TELEGRAFISCH WEERBERICHT volgens waarnemingen verricht in den morgen van 18 Juli 1027, medegedeeld door liet Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te Do Bilt. Hoogste Barometerst 767.0 te Stornoway. Laagste Barometerst.: 736.8 te Breslau. Verwachting tot den avond van 19 Juli: Aanvankelijk nog matige Noord-Weste lijke, later tijdelijk afnemende en verander lijke wind. zwaar bewolkt of betrokken, aanvankelijk nog eeuige regen, weinig ver andering in temperatuur. I BAROMETERSTAND. De stand van hedenmiddag 8 uur la aangegeven door den grooten wijzer. Het dunne lijntje beduidt den stand van gis teren. j LUCHTTEMPERATUUR. 14.6 gr. G. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Maandagnamiddag 9.42 uur tol Dinsdagmorgen 4.29 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 18, 12 uur 18 en 3 uur 19 gr. C. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 20.5, 12 uur 20.5 en 3 uur 20.5 gr. G. wijls middelen met een walgelijken geur voor. In een formule, die den geest moest terugdringen welke een kind zou besmet ten leest men: „Ik heb een magischvoor behoedmiddel van walgelijke planten sa mengesteld, vermengd met knoflook, wel ke hem kwaad zal doen. In het demonisch tooverformulierboek te Leiden bevindt zich een formule, om het vergif van het hart van den man te verwijderen, aan men een liefdesdrank of een afstootenden drank te drinken heeft gegeven* en deze formule moet uitgesproken worden bij een beker wijn, waarop men versch stroo legt. Deze twee planten, knoflook en stroo, verheugen zich nog heden ten dage in een druk gebruik in do provincie Brabant, waar men ze hangt in de wieg van een kind, dat stuipen vertoont. Het oorspron kelijke doel om den demon te verjagen is er niet meer, maar de planten met lipn afstootende lucht hebben niets van hun reputatie verloren. Vele volksmiddeltjes vinden hun oorsprong in het geloof aan de magische werking. Nog in onze dagen gebruikt men het vet van insectenetende vogels om zich tegen muggenbeten te vrij waren, een voorbeeld dat nog makkelijk met vele andere zou kunnen worden ver meerderd, en welke bewijzen dat men de magie thans nog even goed bezigt vroeger. De menschelijke gedachte beweegt zich dwars door de menschelijke genera lies heen. En ziet daar nog oen uitgestrekt veld ter ontginning. De verklaring van de werking der geneesmiddelen, welke in de volksgeneeskunde worden gebruikt en die met geluk bestudeerd zijn door van An- del. Van Heurck en zooveel anderen. Spr. besloot met er op te wijzen, dat het gemakkelijk zou zijn deze enkele voorbeel den met een hoop andero te vermeerderen om de waarheid te bewijzen, dat de men schelijke gedachte nooit geheel verdwijnt. Spr. heeft slechts eenige der talrijke we gen willen wijzen, welke de wetenschap der geschiedenis van de geneeskunde heeft te volgen om baar doel Ie hereiken: De oorsprong en de ontwikkeling der denk beelden en doctrines die elkaar in den loop van den tijd zijn opgevolgd. Het con gres van thans zal zonder twijfel onze kennis vermeerderen, gezien de voortref felijke geleerden die zich voor het houden van voordrachten lieten inschrijven en liet is met het oog hierop, dat ik, aldus spr.., het congres open met gevoelens van erkentelijkheid en dankbaarheid jegens u allen, die hier tegenwoordig zijt. Indien het congres u doet meenemen een herin nering aan het werk en aan de kameraad schap, zullen wij ons ruim voor onze moeite beloond achten. Spr. gaf hierna heb woord aan Prins Hendrik, die vervolgens met een korte