INGEZONDEN MEOEDEELING rekening worden gebracht, wat door ve len, er. naar do Kamer meent, terecht, voor z?er onbillijk wordt gehouden. De Kamer verzocht nu in een adres het TI. 1». der P. en T. haar te willen berich ten. of het mogelijk is eventueclo bezwa ren tegen overschakeling op het andere numirer zonder kosten voor een nieuw ge- Bprek tc overwinnen. Ook aan het Voranrufssystem, zooal3 dit in Duitschland in toepassing wordt ge bracht, zijn naar de meening der Kamer eveneens groote voordeelen verbonden. Do Kamer zou het zeer op prijs stellen te mogen vernemen of ook in Nederland aan de wenschen van het telefoneerend publiek ten deze tegemoet gekomen kan .worden. Inzake de voorgenomen herziening der Handelsregisterwet en het Handelsregis terreglement zegt do Kamer in een adres aan den Minister, dat de voorgestelde wij zigingen niet noodzakelijk zijn en niet zullen dienen ter vereenvoudiging van het Handelsregister. Bij de rondvraag feliciteert do voorzitter den heer Mulder met zijn algeheel her stel, waarvoor deze hartelijk dankzegt. De heer Heringa klaagt over de hooge tarieven voor telegrammen naar onze kolo niën. In verband met de vergemakkelijking van het overbrengen van telegrammen door middel van den kortegolf acht spr. 25 cent per woord thans voldoende, terwijl voor Batavia f2 en voor de buitenbezittingen f 2.60 per woord moet betaald worden. Ons land verschilt daarin ton zeerste met En geland, dat voor haar Dominions veel goed- kooper is. In verband hiermede vraagt spr., of het geen tijd is do aandacht dor autoriteiten hierop te vestigen. De voorz. hierop antwoordend zegt, dat men thans niet zooveel behoeft te beta len, als men een zg. uitgesteld telegram verzendt. De verzending gaat door de grootere verzendingsmogelijkheid toch even vlug en men betaalt er f 1 per woord voor. 'Niettemin acht spr. ook dit bedrag nog .veel te hoog. De heer Wernink wijst nog oe. s op den toestand van het vaarwater te Leiden. Een groot struikelblok voor de scheepvaart is .weggenomen door de vernietiging der Jan- vossenbrug waardoor thans schepen van 600 (vroeger 300) ton de stad kunnen door varen. Do heer Wernink stelt in verband hiermede voor bij B. en W. aan te drin gen om ten deze actief te zijn. Aldus wordt besloten. De heer Molkenboer vraagt, of het niet gewenscht is aan do afdeeling kleinbedrijf op te dragen het onderzoek naar de wen- schelijkheid van de stichting eener oplei ding tot winkelpersoneel. De voorz. geeft den heer Molkenboer in overweging dit vraagstuk in de afdeeling kleinbedrijf ter sprake te brengen. Hierna gaat de Kamer in huishoudelijke .vergadering. Gemengde Berichten ONGELUKKEN. Brand op bet stoomschip „Rijnland". Broei in een lading palm pi tten. Zeer vermoedelijk ten gevolge van broei brak gisterenmiddag in een lading palm- pitten in ruim I van het stoomschip „Rijn land" van den „Holl. Lloyd", dat aan het Handels Entrepot te Amsterdam te los- ■en ligt, brand uit. Tusschen en over de grauwe balen speel den reeds kleine vlammetjes, die gretig aan de jute vraten. Aanstonds was het «cheeps volk in de weer den brand met eigen middelen te blusschen. Toen evenwel dikke rookwolken het ruim gingen vullen, daarbij een walgelijken stank verspreidend, ■werd het raadzaam geoordeeld de brand weer te waarschuwen. Noch do drijvende, noch de rijdende spui den behoefden dienst te doen. Tijdens het Tossen van de aangetaste lading bepaaldo de brandweer zich er toe, de zeer brand bare waren met twee