WAALS INGEZONDEN MEDEDEELING Mantels, Complets, Japonnen, Kinderjurken, enz. ZIET ONZE ETALAGES en een boom bekneld. Beide voertuigen za ten zoo vast als een muur. De boom helde over naar de andere trambaan, zoodat 1 et verkeer van de tram in beide richtingen was gestremd. De brandweer werd ge waarschuwd. die er geen andere kans op zag om de beide voertuigen te bevrijden, dan den booin af te zagen. Zoowel de tram als de vrachtauto blelcen beschadigd, maar ei waren geen persoonlijke ongelukken te betreuren. Auto te water. Vermoedelijk ten gevolge van onbekwaam hcid van den chauffeur geraakte een auto, waarin vijf personen gezeten waren, op de Zuwe, te Mijdrecht, aan het slingeren en reed daarbij, juist tusschen twee boomen door, den berm op. Doordat met groote vaart werd gereden, kon de wagen ook hier nog niet tot stilstand worden gebracht en schoof de geheele zaak de sloot in, hetgeen nog met zoo'n vaart geschiedde, dat het voorstuk van den auto aan de overzijdein bet land drong. De inzittenden wisten zich uit hun benarde positit te Tedden, allen bleven ongedeerd. De auto werd zoo goed als geheel vernield. Auto tegen een boom. Gisteravond 10 uur reed op den Rot- terdamschen weg te Delft, even voorbij de Lijm- en Gelatinefabriek, een auto van den hem: Heyblom uit Vlaardingen, waar in 6 personen, in de richting Rotterdam. Een achter deze aankomende auto wilde passeeren, doch de bestuurder daarvan bemerkte, dat op hetzelfde oogenblik een auto van Rotterdam kwam. Daar pas seeren voor drie auto's niet mogelijk is, haalde de chauffeur meer naar rechts uit, met het gevolg, dat hij de auto van den heer H. een duw gaf, en deze in volle vaart tegen een boom reed. De heer Bakker uit Vlaardingen, die naast den chauffeur zat, vloog door de voorruit en werd ernstig aan het hoofd gewond. Met een passeerenden particu- liero auto werd hij naar het ziekenhuis Bethel te Delft vervoerd en daar ter ver pleging opgenomen. Van de overige inzittenden werd een dame aan den arm verwond. Ook de chauffeur klaagde over inwendige pijn. Zij werden me de politie-auto naar Delft vervoerd en verbonden. De bestuurder van de auto, die de oorzaak van het on geval was, reed, zonder zich er iets van aan te trekken, snel verder. De politie meent hem echter wel te kunnen achter halen. Het wrak van de onherstelbaar beschadigde auto, is door den heer J. de Graaf met behulp van een kraanwagen, naar Vlaardingen vervoerd. Een auto op de spoorlijn. Woensdagavond geraakte nabij Geleen 'do motor van een vrachtauto onklaar op de spoorlijn. Omstreeks 8 uur kwam uit de richting Sittard een goederentrein. De auto was niet verwijderd. Een conducteur van den arbeiderstrein, die op tijd had kunnen stoppen, ging den goederentrein tegemoet met een roode vlag. Het was echter te laat, de goederentrein reed op de vrachtauto en vernielde dezen geheel. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Door den bliksem getroffen. Bij een hevig onweer te Stavenisse, •dat slechts kort duurde, is de 24-jarige mej. L. Q., op de fiets huiswaarts kee- rende, door den bliksem getroffen en ge dood. Verdronken. Te Lippenhuizen is de 27-jarige melk- vaarder J. B. uit zijn boot in de Com pa g- nonsvaart gevallen en verdronken. Het 4-jarig zoontje van den winkelier S. Lanting te Bozum is in eene sloot ver dronken. Bij de Burgervlotbrug onder de ge meente Zijpe is in het Noord-Hollandsch Kanaal verdronken zekere G. uit Alkmaar. De Sch. 105 in nood. Woensdag is een ongeveer 70-jarigo schipper met