AüPflE FAMILIE. tweede blad „de leidsche courant" woensdag 29 JUNI bi^neislahd. DE BOND VAN MELKVEEHGUDERS IN ZUID-HOLLAND. Geen overeenkomst met den handel. De Bond van Melkveehouders in Zuid- Holland heeft gistermorgen in het Ver kooplokaal te Rotterdam oen vergadering gehouden ter bespreking van den melk prijs voor de volgende drie maanden, in gaande 1 Juli. In zijn inleiding, zedde de voorzitter, de heer A. N. Vaandrager, o.a. dat de melkveehouder zich met volle energie door de moeilijke tijdsomstandigheden tracht heen te worstelen. De meest mogelijke intensiviteit is men gaan betrachten en door mime stikstof bemesting werd de vruchtbaarheid van het weiland belangrijk vermeerderd. Deze handelingen die mede gunstig werden heinvloed door weersomstandig heden die de melkproductie bevorderen en het tot hiertoe uitblijven van een mond- en klauwzeerplaag, geven den melkveehouder dezen zomer hooge bodem opbrengst, althans wat boeveelheid be treft. Toch komt de bestaansmogelijkheid steeds meer in het gedrang. Andere me dicijnen zullen dus nog aan de reeds aan gewende moeten worden toegevoegd. Er zal normaler verhouding moeten komen tusschen productiekosten en de geldelijke opbrengst van het product. Dit is nood zakelijk, wijl anders de bodfcmproduclie zal terug loopen. Het is bekend dat velen die o.a. ook. bun hulpmeststoffen op cre- diet kochten, niet in staat zullen zijn hun leveranciers le betalen. Gevolg hiervan zal zijn dat de ingeslagen goede weg we der wordt verlaten en het aanwenden van praktische bemesting achterwege blijft. Het zou le ver voeren en we zijn er van daag niet voor bijeen, om breedvoerig op deze kwestie in te gaan. Het ernstige feit dient nochtans geconstateerd te worden. Men beschouwe het als een aclueele kwes tie bij uitnemendheid. Laten de knapste economen, laat ook de regeering er aan dacht aan schenken; een nationaal be lang vordert zulks. Een verarming van den boerenstand, die in dezen malaisetijd nog voor 600 millioen gulden per jaar exporteert, zal ook de algemeene volks welvaart op ernstige wijze schaden. Spr. deelde vervolgens mede, dat de on derhandelingen met den melkhandel heb ben geleid tot het volgende voorstel: per 1 Juli zal de prijs niet verhoogd worden, per 15 Juli gaat een verhooging van 4 cent. Voor Augustus en September is de verhooging 1 cent. Het hoofdbestuur legt dit voorstel aan de vergadering voor, een kleine minder heid in het hoofdbestuur verklaart zich voorstander van een van-dag-tot-dag ver koopsysteem. Hoe lang dat systeem duren zal is niet te zeggen. Er wend over het voorstel uitvoerig ge discussieerd. Verschillende afgevaardig den sloten zich bij de minderheid in het hoofdbestuur aan. De voorzitter en de heer Biemond uit het hoofdbestuur ver dedigden aanneming van bet aanbod, dat niet langer dan tot en met vandaag ge stand werd gedaan. Uit de diiscussies vermelden we nog, dat de afdeeiing Delft niet tevreden was met een prijs van 8 cent in September, die zou 9 moeten zijn, an ders zou de overgang van den prijs van 10 cent voor October te groot worden. Rozenburg meende, dat tegenover den prijs van 9 cent verleden jaar in Augus tus en September, dit jaar mot 8 cent geen slecht figuur maakt. Had men ver leden jaar niet een weinig boven zijn stand geleefd? Bij de stemming werden uitgebracht 55 stemmen voor aanvaarding van bet voorstel van den handel en 154 tegen aanvaarding. Het gevolg daarvan is, dat van 1 Juli af h systeem van den ver koop van dag tot dag zal worden gevolgd. De