huwde rnnosi INGEZONDEN «EQEELINC ÜSm Haar dooilampen 60 Watt of hot equivalent naar van. Do voor den aanleg te betalen buur zal jaarlijks echter niet minder dan f3.bodragen. De huur voor den aanleg vervalt, als zij gedurende 15 jaar onver- tchillig door wien, is voldaan. De hiorbedoelde binnenleiding strekt rich uit tot do vasto leidingen met toebe- hooren; zij blijft hot eigendom der ge meente. Do aanschaffing en opstelling van verlichtingstoestellen, gloeilampen en ver dere voorwerpen, die door den stroom ge voed of gedreven worden, geschiedt door fcn voor rekening van den aanvrager; deze voorwerpen blijven zijn eigendom. De gebruiker verplicht zich voorts zorg te dragen voor het onderhoud dor geheele binnenleiding. Hij is verplicht bij eigendomsovergang van het door hem gehuurde of gebruikte perceel, of wanneer het perceel zal wor den verbouwd of gesloopt, of wanneer daarin brandschade is ontstaan, daarvan onmiddellijk schriftelijk kennis te geven aan de Directie. Uitbreiding van een van Gemeentewege gelegde leiding kan alleen geschieden voor rekening van den eigenaar of van den huurder. De eigenaar of huurder kan zich te al len tijde den eigendom der binnenleiding verzekeren, tegen betaling van eene door de Directie vast te stellen som, bij welker bepaling zoowel met de kosten van aanleg als met de reeds betaalde huur wordt re- koning gehouden. Dit voorstel was in handen gegeven van ir. Trooster, den adviseur van het G. E. B„ die het ontried, omdat het aantal huurin- «taliaties vermindert en de administratie een grooten omvang zal krijgen. De heeren v. d. Niet, Vink, v. d. Wiel en Meyer voeren hierover het woord en weerleggen aan de hand van becijferingen en voorbeelden uit andere plaatsen het ad- nee van den heer Trooster en daarmede de meening van B. en W., die zich bij her. advies aansloten. Nadat de voorz. de sprekers had beant woord werd het voorstel-Meyer-v. d. Niet aangenomen met 103 stemmen, in dien geest, dat d© raad zich uitspreekt voor hu ji leidingen. Het voorstel zal door B. en ÏW. nader aangevuld worden. De beer Meyer was het met deze opvat ting niet eens. Spr. meende, data het voor stel in zijn geheel was aangenomen, doch uit de verdere discussies bleek, dat ver schillende raadsleden deze zienswijze niet deelden en alleen over het principe der kwestie hadden gestemd. De voorz. deelde ten slotte mede, dat IB. en W. in de volgende vergadering met voorstellen zullen komen. Hiema kwam in behandeling het voor- ■tel-Meyer ca. inzake de regeling der werk verschaffing. Zij stellen voor: I. Alle werkzaamheden, welke voor reke ning van de gemeente in eigen beheer wor den uitgevoerd en niet door het vaste en los-vaste personeel in dienst bij openbare werken kunnen worden verricht, voor zoo ver eenigszins mogelijk, deze werkzaam heden te laten uitvoeren gedurende de maanden Dec., Jam, Febr., Maart, April ©n Mei van ieder jaar. ix. ui).«iwhjvi iito gwa na ia v<m een Nationalen Vakbond met een door Bijk en Gemeente gesubsidieerd Werkloozenfonds, eorst dan pas van óemeentowege werk te geven, nadat hij zes weken werkloos is ge weest. III. Te willen besluiten, dat, wanneer bij Openbare Werken, Gem. Gasbedrijf en Waterleiding en Electriciteitsbedrijf, arbei ders in tijdelijke dienstbetrekking noodig zijn, die arbeiders te nemen, welke op de arbeidsbeurs staan ingeschreven. Naar aanleiding van een bespreking van B. en W. met do vier voorstellers, stellen !B. en W. voor: Ad. I. Te besluiten overeenkomstig het voorstel van genoemde heeren, doch de Woorden „en los vaste" te veranderen in „of tijdelijke". Ad. II. Te besluiten overeenkomstig