de vlet Sch. No. 105 uit Hoek van Holland vertrokken naar Sche- veningen. Hij had ongeveer drie ton haring aan boord, die hij, langs de kust varend, naar Schcveningen wilde overbrengen. Door het slechte weer overvallen, werd hij zee ingedreven, waarbij het hem niet gelukte verbinding met andere booten te krijgen. Den gheelen nacht heeft hij al leen op zee rondgezwalkt. Gistermorgen bevond hij zich op de hoogte van Kat wijk aan Zee, waar de noodseinen die hij gaf werden opgemerkt. Stuurman van der Plas, alsmede van Vlieland en een derde begaven zich met de reddingsboot naar den in nood verkee renden schipper. Hoewel de branding vrij sterk was, ge lukte het de vlet met schipper en lading veilig te Katwijk op het strand te krijgen Schip op een pier gcloopen. Het inkomende Grieksche stoomschip Marionga Mantaca. ledig van Havre ko mende, is gisterenmorgen op den kop van de Noordorpier te Hoek van Holland op de steenen gelo'open. De reddingssteiger werd daarbij beschadigd. De sleepboot Ro zenburg kreeg een tros in do schroef en kon geen hulp verleenen. Later is de ge strande boot door de sleepbooten Oostzee en Hudson vlot gesleept. Een geheimzinnige geschiedenis. Gisterenmorgen omstreeks half tien was do Lange Vijverberg te 's-Gravenhage, ter hoogte van het nieuwe flatgebouw in rep cn roer. Voor 'n zich daar bevindend heerenhuis stond de bekende rood-bruine politie-auto, surveilleerde de motorbrigade en zorgde een agent voor het vrijhouden van den rijweg, waar vele voorbijgangers stil bleven staan en elkaar afvroegen, wat er nu wel eigenlijk gebeurd was? Maar niemand wist de ware toedracht van ide zaak. Na informaties te bevoegder plaatse te hebben ingewonnen bleek het „Vad." het volgende: In het heerenhuis Lange Vijverberg 18 woont een zekere juffrouw H. Deze juf frouw was huishoudster geweest bij Baron Gevers, die, toen hij voor ongeveer dertig jaren als gezant naar Berlijn vertrok zijn huis, benevens een aardig spaarpotje voor vruchtgebruik in het bezit van de huis houdster achterliet, echter onder dien ver stande, dat, wanneer zij kwam te overlij den het huis weer aan den baron of diens familie zou terugkomen. De eerste jaren ging alles goed, maar nadien vervreemdde de vrouw steeds meer van de buitenwereld, waarvan zij zich ten slotte geheel afkeerde. Zoo leefde zij vele jaren voort, als een zonderling, en zoo sterk voerde zij dit door, dat zelfs haar buren beweerden, dat het huis onbewoond was! Altijd waren do blin den gesloten, men had nooit een bakker of een melkboer gezien, van buiten werd het huis nooit schoongemaakt en schijnbaar in wendig ook niet, althans een vuilnisbak was een voorwerp, waarvan do buren zich niet konden herinneren het ooit voor perceel no. 18 te hebben zien' staan. Niemand vermoedde echter welke tragi sche gebeurtenissen zich in het statige heerenhuis afspeelden. De vrouw toch werd langzamerhand niet wel bij het hoofd. Zij werd daarbij buitengewoon gierig, zoo zelfs, dat zij haar belasting niet meer be talen wilde. Maar men kan lang zich van do buitenwereld afgezonderd houden en doen alsof men niet meer bestaat, maar de fiscus komt overal achter. En deze wilde ook hebben, wat hem toekwam: Inkomsten-, Vermogens- en Grondbelasting. Op het bel len van den deurwaarder werd door de vrouw niet opengedaan, zoodat de hulp van de politie moest worden ingeroepen, die het geval niet zoo heel erg vreemd vond. Eenige jaren geleden wend nl. een buitenbrand gealarmeerd in den tuin van de woning en bleek het, dat