k! MEER houandsch zwitsersche mcodmmw INGEZONDEN NIEDEDEELI^G werp op de g« meente zal leggen. Niet ge- 1 heel onmogelijk is, dat de uitbreiding van hot zevende leerjaar het aantal ge vallen, waarin con beroep op art. 5, tweede lid der wet wordt gedaan, eenigs- zins zal doen toenemen. Het spreekt van zelf, dat de minister die gevallen naar billijkheid zal beoordeelen. Do wachtgelders. De minister stelt 't zeer op prijs, dat eopimigo leden den voorgestelden maat regel toejuichen om in de eerste plaats wachtgelders te benutten voor de te ver wachten uitbreiding van het onderwijs personeel. Hij meent er aan te mogen herinneren, dat déze maatregel echter niet alleen zal werken bij het benoemen in nieuwe be- rekkingen, maar ook bij het vervullen van door ontslag en overlijden opengeval len plaatsen. Of er voldoende reden bestaat voor de aangevoerde bedenking, dat deze bepa lingen weer verder gaan in de richting ©nderwijs-Rijkszaak, meent de minister te moeten betwijfelen. Het argument, dat nu reeds door tus- passing van art. 51 der wet geschikte wachtgelders tot aannemen van een be noeming worden gedwongen, gaat niet op. Het stellen van een leeftijdsgrens is al lijd min of meer willekeurig. Had de regeering de grens van 55 jaar voorge steld, dan zou allicht er voor gepleit zijn om dio tot 60 jaar te verlagen. Het komt den minister voor, dat de leeftijd van 65 tot 60 jaar op zich zelf bij voorbaat een algemeen werkende vrijstelling te verbinden. Het verschil in behandeling van het openbaar en bijzonder onderwijs heeft de minister in de schriftelijke gedachten- wisseling met de Tweede Kamer naar zijn meening duidelijk genoeg verklaard. Ging men nu om dit verschil op te hef fen de verplichting voor een gemeente beperken tot het weder aanstellen van wachtgelders, afkomstig uit die gemeente, dan zou zonder voldoende reden een be langrijk deel worden prijsgegeven van het doel, dat bij het wetsontwerp vior- zit, Do minister blijft van meemng, dat do ontheffingsbepaling aan de strafheid van het algemeen voorschrift in voldoen de mate tegemoetkomt. Met de leden, die hun vertrouwen uit spraken, dat do nieuwe bepalingen ook van do zijde der schoolinspectie verstan dig zullen worden toegepast is do minister van meening, dat de practijk van het we der in dienst slellen van wachtgelders niet zal medevallen. Ned. Grafische Bond. Te Den Haag vergaderde Maandag de Ned. Grafische Bond. ITet beleid van het hoofdbestuur, de re- 'dactie van het orgaan, het jaarverslag en de rekening' en verantwoording werden z. h st. goedgekeurd. De begTooting voor 1927 werd op 21.800 vastgesteld. Blijkens het jaarverslag was 1926 voor het grafisch bedrijf een rustig jaar. "Wel moest hier en daar worden opgetreden te gen het ongeorganiseerd bedrijf, doch meestal was de strijd na eenige dagen beslist. In den loop van het jaar werden de correspondcntsch pen Amersfoort en Baarn uitgebreid tot afdeelingen. Op 31 December telde de bond 1198 le lden. verdeeld over 19 afdeelingen en 7 correspondentschappen. Aan de orde kwam een voorstel van het hoofdbestuur om te bepalen, dat na weken werkloosheid een lid van het zie kenfonds geen recht meer heeft op ziekte- ui.tkeering, tenzij hij van de eerste week zijner werkloosheid af de vastgestelde con tributie voor het fonds doorbetaalt. Het voorstel van het hoofdbestuur werd met 16 tegen 13 stemmen aangenomen. Het hoofdbestuur verkreeg machtiging om, wanneer het de