het voorstel van genoemde héeren doch met wijziging der woorden „zes weken werkloos geweest" in de woorden „zoodanig tijds verloop is werkloos geweest als de uitkce- ringsperiode in den overeenkomstigen bond duurt". Ad. III. To besluiten overeenkomstig het voorstel dor commissie, doch toe te voe gen de woorden „en voor het betrekkelijke Werk geschikt zijn." Aldus besloten. Het voorstel van B. en W. om in beginsel te besluiten tot heffing van een straatbe lasting tengevolge van wijziging van de wet op de personeel© belasting lokte veel besprekingen uit. De heeren Admiraal en v. d. Wiel ach ten deze kwestie van zoo groot gewicht dat zij uitstel van behandeling alleszins rechtvaardig achten. De voorz. verdedigt directe behandeling van dit voorstel, opdat men bij de voor bereiding voor de begrooting 1928 een over zicht hebbo van de te verwachten inkom sten. Bij de langdurige beraadslagingen die hierover ontstaan, zegt de voorz. o.m. cog, dat b.v. de N.Y.'s zeer weinig belas ting betalen. Door een straatbelasting wor den ook deze Vennootschappen gedwongen meer belasting op te brengen. De heer v. d. Wiel dient tenslotte oen voorstel in, waarin hij B. en W. uitnoodigt in do volgende vergadering met een uit gewerkt voorstel dienaangaande te komen. (Dit voorstel wordt door B. en W. overgo- pomen en door den raad goodgekeurd. B. en W. stellen vervolgens voor over t© gaan tot aankoop van een motorbrand spuit voor een bedrag van f 5500 bij do fa. Bickers to Rotterdam en tot reorganisatie der brandweer. Het voorstel wordt hierna z. h. s. aan genomen. Z. h. s. wordt verder besloten onder bands aan te koopen van de N. Z. H. T. M. ongeveer 47 M2. grond te Noordwijk san Zee togen den totaalprijs van f 1. Van do Noord wijkscho Reddingsbrigade Is een verzoekschrift ingekomen, waarin den raad verzocht wordt te willen beslui pen, dat do gemeente zich garant stelt ïoar o.v. uitkeeringen, die genoemd© bri gade zich verplicht acht uit hare verzeke ringskas te doen tengevolge van ongeluk ken, aan haro leden overkomen in ver band met oefeningen of werkzaamheden in brigadedienst. Deze uitkoeringen zouden bedragen: le. f 3000.ingeval van overlijden; 2o. f 3000 ingeval van blijvende algeheel© invaliditeit of een percentage van dit bedrag bij blij- vendo gedeeltelijke invaliditeit; 3e. f3. per dag, ten hoogste gedurende 100 dagen, ingeval van tijdelijke ongeschiktheid. Bij mogelijke uitkeeringon zal de gemeente eerst dan behoeven bij te springen wan neer de evrzekeringskas der vereeniging uitgeput is; de brigade vorbindt rich deze kas, welke thans pLm. f 1000.bedraagt, jaarlijks met minstens f 200.aan te vul len. Hoewel waard eerend hot streven en den arbeid der vereeniging kunnen B. en W. geen vrijheid vinden den raad dit verzoek in gunstige overweging te geven. Do heeren den Hollander, dr. v. Nes en v. d. Wied verdedigen het voorstel der bri gade. Do heer Alkemade zegt het met verschil lende argumenten van B. en W. eens te rijn. Wanneer b.v. de gemeente garant blijft voor een uitkeering van f 3000 voor een lid der Reddingsbrigade, die rijn leven heeft gewaagd, dan moet rij zulks ook blij ven ten opzichte van personen niot-leden, die eveneens hun leven in de waagschaal stellen. De voorz. verdedigt hot voorstel van B. en W. en zegt om., dat bij aanneming van het voorstel ook aan gegoeden, die geen steun behoeven, een uitkeering moet wor den gedaan; verder zal bij een uitkeering door de gemeente de bijdrage van hot Car- negie-heldonfonds verminderen. Tenslotte wanneer de gemeente zich verplicht tot steunen, dan wordt zulks een soort van belastingdruk en ook dat achten