INGEZONDEN MEDEDEEL!! I.E.M.C.O. - RADIO INGEZONDEN MEDEDEELING UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Zondag 24 Juli. Hilversum 1050 M. 8.30 V.P.R.O.-ochtend wijding in het Geb. v. d. N. P. B. te Hilversum. 10.1512.00 Dienst in de St. Dominicus- kerk te Amsterdam. Zangkoor o. 1. v. G. Kimmijzer. „Missa tribus vocis: Amatae filiae Gertrudae", van W. Heydt. Begel. door Evert Haak: organist. Het koor zal nazingen: Laudate Dominum van Jan Nie- land, 4 st» mannenkoor. Preikatie door J. P. Huibers, over: „Aan hun vruchten zult gij ze kennen". Voor het „Kyrië": Ps. 46 (47) 13. Na het „Gloria in excelsis" (gra-i duale): Ps. 33 (34) 12, 6. Ps. 46 (47) 1—3. Na het „Credo" (Offertorium): Dan. 3, 40. Na liet „Agnus Dei" (Communio): Ps. 30 (31) 3. 12.301.30 Concertmuziek. Pavilion Vic toria Ensemble uit Scheveningen, bestaan de uit de heeren K. Wisse: viool. H. Bocs- nach: piano. Lou Frank: cello. Willem Burbach: bassist. 1.302.00 N.O.V.-uitzending. Lezing over Esperanto nis wereldtaal en het wereld congres der Esperantisten te Danzig, door Mej. C. Offerhaus, hoofdbestuurslid van l'Entonto estas nia. 2.003.00 N.O.V.-uitzending. Operamu ziek. Fragmenten uit Faust van Gounod, a. Ie tafr.: Faust en Mepliisto. Jos Besse- link: tenor. Paul Pul: bariton, b. Juwee- len-aria van Margaretha. Magda Litef: so praan. c. Cavatine van Faust. J. Besse- link: tenor. d. Duet van Margaretha en Faust. M. Litof: sopraan. J. Besselink: tenor. e. Serenade van Mepliisto. P. Pul: bariton, f. Finale van de laatste acte. M. Litef: sopraan. J. Besselink: tenor. P. Piü: bariton. 3.00—3.30 N.O.V.-uitzending. Causerie door den heer J. O. Nonnekens (Ir.), over storingen in radiotoestellen en hare verbe teringen. 3.304.30 N.O.V.-uitzending. Concert van leeraren van Sam Schuyver's muziekschool. Sophie Haase-Pieneman: zang. Sam Schuyver: cello. D. Sonnega: piano. 6.20 Dienst in de Groote Kerk te 's-Gra- 8.15 Aansluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Het Residentie-orkest o. 1. v. Prof. Georg Schneevoigt. Co van Qeuns: Zangeres. In de pauze optreden van de 3 Gebrs. Nehring: Xylophonvirtuosen. Daventry 1600 M. 10.50 Inwijding van een oorlogsgedenk- teeken in Yperen. Speeches, zang en mu ziek. 11.5012.50 Dienst in de Winchester Ca thedral Bournemouth. 3.505.50 Fransch programma. Werken van Fransche componisten. 8.20 Kerkdienst. 9.15 Liefdadigheidsoproep. 9.20 Weerber., nieuws. 9.35 Het Covent garden Strijk-orkest. 11.05 Epiloog. R a d i o-P a r i s" 1750 M. 12.201.05 Gewijde muziek en preek. 1.052.10 Orkestconcert. 5.055.55 Dansmuziek. Homonyme Jazz. 8.6011.20 Nationaal concert. Orkest, gemengd koor en solisten. Langenberg 469 M., Munster 242 M Dortmund 283 M. 9.2010.20 Kath. Morgenfeest. I.202.50 Orkestconcert. 4.055.35 Concert. Mandolineclub. 5.507.20 Wereldkampioenschappen Wiel rijden in Elberfeld. 8.35 Fransche avond. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Königswusterhausen 1250 M. B e r 1 ij n 484 en 566 M 6.508.20 Vroegconcert. 9.20 Morgenconcert. II.501.10 Orkestconcert. 5.206.50 Orkestconcert. 8.50 Franschtf avond. Fransche muziek. 10.5012.50 Dansmuziek. Hamburg 395 M 6.508.20 Vroegconcert. 9.35 Morgenconcert. 11.50 Openluchtconcert. 1.25 Orkestconcert. 3.20 Vroolijk concert. 5.50 Dansmuziek. 6.60 Sportuitzending. 8.35 Fransche Avond. Fransche muziek. Orkest en solisten. 