noodzakelijkheid van aanstelling van een tweeden vrijgestelden als propagandist aanwezig mocht achten, daartoe over te gaan. Een voorstel-Utrecht om te bepalen, dat aftredende commissarissen van het hoofd bestuur niet terstond herkiesbaar zijn. werd met 16 tegen 13 stemmen verworpen. Aangenomen werd een voorstel van het hoofdbestuur om het jeugdblad „De Jonge Garde", waarvoor niet voldoende medewer king meer kon worden verkregen, met in gang van 1 Janua.Ti a.s. op te heffen en daarvoor in de plaats te stellen de „Grafi sche Revue". Het Ontwerp-Typografen- ponsioenfonds in principe aangenomen. In do gisteren voortgezette Bondsverga dering van den Ned. Grafischen Bond, wer en de aftredende hoofdbestuursleden, de 'ïeeren W. H. Mensink. te Utrecht en L. Vermeulen herkozen. Vervolgens werd het hoofdbestuur mach tiging verleend omtrent een eventueel© collectieve arbeidsovereenkomst. Het voor stel der afd. Deventer betreffende de C. A. O. werd na bespreking voor kennisgeving aangenomen. Hierna kwam aan de orde de bespreking omtrent het ontwerp-typografen-pensioen- ifonds cn hij drong ten slotte, aan op het aanvaarden in beginsel van het pensioen fonds. Door tal van afgevaardigden werden verschillende bezwaren tegen het ontwerp paar voren gebracht, welke in hoofdzaak hierin bestonden, dat men de premie te 'hoog, en do uitkeering te laag vond, dat geen restitutie worden gegeven aan do werknemers van 1834 jaar. Algemeen vond men de restitutie te weinig. Voorts had men er bedenking tegen dat geen we- Öuwen- en weezenpensioen woTdt uitge keerd. Bovendien werd algemeen als een grooto onbillijkheid gevoeld dat de werkne mers boven de 65 jaar die thans nog in het bedrijf werkzaam zijn, niet voor pensioen in aanmerking komen. Nog tal van bezwa ren worden ter sprake gebracht en aange drongen werd om alsnog te trachten wijzi ging aan te brengen in het ontwerp-pen- sioenfonds. Door verschillende afdeelingen werd aan gedrongen dat een referendum onder de leden zal worden gehouden en zoo mogelijk in samenwerking met de andere organisa ties. Door den secretaris werden de gemaakte opmerkingen beantwoord en wend verder een uiteenzetting gegeven van de verschil lende artikelen van het ontwerp-typogra- fenpensioenfonds. Tenslotte werd het ontwerp-pensioen- fonds in beginsel aangenomen, terwijl het nog nader in de afdeelingen kan worden behandeld. Aangedrongen werd, dat bij eventueele totstandkoming van het fonds dit in Januari 1928 zal geschieden. Als plaats voor de volgende vergadering werd Utrecht KERKNIEUWS Mgr. H. van de Wetering. Maandag was het 32 jaar geleden, dat Mgr. Henricus van do Wetering tot Aarts bisschop van Utrecht werd benoemd. 24 Maart 1895 werd Mgr. tot Bis schop gewijd, 11 Juli daarop volgde zijn benoeming tot Aartsbisschop. Na St. Willibrord, die 43 jaar het bis schoppelijk ambt bekleedde, heeft Mgr. van de Wetering het langst het bisdom Utrecht bestuurd. Mgr. van de Wetering, die de 64o bis schop en de 5o Aartsbisschop op den ze tel van St. Willibrord is, is thans 76 jaar. Kardinaal Cagiano de Azevedo. t Kardinaal Ottavio Cagiano de Azevedo, kanselier der Heilige Roomscho Kerk, is Maandagavond in Porto d'Anzio bij Rome, in den ouderdom van 81 jaar overleden. De overledene werd den 7den Novem ber 1845 in Frosinone geboren en in het consistorie van 11 December 1905 door Pius X tot kardinaal gecreëerd. Hij was maggiordomo tijdens het conclaaf, waar in Pius X tot Paus