R.H.W. Limonade INGEZONDEN MEOEOEELING dreigende, steeds lager komende j lit koker de gehcele omgeving zou in- ,kken en medesleepen. plotseling vielen buitengewoon zware „.„druppels uit de wolk, zóó groot, dat 3 p den grond uiteenvielen in cirkels ter ootte van rijksdaalders. Ik zocht een be nutting in de aangrenzende Kerkstraat £C zag dat de donkere wolk, met do daar- n' hangende verticale tuit, welke gcluk- niet "lager kwam, zeer langzaam in Koord-Oostelijke richting afdreef. De zeer erooto zwarte wolk was intusschen meer rauw geworden, terwi.il de intusschen zeer lan" geworden tuit. in geweldigo afraetin- n" ais eene nu donkere, lang gestrekte Lart. aan het ondereinde van de wolkko- j n, v.isthing en als het ware op sleeptouw rd genomen, thans niet meer verticaal afhangende, doch in schuine richting. Een grootse li natuurtafereel, dat men nimmer ^Twee jaar gele>len heb in ik Gelderland jcdurende zwaar stormweer den alles ver- elende typhoon medegemaakt; opmerke lijk was nu te Zandvoort de betrekkelijke indstilte en het kalme verloop van dit atldzaam luchtverschijnsel, dat men gedu rende vijftien a twintig minuten kon gade slaan. Baden of zwemmen in zee. In aansluiting bij de waarschuwing van den Commandant van de Zandvoortsche Beddings-Brigade, den heer P. van der jleije, aan het Zandvoortsche strandpu- lliek,' richt H. van der Wel Hzn., Com mandant-Hoofdleider van de Wijk aan Zeesche Reddings-Brigade, een waarschu wend woord tot hen, die dezen zomer te Wijk aan Zee het strand zullen bezoeken. (Welke waarschuwing in hoofdlijnen ook nuttin is voor de bezoekers van het strand elders). Als het werkelijk zomerweer is en de ion haar brandende stralen naar ons plekje aarde zendt, de zee een groote tob be gelijkt, waarin de kinderen spelen met scheepjes en schepjes en netten, dan. kun nende zwemmen of niet. dan trekt de zee u aan door genot, dat een bad u geeft, maar den letterlijken zin van het woord trekt" do zee ook en het is juist dat „trekken", waartegen ik u niet genoegkan waarschuwen. 1. Of u kunt zwemmen of niet, ga nooit ver in zee; proheer nooit in het ver- zwemmen uit te blinken boven uwe mede baders, want zooals de heer Van der Meije zoo juist zegt; het water is overal nat, en, gaat u even te ver, ge keert niet weer. 2. Wanneer u gebruik maakt van een badkoets of een cabine, let dan steeds op elke aanwijzing of elk signaal van den bad man. Hij kent de kust en de zee en de stroo mingen. Hij staat daar, waarschuwt of roept u terug, en bedenk dan, dat dit ge- echiedt voor uwe veiligheid. 3. Zoo gij op het vrije strand gaat baden of zwemmen, wees dan dubbel voorzichtig, want niet alleen zijn er zeer gevaarlijke plaatsen, die een vreemde niet kent, maar ook ontbreekt daar controleerend toe licht, en zoo u op zoo'n plaats te ver in zee gaat, dan „trekt" de zee u weg, buiten het Wik van elke mensohelijke hulp. 4. Ga vooral niet in zee op die plaa.tsen waar borden staan met het opschrift: Zeer gevaarlijk hier te baden", welke hor den door de Reddings-Brigade zijn plaatst op punten, waar dat noodig is. Sla q spijkers in den paal om er uw kleeren i te hangen en er dan toch to gaan Laden Die borden dienen niet voor klee- renhaneers. maar zijn er geplaatst voor uwe veiligheid. 5. Wanneer de bemanning van de vlet der Reddingsbrigade op haar patrouiUe- Taarten u waarschuwt, ter.ug te gaan oi niet op die plaats te baden, wordt dan niet boos en sla die waarschuwing niet in den wind. Bedenk toch. dat die mcnschen hun irijen tijd niet geven om u te plagen, maar dat alles doen voor uwe veiligheid. 