tweede blad 11 - Buiten!. Berichten ONGELUKKEN. oE RAMP OP DE BROCKEN-BAHN. 10 dooden, twee en twintig gewonden. langdurige stremming van 1 het verkeer. Uit Wernigerode wordt nog gemeld: Bij ernstige spoorwegongeluk op do z.g. tZ Querbahn zijn ook twee vrouwen om leven gekomen. Alle lijken zijn door sterken stroom, die talrijke ontwor- ,..up'boomen meevoerde, zeer gehavend; |u water scheurde den dooden do kleeren het lichaam, zoodat het vaststellen identiteit met groote moeilijkheden ge- lard gaat. Verschillende lijken zijn op i afstand van verscheidene K.M. van de jals des onheils teruggevonden. Over de ramp zelf vernemen wij nog de jijende bijzonderheden: foeu de locomtief op het middengedeel- ,n den dijk was gekomen, brokkelde onder haar weg. Rails en dwarslig- trs bicven een oogenblik in de lucht han- stortten daarop onder het gewicht locomotief naar beneden. De loco- liief zelf stortte ook omlaag, waarbij een paar maal over den kop sloeg. In [ar val sleurde zij den bagagewagen een wagon tweede klasse met zich me de ko>meling van dezen laatsten met daarop volgenden wagen brak even- niet af, ten gevolge waarvan de mee- leurde wagon in loodrechten stand naar ifden hing en aan zijn boveneinde door olgende wagons werd vastgehouden. Be reizigers, die zich in den wagon ede klasse bevonden, werden op ver- jrikkclijke wijze door elkaar geslin- rd. Allen trachtten zich langs het bene- jiüde van den wagen in veiligheid te Zij sloegen de raampjes der ïpé's in en slaagden er ook voor het wendeel in, naar buiten te komen, ee dames, die zich door het coupé- ipje aan de andere zijdo trachtten te Iden, vielen in het water en verdronken. Van de gewonden, die naar het zieken- zijn overgebracht, konden er vijf ig worden ontslagen. Brandweer en «regpersoneel zorgden voor het ver- ïen der eerste hulp. Eerst nadat de imende regen had opgehouden en het iler begon te zakken, kon men een over- jilt der ramp prijgen. De Harz-Querhahn genoodzaakt liet verkeer tusschen Wer- erode en Drei-Annen-Hohne gedurende lige dagen stop te zetten. Ook het ver- ir fusschen Schierke en den Broeken il worden stopgezet, daar bij Ecker- ib de dijk eveneens door het water on- lijnd bleek te zijn. rivier en do beken voeren nog steeds ile watermassa's met zich mee; boo- in en struikgewas worden weggespoeld zelfs bruggen bleken legen het geweld het wat erniet bestand te zijn. O.a. is brug bij Hassrode door het water ver lid on meegesleurd. Het zal dan ook nog uheidenc dagen duren, alvorens het op dïf traject zal kunnen worden G c e n N ederlanders gedood. [Officieel wordt medegedeeld, dat tot nu 3 vastgesteld, dat acht personen zijn lood en 22 gewond. Vijftien van laatst- loemden zijn in het ziekenhuis te Wer- rode. Voor zoover hekend zijn er geen glanders omgekomen. DYNAMIETONTPLOFFiNG AAN DE BELGISCHE GRENS. Zes personen gedood. pislermiddag heeft in een dynamietfa- in het Belgische grensdorpje Aren- pi, bij Turnhout een hevige ontploffing Vts gehad, welke aan zes personen het Ja heeft gekost. ntrent de oorzaak is niets met zeker- Ie zeggen, daar allen, die hierom- i iets zouden kunnen mededeelen, ora- nen zijn. ontploffing had plaats in de dyna- briek der Société d'Explosifs d'Aren- welke fabriek gelegen is tusschen I dorp Arendonk en het aan de Hol- grens gelegen Heuvel, vlak hij iKompische kanaal. Pet was in den namiddag gebleken, dat pim?tS n'et °oe(* luQCtionneerde aan een '.