telegrafisch weerbericht volgens waarnemingen verricht in den H»orgen van 14 Juli 1927, medegedeeld door hef Kon. Ned Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.: 768.4 te Vardö. laagste Baromcterst.: 755.0 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 15 Juli: Zwakke tot matige win.l. meest uit Noor delijke of Oostelijke richtingen, betrokken tot half bewolkt, met waarschijnlijk enkele regenbuien, weinig verandering in tempe ratuur. BAROMETERSTAND. De stand van hedenmiddag 3 uur ia aangegeven door den grooten wijzer. Het dunne lijntje beduidt den stand van gis teren. LUCHTTEMPERATUUR. 17.6 gr. C. I I LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Donderdagnamiddag 9.45 uur tot Vrijdagmorgen 4.25 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting ,.De Zijl*'': 7 uur 20, 12 uor 20.5 en 3 uur 21 gr. G. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 22.5, 12 uur 22.5 en 3 uur 22.5 gr. C. seis, Iva Hieronymus, Pien van Hellinga Tromp. Niet bev. 7 leerlingen. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse: Dolly Beyersbergen, Annie Bon, Tonny Brouwers, Jo van Dam, Hanna Kelder, Gretha Persant Snoep, Didi Riemens, Bet sy Wezelenburg, Corrie van der Hout en Geertje Lambo. Niet bevorderd 3 leerlingen. Bevorderd van de 3e naar dc 4e klasse (afd A.): Truus Bouthoorn. Jopie Bur gersrijk, Else Cosman, Loes Fontein, Liesjes Gooszen, Wout van Haatten, Frida Hermanides. Corn. Horst, Hiep Rüchert, Lot van Rijnbach, Katy Verbeek, Yke Vier- sen en Guus Wattez. Niet bevorderd 2 leerlingen. Bevorderd van de 3e naar de 4e klasse (afd. B."): Wies Baumgarten, Tilly Baum- garten, Rie Eilders, Guus Jonker, Ina Korlmann, Elsje Locher, Marie Lijklema, Tili Moolenburgb, Liesje den Ouden, Hans öu w er kerk en Gfretba Pluim Mentz. Afgewezen geen. Bevorderd van de 4e naar de 5e klasse (afd. A.): Nettie Bloemink, Rie Duyver- fflan, Paulien de Gooyer, Irene Janssens, Sophie Neisingli, Betsv van Nes en Jettie Seref Afgewezen geen. Bevorderd van de 4e naar de 5e klasse (afd. B.): Letta Goekoop, Sonhïe Gcekoop, Riencke Goedhart, Nellie Keesom, Annie Kissing, Joh Kortmann. Nellie Porsant Snoep, Hans Pijnacker Hordijk en Nettie Savalle. Afgewezen geen. f Bevorderd van de 5e naar de 6e klasse: Annie Adolfs, Truus Beyersbergen, Annie Keesom en Lucie Pohlmann. Afgewezen geen. I DE HUISZOEKINGEN BIJ DE f INDONESISCHE STUDENTEN. f Hef rappert der Commissie. f Relaties met Moskou Kaar wij vernemen heeft de Commissie deskundigen, tot tot taak had de bij Indonesische studenten In beslag genomen locumenlcn en papieren te onderzoeken, «ar rapport aan de Justitie verzonden. - Kaar verluidt zou uit dit rapport duide- gebleken zijn, dat er een geregelde ver- inding beslaat lusschen. de Sovjetregee- mg te Moskou en enkele vooraanstaande- i ipiren uit de Nationalistische ludionesi- 9i che studentenkringen hier te lande, Ook de finantieele relatie zou voldoende «estigd zijn.' d DE ARCHEOLOGISCHE ONDERZOEKINGEN OP ROOMBURG. Ontdekking van een Romeinsche i legerplaats. Zooals wij vorige week reeds berich- werden er onder leiding van dr. J. H. v nohverda, directeur, van 's Rijks Museum •c Oudheden opgravingen verricht op wenlourg of Roomburg, ten Oosten van 0 nieuwe Rijn- en Schiekanaal. Omtrent het resultaat daarvan verne- l'ians volgende: Oe onderzoekingen