S. G. J. DE GROOT Een onderzoek in liet aangeduide per ceel te Amsterdam leverde weinig op, dat voor de politie belangrijk was. Alleen kwam zij den naam der vrouw te weten. Het.bleek een vreemdelinge te zijn, die reeds meerdere malen door de politie over de grenzen was gezet. Meer interesse toondo de Vreemdelingendienst echter voor den man. Alle gegevens omtrent hem, ontbraken. Men wist slechts uit den be- wusten brief dat hij verscheidene gou den tanden in zijn mond had. Eenige we ken lang hoorde men niets meer van de zaak. Verschillende menschen, wier gebit min of meer in 't oog loopend van het edele metaal was voorzien, werden geob serveerd door de politie. Iets verdachts werd echter niet gemerkt. Zondagmiddag, tegen vijf uur, zag een rechercheur van den Vreemdelingendienst in do Javastraat echter een man loopen wiens mond zeer rijkelijk van goud was voorzien. Met een onbeteekenend feit als voorwendsel, richtte hij het woord tot den man en uit diens antwoord bleek, dat hij met een vreemdeling to doen had. De man, met do gouden tanden begon den recher cheur nu meer 'te interesseoren en na nog een kort gesprek t© hebben gevoerd, zeide de politieman eensklaps wie hij was en vroeg den vreemdeling zijn pas te toonen. De vreemdeling voldeed hieraan en toonde den rechercheur een pas, afgegeven door do Poolscho regeering op naam van N. Majdad. Het bleek echter al spoedig, dat de pas reeds geruimen tijd afgeloopen was en dientengevolge in 't geheel geen waaide meer had. Ook ontbrak er een Ne- dcrlandsch visum. Hoe do Pool op een ver- loopen en ongeldige pas kans gezien lieeft over onze grens te komen, is tot heden niet opgehelderd. De rechercheur nam M. mee naar het Hoofdbureau en daar werd hij aan een verhoor onderworpen. Hij be gon met te verklaren, dat hij een Pool Aan geboorte was, maar liever Engelsch dan Duitsch sprak, daar hij vele jaren in Amerika gewoond had. Hij had daar veel geld verdiend maar ook alles weer verlo ren. Op een vraag waarom hij nu in Den Haag vertoefde, zeide hij, dat hij wel eens Avat van Holland wilde zien, en daarom een bezoek bracht aan de Residentie. De politie vond dit, op zijn zachtst zeer zon derling, daar 's mans totale bezittingen ruim f2.— bedroegen. Men vermoedt, dat hij Amerika dan ook om andere redenen verlaten heeft. Volgens zijn opgave woon de hij de laatste maanden te Brussel. Door do politie werd hem toen aangezegd, dat hij over do grenzen zou gezet worden, daar hij niet in het bezit was van behoor lijke papieren en geen voldoende middel van bestaan had. Hij zou naar België uit geleid worden. Toen M. dit echter hoorde Averd hij zoor zenuwachtig en gejaagd en verklaarde nadrukkelijk niot naar België uitgeleid te willen worden. Een bepaalde reden Avilde hij hiervoor niet opgeven. De politic heeft hem toen ter beschikking van den procureur-generaal gesteld en in het Huis van Bewaring ingesloten. Men zal hem nu langs diploma-ticken weg naar zijn vaderland Polen terug brengen. Tenminste men heeft dit plan. In den tusschentijd zal echter een nauwgezet on derzoek ingesteld worden naar 'a mans verleden in Amerika en naar een mogelijke oorzaak van zijn weigering om niet naar België to willen en of do Nederlandsche politie wellicht ook nog iets met hem af te rekenen heeft. Do politie te den Haag heeft zich hier voor reeds in verbinding gesteld met de Brusselscho en New-Yorkschc politie en ook met het Interna tionaal Daetylosco- pisch Instituut te Kopenhagen. V an het resultaat van dit onderzoek zal afhangen of M., inderdaad naar Polen gaat of naar een der beide andere landen uitgeleverd zal worden. Kerkinbraken. In do R. K. Kerk in de