6. Wanneer gij zwemmen wilt en de zee tiet kent, vraag het dan aan de Brigade- leden of aan de menschen der Badmaat- fichappij. Zij zullen het u wel zeggen, of de zee „trekt", dan niet. 7. Ga bij Oostenwind (landwind) nooit ver in zee, want dan is de zee bet gevaar lijkst. 8. Wanneer gij henoorden het Noor.'ler- bad Raat zwemmen, daar, waar sinds 1903 bet wrak van het s.s. ..De Vrijheid" ligt (bij ttrandpaal 50) gebruik dan nooit de hoven water uitstekenke deelen van den stoomke tel als springtoren, want daar bevinden zich onder water een groote massa wrak- Étukken van ijzer en hout, zoodat een duik- 9- Ook bij het zuidelijk liggende wrak van de trawler „Heemskerk" is baden verre van ongevaarlijk vanwege de om het wTak liggende zelling. 10. Kortom: Onderschat de gevaren van oc zee nooit; hoe kalmer de zee is, hoe ge vaarlijker is zij soms. Nog dient uwe aandacht gevestigii tc worden op het feit, dat bij eventueele onge- A u °P ket strand in de wachttenten jherkciibaar aan een groene vlag met do letters W. R. B.) een verbandkist en red dingsmiddelen aanwezig zijn; dat het zuur stof-apparaat van de Reddings-Brigade is Sestalioneerd in het Badhotel en ook daar, n op noR andere plaatsen in het dorp, ver- andkisten zijn geplaatst, welke kenbaar ijn door een daar in de Brigade-kleuren ingebracht schildje. _Buitenl. Berichten ONGELUKKEN. Noodlottige brand bij Tours. f personen verbrand. Uw!1 €e,n, onïploHing in een villa nabij echitTfl 0n. n(* brand. Een officier, zijn 3ipnct^°° en twee kinderen, alsmede het men, mois,e in de vlammen omgeko Instorting in een mijn. Twee dooden. In do mijn Prosperte te Bockum zijn drie kolenhouwers onder neervallend gesteente bedolven. Twee hunner konden nog slechts als lijken worden geborgen, terwijl de der- do ernstig gewond is. Ontploffing op een opslagplaats. Eén man gedood. Op een met oudijzer-voorraden bedekt opslagterrein te Maagdenburg heeft zich een ernstig ongeluk voorgedaan. Een on der het oudijzer verdwaald geraakte dy- namiet-patroon, zooals die in de mijnen wordt gebruikt, kwam op nog niet opge helderde wijze tot ontploffing. Een op de opslagplaats aan 't werk zijnde voerman werd zóó zwaar gewond, dat hij in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis moest vervoerd worden, waar hij spoedig overleed. De kracht der ontploffing was zóó groot, dat de vensters der huizen in de naburige straten sprongen. De voerman, die het slachtoffer der ont ploffing werd, was op het oogenhlik van het ongeluk bezig oud-roest to lossen, dat door vrouwen en opkoopers uit alle deelen der stad wordt afgeleverd. Do man stond boven op zijn volgeladen zwaren wagen. Toen hij weer een zak ijzer- afval van den wagen af wilde halen, weer klonk een donderende knal. De voerman werd, terwijl beide heenen hem tot on der de knie werden afgerukt, verscheidene meters ver weg geslingerd. Ortdanks het feit, dat hem spoedig hulp geboden werd en hij dadelijk na aankomst in het zieken huis werd geopereerd, gaf "hij kort daarna den geest. Noodweer boven Sofia. De hagel een meter hoog; fruit- en wijnoogst vernield. Boven Sofia heeft het Zondag ontzet tend geregend en gehageld. Bijna de ge- heele stad stond blank; het water bereik te op sommige punten een hoogte van 2 M. en de hagelkorrels waren op enkele p'ek- ken een meter hoog opgehoopt. De fruit en wijnoogst in de omgeving is bijna ge heel