wat de Uitverkoop tegen prijzen ALS EXTRA RECLAME 4 van de wereldbekende firma A. VAN DAM beteekent. m Doeikersteeg 13-15, TeSef. 1868 Firma A. v. DAM voor nu eerst eens af te "wachten met welke voorstellen 13. en W. bij den Raad zullen aankomen. De heer Van Tol wil thans een einde aan deze zaak hebben. De Polder beeft 200 toegezegd en het is van groot belang dat die brug in orde komt ook met het oog op do a s. bietencampagne. De heer van der Meer merkt op dat hij alhier ongeveer 30 jaren in de gemeente woont, maar nimmer van ongelukken heeft gehoord op do Vriezebrug en dan weg en haven stuk te laten maken door die bietenteeler, die ook nog niet allen in deze gemeente wonen, dan begrijpt hij nietwaar het heen moet. Nadat de heer Van Tol nog eenige woor den gesproken heeft, sluit de Voorz. de verdere discussion hierover. De heer Weststoyn zou gaarne zien, dat het plein voor de kerk gewied werd. Do Voorz. zegt hieraan gevolg te laten geven. Hierna iluiting. VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. Een korte zitting met een lange rondvraag. Voorzitter: E. Vernède, Burgemeester. Aanwezig 9 leden. Afwezig: Wethouder L. H. van Wissen en W. A. A. J. Baron Schimmelpenninck van der Oye met ken nisgeving. Ingekomen stukken: Een 7-tal missiven van Gedeputeerde Staten, goedkeurende eenige genomen raadsbesluiten. Een pro ces-verbaal van kasopname bij den Ge meente-ontvanger op 16 Juni 1927. Worden voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van den heer N. W. Was senaar om ontheffing van het verbod be doeld in Art. 23 sub 2 der bouwverorde ning. Een verzoek van P. Jongeneel om vermindering in den aanslag der school geldheffing 19261927. Worden verwezen naar B. en W. om praeadvies. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd vastgesteld. Vervolgens worden genomen eenige be sluiten comptabiliteit. Aan den raad ver strekt de voorz. eenige mededeelingen om trent den stand der Gemeentebedrijven. Het electriciteiiabedrijf heeft een winst afgeworpen van f4145.16. Deze post moet dus als ontvangst op de begrooting wor den gebracht. Het gasbedrijf heeft een winst gegeven (na aftrek van de 10 pet. voor de reserve) groot f 9897.69}*. Het wa terbedrijf heeft een winst gegeven groot f 1524.84. De bedrijven hebben in het vo rig jaar dus zeer gunstig gewerkt en de financieele toestand voor de Gemeente is gelukkig niet zoo slecht. Tevens deelt de voorz. den raad mede, dat het woonhuis op de Papelaan verkocht is geworden voor f6400; de Gemeente ie nog aan het Rijk verschuldigd voor hypotheek f 5520, zoodat de schade, die de Gemeente moet ljjden bedraagt f 120 f 193.20 aan rente en af lossing, die door den eigenaar niet is be taald geworden, aldus voor de Gemeente ©en verlies van te zamen f313.20. Door spoedige verkoop is dus bereikt., dat de strop niet grooter werd. Van Gedeputeerde Staten is de verorde ning van heffing en invordering van rech ten voor het gebruik van de Gemeentelij ke noodslachtplaats en van het verkoop lokaal voor voorwaardelijk goedgekeurd vleesch teruggezonden naar den Raad ten einde eenige clausules te wijzigen. Daar bet slechts administratieve wijzigingen be treft, wordt aan den wensch van Gede puteerde Staten op voorstel van B. en W. door den raad zonder discussie of stem ming voldaan. Tevens wenschen Ged. Sta ten inzake zekerheidsstelling van den boekhouder-kassier van het electriciteits- bedrijf een borgstelling van 2 personen, dio naar het oordeel van B. en W. goed zijn voor een dergelijke borgstelling. Ook aan dezen wensch wordt voldaan. B. en W. stellen den raad voor op het verzoek van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, afdeeling Voorschoten, om een lokaal beschikbaar te stellen voor het houden van een kaasdag, gunstig to be schikken en een lokaal der voormalige O. L. school (Dorp) beschikbaar te 6tellen k f 2.50 per dag vanaf 20 tot en met 23 'Augustus a.s. Wordt aldus aangenomen. Bij de rondvraag informeert de heer W. ,G. Duijnisveld, wanneer de noodslacht plaats in gebruik wordt genomen, waarop de voorzitter antwoordt: als do verorde ning door Ged. Staten definitief is goed gekeurd, anders zou men tegen de wet kondigen. De heer J. J. Dijkman vraagt, ©f het tarief voor de noodslachtplaats