Nee, dal moet u nou niet zeggen: Allo Mozee» nou alweer? Och, 't is al zoo lang geleden Sinds u gaf de laatste keer. Zegt u liever, heel blijmoedig: Sjonge, komen ze nou pas 'k Wist niet, dat mijn vorig speldje Al zoolang verdwenen was. 'k Durf te zeggen: TJ moét geven Ook al klinkt dat dau wat boud, "Want u moet zelf ook meewerken Aan uw eigen lijfsbehoud. 't Gaat hier toch om de bestrijding Van de bange, witte dood Elke blijgegeven gavo Kleurt weer witte wangen rood. Dus: dat is nu afgesproken Niemand zegt er: nou alwéér? En u geeft voor 't nieuwe speldje Eens wat flinker, dezen keer. laar en limonade-fabrikant alhier, heeft zich de wenschen der Leidsche clubs aan getrokken en een beker beschikbaar ge steld, die als wlsse'priis zal dienen voor een jaarlijkschen wedstrijd tusschen Lei- din's korfbal-twaalftal en een andere vertegenwoordigende ploeg. Do beker draagt den naam van „Clau- dia"-beker, zoo genaamd naar een nieuwe l'imonade-soort, die de heer Cannoo om- langs in den handel heeft gebracht. Do heer Cannoo beeft de Leidsche clubs verzocht hem te berichten of zij aan het tot standkomen van den wedstrijd willen medewerken on of zij den beker willen aanvaarden Die medewrking zullen de Leidsche clubs den gever zeker niet ont houden. LAWNTENNIS. Het intern, tournocl te Noordwijk. Do uitslagen van gisteren luiden: Heeren-enkolspel (Intern, kamp. van Nederland): 2o ronde: W. Hanneman wint van G. J. A. Jannink w.o ir. A. Knappert wint van ir. J. A. Pennink w. o. 3e ronde: J. v. d. Heide sl. L. J. Niena- ber 62, 46, 97: M. Wetselaar sl. mr. A. H. Kramp 66, 61; W. Hanneman sl. jbr. F. Benlhem v. d. Bergh 75, 61; ir. A. Knappert sl. Th. van Eek fr-3, 6—4. 4e ronde: W. Hanneman sl. ir. A. Knappert G1, 62; G. R. Castendijk sl. J. v. d Heide 8—6, 6—4, 6—4. Dames-enkelspel (Intern, kamp. van Nederland): 2e ronde: mej. M. Rollen Couquerque sl. Frau C. Wenzel 62, 60; mej. C. Vriezendorp sl. Frl. Rost 60, 61; mej. A. Zoethout sl. mej. T. Los 98, 86. 3o ronde: mej. M. Rollin Couquerque sl, mej. M. Canters 62, 61; mej. C. Vrie zendorp sl. mevr. Driebeek 6—2, 64 Frl. G. Ausem sl. mevr. M. StraubJans en - Halve beslissing: Frl. I. Kallmcyer sl. mej. G. Vriezendorp 61, 75. Gemengd Dubbelspel: le ronde: mej. A. Zoutbout en A. Knappert sl. mevr. Du- dok van Heel en mr. P. Bij'eveld 61, 61; Frl. C. Ausem en W. Hanneman sl. mep. T. Los 'en mr. M. R. Rinkel 60, 61; mevr. Wetselaar en M. Wetselaar winnen van Frl. Rost en H. G. Eilers. 2e ronde: mej. A. Zouthout en A. Knap pert sl. mej. H. Pel en mr. A. H. Kramp 1, 64; Frl. C. Aussem en W. Han neman sl, mej. C. Vriezendorp en W. Alsbach 63, 63; mevr. Wetselaar en M. Wetselaar sl. mevr. A. Pel en P. K. Pel 64, 64; mej. M. Rollin Couquer que en G. R. Castendijk innen w.o.; mevr. M. Driebeek en J. A. Pennink winnen w. o. 3e ronde: mej. M. C. Canters cn O. Koopman sl. mevr. M. StraubJansen en E. Erickson^ 86, 61; Frl. I. Kallmeyer en H. G. Fisher sl. mevr. Wélselaar en M. Wetselaar 61, 60. Heeren-dubbe'spcl, 2e ronde: J. A. Pen nink en O. Koopman winnen w.o.; mr. A. H. Kramp en P. IC Pel sl. A. J. Wamste- ker en mr. M. R. Rinkel 10—8, 1—6, 6—2; H. Timmer on H. C. Fisher winnen w.o.; J. Ruys en O. Knappert winnen w.o.; W. Lomper en W. Hanneman winnen w.o. 3er ronde: J. A. Pennink en 0. Koop man sl. mr. A. H. Kramp en P. K. Pel 63, 62; H. Timmer en H. G. Fisher el. G. R. Castendijk en jhr. F. Bentkem v. d. Berg 6-4, 62, 61; M. Wetselaar en n. G. Eilers sl. J. Rys en O. Knap pert 2—6, 6—4, 6—1, 6—4. Halve beslissing: II Timmer en H. C. Fisher sl. J. A. Pennink en 0. R. Koop man 3—6, 6—3, 6—4, G4. Dames-dubbelspel: le ronde: Fr. Liss- mann en Fr Richter winnen w.o.; mej. A. Zoethout en mevr. I v. d. Valk—Carp sl. mevr A. C. Ruys en mevr. P. v. Stolk 6—2, 6—1. 