WAALS INGEZONDEN MEDEOEELING Het H. W. CAHEN. INGEZONDEN MEOEDEELING Mantels, Complets, Japonnen, Kinderjurken, enz. ZIET ONZE ETALAGES beroep op den raad, docïï ziet geen an deren weg De heer Eer d m a n s trekt zijn amen dement terug Art. 8 wordt daarna in stemming ge bracht en aangenomen met 25 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heerem Wilbrink, Bergers, v. d. Reijden en Spendel. De arlt. 9 en 10 worden zonder bespre king of hoofdelijke stemming aangeno men. Bij art. 12 is een amendement-v. Eck-v. Stralen om de verordening vast te stellen tot 1 Jan. 1930. De heer v. Stralen is van meening, dat later de verordening alleen kan wor den ingetrokken als er iets veranderd zal zijn en dat zal niet het geval zijn, nauwe lijks Wi jaar later. Do V o o r z. antwoordt, dat de termijn op 1 Jan. 1929 is gezet, omdat het gemak kelijk is een verordening te verlengen, doch men er niet zoo gauw toe overgaat om een bestaande verordening af te schaffen. Het amendement wordt echter aangeno men met 16 tegen 18 stemmen. Voor stemden de S. D .A. P., de Vrijz.- Dem., mevr. Dietrichde Rooy en de hee- ren Heemskerk, Eikerbout, Eerdmans en Schoncveld. Het aldus geamendeerde artikel wordt z. h. st. aangenomen. De geheele verordening wordt daarna in stemming gebracht en aangenomen met 16-13 stemmen. Tegen stemden: de 4 wethouders en de heeren Mulder, v. Hamel, Wilbrink, van Rosmalen, Bergers, v. d. Reijden, Huur man, Spendel en Deumer. Daarna wordt behandeld punt 8 sub b. om de verordening terstond af te kondi- gen. De V o o r z. zegt, dat de commissie voor de strafverordeningen zich thans daarte gen verklaart, omdat dan aan Ged. Stat ten de gelegenheid wordt ontnomen om de verordening te schorsen. Wanneer een verordening eenmaal af gekondigd is, kunnen Ged. Staten de ver ordening alleen ter vernietiging bij de Kroon voordragen en zoo schorsing be werken. Het is niet gewenscht de instantie van Ged. Staten te passeeren. Namens de meer derheid van de commissie v. d. strafveror deningen adviseert spr. dit gedeelte van het voorstel niet aan te nemen. Anders zal spr. overwegen of hij de be voegde autoriteiten niet behoort te waar schuwen. Een burgemeester heeft nog an dere plichten ,dan die tegenover den ge meenteraad. De hoer v. E c k heeft niets vernomen, van zulk een omkeering in de opinie v. d. commissie v. d. strafverordeningen. Aan spr. is niets gevraagd. De raad heeft niets te maken met een eventueele schorsing door Ged. Staten. Wij doen niets anders dan gebruik maken van ons recht. Wij maken een verordening en willen die zoo gauw mogelijk toepassen. Willen Ged. Staten de verordening schor een, dan moeten zij dat weten. Do Voorz. zegt, dat de raad thans aan Ged. Staten een gelegenheid tot schor sing gaat ontnemen. Dat aobt spr. niot fair. De heer Eiker bout: B. en W. heb ben lang genoeg getraineerd. De moge lijkheid bestaat, dat na opheffing der rijks wetten een maand lang de vrijheid voor elkeen bestaan zal om zijn huur naar willekeur te verhoogen. Dan komt de heele verordening op losse schroeven te staan. Alles is eigenlijk een onbegonnen werk. Maar nu wij er eenmaal aan begonnen Zijn, moeten wij doorzetten. De Voorz. ontkent, dat de huren, die tijdens de schorsing van de verordening tol stand komen, kunnen worden gehand haafd. Mevr. v. 11 a 11 i e-v. E m b d e n ge looft, dat het de taak van een burgemees ter is om de besluiten van den raad uit te yoeren. Spr. acht het 't beste, als de burge meester zich niet in een wespennest steekt, doch zich in deze houdt aan de zijde van den raad. De Voorz. wijst op art. 70 2e lid der Gemeentewett. Spr. meent staatsrechtelijk verplicht te zijn Ged. Staten te waar schuwen. De heer Eikerbout meent, dat er geen aanleiding is, dat Ged. Staten ook voor ons de gelegenheid moeten hebben om de verordening te schorsen. Bij de stemming wordt dit gedeelte van het voorstel aangenomen met 16 tegen 13 stemmen, zoodat de verordening onmid dellijk na hare vaststelling is afgekon digd. Vóór stemden de S. D. A. P.. de Vrijz.