vernield. De bevolking van Frankrijk. Een ernstige achteruitgang. De bevolkingsstatistieken voor het eer ste kwartaal van dit jaar toonpn een ver ontrustende achteruitgang van de bevol king in Frankrijk, welke een gevolg is van de afname van het aantal geboorten en een toenamo van het aantal sterfge vallen. In het eerste kwartaal van verle den jaar werden er 195.467 kinderen ge boren, terwijl voor het overenkomstige tijdperk van dit jaar het cijfer slechts 189 575 bedraagt Het aantal sterfgevallen bedroeg in de eerste drie maanden van dit jaar 221.827 tegenover 186.376 in dezelfde periode van 1926. Er kwamen 32.262 meer sterfgevallen dan geboorten voor, terwijl in 1926 het geboortecijfer het sterftecijfer met 9.091 overtrof. Er zijn bijna 100 huwelijken meer ge sloten en bijna 1000 echtscheidingen min der uitgesproken dan verleden jaar. Treinmcord in Frankrijk. In den gistermorgen uit Cherbourg te Parijs aangekomen D-trein werd het lijk van een artillerie-commandant gevonden Hij schijnt in den trein vermoord te zijn. Hij was door drie kogels getroffen. Roofmoord. Een alleenwonende juffrouw van onge veer 47 jaar werd Zaterdag in haar wo ning te Gürzcnich bij Düren vermoord ge vonden. Men heeft de ongelukkige met een scherp voorwerp op het hoofd gesla gen en vervolgens in een zak gestopt en in den stal geworpen. Ongeveer 2000 mark werd gestolen. Het onderzoek naar den misdadiger duurt nog voort. Jeugdige vandalen. Toen te Oszweil bij Ludwigsburg een huis-eigennar van zijn werk thuis kwam, vond hij zijn huisraad kort en klein ge slagen. Aanvankelijk dacht men aan werk van inbrekers, maar aldra ontdekte men dat drie meisjes van 4 tot 8 jaar hier hadden huisgehouden. Geen enkel schi'derij aan den muur, geen portret in de lijst gelaten, van het servies waren twee borden gespaard gebleven, gordijnen wa ren afgescheurd en kasten omgetrokken, de lampen waren stukgeslagen en de uit zet van de vrouw was verscheurd. Eieren waren in de keuken tegen den grond stuk gegooid. Daarna hebben de kinderen alle mogelijke kleedingstukken in doozen pakt. Nog denzelfden middag zag een vrouw de kindoren met deze voorwerpen spelen cn vroeg ze terug. De kinderen, die anders zeer ordelijk zijn, schijnen een in de glazenkast verbor gen sleutel te hebben gevonden, waarmede zij do woning binnendrongen en zich aan eten en jongen wijn te goed deden. Do wijn schijnt haar toen naar het hoofd gestegen te zijn en in dezen toestand hebben zij de vernieling blijkbaar aangericht. Door een inbraak verraden. Onlangs werd te Londen bij een modiste ingebroken, waarbij volgens aangifte bij de politie een groot aantal zijden japon nen gestolen werden. De douane-ambtena ren gingen hun boeken eens nakijken en ontdekten toen, dat de betrokkene slechts voor 15 japonnen inkomende rechten be taald had. Met het gevolg, dat zij wegens smokkelarij vervolgd werd en tot een hoe- te van 325 pond werd veroordeeld. Revolvcrbandieten te Berlijn. Met ongelooflijke driestheid hebben in den nacht van Zaterdag op Zondag twee inbrekers in de noordelijke voorsteden van Berlijn hun slag geslagen. Met de revolver in do vuist dronegn ze eenige villa's bin- ETIKET WORDT NAGEBOOTST LET OP R.H.W. - nen en roofden onder bedreiging van het leven der bewoners geld en sieraden. Op den terugweg naar Berlijn werden ze ingehaald door twee bereden agenten. De inbrekers verstopten zich in een boschje en openden van daar uit een geregeld vuur op de politiebeambten, waarbij het paard