stralen nat te houden. Gevaar, dat het vuur zich zou uitbreiden, was niet meer aanwezig. Omtrent de aangerichte schade kon ons nog niets met zekerheid worden medege deeld. Auto te water. Gisterenavond te half tien is een vier- persoons Chevrolet-auto, open model, be- etuurd door den heer H. M. Wittenaar, leeraar boekhouden, door een verkeerde manoeuvre bij het verlaten van de garage aan den Pottenbakkerijen, te Groningen, achteruit te water gereden. De heer W. wist rich uit het voertuig te werken en werd •door een schipper met een bootje gered Do auto is beschadigd en is door een Sincstoe- fitel op het droge gegbracht. De auto-botsing bij Delft. Het auto-ongeluk, dat Dinsdag op den Rotterdamschen wog bij Delft heeft plaats gehad, is niet, gelijk gemeld, overkomen aan den o u d-m i n i s t e r den heer Co 1 ijn, maar aan zijn naamgenoot, den heer A. Colijn uit Oegstgeest. Droevig ongeluk. Bij het turfbakken met een bijl heeft een zoontje van R. K. te Westergeest bij onge lijk zijn makkertje v. d. L. 3 vingers onge veer afgehakt. Droevig einde van een bruiloft. Een droevig einde had do Vrijdag go- houden bruiloft bij den landbouwer L., te JBeerze bij Ommen (0.). Bij het naar huis [terugkceren van de bruidspar tij, wilde toen onderweg even stoppen met de auto bus, om eenige gasten in to laten. Do va- 'der van den bruidegom opende daartoe het portier voordat do bus stilstond. Hij viel er juit en verwondde zich zóó, dat hij na kor ten tijd overleed. Doodelijke val. Te Enkhuizen is gisteren de jeugdigo Irbeider Ekkerman, werkzaam in het zaadpakhuis „het Peperhuis" van do N.V. Kon. Zaadhandcl Sluis en Groot, uit de bovenste verdieping op een binnen plaats gevallen en spoedig daarna overle den. Brandwonden opgeloopen. Gisterenmorgen had in de Huisput bij Wieringen een ongeval plaats. Een arbei der afkomstig uit Schoort was bezig met een benzinelamp, toen de vlam in een flesch benzine sloeg, welke ontplofte. De man werd ernstig aan handen en ge laat gewond en is naar hot Hippolitusge- sticht overgebracht, waar hij onder ge neeskundige behandeling is gesteld. Vermist. Dinsdagavond heeft de 19-jarige A. S. J. de ouderlijke woning te Oosterland op Wie- ringen verlaten en is daarna tot heden niet teruggekeerd. Namens de ouders verzoekt de politio opsporing. Aan den waterkant werd een kruik, en een broodmes, die hem toebehoorden, ge vonden. Familietwist op straat tusschen een vader en twee zoons. Uit Gouda wordt aan de „Tel." gemeld: Do Tiendewcg heeft Dinsdagavond van elf tot twaalf'uur in rep en roer gestaan. Bij een familie op den Korten Tiendeweg werd een twist tusschen vader en zoon, die 's morgens op de Veemarkt te Rotter dam moot zijn ontstaan, „uitgevochten". Na korten tijd kwam de zoon de straat op vliegen, achtervolgd door zijn vader, bei den hoogst opgewonden, zoo zelfs, dat de zoon zijn kleeding aan flarden scheurde. Buiten werd de twist voortgezet onder he vig gevloek en getier. Do vader bpval den zoon in huis te ko men, wat deze echter niet deed. De uitda gingen werden toen hervat, tot een agent verscheen. Op een gegeven oogenblik „schepte" de zoon zijn vader, die over de straat heen- zeilde en daarop den agent beval, zijn zoon weg te voeren. De politieman stapte op de fiets en reed, om assistentie te halen, kalm weg. Do zoon verliet eveneens het terrein van den strijd en verdween Achter de Kerk, achtervolgd door den vader, wiens woede geen grenzen meer kende en die als een bezeteno te keer ging. Nadat