gekozen werd. Zomemarmle veroorzaakt vaak Hevige Hoofdpijn; een paar Mijnhardt's Hoofdpijntabletten doen deze spoedig bedaren. In Buisjes 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 5012 ONDERWIJS St. Willibrordus-College Katwijk. Eindexamen H. B. S. Geëxamineerd 12 candidaten. Geslaagd: G. Diepen, Tilburg'; W. Kortmann, Zoeterwoude; L. Masion, Dordrecht; A. Philippus, Gorinchem: L. Rietra, Dussen; B. Rosenmöller, Maas tricht; N. Sierks, Hilversum; H. Sprengers Zandvoort; R. van Voorst tot Voorst. Den Haag; K. Westerwoudt. Leusden; J. van Wiechen, Weltevreden. Afgewezen één. Gemengde Berichten ONGELUKKEN. Verdronken. Te Bolsward is de 82-jarige I T. op zijn ochtendwandeling te water geraakt en ver dronken. Zijn lijk is opgehaald. Te Haren is de melkventer J. G. J. verdronken. Te Warffum (Gron.) spoelde het lijk aan van een man, vermoedelijk een Duit- scher. Aan de rechterhand zat een gouden ring, met den naam A. Dutjer. Uit de ÏJsel nabij Doesburg is opge haald het lijk van den schipper S., uit Zwolle, die de vorige week daar is verdron ken. doordat hij zijn evenwicht verloor en te water geraakte. De schipper van het schip „Content" dat op stroom lag op de IJsel te Velp, kwam toen hij zijn broer, den 53-jarigen C. Schut wonende te Zwolle, wilde wekken, tot de ontdekking, dat deze niet aanwezig was. Een klomp van den man bleek nog aan boord te zijn, zoodat het vermoeden Tees, dat hij 's nachts overboord geslagen en verdronken was. Dit vermoeden werd be waarheid, -toen het lijk bij Spankeren ge vonden werd. Overreden. Uit Tiel wordt ons gemeld: Te Drumpt geraakte gisteravond op een bocht in den weg, waar het uitzicht zeer slecht is, het 8-jarig dochtertje van den heer R. de Jong onder een auto uit Zoe- len. Eenige oogenblikken later is de kleine aan de bekomen verwondingen overleden. Twee kinderen aangereden. Te Maassluis zijn twee kinderen van 3 en 6 jaar, die hij de ouderlijke woning aan het spelen waren, door een.motorfiets aangereden. Eerstgenoemd kind brak een been en het andere bekwam verschillende kwetsuren. Do politie stelt een onder zoek in. Doodelijke val. Bij het verplaatsen van een stapel hal ken aan de IJselcentrale te Zwolle is de 27-jarige J. Stoffer van een 4 meter hoo- ge stellage gevallen en op een betonnen vloer terecht gekomen. Hij was onmiddel lijk dood. Hij laat een vrouw en twee kin deren achter. Verbrand. Do keeren van een 5^-jarig dochtertje der familie v. tl. H te Ghèvremont, gem. Kerkrad©, kwamen in aanraking met een brandenden lucifer. In een oogwenk ston den de kleeren in vlam, doch het vuur kon spoedig gedoofd worden. Desniettegen staande had het arme kindje reeds zulke ernstige brandwonden hekomen, dat de toestand levensgevaarlijk is. Een tragische ontdekking. In den nacht van Zondag op Maandag merkte de heer Enklaar. directeur van den particulieren nachtveiligheidsdienst te Bussum, bij het controleeren van do wo ning Zwarteweg 35, waarvan hij ongeveer drie weken geleden had genoteerd, dat zij tijdelijk onbewoond was, een eigenaardige lucht. Door het keukenraam zag hij een gaspit branden. Daar de deur gesloten was. stelde hij zich met de politie in ver binding en op haar aanraden vroeg hij Maandagmorgen toestemming van den huiseigenaar om het waarschijnlijk verge ten gaspitje uit te draaien. De huiseigenaar was eerst des avonds thuis, zoodat de heer Enklaar met hem Maandagavond -zeven uur naar de Verlaten woning