INGEZONGEN MDEELIHG Gesmette en roode huid bij kleine kinderen PÜROL INGEZONDEN MEDEDEELING WIT-LAK MEUBELEN r Da hccr \V. A. rhilippo stelt de vraag: Mat doet Noord-Holland in deze kwestie. Z< :ider medewerking van Noord-Holland en het Westland is de zaak niet door te voeren. De heer Van Zonneveld heeft den in druk dat de inenscüen thans rijper voor de inlevering gedachten zijn dan verleden jaar. Nadat nog enkele opmerkingen over het concept-contract gemaakt waren, stelt de voorzitter de vraag aan de orde of men in principe bereid is het contract te tee-1 kenen. Alles is slechts voorloopig. Eind Au gustus zal een vergadering worden belegd met alle onderteekenaren, waar men de finitief besluiten zal of de zaak doorgaat. Dit besluit kan slechts genomen worden met tweederden van het aantal uitgebrachte stemmen. Er zal worsen gestemd volgens bet aantal Roed,en dat geteeld wordt. Behoudens een paar uitzonderingen bleek men algemeen vóór de voorgestelde regeling te zijn. Met een opwekking om in de komende weken, elk in eigen kring propaganda voor de zaak te maken, sloot <lo voorzitter de vergadering. verzacht en geneest men i tiara m'ii Boekentafel TIJDSCHRIFTEN. R.-K. Tijdschrift voor Kerk-, School- en Armwezen. Uit geverij „Foreholle" te Voorhout 2.50 per jaar franco per post tweemaal per maand. Reads zoolang bestond er behoefte aan con tijdschrift, dat voorlichting geeft aan besturen van kerken, scholen en cha ritatieve verecnigingen. Voorlichting niet over de wijze, waarop die besturen bun taak moeten opvatten. Daarover zal dit blad nu juist niets bevatten. Maar er bestaat een behoefte aan een ander soort voorlichting, n.l. in moeilijk heden, waarmede genoemde besturen in de praktijk te doen krijgen; om het zoo maar eens tc noemen: „moeilijkheden van technischn aard". Een greep uit vele. Hoe dikwijls heb ben armbesturen, St.-Vincentiusvcreeni- gingen, commissies voor kinderbescher ming, reclasseering, gezinsvoogden, ge- stichtshes turen geen moeilijkheden met kinderwetgeving, met kwesties betreffende ouderlijke macht en voogdij. Hoevele schoolbesturen hebben geen moei'ijkhedcn met de oprichting van de school, met bouwplannen, met kwesties met Rijk en gemeente. Kerkbesturen hebben moeilijkheden- mot verlichting, verwarming, acoustiek, be heer, etc. en bovenal met financiën! Aan de financieele rubriek wordt bij zondere zorg besteed. Dat zeer waardevolle voorlichting zal worden gegeven, waarborgen ons do na men van redactie en medewerkers. Het tijdschrift staat onder hoofd-redactie van den bekenden Katholieken voorman mr. G. G. J. D. Kropman, lid van den gemeen teraad van Amsterdam. Medewerking ver- leenen o.m.: G. Bulten, lid van de Tweede Kamer en burgemeester van Voorhout; Pierre Cuypers, architect; moj. F. Haye, directrice der R.-K. school voor Maat schappelijk werk to Amsterdam; Mr. G. P. M. Romme, voorzitter der R.-K. Raads fractie van den Amsterdamschcn Gemeen teraad; Paler dr. Gerard Wagenaar C.M., de bekende schrijver van „Het Nederland- scho Belastingrecht inzake Godsdienst- Weldadigheid, Ziekcnverp'eging en Alge meen Nut"; mr. dr. P. J. Wittcman, voor al bekend door zijn talrijke adviezen in zake het werk der kinderbescherming. De eerste afleving, welke thans is ver schenen, bevat 16 pagina's^ groot formaat en getuigt van een royale opzet. Zakelijk en leerzaam zijn de artike'en. Wij doen slechts hier en daar een greep. Pater Wagenaar schrijft over „Een leer zame kwestie en een leerzaam arrest", n.l. over den belasting-aanslag van de auto van een klooster. In „Woekerbestrij ding" vertelt mr. Kropman van do pas opgerichte Bank voor Maatschappelijk Hulpbetoon te Rotterdam. Mr. dr. Wittc man bespreekt „Leemten in onze Kinder bescherming". In „Straat-collecten" vindt men leerzame