droegen het karak- 'van voorloopige proefgravingen. een terrein vlak bij het nieuwe ka- op grond van den heer dc Jong van «enburg, en voor diens rekening, gc- (en einde te onderzoeken wat er Ivan liet oude kasteel Rodenburg te is. Deze kwestie is vooral belang- omdat dr. Holwerda meende dat dit 'teel reeds tot onze vroege Midden in zou terug gaan. het werk bleek, dat men op het dit beschikbaar terrein slechts de oude J^-jgracht en niet het slot zelf terug kon. Deze proefgraving heeft dus waarde voQr een betere orüïntee- J* hij latere mogelijke voortzetting van S1. Werk. Wel werden in e gracht vclo ri |®^e reuzeraoppen gevonden, het oud- 1 ^ssteenmateriaal uit de 13de eeuw weer. Belangrijker resultaten leverde de gra ving eenige henderden meters oostelijker in de tuingronden van Rodenburg. Uier was men wel zeer beperkt door de bebou wing van bet land. Dr. Holwerda meende echter, in afwijking van zijn vroegere mee ning. dat er toch wel reden was voor de overlevering dat hier 'n Romeinsche neder zetting aanwezig zou zijn en had nu het geluk juist nog op een punt van liet be schikbare terrein een goed bewaarde Ro meinsche spitse vestinggracht terug te vinden. Ook nog andere Romeinsche sporen, waarschijnlijk van woningbouw, werden gevonden, en vele fragmenten van Ro meinsche aardewerk dateeren de neder zetting omstreeks do 2e eeuw na Chr. Vooral in dc vulling van de gracht en vlak daarbij werden zulke fragmenten ge vonden alsook eenige steenen bouwfrag- menten en een volkomen gaaf terra cotta- becldje, waarschijnlijk een godin voor stellende. Hiermede is dus de aanwezigheid van een militaire vestiging vlak ten 0. van Leiden bewezen. Of de tuinbouw .verdere voortzetting van het werk nog mogelijk zal maken en over welke uitgestrektheid de gracht, dat is dus de omtrek van de nederzetting,, nog te vervolgen zal zijn is nog niet met zekerheid uit tc maken. Hef cryogeen laboratorium. Prof. dr. Wolfke uit Warschau is op nieuw hier ter stéde aangekomen, om in het cryogeen laboratorium zijn onderzoe kingen bij lage temperaturen met prof. Keesom voort tc zetten. Prof.. Mr. F. G. Scheltema benoemd te Amsterdam. De gemeenteraad van Amsterdam heeft gisteren mr. F. G. Scheltema, hooglceraar alhier, benoemd tot hoogleeraar in het staatsrecht, in het administratief recht van Nederland en in de burgerlijke rechtsvor dering aan de Universiteit van Amsterdam. Prof. Einthovon. Prof. W. Einthoven heeft een tamelijk rustigen doch vrij slapeloozen, nacht ge had. Zijn toestand is overigens bevre digend. Afscheid dr. T. van Lohuizen. Hedenmorgen nam dr. T. van Lohuizen, sinds 20 jaren tijdelijk leeraar aan het Gymnasium, die tengevolge van een meer wenschelijke regeling in het onderwijs in de Natuur- en Scheikunde niet meer ge continueerd wordt in zijn betrekking, af scheid van zijn leerlingen. Dezen en ver scheidene oud-leerlingen brachten hem dank bij monde van den heer Ir. Tersteeg. In hartelijke bewoordingen zette deze uit een wat de leerlingen van het onderwijs van den heer van Lohuizen te danken hadden en boden hem een geschenk aan, De Rector sloot zich hierbij aan en Dr. van Lohuizen dankte allen. R. K. Ver. van Handelsreizigers. Te circa 9 uur opende de Voorzitter, de. heer Chr. W. Driessen, de vergadering met den Chr. groet en heette de aanwezigen welkom, waarbij