2e rondo: mej. Rollin Couquerque en mevr. Driebeek sl. jkvr. G. Schimmelpen- nink v. d. Oyeen mevr. R. v. Tricht 62, 6 1, mevr. Straub en mej. G. \riezendorp el. mej. H. C. v. d. Heide en mej. T. de Jong 6—3, 6—1; mej. A. Zoethout en mevr. I. v. d. Valk—Carp sl. Fr. Liss- mann en fr. Richter 66—2; Frl. I. Kallmeyer en mej. M. Canters sl Fri G Simon en Frl I. Simon Hoeren-enkelsDel B; 2e ronde: A. J Wamsteker sl. E. Simons 6—1, 6—4. 3e ronde: J. D v. d. Belg sv. A J Wamsteker 6—4, 3—6, 6—3: J. G. Ebc- ling Konings wint van M. Wetselaaar w. o.; T. Ivuinders sl. P. K. Pel 6—3 8—10 6—2. Halve beslissing: T Kuinders sl. J. G. Ebeling Koning 63, 61. .Dames-enkelspel B: le ronde: Frl. I. mon sl. mevr. Z. Dudok van Heel 6—° 4—6, 6—4. 5e ronde: Frl. G. Simon sl. mevr. A. C. Ruys 75, 119; Frl. Simon sl. mevr. A. J. Wamsteker 61, 63; Fr. Richter sl mevr. A. Pel 6—1, 6—2. 3e ronde: Frl. G. Simon sl. Fr. E. Wcn- eel 8—6, 6—1. WATERPOLO. De uitslagen. De Competitie. Do competiticstandcn der heerenafdee- lingen eerste klasse zijn nu als volgt: Afdeeling A. gesp.gew.gel.verl.voorteg. pt. gcm. Het IJ 5 5 29 9 10 2.00 Maas 5 2 1 2 14 1G 5 1.00 G. Z. G. 3 1 2 G 11 2 0.66 D. J. K. 5 0 1 4 12 23 1 0.20 A f d e e 1 i n g 'B. Dolfijn 5 6 22 7 10 2.00 L. Z. C. 5 2 1 2 11 10 5 1.00 U. Z. C. 5 2 1 2 9 10 5 1.00 Nept. 5 5 6 21 0 0.00 De uitslagen van de gisteravond gespeel de competitie-wedstrijden zijn als volgt: Heerenafdeeling. Eerste klasse. Amsterdam: Het IJD. J. K. 92 Zaandam: Neptunus—Dolfijn 27 Merwede IDe Zijl I 14. Gisteravond speelde De Zijl haar laat- sten competitiewedstrijd tegen Merwede, waarvan zij evenals in Leiden, wist te winnen. Nadat eenige schoten gehouden zijn, weet Kramp na goed samenspel aan De Zijl de leiding te geven (01). v. d. Horst zwemt twee maal mooi op, waar van evenzooveel doelpunten het resultaat zijn (0—3). Na rust een snelle aanval der Leitle- naars, doch de rechtsvoor komt binnen bet beruchte gebied te liggen waarom hij het veld moet verlaten. Lang weet De Zijl stand te houden, maar dan redt Merwede de eer (31). Bij een vrijen worp zwemt de Leidsche linksvoor even te vroeg weg en wordt naar do outline verwezen. Met 6 man spelen de gasten hardnekkig ver der, aanval op aanval wordt gekeerd, zelfs vergroot De Zijl door Kramp den voorsprong (14), met welken stand ein de komt aan dezen prettigen wedstrijd. A.s. Dinsdag n.m. 7.30 uur speelt De Zijl I egen Maas II, Rotterdam, welke wedstrijd door den Burgemeester van Lei den zal worden bijgewoond. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toerist-Vereeniging „Swift." Op de j.l. gehouden ledenvergadering is het besluit genomen de Competitie waar van enkele wedstrijden zijn verreden, na het verrijden van een wedstrijd over on geveer 15 K.M. met 5 klassementen te doen eindigen. Zoo zal het ook gaan met de Juniores, deze rijden een wedstrijd van 7,5 K.M. met 3 klassementen. De prijzen die disponibel gesteld zijn blijven gehandhaafd. De samenkomst is 9.45 u. aan de H. B. Fa-njs en Amsterdam op 14 of 21 Augustus een Prestatierit woren