tramwagens uit do rails, een wagen werd j00r don bliksem in brand gestoken, ter- vijl twee tramwagens met elkaar in bot sing kwamen, doordat do zware regen uitzicht onmogelijk maakte; bij deze bot- 6ing werden twee pasasgiers ernstig ge- vond. Nabij Nagod in bet Zwarte Woud v.crd aan de dennenbosscblen groote gebade aangericht. Naar thans eerst bekend is geworden, bebben de onweders, die in de afgeloopen dagen in de omgeving van Breslau ge voed hebben, in de gekeele provincie gebade aangericht door het inslaan van den bliksem, hagelslag en geweldige re gens. Tevens zijn menschenlevens te be treuren. Gisterochtend woedde hoven Breslau vcücrom hevig onweer, dat het karakter van een wolkbreuk had. Door de over stroom ingen, die hiervan een gevolg wa ren, werd op sommige plaatsen aanzien lijke schade aangericht. In het Müglitz- en Gottleubadal werden geen verdere lijden van slachtoffers ge vonden, zoodat men kan aannemen, dat bet totaal aantal dooden definitief tot 145 beperkt blijft. De wederopbouw, waar mede naar schatting ongeveer twee jaar gemoeid zullen zijn, zal volgens een alge meen bouwplan geschieden. Ter bestrij ding van eventueele epidemiet-h in het geteisterde gebied heeft de staatscommis- garis voor de volksgezondheid een rijks medicus afgevaardigd, die toezicht zal uitoefenen op de verpleging in het betref fende gebied. Volgens de jongste berichten zullen on geveer honderd millioen mark noodig zijn voor het herstel der verwoestingen in het door de overstroomingen geteisterde ge bied. ZWARE STORMEN IN BELGIë. De rivieren buiten haar oevers. In den nacht van Dinsdag op Woens dag zijn de omgeving van Brussel en eenigo andere deelen van Belgiöl door he vige stormen geteisterd. Te Vorst (een der Brusselsche voorstoden) zijn door wolk breukachtige slagregens -overstroomingen veroorzaakt; do aangerichte schade is aanzienlijk. In de omgeving- van Bergen zijn de rivieren buiten haar oevers getre den, terwijl in het centrum der stad een grondverzakking heeft plaats gehad. Te Givry is een op het land werkende vrouw door den bliksem getroffen en ge dood. Ook in Luxemburg hebben hevige stormen gewoed,, waarvan talrijke over- slroomingen het gevolg zijn geweest. Het lijk in den koffer. Robinson ter dood veroordeeld. John Robinson, de man die den koffer afgaf aan de garderobe van het Charing- Cross-station te Londen, den grooten le deren koffer, welke bet in stukken gesne den lijk bevatte van mevr. Bonati, is door de jury van bet centrale crimineole ge- rechtshof in Old Bailey schuldig bevon den aan opzettelijken moord en derhalve uj veroordeeld tot de strop. Valsche munter ij naar eigen systeem. Negen jaar lang 200 valsche munten per dag. il? Een valsche munter, die zeker een we- Zi reldrecord in zijn vak op zijn naam moet hebben staan, is na janrenlange nasporin- gen vanwege de Parijsclie politie eindelijk in de fuik geldopen, ie: Zijn naam is Joseph Gueule. Op het po litiebureau -was hij hijzonder openhartig, Hij Zei: De laatste negen jaar heb ik voort- durend stukken van een halven, één en is! twee franc gemaakt en die hij 200 francs pb per dag in omloop gebracht. Mijn werk- la wijze is heel eenvoudig. Ik verzamel het lood van flesschcapsules, pers het samen, e maak er munten van, en geef den stukken bi «en bronskleux. Dit proces is van mijn ecl apen vinding." uiï En fier haalde hij eenige dergelijke n! munten uit zijn vestzak. Kijk maar eens, zien ze er niet prachtig uit? ie: Toen de politie Guele's „munt" bezocht, rónd ze daar 7000 valsche geldstukken, Dit Zijn zakken kwamen 17.000 francs in oè (echte) bankbiljetten. nh U ziet, sprak Guele