hij echter zijn teleurstel ling uitsprak over de zoo geringe belang stelling. Dc waarn. Secretaris, de heer J. Klein- hans, las hierna het verslag der vorige vergadering, wat onder dankzegging wordt goedgekeurd. Ingekomen is een candidatenlijst voor de commissie voor reglementswijziging, door de afd. werd gestemd op de volgens de ver gadering daarvoor best aangewezen hee- ren. Hierna werd de heer L. C. van Dijk met algemeene stemmen als lid der afd. aan genomen. De eerw. Adviseur- Kap. Busch beant woordde hierna de gestelde vragen, welke onder aandachtig gehoor en tot volle be vrediging der aanwezigen duidelijk uiteen gezet wenden. De Voorz. dankte den eerw Adviseur en spoorde de leden aan zooveel mogelijk gebruik van de Vragenbus te maken. Na gehouden stemming werd de heer Petit met algemeene stemmen als Bestuurs lid gekozen. De voorzitter feliciteerde den heer Petit met zijn benoeming en sprak de hoop uit, dat hij al het mogelijke ertoe zal bijdragen St. Christoffel en in 't bijzonder der Afd. tot zoo groot mogclijkeen blcei tc brengen. "Wegens de geringe opkomst werden een paar punten uitgesteld tot een volgende vergadering, waarna de Voorzitter na ge houden rondvraag de'vergadering op de ge bruikelijke wijze sloot. R. K. Bakkcrspatrccns „Sb Alphonsus". Dinsdagavond hield de R. K. Banket bakkerspatroons Vereeniging St. Alphon sus, onderafdeeling der Hanze, een vrij goed bezochte vergaderiug in een der bo venzalen van „In den Vergulden Turk". De eerw. gocstel. adviseur. Kapelaan Groot en de Voorzitter der afd. Den' Haag, de heer Hviffer, waren mede aanwezig. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd liet voorloopig bestuur, bestaande uit de hoeren Kemperman, Gerritsen en v. Noort tot definitief bestuur gekozen en daaraan toegevoegd de heeren Stijnman en Winkelman. De heer Hüffer schelste vervolgens hel nut en het voordeel van samenwerking en gezamelijken inkoop, wees er op hoe in Den Haag, met 10 leden begonnen, reeds liét eerste jaar voordcelen werden be haald, die dc conlributieën van Hanze, vak- vereeniging en inkoopcombinalie overtrof fen, hoe hierdoor de onderlinge band hech ter werd en memoreerde verder wat de af gevaardigde van" den R. K. Bond van Ban- kelbakkerspatroons bij den Hoogen Raad van Arbeid ten behoeve der Banketbakkers inzake Winkelsluiting én werktijdenbesluit verkregen beeft. Hij deelde mede. dat door dc oprichting landelijken bond weldra een eigen orgaan zal worden uitgegeven en deel een beroep op de aanwezigen om te trachten alle R. K. Banketbakkerspa- troons volgens den wensch van het Doorl. Episcopaat in de katholieke vereeniging onder te brengen. Besloten werd hier ter slede een inkoop combinatie op te richten. De heeren Stijn man en Winkelman werden aangewezen met de afd. St. Nicolaas te 's-Hage een en ander te regelen. Na een opwekking van den voorzitter verklaarden allen propagandisten te zullen zijn en wert'l de zeer geanimeerde vergade ring met den Chr. groet gesloten. Bezoek aan het nieuwe politiebureau. Vanmiddag hebben ongeveer 20 commis sarissen en hoofdinspecteurs van politie uit verschillende plaatsen des lands een bezoek gebracht aan het nieuwe politiebu reau alhier. Onder hen waren de waarn. hoofdcommissaris van politie Versteegh to Amsterdam, de commissaris van politie Tinholt te