten 3.003.80, Godesia gepeld 0.500.60, Godesia per 100 bos f 31, Centoria 16 30 sent, Margrieten 2835 cent. Anjers 2635 cent, Astremeria 1.401.70, Pri- inulinus 1.101.90, Statice 1520 cent, Gonvili's 0.801.Galardia 3040 cent. WASSENAAR. Ziekenhuisfonds. Vrijdag had. in de Pancratiuszaal alhier de jaarvergadering plaats van het ziekenhuisfonds St. Vincen- tius Paulo. De opkomst der leden was niet bijzonder groot toen de voorzitter, de lieer Holscher, de vergadering met een kort welkomstwoord opende, waarna hij het woord gaf aan den secretaris tot voor lezing der notulen, welke onveranderd wer den vastgesteld. Hierna bracht de secre taris een keurig jaarverslag uit, waaruit bleek dat het aantal deelnemende gezin nen op "het einde van het ve Kgjaar be droeg 453 en bet aantal leden boven de 16 jaar 303. 36 patiënten met een totaal van 396 verpleegdagen waren voor rekening van het fonds verpleegd geworden. Aan den secretaris werd dank gebracht voor het verslag. Vervolgens bracht de pen ningmeester finantieel verslag uit; de ont vangsten hadden bedragen f3554.89 en de uitgaven f 2020.31, zoodat er een batig Bal- do was van f 1534.58. De heer Spruit bracht namens de commissie ot nazien der reke ning verslag uit. De boeken en beschei den waren in volkomen orde aangetroffen, zoodat hij voorstelde de rekening goed te keuren, met welk voorstel de vergadering volkomen instemde. Aan de commissie en den penningmeester werd dank gebracht. De heer G. Holscher en W. Rietbroek, die periodiek moesten aftreden werden weder bij acclamatie herkozen en namen hun herbenoeming aan. Bij bespreking be stuursvoorstel tot toekenning van een bij drage aan het T. B. C.-fonds werd door den heer Gortzak het woord gevoerd die het voorstel van het bestuur, dat slechts met een zeer geringe meerderheid werd aangenomen,verdedegide. De heer Riet broek, die tegen het bestuursvoorstel was, verdedigde eveneens zijn standpunt, waar na het voorstel in stenn ling werd ge bracht, hetwelk werd verworpen met 15 tegen 3 stemmen en 1 stem blanco. Het bestuursvoorstel om voor rekening van het fonds te nemen de kosten van vervoer van patiënten naar bet ziekenhuis met auto of ziekenauto, werd met meerderheid van stemmen aangenomen, doch onder bepa ling dat het vervoer geschiedt op medisch advies. De xondvfraag leverde niets be langrijks op, waarna de voorzitter onder dank aan de leden voor hun opkomst de vergadering sloot. Geboren: Jan, z. van D. van Keu len en E. de Wilt. Bastiaan, z. van B. van der Lecq en R. van de Gevel. Leen- Ter verzachting en genezing van stukgeloopen voeten, zadelpijn, schrij nen en smetten der huid, muggebeten en zonnebrand, moet men op reis voorzien zijn van 12458 Doos 30,60, tube 80 ct. PUROL dert Dirk Martinus, z. van L. D. M. van Ginkel en A. H. Stikker. Wilhelmus Jo hannes, z. van J. O. Vogels en M. M. van Vondelen. Ondertrouwd: H. M. Beijersbergen en F. M. Piket. H. J. de Jong en M. Visser. D. Tielenburg en A. Parma. Overleden: W. de Gooijer, wedr. van G. Piet 74 j. WOUBRUGGE. Geboren Anthonius Jacobus, zoon van J. Bol en P. van der Neut Theodo- rus Johannes, zoon van J. J. van Wierin- gen en G. Disseldorp. DE RIJMSTREEK WEKELIJKSCH OVERZICHT KAASHANDEL. Zeer groote aanvoeren, slechte handel met afbrokkelende prijzen en veel afwijkende kaas. Men kon merken aan alle markten dat 't geen hooibouw-weer was. De boeren zijn in groote getale met hun kaas naar de markt gekomen, daar zij toch niets aan den hooibouw konden doen. Te Bodegraven werd aangevoerd 577 partijen, ongeveer 200 meer dan de vorige week en te Woerden 659 partijen, 'n kwan tum wat dit jaar nog niet werd bereikt. Maar met dat al was 't voor den boer weer geen prettige markt. Is 'n groote aanvoer reeds dikwijls een hinderpaal voor 'n vlot te handel, thans komt hier ook nog de af wijkende kwaliteiten