weer een kwartier verloopen was, verschenen Ach ter de Kerk vier agenten die den ouden heer tot kalmte aanmaanden en hem ver zochten naar huis te gaan. De man, die door het dolle heen was, weigerde dit ech ter en schreeuwde telkens, dat hij zijn zoon zou vermoorden. In het donker liep de man met de agenten aan zijn mouwen wat heen en weer, tot hij geboeid werd en naar het politiebureau geleid werd. Inmiddels was een tweede zoon ten too- neele gekomen en deze maande zijn vader tot verzet aan en schold de agenten voor al wat mooi en leelijk was uit. Hij was met een ijzeren staaf gewapend, waar mede hij op de politie inliep, maar net bij tijds werd hij door een toeschouwer ont wapend. Onder gTOot rumoer ging het stel naar het bureau. Nauwelijks was de rust eenigermate hersteld of de gevluchte zoon verscheen voor de ouderlijke woning. Van zijn vrij heid heeft hij maar kort pleizier gehad, want weldra kwamen eenige agenten, die ook hem inpikten. Deze arrestatie had een kalm verloop. Ernstige twist. Onder de gemeente St. Jansteen is do buurtschap Heikant is bij een vechtpartij een der vechtersbazen zeer ernstig ge wond; hij verkeert in levensgevaar. Inbraak in een kerk. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is ingebroken in de St. Agneskerk aan de Beeklaan te 's Gravenhage. De inbreker is blijkbaar in den tuin van de pastorie ge komen langs een poort van de Newton- straat, heeft een stoel gehaald uit de ver warmingscentrale om daarmeo gemakke lijk over 'n omheining te klimmen en heeft vervolgens een deur van de kerk aan de luinzijde geforceerd. In de kerk heeft hij alle offerblokken opengebroken of met valsche sleutels ge opend en 't daarin aanwezige geld meege nomen. Vermoedelijk bedraagt de buit on geveer 100. Verder is er in de kerk geen schade aangericht. Spoedig, nadat gisterenmorgen do in braak door den koster ontdekt was, is do politie gewaarschuwd, die een onderzoek instelde. Tot nog toe is echter van den da der geen spoor ontdekt, meldt de „Msb.". Zakkenrollers betrapt. In café „De Pool" aan het Damrak te Amsterdam, zijn Dinsdagavond twee man nen binnengekomen op wie o ogenschijnlijk niets viel aan te merken. Zij deden zich voor ala gewone klanten, maar weldra' bleek het, dat zij andere bedoelingen had den en het hadden voorzien op de jassen der bezoekers. Uit een der jassen wisten do heeren zich een portefeuille met 280 toe te eigene. Dit keer liet echter hun gewo ne handigheid hun in den steek. Misschien hadden zij ook pech. In elk geval, zij zijn betrapt bij een poging om een zak te ledi gen. De politie beeft de mannen ingerekend Een pakje gerolde bankbiljetten is in hun bezit aangetroffen. De mannen bleken bui tenlanders te zijn, naar zij zeiden afkom stig ergens uit Oost-Europa, doch uit hun papieren viel af te leiden, dat zij te Parijs hebben gewoond. Zij schijnen ook te Den Haag te hebben „gewerkt." De twee zak kenrollers zullen ter beschikking van de justitie worden gesteld. De bankbiljetten, welke op hun gevonden zijn. zijn de 280, welke even te voren waren gestolen. Een zegt een Zweed tö zijn, de andere schijnt uit Polen geboortig. Handige diefstal te Scheveningen. Een der Scheveningsche pensions is Za terdag het tooneel geweest van een handi- gen diefstal, meldt de „H. Crt.". In het pension v. d. L. woonde sinds cenigcn tijd het danspaar L. en M., dat des avonds in Noordwijk optreedt. Zaterdag kwam een heer, die voorgaf een hekend componist van kerkmuziek uit Amsterdam