eenvoudig, het is el» winstgevende zaak. I De electriflcatie van Zuid-ltalië. In Calabrië een kunstmeer van 66 millioen M3. e voltooid, eel In Calabrië is zooeven het nieuwe kunst- )B atigo meer van Ampollino voltooid, dat •8 H.M lang-, 3 K.M. breed is en 66 mil- d M3. water bevat. Dit meer, gelegen 6P 1200 meter boven de zee, is het eerste uj 'aQ een reeks van vier kunstmeron in Ca- i3? "rië, te voltooien in d'en loop van dit mi! tor. Dezo meren zullen een milliard K.W.U. •Mtrischen stroom opleveren, hetgeen c, Iö«loendo is voor een totale elëctrificatie 'au heel Calabrië, Apulië en Sicilië. 1 iv? De vertrouwcnstruc. Het verhaal van een gedupeerde. s r%!ij'n wordt in deze zomersche dagen ff*® gemaakt door wolven in men- (j ^gedaante, die voornamelijk belust ,n op Amerikaansche „schapen", die goed r ff dollarwol zitten. Het zijn de beeren beruchte ver trouwens truc, die i3ns Hot touristen-seizoen te Berlijn voor V: j'to operaties hebben uitgekozen, en daar !b0Cm ^et merendeel Ieren zijn, heeft ffrlijnsche politie zich tot Scotland ff gewend om portretten van do hee- D> voor zoover die bij de Londensche re- •fche-centrale aanwezig zijn. eh een wijze maatregel, want toen j, Amerikaan zich bij de politie kwam s! dat hij door twee Ieren voor 15 j.!/ ffrek was opgelicht, wist hij uit fo- ltft Scotland Yard overgemaakt, on- Qellijk een zijner beide bedriegers aan te wijzen. De Amerikaan vertelde toen de politie, hoe bij in Duitscbland kennis had gemaakt met een jongen Ier, die hem voor een wandeling te Berlijn meenam naar den Tiergarten. Daar was bet de gewone oude heer, die voor hen heiden uit wandelde, en zijn portefeuille liet vallen, welke door den voorkomenden Ier oogenhlikkelijk werd opgeraapt, en aan. den eigenaar ge- restitueerd. De dankbare oude heer, die eveneens een Ier bleek, had hen toen hei den voor de lunch uitgenoodigd. Daar ont hulde hij hun, dat hij pas een fortuin had verworven. Maar het testament, waarbij hem dat fortuin was vermaakt, bepaalde, dat hij den Paus ten behoeve der kerk 120.000 gulden moest gaan overhandigen. Wilden de hoeren, tegen een behoorlijke tegemoetkoming, zich met het brengen van dat geld belasten? Zeker, dat wil den zij. De jonge Ier, begeerig zijn ouderen landgenoot een blijk te geven van zijn goede trouw, wilde hem met alle geweld 4800 gulden geven als een soort waarborg voor de goede overkomst van het geld. Een half uur later zou men elkaar weer ontmoeten. De oude Iersche hoer kwam toen inderdaad weer opdagen, in het res taurant waar men had afgesproken. De Amerikaan haastte zich nu, eveneens een bedrag van 2400 gulden te storten om te toonen, dat ook hij te vertrouwen was. Daarop ging het klaverblad uiteen, na te voren een bijeenkomst aan bet station te hebben afgesproken, vanwaar de reizigers zouden vertrekken. Onnoodig te zeggen, dat de Amerikaan de eenige was, die aan bet station verscheen. Byrd en zijn makkers naar de V.-S. terug. Draadloos wordt gemeld, dat Byrd zich gisteren met zijn vliegmakkers aan boord van het stoomschip „Leviathan" naar de Vereenigde Staten heeft ingescheept. Op betzelfde schip bevinden zich ook Cham- berlin en de.Duitsche vliegster Tkea Ra- sche. Ook een slachtoffer van den woningnood. Voor het gerecht te Hallo moest zich dezer dagen een 31-jarige landbouwer Schmidt verantwoorden wegens doodslag van een politie-agent. Schmidt had den beambte bij het installeeren van een ge dwongen huurder op een pachtgrond doodgeschoten. De verhoeren gaven een typische boerentragedie te zien. Schmidt was do oudste zoon en had volgens hoeren traditie het beheer van het 120 morgen groote bezit