voorzitter zegde toe, dat bet hoofdbe stuur, ondanks een verwijt, dat het in deze vergadering had moeten hooren, pa raat zou zijn en op zijn post, als er eenigo kans was een hoogeren prijs te be dingen. Het zal in het oog houden, dat deze vereeniging belangrijke beslissingen nemen kan; eveneens met baar vertakkin gen in alle plaatsen van Zuid-Holland, beslist zij over den melkprijs voor de heele provincie. Spr. wekte op tot bezoek aan de vergaderingen, bij een zoo belang rijke kwestie hadden niet zooveel afdee- lingen mogen ontbreken. Hier is ook be slist over den prijs van de thuisblijvers. Het hoofdbesuur bad zich bij de stem ming onthouden. F. A. Liefrinck. t Dinsdagavond omstreeks half 11 werd in de gemeente-tram te Nijmegen op den Kronenburgeraingel een beer plotseling onwel en zakte ineen. De tram stopte voor de woning van dr. Woltring, die slechts den dood kon constateeren, vermoedelijk tengCYOge van hartverlamming. De overledene bleek te zijn de heer F. A. Liefrinck, evenals zijn in April j.l. overleden broeder de beer J. R. Liefrinck, oud-lid van den Raad van Ned. Indië, verblijvend in Groothotel Berg en Dal bij Nijmegen Het iijk is overgebracht naar hot Wilhelm inar-ziekenhuis. Frederik Albert Liefrinck schrijft het Haagsche Aneta-kantoor werd op 22 Maart 1851 te Leiderdorp gebo ren. In 1873 werd hij ter beschikking ge steld van hot Gouvernement van Neder- andsoh-Indicj, in hetzelfde jaar vertrok hij daarheen en werd geplaatst te Ban- joewangi, waar hij tot 1877 bleef. In 1874 volgde zijn benoeming tot adspirant-con- troeur en in 1876 tot controleur. In 1878 stelde de Regeering hem ter beschikking van den Gouverneur van Atjeh en On- derhoorigheden, doch na 3 jaar zag hij zich weer in den Preanger geplaatst. In 1882 op Bali en in 1883 in Madioen. In 1895 werd hij benoemd tot controleur le klasse en een jaar later werd hem de be trekking apgedragen van hoofdinspecteur van de suiker- en rijscultunr. In 1902 werd hij benoemd tot resident van Baii en 1904 tot lir van den Raad van Ned. Indiü. In 1910 ging hij met pensoioen. uit pe ombewimg N00RDWIJK. GEMEENTERAAD. Over een salariskwestie. Benoe ming Ambt. Burg. Stand. De gemeentewoningen. Huurleidin- gen voor electrische stroom. Aankoop van een motorbrandspuit Geldleening. De raad der gemeente vergaderde gis termiddag te 2 uur. Voorzitter burgemeester jhr. v. Pan- huye. Afwezig met kennisgeving wethouder Liefferink. De voorz. doet mededeeling van de inge komen stukken. Daaronder was een adres van O. M. v. d. Lee c.a. om den heer J. Kloos te benoe men tot titulair archivaris der gemeente. Dit adres wordt in handen van B. en W. gesteld om praeadvies. Ingekomen was verder een dankbetui ging van mevr. de wed. C. J. L. v. d. Meer en kinderen VOÖr del^étoonae belaugTrfcc.1- ling bij het overlijden en de begrafenis van bun echtgenoot en vader ondervonden. Van de afd. Noordwijk en het hoofdbe stuur van den R. K. Bond van Overheids personeel „St. Paulus" was een adres in gekomen naar aanleiding van de afwijzen de houding van B. en W. om het salaris van den heer Lammere, chef-machinist bij het waterleidingbedrijf te verhoogen. Daarin werd verzocht alsnog bet salaris te herzien. Do voorz. licht hierbij toe, dat het aan tal uren door gen. Lainmers gemaakt ver re blijft beneden het door de Arbeidswet vastgesteld maximum. De hcor Meyer achtte bet boter, dat B. cn W. praeadvies over dit adres zouden uitbrengen. Weth. v. Eeden achtte dit ook beter, te meer omdat dit adres nog niet