te zijn, naar hij zeide, voor zijn broer die in het hotel B. woonde een ka mer huren. Hij zou nog even op dien broer wachten, omdat deze met zijn familie in een magazijn badmantels aan het koo- pen was. De broer verscheen echter niet en de „componist" besloot toen om zelf maar te blijven slapen in het pension. Dank zij een schikking met het danspaar kon de pensionhouder hem een mooie ka mer geven, terwijl het danspaar een étage lager zou gaan huizen. De koffers werden daarheen gebracht en even later vertrok de danseuse met haar partner naar Noordwijk Do „componist" installeerde zich in de hem toegewezen kamer. Tegen middernacht riep hij den pensionhouder, aangezien, naar hij beweerde, het electrisch licht niet werkte. Achteraf bleek, dat hij dat alleen deed om de situatie te verkennen. Den volgenden morgen om 8 uur was de „componist" alweer op. En om 9 uur haal de hij zijn nieuwen fiets (hij was op de fiets gekomen) voor den dag en reed even weg. De pensionhouder dacht er niets kwaads van en vermoedde, dat hij naar zijn broer ging. "Wie 'schetst echter de ver bazing van het danspaar, toen het den vol genden dag tot de minder aangename ont dekking kwam, dat er ongenood bezoek op hun kamer geweest was. Blijkbaar had iemand en dat dit de „componist" was behoeft peen betoog zich met een val- schen sleutel toegang verschaft. Verschil lende zaken waren uit hun koffers ont vreemd. Allereerst een zeer duur fototoe stel (dat de artisten zelf geleend hadden), voorts een compleet colbert-costuum, een tennisbrook met riem, een paar handtasc.h- jes en verder nog een flesch haarwater. Bij nader inzien bleek, dat de „componist" het gestolen pak gedragen had toen hij er op de fiets vandoor ging, hij had ook het fototoestel aan een riem om zijn schouder Natuurlijk is de vogel gevlogen, zonder be taald te hebben. De politie heeft de zaak in handen. Uit den trein gesprongen. P. de V.. die eenigszins onder den in vloed van sterken drank verkeerde, had de roekeloosheid te Delft even voorbij de Bin- uenwatersloot uit een rijdende trein te springen. Gelukkig moeten de treinen op dat gedeelte thans langzaam rijden met het oog op de daar aan te leggen tunnel. De waaghals raakte bij zijn sprong nog zijn horloge kwijt, dat later werd teruggevon den. Hij moest zich op het politiebureau verantwoorden. Een geheimzinnige arrestatie. Het Nederlandscho zeiljacht met hulp motor „Helvetia" zou dezer dagen van Am sterdam een reisje over Noorden gaan ma ken doch kon het niet verder dan IJmui- den brengen, schrijft men aan do „Msb."^ In de sluis liggend kreeg de jachtkapi- tein van de politie opdracht in de Buiten haven vast te maken, alwaar de politie aan boord ging. om een dame en een heer te arresteeren. Deze werden onder geleide van rechercheurs naar het politie-bureau gebracht, waarheen ook de bagage ver voerd werd. Omtrent de personen en de aanleiding tot hunne aanhouding wilde de politie nog geen inlichtingen verstrekken. Het motorjacht is inmiddels naar de Binnenhaven verhaald, waar het verdere or ders moet afwachten. Een moeilijke sleepreis. Het mag als bekend verondersteld wor den, dat onze Ncderlandsche sleepbooten reeds menige moeilijke sleepreis over de oceanen afgelegd hebben. Een niet minder moeilijke opdracht heeft de gezagvoerder van 't Nederland- sche tankstoomschip „Georgia" ter uitvoe ring gekregen.