B. en W. verkeerd. Het verzoek der vereeniging wordt ten slotte afgewezen met 83 stemmen. Vóór stemden de heeren v. Nes, Admiraal en v. d. Wiel. (De heer den Hollander onthield rich als lid der Ver. van stemming). Hierna komt. in behandeling een adres van don heer R. A. van de Puttelaar, die onder verwijzing naar de wet van 5 Mei 1923 een toelage uit de gemeentekas vraagt wegens buiten den gewonen schooltijd over 1921 gegeven lesuren. B. en W. stellen voor afwijzend hierop te beschikken, omdat in 1921 bedoelde wet nog niet bestand. Het verzoek van den heer Puttelaar wordt op voorstel van eenige leden aange houden tot volgende vergadering. Geschiedt vaststelling der reclames riool- en hondenbelasting. De raad gaat hierna in geheime ritting. VOORHOUT. GEMEENTERAAD. Wegverbetering. Verlichting. Gisteravond vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heer A. Eigenbrood-- Na opening met gebed werd overgegaan tot het onderzoek der geloofsbrieven van de nieuwbenoemde raadsleden. Do heeren Van der Voet, Nijssen en v. d. Hulst, werden aangewezen om de com missie te vormen. De vergadering werd voor een kwartier geschorst. Na heropening rapporteerde de com missie, bij monde van den heer van der Hulst, dat de geloofsbrieven in orde wa ren bevonden. Hierna werden de notulen gelezen, wel ke na een kleine opmerking van den heer v. d. Voet, ongewijzigd werden vastgesteld. Vervolgens werden voor kennisgeving aangenomen: lo. een schrijven van Ged. Staten in zake opheffing van gesloten verklaarde we gen t.w. den Engelschen weg, de le, 2e en 3e Zandslootweg; 2o. een schrijven van Ged. Staten fn- aake de toekenning van de 5 pet. subsidie voor de bitumineering van den 's-Graven- damschen weg, en de Teijlingerlaan; 3o. een schrijven van Ged. Staten, dat zij voor kennisgeving hebben aangenomen het raadsbesluit, waarbij het heffingsper centage op 3% was bepaald; 4o. een schrijven van Ged. Staten waar bij de raadsbesluiten tot overname van de Boekhorstlaan en Prinsen weg, alsmede het raadsbesluit tbt het aangaan van een rekoning-courant-overeenkomst met de Raiffeisenbank werden goedgekeurd. 5o. een schrijven waarbij medegedeeld werd dat zij de goedkeuring op het raads besluit inzake wijziging rooilijn voor de Teijlingerlaan hebben verdaagd; 6o. de aanbieding van burgemeester en wethouders van het gemeenteverslag over 1926; 7o. een proces-verbaal van de opne ming van de boeken en kas van den ge meente-ontvanger, waaruit bleek dat er in kas moest zijn 2472.53 K, hetgen in orde werd bevonden. Naar aanleiding van een paar vragen in do vorige vergadering door de heeren v. d. Voet en Witteman, deelde de voorzitter een en ander mede, waarmede de genoemde heeren genoegen namen. Hierna kwam aan do orde de toeken ning van een bijdrage in de kosten van een. pomp in de ambtswoning van den secreta ris. Dit voorstel werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Vervolgens werd de verordening op het leggen van kabels en geleidingen, welke ©en redactie-wijziging, naar aanleiding van een opmerking van heeren Ged. Sta ten, moest ondergaan, eveneens zonder hoofdelijke stemming aagenomen. Het voorstel van B. en W. om aan do firma BHndc en Batenburg een vergoe ding van 150 toe te kennen, omdat do bolgewassen, in verband met de wegver- beteringen moesten worden gerooid, voor dat dit de tijd was, werd zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Besloten werd om 50 pet. bij te dragen in de kosten van verpleging van het zoon tje van den heer S. Diemei. De andere 50 pet werd gedragen door het R.