geheel en al in het college van B. en W. is bespro ken. Do voorz. antwoordt, dat hem bet betoog van den wethouder toch zeer vreemd voor komt, wijl deze kwestie reeds in Februari is behandeld en de betrokken persoon toen in de vergadering van B. en W. zijn be langen heeft bepleit. Verder zegt spr., dat B. en W. geen praeadvies meer kunnen uit brengen. Dat is reeds gebeurd. Weth. van Eeden zegt hierop, dat deze kwectie inderdaad niet nieuw is, wel ech ter het antwoord, dat do voorz. geeft op het adres. Spr. had echter een uitvoerig rapport over dit adres verwacht. Do heer Meyer ziet do moeilijkheid, waarin B. en W. verkeeren, in en stelt daarom voor dit punt aan te houden tot een volgende vergadering. Dr. v. Nes merkt nog op, dat het salaris destijds door de commissie is vastgesteld en hij vindt geen termen aanwezig, om voor dezen functionaris een herziening te treffen. Do heer Alkemade vindt het salaris toch niet zoo slecht. Hij meent, gezien het werk, dat de functionaris verricht, dat er hondorden en wel duizenden zullen zijn, die een dergelijke positie wenschen. De voorz. merkt nog op, dat het den in druk wekt alsof men hier met een bekla genswaardig slachtoffer te doen hoeft en dat is toch heusch niet het geval. Het voorstel tot verdaging van het ver zoek wordt verworpen met 76 stemmen. Tegen de verdaging stemden de heeren v. Nes, Liefferink (die inmiddels ter vergade ring was gekomen), v. Went, Admiraal, v. d. Wiel, Balkenende en Hollander. Het adres is dus afgewezen. Hiorna is do agenda aan de ordo: Tot commissie onderzoek van de geloofs brieven der nieuwbenoemde leden van don raad worden benoemd de heeren Meyer, Balkenende en den Hollander. Na heropening der vergadering deelt do heer Balkenende mede, dat alle stukken in orde zijn bevonden. Ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer C. J. L. v. d. Meer, bevelen B. en W. tot ambte naar van den burgerlijken stand, belast met voltrekken van huwelijken, aan do heeren O. G. J. Alkemade Sr. en C. M. v. d. Lee. Do raad benoemt echter met 8 stemmen don heer J. G. v. Eeden, wethou der. De heer Alkemade kreeg 3, de heer v. d. Leo 2 stemmen. Weth. v. Eeden dankte den raad voor het in hem gestolde ver trouwen en zeide schriftelijk zijn besluit over het aannemen der benoeming te zul len mededeelen. Tot lid van de Schattingsccmmissie wordt met 7 stemmen benoemd de heer A. C. Meyer. Het verslag van den vleesclikeuringa- dienst wordt na eenigo opmerkingen van de heeren Balkenende cn Vink over de hooge kosten van het noodslachten, welke door wethouder v. Eeden ontzenuwd wor den, goedgekeurd. Naar aanleiding van het verslag der plaatselijke schoolcommissie zegt de heer Meyer, dat het verslag slechts ten dcele weergeeft den toon, die in 1926 heeft ge klonken. De commissie vond het verre van pleiziorig, dat er in dat jaar zooveel on derwijszaken in den raad zijn gebracht zonder dat het advies der commissie is gevraagd. Do voorz. zegt, dat herhaaldelijk het advies der commissie is gevraagd, doch overigens vragen B. en W. advies wanneer hun zulks goeddunkt. Hiorna komen de gemeentewonmgen ter sprake. D. en W. Jon T-onrl machti ging deze woningen te verkoopen, omdat zij niet telkens met een dergelijk voorstel bij den raad kunnen komen. Zij stellen voor den verkoopprijs als volgt te bepa len a. van do b inn en-li ookhuizen op f 2850, b. van de buitenhoekhuizen op f 2800, v. van de ingebouwde huizen op f 2750, allo inclu sief schuurtje. Voorts komt bet B. en W. gewenscht voor een