ging. Sleutels waren niet aanwezig, dus moest een ruit uitgesneden worden. Hij schoof het gor dijntje op zij en deed toen de ontdekking, dat het in verregaande staat van ontbin ding verkeerende lijk van de bewoonster, de ruim 40-jarige weduwe von Göhler, een F'ranqaise van geboorte cn modiste van beroep, achterover op den keukenvloer lag. Men is niet binnengegaan, doch waar schuwde terstond de politie. Het parket van Amsterdam kwam Maandagavond. Reeds drie weken geleden hebben dames, die costumes in de maak hadden, bij de politie gevraagd, of die uit het huis ge haald konden worden, omdat mevr. von Göhler reeds een paar weken afwezig was. In verband met het aanvragen van een pas vermoedde men, dat zij zich naar Parijs had begeven. Het onderzoek der justitie heeft uitge maakt, dat waarschijnlijk niet aan een mis drijf gedacht moet worden. Niet alleen de keukendeur, maar ook de voordeur was van binnen afgesloten. De omstandigheden, waarin het lijk, dat daar stellig meer dan een maand gelegen moet hebben, gevonden is, nl. geheel ontkleed, terwijl een pan op het brandende gasfornuis stond, doet ver onderstellen, dat de vrouw voor het op reis gaan, zich heeft willen wasschen en daarbij is gevallen of een hartverlamming gekre gen heeft Botsing tusschen drie auto's. Gisterenavond omstreeks half negen heeft op den Delftweg te Overschie een autobotsing plaats gehad. Terwijl een C. A. B.-bus, rijdende in de richting Delft, en een Ford-vrachtauto van den groenten- handelaar J. H. v. d. Heiden, wonende aan den Loosduinscheweg te 'sGravenhage, elkaar wilden passecren, reed een luxe wa gen er tusschen, met het gevolg dat de drie voertuigen in volle vaart tegen elkan der botsten. De Fondwagen kwam in een sloot terecht; de chauffeur werd er met veel moeite onderuit gehaald. Hij bleek in wendig gekneusd te zijn en werd per auto naar Den Haag vervoerd. De personenauto kwam even verder met den kop in de sloot terecht. De bus werd aan de voorzijde zwaar beschadigd en een passagier werd aan de hand verwond. Trambotsing. Te Velp heeft gisterenmiddag een hotsing plaats gehad van twee trams van de ge meentelijke electrische tram te Arnhem, die beide vol waren. Doordat de voorste tram plotseling stopte en bij het plotseling remmen van den tweeden wagen de rem men weigerden.' Het achterbalcon van de eerste tram en het voorbalcon van de tweede tram werden ingedrukt. Er is nie mand gewond. Het tramverkeer is gerui- men tijd gestremd geweest. Zwaar weder te Roermond en omstreken. Tijdens het onweder, dat gisteravond tusschen halfvier en halfacht hoven Roer mond en omgeving woedde en dat verge zeld ging van een regenval, die aan een wolkbreuk deed denken, sloeg de bliksem in een groote schuur van de boerderij van den'heer Reynders te Leeuwen bij Roer mond. De schuur brandde tot den grond too af. Een aantal landbouwmachines en ander gereedschap ging in de vlammen verloren. Het woonhuis bleef gespaard. Een wolkbreuk. Maandag heeft een wolkbreuk te Deven ter de verschillende spoorwegviaducten on der water gezet, zoodat het verkeer gerui- men tijd was stopgezet. Op tal van plaatsen stonden de straten blank en in verschillen de huizen stroomde het water binnen. Onweer. In het centrum van Noord-Brabant heeft Maandagmiddag een hevig onweer gewoed. De dorpen Oisterwijk, Moergestel, Esbeek en Oirschot wenden het ernstigst getroffen. Te Oirschot brandden twee boerderijen af, terwijl verder de bliksem sloeg