ïaËfrnamietpatronenmachines welke ma- jjes elk door een tweetal meisjes wordt 'end. De meisjes van de betreffende bine waren niet meer in de werkka- de bedrijfsleider, daartoe door I directeur aangezocht, de patronen- pino in gezelschap van twee clectri- F ging inspecteeren. nadat de bedrijfsleider, iemand, 'feds moer dan 40 jaar bij de. fabriek is, met de twee werklieden de J 0 was gaan inspecteeren, hoorde verb een allerhevigslen knal. die tot 10 K. I"1 den omtrek hoorbaar was. Een Sodeele, n.m. drie afdeelingen der •eedewiok werd volkomen in een ruine her der. Ppen. dc#grijpelijkerwijze was do paniekstcm- stell# welke onmidde'lijk op de fabriek en omgeving uitbrak groot. Door den ede. violen vele meisjes flauw. gedoode ebdrijfsleider. wiens lijk men vreeselijk verminkt onder de puinhoo- dc'*,,ai'daan wist te halen, is de 57-jarig: Jacques, weduwnaar. De beide ge elecriciens zijn de 22-jarigo onge il ^r*s' en 49-jarige gehuwde t fficrmans, die vader van 3 kinderen l«ens werd gedood de 35-jarige J. B. E ampyoort, gehuwd en vader van een orwijl de beide meisjes, die aan een L„e.Waar Patronen voor de mijnen vervaardigd, welke vlak naast de Machine stond eveneens gedood Het zijn de 23-jarige ongehuwde d. Alijuendonks en de 24-jarige on^u,wde Elisazeth Borgers. "■toe'e "^reu^on^ woonachtiga EJ'ddag arriveerde het parket uit T" l> tot het instellen van een onder- IL1' rpeas con 30 jaar geleden, dal ageluk van dergelijken aard in de „de leidsche courant" vrijdag 8 juli fabriek is voorgekomen, dat toentertijd echter slechts het leven kostte aan oen persoon. De verslagenheid in de geheele streek is zeer groot. TREINONGELUK IN ARGENTINIË. Tien dooden, veertig gewonden. Een trein met leeraren en leerlingen der Chileensche militaire school, die een nationaal feest in Argentinië kwamen bij wonen is nabij Mendoza met een anderen trein in botsing gekomen. Tien personen, o. de directeur der school werden ge dood. Er waren voorts veertig gewonden. TREINBOTSING IN NEW JERSEY. Vier dooden, tientallen gewonden. Een trein met vacantiegangers is gis teren nabij Iona in den staat New Jer sey met een goederentrein dn botsing ge komen. Hierbij zijn vier personen gedood, terwijl acht personen ernstig en tiental len anderen licht werden gewond. Een torpedoboot gestrand. Naar uit Parijs wordt gemeld, is do Fransche torpedoboot „Boucher'' Dins dag voor Toulon gestrand. Het ongeluk geschiedde tijdens een tocht van oen aan tal leden van de Fransche vlootvereeni- ging door de haven. Gevreesd wordt, dat de boot verloren, is. MOORD IN DEN NACHTTREIN GRENOBLE—PARIJS. Een bejaard man het slachtoffer. De politie stelt een onderzoek in naar een moord,, die gisternacht heeft plaats gehad in den nachttrein van Grenoble naar Parijs. Twee reizigers, die to Lyon in een tweede klas coupé stapten, zagen, dat de kussens met bloed bedekt waren. Onder do bank werden een parapluie en een brillendoos gevonden, eveneens be dekt met bloed. Later is liet lijk van een ouden man nabij den spoorweg ontdekt. De schedel van den man was ingeslagen. Niet ver van het lijk lag een kussen, zoo als dat gehuurd wordt voor een nachtreis en dat te Grenoble was opgevraagd. Even verder trof men een zwaren hamer aan. Aangenomen wordt, dat de moord is gepleegd door personen, die het lijk uit den trein hebben geworpen, na het be roofd te hebben. Het staat vast, dat het compartiment te Lyon bezet was door twee reizigers, die beiden schenen te slapen