Amsterdam, hoofdinspecteur van politio Haarman uit Amsterdam. Ver der do commissarissen van politie Bessc- ling en Kramer uit Den Haag, alsmede de commissarissen van politie Delft, Haarlem, Bussum, Baarn, Alkmaar, Deventer, Dor drecht, Gouda enz. Do beer J. C. Zaalberg alhier, is te En schede geslaagd voor het eindexamen der Hoogere Textielschool (wevers en spinners). Do heer J. N. Wassenaar ambtenaar op de afdeeling controle belastingen ten stadhuize alhier, slaagde te 's Gravenhage voor bet diploma B. gemeenle-finaucië-n. De Rijksuniversiteitsbibliotheek zal van 1 tot 7 Augustus, de leeskamers van 18 Juli tot 15 Augustus gesloten zijn. Gistermorgen is een begin van brand geconstateerd ten huize van den heer P. v. U. aan den Hoogen Rijndijk. Door een windvlaag kwam een gordijn in aanraking met ceu brandend gastocstel en stond on middellijk in vlam. Eenige boeken onder gingen hetzelfde lot. De brandweer, die spoedig met dc motorspuit aanwezig was, behoefde geen dienst tc doen, daar voor bijgangers met emmers water bet brandje reeds gcbluscht hadden. Op den Zijlsingel beeft gistermorgen een botsing plaats gehad lusschen een vrachtauto, bestuurd door C. v. d. L. en een handwagen beladen met hout, voortge duwd door den 18-jarigen W. v. d. B. Het hout kwam in dc glasruit van de vracht auto terecht, vernielde de stuurinrichting, schoot boven het hoofd van den chauffeur in dc wand en nam de goheele cabine mee. De chauffeur .bekwam geen letsel, evenmin als de jongeu, die door vlug op zijde tc springen erger voorkwam. Door de politie is in verhoor genomen en daarna op vrije voeten gesteld de loop knecht J. L. wegens verduistering van 31 ten uadeële van zijn patroon, de firma B. Hederlandscli Oost-lndië IDEALISTEN? Wij hebben er voortdurend op gehamerd dat de grootste voorzichtigheid geboden is met betrekking tot het beschikbaar stellen van Bestuurs-functies voor Inlanders en, vooral nadat gebleken is dat te groot op timisme tot tactische fouten heeft geleid, had verwacht mogen worden, dat in deze richting de nooclige voorzichtigheid in acht zou worden genomen. Helaas! Zelfs wij die ons niet ontveinzen bezwaard te zijn met idealen, moet erkennen, dat dc In dische Regeering óók haar idealisten telt. Doch hier wordt gespeeld met zeer ern stige zaken Heeft men te weinig acht ge geven op de mentaliteit van verschillende functionarissen, wat te denkeu van de toe lating van een jongmensch als Soewardi lot de Bredasche academie'? Is dit niet in flagrauten strijd met hetgeen van een tact volle Regeering verwacht moet worden? Gebrek aan werkelijkheidszin? Wij zijn evenals Jhr. de Graeff optimisten maar nu begint deze toch met een al te riskante on derneming. Op deze wijze wordt een krach tige ontwikkeling van de Indische Volke ren niet gediend, doch tegengegaan. Op deze wijze, herhalen wij, komt men van kwaad tot erger en zullen wij een voor val als te Leiden herhaald zich te Breda. Hier wordt de goedkeuring gehecht aan een gezagsondermijning van zoo gi;ootc bcteekenis, dat wij ons in gemoede afvra gen of een dergelijke geste wel uit idealis me geboren werd of dat men hier te doen heeft met een verregaande overschatting van eigen machtspositie. Wij willen Jhr. de Graeff alle lof geven die hom toekomt. Hierin gaan wij echter niet mot hem mee. Integendeel, wij verwachten