georganiseerd voor Bak kei s, Slagers, Kruideniers en Loopjon gens op transportfietsen over een afstand van ongeveer 20 K.M. Nadere bijzonder heden daaromtrent zullen per avertentie worden bekend gemaakt. Inschrijvingen kunnen schriftelijk ge schieden aan het secretariaat Heeren gracht 62 onder bijvoeging van 25 cent in- Ieggeld, met opgaaf van naam, woonplaats cn bij welke zaak werkzaam. POSTDUIVEN. „De Zwaluw" (Hillegcm). Bovengenoemde poslduivenvereeniging hield een wedvlucht vanaf Vilvoorde (B.) voor jonge duiven, afst. 133 K.M. De fijne regen, die herhaaldelijk neerviel, maakte den duiven het gezichtsveld zeer klein. Toch kwamen zij vlug afzetten en wel als volgt: 1. J. Reeuwijk, 2. M. Ivock, 3. H. Duwel, 4, W. Beijersbergen, 5. P. Seijse- ner, 6. F. Reekers, 7. M. Koek, 8. Gebr. Van Santen, 9, P. v. d. Reep, 10. M. Koek, 11. W. Beijersbergen, 12. Th. v. d. Reep, 13. S. Warmerdam, 14. H. Duwel, 15. Jos. v. Et-ten, 16. P. Seijsener, 17. Th. v. d. Reep, 18 J. Reeuwijk, 19. S. Warmerdam 20. Gebr. Zwaneveld. De le duif kwam aan te 122658, do laatste 1052. Morgen wordt gevlogen vanaf Ottignies (B.), afstand 180 K.M. De prijzen der wedvlucht Passau zijn:ol. 1. Warmerdam, 2. H. Duwel, 3. M. Koek, 4. S. Warmer dam. Het weer was als gewoonlijk zeer slecht, zoodat de duiven Zaterdagmorgen 5.20 te Oostenrijk werden gelost en de eer ste Zondagmorgen te 10.55 aankwam. Winnaars der bekers waren S. Warmer dam en H. Duwel. LAM- EH TUIMëSOUEa STAND VAN HET FRUIT EN DE WARMOEZERIJGEWASSEN OP 15 JULI Het hieronder volgende overzicht van den stand van hot fruit cn do warmoezerij- gewassen op 15 dezer is, met medewerking van de Iïijkstuinbouwconsulenten, samen gesteld naar gegevens, verstrekt door de correspondenten van de Directie van den Landbouw. Fruit. Over bet algemeen belooft 1927 een mid- rclmatig appeljaar te worden. De belle fleurs doen het echter minder goed dan verschillende andere variëteiten, met na me de goudreinetten. Do stajid der peren is beduidend minder dan die der appels. De stand der pruimen is nog iets bene den matig; daarentegen beloven de drui ven, evenals de perziken onder glas, een goeden tot zeer goeden oogst. De buiten perziken daarentegen staan slechts vrij goed. Een goede tot zeer goede oogst mag ook worden verwacht van de frambozen. Warmoezerij'gewassen, Behoudens voor augurken en boonen, aor welke gewassen het koude, natte weer ,an dezen zomer bijzonder ongunstig is, zijn de vooruitzichten voor alle andere groenten vrijwel oVera.1 bevredigend, deels zelfs gunstig. In de sluitkool aan den Lan- gendijk, waarvan de stand daar overigens zeer goed is, beginnen zich in den laat- stcn tijd vallers te vertoonen, terwijl in de bloemkool in die omgeving eenige draaihartigheid optreedt. Resumé. De gemideldo stand der ver schillende gewassen kan worden aangeduid door de volgende cijfers. Bij do vaststel ling dezer cijfers is rekening gehouden met den omvang der teelt in de verschillende dcelen des lands, terwijl de volgende schaal als grondslag is genomen: (100 is uitmuntend, 90 is zeer goed, 70 is goed, GO is vrij goed, 50 is matig, 40 is vrij slecht, 30 is slecht, 10 is mislukt). Appelen 65, peren 53, pruimen 49, drui ven 77, perziken (onder glas) 72, idem (na tuur) 59, frambozen 77, witte kool 66, roode kool 62, aavoye kool 69, bloemkool 68, poot- uien 71, augurken 41, erwten 70, tuinbooncn 68, andere boonen 46, tomaten 73. Een