en zich op een bank hadden uit gestrekt. Anderen herinneren zich een man met een grooten koffer uit den trein te hebben zien stappen, doch niet aan de perronzijde. De identiteit van den vermoorde is nog niet vastgesteld. Hij schijnt een gepen- sionneord officier van hoogen rang te zijn. Revolver!iefde voor de Pariischa Jnnv- 74- gevallen in een half jaar. „De bedrogen echtgenoot had zijn vrouw gedood met zes revolverschoten. De jury heeft hem vrijgesproken en de menigte in de rechtzaal heeft de uit spraak uitbundig toegejuicht. Toch ver dient het vergoten bloed nimmer toejui chingen. Deze man had gemoord...." Zoo ongeveer begint de Figaro het ver slag van do zaak tegen Sidney Conqui, een Parijsche kleermaker, die uit jaloezie zijn vrouw vermoord had. Inderdaad waren er verzachtende om standigheden. De man had zijn vrouw uitzinnig lief gehad. De openbaring van haar ontrouw had hem het hart gebro ken. Dit alles neemt niet weg, dat de vrij spraak bedenkelijk is, zooals in zulke ge vallen. Mr. Maurice Gargon, die voor de belangen van de familie van de vrouw opkwam, heeft in zijn pleidooi ernstig liet gevaar van de vrijspraken voor misdaden uit hartstocht bedreven in het licht ge steld. Weet gij, vroeg hij, hoeveel dezer misdaden er sinds den dood van mevrouw Conqui, in Februari, to Parijs gepleegd zijn? Het zijn er 74! Te dezer plaats zul len nog 74 beklaagden verschijnen en zij zullen het recht hebben te zeggen: ...Spreek mij vrij, want gij hebt Conqui vrijgespro ken!" Op deze wijze breekt de schoone instelling van de jury met den dag zich zelf verder af, tot zij ten slotte ineen zal storten. De jury pleegt zelfmoord. Een ernstige ommekeer in de geschiedenis van het recht!" Gargon's pleidooi heeft niet mogen ba ten. Het publiek had modelijden met den moordenaar, vergoeilijkte zijn daad en iets van die stemming moet door de jury gevoeld zijn. Ook had Conqui een paar goede advocaten. Het was, wat wolspre kendheid betreft, een groote dag in de rechtzaal. Dus werd Conqui vrijgesproken. Hij zal alleen 5000 fr. schadevergoeding hebben (o betalen aan de moeder van zijn vrouw Zij had 50.000 geeïscht, maar de advo caat van den beklaagde merkte op, dat zij zichzelf ook wel iets te verwijten had in deze zaaken dat zij van haar dochter geërfd had. Dus werd het 5000. Gevonden skeletten te Berlijn. Afkomstig van krijgsgevan- gen uit het ja a r 187 0—i 8 7 1. Een aantal geraamten is gevonden op het terrein van het Landesaustellungspark te Berlijn. Aanvankelijk werd aangenomen, dat de skeletten afkomstig waren van hij de Spartacisten-onlusten gedoode personen Echter is komen vast te staan, dat de geraamten afkomstig zijn van personen die ongeveer 50 jaar geleden gestorven zijn Een oproep aan oude inwoners van Moa- bit heeft tot gevolg gehad, dat de skelet ten-vondsten volkomen werden opgehel derd. Verscheidene oude Moabiier burgers hebben eenstemmig verklaard, dat ze als kinderen in liet begin der zeventiger jaren op het vrije terrein voor de kazerne der garde-uhlanen gespeeld hebben. Opzij daarvan, nabij het tegenwoordige Lehrter-slation, bevonden zich verscheide- ne groote grafstcenen, die echter door dn bewoners der stad en ook door kinderen angstvallig vermeden werden. Het waren de graven van Fransche sol daten, die als gevangenen in de Moabiter barakken aan cholera gestorven waren. Deze soldaten werden toentertijd met toe passing van alle voorzorgsmaatregelen op het