der ingebouwde hui zen niet te verkoopen, doch deze ter ver- buring le reserveeren voor een ambtenaar of beambte in dienst van rijk of gemeen te. De huur willen zij bepalen op f4.50 per week. Na eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. z. h. s. aangenomen. Hierna stellen B. en W. voor tot het aangaan van een geldleening groot f 100.000 tot dekking van verschillende uit gaven. De voorz. deelt mede, dat er twee aanbiedingen zijn ingekomen, voor 4^2 en 4 yK pet. Desondanks zullen de finantieele gevolgen ongeveer dezelfde zijn. Do raad machtigt hierna. B. en W. bij een dier twee de leening to sluiten. Bij de bespreking der verordening aan gaande het leggen van kabels en geleidin gen en de levering van electriciteit dient do hoer v. Nes een amendement in betref fende het leggen van kabels in den open- ba reii weg. Nadat B. en W. dit amende- yiT BEPERB modelbedrijven. Be }U»sbode schrijft: TT-ri is vel een der voornaamsteu, uiet de cenige in Amerika, die in «"r"or00t bedrijf voor zijn arbeiders toe- ï!'b ka beeft geschapen, waarbij dezen een welstand profiteeren, als men V' 'ffdöto mogelijk zcu achten. Verseliei- I'! i andere Amerikaansche groolbedrij- eii met tienduizenden werkers hebben 1?óneens hoog® l<>01ien en schitterende '^htingen voor verpoozing, voor hy- ghv eft voor ontwikkeling van hunne firbc-idera Die toestanden, welke heel niet stroo ien ütft de socialistische voorspellingen, trekken ook wel de aandacht in „Het Volk". BH blad geeft belangrijke extrac ten uit een verslag over een lozing van den fabrikant Van Hoffen, die in Ame rica met eigen oogen is gaan zien. Hij maakt gewag van verschillende enorme ondernemingen, waarvan sociale modelinrichtingen zijn gemaakt. Zelfs komt men in die bedrijven een beduidende medezeggenschap togen. Welke conclusies maakt nu daarbij het rocdo hoofdorgaan? Met democratiseering van bel bedrijfsleven heeft dat alles niets ie maken, zegt het blad, eerder is het een poging om die democratiseering tegen to Louden. Want, zoo zegt het: Want het gaat hier niet om de vraag, wat een goed alleenheerscher in zijn kleine koninkrijk voor zijn onderdanen doen wik Dit kan zeker pleiten voor zijn goede hart en zijn zin voor recht vaardigheid Maar 't gaat hier tegen dat aleenheerschersschap zelf, om het oven of de absolute vorst zekere onder deden van zijn macht met behulp van een gekozen orgaan zijner onderdanen wil uitoefenen. Het gaat hier om do stelselmatige ordening van de voort brenging zelf, niet opdat deze of gene arbeidersgroep het beter krijge; maar opda de gemeenschap als geheel hare natuurlijke bestemming volgen kan. Xeen, deze redeneering wil te veel be wijzen. Logischer lijkt het ons zoo te redenee ren: Iudien in verschillende groot e bedrij nen, dio concuxreeren moeten, zulke ma terieel te waardeeren toestanden kunnen geschapen worden, wat belet dan de door voering van verheffende arbeidsvoor waarden over do geheel© linie. Rechtstreeks gaat zulk een ontwikke ling in tegen tb voorspelling, dat de in- duslrieele evolul o steeds meer ophooping van kapitaal en weelde eenerzijds en Steeds meer verarming anderzijds zou te zien geven. In de zoogenaamd „kapitalistische" orde is dus nog wel een menschwaaxdig bestaan voor de arbeiders te scheppen. Wat is daarvan dan niet te verwachten bij een doorvoering van werkelijk chris telijke beginselen van liefde en recht vaardigheid. Wanneer op groote schaal arbeiders in zoo goede condities gebracht kunnen wor den, wat zulen zij dan nog