van zijn vader moeten overnemen. Omdat hij echter een dienstmeisje van zijn vader lief had, gaf de vader het beheer aan den tweeden zoon, terwijl de eerste slechts 13 morgen land als erfgenaam kreeg. Hij verkocht dit land en verkreeg daarvoor van het vestigingscomité „Sachsenland" 49 mor gen land. Eveneens kocht hij een boerderij en pachtte er een, maar ging ér nog niet in wonen; zelfs moest hij zijn bruid in een kelder van den 'pachtgrond een onderdak bezorgen, terwijl hij op de ouderlijke hoe ve als niet graag geziene gast bleef wonen. Eindelijk wilde de overheid .bovendien nog in een vroegere timmermanswerk plaats van zijn pachtgrond een gedwongen huurder zetten. Schmidt zette alles in het werk om dit te verhinderen, hetgeen hom echter niet gelukte, omdat hij., daar hij toen nog niet getrouwd was, nog geon eigen woning mocht hebben. Toen hij nu op den dag, dat de gedwon gen huurder zich kwam installeeren van 't vestigingscomité „Sachsenland" de on juiste mededeeling kreeg, dat zijn pacht grond vrijelijk in beslag genomen kon worden, greep hij in zijn opwinding een jachtgeweer en loste een doodelijk schol op den politieagent, toen deze met de meu beltjes van den gedwongen huurder meekwam: Tegen Schmidt werd zes jaar tuchthuis straf geqischt. In verband met verzacht tendo omstandigheden werd bij tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld. Nederlandsch Gost-ïndië Wijziging op de begrooting voor Hoogere Colleges. Het inkomen van den G.-G. Aneta seint uit Batavia: Een nota van wijziging op do begrooting van hoogere colleges splitst het inkomen van. den G.-G. van Ned.-Indië in 80.000 aan gewoon in komen en. 10.000 aan onkosten, verbon den aan de waarneming van dit hooge ambt, omdat gebleken is, dat het netto-in komen niet toereikend is om den huisbou- delijken dienst te bekostigen. De G.-G. be spaart hierdoor 30.000 aan belasting. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Carbid of acetyleen. Wederom werd behandeld de zaak tegen de nu niet verschenen verdachte C. A. J. v. L., hot smid je te Leiden, die in zijn werkplaats oen half vergane' gasklok in gebruik hr. Als getri' o werd nu gehoord de deskun dige, L.- vr .- tegen wien de kantonrechter opmerk: r >t er in het verbaal stond, dat in die kk. n r bid gas en acetyleengas werd gemaakt, welke twee benamingen echter slechts één stof aanduidden, zoodat het verbaal niet geheel juist was. Verder volgde er een dispuut over het ontsnappen van gas en een veiligheidsbuis, waarna do ambt. mededeelde te resistee- ren bij zijn requisitoir waarin hij f40 boete of 10 dg. bad geëischt. Drie „Guitjes". De drie gebroeders G. hadden te Kat wijk aan Zee eendrachtig de orde ver stoord, door op de openbare straat luid keels te galmen, en minder nette taal uit te slaan. Do verbalisant verklaarde dat ze wat tipsy waren, en dat zijn collega's wel eens meer last van hen hadden. Ieder f 6 of 6 dg. Twee aanrijdingen. J. F. J. B. te L e i d e n, bad op do Hee rengracht harder gereden dan 15 K.M., wat hij heel gewoon vond, en dientenge volge een wielrijder die lustig uit de Groe- nesteeg kwam peddelen op de horens had genomen, zoodat er van de fiets niet veel anders overbleef, dan wat oud-roest. Do fietser verklaarde dat hij f 80 schade aan zijn fiets had gehad. 