bijzonderheden betreffende het „Centraal archief on inlichtingenbu reau inzake maatschappelijk hu'pbotoon voor Nederland. Verder vinden wij nog „Conversie van kerkelijke leeningen", „Van heinde en ver", „Roekbespreking", en fo to's van Mgr. van Scliaik en Maria Sloot met een sympathieke bespreking naar aan leiding van beider verschilden. Niemand, die ook maar iels te maken heeft met het bestuur van kérk of school of eenige veroeuiging van liefdadigheid, verzuime zich op dit tijdschrift, dat twee maal per maand verschijnt, te abonnee- ren. De abonnementsprijs is zoo luttel, dat deze werkelijk voor geen enkele beurs oenig bezwaar* mede kan brengen Mr. F. SPOILT. POSTDUIVEN. Het Luchtvermaak (Stompwijk). W< ilvluchl van Bordeaux. Afstaud 892 K.M. De duiven werden om 8 u. 15 in vrij heid gelaten. De uitslag was; 1. P. Fleu ren, 2. C. Stijnmnn, 3. Th. van Geylswijk. „De Zwaluw" (Hillegom). Wedvlucht voor jonge duiven vanaf Lier (België), afstand 137 K.M. De duiven be ten hun hokken als volgt: 1. J. Recuwijk, 2. S. Warmerdam, 3. Gebrs. Zwancveld, 4. J. Recuwijk, 6, C en 7 id. 8. S. Warmer dam, 9. J. Recuwijk, 10. id., 11 P. v. d. Reep, 12. S. Warmerdam, 13, id., 14. J. Recuwijk, 15. Gebrs. Zwancveld, 16. J. Reeuwijk, 17. S. Warmerdam, 18. Gebrs. Zwaneve'd, 19. F. Ree-kers, 20. P. v. d. Reep. De eerste duif kwam een 1116 29. de laatste 12—23—24. Zondag a s. wordt er gevlogen vanaf Vilvoorden afst. 156 K.M. (België). Zater dagmorgen te 5 uur worden 34 postduiven van „De Zwaluw" te Passau gelost; af stand 756 K.M.. Passau is gelegen aan de Oostenrijkscho grens; een ieder begrijpt dus ook al is hij geen duivenliefhebber wat de vogels moeten praesteeren, al- voren zij hun hok hebben bereikt. Wc ho pen echter op goed duivenweer. hetgeen van grooten invloed zal zijn voor de terug reis naar het vaderland. Voor deze belang- rijko wedvlucht zijn door eenige sportlief hebbers 2 bekers, een medaille en eenige geldprijzen beschikbaar gesteld. Een en ander (we bedoelen de bekers is te zien in de etalage van den heer F. van Santen aan de Hoofdstraat. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Voor de stormramp- slachtoffers. Het Bestuur der Tooneelvereeniging II. I. T. O. heeft 199.20 kunnen afdragen als batig saldo harer uitvoering. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bollenveiling. We meencn niet alleen koopers doch ook principalen der veiling ver. „Bloembollenteelt" attent te mogen maken op een advertentie in dit blad, waarin mededeeling gedaan wordt dat de bollen niet bezorgd moeten worden dus ook niet te bezichtigen zijn in de schuur van de firma Hogewoning, doch in de schuren van den heer D. de Vries, dezelfde gelegenheid waar deze vorige jaren werden geborgen. KATWIJK. De Commissaris der Koningin. De Burge meester heeft ter openbare kennis gebracht dat de heer Commissaris der Koningin in de Prov. Zuid-Holland voornemens is deze gemeente te bezoeken op Donderdag 14 Juli a.s. v.m. 11 uren, dat zij die Z.H.E. Gestrenge over eenige zaak wenschen te spreken, daartoe in dc gelegenheid zullen worden gesteld. NOORDWIJK-BINNEN. Met vuur gespeeld. Bij onderzoek door de politie is gebleken, dat het brandje in het houten schuurtje van den heer W. aan de Tramsteeg alhier, is ontstaan ten gevolge van het spelen met lucifers door een 5 jarige jongen. WOUBRUGGE. Personalia. De heer Herweijer slaagde gisteren voor het examen gemeente administratie. OUDEWETERING. Opbrengst Stormrampcollecte. De col lecte ten bate van de slachtoffers van de jongste stormramp heeft alhier opgebracht de som van f 2-55.06. Burenruzie op de bleek. Dinsdagmorgen ontstond er tusschen de heer F. en de echtgenoote van diens buurman M. twist over het bleeken van wasebgoed. Mej. M. had haar wasch op het bleekveld