van een der agenten werd gedood. Do in brekers slaagden er in, in de duisternis te ontkomen. Een processie in de Golf van Napeis. Dezer dagen heeft te Portosalvo bij Na pels een eigenaardige processie plaats ge vondene gelijk elk jaar geschiedend op 't azuren water van do golf van Napels. Nadat honderden processiegangers in den namiddag eerst getrokken waren door de straten van Portosalvo, langs met bloe men versierde huizen, beklommen ze, gaan de door oen haag van honderd carabinieri, fascisten en politie-agenten in groot te nue, plechtstatig aan de havenkado ge meerde barken, die daarna langzaam zee waarts koersten, geroeid op de wijze, zoo als dit reeds vóór Christus plaats vond, n.l. de roeiers staande, hun riemen naar voren buigend in gelijkmatig tempo. Op een groote bark was een gondel ge zet, waarin kleine, als matrozen geklccde jongens een tusschen groen en bloemen prijkend schilderij omringden van de Ma donna van Portosalvo. Motorbootjes, even als de andere vaartuigen veelkleurig ge- pavoiseerd, kruisten om het karakteristie ke smaldeel, dat uit niet minder dan drie honderd bodems bestond Statig stevende de vloot de zee op, naar een bepaald punt, waar reeds vele s'oe- pen in afwachting lagen. Hier las de pas toor een smeekbede voor aan Maria, vra gend om een gunstig jaar voor het vis- schend en kustvarend stadje Portosalvo, deed het document in een zilveren tube en liet deze in de zee glijden, terwijl twee muziekkorpsen gewijde muziek deden hoo- ren. Toen de vloot huiswaarts stevende, viel het duister in. Maar aan boord van de schepen was voor 'n verlichting met car- bidgas gezorgd. Voorts, wierp Bengaalsch vuur een hel'en gloed over het water en aldus kon de ontscheping der processie gangers veilig plaats vinden ter hoogte van het heiligdom van La Vergine di Por tosalvo Het besluit van deze interessante en devote p'echtigbeid werd gevormd door 't zingen van het Te Deum en het zegenen van de schare. Een tunnel door de Pyreneeën. Zaterdag heeft de eerste trein door den Canfranc-tunnel gereden, den eersten tun nel welke door de Pyreneeën is aange legd. De Franscho spoorwegautoriteiten brachten do groeten van de bevo'king van Béarn over aan die van Aragon. De lijn, die het volgende jaar voor het gewone ver voer wordt opengesteld en geëlectrificeord wordt zal Saragossa met Dax verbinden, waardoor het traject ParijsMadrid aan merkelijk bekort wordt. De koning gevisiteerd. Toen koning Albert van België dezer dagen een bezoek aan Rijsse! wilde bren gen, werd hij te Halluin, waar hij met zijn auto de Franschc grens passeerde, aange houden door een Fransch douanebeambte, die hem niet herkende. Den koning, die in burger gekleed was, evenals den hem bege'eidenden officier, werd gevraagd of hij niets had aan lo ge ven. Koning Albert antwoordde, ontkennend! maar do beambte bl,eef achterdochtig en bcs'oot hem te visiteeren. De ontstelde adjudant wilde proteslee- ren, maar do koning legde hem het zwij gen op, en de beambte ging zorgvuldig den inhoud van de koninklijke zakken na en betastte de kleeding of er geen belaste zaken tusschen zaten. Toen hij uit een van do zakken een gou den sigarettenkoker met het koninklijke wapen te voorschijn haalde sloeg hij van schrik bijna teen den grond, maar de ko ning klopte hem lachend op den schouder en zei hem zich niet bezorgd te maken, daar hij enkel zijn plicht had gedaan. De levende kamer van den burgemeester Een eenigszins komisch voorval, dat aan het