'Tegen B. werd f 10 of 6 dg. gcëischk W. E., tecliniker to Schiedam, was op den eersten Paaschdag met kennissen in een auto gaan toeren, toen hij op den Rijksstraatweg bij Oegstgeest bet ongeluk had de fietst van een jongmensch te bescha digen. Volgens verd. en zijn tochtgenooten was het de schuld van het jongmensch zelf, daar hij met zijn rug naar den weg stond gekeerd en het achterwiel vqn do fiets bui ten het rijwielpad op den straatweg stond. Een serie andere getuigen gaf verd. de schuld, daar deze links van den weg zou hebben gereden met een vaart van 30 a 40 K.M., terwijl verd. verklaarde 5 a 10 K.M. te hebben gereden als een kinderwa gen, zei de Kantonrechter. Na lange en uitgebreide debatten eisch- te de ambt. f 10 of 5 dg. Autostalling. H. B. te Leiden stalt een motorrijtuig in een perceel op het Galgewater. Het perceel was echter niet volgens de voor schriften ingericht, daar de vloer noch plafond aan de gestelde eischen voldeden, er geen ventilatie en rookverbod, noch een kist met zand en bijbehoorende schop aanwezig zouden zijn geweest. Verd. bestreedt dit, het rookverbod hing aangekondigd en ook het zand was pre sent. Bovendien was het pand niet van be klaagde. De ambt. eischte f 10 of 5 dg. Een kleine boodschap. J, M. te Leidon had op do openbare straat gedaan, iets waartoe de natuur ieder mensch wel eens dwingt, maar waar voor een net mensch geen boom of muur pleegt te gebruiken. Verd. zeide, dat hij wat te veel had ge dronken, zoodat het gevolg zeer goed te begrijpen was. Hij was dan ook reeds voor dronkenschap veroordeeld, zoodat de ambt nu nogal clement was en f 1 of 1 dg. eischte. Niet in de stemming. Tot slot kwam er een vijftal slcmplich- tigen, die niet aan hun stemplicht hadden voldaan. Mevr. G. B. gcb. H. te Leiden had diendag een strop gehad van f 200 en was daardoor zoo in de war geraakt, dat de heele stamming erbij was ingeschoten. Mej. J. K. geb. T. te Leiden was haar enveloppe kwijt geraakt terwijl mej. J. B. geb. B., oveneens te Leiden, betoogde, dat' volgens Gods Woord vrouwen in do gemeente moesten zwijgen, S. J. H. B. te Li.den was dien dag in Groningen en had den burgemeester daarvan bericht gezonden. Deze vier kon den zonder straf heengaan. J. W., een fotograaf te L e id e li, had een malheur aan zijn fiets gehad en was daardoor eerst na 5 uur weer in Leiden terug. Tegen hem eischte de ambt. f 1 of 1 dg. De moord in de Akkeirstraat te Groningen. W. S., typograaf te Groningen, heeft de voorziening in cassatie tegen het arrest van het gerechtshof to Leeuwarden, waar hij hij wegens zware mishandeling, den dood ten gevolge hebbende, werd veroor deeld tot 7 jaar gevangnisstraf, ingetrok ken. Poging tot doodslag op zijn echtgenootc. Voor de Arnhemsche rechtbank stond Dinsdag terecht W. van L., vroeger woon achtig te Ede, later te Barneveld, thans gedetineerd, voor het feit, dat hij op 2 Mei j.l. zich heeft schuldig gemaakt aan po ging tot doodslag op zijn vrouw. Verd. was 's morgens van Barneveld op zijn fiets gereden naar Ede, naar de woning, waar zijn vrouw, die van hom was weggevlucht, verblijf hield. De vrouw van verd. Anna Hartgens, woonde bij haar schoonouders. Eerst werd geboord de getuige G. v. d. M. 1-Iij kwam per fiets van Ede en ont moette een vrouw, die in wanhoopigen toe stand voortliep. Terwijl hij bleef staan kij ken, riep de vrouw: „"Willem is thuis!" Plotseling kwam verdachte aanrijden op een fiets. Hij wierp het rijwiel op den grond en ging voor zijn vrouw staan. Ge tuige heeft toen eerst tweemaal faooren sciueten door verd., en even later knalde liet derde schot. Na bet eerste schot zakte do vrouw in een. Getuige heeft gezien, dat verd. niet lukraak schoot, maar dat liij richtte. He laatste schot ging over het hoofd van de vrouw. De rook sloeg uit haar haren. Het eerste schot had haar in den rug getroffen. Vervolgens is verd. weg gereden, en beeft later zijn revolver in den sloot geworpen, terwijl intusschen getuige naar de Johannahoevo