de vrouw er een eigen vuilverbranding op na hield, waarvoor zij een bepaald gedeelte van den tuin gereserveerd had! De politie was dus al eenigszins op de hoogte van de vreemde gedragingen van de vrouw. Deze deed dan, wanneer de agenten sommeerden de deur te openen, direct open. Toen zij echter merkte, dat de agenten in burger waren, liet zij sommee- ren en hield zij zich doof. Toen de politie en de deurwaarder toe gelaten waren kreeg de politie een stort vloed van woorden aan te hooren, als: Jul lie hooren hier niet. Dit huis is te mooi voor jullie. Op de markt hooren jullie thuis, niet in dit deftige heerenhuis. Maar hét slot was dan altijd, dat de vrouw brom mend verdween, om het geld te gaan halen. In d'r eentje ging ze dan een donkere ka mer binnen het geheele huis was trou wens donker, alle ramen waren hermetisch gesloten! waar haar geld was om terug te komen met een handvol bankbiljetten, die zij voor de voeten van den deurwaarder gooide. Zonder iets te zeggen verdween zij dan naar de eerste étage. Dit spelletje her haalde zich telkens. Eenige malen in het jaar trokken de commissaris van politie Kramer en de deurwaarder er op uit om gezamenlijk het geld te innen. De politie was echter wat bezorgd over het lot van de oude, zij was 67 jaar ge worden huishoudster, die over ruime geldmiddelen scheen te beschikken. Zij stelde pogingen in het werk om de juf-j frouw onder curateele te stellen, wat ech ter mislukte. Den vroegeren meester van de juffrouw, Baron Gevers, bereikte echter het bericht in welken toestand de huishoudster zich bevond, hij greep in en zorgde er voor dat zij naar de Ramaerkliniek van de stichting Oud Rozenburg werd overgebracht ter ob servatie. Zoo gebeurde het, dat een agent commis saris Kramer rapporteerde, dat de juffrouw door de Eerste Hulp was weggehaald en de heer Kramer dacht, dat nu het geheele geval met het weghalen van de juffrouw wel zou zijn afgeloopen. Dit bleek echter niet waar te zijn. De huishoudster werd na eenigen tijd ont slagen en zij begaf zich naar haar familie in Beverwijk. Zij had echter in het huis aan den Langen Vijverberg eenige waarde volle voorwerpen achtergelaten, welke haar eigendom waren. Dus verzocht zij twee mannen deze te gaan halen, wat ook beurde. Het slot van de geschiedenis speelde zich nu gisterenmorgen aan het huis af. Toen de mannen er kwamen, vonden zij do deur dicht. Goede raad was duur. Zij deden vervolgens alsof zij werklieden wa ren en sloegen een raam in om te trachten op die wijze naar binnen te komen. Juist toen zij door het raam kropen, passeerde ter plaatse een inspecteur der recherche, die van de geheele voorgeschiedenis niets wist en het vreemd vond, dat de mannen zich op een dergelijke wijze toegang tot een onbewoond huis verschaften. Hij vroeg cm assistentie en een politie auto met een aantal agenten was spoedig ter plaatse. De omgeving werd afgezet en de agenten drongen het huis binnen en vonden daar de werklieden, die niet in het bezit van een machtiging waren en zich tevens niet volledig konden legitimeeren. Men vond het dan ook niet raadzaam den mannen toe te staan de voorwerpen mee te nemen en pas toen de advocaat van den baron, den meester van de huishouding er in gekend was. werd het eigendom van juffrouw H naar Beverwijk overgebracht. Er is nu een politiepost voor de woning geplaatst om te voorkomen, dat onbevoeg den zich toegang verschaffen tot het nr verlaten heerenhuis. Nader wordt gemeld, dat Mej. H. niet bij baron Gevers, onzen gewezen