terrein, waar nu hun skeletten ge vonden zijn, begraven. Er zijn in die buurt nog minstens 5 a 6 dergelijke massa graven geweest. Bij do jongste opgraving zijn doelen van ongebluschte kalk gevonden, die, zoo als men weet, hij de ter aarde-bestelling ran aan cholera gestorven personen ge bruikt wordt. Op grond van deze gegevens, heeft de politie haar verder onderzoek gestaakt. De opgegraven beenderen en schedels worden op een ander kerkhof begraven. Ook in het centrum van Berlijn heeft men bij graafwerk verscheidene menschc- lijko schedel- en beenderresten gevonden. Ook hier kon spoedig vastgesteld wor den, dat het betreffende terrein vroeger een kerkhof is geweest. Voor 120.000 mark gestolen. 24 arrestaties. Wolff seint uit Berlijn: De firma Siemens en Halslce is door oneerlijke arbeiders en employé's in ver- eeniging met dieven en helers door me- Ii a Idief stall en voor circa 120.000 Mark benadeeld Er zijn 24 personen gearresteerd. Wraakneming tegen twee Amerikaansche bladen. Te Seattle is groote beroering gewekt door liet vinden van een bom in het kan toor van twee bladen, de „Spokesman" en do Chronicle"; de helscho machine kwam evenwel niet tot ontploffing. Voor het plaatsen van de hom weet men geen directe verklaring te vinden; het is mo gelijk, dat men hier met een wraakne ming le doen heeft in verband met het feit, dat de heide bladen een heftige campagne voeren tegen speel- en drank clubs in de stad. Zwavelzuur. Een jong meisje te Pirano in Istrie had een jeugdigen timmerman, dio niet met haar wilde trouwen aangeklaagd. Hij werd tot 18 weken gevangenisstraf veroordeeld. Het meisje had voorzien, dat do straf minder zou ziju dan zij wel wenscu te en wierp een groote flesch met zwavel zuur, die zij had meegebracht naar den timmerman. Deze bekwam brandwonden en verloor het gezicht,terwijl het hof, de getuigen, het publiek en de politie door scherven en zwavelzuur getroffen werden. De rechter en het meisje behoorden tot de weinigen, die geen letsel bekwamen. Do hoogen zetel. Het meisje is in arrest ge steld Valsche munters in Opper-Silezië. Naar de Duitsche bladen melden, is het aan de poli (ie in Oppcr-Sileziü gelukt, een bende van valsche munters op het spoor te komen, die gedurende de laat ste maanden in verschillende plaatsen van Opper-Silezict valsche twee-mark stukken in omloop heeft gebracht. Er zijn reeds 3 personen gearresteerd. Hevig onweer boven Parijs. Ecu hevig onwedcr heeft Woensdag boven Parijs gewoed. De laaggelegen ver trekken der woonhuizen liepen vol water. In het Bois de Boulogne werden tal van hoornen ontworteld en de telegrafische verbindingen werden ten deelc, verbro ken. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorgekomen. LEGER EN WLOOT VERKORTING EERSTEN OEFENTIJD. Door vrijw. vooroefening. Sinds gisteren kunnen, tot 1 October a s., jongelieden, geboren in 1909, zich ver binden bij het vooroefeningsinstituut om door het behalen van het bewijs van voor- geoefendheid, verkorting van eerste oefe ning te krijgen, indien zij later bestemd worden voor gewoon dienstplichtige. Bewijs van veerggoefsndheid. Dit bewijs geeft volgens de wet recht op een verkorting van vier maanden diensttijd. De minister van oorlog heeft echter een wetsvoorstel ingediend om deze verkorting terug to brengen tot drie maanden. Behaalt men het bewijs vóórdat deze wet ;s aangenomen, dan heeft men recht op 4 maanden verkorting; anders maar op 3 maanden. Wijze