r TELEGRAFISCH WEERBERICHT volgens waarnemingen verricht in den X.orgon van 21 Juli 1927, medegedeeld door het Kon Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Tloogste barometerst.: 767.4 te Hapa- randa Laagste barometerst.: 7535 te Blacksod Verwachting tot den avond van 22 Juli: Matige tot zwakke Zuidelijke tot Zuid westelijke wind. Betrokken tot zwaar be wolkt. Waarschijnlijk eonige regen met geringe kans op onweer. Later wellicht iets koeler. BAROMETERSTAND De stand van hedenmiddag 3 uur Is aangegeven door den grooten wijzer. Het dunne lijntje beduidt den stand van gis teren. LUCHTTEMPERATUUR. 18.7 gr. C. I LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Donderdagnamiddag 9.40 uur tot Vrijdagmorgen 4 30 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 18 5, 12 uur 19.5 en 3 uur 20.5 gr. C. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 20, 12 uur 20 en 3 uur 20 gr. G Uit de in beslag geucmen corresponden tie zou gebleken zijn, dat voor de Kom- mintern deze zaak onder meer behandeld werd door den uit Ncd.-Indië geëxter- neerden communist Seamoen, die officieel agent van Moskou voor Aziatische baken is Voorts zou gebleken zijn, dat sinds eeni- gen tijd de leiding der Partei Kommunist Ti dia (Communistische partij in Indië) welke door de regeeringsmaatregelen in ïndië sterk in haar werk belemmerd wordt, overgedragen is aan do Vereoni- ging Perhimpoenan Indonesia in Neder land, bij de leiders waarvan de huiszoe king heeft plaats gehad. In verband met een en ander isdan ook 'door politie en justitie een onderzoek in gesteld te Parijs, waar de zetel is van Liga tegen de Koloniale onderdrukking De voorzitter van P. I., Mohammed Batta is onlangs gekozen tot lid der Exe cutieve van genoemde Liga. Wat betreft het bericht, dat in hol dos sier zich voor enkele bekende personen in Nederland compromittecrenden papieren Jouden bevinden, vernemen we dat inder daad verschillende personen hun adhoesie schriftelijk hehben betuigd met de Per- ïtimpoenan Indonesia. In verband met het justitleele onderzoek, dat in deze omvangrijke zaak, veel tijd vordert, kunnen nog geen officieele medc- deelingen gedaan worden. Het a.s. Koninginnefeest. De Commissie door B en W. dezer ge meente uitgenoodigd tot het organiseeren van het jaarlijksch kinderfeest ter gele genheid van den verjaardag van H. M. Koningin Wilhelmina op 31 Augustus, heeft weder een programma samengesteld. In afwijking van vorige jaren zal het kin derfeest ditmaal des morgens te 10 uur in de Stadsgehoorzaal en Foyer plaats vin den INGEZONDEN IKEOEOEELIKG ok iue öi j Jden Het programma bestaat uit gym- zang, poppenspel en goochelen. De uitvoering zal opgeluisterd worden [door de muziekgezelschappen „Per Aspera ,ad Astra" en „Euterpe". Alvorens de uitvoering aanvangt wordt door alle leerlingen een kleine wandeling Idoor de stad gemaakt, opgeluisterd door januzick. Voor het Mulo-examen is te 's-Graven- lage geslaagd N. Turksma, alhier Voor het examen nuttige handwerken %ijn te Rotterdam geslaagd de dames J lk'T d Lelie en H. C. W. Ranselaar, alhier Verschenen is het verslag over 192G om- vl lent den toestand van het Gymnasium en Tev< de Gemeentelijke Kweekschool voor On- aa* Ier wijzers en Onderwijzeressen. r« De commissaris