middelmatige stand komt overeen met bet getal 67. STANL DER LANDBOUWGEWASSEN OP 16 JUNI. Het hieronder volgend overzicht betref fende den stand der Rijkslandbouwcon- sulenten is samengesteld naar gegevens, ver strekt door de correspondenten van de di rectie van den landbouw en door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut. Het onderhavige bericht staat in het tee- ken van overvloedige regens. Algemeen zijn de klachten omtrent to grooten neer slag, waardoor belangrijke schade aan de gewassen reeds is toegebracht, welke schade nog zeer aanzienlijk zal toenemen, indien niet spoedig droog en zonnig weer aanbreekt. Het hooi, hoewel quantitatief voldoende, is algemeen slecht gewonnen. Op lage, oningepolderde gronden is veel hooi verloren gegaan Onkruid tiert welig en is moeilijk te bestrijden. Vooral bieten cn aardappelen lijden hieronder, in het bijzonder op de minder goed doorlatende gronden. Hoewel met name bieten, maar ook aardappelen, in do laatste weken veel van den achterstand hebben ingehaald, zijn do vooruitzichten voor den oogst dezer ge wassen toch allesbehalve gunstig. De kans op een goede opbrengst hiervan schijnt als verloren te moeten worden beschouwd. Dat zelfde geldt voor erwten en bruine boonen, Het best staan op hot oogenblik nog de graangewassen, terwijl ook do klavers en het weiland een zeer bevredigenden stand vertoonen? STADSNIEUWS Hier ter stede is de volgende circulaire erspreid, waarop wij gaarne de aandacht In verband met de van 8—24 September 1927 te houden herhalingsoefeningen van het 4de Rcgt. Infanterie te Leiden, zullen gedurende dien tijd een 800-tal herhalings- plichtigen der lichtingen 1922 en 1924 in onze stad onder de wapenen zijn. Al zullen verseheidenen van deze 25- en 23-jarig jonge mannen na de diensturen den kring van hun gezin, familie of werk opzoeken, toch ligt het voor de hand dab het meerendeel hunner, eenmaal weer, zij het ook voor korten tijd, verplaatst in het militaire dienstverband, zich in en bij do kazerne zullen ophouden. De ervaring beeft geleerd, dat er in die voor velen moeilijke omstandigheden behoefte is aan goede afleiding en ontspanning. Enkele oiganisaties van meer uitgesproken ker kelijk confessioneel karakter betoonen zich werkzaam teneinde hun geestv ten daarmee te dienen. Doch uit. den aard der zaak zullen zij lang niet allen bcrei ken. Bovendien verdient heb zeer sterko aanbeveling, den militairen zonder onder scheid van richtingen cn opvattingen voor en na gelegenheid te bieden ook in hun vrijen tijd vcreenigd te zijn in bijeenkom steen, waar aan allen gezamenlijk iets gceds kan worden geboden voor oog en oor, voor hoofd en hart, of waar zij zich kunnen vermeien en ontspannen in sport of spel. Uit zulke overwegingen hebben onderge- teekerden zich vereenigd tot een algemeen comité voor ontspanning van hcrhalings- plichtigen bij het 4de Regt. Infanterie te Leiden in September 1927. Onze Burgemeester de lieer Mr. A. van dc Sande Bakhuyzen Verklaarde welwil lend zich bereid bet Eere-Voorzittersehap van dit Comité te aanvaarden. "Wil echter bet Comité in zijn bedoeling cn opzet slagen, dan zal bet moeten kun nen beschikken over gelden, welke zonder uw bijdrage niet toereikend zullen wezen voor do bestrijding van de onvermijdelijke onkosten. Wij zijn echter van dc gedachte en het vertrouwen, dat U ook hier uw vrijgevig heid niet achterwege zult willen laten blij ven, al ware