dat dc Landvoogd zoodanige maatregelen zal treffen dat het gebeurde te Leiden nim mer herhaald zal kunnen worden en de raam van de Indonesische 'studeerenden niet meer in discrediet zal worden gebracht door de daden van fantastische strebers onder ben. Dezo verwachting is voorshands in lijn rechten strijd met 's Landvoogds houding in hot geval Soewardi. Wanneer wij in onze gedachte juist oor- dooien over de opvattingen die Z. E. geleid hebben tot zijn daad ten opzichte van Soe wardi dan gcloovcn wij dat het een poging is „de pendrc la lune avec des dents". LUCHTVAART DE THUISREIS VAN DE FOKKER. Naar Bender Abbas vertrokken. Het Fokkervliegtuig op weg van Indiö naar Holland is hedenmorgen van Kara- cliic naar Bender, Abbas vertrokken Noodlanding. Hedenmorgen omstreeks kwart voor 12 most een militair vliegtuig van Soeslcr- berg een noodlanding maken op een ter rein nabij de Amsterdamscbe waterlei ding te Heemstede. De motor geraakte defec, waardoor men moest lauden. Het vliegtuig is geheel vernield. De piloot van der Vijst en de andere in zittende Fiegen bleven ongedeerd. DE a.s. OCEAAN VLUCHTEN. Drou'tin vervangen door Leon Givon. PARIJS, 13 Juli (V.-D.). Naar gemeld wordt zal de vlieger Leon Givon Drouhin vervangen als piloot van de „Blauwe Vogel", waarmede binnenkort getracht zal worden den Oceaan van Parijs naar New York over te vliegen. De vlucht van Captain Courtney. LONDEN, 13 Juli (V.-D.). Indien de weersomstandigheden het toelaten zal Captain Courtney Zaterdag het vliegveld van Calshot verlaten, teneinde te trachten de vlucht over de Atlantische Oceaan heen en terug te volbrengen. Morgen zullen de laatste proeven worden genomen met zijn Dornier Napier Whale-vlicgboot; hij zal dan een vlucht maken om het eiland Wight, waarbij hij tevens zijn draadlooze installatie en de benzine circulatie zal probeeren. Zaterdag zal hij van Calshot naar Valencia in Ierland vliegen, waar hij benzine zal innemen; dit zal ongeveer drie uur in beslag nemen. Courtney zal dan onmiddellijk naar New Foundland vertrekken, op weg naar New York. UtflTSTE BERICHTEN T uberculosebestrijding. Een mooie gift. Het fonds 1918 ter bestrijding van tu berculose en kanker heeft aan de Neder- landschc vereeniging tot bestrijding der tuberculose het aanzienlijke bedrag van f 85.000 geschonken, onder bepaling, dat de opbrengst van dit kapitaal uitsluitend gebruikt zal worden voor wetenschappelijk onderzoek op het gebied der tuberculose. Reeds gedurende eenige jaren schonk het genoemde fonds jaarlijks voor hetzelf de doel een belangrijke bijdrage. Daardoor werd o.a. mogelijk gemaakt, dat de rap porten en verslagen der tuberculose-stu- diecommissie van de Nederlandsche Cen trale Vereeniging tot- bestrijding der tu berculose in druk konden verschijnen. Het eerste nummer van deze verslagen is juist dezer dagen uitgekomen. Botsing met de Gcoischc stoomtram. Fit Laren wordt gemeld: Hedenmiddag is een vrachtauto van dc wasscherij KJaassen uit BJaricum, komen de van den Zwaluwenwog, in een zijlaan van de Torenlaan, in botsing gekomen met de Gooische stoomtram. De vrachtauto, welke over den kop sloeg, werd totaal ver nield. De chauffeur bleef ongedeerd De schutsluis van IJmuiden. "Uit Rotterdam wordt ons gemeld: Hedenmorgen werd met goed gevolg van Burgcrhouts Machinefabriek en Scheeps