- Democraten, mevr. Dietrichde Rooy en de heeren Heemskerk, v. Tol, Eikerbout, Eerdmans en Schoneveld. De Voorzitter wil daarna overgaan tot punt 9, doch de heer Huurman doet een voorstel van orde. Het Is n.l. al kwart voor 6. De Voorz. had al reeds het fatale woord [uitgesproken: „Ik schors de vergadering tottoen do heer Huurman tot groote opluchting van de bijna gaar gestoofde pers uitriep: „Neen, meneer de voorzit ter, ik stel voor, om de restecrende 3 pun ten maar uit te stellen tot een volgende vergadering." De heer Spendel steunt het voorstel; 'daar hem beleend is, dat verschillende zij ner fractiegcnooton vanavond niet aan wezig kunnen zijn.Maar do hoeren v. S t r a len, Dubboldeman en Groene- y e 1 d hadden hun zinnen gezot op een praatavondje. De eerste wilde antwoord op zijn interpellatie, do tweede zei: „Vol gende maal zijn we op vacantie", en de derde beweerde, dat de raad tegenwoor dig toch al zoo weinig af maakte. Met spanning werd de uitslag van de •temming afgewacht en het bleek, dat de meorderheid van den raad (1413) geen zin had, om ook den avoEd door te bren gen in de broeikas van de raadszaal. Vreemd genoeg hadden allen opeens zoo'n eetlust, dat alle appetijt voor de rondvraag ïerdwenen was. Daarna sluiting. (Alle auteursrechten voorbehouden). Het grootst succes in het leven Zal een CHANCE-COSTUUM U geven, CHANCE bij de meisjes, die gij bekoort Door de snit van Uw pakje, het model [en de soort. In zoo'n CHANCE-COSTUUM gekleed Verschijnt ge overal up to date. Echter ook overigens in het leven Zal «oo'n Costuum U voldoening geven, Want in den strijd om het bestaan Komt het vooral op Uw kleeding aan. In zoo'n CHANCE-COSTUUM gekleed, Verschijnt ge overal up to date. Wilt ge graag carrière maken, Wilt ge Bucces in al Uw zaken, Wilt ge, dat men U graag mag Kom dan DAARIN voor den dag, ln zoo'n CHANCE-COSTUUM gekleed, Verschijnt ge overal up to date. Het leven is als een loterij, Een massa nieten zijn er bij, Een groote prijs valt hem te beurt Die CHANCE-waardig wordt gekeurd. In zoo'n CHANCE-COSTUUM gekleed, Verschijnt ge overal up to date. Van zoo'n CHANCE-PAK keurig lijn, Kunt ook gij de drager zijn, Ver behoeft ge niet te loopen Bij CAHEN moet ge 't koopen In zoo'n CHANCE-COSTUUM gekleed, Verschijnt ge overal up to date. G e mengde Berichten ONGELUKKEN. Verdronken. De arbeider bij de Zuiderzeewerken op Wieringen G. V. is bij het baden in zoo Tor&rortien. Te Hattem is het 2-jarig dochtertje van den heer R. te water geraakt en ver dronken. In de „Leemputten" onder Oosterhout (N.-B.) geraakte do 75-jarige H. S. te wa ter en verdronk. Sedert Dinsdagmorgen van de vorige week. werd te Wijk bij Duurstedo vermist de 16-jarige zoon van den arbeider van Eek. De politie stelde een onderzoek in doch zonder resultaat. Uit Gulemborg werd Za terdagavond gemeld, dat het lijk van den vermisten jongen, aldaar uit de rivier de Lek was opgehaald. Te Schore is de 21-jarige mej. J. B. uit Kapelle, bij het baden in do Schelde verdronken. Te Wilnis is het 5-jarig dochtertje van den veehouder H. te water geraakt en verdronken. Nog bijtijds gered. Bij het baden in zee is de 19-jarige R- V. aan het strand te Kijkduin in een kolk terecht gekomen, zoodat zij ernstig in ge vaar verkeerde. Door een onbekend geble ven persoon werd zij gered en op het strand gébracht. Zij was in bewusteloozen toestand. Nadat zij het bewustzijn weer had teruggekregen, kon zij naar huis worden gebracht. Nederlander in België verongelukt. Tengevolge van een auto-ongeval, hem Zondag te Gent (België) overkomen, is dien dag overleden mr. H. Th. M. Muller Brands. 