van oefenen. De vooroefeningen worden plaatselijk gehouden. De dagen en uren, waarop ge oefend wordt, worden zooveel mogelijk overleg met belanghebbenden, werkgevers en hoofden van scholen geregeld. De oefeningen vangen aan op 1 October 1927 en duren ongeveer tot October 1928, waarna examen moet worden gedaan voor het bewijs van voorgeoefendheid. In een jaar zal hoogstens 300 uren moeten wor den geoefend, wat neerkomt op ongeveer (weemaal drie uren per week. Heeft men bij het examen het bewijs ver worven. dan moet, totdat men voor eerste oefening wondt opgeroepen, nog ongeveer vier uur per maand worden geoefend om het geleerde niet te vergeten. Indien men in dien tusschentijd is vrij geloot, dan kan men ontslagen worden. Keuring, enz. Voor don vrijwilliger zijn aan de voor oefeningen geen kosten verbonden. Wapens kleeding en uitrusting wordep hem door het Rijk in bruikleen verstrekt. Voor schoeisel moet de vrijwilliger zelf zorgen. Om toegelaten te worden moet de adspi- rantvrijwilliger oen bewijs van toestem ming hebben van hem of haar, die de ouderlijke macht over hem uitoefent. Alvorens toegelaten te worden, moet de adspirant-vrijwilligér worden gekeurd en geneeskundig geschikt worden bevonden. Opleiding tot een rang. Vrijwilligers kunnen, als zij jjewoon dienstplichtige worden, ook worden aange wezen voor officiers- of onderofficiersop leiding. Hebben zij het bewijs van voorge oefendheid behaald, dan blijft dit ook voor hen gelden on wordt hun diensttijd met vier (of drie) maanden verkort. Jongelieden, die door hun schooloplei ding, Hooger-, Middelbaar-, M. U. L. O. en lager onderwijs, in de termen vallen om later, indien zij wonden bestemd voor ge woon dienstplichtige, in aanmerking te komen voor de officiers- of onderofficiers opleiding. kunnen hij het vooroefenings instituut tot kader worden opgeleid. In lichtingen hieromtrent worden mondeling en schriftelijk op verzoek verstrekt door do verschillende Landstorm-commandanten. Ook zij, die reeds tot buitengewoon dienstplichtigo bestemd zijn, kunnen nu weder toetreden, ten einde het bewijs van voorgcoefendheid te behalen, om, wanneer zij eventueel van plan zijn, in Ned. Oost- Indiö een betrekking te aanvaarden, daar door aldaar een aanmerkelijke verkorting an diensttijd te verkrijgen; of door hier aangaan van een vrijwillige verbintenis een broeder vrij te maken van den dienstplicht. De voordeden. Oefenen in vrijen tijd, vermindering van eersten oefeuingstijd, minder loonderving hij inloten. Spoedige aanmelding is gewenscht. WETENSCHAPPELIJKE BERICHTEN Esn interessant schip. Mot poederkool- stookinstallatie. In Amerika, dat zeker op het gebied van poederkoolstoken Europa en den an deren werelddeelen ver vooruit is, heeft men nu ook een schip ingericht met een pocdorkoolstookinstallatie. Een proefne ming, die men hier nog niet aangedurfd heeft en waartegenover men waarschijn lijk ook eenigszins sceptisch stond. Volgens een in Amerika uitgegeven vak blad betreft het hier de rivierstoomer Il linois, die daarvoor twee ketels krijgt met een vcrw. opp. van 390 M2. met een voorwarmer en een oververhitter. Men zal op dit schip nog vergelijkende proeven nemen wat aangaat de poedermolens. Daarvan zijn er 2 van verschillende con structie aan boord, namelijk een snelloo- pende van het Aero-type en een langzaam- loopende van Kennedy. grfifelji door officieelo worden. lichamen bijgewoond VOETBAL. Geen wedstrijd Nederland—Zweden in October. De N. V. B. is er tot dusver niet in geslaagd in zijn pogingen om in October 1927 een „thuis"-wedstrijd te krijgen. Van Zweden is thans bericht ingekomen, aldus (io Sp.