re de het Congres geopend verklaarde. De congres-secretaris, dr. J. E. Kroon, deed hierna eenige mecledeelingen. Hieruit bleek, dat behalve do in den aanhef genoemde landen nog vertegen woordigd waren Noorwegen, Rusland, Finland en Spanje, zoodat er 18 landen op het congres vertegenwoordigd zijn. De officieele afgevaardigden zijn: Voor Duitschland prof. Sudhoff uit Leipzig; voor Amerika prof. Welch uit Ballimore; voor Engelaud prof. Singer uit Londen, voor Oostenrijk prof. Neuburger uit Wce- flen, voor Belgiö prof Tricot-Royer uit Antwerpen, voor Denemarken Dr. John son uit Kopenhagen, voor Spanje dr. De j Alcalde uit Madrid, voor Frankrijk prof. Jeanselae uit Parijs, tevens namens de universiteit aldaar, voor Italiüi prof. Cas- hglioni uit Padua, tevens als verlegen- j, *oordiger van de hoogeschool te Padua: voor Noorwegen dr. Hansson uit Oslo: I voor Polen dr. Bugiel uil Parijs; voor j zweden prof. Backman uit Upsala; voor j Griekenland de Grieksche zaakgelastigde i den Haag. Voorts is prof.-A. Mieli uit Rome aanwezig als vertegenwoordiger het tijdschrift: „Achivio di Storia uclla Scienza. Dr. Kroon deelde verder mede., dat zich 171 deelnemers aan het congres, hebben opgegeven, van wie 95 buitenlanders, als mede, dat er 81 voordrachten zulenl wor den gehouden. Vervolgens hield prof. dr. J. J. G. Tricot-Royer uit Anwerpen, hooglceraar aan de universiteit te Leuven, voorzitter van de Société Internationale de l'Histoire do la Médecine en eerevoorzilter van de Federation Médicale Beige, een rede. Spr. begon met zijn dank uit te spre ken aan Prins Hendrik, dat hij het be schermheerschap van bet congres heeft willen aanvaarden. Het congres heeft thans een tijdperk van 7 jaren achter den rug, waarop met trots kan worden terug gezien en de verwachting is gewettigd, dat er een goede toekomst aanbreekt. Wij bevinden ons thans temidden van een na tie, welke bekend staat om haar edelmoe dige gastvrijheid, een natie waar een der beminnelijkste vorstinnen regeert, H. M. Koningin Wilhelmina, aan Wie het con gres van deze plaats zijn eerbiedige hulde brengt Wijzende op het in 1925 te Genève ge houden congres, bracht spr. in herinne ring de woorden,, door den president van de Société Médicale aldaar bij de opening gesproken. Wij verheugen er ons over de door hen gesproken woorden te kunnen ondorstreepen, namelijk dat de menschen van studie zich te lang weinig gelegen hebben laten liggen aan de geschiedenis van de geneeskunde, waarvan het belang,- gezien van. uit een maatschappelijk en we tenschappelijk standpunt, maar al te zeer in het oog springt om niet het recht to hebben op al onze aandacht. Spr. ging vervolgens de beteekenis der reeds gehouden internationale congressen van de geschiedenis der geneeskunde na waarbij hij het groole belang uiteenzette, dat de kennis van de geschiedenis der ge neeskunde voor de beoefening hiervan heeft. Na er op gewezen te hebben, dat 1923 de Société Internationale d'Histoire de la Médecine werd opgenomen in den kring van de Internationale Congressen voor historische wetenschappen, van wier belangstelling wij nog dagelijks de bewij zen mogen ontvangen, bleek reeds dadelijk dat onze groep de belangrijkste was, zoo wel uit een oogpunt van het aantal der verschafte mededeelingen als wegens de verscheidenheid van de door haar verte genwoordigde naties. Na nog eenige woorden gewijd te heb ben aan het eerstvolgend congres, dat in 1928 te Oslo zal worden gehouden, bracht spr den dank der vergadering over aan den voorzitter