11.10 Einde. Brussel 509 M 5.206.20 Dansmuziek. 8.20 Vlaamsche voordrachten. 8.50 Orgelconcert. 9.20 Orkestconcert in de Kursaal Ostende. 10.5011.20 Dansmuziek. Programma's voor Maandag 25 Juli. Hilversum 1060 M. 12.00 Politieber. 12.352.00 Lunclrmuziek door het Trio van het restaurant „De Rozenboom" te Bussum, o. 1. v. Willem Lolioff. 3.304.30 Vrouwenuurtje door Mevr. Rhémonda. 4.405.55 Kinderuurtje door Antoinette van Dijk. 6.15—S.00 Vooravondconcert, door het A. N.R.O.-orkest. Rüth Aden: sopraan. Eg- bert Veen: pianobegel. 7.45 Politieber. 8.10 Lezing door Prof. H. G. Cannegie- ter van het Kon. Ned. Meteorologisch In stituut te De Bilt, over: Onweer en on weersverschijnselen. Daarna aansluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Het Re sidentie-orkest o. 1. v. Ignaz Neiunark. 8e Symplionie F-dur van Beethoven. 10.45 Persber. 10.30—10.50 en 11.20—12.00 Dansmuziek in het Hotel Restaurant „Riche" te Zand- voort. „Teddy Staves and his band". Daventry 1600 M. 12.20 Daventry-kwartet en solisten (so praan, bariton). I.202.20 Orgelconcert. 3.20 Bowman's trio en solisten (contra alt, "tenor, cello). 5.20 Huishoudpraatje. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Daventry-kwartet. 6.45 Causerie. 6.50 Tijds., weerb., nieuws. 7.05 Het Daventry-kwartet. 7.20 Dram. critiek. 7.35 Liederen van Strauss. J. Armstrong: tenor. 7.50 „Dros Gymru" (Voor Wales). Welshe avond. 9.20 Weerber., nieuws. 9.40 Causerie in Glouchester dialect. 9.55 Populaire kamermuziek door het A. Brown's octet. II.2012.20 Dansmuziek. „Radio-Paris" 1750 M. 10.50—11.20 Cnocert. 12.502.10 Orkestconcert. 5.055.55 Dansmuziek. 8.5010.50 „Le Dominó noir", van Auber. Opera-comique. Koor, orkest en solisten. Langenberg 469 M., M n s t e r, 242M. Dortmund 283 M. I.302.50 Orkestconcert. 5.506.50 Volksliederen. 9.C510.20 Amerikaanselie muziek. We- rag- orkest. 10.4011.40 Amerikaansche muziek. II.4512.20 Dansmuziek. Konigswusterhausen, 1250 M. en B e r 1 ij n, 484 en 566 M. 12.20—8.05 Lezingen en lessen. 8.50 Liederen van Max Dauthendey. Mu ziek en declamatie. 9.5010.50 Vocaal concert. Hamburg 394.7 M. 4.35 Werken van Dauthendey. Declama tie. 0.20 Orkestconcert. 7.20 Orkestconcert. 8.2011.10 Mandolineconcert. Brussel 509 M. 5.206.20 Trioconcert. 8.20 Kamermuziek Blaasinstr. en piano). 0.2010.50 Dansmuziek. K.R.O.-programma voor Dinsdag a.s. 8.10 R. K. Radio-avond. „Eindhovensch Vocaal Kwartet", bestaande uit de heeren H. Notermans: lc tenor. A. Zimmerman: 2e tenor. E. Maas: le bas. F. Claes: 2e bas. Mej. Toska v. d. Budg: alt. la. Geloof (Alice Nahon), Wierts. b. Ave Maria Stel la, Thieken (kwartet). 2a. Lasciar d'amanti per non penar, Casparini. b. Sen core l'ag- nellatta, Sarri (alt). 3 Rede door Dom. Constatinus Brosschaert O.S.R., over: Hereeniging der Kerken. 4a. Matrosen- grab, Sonnet, b. Wiegenlied, Brahms (Vo caal kwartet). 5a. Geheimnis, Brahms. b. Iemmerleisser wird mein Schlummer, Brahms (alt). 6a. Ave Maria, BrölJ. b. Meisje, Adema v. Scheltema (kwartet). 7. M'lia preso alia sua ragna, Paradies (alt). 8a. Landknechtstandchen, di Lasso. b. In- disches Wiegenlied, Wesseler (kwartet). 9. Quella tfiamma ehe m'accende, Marcelle (alt). 