-kr., dat de wedstrijd Nederland Zweden dan niet kan worden gespeeld. Thans bestaat do mogelijkheid nog van een wedstrijd NederlandItalië, doch het doorgaan daarvan is zeer dubieus. POSTDUIVEN. „Vcoruit" (Hillegom). Zondag hield do Postduivenvereni ging „Vooruit" een wedvlucht vanaf Roo- zendaal voor jonge duiven, welke goed is verloopen. De eerste duif werd geconsta teerd om 10.11 v.m. Zondag a.s. houdt „Vooruit een wed vlucht voor jouge duiven vanaf Lier (Bel gië), afstand 132 K.M. De loslating ge schiedt vermoedelijk om 8 uur v.m. Tevens zal er dien Zondag een wed vlucht worden gehouden voor oude dui ven vanaf Bordeaux (Frankrijk) afstaud 929 K.M.. De loslating hiervan geschiedt fti.'.f.rfr'iU Vnnr.,te)- Egyptisch koningsbeeld gevonden. Uit de zevende dynastie. Uit Kom Ombo, een oude Egyptische stad tusschen Luxor en Assouan wordt gemeld, dat er belangrijke ontdekkingen zijn gedaan met betrekking tot do zevende dynastie. Er werd o.a. oen beeld gevon den van een koning uit die dynastie. Dit is daarom van zoo groot gewicht, omdat er nog nooit een beeld van een koning uit dat tijdperk is opgegraven. JSfeten swaai'dig. Hoe een luchtvaarder voor honderd-vijftig jaar gehuldigd werd. Niets nieuws onder de zon. Telkens weer opnieuw wordt de waar heid bevestigt van Salomon's woord: Nil sub sole novum, Er is niets nieuw onder de zon. Dat zien we aan de huldiging, de enthou siaste ontvangst, van de Oceaanviiegers Lindberg, Chamberlin en Levine. Dat was niet nieuw. Zoo iets was bijna honderd vijftig jaar geleden ook al ge beurd, toen op 7 Januari 1785, na veel moeite, de Fransche luchtschipper Blan- chard met z'n luchtballon van Dover naar Galais vloog. Calais bereidde op dien liistorischen dag Blanchard een reuzenontvangst. In feestelijken optocht ,in een met zes paarden bespannen statiekaros, ouder luid gejubel der inwoners, werd hij door do stad naar hot raadhuis gereden, waar men hem deed aanzitten aan een galamaaltijd en hem benoemde tot eereburger van Ga lais. Do ballon werd in de kerk tentoonge steld en daarna door do stad aangekocht voor 3000 francs. De plek waar de ballon was neergekomen werd naar Blanchard go noemd en op de plaats zelf werd een mar meren gedenkteeken opgericht als aanden ken en deze historische gebeurtenis. In Parijs brak op het vernemen van de tijding der landing te Calais 'n onbeschrij felijk gejubel en onthuosiasme los, dat bij de komst van Lindbergh niet grooter kan zijn geweest. In dichte drommen bewoog het volk zich door de straten en de naam Blan chard zweefde op ieders lippen. De koning ontving den luchtschipper en schonk hem een eeregift van 1200 francs. Bovendien kreeg hij een jaargeld van 1200 francs. Do vlag, die hij in zijn bal lon had meegenomen kreeg ene ocrcplaats in de Academie van Kunsten en Weten schappen. Niemand had te voren aan liet geluk ke van zijn tocht willen gelooven. Men noemde Blanchard „den dwazen Don Quichotto". Noemde men evenzoo Lindbergh niet een tijd geleden een dwaas, die slechts een medelijdend schouderophalen waard was? Men ziet het: Niels nieuws onder do zon. Blanchard en Lindbergh, Cbamberlin en Levine, allen bewijzen voor Salomon's wijsheid en de waarheid vqn diens woord. LUCHTVAART NIEUWE PLANNEN VOOR