van politie te Leiden raarschuwt tegen Theodorus Alexander "2 Keurenthjes, 24 jaar, rijwielhersteller, reik lonende te Nijmegen, Steenstraat 62. Hij eeft zich onder verschillende namen uit, raM egt als beambte of monteur in dienst te jtin der rijks telefoon of andere openbar eeaplellingen of groote bekende firma's en "Vroor! als zoodanig werkzaamheden ter hatse te moeten verrichten. Hij beweegt ^deze wijze verschillende menschen, hem en inwoning te verschaffen, om na dagen zonder betaling te verdwij- wordt docr 21.000 arisen erkend als het besto versterkingsmiddel - voor Zenuwen en Lichaam. willende passeeren, aan het voorwiel der vrachtauto, waardoor do bestuurder zijn stuur kwijtraakte en tegen een berm van den weg opvloog. De wielrijder E. Verka de, een iongo arbeider, sloeg tegen den grond als onvermijdelijk gevolg, de ander ontkwam. Het rijwiel werd vernield cn V. ontving een gapende hoofdwonde cn ver dere kwetsuren. Een vreemde dokter, die met zijn auto den weg passeerde en het ongeluk zag gebeuren, steeg uit en ver bond den ongelukkige. Inmiddels waren mede tegenwoordig de doktoren Stecn- meijer en Hanrath, die echter geen ver dere hulp behoefden te verlcenen. Met de ziekenauto van den heer Scheepmaker van Lisse en een ziekezustcr werd liet slachtoffer naar Leiden vervoerd. Dc dok ter, die het.noodverband legde, deelde me de, dat de man reeds stervende was. Dc getroffene reed aan den goeden kant van den weg. Dc militairen zouden hun weg vervolgd hebben, zoo niet de werk lieden van de gemeente, die daar aan het rioleeren waren, met «behulp der politie dit hadden voorkomen. NOGTDORP. T.b.c.-bestrijding. Zondag a.s. zullen wij hier onze speldjesdag houden tot be strijding der tuberculose. Na beide H.II. Missen, te 7 en 10 uur, zullen een 10-tal jonge dames haar medewerking verlec- nen voor het verkoopen van speldjes. Voor dit doel vertrouwt de Commissie van „Her wonnen Levenskracht" ten zeerste op dc medewerking van alle Parochianen. Geboren: z. van W. van Post en G. Jongerius. VEUR. Gemeenteraad. Vrijdag 22 Juli a s. des nam. te 7.30 uur komt dc Raad der gemeente Veur in openbare vergadering bijeen. De agenda bevat: Notulen en inge komen stukken. Onderzoek geloofsbrieven nieuw benoemde raadsleden. Vaststelling gemcenterekening, dienst 1926. Vaststel ling ontwerp-uitbreidingsplan. Verder voorkomende zaken. DE RIJNSTREEK rlivn a rv" UIT DE OMGEVING. HILLEGOM. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. Een slachtoffer. Op dezelfde plaats waar Zondagmiddag datlj °n8Ghik met doodeiijken afloop plaats ll?0 Ij» _h«sft gistermiddag weder een hoogst onSGluk plaats gehad. Twee wiel- „.X6" kwamen uit de richting Leiden, riVBcep* e-en vrachtauto van een visch- «üeLaj-. Ui', dezelfde richting kwam een motorrijder. Deze haakte, de auto ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Vodr het examen nut tige handwerken is te Rotterdam geslaagd mej. J. G. Visser, alhier. BOSKOOP. Personalia. Voor liet Muloexamen zijn te 's-Gravenhage geslaagd onze plaatsgenooten J. M. Groofendorst cn M. Koetsier. GROENENDIJK. Inbraak. Gisternacht hebben onge- noodige gasten zich door openschuving v. een raam toegang verschaft tot het zomer huis van den landbouwer A. de Jong al waar alles