van het congres, dr. J. G. de Lint, die van het eerste congres af tot aan dit congres een zeer belangrijk aan deel in de werkzaamheden heeft gehad. Dank zij hem mogen wij thans ook onze medewerkers rekenen de heeren dr. Van Gils, dr. Kroon en dr. Van Andel., medewerkers die door ons" op hoogen prijs worden gesteld. Spr. zeido hierna, dat de Belgische re geering hem heeft afgevaardigd om ver slag uit te brengen van haar werkzaam heden en haar beste wenschen over t( brengen voor liet welslagen van liet con gres. Van nu af onderscheidt liet zich van de andere, aldus besloot spr., doordat Gij, Koninklijke Hoogheid, door Uwe verhe ven tegenwoordigheid, de tak van den laurier aan de kap van den ouden tempel van Hippocrates hebt bevestigd. Ontvangst ten stad huize. Te half vijf bracht het Congres een bzoek aan het graf van Boerhaavc in .de Pieters kerk, waarna de deelnemers zich naar het Stadhuis begaven, waar zij door het college van B. en W. en den gemeenteraad wer den ontvangen. Hier hield de burgemeester, mr. A. var- de Sande Bakhuyzen, een korte rede, waar in hij allereerst uit naam van het stadsbe stuur dankte voor de aanvaarding der uil- noodiging lot ontvangst ten stadhuize, waardoor het Congres het stadsbestuur in dé gelegenheid heeft gesteld do deelnemer: welkom te heeten in zijn midden. Spr. zeide de keuze Aan Leiden voor di Congres als een groote eer voor dc stad to beschouwen en liet bezoek als een hulde aan de wetenschappelijke vermaardheid der universiteit, waarop wij zoo trotsch zijn. Spreker hoopte, dat de wetenschappelijke bezigheden der Congressisten hun voldoen den lijd zouden laten de bezienswaardig heden der stad te bezichtigen. Gij zult, aldus vervolgde spr.,- in Leiden vinden hel type der steden zooals zij zich hebben ontwikkeld in de delta's der groole rivieren, waarvan de uitmondingen de Ne derlanden hebben gevormd. Een centrum dat zich omringde door kanalen en zich wijder en wijder uitstrekte naarmate de stad zich vergrootte. De industrie groei de zoozeer, het intellectueelo leven wikkelde zich zoodanig, dat de vijand uit die dagen, die Llolland wilde onderwerpen, gedwongen was zich meester te maken van de stad. Gelukkig was hij er voor zijn eigen kos ten. Het moedig gedrag der burgers, liet voorbeeldig geduld, de onverschrokkenheid waarmede de Hollanders zich van hun eeuwigen en onverschrokken vijand, water, wisten te bedienen, maakten al de pogingen om dn stad te onderwerpen ijdel en het blijvend gevolg was, dat de Prins van Oranje, Willem de Zwijger, het gedrag der. Leidenaars beloonde door de stad een Universiteit te schenken, waarvan gij het middelpunt thans aanschouwd hebt. Behalve al hetgeen aan de onvergetelij ke dagen van het beleg herinnert, kunt gij u, aldus richt spreker zich tot de dames, overtuigen van het feit, dat deze stad een groot aantal schilders heeft voortgebracht en geherbergd, die do Hollandsclie School voor immer en over de geheele wereld be roemd hebben gemaakt. Spreker noemt in verband hiermede mannen als Lu Lcyden, Mierenvelt. Rembrandt. Jan Steer Gerard Dou en Jan van Goyen, en zoovele anderen, van wier werk proeven iu onze musea te vinden zijn. Spr. vraagt verder niet de andere talrij ke musea's te vergeten, die in verband staan met do Universiteit, noch de omslre ken van Leiden, onze stranden, meren, dui en, noch de onmiddellijke omgeving, ty pisch plekje van Hollandsch landleven. En zich meer speciaal tot de heeren rich tend zegt spr., dat hetgeen hun het meest uteresseeren zal