-K. Arm bestuur. Punt 8 van 'de agenda werd afgevoerd. Dit betrof wijziging rooilijn voor de Teij lingerlaan. Zal in een volgende vergade ring worden behandeld. Besloten werd de gemeentc-begrooting dienst 1926 te wijzigen tot een bedrag van 2849.47)4 voor den gewonen dienst en 27.03 voor den Kapitaaldicnst. Bij de rondvraag vroeg de heer Witte man of het niet mogelijk was om lan taarns te plaatsen in den Loosterweg. Hij stelde daarom voor om dezo aangelegen heid in een volgende vergadering te be- hande'cn en er 4 lantaarns te plaatsen t.w. een op de bocht bij v. d. Berg, een bij de Joh. v. Speelmanweg, een bij de aan dien weg staande huizon en een bij de in den weg liggende brug. De voorz. zegde overweging in de ver gadering van B. en W. toe. Do heer van der Hulst zegt gezien te hebben, dat de boomen bij de Buitburg gerooid zijn en verzoekt B en W. om bij de firma v. Reisen te willen bewerkstel i- gen dat de haag, die daar staat b v. een halve meter wordt gesnoeid, hetgeen ge makkelijk kan. De voorz. zal een en ander met de wet houders bespreken. De heer Nijssen vraagt eveneens ver lichting voor den Prinsen weg. De voorzit ter zal ook dit overwegen. Vervolgens wijst de heer Nijssen op de gevaarlijke bocht bij de Klokkemakersbrug en vraagt of daar geen verbetering in ge bracht kan worden. De voorz. zal een en ander bespreken in de wethoudersvergade ring. De heer v. d. Voet vraagt of de boomp jes in de Boerhaavestraat niet kunnen worden ondersteund, omdat zij bij veel wind los komen te staan. De voorz. zegt overweging toe. Vervolgens heeft spreker gehoord dat de Holl. Betonmaatschappij uitstel heeft ge kregen en het werk dus later zal worden opgeleverd De voorzitter zegt, dat hem niets bekend is dat deze maatschappij uit stel heeft en dat het werk 10 Juli moet worden opgeleverd. De heer v. d. Voet dringt aan om geen uitstel te verleenen, omdat z.i. de maatschappij te langzaam met het werk vordert, hetgeen straks zeer moeilijk zal worden, wanneer de drukte in aantocht is. Vervolgens zou de heer van der Voet gaarne zien dat het hekwerk voor het perceel van Schulte achteruit werd gezet, omdat z.i. de bocht van den 's-Graven- damschen weg niet was zooa's vroeger. De voorz. zegt, dat wanneer er gebouwd wordt dit hek achteruit moet gezet wor den, daar dit een voorwaarde is bij het verleenen der vergunning. Ten slotte wijst de heer v. d. Voet op het verplaatsen der straatnaambordjes. De voorz. zegt dat hierna zal worden gekeken Hierna wordt de openbare vergadering gesloten en gaat men over tot geheime zit ting ter behandeling van schoolgeldrecla mes. Gevonden voor,werpen. Bij de politie is aangifte gedaan van vinding van een autoband met velg. Inlichtingen zijn te he komen bij de gemeente-politie. wordt gezond en sterk het krijgt mooier glans het wordt vrij van roos het blijft beter zitten indien gij het des morgens inwrijft met een weinig Purol 't voldoet iedereen 4887 KERKEBIEUWS BROEDER WILLIBALD. Gouden Klooosterjubileum. Onder buitengewone blijken van belang stelling is Maandag j.l. in het Instituut St. Louis te Oudenbosch het Gouden Klooster- jubileum van den bij velen bekenden Broe der Willibald herdacht. Nadat des morgens vroeg eene plechtige H. Mis uit dankbaarheid was opgedragen, had om 10 uur de officieele receptie plaats In een der groote zalen hadden behalve de Jubilaris met zijne familieleden plaats ge nomen verschillende Eerw. Heeren Gees telijken, zijne Overheden en Medebroeders, alle jongens van het Instituut en een aan tal zijner Oud-leerlingen. Nadat het strijk orkest der jongens door opgewekte muziek de stemming er in gebracht had, vroeg de heer Gouverneur, burgemeester van S a s- s e n h e i