- Dit schip vertrok namelijk Dinsdagavond van IJmuiden naar Con st anza met niet alleen een zeelichter, doch bovendien nog een sleepboot op sleeptouw. Deze beide vaartuigen waren te zamen van Hamburg buiten om naar IJmuiden geko men, alwaar het stoomschip ze opwachtte om ze verder naar de plaats van bestem ming te brengen. Aangespoelde brieven en briefkaarten. Aan het strand te Wijk aan Zee zijn Zondagmiddag brieven en briefkaarten aangespoeld, afkomstig van het op 19 de zer te Amsterdam aangekomen stoomschip Koningin der Nederlanden en geschreven te Algiers, Singapore en Genua en ge adresseerd aan NederlanJsche families. Ze waren niet gefrankeerd, doch zullen niettemin hun bestemming bereiken. Ze was te lang. Toen dezer dagen de gemeenteraad der gemeente Best zou vergaderen, had een der leden den voorzitter laten weten, dat bij niet ter vergadering zou verschijnen, om dat de agenda van 25 punten hem.te lang wasl Belasting op verslaggevers. In de jongste vergadering van den raad der Maas-en-~Waalsche gemeente Wamel stelde het lid Sengers voor ook de verslag gevers der bladen in de gemeentebelasting" aan te slaan. Het denkbeeld maakte in- tusschen geen onderwerp van verdere be spreking uit! Gewetensgeld. Bij eenige rijksontvangers is ingekomen 15.386.84 wegens to weinig betaalde be lasting. Een 101-jarige. Morgen hoopt mej. Antje de Kleine, wed. Betten, tc Oudehorne. haar lOlen verjaar dag te herdenken. Van haar tien kinderen zijn er nog acht in leven; voorts heeft ze 50 kleinkinderen en 100 achterkleinkinde ren. Nijmegen grootcr dan Arnhem. Nijmegen overtreft deze weet in inwo ners-aantal het naburige Arnhem. Dank zij do vestiging van het 300-man sterke nieuwe garnizoen uit Delft, streeft Nij megen ineens Arnhem met honderd inwo ners voorbij. Nijmegen telt thans om en om 76500 inwoners. De stormramp. Hulpverleeningen. De centrale Aalsmeersche veiling heeft het plaatselijk comité tot sleunverleening aan de slachtoffers van de stormramp 750 doen toekomen. Bij het Oranje-Kruis is thans in to taal voor de slachtoffers van de storm ramp 183.876 ingekomen. Een windhoos. Te Ridderkerk heeft Dinsdag een wind hoos bij den tuinder B enkele broeikas- ramen in de lucht geworpen; van de fa briek der firma Bakker en Co. werden luchtkokers weggevaagd. Enkele boomen moesten het ook ontgelden. Onweer. Tijdens een hevige regenbui sloeg te Zundert de bliksem op de electrische gelei ding, verbonden aan de in de in aanbouw zijnde nieuwe kerk. Een werkman aan den motor werd bewusteloos geslagen. Toen geestclijko en medische hulp ter plaatse was, kwam de getroffene spoedig bij. Een andere werkman had een brandwonde aan den pols opgeloopen. Sneeuw gevallen. Als een bijzonderheid deelt men aan de „G. Crt." mede, dat het Zaterdagochtend tusschen de regenbuien door moet hebben gesneeuwd, 't Waren wel geen groote vlok ken, doch de gevallen massa bleef eenige oogenblikken op de vensterbanken liggen zonder dat het ontdooide. Dit geschiedde in Hilligersberg, op 25 Juni 1927 Buiteni. Berichten ONGELUKKEN. Ontploffing bij Saloniki. Drie slachtoffers. Op 8 K.M. afstand van Saloniki heeft een verschrikkelijke ontploffing plaats ge had in een fabriek, waar 6000 Kg. dyna miet, 4000 Kg. schietkatoen en een aantal luchtbommen waren opgeslagen. Minstens drie personen zijn gedood, o.m. de eigenaar der fabriek en twee arbeidsters. In de fa briek werden mijnen, die tijdens den oor log door de geallieerden waren gelegd en later zijn opgevischt, ontmanteld. Krankzinnige op een dak. Brandweerlieden met hem in gevecht. Naar uit Huil wordt gemeld, hebben stedelijke