10a. Der letzle Gruss, Gregert. b. Kerstliedje, Diamant, c. Die Mühle im Thale, Kraemer. (Kwartet). EEN NIEUWE WISSELSTROOMLAMP. Algeheele wisselstroomvoeding van het radiotoestel. De droge anodebatterij wordt meer en meer verdrongen door het practischo plaat spanningsapparaat, waarvan de voor deden, lage onderhoudskosten, constante hc-oge anodespanning, thans wel alge meen bekend zijn. Dit apparaat wordt middels een stop contact met het electriscke net verbonden en geeft een absoluten gelijkstroom. De ■wisseustroom uit het net wordt, gewoon lijk door middel van een lamp, gelijkge richt en verder „afgevlakt" met smoor spoelen en condensatoren, zoodat aan do uitgangsklemmen zuiver gelijkstroom afge nomen kan worden. De gloeistroom van de radiolampen wordt nog bijna algemeen uit accumulatoren betrokken, die het inconve nient hebben steeds geladen te moeten worden. Ideaal is natuurlijk algeheele wis selstroomvoeding en dit laatste is nu ver wezenlijkt. De telefunken bracht n.l. lampen van een speciaal type uit, welke geheel uit het wis selstroomnet gevoed kunnen worden. In constructie wijken zij belangrijk af van de normale lampen. Zij bevatten een gloei- draad, rooster en anode, doch de functie van den gloeidraad is meer die van een verwarmingselement dan van een electro- nenbron zooals bij de normale lampen. De gloeidraad wordt met wisselstroom (4 Volt bij 1,1 Ampère) gevoed en verwarmt een buisje dat er omheen geschoven is. Dit buisje of kathode bestaande uit een vuur vaste substantie met een electronen- emitteerende laag is de feitelijke gloei draad die deelneemt aan de functie van de lamp. Gloeidraad, rooster en anode zijn aan de pennen van de lampvoet be vestigd, terwijl de kathode verbonden is met een schroef aan den zijkant van de lampfitting. De strcom uit het net wordt dus niet zooals bij het plaatspanningsap- paraat gelijkgericht, doch omlaag ge transformeerd tot 4 Vlot. Nu kan men deze wisselstroomlampen niet zonder meer in ieder bestaand schema t-oepassen. Hiervoor moet de schakeling eenigszins gewijizigd worden. De leidin gen voor de gloeidraad voeding blijven on verbonden met de overige toestelonder- deelen. De kathode (de extra electrode aan de schroef van de lampfitting) komt steeds aan de minpool van het plaatspan- ningsapparaat en plus roosterspanningbat- terij. Bij de primaire detectorschakeling wordt de lekweerstand en aardverbinding losgemaakt van den gloeidraad en met de kathode verbonden. Bij indue'ieve detec torschakeling komt de lekweerstand aan de kathode. Voor hoogfrequentversterking wordt de aardverbinding losgemaakt van den gloeidraad en verbonden met de min pool van de roosterspanningbatterij, ter wijl een condensator van 1000 c.M. gescha keld wordt tusschen aarde en de kathode van de H. F. lamp. In een L. F. versterker wordt de conden sator niet direct op de primaire van den transformator geschakeld doch verbonden tusschen I. P. en de kathode. In het z.g. verbeterde „Koomans"-schema dat thans zoo bijzonder populair is om haar meer dere selectiviteit kunnen de wisselstroom- lampen met succes toegepast worden. Van een bromtoon is absoluut geen sprake en de werking overigens ook hetzelfde als bij gebruik van normale lampen en een accu. De instelling van de juiste gloeispan- ning komt er zeer op aan. Daar het vuur vaste elementje gelegenheid mopt hebben op temperatuur te komen duurt het onge veer een halve minuut alvorens de lampen functioneeren. Met het oog op de grooto stroo'msterkte die voor een 4-lamptoestel c.a. 4 y2 Ampv bedraagt moet een zwaro gloeistroomwerestand