verlangen naar een sprong in het duister met bet socialistisch voortbrenging,sstelsel? Men mag de democratie, welke ver schillende bedrijven in Amerika hebben ingevoerd, smalend afwijzen, nuchtere arbeiders zullen zicb afvragen, of de de- mocratio in de socialistische bedrijven veel om het lijf zou hebben. En, zuiver econo misch gesproken, vragen wij, of de aan wijzing van leider der groote bedrijven door in hoofdzaak economische overwe gingen niet beter voor de voortbrenging zou wezen, dan aanwijzing door het po- litieko instrument, geheet-en socialistische Blaat. O.i zit dan ook „Het Volk" met zoo welgeslaagde kapitalistische ondernemin gen in zijn maag. feuilleton. Roman door Compton Mackenzie. Vertaald door Ellen Russe. 69) sjLief manneke," mompelde z'n moeder, feeder zuchtende om z'n kinderlijk ver trouwen. »Zal ik haar soms gaan afhalen1?" stelde Rugh voor. tiNee, dank je," zei John vlug. ..«Goed zoo, Johnnie," bruldo James, „hou bi de tengels zelf maar in de hand.'" HOOFDSTUK XII. John had weinig vertrouwen in zijn eigen ttenkunst; had men hem de keus gelaten o zn geliefde tegemoet te zwemmen als ander, óf in haar voder's boomgaard te "immen als Romeo óf haar in een dogkar egemoet te rijden, dan zou hij zeker, had e onderneming er zich als een van lang- ^ngen aard laten aanzien, alle manie- Van 'k maken verkozen boven de ^tgenoemde. Dezen ochtend echter be- IV 0 hm het gevoel van weinig sym- ie tusschen de merrie en hem niet zoo gewoonlijk; hij dacht nu niet, dat Ul,pef Sing krijgen, als ze nieste, noch slaa z^» ze °P hol wou jp ze haar bruine manen schudde; 2lVrezisheid ran William den staljon- trcu 'W3Sf ?crdeF. een heuglijk dan wel een >0*5 hut; hij voelde zich even roeke- Faëton, even fel als Jeliu cn de merrie besefte dit. Gewoonlijk, wanneer haar meester de teugels hield, probeerde ze tegen steil© bermen op te loopen of streefde ze in haar grillige gulzigheid het verheven grazen van een giraf na; van ochtend echter onder hot regelmatig voort draven bleef ze op het midden van den weg, passeerde twee auto's zonder het landschap to willen aanvallen en werd niet eens schichtig bij het zien van den nieu wen hood van den vicar z'n vrouw. Later echter, toen John veilig en wel op het stationsplein beland was en do ver trouwelijke wijze opmerkte, waarop Miss Hamilton de merrie streelde, besloot hij zioh op den terugweg aan geen gevaren bloot te stellen en niettegenstaande de plagerij van z'n broer bij het wegrijden, de teugels Miss Hamilton in handen te ge ven; hij was trouwens volstrekt niet af- keerig van het symbolische in die daad. Wat zag ze er allerliefst uit in die paarse omlijsting! Wat paste die kleur mooi bij de purperen hagen. Hoe natuurlijk stoffeerde ze het bosehlandsclxap „O wait is 't toch verrukkelijk buiten," zei ze zuchtend, ,,'t idee om in Londen te blijven, als je hier kunt schrijven!" „Het lijkt ook heel dwaas," stemde de gelukkige schrijver toe, „maar 't huis is op 't oogenblik erg vol. We zullen nog al ge stoord worden, tot het gezelschap weer uit elkaar gaat." Hij deed haar het verslag van het Kerst feest waarnaar ze op haar gemak en be langstellend scheen tc kunnen luisteren, hoewel ze mende. John was hier diep van onder den indruk. „Ik hoop, dat uw moeder niet boos was, dat U uit de stad ging," zei hij met een poging tot toenadering. „Ik heb er nog aan gedacht haar telegrafisch uit te noodigen, maar er is werkelijk geen plaats meer voor nog iemand." „Ik kan moeilijk zeggen, dat ze erg vriendelijk