OCEAAN- VLUCHTEN. New-York Rome. Vermoedelijk in Augustus. De proefvluchten met den van één motor oorziènen Fokker-eendekker, waarmedo Bertaud voornemens is van New-York naar Rome te vliegen, zullen vermoedelijk over drie weken beginnen. De vliegtocht zelf zal wellicht nog in Augustus plaats hebben. De motor, die in Engeland ge bouwd is en thans onderweg is naar New- York, is een luchtgckoeldo Bristo'-Jupiter *an het radiale type, met een capaciteit an 480 p.k. Do grootste breedte van het liegtuig is 19 M M.; de America was ruim 21 M. breed. Het gewicht van hot vliegtuig met volle belasting wordt geschat op 5400 K G Engeland—New-York. Macintosh' plannen. Kapitein Macintosh, eon vlieger van do Imperial Airways, verklaart dat hij zijn voorbereidingen voor een poging om zon der tusschonlanding van Engeland naar New-York te vliegen, voltooid heeft. Do vliegtocht zal in de eerstkomende weken plaats hebben. SPORT. eereprijzen beschikbaar gesteld. RECHTZAKEN Letsel door schuld. De kantonrechter to Delft heeft den chauffeur H. v. d, B., te 's-Gravenliage, veroordeeld tot 100 bootc of 25 dagen hechtenis en intrekking van het rijbewijs voor dan duur van G maanden. v. d. B. had te Zeg waart een wielrij der, die geheel rechts van den weg zich bevond, met zijn auto aangereden, tenge volge waarvan de man ernstig gewond werd. UIT DE KATWIJK. Stormrampcollecte. Onder voorzitter schap van Burgemeester J. Schokking is er opgericht een comité dat zich ten doel stelt gelden in lo zamelen voor de ge troffenen door den stormramp in den Gcl- derscho Achterhoek. Besloten word op Maandag 11 Juli a.9. een collecte te doen houden aan do huizen in met de nationale kleuren versierdo tonnetjes. Voor diege nen, dio er prijs op stellen hun giften te doen inschrijven, zullen de meisjes-collec tanten bonboekjes bij zich hebben. Kat wijk zal, als steeds, ook nu weer niet ach terblijven daar waar hulp zoo dringend noodig is. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bollenveiling. Een groot getal lezers, hier en elders, verwijzen wc naar een ad- vertentie in dit blad van de veilingver. „Bloembollenteelt" waarin do lste veiling van bloembollen wordt aangekondigd op Zaterdag 1G Juli. Dat is in verband mob het koude weer een week later dan vorig jaar. De leden dienen er vooral rekening mee te houden dat de opgave voor deze veiling niet zooals gewoonlijk tot Maan dagavond kan geschieden, doch voor deze eerste veiling slechts tot aterdagavond. Men neme hiervan vooral goede nota. Do bollen zullen dit jaar ter bezichtiging ge steld worden in oen andere bergruimte dan voorheen, n.l. bij do firma Laxnens, in de onmiddellijke nabijheid waar vroeger do gelegenheid was. De ruimte is echter, nil veel groolcr, dc gelegenheid veel geriefe lijker. De gewassen zijn over het alge meen zeer goed zoodat het aan te bieden product van beste kwaliteit zijn zal. En de goede naam der veiling waarborgt goe de sortcering. NIEUW-VENNIP. Van een hooiwagen gevallen. Heden morgen had de arbeider II. Middelkoop, in dienst bij mevr. Immink-Voordendag, het ongeluk van een hooiwagen te vallen doordat dc paarden plotseling een stap vooruit deden. De man kwam met zijn rug op een ponderboom, welke achter de wagen mede sleepte, terecht. Ernstig go- kneusd werd hij per brancard naar zijn woning alhier gebracht. Hoewel hij zeer veel pijn heeft, schijnt er niets gebrokes tc zijn.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3