gebruikt worden. Men kan met één weerstand voor alle lam pen volstaan. Deze wordt in serie gescha keld met de secundaire van den gloei- stroomtransformator die de netspanning op c.a. 4 Volt omlaag transformeert. Deze transformator moet geschikt zijn om se cundair \y2 Ampère te kunnen leveren zonder al te warm te worden. Ik zal de proeven met de Telefunken- wisselstroomlamp nog voortzetten en haar o.rn. toepassen ls detector in cmobinatie met normale lampen en op dit interessanto onderwerp nog nader terugkomen. Mare 70 - LEIDEN - Tel. 1113 Radio-Toestellen en Onderdeelen. Groote sorteering Luidsprekers, in diverse merken voorradig. of 2 dagen hechtenis; L. de W. aldaar f 1 of 1 dag hechtenis; J. D. Noordwijkerhout; C M. Noordwijkerhout ieder tot 2 of 2 dagen hechtenis; wegens overtreding der Pol. verord. der gemeente Noordwijk: J. B. aldaar; K. P. aldaar ieder tot 3 of 3 dagen hechtenis; J. P aldaar 1 of 1 dag hechtenis; wegens overtreding der Pol. verord. der gem. Lei dendorp: (op de keu ring van waren) G. L. van E. Leiderdorp 2 maal 2 of 2 maal 1 dag hechtenis; we gens overtr. der Pol. verord. der gemeente Katwijk: (op de keuring van waren) W. de E Katwijk aan Zee f 10 of 5 dagen hech tenis; G. H. Katwijk aan Zee 5 of 5 da gen hechtenis; wegens overtreding der Pol. verordening der gemeente Oegsgeestt: J. H. L. Heemstede 2 of 2 dagen hechtenis; J v. d. T. Den Haag 5 of 5 dagen hech tenis; H. J. H. S. Den Haag; P. A. S. Bus sum; W. H. J. W. Haarlem, J. van H. Haarlemmermeer ieder tot 10 of 5 da gen hechtenis; J. G. G. G. Amsterdam; K. J S. zwervende, ieder tot 5 5 dagen hechtenis; L. de V. 2 of 2 dagen hechte nis; A. N. 2 of 2 dagen hechtenis; H. W. 3 of 3 dagen hechtenis; C. Z. 10 of 5 dagen hechtenis; J. G. v. d. "W. 10 of 5 dagen hechtenis; wegens overtreding der Politieverordening der gemeente Rijns- burg: J. G. v. d. N. Katwijk aan Zee f 5 cf 5 dagen hechtenis; W. F. V. Rijnsburg; C L. van K. Warmond; G. J. J. M. A. v. W. Amsterdam ieder 10 of 5 dagen hechtenis. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze Leiden. SPORT VOETBAL. LEIDSCHE VOETBALBOND. Bestuursvergadering. Het Bestuur van den Leidschen Voet balhond vergaderde Donderdagavond, on der voorzitterschap van den heer P. H. Steenhauer. In zijn openingswoord drukt de voorzit ter er zijn genoegen over uit, in deze eerste vergadering van het nieuwe seizoen, alle bestuursleden tegenwoordig te zien, te meer waar het in de bedoeling van het Be stuur ligt, dit jaar de zaken eens bijzon der ernstig aan te pakken, opdat daar, waar vorige jaren wel eens wat haperde, verbetering, wordo aangebracht. Spreker hoopt, dat de werkzaamheden in het sei zoen 1927'28 een aangenaam en vrucht baar verloop zullen hebben, en door krach tige samenwerking, aan het eind van dit Bondsjaar, bij het 25-jarig bestaan van den bond, de zaken den L. V. B. betreffende, in alle opzichten gezond zullen zijn. Eenige punten van do rondvraag der algemeene vergadering behandelend, be sluit het Bestuur tot het volgende: In principe op de Kerstdagen en Nieuw jaarsdag geen wedstrijden te doen spelen. Alleen dan, als het Bestuur het noodig oordeelt, kunnen op die dagen wedstrij den worden vastgesteld. Over het geregeld verschijnen van „Bondsnieuws" met officieele mededeelin- gen, wil het Bestuur een bespreking hou den met de Besturen der aangesloten