het slechts om op deze wijze met een vrijwillige geldelijke bijdrage van uwen kant blijk te geven van uw belang stelling tegenover het offer van kracht, tijd, geld, werk en gezinsleven, dat zoove- len der herhalingsplichtigcn moeten bren gen niet hun opvolgen van dc wet des lands. Het Comité voornoemdMr. A. van de Sande Bakhuyzen, Eera-Voorzitter. Aug. L. Reimeringer, Voorzitter. Legerpred. E. L. Nauta, Secretaris. E. W. Wichers Rol- landet, Penningmeester. Kapt. J. P. J. C. van Blarkom, Prof. Dr. P. J. Blok, Mr. E. J. M. H. Bolsius, Lt. Kol. J. H. C. P. Brandt, Mr. P. E. Briët, Kol. 0. L. van Buuren, Kapt. H. D. Buurman, Mr. A. J. Fokker, A. W. Frentzen, J. W. Hcnnv, D. Huining, G. Gerlings, Lt. Kol. A. E. Kist, Prof. Dr. L. Knappert, A. dc Koster, B. F. Krantz, Ie Luit. J. ter Maten, Maj. van Mens, Aalm. J. J. J. Noordman, Legerpred. F. G. Petersen, Mr. P. A. Pijnackcr Hor dijk, F. G. Rosier, J. F. X. Sanders, le Luit. P. H. Steenhauer, P. E. Viervant Tukker. Maj. M. Waltheer. Th. B. J. Wil- mer, J. W. IJdo. Prijsvraag Marburg. De faculteit der rechtsgeleerdheid alhier had voor de prijsvraag Marburg het vol gende vastgesteld: De vermindering der wapeningen als algemeen volkrechtelijk instituut sedert de eerste vredesconferen tie, in het bijzonder de artt. 8 en 9 van het grondverdrag van den Volkenbond en de maatregelen tot verwezenlijking dier bepalingen. Door een commissie van studenten, die op voorstel van den heer Marburg zelf zouden beslissen, wien de prijs zou toeko men, is deze eervolle vermelding toege kend benevens de helft der uitgeloofde som aan den beer C. J. F. Caljé, jur.- cand. le 's-Gravenbage. Dc Leidsche winkelstand. Hedenmiddag opent do heer Beekman geen onbekende in Leiden en omgeving op den hoek van het Levcndaal een nieuw magazijn in dames-, heeren- en kin- derkleeding en kleeding naar maat. Daartoe is ide onderpui van het grooto bestaande huis geheel uitgebroken en ver bouwd, waardoor een groote winkelruimte met meerdere groote étalages werd ver kregen. De verbouwing is in alle opzichten een succes geworden voor de uitvoerders, want zoowel de betimmering van den winkel uitgevoerd door de firma Lugtigheid Omlo Vest, als liet schilderwerk van de firma Jansen. Oude Singel, de parketvloer van de firma Bruinzeel en de verlichting van Vocking hebben een moderne zaak in het leven geroepen. Naar de heer Beekman ons mededeelde, is met het oog op het gevorderde seizoen de afdeeling dameskleeding nog hij de an dere afdeelingen ondergebracht, maar bij liet begin van het nieuwe seizoen, in Sep tember, zal een nog meer speciale afdee ling aan het damesvak worden gewijd. Ook verzekerde men ons, dat alle afdee lingen, die onder leiding slaan van een prima coupeur, aan de hoogste eischen voldoen, en dal aan ieder werk de meeste zorg zal worden besteed. Ieder, die het schitterende pand, met do hoogst moderrie inrichting in oogenschouw neemt, zal dit aanstonds willen toegeven, daar men overtuigd zal worden, dat iemand, die de opening van zulk een groote moderne zaak aandurft, wel zeker moet zijn van de meer dan gewone capaciteiten van zijn personec-l, dat met den leider aan 't hoofd, voor uitnemende afwerking en prima kwaliteiten zorg zal dragen. Onder de groolere zaken der Leidsche winkelstand is dit een groote aanwinst en het kan niet anders of het Leidsche publiek zal ook metterdaad zijn belangstelling too- uen. Bij Ken. besluit