in den wieg van een kind, dat daaruit slechts enkele seconden tevoren was verwijderd. Te Es- beek, werd de school getroffen zonder brand te veroorzaken. In Moergestel viel een koe als slachtoffer van het hemelvuur. In Ois terwijk brandde een schuur gedeeltelijk uit en werd een boom getroffen. Hevige regens vergezelden het noodweer, dat geruimen tijd aanhield. Een vuurbol. Tijdens een onweder, dat Zondagnacht boven Voorst woedde, zag men een vrij grooten vuurbol boven het dorp, die op schijnbaar korten afstand boven den grond uiteen sloeg, in den vorm van uiteenspat tend vuurwerk. Onmiddellijk erop volgde een donderslag en daarna een hevig knet terend geluid. Na de stormramp. Het meisje van Kimmels uit Avest, dat bij de stormramp werd verwond, heeft het ziekenhuis te Groenlo kunnen verlaten, zoodat nog twee personen in het St. Vin- centius Gasthuis worden verpleegd, wier toestand bevredigend mag heeten. Het drama te Sluis. Opperwachtmeester Bridee door een. schot van een marechaussee gedood. Men herinnert zich, dat op 2 April van dit jaar belaotingcommiezen en marechaus- sée te Sluis een autoval hadden opgesteld om Belgische jeneversmokkelaars te van gen. De aanhouding gelukte nadat de smok kelaars gepoogd hadden door de versper ring te breken. Bij die poging werd de op perwachtmeester Bridee van de maréchaus- sée gedood naar men aanvankelijk meen de door een schot van een der smokke laars. In het rapport der maréchaussée .werd echter de toedracht aldus gesteld: De smokkelaars botsten tegen een der den weg versperrende wagens, die opzij werd geworpen tegen den opperwachtmeester. Diens linkerslaap werd ingedrukt, terwijl hij ook een hersenschudding opliep. Ook na deze lezing van de zaak werden de heide smokkelaars in arrest gehouden, totdat ze één week voor de behandeling van de zaak voor de Middelburgsche recht- bank, eind Juni. werden vrijgelaten. In de tenlastelegging ten opzichte van den twee den bekl. was de dood van Bridee gesteld als een bijkomende omstandigheid. De hei de bekl. werden veroordeeld tot resp. een maand en een maand plus veertien dagen gevangenisstraf. De loop der zaken heeft wel eenige ver wondering gebaard, voornamelijk de invrij heidstelling van de smokkelaars. Thans komt het „Dagbl. van Rottendam" op grond van ingewonnen inlichtingen verzekeren, dat opperwachtmeester Bridee gedood is door een schot uit een maréchaussée-revol- ver. Het blad heeft bevestiging van zijn inlichtingen trachten te verkrijgen bij den officier van justitie te Middelburg, maar deze wenschte zich over de zaak niet uit te laten, maar sprak de beweringen van het blad niet tegen. Vechtpartij. Tusschen een zekeren M., wonende aan de Hakkelaarsbrug. en een tweetal andere- personen, is het gisterenmiddag op het strand te Muiderbcrg tot een ernstige vech- partij gekomen. M. bevond zich in gezel schap van den, te Amsterdam wonende, P. G. Gezamenlijk werd een glas bier ge dronken, totdat een woordenwisseling ont stond, waarbij de Amsterdammer eenige toespelingen maakte op de wijze waarop M aan den kost komt. Deze ontstak hier over zóó in toorn, dat hij P. G. te lijf ging Een oogenhlik later deed M. echter weer quasi-vriendelijk, doch dit bleek slechts een truc te zijn, om den ander opnieuw onver hoeds te kunnen aanvallen. Toen dit inder daad ook geschiedde, kwam de, te Muiiier- berg wonende B. tusschenbeiden, met het gevolg, dat M. als een woesteling zich nu tegen