m, als voorzitter van het Feest comité, het woord om den Jubilaris uit naam der dankbare oud-leerlingen te huldigen en hem als feestgeschenk een som van ruim 800 te overhandigen, bijeenge bracht door zijn oud-leerlingen. De. morgen werd verder aangevuld door verschillende tooneelstukjes op den Jubi laris toepasselijk, en waarin zijne bijzon dere hoedanigheden optypische wijze wer- utgebeeld. Na eene schitterende toe- ak van den Alg. Overste tot den Jubi laris. dankte deze diep ontroerd voor de hem gebrachte hulde, maar wilde deze te ruggebracht zien tot zijno Congregatio en tot do H. Maagd en den H. Aloysius, die zijne bijzondere schutsen geweest zijn in zijn moeilijke taak. Met een diner in opgewekte stem ming en eene huldobetooging der har monie uit Oudenbosch, werd deze dag be sloten en zal dit zeldzame feest den Jubi laris en allen, dio het hebben bijgewoond, tot in lengte van jaren bijblijven. Benoemingen. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot kapelaan te Utrecht (H. Jozef) den weleerw. heer W. J. M. Otterbeek, tot kapelaan to Denekamp den weleerw heer N. J. W. van Dieden, tot kapelaan te Duiven den weleerw. heer A. G. L. Golbach en tot assistent te Irnsum den weleerw. beer J. Th. G. Wilmink, priester van het seminarie „Rijsenburg". Geiwengde Sei^ichten ONGELUKKEN. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een oude man doodgereden. Gisterenmorgen omstreeks kwart voor Oen is door den trein, komende uit de richting Amersfoort naar Zwolle, op den onbewaakten overweg nabij Nijkcrk de 80- jarige H. v. d. Brink doodgereden. Het slachtoffer werd ongeveer 40 meter mee gesleurd. Auto-ongeval. Oud -Minister Golijn aan het stuur. Gisterenmiddag zijn op den Rotterdam- schen weg nabij de Overslag te Delft twee auto's, een van een bewoner van den Oost- Zeedijk te Rotterdam en de andere bestuurd door oud-minister Golijn, met groote snel heid tegen elkaar gereden. De zoon van den heer Colijn, die naast hem zat, werd door den schok door de voorruit geworpen en werd ook aan de voet verwond. De overige inzittenden hebben geen letsel ge kregen. De heer J. de Graaf uit Delft heeft de zwaarbeschadigde auto's met behulp van een kraanwagen naar Rottendam en naar Oegstgeest vervoerd. Auto in een sloot gereden. Nabij den driesprong Wouw-Steenber genBergen op Zoom, onder Moerstraten heeft Donderdagnamiddag een aanrijding plaats gehad tusschen de auto van den veearts, den heer Brooymans uit Steen bergen, en den wielrijder A. v. d. Sijnden, landbouwer te Moerstraten. Tengevolge van de aanrijding kwam de auto in de sloot terecht, in zijn vaart, ook den wielrbier me desleurende die daarbij onder den auto ge raakte. Met drie paanden moest de auto uit de sloot worden getild om het slachtoffer uit zijn hachelijke positie daaronder te be vrijden. De landbouwer v. d. Eijnden. een vader van vier kinderen, was er ernstig aan toe en werd in bewusteloozen toestand naar huis vervoerd. Autobus in brand geraakt. Nabij de Belgische grens is een autobus van den dienst TilburgTurnhout van den heer J. Peeters in brand geraakt en tegen een boom gereden. De passagiers konden het voertuig tijdig verlaten. Een tiental werd licht gewond. De autobus is gedeeltelijk verbrand. Verbrand. Bij het aansteken van een petroleumstel is te Amersfoort het 11-jarig dochtertje van den heer E. Brouwer met haar kleeren in aanraking gekomen met de vlam, tenge volge waarvan deze in brand geraakten. Het kind is later in het St. Elizabethsgast- huis aan de bekomen verwondingen over leden. Fabrieksbrand te Leeuwarden. Omstreeks 9 uur werd Maandagavond brand ontdekt in het groote