gelegd, welk bleekveld behoort bij een zevental woningen eigendom van den heer B. De echtgenoote van den heer F. wilde even wel ook bleeken en nu begonnen de moeilijkheden. De heer F. koos als een getrouw echtgenoot de zijde van zijn eega en wandelde op zijn gemak eens met een paar klompen aan over het wasch- goed van Mej. M. Dit nog niet genoeg achtende wierp hij vervolgens het waseb goed onder de heg en sloeg met wie weet wat voor kleedingstuk mej. M. in het gelaat. Naar wij vernemen heeft mej. M. bij de politie aangifte van het gebeurde gedaan. ALKEMADE. Personalia. De heer P. van Hoeve, eerste ambtenaar ter secretarie alhier slaagde te Den Haag voor het diploma gemeente-administratie. LISSE. De Hanze. Op dc Maandagavond gehouden vergadering van onze Hanze- afdeeling, werd door den Voorzitter mee- degedeeld, dat het Santos-Comiló op den gehouden Bloemendag f 183.80 bijeenbracht, een bedrag, dat tot heden nog nimmer werd bereikt. De Telefoontariefsverhooging voor den Middenstand werd besproken. Afgewacht zal worden het nieuwe ontwerp voor herziening van telefoontarieven. In de kas van de afdeeling werd van wege de gehouden Winkelbeurs een be drag van f 240.gestort. Een bedrag van f40.uit de kas werd beschikbaar ge steld voor de a.s. Lustrumviering in Haar lem. Op de Hoofdbesluursvergadering bleek dat de Secr. en Penningm. der Afd. Lisse om hunne nauwkeurige administratie cnv beheer een zeer goed figuur maakten. Na voorlezing van de plannen van de a.s. Lustrumviering werd het Voorontwerp van het Werktijdenbesluit door den Voor zitter toegelicht. Vervolgens had de uitloting plaats van 25 Vaandel-aandeelen, hetgeen voor de houders dier aandeelen een onverwachte meevaller was. Ten slotte werden nog enkele mede- deelingen gedaan, waarna op gebruike lijke wijze sluiting volgde. OEGSTGEEST. GEMEENTERAAD. Vergoedingen aan verschillende schoolbesturen. Het gemeente wapen. Gisteravond half 8 vergaderde de raad de zer gemeente, onder voorzitterschap van den Burgemeester, den heer van Griethuysem Aanwezig waren alle leden; 1 vacature Wit-lak Engelsche Ledikanten met roestvrije Spiraal-ma trassen 6.45 Wit-lak Waschtafel6.25 Wit-lak Nachtkastje 6.75 Waschcommode, zeer practisch artikel 13.50 Witto Waschstellen2.30 Wit-lak Spiegels0.80 WAALS 5049 door het vertrek van den heer Schoonder- woerd. De voorzitter leest de notulen der vorige vergadering, die onveranderd worden gearres- terd. Daarna doet de voorzitter mededeeling van de ingekomen stukken. De rekening 1925 is door Ged. Staten goedgekeurd, Gcd. Staten achten geen termen aanwezig in de waranda-kwestie in te grijpen. De uit- keering krachtens de wet van '97 bedraagt voor de gemeente Oegstgeest f 9203,88*. De voorzitter deelt voorts mede, dat vol gens de wet van 13 Mei '27 het college van zetters is opgeheven. Ingekomen is het verslag van den keu ringsdienst van waren over de eerste helft van dit jaar, id. van de keuringsdienst van vee en vleesch over 1926, en het gemeenteverslag over '26. Deze drie verslagen zullen voor de leden van den raad ter visie gelegd worden. Ingekomen is voorts het jaarverslag van de burgerwacht over '26 en de geraamde uitga ven over- '27. Door het bestuur der R.-K. Politievakschool te 's-Hertogenbosch is gevraagd over '28 sub sidie te verleenen; wordt aangehouden tot de behandeling der begrooting '28. De heer G. J. Schoonderwoerd heeft meege deeld wegens vertrek naar Hengelo op 23 Mei '27 ontslag te nemen als lid van den raad. Zijn opvolger, de heer Kortman, nam de benoeming niet aan; daarna wet;d door het Hoofdstembu reau "benoemd verklaard de heer Paardekoo- pcr, die de benoeming aannam. De voorzitter geeft vervolgens een overzicht van dc gehouden verkiezing voor den raad en de beslissing der verschillende gekozenen. In