was over mijn weggaan van haar. Eigenlijk begint ze een druk op mij uit te oefenen, om mij m'n betrekking vaarwel te laten zeggen. Op een niet rechtstreoksche wijze natuurlijk, maar men voelt het toch. Wie weet? Misschien bezwijk ik er wel voor." John viel bijna ran de dogkar. „Uw baantje opgeven?" bracht hij er moeilijk uit. „Maar m'n beste Miss Hamilton, de wil de rozen zullen over eenige maanden bloeien." „Wat hebben wilde rozen met mijn baan tje te maken?" Hij lacht een beetje ormoozel. „Ik bedoel het stuk zal pas over eenigo maanden af zijn. Zei ik wilde rozen? Waar waren mijn gedachten? Maar heusch U moest do rozenhagen zomers in bloei zien. Het prettigste uur voor een wande ling vind ik zoowat om 8 uur op een Juni avond. Do kamperfoelie geurt zoo heerlijk, 't Is natuurlijk allerdwaast om in Londen te wonen. Ik hoop, dat U 't duidelijk aan uw moeder gezegd hebt, dat U er niet aan denkt, bij mij weg te gaan?" „Ida Merritt heeft 't grootste deel van het redencercu op zich genomen." ..O ja? Wat is dat toch een buitenge woon verstandig meisje, tusschen tv.ee haakjes. Ik moet bekennen, dat ik bijzon der veel sympathie voor haar heb." ..U hebt eens aan moeder gezegd, dat ze U bang maakte." „O, maar de mensehen maken me altijd bang als ik ze voor den eersten keer ont moet. Ofschoon ik toch nooit bang voor U ben geweest. Sommige menschen zeggen, dat ik him angst aanjaag in 't begin. Hebt U dat niet gevonden?" „Nee, zeker niet. En ik kan me ook niet voorstellen, dat 't met wie dan ook het ge val zou zijn." Ofschoon John er nogal trotsch op was, dat men beweerde, dat hij op 't eerste ge zicht angst aanjoeg, ging hij niet verder op heb onderwerp door, omdat hij nooit werkelijk den minsten wensch gekoesterd had z'n secretaresse bang te maken. „En uw familieleden zijn blijkbaar ook niet bang voor U," mompelde zij. „Goeie hemel, wat een verzameling!" Do dogkar was juist buiten het beuken bosch gekomen en men ontwaarde het gan- scho Ambles-gezelschap, dat ijverig bij elkaar gekomen was, om hen bij het hek te begroeten, hetgeen John als een gevoel van smakeloosheid van zijn gasten be schouwde. Hij werd dan ook niet in een zachtere stemming gebracht, toen hij zag hoe Hugh, nadat iedereen was voorgesteld, do taak op zich nam Miss Hamilton in huis te geleiden, terwijl hij achtergelaten werd, brullende om William, den staljongen. In dien het iemand's plicht geweest was, be halve de zijne, cm miss Hamilton in huis te geleiden, dan was het die van Hilda ge weest. ,,'t Is wel heel merkwaardig," zei John gemelijk, „dat juist de cenige persoon, die hier noodig i3, er niet is. Waar is die dek- solscho jongen?" „Hier ben ik," riep Bertram, die in- UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Donderdag 30 Juni. Hilversum 1060 M. 12.00 Politieber. 12.352.00 Lunchmuziek door het A.N. R.O.-lrio, o. 1. v. Dick Groeneveld, viooL A. v. Leeuwen, cello. P. Jochemse, piano. 3.304.80 Uurtje voor weee- en zieken huizen, door mevr. Antoinette van Dijk. 5.30—6.30 Vooravondooncert door het A.N.R.O.-orkest A. do Lange, sopraan. Egbort Veen, pionobegeL 6.307.00 Lezing door den heer G. B. v. Kampen, wn<L directeur van het Rijks- landbouwproefstation voor vee-onderzoek; Het RijkslancLbouwproefstation voor vee- onderzoek te Wageningen en zijn beteeko- nis voor den landbouw. 7.00—8.00 (Vervolg) Vooravondconcert. 7.45 Politieber. 10.30 Persber. 8.10 Christel. Radio-avond. Da Yen try 1600 M. 11.20 Bolton's trio en solisten (sopraan, piano, tenor). 