reed om hu'p te ha len. President: „Verd., wat heeft u hierop te zeggen?" Verd: „Ik bob maar twee keer gescho ten". Verdachte vertelt, op 2 Mei van huis te ijzn gegaan, nadat hij eerst in Ede een re volver had gekocht, vier scherpe patro nen en enkele losse. Toen hij bij 't Juiis kwam, waar zijn vrouw woonde, waren de deuren gesloten. Pres.: „Wat moest je daar doen?" Verd.: „Ik moest kleeren van mij balen, die zij nog liad. Om haar bang te maken, heb ik een revolver meegenomen." Verd. had, bij do woning gekomen, door 't raam gekeken, en zag toen zijn vrouw staan, en had geroepen: „Anna, kom 'ns bier!" Toen is de vrouw «gevlucht, den weg op, waar zij get. v. d. H. ontmoette. Verd. is, toen hij zag dat zij vluchtte, weer op de fiets gestapt en weggereden. Op den hoek van den Zandweg naar de Johanna hoevo zag hij zijn vrouw met G. v. d. M. Driftig is bij er op af gereden, waarna hij de schoten loste. „Was dat om bang te maken", vroeg de president. Verd.: „Ja!" President: „Je richtte toch?" Verd.: „Ja, maar ik was zoo driftig!" President: „Je had toch, om haar bang te maken niet met scherp behoeven te schieten; je bad toch .ook losse patronen bij je?" Verd. heeft nog gezegd, nadat hij ge schoten had: „Ziezoo, nu zul je wel ge noog hebben". Do vrouwe, Anna Hartgens, kon we gens ongesteldheid niet als getuige wor den gehoord. Om deze getuige nog te hooren, werd do zaak 14 dagen aangehouden. FaiLLISSEIWEWTEBS Uitgesproken: A. van Aalst, graanhandelaar te Hil- legom. Cur. mr. M. van Toulon van der Koog te Haarlem. J. W. van Aalst, graanhandelaar, Hil- 1 e g o mCur. als voren. KERKNIEUWS St. Joseph's Congregatie van Mill Hill. De eerste Apost. Prefect van Noor d-B o r n e o. Do Hoogeerw. heer Mgr. Aug. Wachter is benoemd tot Apostolisch Prefect van do nieuwe Prefctuur van Noord-Borneo. Dezo Prefectuur is een gedeelte van de vroegere Prefectuur van Lahocan en Noord-Borneo. Gouden pricserfecst Pdgr. Mannens. Mgr. dr. P. Mannens, vicaris-generaal van het bisdom Roermond, zal 15 Augus tus,, op den feestdag van Maria Hemel vaart, een plechtige Hoogmis opdragen iu de kerk van zijn geboorteplaats Merkel heek, ter herdenking van zijn gouden priesterfeest, 's Middags doet hij het Lof in de kerk van het Carmelietenkloosler. Merkelbeek wordt schitterend versierd. Pater Langeschaar O.F.M. Pater dr. Ignatius Langeschaar van de orde der Minderbroeders Conventueelcn, is overgeplaatst van Leuven naar Tree beek. LEGER EN VLOOT COMMANDANT VAN DE ZEEMACHT IN NED-INDIE. Kap. ter zee A. ten Broeke Hoekstra. Naar het Corr. Bur. verneemt, is do ka pitein ter zee A. ten Broecko Hoekstra bestemd om t. z. t. den vice-admiraal A. F. Gooszen op to volgen als commandant van de zeemacht in Ned.-Indië. Reorganisatie artillerie. Do vestingartillerie verlaat Utrecht. De „Avondp." meldt, dat het detache ment vesting-artillerie, dat te Utrecht ge legerd is, reeds vóór 1 Januari a.s. zal verdeeld worden over de garnizoenen van Naarden en Gorinchem en do luchtdoel- artillerie te Utrecht. Op 1 Januari zullen er dus geen troepen onbereden vesting artillerie meer to Utrecht aanwezig zijn. Wsasa fisogrrö EBgBefoewftati'e;! TIJDSCHRIFTEN. Boekzaal der gehcctc wereld. Juli-aflevering. Het Nedcr- landsche Boekhuis, Tilburg. Een welvoorzien halfmaandclijksch vnummer van 32 kolom druks. Leo Eens opent met een goede analyse van „Ule- ken" door Cyriel Buysse. A. M. de Jong's werk: „Naar zonnige landen in donker getij'' wordt in een uitmuntend artikel door G. Ridder de van der Schueren naar waarde geschat: „een aardig boek... dat mot pleizier - zal gelezen worden. V. d. Sch. verdedigt de nieuwe