fabriekscom plex van de „Lyempf", te Leeuwarden, al dus meldt het „H. Volk". Het vuur ontstond in de timmerfabriek en vond in de aanwezige kuiperij en hout- loodsen gemakkelijk voedsel. Al spoedig sloeg het vuur boven de gegalvaniseerde ijzerbedekking der loodsen uit, welke be dekking- spoedig rood was door de gewel dige hitte. De brandweer was spoedig ter plaatse en kon het ergste voorkomen. Begonnen werd met de andere loodsen af te dekken en den vuurhaard aan te tas- len. Het dak der tweede loods stortte nu in. De opstaande muren begonnen beden kelijk over te hellen. Al het brandweerma teriaal is aangerukt. De burgemeester met den commissaris van politie en andere autoriteiten waren ook aanwezig. Om half elf scheen het ergste te zijn voorkomen. Groote rookwolken stegen nog op, maar het liet zich aanzien dat de brand geen verdere uitbreiding zou krijgen en zich tot de loodsen zou blijven bepalen. Massa's menschen spoedden zich naar het terrein, dat door de politie werd afgezet. Velen herinnerden zich nog den geweldigen brand dio voor 27 jaren woedde op dezelfde plaats, waardoor toen de strookartonfa- briek totaal uitbrandde en veel arbeiders broodeloos gemaakt werden. Een geluk, dat deze brand beperkt kon worden, daar anders ook nu weer talloozen werkloos zouden worden. Gasbcdwelming. Te Oude Pekela heeft ten huize van iden beer Savemye gisterennacht een geval van gasbedwelming plaats gehad. In de achter kamer sliepen de twee jongste kinderen van den heer Savemye met de dienstbode. Te middernacht werd een der kinderen wakker met zware hoofdpijn en neigingen tot braken. Hij maakte zijn broertje wak ker, die zich eveneens ziek gevoelde, waar na de beide kinderen trachtten de dienst bode te wekken, hetgeen hun echter niet gelukte. Daardoor zagen zij zich genood zaakt hun vader te wekken, die aanstonds de situatie begreep. Na veel moeite gelukte het, de dienotbode wakker te krijgen. Het bleek bij onderzoek, dat de gaskraan van het kooktiestel was blijven openstaan, ter wijl ook de hoofdkraan niet afgesloten was. Het benzine-gevaar. De 35-jarige Th. W. B., wonende aan de Cuypstraat te Den Haag, was Maandag- r.amiddag in de keuken van zijn woning bezig, met benzine een klok schoon te ma ken. Hij bemerkte niet, dat in het vertrek een theelichtje brandde en werd zich dit gevaar eerst bewust, toen de benzinedam pen in vlammen waren overgegaan. Zijn moeder kwam op zijn hulpgeroep toesnel len en trachtte de vlammen te hlusschen, doch zij tastten ook de vrouw aan. die daarbij ernstig aan borst, hoofd en armen word gewond. Haar toestand was van dien aard, fiat zij een 63-jarige weduwe in het Gemeentelijk Ziekenhuis aan den De Minister van Buitenland» sche Zaken bracht ter algemee, ne kennis, dat met ingang van 1 Juli de kosten der buiten- landsche paspoorten zijn xpt laagd tot 1. Zoo'n gepaste pasverlaging Komt nog juist precies van pas, Daar het reizen door den regen' Steeds nog maar verschoven was. Door heel Holland gaat de juichkreet: Nu pas is de pas verlaagd, Met die ongepaste passen Zijn w' allang genoeg geplaagd. Nu pas kunnen we gaan reizen Naar een stil en rustig oord. En de blijde stemming wordt nu Door geen paspoespas verstoord. Kijk, je raakte door die passen. Danig somtijds uit je sas, Holland dankt voor dure passen En zegt: dat komt niet te pas. Maar het leed is nu geleden En de prijzen zijn gedaald, Met één gulden is je passie Nu precies gepast betaald. Alles kunnen zij ons geven Alles stelt men in 't verschiet, Maar een zomer zonder regen Geeft ons de Minister niet Zuidwal moest worden opgenomen De zoon bekwam minder ernstige brandwon