werf te water gelaten dc tweede sluisdeur, in aanbouw voor de groote schutsluis te IJmuiden. De deur werd direct versleept naar het dok IV van dc gemeente Rotter dam om dc houten drijfkceten, welke noo- dig zijn voor den afloop te verwijderen. De deur zal waarschijnlijk Woensdag a.s. ver sleept worden naar IJmuiden. Verdronken. Een 15-jarig meisje afkomstig uit het woonwagenpark (e Utrecht, is gisteravond in liet Merwedekauaal aldaar geraakt en verdronken. Haar lijkje is even later opgehaald. TELEGRAMMEN Hitterjoif boven New-York. Verscheidene slachtoffers. NEW-YORK, 14 Juli. Over ile staat New-York heerschfc een hittegolf. Ver scheidene personen zijn tengevolge van de buitengewone warmte bezweken. ï?e Ouitsch-Ft'sasche economische onderhandelingen. PARIJS, 14 Juli (V.D.). Dc Petit Pari sian weet thans te melden, «lat tusscben dc Franschc en Duitschc delegaties, die de economische onderhandelingen voeren, overeenstemming is bereikt behalve op enkele ondergeschikte -punten. Ontploffing. NANTES. 14 Juli (V.D.) In een garage had een ontploffing 'plaats. Drie personen werden gedood cn een tiental werd ge wond. Men vreest dat erindepuinhoopen van do verwoeste garage nog meerslacht- olfers zijn. Wisselnoleeringon (Amslcnl Oerlijn r 59.2G1/2 Londen 12.12 New-York 2.49'l/j l'nrip 9.771/., OruHsel (Celgo) 34.7 0/2 Zurich 4S.056C Milaan 13Ö7 Madrid 42.71 Oslo G4.4Ö Kopenhagen 06.72'/, Stockholm 66.85 Wcenen 35.15 Praag 7.39'/i BEURSOVERZICHT. "Weer bad de effectenbeurs een kalm ver loop, doch de algemeene toon wis niet aan genaam. In Rubbers ging nogal wat om, zij waren vast gestemd, in verhand met de stijging der Londensche prijzen. .Suikers goed gestemd, speciaal II. V. A.'s. die iels Loogcr waren. Tabakken matige attentie en weinig veranderd. Jurgens aan aanbod onderhevig. Kunstzijde prijshoudend Olie op peil. Kon. omstreeks het \orige slot verhandeld en bewogen zich binnen nau we grenzen. Voor Scheepv. weinig attentie. Yankees verlaten. Prolongatie 3 pet. LEIDEN. BIOSCOPEN. In de week Tan 9 tot en met 14 Juli: City: Goedgekeurd voor volwassenen. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Niet afgekeurd voor volwassenen. AANBESTEDINGEN. Vanwege den Rijkswaterstaat werd he den aanbesteed: het uitvoeren van straat werk op den Rijksweg van het Haagsche Schouw naar de Utrechtsche grens,, be- hoorende tot do Rijkswegen in de provin cie Zuid-Holland. Laagste inschrijver was A. van Dijk te Utrecht voor ƒ11.965. MARKTBERICHTEN DELFT 14 Juli. Boter. Boter'1.70—1.95 per kilo. Aanvoer 21) 9, 7/16 wegende sa men 4150 kilo. Handel vlug. Vee. Vette Koeien lo kw. 180415, kalf koeien 200100, Vaarkoeicn 150—275, Magere Varkens 1G—G2, Biggen 8—16, Nuchtere Kalveren 8—24, Paarden 150— 325. Rundvleesch per kilo 1.05—090—0.75. Aanvoer: 230 Runderen, 14 Paarden, 2 Gras-kalveren, 157 Mager kalveren, 9 Scha pen of Lammeren, 792 Varkens, 807 Big gen, 7 Geiten of Bokken. GOUD^, 14 Juli. Kaas. Aanvoer 415 partijen Ie kwal 4043, 2e kwal. 35 39, met rijksmerk le kwal. 4245, 2e kwal. 3741. Handel matig Boter. Aanvoer 800 pond Handel vlug. Goeboter 1.00—1.10 en Wei bof ér 0.901.pre pond. Eieren. Aanvoer 418 partijen Kip peneieren 5.506.50 en Een ioneieren 5.005.50 per ICO stuks. Handel matig. Vee. Aangevoerd 1111 stuks. 9 Vette Runderen, t Vet Graskalf. 