wel is nagesnuffeld doch niets vermist wordt. Vermoedelijk is de inbre ker gestoord doordat iemand der buren argwaan gekregen had, dat er omstreeks twaalf uur het licht nog brandde. Deze is daarop de buren gaan kloppen, waar na de dief het hazenpad koos. De politie stelt een onderzoek in. KOUDEKERK. Electriciteit. Naar wij vernemen, zal Zaterdag a.s. in de Hoogewaard alhier de eersto sfroomlevering plaats hebben van de electriciteit. In verband hiermede worden belang hebbenden er op attent gemaakt, dat, voor zoover dit nog niet is gel -d, zij zoo spoedig mogelijk hun leidi. -a laten keuren. Tevens wordt er nogmaals de aandacht op gevestigd, dat zij, die nog willen aansluiten, met het oog op de be strating, dit zoo spoedig mogelijk verzoe ken. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer H. Boers, leerling van den heer Klok te Alphen aan den Rijn, slaagde dezer dagen te 's-Gravenhage voor het examen Boekhouden. Militie. De loling voor de dienst plicht van de lichting 1928 dezer gemeen te, zal plaats hebben op.Vrijdag 5 Augus tus a.s. des voormiddags te 11.10 te Alphen a d. Bijn, in hel Raadhuis. Vergunning. Burg. cn "VVctli. dezer gemeente hebben vergunning verleend aan den lieer G. van der Bijl alhier tot uit breiding van de graanmaalderij door plaatsing van een ruwmotorolic van 38 P. IJ. ter vervanging van een pclrolcum- motor van 14 P. K. Geboren: Jan, z. v. C. Pont cn S. Kouwonhoven. Anna d. v. S. Ruig en M. van Veen. LEIDERDORP. Geboren: Theodorus Gerardus An- tonius z. v. S. G. Volomberg en H. Bergs- ma. Louissa Maria Adriana., d. v. J. Verduin en J C. Zanen. Pieier z v. J. Peereboom en M. de Graaf. Maarljc d. v. A. Spier en D. A. Groenendijk. Su sanna Sara, d. v. J. Hoogendoorn en S. S. van 't Riet. Getrouwd: Albert Mol en Pielcr- nella Cornelia Snel. Johannes Dompe ling en Alida den Braver. Overleden: Jacob Anker m. 81 j Jacobus Nicolaas Boogaards m. 65 j Gijsje Warnaar eebtgen. van T. de Roodc, 70 j. ZOETERWOUDE. Proces-verbaal. Tegen de firmanten B is door de politie arbeidsinspectie pro ces-verhaal opgemaakt wegens het laten pellen van bloembollen door perso nen beneden den leeftijd van IS jaar ouder wie er waren, die nog leerplichtig zijn. UIT DE LANDBOUWWERELO Het Landbouworganisatieleven. Het ontbreekt aan organisatie op land bouw gebied niet, dat wil zeggen: er zijn organisaties, vereenigingen te over. Iedere plaats bezit er minstens één. Men kan echter niet zeggen, dat de kracht, die er van uitzaat, evenredig is aan het aantal. Veelal bepaalt zich de werkzaamheid tot den aankoop van mest- en voederstoffen en wordt er weinig aandacht geschonken aan vraagstukken, die het landbouwleven voor een groot gedeelte beheerschen. Hier en daar merkt men ten deze een verande ring ten goede op door het optreden der jongeren, die zich apart organiseeren of zich aansluiten bij de bestaande organi saties. Zij zijn beter onderlegd dan de ouderen en hebben dientengevolge moer oog voor, en zelf ook deel aan den gesta- digen groei in het geestesleven der men schen. Op den Landbouwdag te Sneek, on langs gehouden, legde de voorzitter van de „Jongerein", de heer W. Th. Zwart, hier van getuigenis af. Hij wees in zijn ope ningsrede o.a. op het doel van de „Jonge rein" om de verworven