de commissie voor het onderzoek der ge loofsbrieven van de gekozen raadsleden wor- end na stemming en herstemming gekozen de heeren Bakker, v. d. Hulst en de Graaf. Nadat de vergadering ecnigen tijd geschrost is geweest, heropent de voorzitter de vergade ring, waarna de commissie bij monde van den heer Bakker rapporteert de stukken in orde bevonden te hebben en tot toelating adviseert. Aldus worde besloten. In de in de vorige raadsvergadering vastge- stelde verordening alg. bepalingen enz., wordt op verzoek van Ged. St. een kleine wijziging aangebracht. De rekening van het H. G. Armbestuur over 1926, sluitende met een batig saldo van f 468.44, wordt goedgekeurd. Ingekomen is de begrooting gezondheidscom missie Katwijk 1928; het bedrag voor deze ge meente is vastgesteld op f 120.89. De jaarlijksche aanbesteding grint- en ba saltlevering heeft op de gebruikelijke wijze plaats. Zij wordt gegund aan de laagste in schrijvers: de grintlevering aan den heer Wil brink te Leiden, f 3.87 per M3., de basaltleve ring aan de N.V. „Wegenmateriaal" te Rotter dam f 6.92 en f 7.98 per M3. Voor het maken van een gemeentewapen aan het raadhuis vragen B. en W. een crediet van f 598.86 (begroot was f 300.Dc raad gaat hiermee accoord. Nadat eenige comptabiliteiisbesluiten zijn goedgekeurd, wordt aan hei schoolbestuur En- deg.straatweg voor schoolbanken een bedrag van f 625.toegestaan. Voor vergrooting overdekte speelplaats en schoolbanken der O. L. S. Leidsche Buurt wordt een crediet van f 1100 en f336 toege staan. Dc vergrooting der speelplaats houdt verband met de invoering van het vak „Lich. Oefening". De vergoeding ex art 101 L. O. voor 1925 voor de Bijzondere Scholen wordt vastgesteld overeenkomstig een bedrag van f 20,40* per leerling, zijnde dit de kosten per leerling van de Openbare Scholen, Ten slotte wordt vergoeding vervolgonder wijs Bijzondere Lagere Scholen cursus 1925 '26 vastgesteld volgens een bedrag van f 31.22* met en f 27.64 zonder Handwerken. Aan de Oranjevereeniging werd voorts nog op haar verzoek een bedrag van 400 gulden toegekend voor het Órganiseeren van een kin derfeest op Koninginne verjaardag. Bij de rondvraag vroeg de heer Uitcnboo- gaard hoe het staat met de plaatsing cler uri- De voorzitter lichtte deze zaak nader toe; het eene komt bij de R. K. Kerk op terrein van dc N.Z.H.T.M., het andere op gebied van Endegeest, met welke laatste instelling nog geen overeenstemming bereikt is. Het toegesta ne crediet moet van f 1000 op f 1700 verhoogd worden, waarmee de raad accoord ging. De heer Uitenboogaard drong vervolgens op verbetering van den verkeersweg Kempenaer- straatTcrweeweg aan, o.a. verwijdering van de hooge heg, aldaar, zulks in verband met het laatste plaats gehad hebbende auto-onge luk. De voorzitter zou in geheime zitting nadere mededeelingen daaromtrent doen. De heer Zandbergen vroeg over reparaties aan den Rijnsburgerweg; de voorzitter zegde een onderzoek toe. Daarna ging de raad te omstreeks 11 uur in geheime zitting. GEMEENTELIJKE AANKONDIGINGEN GEMEENTELIJKE HUURVERORDENING. De Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 11 en Juli 1927, is vastgesteld de volgende verordening; Verordening, ter voorkoming van onredelijke opdrijving van huurprijzen van woningen. Artikel 1. Onder woning verstaat deze verorde ning ieder binnen do gemeente gelegen perceel of perceelsgedeelte, dat blijkens zijne inrichting bestemd is, om als afzon derlijke woning to worden gebruikt en waarop de bepalingen der Wet van 26 Maart 1917, Staatsblad 257, zooals die Wet op 18 Juli 1927 luidde, van toepas sing waren. Artikel 2. Het is verboden voor bet gebruik van een woning een hoogere vergoeding, on der welken naam, of in welken vorm ook, hetzij voor zich zelve, betzij voor een