tooneel doet denken, heeft plaats ge had bij een gesprek tusschen een begrafe nis-ondernemer en den burgmeester van Lorient. In deze stad heeft het gemeentebestuur het begraven in eigen beheer, doch men wenschto dit bedrijf te verpachten. Er had den verschillende besprekingen plaats tus schen burgemeester Svob en Meunier, den vertegenwoordiger van een Parijsche be grafenis-onderneming. Bij de jongste bespreking haalde Meunier een aantal bankbiljetten van duizend francs te voor schijn en wilde dezen den burgemeester als commissie aanbieden, indien de be grafenissen aan zijn onderneming ver pacht werden, doch de burgemeester sloeg op tafel on riep: „Hecren. u kunt ver schijnen!" Na deze wachtwoorden begon de gcliee- le burgemeesterskamer te leven. Van on der het bureau des heeren Svob kroop een stenograaf te voorschijn, dio liet heele gesprek had opgeteekend, uit een kast de commissaris van politie en uit twee ou dere kasten twee gemeente-ambtenaren, die allen omkooping van een ambtenaar hadden geconstateerd. Meunier beweert in een hinderlaag te zijn gelokt door den burgemeester, die een pluimpje wilde verdienen voor zijn onom- i koopbaarheid. Nederlandsch Oost-lndië Examen-angst, De candidaat, die heel erg „zakt e". In het gebouw van de N. I. S. A. (Ned. Ind. Artsen School) te Soerabaia heeft een maand geleden op een morgen een ernstig ongeval plaats gehad. Er werd een verga-- dering van leeraren gehouden, waarop werd beslist over de resultaten der over gangsexamens en nu hadden eenige leer lingen het plan opgevat, om af te luisteren, wat op deze vergadering besproken werd. Te dien einde zijn zij heimelijk het ge bouw binnen gegaan en op het plafond bo ven het vergadorvertrek geklommen. Het „Soer. Hbld." vertelt er aldus van: Dit plafond bestaat uit eternict-platen in houten raamwerk gevat en bood dus den luistervinken geen bijzonder veilige standplaats aan. Een der leerlingen van de derde klasse der geneeskundige afdeeling, met name Tio Oen Bik, stapto plotseling bij ongeluk op een der etc mi et platen, welko dit ge wicht niet kon dragen, waardoor hij naar beneden stortte en met' het hoofd op den grond van het vergaderlokaal terecht kwam. Hij werd in bewusteloozen toestand op genomen en na onderzoek in een in inmid dels ontboden ziekenauto naar het Stads verband vervoerd. Het bleek, dat hij be halve een schedelbreuk, nog een basis fractuur had opgeloopen. Zijn toestand is ernstig. Het jongmensch schijnt medegegaan te zijn omdat hij bang was voor den uitslag van zijn examen en nu wilde hij hooren wat naar aanleiding hiervan zou worden besproken. De andere jongelui, die in zijn gezelschap waren, hebben haastig do vlucht genomen en het is nog niet gelukt, te weten te komen, wie zij zijn geweest. LUCHTVAART DE VLUCHT NAAR IND IE. De Fokker VII te Sengora aangekomen. Morgen naar Batavia! Naar het Haagsche Anetakantoor ver neemt is bij de K. L. M. een telegram ont vangen dat het Fokkervliegtuig gisteren om halfeen te Sengora is aangekomen. Onderweg is veel last van den moesson ondervonden, maar men hoopt dat dit nu voorbij zal zijn. Heden wordt naar Singa pore vertrokken en morgen naar Batavia. Van do Siameesche autoriteiten is de grootste medewerking ondervonden. Heel Sengora was uitgeloopen. Alles was wol aan boord. TWEE NIEUWE OCEAANVLUCHTEN. Van Californië naar Hawaii. Maitland en Hegenberger vertrokken. Uit San Francisco wordt geseind: De vlieger-luitenants Maitland en Hegenber ger zijn gistermorgen