Gliasséstraat te Amsterdam, zijn vier offerblokken gele digd. Er is ook een houten geldkist openge broken. De inhoud daarvan is grootendeels ontvreemd. In een biechtstoel is het geld uit deze kist teruggevonden, gewikkeld in oen kleed van een misdienaar. Do dader is vermoedelijk, doordat de koster des mor gens een uur vroeger dan gewoonlijk in de ork kwam, gestoord en toen gevlucht Tusschen Zaterdagavond en Zondag ochtend heeft men zich door het indrukken van ruiten en a'erbreking van een deur toe gang verschaft tot de St. Liduina-kerk aan den Rijksstraatweg te Haarlem. Eenige cfferblokken -zijn geopend en het daarin aanwezige geld ontvreemd. Diefstal in een zigeunerkamp. Een der bewoners van het zigeuner kamp, aan den Hcmweg te Amsterdam is aan liet politiebureau Spaarndammer- straat komen vertellen, dat uit oen woon wagen een hoeveelheid gouden sieraden en oen bedrag aan vreemd goudgeld gesto len was. Verdwenen waren een gouden lieerenhorloge een gouden schakelarm band en eenige andere armbanden en rin gen, waarmede ZIgeunervrouweu en meis jes zich mooi maken. Vorder vermiste hij 125 pd. st., 30 Hongaarscho gouden duca- ten, 45 gouden francs en 100 francs bank papier, bonevens eenige buitenlandscho munten. Vermoedelijk nioet do dader in het kamp gezocht worden. Een arrestatie heeft ovenwei nog niet plaats gehad. Ontvlucht. De Duitscher V., die te Lochem op ver schillende plaatsen inbraken heeft ge pleegd, is voor de tweede maal uit een kliniek te Utrecht, waar hij nog werd ver pleegd voor een oude schotwond, ontvlucht Uit de dorpsgemeenschap gestboten. Het gansche dorp Ierseko was Zater dagavond in rep en roer. R., die verdacht is geweest vau den moord op Biersteker, niocst voor de gramschap zijner dorpsge- nooten op de vlucht. Het geval heeft zich - als volgt toegedragen. R die den vorigen Dinsdag wegens ge brek aan bewijs uit de voorloopige hechte nis ontslagen werd, was voor don kerke- xaad der Cior. gemeente geroepen. Hij be gaf zicli daarheen gevolgd door enkele per sonen. Als een loopend vuurtje ging deze tijding door het dorp. Weldra was een groote menigte voor de kerk samengeko men. Dadelijk na zijn terugkeer uit de ver gadering Averd cr geroepen: „slaat hem dood! steekt hem dood!" Gelukkig voor R. was inmiddels ook do burgemeester met gemeente- en rijkspolitie ter plaatse ge komen. Dezen konden slechts met de groot ste moeite verhinderen, dat R. gegrepen Averd. Toevallig woonde in de buurt een zwager van R.. waar hij in huis vluchtte. Onderwijl groeide de menigte steeds aan. De politie besloot toen R. naar zijn eigen woning te brengen. Dit ging slechts met de grootste moeite, waarbij de be jaarde burgemeester bijna onder den voet werd geloopen. Nu en dan werd er met een steen geworpen. De bedreigingen wa ren veelzeggend genoeg. Toch wist de man ongedeerd zijn Avoning te bereiken. Toen eindelijk 's nachts alles rustig Avas, heeft do politie R., die niet durfde b'ijven, per auto naar Brabant gebracht, waar zijn vader Avoont. Schade voor de Lemmersche visschers. Vorige week hebben de Lemmersche vis schers tengevolge van den storm ernstige schade aan hunne netten geleden. Aange moedigd door de gunstige berichten uit andere plaatsen hebben zij na aankoop van nieuwe netten deze opnieuw in zee gebracht. Tijdens den storm van Zater dag pp Zondag zijn evenwel van verschei dene schippers netten verloren gegaan, zoodat zij thans wegens geldgebrek het be drijf zullen moeten staken, indien zij niet geholpen worden. Do schade aan ansjoviswant. door de jongste stormen berokkend; wordt over de Zuidkust van Friesland berekend op 45.000 Mot de netten gingen ook de vangsten a'erloren. welke belangrijk ge weest zouden zijn, gezien de boevee'beid visch, welke cr zat in de restanten der net ten. Buitenl. Berichten ONGELUKKEN. GROOTE BRAND IN RUSLAND. Volgens een bericht uit Moskou aan het „Berl. Tagebl.", woedt in het gouverne ment Uljanoff een ontzettende brand. 