derde, betzij als beheerder of bestuurder van een rechtspersoon voor die rechts persoon te bedingen, of aan te nemen, dan den huurprijs, welken do verhuurder op 18 Juli 1927 overeenkomstig de bepa lingen der Wet van 26 Maart 1917, Staatsblad No. 257, zooals die wet op 18 Juli 1927 luidde, zonder nadere goedkeu ring of vaststelling mocht bedingen, of waarvan het bedingen hem op 18 Juli 1927 ingevolge de bepalingen dier Wet bij onherroepelijk geworden uitspraak was toegestaan. Artikel 3. Het is verboden anders dan als ver buurder of huurder ter zake van een huur als in artikel 2 bedoeld, eenige voordeel, hetzij voor zicbzelve, betzij voor een der de, betzij als beheerder of bestuurder van een rechtspersoon voor die rechtspersoon te bedingen, aan te nemen, of te beta len, of zich tot de betaling van zoodanig voordeel te verplichten, tenzij voor zoover dit voordeel een redelijke vergoeding voor daadwerkelijk verrichte diensten vormt. Artikel 4. Het is verboden een woning ter be schikking van een huurder te stellen of te laten, of door een huurder te doen of te laten betrekken op grond van een huur overeenkomst, welke in strijd is met het in deze verordening bepaalde. Artikel 5. Het bepaalde in artikel 2 is niet van toepassing op hem, die handelt na ver kregen goedkeuring van Burgemeester en Wethouders, of, ingeval van beroep, van den Raad. Deze goedkeuring behoort schriftelijk aan Burgemeester en Wethouders te wor den gevraagd. Op de aanvrage om goedkeuring wordt binnen 14 dagen, nadat zij -is ontvangen, een beschikking genomen; bet geven dezer beschikking kan eenmaal voor ten hoog ste 14 dagen worden verdaagd; de be schikking wordt zoo spoedig mogelijk schriftelijk zoowel aan den verhuurder als aan den huurder van de woning me degedeeld. Artikel C. Op de aanvrage om goedkeuring wordt geen beschikking genomen, alvorens het advies is ingewonnen van een daartoe door Burgemeester en Wethouders in te stellen Commissie van 3 leden, en 3 plaatsvervangende leden. De leden en plaatsvervangende léden dezer Commissie worden door Burge meester en Wethouders benoemd en ont slagen. De Gommisie kiest uit haar midden een Voorzitter. De samenstelling der Commissie ge schiedt in dier voege, dat de belangen van huurders en van verhuurders zooveel mo gelijk gelijkelijk in de Commissie zijn ver tegenwoordigd. De Commissie regelt lfare workup een reglement, dat aan de goedlef, van Burgemeester en Wethouders is der worpen. Burgemeester en Wethouders kUD. aan de Commissie een Secretaris voegen. Artikel 7. De goedkeuring wordt alleen goweia indien en yoorzoover inwilliging Vaj aanvrage Burgemeester en Wetboy alle omstandigheden in aanmerking 3 men, onredelijk voorkomt. Artikel 8. De belanghebbende, die zich door dc| schikking van Burgemeester en Wellioy bezwaard gevoelt, kan daarvan binnen dagen, nadat hem die beschikking j3, degedeeld, schriftelijk in beroep k<* bij den Raad. Op het beroep wordt binnen een maj nadat het beroepschrift is ontvaw een beschikking genomen; het geven beschikking kan eenmaal voor ten hoq een maand worden verdaagd; do king wordt zoo spoedig mogelijk schrj lijk aan dengene, die het beroeps* ingediend heeft, medegedeeld. Artikel 9. De goedkeuring in beroep wordt geweigerd, indien en voor zoover ging vap de aanvrage den Raad, .alle standigheden in aanmerking genomen,i redelijk voorkomt. il: ill-. l«a Jat Gei Artikel 10. Overtreding van het bepaalde in <j kelen 2, 3 en 4 wordt gestraft met l. nis van ten hoogste zes dagen, o( p boelo van ten hoogste vijf en t gulden. Artikel 11. Do opsporing van overtreding deze verordening wordt opgedragen; de dienaren der gemeentepolitie en a ambtenaren van het Bouw- en Woniq zicht. Artikel 12. Deze verordening treedt in werkint 19 Juli 1927. Zij vervalt met