bij, die momenteel nog al sterk voorkomen. Het is voor den tijd van 't jaar wel 'n normaal verschijnsel, dat „kanker" en „los" zoo veelvuldig voor komt. Vooral kanker is 'n kwaad ding vooral voor de oplegkaas. Men moet dik wijls al zeer nauwkeurig toezien om dit euvel te kunnen onderscheiden, maar ver toont het zich aan de korst, dan kan ze niet lang worden bewaard, daar 't „kan ker" hoe langer zoo meer de kaas aantast. Eerst zijn 't kleine gele plekjes, welke la ter groen-schimmelig worden. Alhoewel 't een kwaad gebrek is, is 't voor den verkoop niet zoo belemmerend als losse kaas. Een kankerige kaas kan overigens zeer goed zijn alleen moet ze dan betrekelijk vlug wor den verwerkt. In losse kazen zit veel meer risico. Daar zijn maar betrekelijk wei- dig directe liefhebber voor, zoodat hier voor al 'n zeer slechte prijs is te bedingen Wij zagen dan ook enkele partijen voor minder dan 30 verkoopen. Deze zullen waarschijnlijk wel voor de maalderij wor den gekocht en waar dan door 'n verdere behandeling de z.g. blokkaas van wordt gefabriceerd. De blokkaas of kistjeskaas is 'n soort kaas, dat zich de laatste jaren meer en meer ingeburgerd heefd, hoofdza kelijk in Duitschland. Wij komen 'n vol gende maal hier nog wel eens op terug. De prijs is door de verschillende ongun stige factoren wederom enkele centen ge daald en waar vooral de z.g. tweede soort 't meeste van heeft te lijden. Prima zware van 3941, extra merken tot 46 en 48. Te Bodegraven konden extra zware 60 bedingen. Dat zijn echter uitzonderin gen. De groote massa kon geen 40 krij gen en voorloopig zien wij hierin nog niet veel verbetering. ALPHEN AAN DEN RIJN. Te vlug van stapel geloopen. Gisteren middag had op de scheepswerf van den heer Pannevis een voorval plaats, dat ze ker wel tot de zeldzaamheden behoort, en ernstige gevolgen had kunnen hebben. Om streeks 3 uur liep een grooto stoomboot, welke op de helling stond en eerst heden te water zou worden gelaten, uit eigenbe weging van de helling te water. Het vaar tuig stevende met een flinke vaart naar de overzijde van den Rijn, waar het een be tonnen schoeiing in één drukte. De werk lieden, die op de helling "aan den arbeid waren, wisten zich nog tijdig te verwijde ren, Harmonie-vereemgirig. Zooals we reeds eenige weken geleden hebben be richt is de R. K. Harmonie-Vereeniging Leo Xin door den Volksbond opgeheven. Het bestuur «venwel is er in geslaagd, dank zij de steun van eenige ingezetenen, de geheele inventaris aan te koopen en blijft nu onder denzelfden naam en in eigen beheer voortbestaan. Thans is ieder Katholiek in de gelegenheid zich als lid op te geven. Wil evenwel de Harmonie reden van bestaan hebben, dan dient zij te moeten kunnen rekenen op den steun van onze Parochianen .En wij twijfelen er niet aan, of velen zullen hiertoe bereid worden gevonden. Wordt daarom dona teur in groote getale of geeft u op als lid, en het voortbestaan der vereeniging is verzekerd. Het ligt voorts in de bedoeling der Harmonie op een nader te bepalen datum op een gesloten terrein een gratis invitatie-concert te geven. Zie heden ver der de advertentie. „Eerbied in Gods huis". Zondag 24 Juli. Vroegmis 912, Hoogmis 34, Vespers 5. HAZERSWOUDE. Geboren: Leendert z. van L. Hasse- fras en N. Vente. Jannetje d. van B. van Zwieten en M. Dorrepaal. Getrouwd: F. J. van Wieringen 25 j. en M. Verkerk 20 j. A. J. Boers 26 j. en L. M. Otten 24 j. Overleden: G. Koot 97 j. wed. van P. Menken. LEIDERDORP. Uitvoering. Donderdagavond gaf de Chr. Muziek-Devoté, onder leiding van den (Historisch). 