ver- eenigingen, waartoe deze worden uitgenoo- digd op Woensdag a.s. De datum van den Athletiekdag voor voetballers op 4 September te handhaven. Aan A.S.C. zal verzocht worden, zoo mogelijk, het terrein aan de Kempenaer- straat, tegen billijke condities voor de Atletiekwedstrijden te willen afstaan. Vervolgens werden onderstaande com missies benoemd: Bestuurscommissie: P. H. Steenhauer, voorz., S. N. Waringa, J. v. d. Burg. N.V.B. Elftalcommissie: P. H. Steen hauer, voorz., S. N. Waringa, E. Eecke- laert, J. v. d. Burg, Th. v. d. Meer. L.V.B. Elftalcommissie: P. H. Steen hauer, voorz., I. Filippo, S. N. Waringa, J. v. d. Burg, Th. v. d. Meer, E. Veldhuy- zen, J. van Benten. Protestcommissie: W. Caro, voorz.-secr., E. Eeckelaert, J. Guldemond, J. J. Stepha- nus, J. v. d. Burg. Reglementscommissie: P. J. Hoogendam voorz.-secr.e W. Garo, H. van Gelder. Scheidsrechterscommissie: S. N. Wa ringa, voorz., J. v. d. Burg, secretaris, C. Haneveld, P. v. d. Pot, Th. v. d. Meer. Kascommissie: Th. v. d. Meer, voorz., P. M. v. d. Berg, W. Brouwer. Plaatsverv. le den: R. Lolkes do Beer, A. Eichhorn. Terreincommissio: S. N. Waringa, voorz, J. v. d. Burg, I. Filippo. Wedstrijdcontroleurs: W. Brouwer, voorz.-secr., W. F. de Bree, P. J. Hoogen dam, W. Garo, H. W. Venetië'. L.V.B. Consuls: A.S.G., Lugdunum, U.V. S„ en Raceeltorrein I. Filippo. L.F.C. ter rein P v. d. Pot D.V.S. en Leidsche Boys- terrein J. van der Mark. L.M.C. terrein G. Been. Norvicusterrein Joh. G. Blok. Quick Boysterrein C. J. van Gruting. Do rondvraag bracht alleen enkele pun ten, ter uitwerking en bespreking, voor een volgende vergadering. Tenslotte zij nog opgemerkt, dat de foto, tijdens de algemeene vergadering genomen, o]) het Bondsbureau voor belangstellenden te zien is, en aldaar ook besteld kunnen worden. Te kwart voor één sloot de voorzitter <deze wat lang gerekte vergadering. WATERSPORT DE KAAGWEEK 1927. Een veelbelovend begin. De Motorboot- en Onderlinge Zeilwedstrijden. De eerste dag. De inzet van de Kaagweek 1927 mag in derdaad uitstekend genoemd worden. Uit stekend in drieërlei opzicht. Eerstens was daar de eigenlijk onmis bare factor het weer. Buiten verwachting was het weer zoodanig, dat men eebt van de watersport in het algemeen en van het zeilen in het hijzonder kon genieten. In den morgen aanvankelijk wat druilerig met hier en daar wat onheilspellende re genwolken, klaarde het luchtruim al naar gelang de dag vorderde, meer en meer op en in den middag was het zonneschijn, nagenoeg onafgebroken. Dat hebhsn we noodig op het water en dat voornamelijk trekt de menschen aan. Was het dan ook wonder, dat er nu meer dan andere jaren reeds op den eersten dag veel belangstel ling was, een belangstelling te water en rond de gezellige Kaag-sociëteit zoo groot als we nimmer bij den aanvang der Kaag wedstrijden zagen? Daaruit bleek weer eens te meer, dat de Kaagweek met recht den naam van het grootste zeilersfeest in Nederland mag dragen. Meer dan op andere wedstrijden ontmoeten daar elkaar de wedstrijdzeilers van diverse pluimage, maar meer dan ooit te voren blijkt de Kaagweek het middel punt te worden van de z.g. fuifzeilers, d. w.z. de zeilers die voor hun pleizfer de Kaag bezoeken, ja zelfs hun geheele vacan- tie daar doorbrengen. Als men daarvan houdt, ja dan zijn de Kagerplassen des te mooier en als het weer dan zijn onmisbare medewerking