xeeds is vastgesteld, doch het blijkt dat dit reeds geschied is in de vergadering van 28 April j.l. De heer W. G. Duynisveld zegt dat de rijksveldwachter Witteman op de paardenmarkt voorheen assistentie ver leende, waaraan voor den betrokkene eene gratificatie verbonden was. Verleden jaar is bij echter gepasseerd. Spr. wenscht dat dit jaar wederom aan Witteman verzocht zal worden op de paardenmarkt zijne diensten te willen verleenen. De voorz. brengt 6pr. onder het oog, dat dergelijke zaken niet behooren tot do competentie van den raad en gaat dus niet verder op deze zaak in. De heer J. Braggaar memo reert, dat volgens de notulen der vorige vergadering B. en W. beloofd hadden zoo epocdig mogelijk met een praeadvies te zullen komen inzake de bouwvereeniging. Spr. uit zijne teleurstelling dat dit prae advies nog niet is uitgebracht en dringt aan op spoed, daar velen met verlangen uitzien naar eene ordentelijke woning. Ook de heer D. Limburg dringt aan op spoecl om advies uit te 'bx-engen; tevens verzoekt spr. dringend zoo spoedig mogelijk advies uit te brengen inzake het verzoek van het bestuur der Christelijke school inzake de onbepleisterdo muur. De voorz. deelt den heer D. Limburg mede in do volgende raadsvergadering praeadvies te zullen uit brengen inzake bet verzoek van bet be- etuur der Christelijke school. Wat betreft de bouwvereeniging; dit praeadvies moet ernstig worden voorbereid. Het is niet do bedoeling van B. en W. deze zaak op do lange baan te schuiven, maar B. en W. ffetischen zeer zeker geen overhaaste be handeling. Juist door eene overhaaste be handeling zou wellicht een praeadvies worden uitgebracht, dat de bouwvereeni ging niet zou voldoen. De heer J. Taal wenscht toch nog eenige woorden te zeg gen omtrent de bouwvereeniging. Deze zaak is bij B. en W. reeds bijna 8 maan den hangende. Spr. herinnert den raad aan het feit dat enkele woningen onbewoon baar zijn verklaard aan den Steenenmuur, waarvoor de raad telkens verlenging heeft verleend en het blijkt dus dat er wel be hoefte bestaat aan dergelijke woningen De voorz. brengt den heer J. Taal onder bet oog, dat reeds woningen die onbewoon baar zijn verklaard aldaar zoodanig zijn verbeterd, dat de raad op advies van de gezondheidscommissie de onbewoonbaar verklaring heeft ingetrokken en spr. noemt dit voor het Gemeentebestuur een groot succes, want juist met dergelijke wonin gen van zeer lage huurwaarde moet men voor het belang der bewoners zelf zeer voorzichtig zijn en het is dus onjuist om zich daarop te beroepen, daar er slechts enkele onbewoonbaar verklaarde woningen zijn. De heer J. Taal zegt, dat het de be doeling ia van de bouwvereeniging om ieder eene woning te kunnen geven naar zijne inkomsten, waardoor men dus eene opschuiving krijgt ven de meer gesitueer de arbeiders naar de betere woningen. Spr. hoopt dan ook op een spoedig prae advies. Nadat de heer J. J. Dijkman beeft geïn formeerd naar het contract inzake de vleeschkeuring en den wensch uitsprak bij hernieuwing van dit contract in den raad deze zaak te bespreken, wat door den voorz. wordt beloofd, sloot de voorz. de openbare vergadering. HILLEGOM. Personalia. De heer G. Veen is door de Ned. Handelsmaatscthappij benoemd tot haar employé in Ned.-Indië (Gelebes). De heer Veen gaat 18 Juli de reis aan vaarden. NOORDWIJK. Gevonden voorwerpen. 1 sjaal, 1 ro zenkrans in étui, 1 handtasch met inhoud 1 zakmes, 1 dop van een fototoestel, 1 ro zenkrans,. 1 jongenspt en 1 broche met steentje. Inlichtingen over bovenstaande voorwerpen worden uitsluitend! verstrekt aan het politiebureau te Noordwijk-Binnen des Zaterdags van 121 uur. WASSENAAR. De Post. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de postbestelling in dat ge deelte dezer gemeente, hetwelk ligt ten noorden van de spoorlijn 's-Gravenhage Scheveningen en waar de bestelling tot dus ver plaats had uit het postkantoor te 's-Gravenhage, met ingang van 1 Juli uit het post- en telegraafkantoor alhier zal ge schieden Ter voorkoming van vertraging in de uitreiking is het derhalve gewensebt de correspondentie, bestemd voor de be woners van dat deel der genoemde ge meente, te adresseeren aan Wassenaar. VOOR HUIS EN HOF. BALCON- EN VENSTERVERSIERING. Een huis zonder tuin is geen woning, het is slechts een menschenverblijf, zoo den ken wij er tenminste over. Wil een huis en een tuin echter samen een mooi ge heel vormen, dan is het ook noodig, dat de tuin van lieverlede in het buis.overgaat en ook andersom. Om dit te bereiken is het vooral noodig, dat de muren en schuttingen van het huis en van de afscheiding van den tuin zoo weinig mogelijk in het oog loopen. Dit geeft ook nog het bekende voordeel, dat een tuin, waarvan de afscheidingen wegge werkt ziju, grooter lijkt dan hij werkelijk is. Ook al bestond dit optische bedrog niet, dan nog moet men een gemaskerde schut ting of muur prefereeren boven een leclijk stuk steen of bout. Zoo kunnen verschillende uitsteeksels van het buis ook benut wonden, om er in den zomer hangplanten en dergelijke neer te zetten en het effect dat men ermede be reiken kan is bekend, hoewel we nu juist niet kunnen beweren, dat het beplanten van balcons en vensterbanken altijd even goed gelukt. Dat het weieens minder goed uitvalt komt hoofdzakelijk hierdoor, dat de soortenkeuze te beperkt is. Niet dat er geen soorten ampelplanten genoeg bestaan, maar er worden niet veel soorten ge kweekt, zulks naar aanleiding van de ge ringe vraag naar dit artikel. De beplante balcons en vensterbanken, die men nog ziet, zijn altijd beplant met hanggeranium en staande geranium aan den achterkant: een enkele keer brengt men hierin verandering door gebruik te maken van de blauwe hangende Lobelia aan den voorkant te gebruiken. Hiermede is men dan ook „au bout de son latin". Wij voor ons zouden bet gebruik van overblijvende planten op balcons en in bak ken voor het venster of boven deuren wil len aanbevelen, dat wil zeggen, tusschen één-jarige gewassen en dus niet alleen. Voor dit doel kan men dus gebruik ma ken van dezelfde artikelen, die men voor het bekleeden van muren en schuttingen pleegt te gebruiken, met dien verstande echter, dat men voor bakken de minder snel groeiende variëteiten gebruikt Als lang zaam groeiende variëteiten kan men over het geheel de afwijkende vormeu beschou wen, als bijv. de variëteiten met bont blad, die men in verschillende soorten aantref fen kan. Dus bijv. de. bonte klimop, de roodbladige wilde wijngaard (Ampelopsis Veitclii purpurea) de bonte hondsdraf .Glechoma), die niet winterhard is en dus in het najaar binnen gehaald moet wor den. Voor in de schaduw zijn de maagdepal- men aan te bcveleó, maar dan vooral de grootbladige (Vinca major) die ook in het bont bestaat en die zeer goed winterhard is De vaste plant, die onder den weten- schappelijken naam Nepeta bekend is en den geheel en zomer door met bonderde lila achtige bloemen bloeit, is ook zeer geschikt, vooral als men nogal over wat ruimte be schikt. Sn verschillende plaatsen van ons land heeft het publiek al ondervonden Thans ook is LEBDEN aan de beurt. Onze bekende wascliechte Mousselines Diverse kleuren Crepon Dubbel breed moderne Randen, wascliecht Zwart en Blauw Kamgaren Chique Zijden Ruiten, 70 cM. breed breed zware Witte Frottè Wf' it Ruitjes Stot voor Japonnen it gebloemde Voiles 80 cNI. Toile de Soie patronen Ruiten ■ft' 2 el Kasba Stof, effen 2 Kasha met randen Dubbel Zwart Zijden Marncain p:. n Zwarte Royal Zijde n Naturel Shantung li donker Blauw Zijde Gabardine li extra zware Crêpe de Chine, fe 2 el Crème Serge zuiver wol Laine de Paris, geheel wol, dubbel breed, 30 tinten Zware wollen Popeline, dubbel breed, 30 tinten 2 el breed Wollen moderne Ruiten Zware wit-zwart geruite Stot Wollen Engelsehe Mantelstoffen Moderne finten Travers Moderne Royal Stoffen Wit zijde Tussor chique Frottè Ruiten van f2.98 thans van f3.75 voor van f3.50 van f4.50 nu van f2.75 nu 9 16 55 99 65 59 29 39, 49 29 119 108 149 189 59 149 159 198 79 99 189 119 289 179 98 89 59 ets. Onze reclame Peau de Peche, moderne tinten 39 et. "fSjf en nog 0@OOden andere artükeBen die wel de moeite loonen een kijkje bij ons te nemen. van 1 26.50 nn f 12.90 FANTASIE STOF voor Heerencostuum BLAUWE STOF 1 26.50 FANTASIE STOF voor Heerenpantalon Het gesprek van den dag zal thans zijn HET SOLIDE f 16.90 f 3.49 DAM - V. B&m - V. DAM - w. DAM - v. DAM Zaken door het geheele land.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4