brandweerlieden aldaar een span nende jacht ondernomen op een ontsnapten krankzinnige. Zij hadden bericht gekregen dat een verpleegde van het Willerby-krankzinni- gengesticht. dat verscheidene mijlen buiten de stad gelegen is, naar het dak van het gebouw geklommen was -en dakpannen naar de verplegers wierp, die hem poogden te bereiken. Een motorspuit, met een brandladder toe gerust, werd naar het gesticht gezonden. Toen de krankzinnige de brandweerlieden zag, die de ladder tegen het gebouw op stelden, zette hij zijn bombardement met dakpannen met verdubbelden ijver voort. Verscheidene brandweermannen klom men niettemin de ladder op en begonnen een spannende achtervolging over het dak. Zij wisten den krankzinnige tenslotte te omsingelen en te grijpen, doch deze verzet te zich zoo hevig togen zijn aanhouding, dat het er een oogenblik allen schijn van had, dat èn de krankzinnige èn brandweerlie den een buiteling zouden maken en van het dak zouden rollen. Tenslotte wisten de brandweerlieden den ongelukkige, die echter hevig bleef tegen spartelen, te overmeesteren en langs de ladder naar beneden te brengen. Diamantdelven in eigen huis. Nieuwe wantoestand in Transvaal, Nog steeds heersebt er een ontzettende chaos op de Lichtenburgsche diamantvel den in Transvaal. Thans is er een geheel nieuwe Oorzaak. Tot dusver mocht in de straten en onder de huizen niet worden gedolven. Doch op een nacht kwam een on dernemend delver met een handkar en een schop, begon de zgn. Eloffstraat af te pen nen en werkte den lieelen nacht door. Des ochtends was de straat onbegaanbaar en was de delver verdwenen met zijn waarde vol gruis. Een rechtzaak tegen hem inge diend liep op niets uit. En nu begon men te graven, waar men maar kon, in winkels en kelders, onder de huizen en overal waar men maar „diamantlucht rook", doorgaans wel is waar zonder veel succes; doch een nieuwe wantoestand is geschapen en de re geering zal ook hier de bezem weer moe ten gebruiken. RECHTZAKEN Paardestaart-coupeerders vrijgesproken. De rechtbank te Arnhem beeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den stoker E. P. en den smid J. W. uit Eist (B.), die op 19 Mei j.l. te Eist een 4-jarig paard met een coupeertang den staart hadden afgesne den en de wonde met een gloeipnd ijzer hadden dichtgebrand, terwijl om de boven lip van het dier een touw stevig was vast gebonden. Op verzoek van de Vereen, v. Dieren bescherming Niels Holgersson was een principieele uitspraak uitgelokt over het coupeeren van paardestaarten. Do rechtbank achtte het ten laste ge legde niet bewezen en sprak beiden daar van vrij. De eisch was tegen ieder 10 boete, subs. 10 dagen hechtenis. FAILLISSEMENTEN Opgeheven: yt. H. Hockx, te Leiden. IETS OVER CHOCOLADE. VERBETERDE BEREIDINGSWIJZE. Het is van algemeeno bekendheid, dat de Zwitserscho Chocolade-Industrie jaren lang over do geheele wereld beroemd is ge weest wegens de ongeëvenaarde kwaliteit der door haar geproduceerde chocolade. Dezen roem had zij te danken aan een zeer speciale wijze van fabricatie, welko jarenlang uitsluitend in Zwitserland werd toegepast. Meer en meer hebben ook andere lan den, o.a. Nederland, deze Zwitserscho fa- bricatiemethode toegepast, zoodat men te genwoordig ook in ons land chocolade koopt, die voor de beroemde Zwitsersehe merken niet onderdoet. Hiermede is evenwel de verbetering der techniek in de Chocolade-Industrie niet blijven stilstaan. In het jaar 192-1 werd n.1, door een ingenieur, verbonden