is alles wat samenhangt met het leven en de geschiedenis der Uni- ersiteit. Alle takken van wetenschap zijn aan onze Universiteit vertegenwoordigd, zoodat men geneigd zou zijn te gelooven. dat men in Leiden alles weet en dat, hetgeen men er niet weet, geen wetenschap is. Daarom be- chouwt spr. het bezoek der Congressisten behalve aangenaam ook zoo nuttig, omdat men, overbelast met het maken van vorde- ngen, zoekend naar niewe methoden, en met het doen van ontdekkingen, men het verleden een weinig vergeten heeft en spr. moet bekennen, dat de geschiedenis der geneeskunde in Holland te veel verwaar loosd is geworden. Gelukkig is de Leidsche Universiteit de eerste geweest om een leerstoel voor deze ctenschap to stichten. Een ander feit, dat tot het besluit hier het congres te houden, heeft hijgedragen, is wel, dat het leven van Boerhaave zich ier ter stede heeft afgespeeld en dat over- 1 men sporen van zijn verblijf hier vinden zal; plaatsen die in de oogen der congres smen geheiligd zullen zijn door de tegen- oordigheid en het werk van dezen merk- waardigen man, van dit medisch genie. Bij het hinnenkomc-n der stad, aldus spr., zijt gij zijn standbeeld en het anatomisch pathologisch laboratorium, dat zijn naam draagt, voorbijgegaan; gij hebt een oogen- blik vertoefd voor het huis, waar hij eens woonde en gij hebt een blik geworpen op zijn graf. Spr. betreurt het, dat de kliniek waar Boerhaave zijn zieken behandelde nog niet hersteld is in een staat, die strookt met aar historische en monumentale belang- ijkheid, maar dit is nog een reden, waar om de tegenwoordigheid der congressisten zoo nuttig is, omdat zij niet in gebreke zal blijven, naar spr. hoopte, een vruchtbare invloed uit te oefenen op een daad van pië teit, welke de stad Leiden aan do nage dachtenis van den man verschuldigd is. Dames en heeren, aldus besloot spr., ik wil u hier niet langer ophouden, dan noo- is om u te zeggen, dat wij het zeer op prijs stellen, dat gij hier gekomen zijl. Wij zullen hopen, dat gij van uw bezoek aan Leiden de aangenaamste herinneringen zult medenemen en dat uw werk bekroond zal worden met het succes dat het ver dient. Vanavond zal Prins Hendrik aanzitten aan een maaltijd, welke de president-cura tor der Leidsches Universiteit, jhr. Do Gij- selaar, aan eenige vooraanstaande leden Tan het Congres te zijnen huize aanbiedt. Universiteit. Rector magnificus. Voor het studiejaar 1927/1928 is be noemd tot rector magnificus dr. A. J. Wenzinck. Prof. Van Eysinga. Prof. jhr. mr. dr. W. J. M. van Eysinga, hoogleeraar in het volkenrecht, heeft in het Diaconessenhuis een operatie onder gaan. Na een verblijf van tien dagen al daar heeft hij heden deze inrichting ge heel hersteld kunnen verlaten. In Den Haag slaagde voor het examen Stenografie (systeem Groote) en machine- schrijven de dames H. J. E. Kuster, G. P. Kwestroo, J. A. A. Poldervaart, E. G. Remmelenkamp, allen te Leiden en mej. A Lawey te Warmond. De geslaagden waren leerlingen van „Kennis is Macht". Voor het examen nuttige handwerken zijn te Rotterdam geslaagd dc dames C. L. Duijvetter, A. S. Rinsma en I. E. Schop- huizen, alhier. Onze stadgenoot, de heer J. Th. E. Alofs, voorheen werkzaam ter Griffie van het Kantongerecht alhier, is bevorderd tot Rijksklerk 2e klasse ten Parkette van den Ambtenaar van het O. M. bij het Kanton gerecht te 's-Gravenhage. Gehouden verkooping in het Notarishuis alhier op Vrijdag j.l. ten overstaan van: A. D. Vijgh, notaris alhier, Hooge Rijn dijk 12, kooper R. Sirag qq