600 tiuizen zijn totaal vernield, 49 menschen en 4000 stuks vee zijn in de vlammen om gekomen. Petroleumbrand in California. Een millioon dollar schade. Uit Long Beach (Galifornië) wordt ge meld: Zondagavond heeft een hevige brand vijf petroleumbronnen van de Alamitos Heights Oil Fields, alsmede de installaties i'an eenige andere bronnen vernield. De schade wordt geraamd op een millioen dol lar. Men is er in '-eslaagd, den brand te blusschen. Aardbeving in de Krim. Om drie uur gisterenmiddag Averd te Sc- bastopol en in andere steden in de Krim een aardbeving gevoeld, die vijf seconden aanhield en gepaard ging met een onder- aardsch gerommel. Een groot aantal mu ren is gescheurd, in liet gebergte ontston den op verschillende plaatsen spleten. Een monster-proces te Praag. Tegen de kannibalistische Zigeuners Uit Praag wordt gemeld: Het onderzoek tegen de kannibalistische Zigeuners uit Moldavië is gesloten. Hot proces zal in het begin a'an de herfst voorkomen, en het grootste zijn, dat hier ooit is behandeld. De acte van beschuldiging zal pneeveer 4000 bladzijden tellen; 30 personen zijn in staat van beschuldiging gesteld. Behalve vijftien moorden, al dan niet met kannibalisme verbonden, is hun een lange reeks beroo- vingen en inbraken ten laste gelegd De behandeling van het proces zal naar schat ting twee tot drie maanden duren. Razzia op vreemdelingen in een fert bij Antwerpen. Een zonderling gezelschap aangehouden. Do Antwerpsche politie heeft op cm verlaten fort een razzia gehouden. Niet minder dan 37 vreemdelingen werden daar rond een groot vuur geschaard, aangetrof fen. Allen zijn aangehouden cn bleken Duitschers, Noren, Denen cn Spanjaarden te zijn. Slechts drie hadden legitimatie-pa pieren, terwijl de moesten ook geen midde len van bestaan bleken te hebben. Veertien der gearresteerden zijn terstond ter be schikking van de maréchaussee gesteld, die hen over de grens zal brengen. Het lieve zomerweer. Vorst on sneeuw in het Z av a r t o Woud. Zondag hoeft liet in liet Zuidelijk ge deelte van het Zwarte Woud lievig gere gend, waarbij de temperatuur aanmerkelijk daalde. Op den Feldberg wees de thermo meter 's nachts 0.4 graden Celsius vorst aan. Maandagmorgen om 8 uur nog 0.1 graad vorst. Ook is er op den Feldberg sneeuw gevallen. De sneeuwlaag had een dikte van 2 c.M. IJsstorting bij den Ment Blanc. In liet gebied van den Mout Blanc zijn nabij liet bedevaartsplaatsje Notre Dame dc la Guérison meer dan één millioen M3. gletserijs in liet bed van de rivier dc Dora gestort Het ijs vormde een muur van 80 M. hoogte. Avaardoor het water tot een groot meer Averd opgestuwd. Toen tenslotte de muur bezweek werd de geheele omge ving overstroomd. Nederlandsch Oost-lndië Levenslang en andere zware straffen. De moord te Siloengkang. Aneta seint uit Padang: Do Landsraad alhier veroordeelde wegens den moord op den wegopzichter Leurs te Siloengkang, tij dens do onlusten op Sumatra's Westkust in Januari j.l., een beklaagde tot levens lang. twee tot twintig en vijf tot vijftien jaar gevangenisstraf. KERKNIEUWS MAGISTER-GENERAAL DER KRUISHEEREN. Als opvolger van Mgr. H. Hollmann z.g. is door het kapittel der Krnisheeren tot Magister-Generaal gekozen de HoogAv. heer W. A. v. Dinther. Wilhelmus A. v. Dinther werd geboren te Gemert 4 Dec. 1869. Na zijn studies aan het gymnasium aldaar werd hij geprofest