den aan de handen en kon, na verbonden te zijn, thuis 'blijven. Het brandje werd gebluscht, voordat het gelegenheid had gehad, zich verder uit te breiden, zoodat de matorieele schade ge ring is gebleven. DE STORMRAMP. De totale schade. Rectificatie. In de mededeeling van het Natie mal Steuncomité Stormramp 1927 is een typ fout ingeslopen betreffende het cijfer der iutale schade. Dit is niet 1.800 000 maar moet zijn 2.800.000. DE MOORD AAN 'T BEZUIDEN HOUT, De wed. G. geb. Z. gerehabiütecr Naar de „Msb," verneemt, heeft de rechter commissaris in de moordzaak aan het Pe- zuidenhout de instructie tegen de weduwe G. geb. Z. wegens de voor haar zeer gun stige resultaten van het onderzoek gesloten verklaard en haar laten beteekenon. dat hij van verdere vervolging afziet. Raadsman van de weduwe G. was mr. D. J. I. v. d. Oever. Bestolen, maar zijn geld terug gek regen. Bij den rijwielhandelaar J. van Victor, ir de Spanjaardstraat, te Rotterdam, kw^m een onbekende man een fiets huren Hij keerde e»en later terug en deelde aan vm V mede, dat het rijwiel niet in orde was Deze bemerkte al spoedig de fout en re pareerde een en ander. Van die gelegenheid maakte de onbekende man gebruik, om uit de jas van den rijwiedhandelaar, die in de werkplaats hing, een portefeuille mei f 205 te stelen. Nauwelijks was de huurder van het rijwiel vertrokken of de verhuur der bemerkte den diefstal. Hij slapte op de fiets en het gelukte hem den dief eenige straten verder te achterhalen. Hij dwong hem het geld af te geven. Zoodra dit was geschied zag rle dief kans te voet de vlucht (e nemen met achterlating van het ee huurde rijwiel. Van V. was intusschen weer in het bezit van zijn geld Dp politie h:?ft nog getracht, na het verkrijgen van hei signalement, den man te vinden, doch dit is haar nog niet mogen gelukken. Mishandeling. De heer I. G. Mortier, voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur en oudste raadslid van Gorinchem, is eergisterenavond voor zijn woning door J. de S.. die dronken was ernstig mishandeld. De dronkaard heeft vender de ruiten bij den heer M. ingesla gen. Hij is gearresteerd. De aap. Onlangs ontvluchtte te Haarlem tijdens het verblijf van het circus Amar een aap. Zondagmorgen werd de aap door een aeent revonden op het grasveld aan de Zaanen- laan in Noord-Haarlem De aap had ge durende zijn verblijf in de vrije natuur zoo weinig de circusgewoonten verleerd, dat hij voor den geuniformdon man der wet het saluut maakte Hij ging gewillig mede en werd voorloopig in het dieronasyl Fau na onder dak gebracht. Een zware karper. Een liefhebber-hengelaar te Enkhuizen ving een edelkarper van 23 pond. Zeer begeerde betrekking. Het aantal sollicitanten naar de betrek king van tweede klerk ter provinciale griffie te Leeuwarden bedraagt niet min der dan 322. Een natuurverschijnsel. Men schrijft d.d. gisteren uit Zandvoort aan de „N. R. Crt.": Gisterenavond omstreeks half 9 kwam uit zee een zeer dikke, donkere wolk aan drijven in de richting Noordwijk; deze zette zich vandaar over den westelijken duinen* rand, langs de zee, naar Zandvoort voort- Tusschen de hotels Seinpost en het Groot Badhuis alhier besloeg de wolk. steeds m donkerheid toenemende, een lengte van ongeveer 700 meter. Van het strand komende, langs laatstge noemd hotel, zag ik tot mijn ontzei ling een witte tuit of slurf, lang gestrekt, uit 0 zwarte wolk komen. Deze vrijwel^ reen tuit, ter breedte van ongeveer 5 meter, kwam al lager en lager. t§t ongeveer >- 100 meter hoven het midden van hel u° het Groot Badhuis. Het zag er naar uit al

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4