voor 6500. B. H. Stumpel, notaris te Leiden. Nieu we Beestenmarkt 2, 2a, J. Krijger qq voor 12900. H. J. G. van der Heyden, notaris alhier, Terweewcg 33f, Oegstgeest. A. C. de Wilde voor 7355. Terweeweg 33g, aldaar, niet gegund. Prinsenstraat 45, 45, 47, 47a, 49, 49a. 51, 51a, en 53 en 53a C. W. van Heel e.a. voor 18892. HF.T AUTO-ONGELUK TE HILLEGOM. Nader vernemen wij, dat de toestand an mej. Beumer zeer ernstig is. De En- gclscliraan Kat kon, na verbonden te zijn, het Leidsche Ziekenhuis weer verlaten. De twee broers van de overleden dame kun nen het Ziekenhuis niet verlaten, maar hun toestand is niet levensgevaarlijk. AUTO IN EEN VAART GEREDEN. Vijf docden. Een tragische vacant ie. Hedenmorgen omstreeks half 12heeft op den weg van Groningen naar Meppel een zeer ernstig ongeval plaats geha»3, waarbij 5 menschen het leven lieten. Nabij Dieverbrug reed dr. Tonckens uit Groningen, die hedenmorgen met zijn cchl- genootc, twee zoons en een dochter met va- cantie uit Groningen was vertrokken, met z'n auto tegen een boom. De boom knapte af en do auto vloog over de tramrails in dc Drentsche Hoofdvaart. Er was, toen het ongeluk plaats had, niemand op don weg. De auto was een gesloten wagen en de in zittenden schijnen niet meer daaruit te hebben kunnen komen. Kort nadat het on geval moet hebben plaats gehad, ontdekten voorbijgangers den afgeknapten boom en sporen van do auto over den weg in de richting van de vaart. Toen zij gingen kij ken, ontdekten zij de zoo goed als geheel in liet water gezakte auto. Onmiddellijk werden reddingspogingen ondernomen, doch toen do 5 inzittenden op het droge waren gebracht, bleken zij allen roods te zijn overleden. Doctoren uit Diever en Dwin- gelo in allerijl ontboden, konden slechts den dood conslateeren. De lijken zijn voor- loopig in een huisje langs den weg opge borgen. Do oorzaak van het ongeval is onbekend. Gevecht met stroopers. Men seint ons uit Hendrik Ido Ambacht: Zaterdagavond tarresteerdo de agent van politic G. T. een tweetal stroopers P. v. D. en C. v. K. Bij het overbrengen naar het gemeentehuis viel v. D. den agent aan en sloeg hem met een hard voorwerp op het hoofd, waardoor deze bloedend werd verwond. Na een vechtpartij wisten de beide stroopers te ontkomeu. De agent van politie werd door een voorbijrijdenden mo torrijder naar een geneesheer gebracht, waar dc agent verbonden werd. Dc bcido stroopers werden later weer gearresteerd. TER AAR. Verdronken. Zondagmorgen is een 20-jarige henge laar uit Rotterdam in het Aarkanaal ge vallen en levenloos opgehaald. Toepassing van kunstmatige ademhaling mocht niet halen. Hot lijden aan toevallen blijkt de oorzaak te zijn. Zijn lijk werd naar het lijkenhuis nabij de Ned. Herv. Kerk ver voerd. TELEGRAMMEN LEIDEN. BIOSCOPEN. In de week van 1621 Juli. Luxor. Goedgekeurd voor volwassenen. City. Goedgekeurd voor allo leeftijden. Casino. Afgekeurd. LAATSTE BERICHTEM NIEUWE ONLUSTEN IN INDIE. Dc bladen melden uit Batavia, d.d. 17 Juli, dat dc zoon van den onder-commissa ris van politie, de heer G. J. van Borneren, Zondagavond op den weg tusschen Tjibi- noeng en Depok is aangehouden door vijf tig in liet wit gekleedo inlanders, waarbij met goloks gewapende mannen. Toen de heer van Someren had verklaard, niet tot dc politie te belmoren, mocht hij met zijn auto doorrijden. Ook andere auto's werden aangehouden. Om half tien 's avonds zijn vuurpeilen afgeschoten te Batavia- en te Meester Cor nells, welke het sein zouden zijn voor een algemeenen opstand. Nabij