31 jaar oud, advocaat en procu reur te Haarlem, bestuurslid van de afdee- bng Haarlem van het Genootschap tot ze delijke verbetering van gevangenen en eer ste plaatsvervanger op de r. k. lijst voor de gemeenteraadsverkiezingen. Tramwagen te Haarlem ontspoord. Gisterenmiddag ontspoorde op het Sta tionsplein bij den Kruisweg te Haarlem een motorwagen van de N. Z. H. T. M. Het volgrijtuig duwde den wagen dwars over de rails, waardoor de keien bij tientallen uit den straatweg werden gedrukt. Door het. ontspoorde rijtuig werd het verkeer op alle tramlijnen op het plein, voorts op de beide lijnen SchotenHaarlemHeemste de, de ceintuurbaan en de lijnen naar Over- veen en Bloemendaal gestremd. Er ge beurden geen persoonlijke ongelukken. Doordat de passagiers konden overstappen op andere wagens, werden de diensten nog onderhouden. Door bijen aangevallen. Zaterdagmiddag is te Amstelveen een jonge dame door bijen aangevallen en zoo danig in het'gelaat gestoken, dat onmid dellijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. GROOTE UITSLAANDE BRAND TE ZAANDAM. De schade op 50.000 geschat. Men meldt ons uit Zaandam: Gisteravond heeft alhier een felle uit- filaande brand gewoed op bet fc.g. eiland tusschen. de Oude Zeehaven en bet Ka naal. Te ruim half negen zag men vlammen uitslaan uit bet machine-gebouw van den houthandel en zagerij „Be Roode Leeuw" van de N.V. Houthandel v. h. F. en G. Gras. In een oogenblik tijds was ook do zagerij aangetast, waarna de naastgelegen loods die geheel gevuld was met hout het- zelfdo lot onderging. Het bleek, dat de brand ontstaan was in de machinekamer. Kort daarop sloegen de vlammen over naar de zagerij en do aangrenzende loods, wélke geheel met hout was gevuld, zoodat binnen korten tijd de vlammen over een groote breedte oplaaiden. Het leek van de Prins Hen drikkade af gezien wel een vuurwerk. De vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat weldra ook een tweede, geheel met bout gewilde loods, welke door een haven van de eerste gescheiden was, in brand ge raakte. Het gelukte dc brandweer deze te be houden, doch de loods zoowel als de hout- voorraad beliepen belangrijke schade. Do drie genoemde gebouwen, de machineka mer, zagerij en houten loods, met den ge- heelen daarin opgeslagen voorraad, brand den af. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. Te halfvijf was bet perso neel naar huis gegaan, alles, naar men meende, in de beste orde achterlatend. Vermoed wordt dat óf het heetloopen van den motor óf wel korsluiting de reden' van den brand is geweest. Men bad nl. juist dien dag den motor gerepareerd. De schade wordt op 50.000 geschat. ONWEER EN WINDHOOS BOVEN RHENEN. Maandagmiddag omstreeks vier uur heeft boven Rhenen en omgeving een on weer gewoed, dat gepaard ging met hevi ge regens en windvlagen. Op enkele punten in Rhenen, Wageningen en Amerongen is schade aangericht door het afwaaien van dakpannen, het ontwortelen van boomen en het hier en daar inwaaien van ruiten. De meeste schade heeft geleden het veer huis te Rhenen, waarvan de waranda af sloeg. Ook de pont geraakte onklaar en moest eenigen tijd buiten dienst wotrden gesteld. Eenige hooischelven woeien om. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Eenige schapen, welke de windhoos op haar weg ontmoette, werden in het water geslingerd. De beesten waren spoedig weer op den beganen grond. Het verschijnsel duurde slechts een oogenblik. Veel schade werd er verder niet aangericht. Onder de bevolking heerschte eenige onrust. Hoog water. Twente heeft weer van hoog water te lij den. De oevers van Schipbeek, Bolksbeek en Berjcel-zijn weer overstroomd. Vele boer derijen staan weer blank. Mishandeling. Zondagavond is te Leur (gem. Etten en Leur) na aflooD van de kermis de 21-jari- ge M. S. ernstig gewond door messteken. In verband daarmee is de 48-jarige G. L. aangehouden. S. en L. hadden 's middags een woordenwisseling gehad. Oneerlijke dienstbode. De Nijmeesche politie heeft de dienst bode P. aangehouden, die ten nadeele van de familie, waarbij zij diende, geld heeft ontvreemd. Op haar kamer werd ongeveer f 100 in beslag genomen. Vroclijke raadsvergaderingen. Te Haarlem is tot Raadslid gekozen P. Oversteegen als -vertegenwoordiger der anti-stemdwang-partij. Hij vertelde aan de „0. H. Crt.", dat hij er wel voor zorgen zal, dat de Raadszittingen voortaan meer populariteit zullen verkrijgen onder de be volking dan tot nu toe. Hij zal zich strikt houden aan het ,,ge- raeenteprogram" van zijn partij, zoodat er vroolijke, prettige en niet saaie vergade ringen zullen komen. Hij zal de eerste zitting van den nieuwen raad bijwonen met hoogen hoed en op klompen en een maidenspeech houden die sprankelen zal van humor en vroolijkheid BuitenS. Berichten ONGELUKKEN. DE CATASTROPHE IN SAKSEN. De burgemeester van Glashütte vertelt. Alles door het water weggevaagd. De burgemeester van Glashütte heeft omtrent de catastrophe in zijn gemeente 't volgende medegedeeld: „Vrijdagavond acht uur kreeg ik be richt, dat er hoogwater-gevaar bestond. Ik alarmeerde onmiddellijk de brandweer en reserveerde in het stadhuis alle telefoon leidingen, om de lager gelegen plaatsen te kunnen waarschuwen. Wel is waar weigerl de de telefoon van tijd tot tijd, maar niet temin konden wij verschillende dorpen waarschuwen. Om tien uur kwam er weer bericht binnen, evenals om elf uur. Bij ons steeg het water slechts weinig, zoodat wij niet aan een ernstig gevaar geloofden. Toen meldde evenwel een beambte, dat er veel hout door de Müglilz werd meege voerd en dat. de brug bij het postkantoor bedreigd werd. Wij sloten de brug af. Op hetzelfde oogenblik moesten wij echter reeds vluchten. Ik waarschuwde het stad huis, dat ieder zich in veiligheid moest brengen. Zes man bevonden zich op de benedenverdieping. Zij konden met behulp van touwen Baar boven klimmen. Maar zij zagen er vreeselijk uit, daar het water ben met geweld tegen den muur bad gesla gen. Eenschadovan 20a30millioen. Toen volgde slag op slag. Huizen stort ten in. De Müglitz trad buiten baar oevers. Tot halfdrie 's nachts bleef het water voortdurend wassen. Toen zakte bet weer geleidelijk. Eerst toen de dag aanbrak, za- gen wij, welk een onheil er was aange richt. Glashütte beeft twaalf dooden te be treuren; acht hunner zijn reeds gevonden. De schade, die in. het verwoeste .gebied is aangericht, bedraagt naar ruwe schatting twintig a dertig millioen mark. Uit Laucnstein wordt gemeld, dat daar, waar zich nog drie dagen geleden de groo te straatweg van Dresden naar Lauen- stein bevond, thans een drie a vier meter diepe en kilometers lange kloof gaapt, waardoor bet bruine water van de Müglitz stroomt. De schade, die te Laucnstein en omgeving is aangericht, grenst aan het fantastische. Het water vernielde alles, wat het op zijn weg ontmoette. Boomen, eteenen dijken, betonnen muren, alles is weggevaagd. Het station Lauenstein be staat niet meer; slechts bet stationsgebouw zelf is als door een wonder blijven staan. IJzeren spoorbruggen, spoordijken en rails zijn evenwel verdwenen; zelfs de overblijf selen ervan zijn niiet meer te zien. Slechts 'n verborgen rail of een dwarslegger ziet men ergens in een korenveld liggen. Op bet station Lauenstein stond een goederentrein. Deze werd enkele meters verder op straat geworpen. Een wagon was losgeraakt en het water speelde er mede als met een bal. Thans ligt do zware ijze ren wagon als papier