kennis, het inzicht en de overtuiging der leden, geadeld door hun geloof,, ingang te doen vinden in de economische en technische bcdrijfsorgani- satis. Dit getuigt van een idealisme, dat, indien het algemeeneh mag worden, een verblijdend perspectiem opent. Het gaal niet aldus de heer Zwart om bevre diging van persoonlijke aspiraties, noch om doorvoering van groepsbelangen, doch hoogere gemeenschappelijke doeleinden slaan in geding. Het lijdelijk aanvaar den van verslechteringen, dat maar al te zeer een wezenskenmerk van velen uit den boerenstand lijkt, en ook meer vat dreigt te krijgen op dc Friesche landbouwbevol king, moet met kracht worden tegenge gaan onoverwonnen. Het is niet doenlijk alle belemmeringen aan te wijzen, die cou lustige stoffelijke cn geestelijke ontwikke ling in den weg staan. Maar wel is het noodig, klaarder dan ooit en met niets ontziende openhartigheid te begrijpen en te doorleven, dat bij een volte ontplooiing van onze gaven, van ons kennen en kun nen en moeten, rijke perspectieven wor den geopend voor een solider en mooier landbouwleven onmisbare voorwaarden voor maatschappelijkcn vooruitgang. Onze kracht zit niet in veel organisatie, maar in goed gevoerd vereenigingsleven: meer eenheid, minder vergaderingen, minder bestuurders en meer voorgereiding voor het bestuurslidmaatschap. „De Jongerein" moet zich grenzen stellen en begrijpen, dat naast voldoende kwantiteit, kwaliteit, van ons vereenigingsleven den doorslag geeft. De leden moeien weten en voelen, dat onze landbouwstand zich zelf helpen moet. Zij moeien begrijpen en leeren inzien, dat er meer contract dient te komen i ...schen landbouwers en niet landbouwers, want dezen hebben elkaar broodnoodig; en voorts dat de landarbeidersklassc even goed als tie boerenstand behoort tot de landbouwbevolking, en dat zij gezamen lijk den landbouw hebben te dienen en groot te maken. Waarnemingen en Veronderstellingen betreffende de Ontginningsziekte. Er gaat bijna geen week voorbij of de landbouwbladen schrijven over de Ontgin ning ziekte. Prof. Elema te Assen ontdek te haar het eerst, en daarna schreef vooral de heer Hudig van het Groninger Proef station er over. Het bleek, dat de ziekte zeer veel voorkomt ,niet alleen op gron den, sinds kort ontgonnen, maar ook op andere velden, waar een taaie, spekachlige massa (gliedc) in de bouwvoor wordt ge vonden. Compost wordt aanbevolen ter ge nezing, alsmede dewijl de aanwending van compost voor vele streken te duur is kopervitriool; de gunstige werking van het laatste weet men niet te verklaren, bet middel is toevallig ontdekt. In het Tijdschrift der Heide Mij. doet een der leeraren dier Maatschappij, dé heer Wisselink, mededéeling van door hem op het tcrein der inrichting genomen proe ven. Deze werden genomen in den tuin en in bakken, en er werd mee begonnen in den winter van 1922-1923. Men teelde wit te cn zwarte haver op grond, waar ontgin- ningszickc aarde op gebracht was; twee jaar achtereen was de haver gezond, van ziekte was niets te bespeuren. Op een strook werd boschhumus gebracht: van ontginningsziektc was niets te merken. Ook rogge, die daarna gezaaid werd, groeide schitterend. Op een andere strook werd zuivere gliede, die zoo taai was, dat zij met dc schop stuk