B. wendde. Deze werd danig toegeta keld, zoodat hij met bloei overdekt was. Door de omstanders, die uit vrees voor de vuisten van M. niet tusschenbeiden durfden komen, was inmiddels do politie gewaarschuwd. Deze heeft den zwaar mis handelden B. naar zijn woning gebracht en tegen M. proces-verhaal opgemaakt, we gens mishandeling. Inbraken. Bij P. van den Akker te Schijndel is in gebroken. De dief, die door het kelderraam schijnt te zijn binnengekomen, heeft een ijzeren kistje opengebroken en daaruit 2000 ontvreemd. Do geldswaardige pa pieren heeft hij erin laten liggen. Bewoners van een perceel in de Al- bert Cuypstraat, te Amsterdam, die even uit waren geweest, kwamen hij hun thuis komst tot de onaangename ontdekking, dat inbrekers een bezoek hadden gebracht aan hun woning. De buitendeur was geforceerd en ook binnen waren een paar deuren open gebroken. Het bleek voorts, dat een geld- kistje met 3700 was gestolen. De bewo ners hebben van dezen diefstal aangifte gedaan bij de politie Inbrekers aangehouden. Men meldt uit Hoogezand aan de „Msb.": In don nacht van Zaterdag op Zondag is in deze gemeente op 3 plaatsen ingebroken Eerst in Focham waar de dieven werden verstoord; daarna in "Westerbroek bij de landbouwers Huizinga en Kerlien. Bij den eerste deden ze zich te goed aan eetwaren en wijn, terwijl ze bij beiden een heeren- fiets ontvreemdden, met achterlating van een" paar oude damesrijwielen, die ze dien zelfden nacht^ in Noordbroek hadden ge stolen. Kort na den radio-omroep gisteren avond zijn de twee daders te Staphorst aan gehouden. Het bleken twee Duitschers te zijn. Graanfabriek verbrand. Gisterenavond kwart na vijf ontstond brand in de fabriek „De Gaasp" van de Firma Eikelhof te Wcespercarspel. De ge- heele fabriek, met al den graanvoorraad, waaronder 100 ton lijnzaad, ging in de vlammen op. De schade bedraagt ongeveer twee ton. Alles is verzekerd. Brand in een papierfabriek. Gistermorgen is door onbekende oorzaak (waarschijnlijk door broeiing in de etoupe- kamer van de daar opgetaste wol) brand ontstaan in de Kon. Ned. Papierfabriek te Maastricht. Doordat de brandweer spoe dig ter plaatse was, kon het vuur beperkt blijven tot dat cene vertrek. Verzekering dekt de schade. Suiieiti. Berichten ONGELUKKEN. NIEUWE WOLKBREUK IN SAKSEN De totale schade op 60 millioen mark geschat. Begrafenis der slachtoffe De materieele schade in het door onweerscatastrofe geteisterde Sabsischf en Pruisische gebied wordt op 50 a &j millioen mark geschat. Met den wederop. houw zullen anderhalf tot twee jaar moeid zijn. Naar de commissie voor vaststelling der schade tot dusver heeft geconstateen zijn in het bruinkoolgebied van Zeik Weissenfelz 40.000 morgen bebouwd-laai ernstig geteisterd; do aangerichte schadj bedraagt 60 tot 100 pet. De aardappel- beetwortelenoogst zal wegens de aange- richte schade slechts zeer gering zijn; ook de fruitoogst is voor het groots deel verloren. Boven het district Oberröhlingen (Sal sen) brak gisteren een hevige wolkbreul los. Het gebied bij de mijnen „Kupferham. mer" en „Waltershausen" is door de wi- termassa's in een groot meer verander! Het spoorwegverkeer tusschen Eisleba en Teutschenthal is wegens ondermijning van den spoorwegdijk gestremd. Te Kup. ferhammer is vooral het kerkhof geleii terd, waar grafsteenen werden oraverge- worpen en graven opengewoeld. Het dis trict van Oberröhlingen is zonder telefo nische verbinding en verstoken van licht