spelling en raadt aan juist dit boek (e lezen om er mee verzoend te raken: „men krijgt herhaaldelijk den indruk, dat er een sa menhang bestaat tusscben schrijver, lezer en d,e spelling van de woorden, waarmede de eerste zijn gedachten aan den tweede tracht over te dragen.'' Pater Chr. Kops, O.E.M. analyseert het laatste werk van Reymont: „Die Empörung" oen dieren roman. De nvshandelde hond Rex ont vlucht met duizenden andere dieren en 'n verschopt half-idioot veehoederlje de men- schen. Dit verdwijnt al spoedig en dan breekt er oproer los, omdat de dieren al leen dit weten: „Terug naar den mensch". De Kroniek der Poolsche literatuur is wederom uitstekend en de schrijver geeft een heerlijke juiste kijk op wat er groeit en bloeit en nedergaat bij de Poolsche letterkundigen. Interessant om te lezen is wat over den grooten dichter Zegadowiczs geschreven wordt. Wouter Lutkie weet ons in 'n vlot in terview te verrassen met eenige merk waardige mcdedeclingen over den "fascist en bibliograaf Guilio Sanlangelo, die „na genoeg alle talen" leest. Hij verzorgde een beredeneerde bibliographic over 2300 fascistische werken. De Franciscusfilm worelt door 'Hcrluf van Merlet in een groot artikel besproken: terecht gedeelte lijk goed, gedeeltelijk afkeurend. De film is een bezoek wel waard. De rubriek „Uit boek en blad" citeert een paar recensies uit het Tijdschrift voor R. K. Ouders en Opvoeders n.l. „De leer der Kuischheid" van Pater Mr. Duynstee en „Het voort- plantingsleven van den mensch" van Dr. Schim van der Loeff. Verder lezen wij wat over „Orplid", „Hochland" en „Der Kunstwanderer''. Met genoegen zal men konnis nemen van de mooie studie van Robert Grosche over „den Katholieken Rubens''. De vraag: hoe kan Rubens zoo bon catholiquo zijn en schijnb ar toch zoo een zinnelijk mensch, wordi juist be antwoord. Deze uitstekende, rij'; geïllu streerde aflevering sluit met lees waardige „Verscheidenheden" en „Corresponden tie". In de laatste rubriek wordt nog eens de aandacht gevestigd op de groote Boek zaal-roman-prijsvraag. Eén auteur mag meerdere manuscripten ter mededinging inzenden, mits onder verschillende motto's en vóór 1 November a.s. W. S. J. Tijdschrift voor R. K. Ouders en Opvoeders. Juli-aflevering. Het Nederlandsche Boekhuis, 't Laatste stukje over „Onze kinderen op straat" geeft eenige practischo wonkon over de veiligheid op straat in groote ste den. Heelemaal niet overbodig, al doen verkeersagenten en allerlei voorschriften nog zoo veel voor do veiligheid; dat alles kan de ongelukken niet voorkomen, zoo lang do verkeersregelen niet goed gekend of niet geëerbiedigd worden. Uit deze drie stukjes over do straat, kunnen ouderen zelfs nog wel wat leeren. Een zeer moei lijke paedagogischo vraag, do verhouding tusscben vaders en groote zonen wordt bier behandeld naar aanleiding van 't conflict, dat uilgebeold wordt in „De Vlaschaard" van Stijn Streuvels, de strijd, die eens ontwaakt tusscben jongere en ouderen: ouderen, die geen afstand wil len doen van hun ideeën en opvattingen; jongeren, die zich niet meer gewonnen willen geven. Hot moeilijkste deel van 't ouderschap is, afstand te doen van 't be sef en de macht van meerderheid, 't Moet komen tot een overdracht van eigen macht en recht tot hen, die nu geroepen worden voor 't leven. Zooiets eischt wat 'I dierbaarste is. In een flink-zeggend op stel teekent Anny Berkvens-Hulsmans dc droeve gevolgen van valsche schaamte. Do zedelijke vorming eischt, dat scherp hot ouderscheid tusscben goede en valsche schaamte wordt uitgelegd. Welen de kin deren dat, dan moeien ze menschelijk op zicht overwinnen, telkens