't Had gestaan in alle kranten, 1 Niemand was er die niet las, Dat een lief Hongaarsch jongmeisjj Plotseling verdwenen was. Nergens was het kind te vinden In dit voor haar vreemde land, Daarom deed men toen een oproe Door een navraag in de krant. Maar het meisje bleef verdwenen, Was 't geschaakt of soms gevlucht En zelfs met de Hilversumsche Deed men navraag door de lucht. En de Leidsclie burgemeester Zat toen aan zijn schrijfbureau 1 's Avonds laat nog wat te werken, Luist'rend naar de radio. Daar op eens kwam een bericht do En hij luisterde ontsteld, Want daarin werd de verdwijning Van het meisje weer gemeld, 't Laatst was zij gezien in Leiden, Klonk het door de radio, Waarna men 't signalement gaf 't Meisje heette zoo en zoo. Haastig rukte hij aan 't schelkood Stuur het meisje eens boven vrou^ En hij wachtte met veel spanning Op hetgeen nu komen zou. Aanstonds kwam het meisje boven, „Kind, hoe heet jij?" vroeg hij ras En toén hoord' hij, dat zijndienstm Het verdwenen meisje was. directeur, den heer J. Noordanus, goed geslaagd zomerconcert in 't Leeuwenpark. Schieiwedsfrljd. Bij de geh. Bakhuisschietwedstrijd door Burgen ten in de Prov. Zuid-Holland, verwij Burgerwacht van hier 24 prijzen. Militie. De loting voor de militie de gem. Leiderdorp zal gehouden v op 19 Augustus a.s., in do Stadsgehoi ingang Breestraat, te Leiden SPORT WIELRENNEN. Stadionbaan. De wedstrijden, die Donderdag wegens het ongunstige weer uitj moesten worden, hebben nu gisteravj de Stadionbaan plaats gehad. Het nummer was een internationaal sprin mer, waaraan deelnamen de nieuw reldkampioen Michard, Kaufman, cheux, Moeskops en Meyer. De was: Eerste rit: 1. Faucheux, 2, Kat halfwiel. Tweede rit: 1. Michard, 2. Meyei halve lengte. Meyer, 2. Moeskop? Michard, 2. Fau( 1. Fau be Derde rit: 1 wiel. Vierde rit: halve lengte. Vijfde rit: half wiel. Zesde rit: 1. Michard, 2. Kaufma r lengte. Zevende rit: 1. Moeskops, 2. Kaj j. een halve lengte. Achtste rit: 1. Faucheux, 2. Mey wiel. Negende rit: 1. Meyer, 2. Kauf ie; wiel. Tiende rit: 1. Michard, 2. Moe banddikte. Eïndelasscerings1. Michard, 4 en 4: Faucheux, Meyer en Moeskops Kaufman 8 p. Wedstrijd met mo tor gangma king l beroepsrijders in twee ritten van 41 en (100 ronden) tusschen de Fransclm r Fossier, gangmaker Massicot, en dfrl landers P. Dickentman, (Jahn), C. molen (Slesker) en J. Storm (Coloi Eerste rit1. Blekemolen, in 32 sec.; 2. Dickentman, 130 meter; 3. 1500 meter; 4. Fossier 5000 M. Tweede rit: 1. Blekemolen in 32 i|»ei 52 2/5 sec.; 2. Dickentman, 1100 nw Storm, 2200 meter; 4. Fossier, 3SOO Blekemolen werd dus winnaar, man tweede, Storm derde, en vierde. ROEIEN. Nederlandsche kampioenschapp De voorwedstrijden. Gisteravond zijn op de Ringvaren Sloten de voorwedstrijden gehoude va de Nederlandsche kampioenschappe Begonnen werd met de eerste he schen Gunther (Amstel) (Spaarne). Tot op 700 Meter voor het boo boord-race, toen liep Tromp iets ther ging wat uit z'n baan, waai bijna een riem van Tromp raai ag< Spaarneman liep daarna echter en poging van Gunther af en won lengte verschil in 7 min. 41 3/5 sec. Het tweede nummer is dat v; twee tusschen die Leythe en Wil ia Een aardige strijd, die bijna d(fro paar motorbooten zou zijn gestot If, lukkig gingen ze nog tijdig naar waardoor het verloop van den stfl werd beïnvloed. Het is van het bi j het einde een spannende strijd waarbij die Leythe spoedig een voorsprong wist te verkrijgen. Te eind spurtte Willem III krachtig, b. Leythe wist den voorsprong te en met een halve lengte verschil te in S min. 27 2/5 sec. Daarna komt de tweede heat oude twee tusschen Njoi'd en de Een wedstrijd van weinig betcekei Njord reeds betrekeklijk spoe Nl gen g. Aa 'f d 8 j Te strijd staakt. Amstel wint in sec. Tot slot krijgen we nog twee ro« Eerst roeit de oude vier van Lag over de baan in 7 min. 38 sec. en de twee zonder stuurman van Dnj»11.! in 7 min. 51 sec., waarmede deze derhalve het kampioenschap oude twee zonder stuurman winnen. BI et I voc kuise »n d ;d 3. 15 wete tadei 't bl

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6