gestoken moest wor den, ter dikte van pl.m. 4 cM. gebracht. Nadat zij ecnigszins uitgedroogd was, werd zij door dc bouwvoor gewerkt, en la- Ier werd dc grend nog eenige keeren om gewerkt, om de gliede goed met den grond le vermengen. De daarop gerooide witte haver gaf een uitstekend gewas, evenals de rogge, die er op volgde. Vermelding ver dient, dat alle gewassen uitsluitend met kunstmest waren bemest. Genoemde proe ven waren in den open grond. Andere wer den genomen in bakjes in duplo, waarin: a. Groninger zand; b. grond uit den tuin, gemengd met ontginningszieken grond. De bemesting was: met enkel kunstmest; idem met kalk; idem met compost; idem met kopersulfaat. Er werd Mansholtklaver in gepoot, 't Resultaat was: dat van ceu gunstige werking van compost en koper sulfaat niets bleek. Kunstmest met en idem zonder kalk waren zonder eenige andere toevoeging in staat volkomen gezonde en krachtige planten voort te brengen op ziekgemaakten grond. Later werd er nog maals haver in gepoot, op ruimer afstand; de planten ontwikkelden zich krachtig, maar in 2 der 4 bakjes zag men later dui delijk teckcuen der ontg. ziekte. De plan ton, die onder de ongunstigste omstandig heden verkeerden (Gron. zand plus zieke grond plus kunstmest piet en zonder mer gel) bleven tot liet einde gezond dakr waar de grond nogmaals bewerkt was. Dc con clusie van den Schrijver luidt: Het is niet onwaarschijnlijk, dat het openhouden van den grond in sterke mate kan bijdragen tot het tegengaan van de ontginningsziek tc, indien tevens krachtig bemest wordt. LSJCHTtf AÜBT DE THUISREIS DER INDIë-VLIEGERS. Een telegram van v. Lear Black. Zaterdagmiddag te Amsterdam Het persbureau Vaz-Dias meldt: De heer van Lear B'.ack seint het vol gende aan do K.L.M Uw telegram heb ik ontvangen bij ons kort oponthoud in Bagdad hedenmorgen. Het zal mij zeer aangenaam zijn naar Amsterdam te komen De vliegluigbesluur- ders deelden mij mede, dat zij rekenen, dat de aankomst op Zaterdag zal geschic- den. Zij zuüen probecrcn, zooveel moge lijk op den gestelden tijd van 4 uur aan te komen. Zij zullen u nog van te voren het uur van aankomst 6einen. Ik heb een prachtige vlucht gehad. Wij genieten al!en een uitstekende gezondheid en verheugen ous er op, de K.L.M-menschen terug to zien. LA&TSTE BERICHTEN Het tragisch ongeluk te Lexmond. Hedenmorgen is het lijk van den 16-ja- rigen Molenaar, die bij het zwemmen Maandag j.l. in de Lek te Lexmond met 2 zijner makkers zoo droevig om liet leven kwam, enkele meters van de plaats waar hij verdronken is, opgevisebt Van de lij ken der slachtoffers zijn thans die der twee broers gevonden. Hofrouw. Wegens het overlijden van den Kouiug van Roemenië heeft het Hof met ingang van gisteren een rouw aangenomen van een weck halven- en een week lichten- TELEGRAMMEN NA DE VVEENSCHE REVOLUTIE. Dc gewonden bij de, politie. In totaal 430 politie-agenten gewond. WEENEN, 21 Juli (V. D). Vol gens de thans vastgesleldo lijst van ge wonden bij de politie zijn in totaal 430 politie-agenlen gewond, van wio 170 ern stig. Drie van hen verkeeren nog in le vensgevaar. Zooals bekend zijn bij de on lusten 4 politie-agenten gedood. De economische gevolgen. Het disconto verhoogd. WEENEN, 21 Jui (V.D.). De Oos- tenrijksclic Nationale