aan een der grootste buitenlandsche machine-fabrie ken, een nieuwe machine uitgevonden, waardoor de Zwitsersehe bereidinswijze van chocolade nog weer aanmerkelijk ver beterd werd. Langdurige proefnemingen hadden verder nog aanmerkelijke con structie-verbeteringen tengevolge, zoodat eindelijk in het jaar 1926 de eerste werke lijk volmaakte machine werd afgeleverd. Het mag zeker wel als een bewijs van c voortvarendheid onzer Nederlandscho Chocolade-Industrie beschouwd worden, dat het eerste exemplaar van deze vol- maakte machine naar Nederland geleverd werd en wel aan do N.V. HOLLANDS.CH ZWITSERSCHE CHOCOLADE-FABRIEK te Amsterdam. Zooals algemeen bekend is, werd deze fabriek begin 1925 opgericht. Het is voor namelijk te danken aan de toepassing van do meest moderne bereidingswijze, dat deze onderneming van den aanvang af zidk een buitengewoon succes heeft gehad. Van de hierbovengenoemde nieuw uitge vonden machine zijn thans, meerdere exemplaren in deze fabriek in werking ge steld en het is met deze nieuweuitvinding, dat de Hollandsch Zwitsersehe Chocolade fabriek thans in staat is een nieuw merk chocoladereepen in den handel te brengen, LOCARA-CHOCOLADE, welk product dus volgens een veel verbe terd systeem is bereid, terwijl de samen stellende bestanddeelen van superieure kwaliteit zijn. Wij raden den lezers van dit artikel ten 'sterkste aan met bedoelden LOCARA REEP die voor den prijs van 10 cents per stuk alom verkrijgbaar is, kennis te maken. LUCHTVAART DE HOLLAND-INDIë-VLUCHT. Omtrent de aankomst van de Fokker Vü te Singapore kunnen wij melden, dat tot dusver de tocht uitstekend verloopen is. Do afstand van Sengora naar hier werd volbracht in vijf en een half uur. De heer Van Lear Black klaagde nogal over de ladingsmogelijkheden voor vliegtuigen al daar. Hiermede, aldus zeide hij in een kort onderhoud, is 't vrij treurig gesteld. Alvorens Bangkok te bereiken heeft de Fokker VII alle moeilijkheden overwon nen, welko het vliegtuig op dat traject konden overkomen. Volgens clen heer .Van Lear Black is een vliegdienst van Europs naar het Oosten in alle opzichten uitvoer baar te achten. De Indië-vliegers zullen niet Mar Australië gaan. Zij zullen eenige dagen op Java blijven. De heer Van Lear Blad: hoopt 23 Juli in Londen terug te zijn. Da machine is in uitstekende conditie. OVER DEN STILLEN OCEAAN. De tocht naar Hawaii volbracht. De vliegers te Honoloeloe. Do aviateurs Haitian en zijn van San Francisco oon 6.31 g'sler' morgen te Honoloeloe aangekomen. Mislukte poging van Smith. Uit Oakland wordt gemeld: Smith kort na zijn start voor de vlucht naa- Honoloeloe lorugkeeren, omdat zijn win scherm gebroken was en hij dus al, weer en wind was blootgesteld. Er v met spoed gewerkt om het scherm een ander te vervangen, doch toe/1.r .r. vijf uur verstreken waren sedert net trek van de andere mededingers, y- land en Hegenberger, dee-lden nen, die de vlucht van Smith ^lD3Cv steunen, mede, dat de vlucht voor o paalden tijd wordt uitgesteld. Nog een candidaat. Courtney maakt zich voor zi) tocht z creed. Uit Friedrichtshafen wordt Gitserochtend om tien uur is de - sche vlieger Courtney van de werf met een Dornier-Wal vhegtu g Nederland naar Engeland ver vanwaar hij de volgende naaal\ .pv Noord-Amerika zal vliegen. Court bruikt hetzelfde vliegtuig, ^JVlci| Amundsen zijn eerste Noordpool* ondernam. Na een vlucht van ze is de vlieger veilig te Southampton land.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 8