gezant te Berlijn^ huishoudster is geweest, doch bij diens oom, wiens titel op hem over ging met do erfenis. Deze oom had per testament bepaald dat mej. H. tot haar dood in het huis aan den Langen Vijver berg mocht wonen, welks inboedel hij haar schonk met een kapitaaltje. Ernstig gevolg van een mishandeling. Woensdagavond laat werden vijf perso nen, J. H., arbeider, G. V., chauffeur, J. W. J. P.. melkventer, allen te Nijmegen woonachtig, A. W. uit Rotterdam, en J. H. uit Amsterdam, in de Burchtstraat al daar aangehouden wegens mishande ling van den heer W. J. F. K., een inge- AI onze voorradige zijn belangrijk in prijs VERLAAGD. Ha ai-lemmer air. 114 zetene dezer gemeente van middelbaren leeftijd. De mishandeling was niet van ernstigen aard. Gisterenmorgen is ide heer K., die lijdende was aan een hartkwaal, echter vermoedelijk ten gevolge van de doorgestane emotie in zijn woning over leden. Brand. Gisterennacht ontlatte zich boven Oss een zwaar onweder. De bliksem sloeg in het huis bewoond door Fr. Marcellis aan de Koornstraat, dat in een oogwenk in volle vlam stond. De bewoners met 4 kinderen konden zich ter nauwernood, in nachtge waad in veiligheid stellen. Huis en inboe del zijn totaal een prooi der vlammen ge worden. Een snuggere groentenboer. De groentenboer J. v. G. reed gister middag met zijn groentenwagen langs den Van Vredenburchweg te Rijswijk. Omdat zijn wagen te zwaar was geladen, haalde hij er ongeveer 100 bloemkoolen af en legde ze langs den weg, met de bedoeling ze later weer op te halen. Toen hij echter om 4 uur terugkeerde, waren zijn bloemkoolen verdwenen, blijk baar meegenomen door verschillende voorbijgangers. Een klaverblad van vieren. Te Zuidhorn wonen vier vrienden, die in betzelfde jaar zijn geboren, in hetzelf de jaar zijn getrouwd, alle vier hun 50- jarige echtvereeniging hebben gevierd: in 1921 allen hun echtgenoote door den dood moesten missen, en thans allen hun 83en verjaardag hebben gevierd en zich in een goede gezondheid verheugen. Onveilig strand. Het strand te Scheveningen is Dinsdag en Woensdag 12 en 13 Juli onveilig tot 500 meter voorbij den Wassenaarschen Slag, telkens van 6 u.30, tot 11 uur v.m wegens het schieten met mitrailleurs; het zelfde op Vrijdag 15 Juli tot den Wasse naarschen slag van 8 u. tot 11 uur v.m. wegens het schieten met geschut. De aandacht van het publiek wordt er op gevestigd, dat het strand eerst dan weer veilig is, wanneer de vlaggen, waar mee de onveiligheid worlt aangeduid, zijn ingehaald. WOOR HUIS EM HOF. WERKZAAMHEDEN IN DEN TUIN. Dezen zomer is er om te bewijzen., dat de zoogenaamde tuinkalenders, waarop voor iederen datum de bezigheden worden op gegeven, voor ons land in geen geval be trouwbare gegevens kunnen verschaffen. Kan men in een normaal jaar op een goeden oogst rekenen van bijv. de verschil lende zachtschillige boonsoorlen als men ze pl.m. half Mei zaait, thans komt van de op dien datum gezaaide boonen niets te recht en we willen terloops opmerken, dat men ze tot half Juli nog overzaaien kan, mits men dan een niet te slecht najaar heeft wat wo allen van harte hopen. Van de op den akker, zonder glas gezaai de of geplante augurken en komkommers komt dit jaar ook hoegenaamd niets te- ïecht; overzaaien kan in dit geval geen baat geven. Als het weer wat beter wordt kan men nu en vooral op lichte grond soorten veel succes hebben met het zaaien van postelein, heeft men glas. dan kan men daar het beste onder zaaien, men kan dan de menigvuldige slagregens, die