ingang van 1 1930. Vastgesteld door den Gemeenteraad Leiden, gelet op het advies der i lieids-Commissie, d.d. 11 Juli 1927, 9, in zijne openbare vergadering van Hen Juli 1927. Dc Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUI! De Secretaris, VAN STRIJEN. Zijnde deze verordening aan <le puteerde Staten van Zuid-Holland, i schrift medegedeeld. En is hiervan, krachtens het Raai sluit van 11 Juli 1927 tot liet doen al" digen van deze verordening onmidd nadat zij is vastgesteld, afkondiging schied, waar het behoort, den 12en 1927. A. VAN DE SANDE BAKHUY2 BurgeiÉMj VAN STRIJEN, Secretaris. i LEIDEN. Donderdag. R. K. Bond voor Grooic zinnen, St. Ant. Patronaat, 8.30 uur. ALPHEN AAN D F. N RIJH Donderdag. Vergadering voor do mers Congres Nijmegen, naat 8 uur. HSgemeene fègendi LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdietó apotheken wordt van M a a n d a g 1 IJ a. s. tot en met Zondag 17 Juli genomen door de apotheek van den W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Td 594. VOORSCHOTEN. Geboren; Johanna d. van H. de Gier en J. F. de Graaf. Ondertrouwd; D. A. Th. dc Groot en G. van Leeuwen. Overlcde.n: P. Verhoog echtgen. van C. H. de Ruyter 56 j. OE ÜU^STKEEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Mej. C.hr. Papenhuizen, directrice der landbouwhuishoudschool al hier, is te Woerden benoemd tot leidster van de aldaar opgerichte Landbouwhuis- houdcursus. Tot plaatsvervangend griffier aan het kantongerecht alhier is benoemd mr. J. A. Bisseeuw, alhier. Aanbesteding. Voor het houwen van een nieuw veilingsgebouw en bijkomende werken to Kwintsheul waren laagste in schrijvers voor de som van 128.890 de heeren G. Gesman en C. Zoetemeijer, al hier. BOSKOOP. Staalsplinfer in het oog. Dinsdagmor gen kreeg dc arbeider V. bij z'n werkzaam heden op de scheepswerf van de firma H. alhier, een staalsplinter in het linkeroog. Door een der plaatselijke geneeshceren is de splinter uit het oog verwijdert, en naar wij vernemen zal het geval geen ernstige gevolgen hebben. HAZERSWOUDE. Opbrengst stormramp-collecte. De collecte langs de huizon in dezo gemeente ten behoeve van de getroffenen door den stormramp heeft in hel geheel opgebracht de som van 870.09. LEIDERDORP. Geboren: Gerardusi Theodorus An- tonius z. van S. G. Klomberg en H. Bergs- ma. Louise Maria Adriana d. van J. Verduin en J. C. Zanen. UIT NIEUWKOOP EN N90RDEK Stadsvuil vcor demping en grond verbetering. In de bijdrage „Uit Nieuwkoop en den", opgenomen in het blad van jl behoort de volgende verbetering den aangebracht. Onder Zierikzee worde gelezen 9! Zierikzee. Het stadsvuil won selmatig gebezigd voor het dempen putten, plassen, enz. Wanneer dc is voltrokken, wordt een Laag grond bracht en aldus wordt beste grond gen. Deze wijze van werken geeft alle opzichten gunstig resultaat, aldus verkregen gronden groeit all lengewoon- goed. Voor den plaatsnaam Zierikzee men te lezen Leeuwarden en voor plaatsnaam 's-Gravenhagé: zonde. ZWAMMERDAM. Personalia. Tot Penningm eed® den polder de Broek vel der en Vet!» alhier, is benoemd de Heer P. Krrf rQ in plaats van den Heer B. de Wit. Voor bet eind-examen der Ckr. met 5-jarigen cursus is geslaagd dc P. Koster. LEIDEN. Ondertrouwd: J. A. Rieboe» 28 j. en A. Boom jd. 22 j. J- Hceman jm. 30 j. en J. M. E. dc j.d. 24 j. Ph. v. d. Steen jm. -*1 N. S. J. Karstens jd. 22 j. hoff jm 30 j. en S. C. Knottet jd H. L. Jansen jm. 30 j. 011 H Pieck jd. 27 j. L. G. Weyers ij A. H. v Zijl jd. 25 j. G. Jr,: jm. 23 j. en H. J. M. Crama jd.23 N. Taverne jm. 21 j. en P. de 20 j. H. Smittenaar jm. 31 Jj Cupido jd. 28 j. J. L. StokbuJ? 28 j. en B. Feijn jd. 25 j. f dijn jm 23 j. en B. E. v. LeeuWeDjf C. Vcrlind jm. 24 j. en C. G. jd. 21 j.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2