Benen is een communist, die zich tegen den arrestatie vczette, doodgeschoten. Tc Pandoeng zijn negen inlanders gear resteerd. Zaterdagavond en Zondagavond zijn te Weltevreden uitgebreide voorzorgs maatregelen getroffen. Volgens een bericht uit Bandoeng van IS Juli beschoten vijf militairen hedenmorgen een patrouilleerenden hoofdagent, die te rug schoot. Een militair werd gewond. Het bleken Menadoneesche deserteurs tc zijn. Vier zijn gearresteerd. Ook te Solo zijn onder de militairen gelijke verschijnselen waargenomen als te Bandoeng. DE ONLUSTEN TE WEENEN. Heden verschijnen weer bladen. PRAAG, 18 Juli. (V.D.). Uit Weenen wordt gemeld, dat de G'nr. Sociale Partij hedenmorgen een buiten Weenen gedrukt blad heeft uitgegeven. Men koopt, dat he den alle bladen weer verschijnen kunnen, ook de „Reielispost" en dc andere burger lijke bladen. Naar de redacteuren van de „Reichs- post" mededeelen, kon de vernieling van de groote rotatiepers slechts met moeito voorkomen worden. De aanval geschiedde door communisten, die bussen benzine me debrachten, om brand te stichten. Nabij de hoofdwacht van de politie staan autobussen gereed om zoo noodig politie naar bedreigde punten te kunnen zenden. Nieuwe botsingen? PRESBURG, 18 Juli. (V.D.). Volgens hier ontvangen inlichtingen was het heden morgen te Weenen vrij rustig, hoewel de orde nog niet geheel hersteld schijnt. Gis teren zouden op enkele punten nog scher mutselingen hebben plaats gehad, welke, volgens nog niet bevestigde berichten, vier dooden ou verscheidene gewonden tot ge volg zouden hebben .gehad. Hot spoorwegverkeer, INNSBRUCK, 18 Juli. (V.D.) Heden nacht tusschen twee en vier uur werden in geheel Tyrol en in Vorarlherg, om het spoorwegverkeer weer mogelijk te maken, alle spoorwegstations en andere spoor weg-inrichtingen door militairen, gendar merie en do door de landsregcoring ingestel de noodpolitie bezet. De troepen zijn^in hot bezit van machinegeweren, bergaf til Ier ic en andere wapenen. Hot station te Inns bruck werd hedennacht te kwart over twee bezet. Dc manschappen van dc Rcpnbli- keinscho „Schutzbund", die het station be zet hielden, trokken zich terug. Dc bezet ting der stations had plaats met steun der bevolking. Twee uur na de bezetting ver trok van het station te Innsbruck de.eerste trein. Slechts op den Mittcnwaldspoorweg kon liet verkeer nog niet hersteld worden tcngévolgc van sabotage, waardoor het net stroomloos is. Ook in Vorarlherg zijn alle stations bezet en is hot treinverkeer horvat. Til alle be drijven hebben de arbeiders het werk hervat. BERGGIESHüBEL V/EER GETEISTERD Weer onweer en overstrooming. Noodwcrkcn vernield. DRESDEN 18 Juli. (V.D.) Het stadje Berggieshiibel is Zondagavond weer door een hevige onweer en overstroomingen ge teisterd. Het water van de Gottleuba steeg in korten tijd van 55 c.M. tot 1.30 M. Do geheele binnenstad is overstroomd, zoodat. een groot gedeelte van dc noodwerken en de bruggen weer vernield is. Ook in Lieb- stadt woedde Zondagavond weer een he vig onweer, gepaard gaande met hevige regens en hadden overstroomingen plaats. Dc schade is hier minder belangrijk. Een noodlanding tusschen badgasten. Twee kinderen gedood. PARIJS, 18 Juli. (V.D.). Een vliegtuig van de dienst ParijsBordeaux moest bo ven de badplaats Arcachon een noodlan ding maken. Het toestel daalde op liet strand tusschen de badgasten. De schroef van hot vliegtuig doodde twee kinderen, twee anderen werden gewond. Hevig onweer boven New York. Zes personen gedood. NEW YORK 18 