466 Magere Var kens, 254 Vette Varkens, 5 Bokken of Gei ten, 1025 Biggen, 5 Schapen of Lammeren, 46 Nuchtere Kalveren. 8 Paarden Koeien 250300 por stuk: Magere Varkens 30 45, Vette Varkens 3233 cent per pond. Londensche Varkens 2527 cent per pond Zouters 3032 cent per pond. Alles le vend gewicht met 2 pet. korting. Bokken of Geiten f 47 per stuk; Biggen 1216 cent per stuk; Schapen en Lammeren 10 20 per stuk; Nuchtere Kalveren 1220 per stuk. Handel in Varkens vlug: voor overige soorten matig ROELOFARENDSVEEN. 14 Juli Vei ling. Groenten. Aardbeien 3035 cent por Kg.: Peen 5 rent per hos: Aardappelen 910 cenil per Kg.: Peulen 65 cent, Dik ke Peulen 35 cent. Doperwten 8590 eert, Idem II 65 cent. Idem I 1.10—1 20. Ca- pucijners 4050 cent, Tuinboonen 2225 cent, Snijboonen 4.103 80, Kassnijboo- i:on 5.005.40, Stek Snijboonen f 2 50 2.60 alles per 10 Kg.: Augurken: Grof 1 5.305.90, Bonman 3.403.60. Stip pel 1.10 alles per 25 Kg. ALPHEN a. d. RIJN. 14 Juli Kaas Aanvoer 57 wagens. Met Rijksmerk lslo soort 4043. 2e soort 3639. Handel matig. ZOETER WEEF.ZEG WA ART. 13 Juli Veiling. Eieren Aangevoerd 12560 stuks Kippeneieren 6—7.35, Eendeneieren 5.405.75 en Kalkoeneicren 8per 100 stuks. VEUR. 13 Juli. Vrije veiling. On de iie- dcu gehouden vrije veiling in café ,,Hel Eiland" werden aangevoerd: 2375 Kippen eieren 5.006.60 en 318 Eendeneieren 5.25—5.70 per 100 stuks; Kalkoeneieren 710 cent per stuk; Kippen f 0 802.25, Duiven 1124 cent en Konijnen 0.40 1.50 per stuk. Zoele kaas 4050 cent en Komijne kaas 2730 cent per Kg. VOORSCHOTEN. 14 Juli Veiling V P V. Kippeneieren f 4.905.40. Eendeneieren f 55.60 en Kalkoeneieren 9.50 per 100 stuks; Hanen 80 cent. Kippen 0 751.60 Duiven 18 cent en Konijnen 0 20150 per stuk KATWIJK a. d. RUN. 13 Juli Veilino. Groenten Due of York per kist van 25 Kg. 2.903.60. Idem Drielingen idem 1.802.50. Eerstelingen idem f 2.20— 2.70, Idem Drielingen idem f 1.702. Peen per 100 bes 5.706.40 Aanvoer: 610 maal 25 Kg. Aardappelen. 80 maal 25 Kg. Drielingen, 6700 bos Peen BOSKOOP. 13 Juli Veiling Bloe men. Rozen per bos van 10 stuks: Ophe lia 3035 cent, Golden Ophelia 3540 rent. Marcel Rouyer 4055 cent, Hadley 4580 cent. Cl, Pernet 2550 cent, Co lumbia 30—50 cent, Butterfly 3355 cent, Mac Keiler 40—50 cent. Wilhelm Kordcs 3050 cent, Douche 40—50 cent. Rosalan- dia 4550 cent. Paul Scarlet 60 cent, Po- lyanlliarozen 25—30 cent. Diversen pet- bos: Dahlia's 8065 cent, Gladiolen 12 cent, Lathyrus 810 cent. Anjers Roem van Zuidwijk 45 cent, Spirea's 711 cent, Clematis Durnndi 35 cent. Clematis Prins Hendrik 5060 cent TER-AAR. 13 Juli. R.-K. Tuindersver. ,,St.-Phccas" Aanvoer 34 zakken peu len I, 11 zakken peulen II, 43 zakken peu len groen. 505 zakken doppesr I, 335 zak ken id, IT 5 zakken id mooi 1021 zakken tuinb Prijzen peulen I 0.350.45, id II 0.40. id. groen 0 501 50. Doppers I 0.90 1.15 id II 0.650.90, id mooi 1.45.' Tuinb 0.23—0 29, Snijboonen 4.805.20. Augurken grof I 5 60, id II 2.20 per 25 KG NIEUWKOOP. 12 Juli Veiling. Eieren. Aangevoerd 60000 eieren Kip peneieren 5.606.30 en Korv!on< icren 5—5.30 r 100 stuks: 4 Duiven 25 rent en 2 Hanen f t nor sink. H mi'M vlug. KOUDEKERK. 12 Juli. Veiling. Eieren Kippeno'crcn ƒ5 806.40, eendeneieren 55.50 per 100 stuks* kippen f 0.751.75, jonge hanen 1535 cent

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 7