verleent, dan kan men op het mooie stukje natuurschoon inderdaad een genoeglijken tijd doorbrengen. Een derde factor voor het welslagen van den eersten wedstrijddag was wel de deel name aan de wedstrijden zelf. Moge er voor do nationale wedstrijden op de vier overige dagen wat minder belangstelling zijn dan het vorig jaar, voor de onder- lingo zeilwedstrijden en de motorbootwed strijden was de belangstelling en deelna me zeer goed te noemen. Wijl deze wedstrijden voor een groot gedeelte dicht bij den starttoren plaats von den hadden zich tal van belangstallenden tusschen sociëteit en starttoren een plaatsje veroverd om het verloop te volgen. Vandaar had men ook een prachtig ge zicht op de talrijke gepavoiseerde jachten, die met den neus in het riet gedoken een fraaien aanblik opleverden. Te ongeveer 11 uur werd begonnen, met den Regelmatigheidswedstrijd voor motor booten. Gedurende dezen wedstrijd mocht niets aan motor of schroef veranderd wor den, zoodat de tijd van één der drie te va ren ronden zoo nabij mogelijk moest wor den gebleven. De Vossenjacht was als altijd het meest interessant voor de deelnemers zelf. Niet temin verkeerde men aan den wal toch in hooge mate in spanning, of de vos evenals de twee voorgaande jaren ook nu weer niet gevonden zou worden. Zoo ,vas het inder daad weer. De heer N. van der Mey (Lei den) had zijn „Maud" zoodanig op den Eymerpoel verborgen, dat zij onvindbaar was. Het ringsteken voor motorbooten als mede de vaardigheidswedstrijd voor deze klasse, vanaf den wal uitstekend te volgen, was zeer interessant. Er bleek weer uit, dat de heeren Hoolwerff en Doedes en hun helpers er slag van hebben een aantrekke lijk programma samen te stellen. Dat geldt tevens voor de onderlinge zeil wedstrijden, die behalve een drietal gewo ne wedstrijden ook een estafette-nummer bevatte dat echter jammer genoeg door te weinig deelname verviel. Opmerkelijk was hier vooral wel de groote deelname in het juniores-nummer voor de 12 Voetsjollen. Er waren slechts vier booten ingeschreven, doch er verschenen er niet minder dan tien aan den start. En het werd een heel aar dige wedstrijd. De uitslagen van den eersten dag lui den: Nat. Motorbootwedstrijden. 1. Regelmatigh eids wedstrijd: 1. „Maud", stuurm. F. v. d. Mey, Leiden; 2. „Aspasia", stuurm. G. I. W. v. d. Schoot Hillegom. 2. Vossenjacht. De vos „Maud", winnaar met stuurm. F. v. d. Mey, Leiden 3. Ringsteken voor motor booten: 1. „Jolico", stuurman W. Cou- wenberg, Leiden, twee van de drie ringen, in 1 min. 22 sec.; 2. „Meo Voto", stuurm. Prof. Ghr. K. Visser, Delft, id. in 1 min. 45 1/5 sec. 4. Vaardigheidswedstrijd: 1. „Jolico", stuurm. W. Couwenberg Leiden, in 2 min. 33 sec. met 50 p., 2. „Maud", stuurm. F. v. d. Mey, Leiden, in 1 min. 42 sec. met 66 p.; 3. „Djemna", stuurm. Dr. J. Blomberg, Den Haag, in 4 min. 50 sec., met 69 p. Onderlinge Zeilwedstrijden. 5. Open sloepen (handicap): 1. „Rekel tje", stuurm. Rie van Luyken, Leiden, in 58 min. 38 sec. ber, tijd; 2. „Rakker II", stuurm. G. G. Schouten te Alphen a. d. Rijn, in 1 u. min. 28 sec.; 3. „Plankie", stuurvr. mej. W. E. Benthem Sijpkens in 1 u. min. 38 sec. 6. Open scherpe Jachten (han dicap) 1. „Joho", stuurm. F. Boom Oegsl- geest in 2 u. 15 min. 52 sec. ber. tijd. 7. 