om zeven uur tien (San Francisco-tij 1) naar Hawaii vertrok ken. Uit Honoloeloe wordt gemeld, dat do non-stop-vlucht van deze beide officieren beschouwd wordt als deel uitmakende van de oorlogs-manocuvres van het leger en dat het toestel dus uitgerust is, zooals voor oorlogsdoeleinden gebruikelijk. De weer berichten uit San Francisco en Honoloeloe voorspellen voor de komende zesendertig uur ideaal weer. Het traject San Francis coHonoloeloe, dat ruim 3800 K.M. be draagt, is tot nu toe nog nooit per vlieg machine fgelegd. Een inwoner van Honoloeloe, James Dole, heeft 25 duizend dollar uitgeloofd voor de vliegers, dio de eerste non-stop- vlucht naar Honoloeloe doen. E'en burgerlijke mededinger. Uit Oakland (Californië) wordt geseind: Do aviateur Ernest Smith is gisterochtend om 9.36 met een burgerlijk vliegtuig ver trokken om to trachten do Hawaii-cilan- den zonder tusschcnlanding te bereiken. Vliegongeluk. Een Fransch vliegtuig is Maandag avond tegen 6 uur in een bosch bij Kin- delsdorff verongelukt. Waarschijnlijk de bestuurder tengevolge van den mist uit deD koers geraakt, en bij een poging, om uit den mist te geraken, tcdicht bij de aarde gekomen. Het vliegtuig kwam met volle vaart tegen een boom terecht werd geheel vernield. De inzittenden, waarschijnlijk kooplieden, werden op slag gedood en zoo verminkt, dat zij onherken baar waren. SPORT VOETBAL. DIOC IIAARL. BOND. Scriev/edstrijden A. V. V. Hot slechte weer is Zondag wederom spelbreker geworden. Van de 4 vastgcsicl de wedstrijden werden er slechts 2 speold: het terrein verkeerde echter in uit stekende conditie. Te 12 uur speelde A.V.V. IllV.V.P, IV; het was oen aardige wedstrijd, waar in do kleine V V.P.'crs cn vooral ook de keeper keurig speelden. Ook A.V.V. speel de een mooien wedstrijd, doch het samen spel was niet zoo als hij V.V.P. ofschoon V.V.P. met slechts 8 of 9 man speelde, bleken heide partijen, geheel aan elkaar gewaagd. A.V.V. won tenslotte met 10, ofschoon V.V.P. zeker een gelijk spel verdiende. A.VV. kwam hierdoor in bezit van den 3en prijs in de Junioren- afdeeling. De 2e wedstrijd V.A.C. IILisso III ging niet door, daar V.A.C. II schitterde door afwezigheid, zoodat Lisse EU al beo! gemakkelijk in hei bezit kwam van den 3en prijs in de 3o Afdeeling. Om 3.30 uur betraden Edoh IR.I.A. I het terrein. Onder de goede leiding van scheidsrechter Ruiterman ontwikkelt zich terstond een vlug cn enthousiast spel. Aan beide zijden wordt er mooi gespeeld. Edoh, dat met enkele invallers verscheen, had moeite genoeg do vlugge aanvallen van R.I.A. te weerstaan, vooral de links en rechtsbuiten van R.I.A. speelden als altijd een keurigo partij; beide elftallen bleven echter aardig tegen elkaar op gaan. Ofschoon het allen schijn had, dat R.I.A. de overwinning zou behalen, daar zij langen tijd met 21 voorstond Edoh wist echter gelijk to maken; hard wordt er dan gewerkt om het winnende puntje. Edoh weet enkele minuten voor tijd opnieuw te doelpunten en behaalde alzoo met 32 do overwinning; een ge lijk spel zou echter de juiste verhouding geweest zijn. De laatste wedstrijd Edoh IIS.D.C. II vond ook geen doorgang, daar S.D.C. met slechts 6 man verscheen. Het le elftal, dat wegens het slechte Weer met slechts 8 man en bovendien no^ enkele invallers naar Loosduinen trok. wist tegen een volledig G.D.A. Hl kranig stand te houden en verloor met slechts 4—1. Er werd keurig samengespeeld tor- wijl er door allen hard gewerkt werd on indien A.V.V. volledig