het zaad doen wegspoelen, weren. Zooals bekend geacht mag worden, is postelein dankbaar voor een klein beetje stikstof, liefst in den vorm van salpeter, chilisalpe- ter dus Hetzelfde kan gezegd worden van spinazie en sla, welke groentensoorten thans ook nog weer gezaaid kunnen wor den. Andijvie, de veel geliefde groentensoort voor inmaak kan ook nog gezaaid worden, om later te worden uitgeplant op pl.m. 25 c M. uiteen. Van zaad, dat eenige jaren oud is kan men de beste planten verwajhten en ook Leeft men dan niet zooveel of in het geheel geen last van doorschieten. Van deze groen ten kan men genieten tot de vorst invalt en nog langer, als men ze tenminste voor dien tijd op een vorstvrijo plaats opbergt. Sjalotten kunnen nu wel zoo zachtjes aan uitgetrokken wonden en nadat ze bul ten wat nagerijpt zijn, op een droge plaats opgeborgen. Op de vrijgekomen ruimte kan men nog wat wortelen, spinazie of poste lein zaaien of andijvie, kool of prei plan ten. Dat prei planten- geschiedt niet zooals met gewone planten, die ongeveer even diep geplant worden als ze stonden, maar prei wordt veel dieper gezet, omdat men dan een lang geel stuk krijgt, men plant ongeveer een c.M. of 10 diep. Het beste maakt men een gat met een schoffelsteel, bijv. en de preiplant komt hier los in to staan; de grond wordt in dit geval dus niet angedrukt. De koolsoorten, die als het goed is, reeds lang geplant zijn, uitgezonderd de spruit- kool en de boerenkool die nu nog wel ge plant kunnen worden, hebben het dit jaar goed naar hun zin, daar ze van water hou den. Het verdient echter wel aanbeveling, zc tijdens den groei een weinig chilisalpeter te geven. Hoewel we over te weinig groei klagen, heeft men daar bij de onkruiden geen last van, die groeien toch wel en het schoon houden is juist bij nat weer zeer lastig. Schoffelen, harken enz. geeft niet veel, het best is nog maar wieden, dat weliswaar een onaangenaam, tijdroovend werkje is, maar in ieder geval radicaal. Op paden enz., waar men veel last kan ebben van onkruid en waar het schoon houden nog moeilijker is vanwege de hard heid. kan men het onkruid dooden met een of ander chemisch middel, hiervoor kan men de meeste chloorhoudende stoffen ge bruiken als bijv. keukenzout en ook sulfa ten en in den handel kan men „weedkiller" bekomen, dat arsenicum bevat en dus zeer gevaarlijk maar ook afdoende is. Staan er boomen of planten dicht bij dan moet men natuurlijk oppassen. Ook van vocht houden de verschillende soorten slakken, zoowel de huisslakken als de daklooze z.g.n. naakte slakken, niet Zij die veel onkruid hebben zullen er het meeste last van hebben, daar ze overdag daartusschen hun schuilplaats zoeken. Schoonhouden is dus een preventief mid del. Verder maakt men gebruik van Pa- rijsch-groen en zemelen om ze te vergeven. Parijsch-groen is echter een gif en daarom raden we liever aan ze te vangen of ze te dooden met wateronttrekkende stoffen als: zouten, kali of keukenzout bijv. en ongc- bluschte kalk. Wegvangen en dooden bij vochtig weer is wel te doen en dan radi caal. V. II SPORT LICHAMELIJKE OPVOEDING. Afstandsmarsch N. B. L. O. Do derde dag van den afstandmarsch is in tegenstelling met de beide vorige da gen zeer gunstig verloopen. Het weer was thans bijzonder geschikt, maar tengevol ge van de onweersbuien en slagregens in den afgeloopen na-cht waren de wegen zeer slecht, vooral in de buurt van Haps, Cuyk en Overasselt. Later op den dag, toen de zon doorkwam, werd dit beter. De resul taten van