Bank heeft liet dis conlo van 6 tot 7 pet, verhoogd. Vliegtuig neergestort. LONDEN, 21 Juli. V. D.). lu liet graafschap Lincolnshire nabij Sutonbridgo is gisteravond oen militair vliegtuig neer gestort. Dc vlieger werd gedood. Autobus in een rivier gestort. BERLIJN, 20 Juli (V. D.) Naar do avondbladen uit Londen melden, is le Glasgow een autobus door een brugleu ning gereden en van een hoogte van 13 meter in de Clyde gestort. Van de zes in zittenden werd een persoon gedood cn vier gewond. Ter begrafenis van den Rcemcenschen kening. BELGRADO. 21 Juli. (V.D.). Koning Alexander, ecu regeeringsdelegalie en een militaire delegatie vertrekken heden naar Boekarest ter bijwoning van de ter aarde- bestelling van wijlen koning Ferdinand I. MARKTBERICHTEN DELFT. 21 Juli. Beier. 1 75—195 per K.G. Aanvoer 193/8 12/16 wegende sa- meu 3980 K.G. Handel vlug. Vee. Veile koeien le kw. ƒ200 445, kalf koeien 200—400, vaarkoeien 150275, Weischapen 2530, mage re varkens 1062, nuchtere kalveren 824, Biggen 810, paarden 150 350. Rundvleesch per K.G. 1.151. 0.80. Aanvoer: 268 runderen, 9 paarden, 4 graskalveren, 144 magere kalveren, 168 schapen of lammeren, 705 Varkens, 604 biggen, 4 geiten of bokken. GOUDA, 21 Juli: Vee. Aanvoer 2054 sinks. 9 Veile Runderen, 2 Vette cn Gras- kalveren, 760 Magere Varkens. 359 Veile Varkens, 5 Bokken of Geilen, 8G1 Biggen, H Schapen of Lammeren, 410 Nuchtere Kalveren. Prijzen: Koeien 250350, Vet te en Graskalveren 4050, Magere Var kens 3045 per stuk; Vclte Varkens 31 32/4 cent per pond; Londenschc Varkens 2528; Zouters f 3132, alles levend gewicht met 20 pet. korting: Bokken of Geilen 312 cent per stuk; Biggen 12 16 per stuk; Schapen of Lammeren 22 —33 per stuk; Nuchtere Kalveren 10 17 per stukHandel in Magere Varkens, Biggen en Bunderen matig, voor de overi ge soorten vlug. Kaas. Aanvoer 400 partijen Prijzen ie kwal. 3841, 2e kwal. 3337. met rijksmerk le kwal. 4245, 2e kfvaL f 37 —41. Zware f 48. Handel matig. Beier. Aangevoerd 1496 pond. Goebo- ter 0.90—1.en Wciboler 8590 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 390 partijen Kippen eieren 5.506.50 en Eendeneieren f 5.25 per honderd stuks. Handel vlug. RCELCFARENDSVEEN, 21 Juli Veiling Groenten. Meloenen 4250 cent per stuk; Aardbeien 2950 cent uer Kg Peen 6 cent per bos; Aardappelen 12 cent cn Drielingen 7 cent per Kg. Peulen 95 cent, Doperwten 1.952.05, Tuinbooncn 29 LEIDEN. BIOSCOPEN. In de week van 10—21 Juli "J|; Luxor. Goedgekeurd voor volwassenen. 1 Cily. Goedgekeurd voor alle leeftijden. Casino. Afgekeurd. cent, Snijbooncn f 7.10, Kassnijbooncn 7.908.20, §lek 3 504.40. Priucessc- boonen 9per 10 Ivg.; Augurken: Grof 6.406.80, Bommen 400. Stippel ƒ180 per 25 Kg. ALPHEN a. d. RIJN. 21 Juli Kaas. Aangevoerd 45 wagens. Met Rijksmerk lo soort 4145. 