is bevorderd tot kapi tein bij het 6e regiment veldartillerie, de if^nnnt-, 1 GPnprlttnt, rc-servcz. majoor bij het 4de erg. infanterie, de re- servc-kaptein L. A. Vogel van het regi ment Grenadiers, en de reserve-kapitein H. van Loghem. van het 4de regiment tot reserve-kapitein bij het 4de reg. infante rie de reserve-eerste-luitenant van het reg. Gredadiers jhr. F. W. M. van Grotenhuis van Onstein. Mej. M. C. Dingjan, alhier is tc Amster dam geslaagd voor liet diploma A. Han denarbeid. Bij het examen der Kon. Ned. Toon- kunstenaars-Vereeniging te 's-Gravenhage is voor Koorzang geslaagd de heer W. C. H. de Wijs, alhier. Bij het examen nuttige handwerken zijn ts Rotterdam geslaagd de dames A. C. Bos, C. A. Rutgers cn M. A. v. Wel. Programma van het Concert in het Kooipark op Dinsdag 25 Juli 's avonds te 8 uur: No. J Julianamarsch. Geijp: Xo. 2 Ouverture ,,Die lustigee "Weibor", Nicolai; No. 3 „Gold und Silber", Wals. Léhar; No. 4 Fantaisie „Oberon" Geijp; No. 5 „Barce lona", Evans; No. 6 „Espaua", Wals, Waldteufel; No. 7 „Kreutzrilter" marsch, Sousa. R. K. Arbeidsbeurs vcor Jongelingen. Gebouw der St. Joseph's Gezellen, Ra penburg 52, Tclef. 456. Aanmelding: Donderdag 89 uur. Aanbieding: 1 Metselaar (halfwas) 1 Behanger-Stoffeerder (halfwas), 1 Be- I.anger-Stofferdersleerling. 1 Monteur voor autovak (halfwas), 1 Fietsenmakersleer ling, 1 Winkelbediende (leerling). Gevraagd: J Timmermansleerling, 1 Kantoorbediende (leerling). GEMEENTELIJKE AANKONDIGINj Hinderwet. B. en W. van Leiden, gezien het zoek van; a. J. van Leeuwen, om vérgunnitjj het oprichten van een ondergrondschf waarplaats voor benzine met bo grondsche aftapinrichting in de Ha straat vóór het perceel Heerenstraat 3 b. de firma Werkhoven, om vergui lot het uitbreiden van do bewaar] voor 2000 Liter benzine met aftapi® ting in het perceel Pelikaanstraat m geven kennis aan het publiek, dat noemde verzoeken met de bijlagen op Secretarie dezer gemeente ter visie g zijn; alsmede dat op Zaterdag, den Augustus e.k. des voormiddags te elf uren op het Raadhuis, gelegenkei worden gegeven om bezwaren tegen verzoeken in te brengen. Van Zaterdagavond 8 uur tol Maa morgen 8 uur nemen de volgende ht sen den dienst waar. Dr. Kors, Zoeterwoudsche Singel 1 Dr. Rassers, Rapenburg 47. Dr. Soret, Breeslraat 38. Dr. v. Voorthuijsen, Heerengrachl De Geneeskundige Zondagsdiu. Oegstgecst wordt van Zaterdag 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waa men door Dr. Varekamp, Gcverstn Tel. 1910. De avond-, nacht- en Zondagsdien apotheken wordt van M a a n d a Juli a.s. tot en met Zondag 24 waargenomen door de apotheken va II.H. G. H. Blanken, Hoogewoerd 17 foon 502, en D. J. van Driesum. Ma telefaan 406. UST DE OHIGEVII BIOSCOOP. Luxor. Een film als wo no gniet zagen draait deze week als tweede hoofdnummer in het Luxor-theater. Het stuk draagt den onge- wonen naam „Do schreeuw in den nacht". Maar zooa's hel bijna altijd in de filmwe reld gaat: de titel zegt dikwijls zoo bitter weinig. Hier vindt men een filmspel, waarin zich in brcede trekken de geschie denis afspeelt van een herdershond, die verdacht wordt de moordenaar te zijn van schapen eener andere kudde. Inderdaad blijkt zulks een lammergier, die na veel vrucktelooze pogingen door den trouwen herdershond wordt onschadelijk gemaakt. Zeldzame tafere'.tjes tusschen dier en kind, schitterende opnamen van den lam mergier, vooral echter liet meenemen