den derden dag zijn dan ook aanmerkelijk beter dan die der beide vo rige dagen. Er waren thans slechts 11 uit vallers. Heden, den laatsten dag, gaat het par cours door sterk geaccidenteerd terrein ten Z. O. van Nijmegen, en verder door Ooy naar het eindpunt. De minister van Oorlog zal om 5 uur des middags de prijs uitreiking in de Prins Hendrik-kazerne bij wonen. Donderdagochtend zijn 585 deelne mers vertrokken: er waren dien dag 11 uitvallers, zoodat 574 deelnemers het eind punt bereikten. Sinds het begin van den marsch zijn 166 man uitgevallen. De 20 overblijvenden van het detachement der Rotterdamsche politiesportvereeniging hebben zich in verband met het overlijden van hun kameraad Rozeboom teruggetrok ken. WIELRENNEN. Van de Stadionbaan. Moeskops wint den .sprint wedstrijd. De uitslagen van de gisteravond gehou den wedstrijden luiden: Wedstrijd voor nieuwelingen over 2400 M.: 1. v. Stelten,, 2. D. Klopper, 3. W. Siemons. Wedstrijd met safety-gangmaking voor amateurs over 6 K.M.: 1. Th. Slesker, 2. Krunder (20 M.); 3. G. Prins (500 M.) Sprint wedstrijd voor profs over 800 M.: Ie rit: 1. Michard; 2. Meyer (1 lengte) 2e rit: 1. Moeskops, 2. Faucheux (3 lengten); 3e rit: 1. G. Leene, 2. Schilles (1/4 wiel); herkansingsrit: 1. Meyer, 2. Faucheux (i wiel), 3. Schilles. Demi-finales: le rit: 1. Michard (laat ste 200 M. in 12 3/5 sec.); 2. Leene (i lengte); 2e rit: 1. Moeskops; 2. Meyer lengte). Finale: 1. Moeskops; 2. Michard (1 lengte). Verliezersritten: lo rit: 1. Leene; 2. Meyer (1/4 wiel); 2e rit: 1. Faucheux; 2. Schilles. Totaal-uitslag: 1. Moeskops; 2. Michard 3. Leene; 4. Meyer; 5. Faucheux; G. Schilles. Wedstrijd met voorgift voor amateurs over 800 M.: 1. v. Wijk; 2. Westerveld; 3. P. v. Dijk. Wedstrijd met motorgangmaking in 2 manches, elk over 40 K.M.: le manche: 1. Brunier, in 30 min. 42 1/5 sec.; 2 Snoek (30 M.); 3. Linart (190 M.); 4. Letldy (300 M.) 2e Manche: 1. Linart, 32 min. 3 4/ii sec.; 2. Snoek op 30 M.; 3. Brunier op 740 M.; 4. Leddy op 750 M Totaal-uitslag: 1. Snoek, 4 pnt.; 2. L nart 4 pnt.; 3. Brunier 4 pnt.; 4. Leddy 8 punten. Moeskops niet naar de wereldkamp. De wereldkampioen P. Moeskops heeft aan de „Tel." medegedeeld niet aan de wereldkampioenschappen in Duitschland te zullen deelnemen, zoodat hij bij voor baat van zijn titel afstand doet. De redenen, welke hem tot dit besluit gebracht hebben zijn de volgende: In de eerste plaats is de som gelds mede dezo prestatie wordt betaald groot genoeg, aldus onze wereldkampi! Voorts kan Moeskops zich niet verJ gen met do opvattingen van de U. n of liever met dio der leiders van d'e strijden om het wereldkampioenschap*' SCHERMEN. Kap. Wynoldi Daniels vierde te Cremot In do finale sabelschermen van het ternationaal schermtournooi te Crem' bezette kapt. Wynoldi Daniels (Neder]»! 'te vierde plaats. Eerste werd Bini (Italië) met nei oerwinningen, tweede Gömbös (H0n, rije) en derde Casmir (Duitschland). Q mir's partij tegen Daniels werd d, laatstgenoemde gewonnen. PAARDENSPORT. Concours Hippique te Hoofddorp, Voor het tweedaagsche concours bin que, dat op 20 en 21 Juli a.s. op het cours hippique-terrein te Hoofddorp gehouden, bestaat een buitengewoon j belangstelling, ook van de zijde der tq mers. Het aantal buitenlandschc inscbrij] gen is reeds zoo, dat alleen al daardoor concours zeer aantrekkelijk beloo" worden, natuurlijk in de eerste voor de kenners van de paarde™ maar niet minder ook voor leeken, Hoofddorp, een zeldzaam spana strijd in de verschillende nummers 1 unnen aanschouwen. 