ware geweest, zou G.D.A. zeer zeker een nederlaag te slik ken gekregen hebben. LAWNTENNIS. Timmer en mej. Bouman naar Amerika. Do heer Timmer en mej. Bouman zullen een lournée maken naar Amerika* ATHLETIEK. Kampioenschap N.V.B. Zondag a.s. zullen op het Sportterrein Houtrust te 's-Gravenhago, de atletiek wedstrijden voor voetballers om het kam pioenschap van den N.V.B. worden gehou den. Do volgende vercenigingen hebben hier voor ingeschreven: Quick, Nijmegen; D.F. O., Dordrecht; G.V.A.V., Groningen; Quick, Den Haag; H.B.S., Den Haag; Steeds Volharden, Rottordam; O.D.I., Rot terdam; V.I.O.S., Den Haag; U.V.S., Lei den; Z.V.V., Zaandam; V.V.O., Vlaardin- gen. ROEIEN. De wedstrijden van de „Koninklijke". Gisteren heeft de loting plaats gehad van de roeiwedstrijden van de „Konink lijke" op Vrijdag, Zaterdag en Zondag a.s. Het resultaat is: Vrijdag 1 Juli. Vóórwedstrijden. 4 uur. Jonge vier A, eerste heat: 1. Deutsche Ru- der Verein (Amsterdam); 2. de Laak. 4.20. ld. tweede heat: 1. die Leylhc; 2. Argo. 7 uur. Ovcrnaadsche vier, eerste heat: 1. Triten; 2. Argo. 7.20. ld. tweede heat: 1. die Ley the; 2. Poseidon. 7.40 Jonge vier A, dorde heat: 1. Laga; 2. Willem III; 3. do Hoop. 8 uur. Id. vierdo heat: 1. Arga; 2. Njord; 3. Het Spaarno. 8.20. Id. vijfdo heat: Winnaar eerste heat; 2. winnaa.- tweedo heat; 3. snelste tweede. 8.40. Tweedo klasse oude vier, eerste heat: 1. Laga; 2. Algir. 9 uur, ld. tweede heat: l>do Amslcl; 2. Willem III. Zaterdag 2 Juli. Vóórwedstrijti i. 12 uur. Overnaadschc vier: 1. winnaar tweede heat; 2. snelste tweede; 3. winnaar eerste heat. 12.20. Oude vier: 1. Laga (alleen over do baan). 2.10. Jonge vier A: 1. Winnaar vierdo heat; 2. winnaar derde licat; 3. winnaar vijfde heat. 3 uur. Jonge skiff B: 1. Het Spaarno Tromp) alleen over do baan. 3.20. Jonge twee A: 1. Dare Devil Club; 2. Het Spaarno; 3. Njord. 3.40. Jongo acht A: 1. Laga; 2. Triton. 4 uur. Tweede klasse oude vier: 1. Snel ste tweede; 2. winnaar tweede heat; 3. winnaar eerste heat. 4.30. Twee zonder stuurman: 1. de Am- stel; 2. Dare Devil Club. 4.50 Jonge dubbel skiff: 1. Area; 2. do Hoop. 5.10. Beginnelingen skiff: 1. de Hoop; 2. Poseidon. 5.30. Oude skiff, eerste heat: 1. de Maas; 2. de Amstel. 5.40 ld. tweedo heat: 1. Het Spaarno (Cox) row-ovcr. 0 uur. Id. derde heat: 1. Frankfurter R. V.; 2. Het Spaarno (Tromp). 6.20. Jonge skiff. A, eerste heat: 1. dio Leythe; 2. Poseidon. 6.40 ld. tweede heat: 1. Dordtschc; 2. Nautilus. 7.40, Jonge acht A, eerste heat: 1. do Amstel; 2. Argo. 8 uur. ld. tweede heat: 1. Njord; 2. Tri ton. 8.20. Jongo vier B, eerste heat: 1. Wil lem III; 2. Deutsche T. und R. V. (Rot terdam); 3. Laga. 8.40. Id. tweede heat: 1. Maas; 2. Aogir. 9 uur. Oude skiff, vierde heat: 1. Hot Spaarno Cox (2e heat); 2. winnaar eerste heat. Zondag 3 Juli. Vóórwedstrijden. 12 uur, Dames Juniores stijlroeicn, eerste heat: 1 Poseidon; 2. Dordlsche; 3. de Hoop; 4. do Vliet. 12.30 ld. tweede heat: 1. Viking; 2. Het Spaarne; 3. dc Laak. Eindwedstrijdcn. 1 uur. Jonge skiff A: 1. Winnaar eerste heat; 2. winnaar tweedo heat. 1.20 Oude skiff: 1. Winnaar derde heat; 2. Winnaar tweede heat. 1.40. Oude twee: 1. die Leylhc; 2. Wil lem III; 3. dc Amstel. 2 uur. Jonge vier B: 1. Winnaar tweedo heat; 2. winnaar eerste heat; 3. snelst© tweede. 2.20 Overnaadschc twee: 1. de Hoop; 2. do Maas; 3. Poseidon. 2.50 Dames seniores slijlrocien: 1. do Hoop; 2. Het Spaarne; 3. Viking.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5