van het kind door den gevreesden roofvogel, dat alles maakt deze film tot iets onge kend moois, 't Is een film, die een aanbe veling zou mogen hebben voor iedereen, indien het programma niet als eerste hoofdnummer, een filmproduct, dat in geen vergelijking daarmee kan staan, een prulding, waarin niets goeds te loeren valt. Om deze film moeten we, jammer genoeg, voor het beelo programma een voorbehoud voor volwassenen maken. HILLEGOM. F cr scnalia. Voor het examen acte is te 's-Gravenhage geslaagd i J H. van Bisbergen KATWIJK. Pnsonalia. Voor liet examen a» le is te 's-Gravenhage geslaagd i F- f'Mich. LISSE. R. K. V. V. „Lisce". Gisteravoi de R. K. V V „Lisse" haar jaarverg in het Bondsgebouw, onder voorzitti van den lieer J C. de Haan. Dt spreekt eenige woorden van felicil den heer A. H. Schrama, met di noeming tot voorzitter van het District; hij hoopt, dat hij dit di: groei en bloei van do R. K. Voetb ging zal brengen. Voorts worden de notulen gele: de vorige vergadering en van de j gaderiug.in het laatste verslag I woorden van felicitatie gericht tot schillende kampioenselftallen, met haald succes. De voorz. brengt da het mooie verslag. Hierna wordt het jaarverslag van den penningmeester. Aan ontn werd geboekt 2176.30 en 2161.32, alzoo een batig saldo van Doch daar er verschillende post moeten betaald worden, is er eet in kas van 80 ongeveer. De voo dit punt nader toe en drukt de li het hart toch vooral de achterstalli tributio le betalen. Wanneer dit i schiedt vóór 1 Aug. 1927, dan is d eering onherroepelijk. De voorz dat men niet gedwongen wordt royeering over te gaan. Do heer Schrama vraagt eenige verduidelijk de uilgaven voor reiskosten; sprei dat deze post hem erg tegenvalt, ningmeester licht dit punt nader De voorz. dankt den penninj voor zijn uitgebracht verslag. Vervolgens werden twee vcril aangesteld voor de controle, n.l. dt Th. Wassenaar en H. Slootbeek, benoeming aannemen. Aan de ordo is de bestuursve wegens aftreding der heeren J. de Buschman, B. v. d. Vlugt en G. S uitslag der stemming is dat dezell fionen worden herkozen. Voorts wordt de terreinverbetei sproken wat betreft schilderwerk i zitplaatsen. De voorz. zegt toe, da neer spoedig de inkomsten grooter do uigaven, hieraan gewerkt zal De heer W. Buschman ziet gaarne reincommissie gevormd. Do voorz. het bestuur zelf zooveel mogelijk zal zorgen. De heer Schrama stelt overdekte zittribuno in miniatuur brengen. De voorz. zegt dit in de gende bestuursvergadering le zi spreken; bet is wel een zeer in voorstel met het oog op bet financ deelte. De heer Broekhof is vóór b stel-A. H. Schrama. Vervolgens worden besproken derlaag-wedstrijden. Besloten \vo er nederlaagwedstrijden zullen I worden, waarvoor verschillende p' schikbaar gesteld worden, als ni goeding der reiskosten voor do be clubs. De heer Strik licht dit pui toe; wanneer de bezoekende clu worden de reiskosten vergoed. De wedstrijden van a.s. Zondag besproken en de Muziek vereen. Kolping" zal hare bclangloozc i king verkenen. Een schrijven va) uit Zaandag meldt, dat zij gai Zondag hare medewerkwing om ti le elftal te spelen, zal verkenen- De voorz. deelt mede alsdat do Beyk, heeft bedankt voor het cd innen, waarvoor aangesteld is do Broekhof. Voorts werd de heer 6 aangesteld als controleur voor de welke zijn benoeming heeft aange® Van dc rondvraag werd weinig

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2