verfrommeld een kilometer van het station dwars over den weg, althans wat eens een weg was. Naar Lauenstein stroomden tal van nieuwsgierigen uit Dresden, de meesten per fiets. Zij konden echter niet naar de plaats des onheils fietsen, omdat er geen weg meer is. Daarom namen zij hun rij wielen op de schouders en klommen zij de bergen in. Daar heeft zich op denzelfden dag een levensgevaarlijk pad gevormd, waarlangs men zich naar Lauenstein kan begeven. Éfet tooneel doet denken aan een slag veld. De meubels zijn uit de huizen wegge spoeld; in de bovenverdiepingen der bui zen ligt het slijk nog meters hoog. Nabij Neuendorf had men een groot betonnen gebouw opgetrokken, dat eerst onlangs vol tooid was en honderdduizend mark had gekost. Binnen enkele seconden was het totaal verdwenen. Het staat vast, dat te Lauenstein min stens tien personen zijn omgekomen. Men vreest echter, dat er nog twee anderen gedood zijn, zoodat het aantal slachtoffers van de ramp hier twaalf zou bedragen. In één enkel huis zijn acht personen door het water verrast en verdronken. Te Ba- renstein zijn drie brandweerlieden omge komen. In den slaap verdronken. Te Gottleuba sliepen in een loods zeven wegarbeiders. Plotseling werd de loods door het water aangegrepen en ver weg geslingerd. Alle zeven verdronken. Een steenfabriek, waar bonderden K.G. zware bazeltblokken uit de bergen verwerkt wer den, werd geheel vernield. Een omgeval len zware ijzeren kraan steekt nog slechts als een zwart geraamte uit het modderige water. Tusschen Teplitz en Bodenhach heeft het onweer eveneens groote verwoestingen aangericht, doch gelukkig zijn hier geen menschenlevens te betreuren. Bij Geising is de Duitsch-TsjechorSlowakische grens versperd; er is geen doorkomen aan. Ook bij Graupen-en andere plaatsen is de weg gebarricadeerd. De slachtoffers. Volgens officieele gegevens bedraagt het aantal dooden in het district Pirna 113 in het district Dippoldswald 32. In het ge heel zijn hij de onwoerscalastrofe van j.l. Vrijdag dus 145 menschen omgekomen. Men hoopt, dat deze verliezenlijst geen verhoo ging van beteekenis meer zal ondergaan. Het herstel van de schade. Do Duitsche rijksminister van Financiën heeft zijn co'lega van Binnenlandsche Za ken een bedrag van twee millioen mark ter beschikking gesteld voor onmiddellijke eerste-hulp-verlecning aan de slachtoffers in de geteisterde Saksische en Pruisische gebieden. Voorts heeft de Saksishce staatsregec- ring, ten einde den wederopbouw in één band te brengen, den Saksisclien minister president Heklt tot staatscommissaris voor de verwoeste gebieden benoemd. Ten einde in de toekomst soortgelijke catastrophes te voorkomen, zal thans ein delijk worden overgegaan tot den bouw dér reeds sedert vele jaren verlangde stuwdammen, hoewel deskundigen op dit gebied beweren, dat ook stuwdammen hier niet veel zullen helpen. De grootste schade is namelijk niet door het water aangericht, doch door boomslammen, die door den woes ten stroom werden meegevoerd. Do Saksische regeering heeft een oproep gepubliceerd, waarin zij om bijdragen voor den wederopbouw verzoekt, terwijl drie spoorwegverbindingen, twee tramlijnen en een smal-spoorbaan met alle bruggen, spoordijken enz. opnieuw aangelegd moeten worden. Voorts is een aantal groote fa brieken vernield, niet slechts te Glashütte, waar voornamelijk de horloge-industrie een zwaren slag heeft gekregen, doch ook te Berggieshübel. Verder moeten overal straatwegen worden vernieuwd, terwijl gas waterleiding en electrisch licht niet meer aanwezig zijn. nierbij komt dan nog de enorme schade, die door particulieren is ge leden; zoo verloor iemand bij de overstroo ming van een hem toebehoorenden stal niet minder dan 60 paarden. HEVIG ONWEER BOVEN LONDEN. Straten onder water. Br an ii en op verschilledde punten. Na een drukkend heeten morgen is gis terenmiddag een hevig onweer boven Lon den losgebarsten. Het werd zoo donker, dat in de City-kantoorgebouwen en in het par lementsgebouw om drie uur licht moest worden aangestoken. Later viel zoo een zware slagregen neer, dat vooral in het zuiden van ide stad in vele straten het wa ter ruim 30 c.M. hoog stond. Voor de voetgangers waren de straten op vele plaatsen onbegaanbaar. Het tram- Al onze voorradige zijn belangrijk in prijs VERLAAGD. Haarlestimerslr. 