vrij uitkomen voor '1 geen 't geweten voorschrijft, 't Ver volgstuk „over speelgoed" geeft eenigo pracliscke wenken over de meest onont beerlijke speelvoorwerpen, over keuze van speelgoed, over diorenverzorging, etc. Ver der worden eenige hoogst noodaukelijko boeken voor do opvoeding besproken, o.a. het prachtwerk van Mr. Duynstee: „Do leer der Kuischheid." v. L. Persensn in Leiden gevestigd. B. W. Segaar, onderwijzeres. Bloem- markt 11 J. Overduin, Hoogewoerd 75 J, H. Oort, conservator, Plantsoen 51 A. Pothuma. Plantsoen 7 T. F. A. Eunkogen Knipper, decoratieschilder, Noordeindo 8 A. P. Papot, kellner. K. Rapenburg 10 11. Gijbeu en fam., arbei der, Koolgracht 3 - E. Glasbergen, dienst bode, Wagenstraat 2 J. 13. van IJlden en fam., koopman. 11. Rijndijk 200 G J. F. van Rooij en familie, schilder, Lovondaal 177 - G. J. van Leeuwen, bakker, Hooge Rijndijk 194 C. H. L, Kemperman, Haarlemmerstraat 245 F. Huisman, GaIgowater 12 J. G. l.anlrok en fam.| koetsier, aan boord woonschip ligjj] Ulr. Jaagpad Wede. G. AJ Beck Sp in, Morsehweg 99 M. C, Koek, dienstbode, ut Laat do Kante, viraal 13 I. Krijger, La n ge straat 19 - G. van Wilgen, dienst bode, Rapenburg 15 A. II Groenen, dienstbode, N. Rijn 81 - G. .1 v d Looj dienstbode, Haarlemmerstraat 200 H. L. Blewanus, Haarlemmerstraat 218 - E. M B. N Cri.'pink. Plantsoen 15 II. Th.' P. Coebergh. Witte Singel 71 T. A. TijVspii, graanmolenaar II Rijndijk 118 N. W. Mulle—Hoomm, Rijnsb.wog 102 If. G. van Leeuwen -Slijmrmn, Lange- brug 5 A. J. Blits, Zoet? rw Singel 89 G v. d. Lely, dienstbode, Rijn en Scliiekado ;T M. Gelok, verpleegster. Diacones- een h pis M. Priem, hui: houdster, Boter markt 17 W Koning, huishoudster, Ulr. Jaagpad 20 J. F. Annokkeo. bank werker, Meidoornstraat 8. 'Personen uit Leiden vertrekken. A. Ru hl. Dordrecht, Vest 96 A. Bur ger, Oosterwierum, Ilerv. Pastorie G. II. van Keulen, Den Haag. Elandstraat 110 H. M. Zwart, Haarlem. Garolina- straat 1 P van Senus. Rotterdam, Ave nue Concordia K A. II. Ilidding, Den Haag, Beukstraat 121 -- J. C A lliibner, Amsterdam, Prinsengracht 191 A. H. de Heij. Oegstgeest, Wilhelminapark 33 II F. Moock. Amsterdam, Alb. Thvmstr. 151 J. van Henten,- Hilversum, Tvkbos- Êche'wGg 55 J. L. van dor Veer. Haar lem. Schoterboschploin 8 A. Meilink, Laren (N.-ï-I.) Hilversumscheweg 39 J. van Duijvenbode, Katwijk. Kerkstraat 43 -- W. do Roode, Lisse, Landzicht 172 K. A.,Sim, Tormanggoen, Java N. 0. I. M Hermans, Rijnsburg, Oegstg.weg 29 •T. van Exter, Noord wijk aan Zee. Hoofd straat 82a .T. G. van Zuirlam. Roller- dam Krai. Plaslaan 15a W. Molenaar, GlossenOudekerk, Vliet hoeves A6 J. J Heerings, Voorhout. Hoofdstraat bij ouders A. E. J. van Hal Den Helder, Schagonstraat 95 P. van do Wijngaard, IJmuiden, Le Mairestraat 19 J. G. Hockx, I-Iillegom, Patrimoniumstraat 74 -- P. Wouters. Sprang No. 287 A. ITollrust, N. O. Indië T. Hoogevocn. Den Haag, Hollanderstrant 4 A. M. Brand de Beer, Amsterdam, Sarphaliepnrk 44 W. KaplijnPrins, Sassenheim. Huizo St. Bernirdus G. var. Dalsen— Houfhoff, Rotterdam, Taanderstraat 94 1). I'. Mul lerBohn, Oegstgost, Regentosselaan 26 A. Alt, idem idem A. II. G. Zwang, idem idem A. Nr. Tl. Elands. Den Bosch, Van Rheinhovenstraat 7 W. van dor Kraan, Gorinchem, Lange Dijk 152 G. G. W. van der Heijden, Den Haag, Thomsortlaan 163 J. M. Sieking, Amsterdam. Nic. Maosslraat 55 C. Wansinck, Ilazers- woude, 't Zwaantje 13. Boon, 1 eiderdorp Dorpstraat 92 F. A. R. Delmaar, Den Haag, Lubeckstraat 79 J. P. Immink, Amsterdam, v. Wouslraat 144 H. E. Haartz. Hazerswoudo, Rijndijk bij Th. van Niekerk.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5