1 Uit 6 verschillende landen zijn reed schrijvingen ontvangen en wel uit Duit land 12 ruiters met 25 paarden, Hon«. 8 ruiters met 11 paarden, uit Zweden Zwitserland elk 6 rirters met 7 uit Oostenrijk 2 ruiters met 2 paari terwijl een Deensche ruiter met 3 paqj op het concours uitkomt. Inderdaad i formidabele lijst, die een voldoenden j ai uk geeft aangaande do belangrijk van het sportieve evenemen' in de Hi 1 emmermeer. Hoezeer verder al .et mogelijke wordt om het concours tot een suoL maken, moge verder blijken uit hel fe de beoordeeling van d; nummers geande rijpaard" en „schoonste rijp geschiedt door een internationale waaidoor de zekerheid verkregen do beoordeeling door de meest hok juiyleden van internationale repuiaj pleó ts vinden. 1 Wij kunnen met genoegen meldiS ken van de belangstelling welke hel ninklijke Huis aan den dag legt do< beschikbaar stellen van prijzen. Zooi M de Koningin als H M de Koni Moeder en Z. K. H. de Prins sch fraaie medailles. Het eere-comité, waarin o.a. zitting! Jhr. II. A. van Reygersberg Versluiji merlieer van II. M. de Koningin is j dagen uitgebreid met enkele vooraam de persoonlijkheden op landbouw-p en uit de sportwereld. Wij noemen ben Baron Schimmelpenninck, voo van het N. O. C. en den heer C. A Hirschman, secretaris van dit Comii, LUCHTVAART BYRD'S PLANNEN VOOR EEN ZUID POOL-VLUCHT. Vertrek in het najaar. Mo gelijk anderhalf jaar in Poolgebied. Byrd heeft, zooals reeds in het kc me!d, het plan te kennen gegeven oi expeditie uit to rusten, die het Zui gebied zal exploreeren, met behulp vliegtuigen. Hij is voornemens de Staten in den herfst te verlaten en Nieuw Zeeland naar de grens te tril van het ijsgebied in de Ross-zee, waar operatie-basis gevestigd zal worden, Het doel der expeditie zal zijn tenschappelijke exploratie van het poolgebied, waar naar Byrd gelooll groote oppervlakte moet zijn, die jiift sneeuw is bedekt. De expeditie zal k: uit ongeveer 50 man, waartoe verschel wetenschappelijke experts zullen beh«a Zij zal worden uitgerust met tweed machines, behalve de gewone uitrffl met sleden en honden. De eene mad zal drie motoren hebben, de andere sh een. Beide zullen ook op het ijs ït worden gebruikt. De kleine vliegmad zal worden gebruikt voor verkennic ten en om landingsterrein voor de re machine te zoeken. Byrd meent, dat gedurende de maanden van September tot Maa langrijke onderzoekingen kunnen gedaan, doch hij zal er zich op voorl den 1 Vi jaar in het Zuidpoolgebied ven. Noville en Balchen zullen hem tocht vergezellen, terwijl verder ra sonen, die Byrd reeds op zijn vorigt reis vergezeld hebben, deel zullen ken van de expeditie. Amerikaansch vliegtuig in een r gestort. Vier slachtoffers Uit Seattle wordt gemeld, dat f?" sagiersvüegtuig in een meer nabij H'i ton is gestori De bestuurder cn dr« sagiers zijn daarbij verdronken. Een vlucht San Francisco—Auslfl De Australische vliegers Smith t die onlangs een vliegtocht rond A® hebben gemaakt, zijn van plan 21 per sfoomschip naar San Francfc vertrekken, vanwaar zij naar A* willen vliegen via Hono'oeloe. ZÖ] zieh voor, daarbij eenzelfde vliegluif'' bruiken als Lindbergh bezigde i vlucht New-YorkParijs Een nieuw bombardementsvliejW De „American" meldt, dat het 4 kaansclie departement van oorlog^1 Fokker-vliegtuig laat bouwen dat trailleurs met bedienend persoijJ vervoeren en 3000 pond ontploff1^ fen voor het bombardeeren van Tip» legers en schepen.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 8