114 en ondergrondverkeer moest in enkele wi- ken worden stopgezet, terwijl de autobus sen tot over de assen in het water stondei Twee autobussen werden door het lang een hellende straat neerstortende water ou vergeworpen. Door het inslaan van den bliksem onl stonden op verscheidene plaatsen brandei: ook een vijftal fabriekschoorsteenen w«{ door den bliksem getroffen, doch persooi- lijke ongelukken kwamen niet voor HEVIGE AARDBEVING IN PALESTINA. Talrijke slachtoffers. Groote materieele schade. Uit Jerusalem wordt geseind: Door m aardbeving werd te Jeruzalem. Jericti Nablus en andere plaatsen belangrijke nu- terieele schade aangericht, terwijl een gr«i aantal slachtoffers valt te betreuren I» kleine koepel van de basiliek van het l Graf is gescheurd. Hagelstorm in Canada. Vele huizen v e r n i o 1 d Uit. Toronto wordt gemeld: Een vrees lijke hagelstorm heeft in verschillende len van de provincie Albert#- aanzienlij! schade aangericht, een aantal persom werd gewond. Talrijke kantoorgebouwen! huizen in de steden zijn vernield, terw <>ok boerderijen schade hebben geloden e de oogst werd vernield. Hevige stormen in de Zwitsersche Jen Hevige stormen hebben in do Zvvilsa sclie Jura gewoed, de telefonische verbii dingen zijn verbroken en de treinen^ ondervindt groote vertraging. Monlrs i.ad te lijden van een wolkbreuk, waardM bet water de huizen binnenstroomde, te wijl in het geheele gebied groote ich» aan den oogst werd aangericht. Ook uit vele andere deelen van het lai worden zware stormen gemeld. Op plaatsen is het te velde staande gewas? heel vernield. In Normandië, hel depart ment du Nord en l'Isle de France zijn tb schillende rivieren buiten de oevers gein den en is veel vee verdronken. Vader met vier kinderen cm het leven gekomen. Naar de bladen uit Rome vernemen door de ontploffing van eén hom een? deelte van een ïiuis vernield. Een vafc met vier kinderen kwamen hierbij om; a vijfde kind, één jaar oud, bleef ongedeeri Dcod en vernieling in het Tsjechische grensgebied. Gedurende de afgdoopen dagen h* ook het noordelijk deal van Boheraen <k onweer en wolkbreuk te lijden gehad. bij Königswald werden zeven personen t dood. Veel vee. is verdronken en de e:; werd gedeeltelijk vernield. Te Bodenk zijn drie personen -venlronken. Op schillende plaatsen zijn de rivierdijk doorgebroken, werden bruggen en hu11 vernield en -leden de spoorwegen schade. Gevreesd wordt, dat de schade" grooter is, dan op het oogenblik bekend daar de telefonische cn telegrafische bindingen zijn verbroken „Zwakke" sekse! Miss Lisa Linidslrom. is een klein .Ac kaansch zwemstertjo van veertien jaar,*; jongste verrichtingen haar een roenw carrière doen voorspellen, schitteren» wellicht dan die barer thans oudere go's, do Olympische kampioenen. Maar keteekent sport bij wat zij zoo juift presteerd heeft! Een man van meer dan 90 kilo v;'. het punt te verdrinken. Twee jongen- waren hem nagesprongen, maar h»53 bespeurd, dat de .redding bun krach"5 boven ging. Het meisje sprong te water. en_ waar de „sterke" sekse had gefaald. de de zwakke bij de eerste poging- W van 180 pond werd gered door hetP stertje van veertien jaar. dat geen woog!

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4