12.05 Vocale duetten. 12.25 (Vervolg) Concert. 1 1.202.20 Gramofoonmuziek. 2.45 voorlezing. 2.50 Lezing: How things grow. 3.20 Evensong van de Westminster Abbey. 4.05 Lezing: How we can help the bees. 4.20 Tenniswedstrijden in Wimbledon. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Landbouwpraatje. 6.40 Dansmuziek. 6.50 Tijds., weerber., nieuws. 7.05 Dansmuziek. 7.20 Lezing: Humour in a Governement office. 7.35 Liedoren van Grieg door I. L'An son. 7.5 Lozing: Pro-Raphaelites. 8.05 Liederen van May Brahe door Ruby Helder. 8.20 Licht Symphonic-conoerL 9.20 Weerber., nieuws. 9.40 Lezing: Czecho-Slovakia and Ga- pok. 9.55 (Vervolg) Licht Symphonic- concert. 10.5012.20 Dansmuziek. „R a d i o-P aria" 1750 M. 10.5011.20 Concert. 12.502.10 Orkestconcert. 5.055.55 Klassiek uur. 9.0511.00 Concert. Orkest, vocale cn instrumentale solisten. Langenborg 469 M. 1.252.50 Orkostconcert. 5.506.50 Kamermuziek (orgel, viool, viola, cello). 8.50 „Mann ist Mann" .klucht van B. Brecht. Muziek van MeiseL Daarna exoti sche muziek door orkest. Vervolgens tot 12.20 Dansmuziek. Hamburg 394.7 M. t.at; WnrVm van Moverbeer door or kest. 5.206.15 Orkestconcert 6.207.10 Orkestconcert 8.20 Concert van Berlijn (Zio boven). Daarna tot 11.10 Dansmuziek. Brussel 509 M. 5.206.20 Kindermatinco. 8.20 Orkest concert. 9.25 ToonoeL 9.5010 50 Dansmuziek. ment hebben overgenomen keurt de raad de verordening goed. In bespreking komt hierna een voorstel- Mcyer-van der Niet tot wijziging der ver ordening van 18 Maart 1927 inzake opleve ring van electriciteit. De voornaamsto wijziging luidt als volgt: Aan do Verordening een nieuw artikel 5a toe to voegen luidende als volgt: ter beoordccling van B. en W. kan in woonhuizen op aanvrage van den eigenaar of van don huurder van een perceel, in het laatste, geval mot toestemming van den eigenaar, door en voor rekening van de gemeente ceno binnenleiding worden aan gelegd tegen een jaarlijksche huur ran f 0.60 per aansluitingspunt van 1 tot 3 stinktmatig bij dio bcmimincr te voorschijn kwam. „Nee, jij niet. Ik moet William hebben, om do merrio naar stal te brongen. Toen de lunch voorbij was, ontdekte John dat ondanks de komst van zijn secre taresse hij veel minder zin had om weer aan zijn stuk te gaan werken, dan hij ver ondersteld had. „Ik denk, dat ik wat afgemat ben door het Kerstfeest," zeide hij tegon haar. „Ik vraag me af, of een wandeling U geen goed zou doen, na de reis." „Dat '8 nou nog eens een prachtplan," riep Hugh, die vlak bij staande, deze op merking gehoord had. „We zouden naar don top van Shalstead Down kunnen klim men." „Hè ja," stemde Harold in, „daar ben ik nog nooit geweest. Moeder zei, dat 't te ver voor me was, maar dat is 't niet, niet waar, Oom John?" „Je moeder had. gelijk, 't Is minstens drie mijlen te ver," zei John vastberaden. „O ja, k propos Hugh, ik heb nog eens over jo plan omtrent dat zomerhuisje, of hoe jo 't ook noemt, nagedacht en ik geloof, dat ik er achteraf toch wel wat voor voeL Jo zou or vanmiddag eens wat aan kunnen werken. En 't is maar 't beste, dat je er Laurence dan bij houdt. Ik wil dat 't naar zijn zin wordt uitgevoerd, ofschoon ik na tuurlijk de kosten op mij zal nemen. Waar is Bertram? O, ben jo daar. Bertram, waarom zou jij niet met Viola en Harold naar de rivier gaan en jelui in het duiken oefenen? Mijnheer Fenton zal ongetwijfeld wel zorgen voor den noodigen toevoer van lucht en de kansen van gevaarlijke ongo- lukken beperken." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3