2e soort f 3540. Handel matig. ALPHEN a. d. RIJN, 20 Juli Veiling. Groenten. Per 100 Kg.: Spinazie f 7 12.60. Tuinbooncn 4.105.Heerenboo- ren 51—58, Postelein 7.10—8.30, Aard appelen 78.10; Per ICO bos: Rabarber 5,20—0.00. Peen 4.20—8.30, Kroten 44.60;-Per 100 stuks: Kropsla 2 90 3.70, Komkommers 80. Bloemkool f 9.8019.10; Per 100 popd: Aardbeien 1826. Frambozen 2930, Bessen rood 22. Bessen Wil 18 STOMPWI.JK. 20 Juli. Veiling. Eieren. Aangevoerd 7091 Kippeneieren 6.50 8.50, 350 Eendeneieren 5.506.en Kriclcieron 3.05 per 100 stuks. BOSKOOP, 20 Juli. Veilinq. II1 o e- m c n. Rozen per hos van 10 stuks: Ophe lia 7085 cent, Golden Ophelia 5070 cent. Marcel Rouyer 4550 cent, Hadley 0 801.50, CL Peru et 4075 cent, Co- lumbiaa 7095 cent. Butterfly 0.751. Mac Keiler 50 cent. Wilhelm Kordes 40- 60 cent, Bouche f 0.801.Rosalandia 45 cent, Polyantharozen 4060 cent Di versen per bos: Dahlia's gr. hl. 50GO cent. Gladiolen 2030 cent. Lathyrus 26 cent. Iris 40 cent 70ETERMEER—ZEGWAART. 20 Juli. Veiling. Eieren Aangevoerd 12298 stuks Koppeneieren 6.307.55 en Eendeneieren 5 705.95 per 100 stuks. VOORSCHOTEN. 20 Juli Vrije veiling. Kippeneieren 5.906.60, en Konden eieren 5.405.80 por 100 stuks: Kippen 1.001.40, Hanen 4080 cent. Duiven 1520 cent en Konijnen 0 4030 uer stuk. Veilinq V. P. V. Rinpeneieren f 3 90 7.10 en Eendeneieren 66.80 per 100 sinks: Kippen 8590 cent, Hanen f 0.40 1.05, Eenden 90 cent en Duiven 10 cent per stuk. VEUR— LEI DSC HEN DAM. 20 Juli Vrije veiling. 4388 Kippeneieren 0.20 7.35 en 377 Eendeneieren f 5.405 50 per 100 stuks: Kalkoeneieren 8 cent per sink; Kippen 1.051,60, Konijnen 1 05 2 GO, Duiven 1025 cent por stuk: Leidscho Ken a 2830 rent ca Zoete Kans (Rijks merk) 45.50 cent per pond. TER AAR. 20 Juli. Veilinq „St Phccas" Aanvoer: 4 zakken Peulen Jong. 22 zakken Feulen I. 125 zakken Doppers I. 9 zakken Doppers Tl. 14 zakken Gapucijners Wil, 562 zakken Tuinbooncn Prijzen: Peulen Jong f 8.55—3.75, Tdem T 1.25—1 30. Dopners T 210, Dopdcps II 1.25—1.35. Wille Gapucijners 2.25. Tuinbooncn 2526 cent, Snijbooncn Kas 7 707.SO, Snij- looncn koudo grond 6.10 alles per 10 Kg.; Augurken: Grof f G.206.40 per 25 kilo. AARUANDERVEEN. 20 Juli. Vrije veiling. Aangevoerd 4500 eieren. Kippen eieren 5.806.90, Eendeneieren 5.20 5.50 por 100 sinks: Kaas 3436 cent per pond; Konijnen 1.15 per stuk: Hanen 24 35 cent per stuk; Bloemkool 34 cenl per stuk: Tuinbooncn 5 cent per Kg NOOTDORP. 20 Juli Veiling Eieren Aanvoer 5085 sluks. Kippeneieren 5.85 6.50, eendeneieren ƒ5.607.90 por 100. Kippen ƒ0.40—0.75, Hanen ƒ0.45—0.80. duiven ƒ0.10 per stuk Roode bessen 0.15 0.18, zwarte hessen ƒ0.190.22 per pond. KOUDEKERK 19 Juli Veiling Eie ren. Aanvoer 1997 eieren. Kippen- eioren 5.50G.80, eendeneieren 4.90- 5.50. piepkuikens 3040 cl. Wisselnoteeringcn (Amsterd Herlijn London New-York Parijs HriiHsol (Hclga) Zilrich Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Wcenon l'raag >.201/* Ml7/, MO'Yg >-771/4 2.«31/0 4.52'/; 5.771/2 6.871/., 5.17» 7.30'/, BEURSOVERZICHT. De beurs was heden weer kalm Van do beweging in Kunstzijde was weinig meer over en deze zetten hun rijzing niet verder voort. Gewone Jurgens hooger genoleeM. Voor Scheepv. was do animo ook al niet groot meer De meeste dezer fondsen wa- ien goed op peil. doch waren tenslotte wei nig veranderd. In Tabakken ontwikkelde zich oen kleine affaire in Sumatra-.-oorlcn, die vast waren. Op do Rublwrafd ging nogal wat om in A*dam Rubbers, die weer ctn klein avanoe behaalden. Voor Suikers geringe belangstelling, doch over het alge meen goed prijshoudend. Voor Olie weinig aandacht. Kon. bij kleine omzetten lager genoteerd. Yankces verlaten. Prolongatie 354 pet

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3