Onder groote deelneming uit alle dea len van het rijk heeft gistermiddag oi vier uur de teraardebestelling plaats vonden van hot grootste deel der offers, die te Berggiesshübel het leve verloren. Zeven slachtoffers zijn reeds eergisteren aan den schoot der aarde lot vertrouwd. Aanwezig waren verten woordigers der rijksregeerng, der Sa! sche regeering met den premier Hol aan het hoofd, der staats- en der sti lijke autoriteiten, Rijksweer., rijksspt wegen, enz. Van hel bordes der klein kerk af sprak do Saksische „Landes bischof" de grafrede uit. Te Dresden hal den alle openbare gebouwen de halfstok uitgestoken. Opnieuw noodweer te Berlijn. Berlijn is Maandagmiddag opnieul door onweer èn slagregens geteisterd waaronder vooral het Zuiden en Zuif Westen der stad te lijden hadden, m? name de voorsteden Zerlijdorf, l.ichl» felde, Schönebcrg, Tempelhof en Ni kölln. Op sommige plaatsen stonden straten volkomen blank. De materia schade is groot. Het tramverkeer moest worden sto^ zet. Een bakkerij in Lichforfeldo, waan het water een halven meter hoog slo stond op het punt van instorten. De mei te kelders in de genoemde voorseden sto den onder water. Ook op het vliegt te Tempelhof is groote schade aangerich' DE AARDBEVING IN PALESTINA. Een groot aantal slachtoffers. Regeerinsgebouw en hooge-' school te J er u z a 1 ra beschadigd. Met betrekking tot de aardbeving, naar gemeld Jeruzalem en andere p'a* sen heeft geteisterd, blijkt uii de succe ^ievelijk binnenkomende berichten, dat groot aantal personen het slachtoffer i ramp is geworden. Zoo zijn te Nablus,! K.M. ten. Noorden van Jeruzalem, 3 personen gedood en 250 gewond, te Js "i ruza'em zelf en naaste omgeving bedra» het aantal slachtoffers 26 dooden en!,0 gewonden, terwijl te Ain.Karim, een doi) je anderhalf uur gaans van Jeruzali j? gelegen, vijf personen het leven verloren' 7 Behalve de basiliek van het H. Graf zfl te Jeruzalem ook de Joodsche hoogescbi "d en het regeeringsgebouw, met inbegrip! ,°1 particuliere vertrekken van den En? sche Hooge-Gommissaris, lord Plume w beschadigd. Ook te Olivet Ramallah en andere plai sen is groote schade aangericht en 111 menschenlevens te betreuren. Ih Duizend dccden in Transjordanië? isc To Cairo worden alarmeerende, doch! nog toe nog niet bevestigde berichten c j51 vangen over de verwoestingen, welke aardbeving in Transjordanië heeft aaü| J richt. Naar schatting zouden hier duizS personen gedood zijn. Aan do „Times" wordt gemeld, dat ti W porten van vliegers, die boven het Zutè van Transjordanië hebben gevlogen, efl eens doen vreezen, dat het aantal dooi 5 zeer groot is. Een Reuler-bericht uit Cairo zegt, volgens een ooggetuige uit Transjonk *s bij de aardbeving aldaar 300 mensd n zouden zijn omgekomen. Cycloon aan de Zwarte Zee. ha. Tachtig p es 0 n e n „g o d 0.0d Uit Moskou wor; gemeld, dat do Noworossysk (aan de Zwarte Zee) do ejQ een cycloon geteisterd is. Volgens M Cre toe ontvangen berichten kwamen fac* personen om hot leven en werden er tig gewond. Te; Fabrieksbrand te Tubize. jN 4 dooden, 10 zwaargew 0ndfjT Bij het beëindigen der werkzal in do fabriek van kunstzijde te (Bolgië( is brand uitgebroken in de plaats van colodium on andere gror fen. L_ Reeds zijn er vier lijken van awj onder de puinon uil ohnald .terwijl ff 10-tal zwaargewond: n worden geteld- Het juiste aautn' s'nohloffeys isjPj 1 oogenhlik nog niet bekend.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4