12 Voetsjollen voor Ju niores: 1. „Ideaal", stuurm. J. N. Kar- reman, Rotterdam, in 1 u. 15 min. 44 sec.; 2. „Marietje II", stuurm. W. de Vries Lentsch Jr., Nieuwendam, in 1 u. 20 min. 35 sec.; 3. „Henny", stuurm. Tjeerd Bou- ma, in 1 u. 20 min. 46 sec., 4. „Loodsje", stuurm. W. Playgers Rotterdam in 1 u. 22 min. 25 sec. Opgegeven hadden „On rust", „Mieke" en „Fuut". „Frank' pas- seerd finish verkeerd. WATERPOLO. NederlandDuitschland gaat niet door. Naar wij vernemen gaan de op 21 Aug. a.s te Arnhem vastgestelde landen-water- polowedstrijden voor dames en heeren niet door en vervallen ook do ontmoetingen op de personeele banen. De Duitscho Zwem- bond liet weten, dat hij verbintenissen met Zweden had. In verband hiermede besloot do Waterpolo-Gommissie van den Ned. Zwembond op 21 Aug. a.s. eon wedstrijd te laten spelen tusschen een gewestelijk zevental en het Olympische Zevental, ter wijl er levens een selectie voor de Olympi sche Spelen gehouden zal worden. WIELRENNEN. Wereldkampioenschap voor stayers. Wereldrecord verbeterd. Gisteravond werden te Elbersfeld de eerste series verreden voor het wereldkam pioenschap stayers achter groote motoren over 100 K.M. De uitslag van do eerste serie is als volgt: 1. Leddy, Nederland, in 1 uur 10 min. 10 sec. Hiermede plaatste hij een nieuw we reldrecord op zijn naam; 2. Linart, België, 380 M. achter; 3. Sa wall, Duitschland, 405 M. aehter; 5. Lauppi, Zwitserland. 2e serie: 1. Bruinier (Frankrijk) 1 u. 8 min 5.4 sec., waarmede Bruinier het re cord van Leddy verbetert. 2. P. Suter (Zwitserland) op 1530 meter. 3. Krewer (Duitschland) op 3.490 meter. 4. Torricelli (Italië) op 3.620 meter. 5. Van der Stuyft op 13.500 meter. 6. Snoek (Nederland) opgegeven na 60 K.M. rijden. Alle rtayers, behalve Bruinier, hadden met pech te kampen, dit was ook oorzaak dat de wedstrijd een zeer wisselend ver loop had. Do zevende ronde bracht Dempsey ge heel onverwacht de zege. Na 45 seconden sloeg hij Sharkey neer door een rechtsche gevolgd door een harden stoot op de maag. Sharkey protesteerde wegens het toebren gen van een ongeoorloofden slag, maar werd gevloerd door een linksche op de kaak. Hij trachtte nog op te komen, maar viel vervolgens met het gelaat voorover op de planken. Daarop teldo scheidsrechter, die Dempsey's vermeenden lagen stoot, juist achtte, hem uit. Voor de finale op Zondag komen uit: Leddy, Sawall, Linart, Parisot, Brunier, Suter, Kremer en Torricelli. BOKSEN. Dempsey slaat Sharkey. R. B. D. seint uit New-York d d. 22 Juli Dempsey heeft Sharkey ua zeven ronden knock out geslagen De ontmoeting, d e een bijzonder heftig karakter heeft gedragen, werd bijgewoond dcor ongeveer 82 000 toeschouwers, die tun uitbundige blijdschap te kennen ga ven over de zege van Dempsey. De strijd had oen dramatisch karakter. Reeds aan het einde van de eerste ronde wankeldo Dempsev maar hield vol; de tweede ronde kwam hij goed door en bil had cenig voordeel in de derde en vierde londe. Dempsey trotseerde alle pogingen van Sharkey om hem knock out te krijgen, on danks het feit, dat hij sneden bekwam ho ven het oog, op de lip en in de wang. Sharkey trachtte Dempsey te treffen door boeken en opslagen, maar Dempsey zocht het lijf-aan-lijf-werk en bewerkte bet li chaam van Sharkey gevoelig. Hij kwam m de zesde ronde opzetten en baande zich een weg naar de zege door Sharkey drie kee- ren aan het hoofd to treffen. Toch bleek Sharkey sterker.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 12