Juli. (V.D.) Zoudng heeft boven New York een hevig onweer gewoed. Zes personen werden gedood er een groot aantal gewond. Nieuwe aardbeving in Palestina. LONDEN 18 Juli. (V.D.) Uit Jerusalem wordt gemeld dat Zondag een nieuwo aardbeving in Palestina heeft plaats go- had. Volgens tot nu ontvangen berichten is geen schade aangebracht. Spoordijk bezweken. FRANKFURT a. d. ODER, 18 Juli. (V. D.). Hedenmorgen tegen 4 uur is tengevol ge van den hevigen regenval de spoordijk BerlijnBreslau nabij Rosengarlen bezwe ken. Eerst tegen 8 uur hedenmorgen was dc dijk hersteld. Byrd en Chamberlin terug in de V. S. NEW YORK, 18 Juli (V. D Byrd en zijn metgezellen en Chamberlin zijn heden met hot stoomschip „Leviathan" in do Vereenigde Stalen teruggekeerd. Lind bergh behoorde to hen, die de vliegers het eerst verwelkomden. De vliegers werden hedenmiddag te twaalf uur op het stad huis te New York officieel verwelkomd. SURSERLBiiCE STAMP LEIDEN. Ondertrouwd: J. Nenteboom jin. 23 j. en M. J. Klootwijk jd. 18 j. N. Voge len zang jm. 2G j. en L. rKiigcr jd. 22 j. J. Rijsdam jm. 25 j. en C. XI. Kok jd. 21 j. N. Niebocv jm. 29 j. en D. v. Zuilen jd. 21 j. V. A. J. v. d. Steen wedr. GO j. cn S. M. Kallenberg wede. 55 j. C. Pel jin. 23 j. cn M. W. A. den Hollander jd. 21 j. P. v. Wcercn jm. 27 j. cn M. A. Deo jd. 2G j. J. Beekman jm. 23 j. en M. II. Ver hoogt jd. 22 j. W. Zaalberg jm. 25 j. cn C. Gout jd. 24 j. J. J. v. Eek wedr. 50 j. cn G. Draaijcr jd. 4G j. H. A. J. v. d. Tuin wedr. 35 j. cn M. M. Sammüller jd. 34 j. C. Bpccl wedr. 4G j. en W. F. S. Smit jd. 41 j. ■BARKTBERICHTEM ROTTERDAM. 18 Juli Vee. 489 vetto runderen, 1370 schapen of lammeren. 892 arkens, 211 vette runderen. Vette koeien le kw. 5255, 2c kw. 45473e lew. 3437 'AOssen lc kw. 5054, 2c kw 45 48, 3e kw 41 Kalveren le kw 7072Li, kw. 6062)^, 3e kw. 5052 lA Scha pen 2433, lammeren 2429, varkens lo kw 33, 2e kw 321= Overzicht: Koeien en ossen gewone han del, prijzen iels fcooger. Vette kalveren iels williger handel, hoogerc. prijzen. Schapen en lammeren tamelijke handel prijzen wei nig veranderd. Varkens tamelijke handel, in prijs geen verandering. AMSTERCAM, 18 Juli. Vee. Aanvoer: 540 Vette Koeien le kwal. 1.101.20, 2o kwal 0.92—1.05, 3e kwal 80—90 cent; 130 Melk- en Kalfkoeien 250375 per stuk; 112 Vette Kalveren 2e kwal. 7485 cent, 3c kwal. GO72 cent, 100 Nuchtere» Kalveren 1218 por stuk; 55 Schapen 3038 per stuk; 48 Lamineren 22- 28; 720 Varkens IIoll. lo kwal. 80—81 cent 2o kwal. 7879 cent. Overzeosche en Gcldor- schc 8081 cn Vette Varkens 7879 cent per Kg. lovend gewicht; 29 Paarden 150 250 per stuk. Wisselnotccringen (Amsterd i Herlijn 59,29 London12.12 Now-YorlfJ.4ï)-Va Parijs!».77'a. Brussel (Bclgn)34.70'/., Zilricb48.01', MilaanI3.58"/g Madrid 42.031/2 Oslo .0-1.45 KopenhagenC0.75 Stockholm 00.8., Weenen 35.ÏT'/^ Praag7-30>/_. BEURSÖVERZICHT. De beurs was lieden cenigszins onregel matig. Waarschijnlijk zou do lenienz in verschillende afd. vaster geweest zijn, in dien niet berichten uit Indië bclreffendo do ontdekking van communistische samen zweringen, het publiek tol ecnigo reservo genoopt hadden. Rubbers ras!: AYnm Rubbers boven 290 pet., ook de overigo ri'bberaandeelcn beter. Tabakken goed prijshoudend met gcringen handel Dell Batavia hooger. Kon. Olie vast II V A V, ondergingen den invloed van du Indisch* berichten cn verloren circa 5 pets. Overig# Suikers eveneens lager. Seheepv. verlaten en vrijwel onveranderd. Prolongatie 3'/* "VcL

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3