te St. Agatha 27 Sept. 1888. Priester ge wijd te Utrecht 15 Aug. 1893, was hij eeni- gen tijd te Diest in de practischo zielzorg werkzaam. In 1899 volgde zijn benoeming tot novicenmeestor te St. Agatha, welk ambt hij onafgebroken waarnam tot 1910, wanneer hij als grondlegger oener nieuwe missie naar Minnesota (V. S.) vertrok. Hij richtte daar twee kloosters, een ooilege en A'crsehillende staties op. Behalve superior der missie was de tegenwoordige Generaal ook prior te Onamia cn consultor van het bisdom St. Cloud. Pastoor A. M. J. Francois, t Zaterdagmiddag is na een langdurige ziekte te Breda overleden de Zeereerw. heer A. M. J. Francois, pastoor te St. An- toniusparochic aldaar in den ouderdom van 49 jaar. Pastoor J. Uyttewaal. t Na een langdurige ziekte is Zondag avond te Deventer in den ouderdom van G9 jaar overleden de weleerw. heer J. Uyt tewaal, pastoor aldaar. Pater Honorius, Kapucijn, t In het klooster der Paters Kapucijnen te IJmuiden overleed de weleerw. Pater Honorius (Theodorus Schoonbeek), die ruim zestig jaren het kloosterkleed heeft gedragen. De overledene was in vroeger ja ren een bekend en gezocht Missieprediker, die op tal vnn plaatsen door het geheele land zeer veel tot heil der zielen heeft ge werkt. Door zijn pakkenden zeggingsvorm wist hij den weg naar het hart te vinden en dat maakte het ook steeds tot een ge not naar hem te luisteren. In talrijke kloosters heeft hij ah retraitelcidor velen op den weg der deugd geleid. Ook voor de orde, waartoe hij behoor de, lieeft hij zeer veel gearbeid. Van 1879 tot 1915 was hij onafgebroken Gardiaan of Vicarius in enderseheideno kloosters werkzaam, o.a. te Brussel, Meersel, Til burg, Den Bosch cn laatstelijk te Veteer- oord (het tegenwoordige IJmuiden). Daar bracht hij zijn laatste jaren in een welver diende rust door. Pater Honorius werd geboren te Megen 29 November 1846, ontving het klooster kleed te Enghien (België) 21 October 1S66, en werd Priester gewijd 23 December 1871. Onder buitengewone belangstelling vierde hij iq 1921 zijn gouden Priesterfeest, cn had in 1926 de zeldzame eer zijn zestig-ja rig kloosterfeest te vieren. Moge God hem voor zijn rusteloos leven thans dc rust van den eeuwigen vrede schenken. „Tijd". SPORT ATHLETIEK. Viesdaagsrhe Afstandmarsch 1927. Aan bovenstaande afstandmarscli, uit geschreven door den Ned. Bond van Lich. Opvoeding op 5, 6, 7 en 8 Juli in Nijmegen, wordt deelgenomen door de wachtmeester J van Benten en O. G. van Veen van het 6o Reg. Veld-Artillerie, alhier. Genoemde onderofficieren hebben dezen marsch reeds eerder geloopen en loopen dit jaar mede iu de categorie „Athletiek" zijnde 55 K.M. per dag. (Tc rekenen binnen den tijd van 11 uren). Wedstrijden van „Excelsior". Zondag is het eerste seizoen van den Dioc. Haarl. Athletiekkrinp geopend met de wedstrijden van do R. K Haarlemsche Athletiek-vereeniging „Excelsior" op het terrein van het R. K. lyceum te Over heen. De wedstrijden hadden een goed verloop. Aan een drietal nummers was het dioce saan kampioenschap verbonden. Op de 100 M. legde D. de Ronde (Holland) be slag op den titel, bij het hoogsprrngen zege vierde van Warmerdam (U. D. I.) en bij bet kogelstoolcn Slaman (Wilskracht). De uitslagen waren als volgt: 100 M (Kampioenschap D. H. A. K.): 1. D. de Ronde („Holland" Haarlem) 12 sec.; '2. J. H. Slaman („Wilskracht" Amsterdam) 12 3 sec.; 3. H. Akkers („A. C. E." Haar lem) 13 sec. 400 M.: 1 J. Niche (U. I). I. A'dam) 59.4 sec.; fl. P. v.- d. Moer (Wilskracht A'dam) G3.3 sec.; 3. W. de Zwager (Holland, Haar lem) 69.3 sec. 1500 M.: 1 C Hennekc (Holland Haar lem) 4 min. 50.4 sec.; 2. A. Mulders (A. G. E Haarlem) 5 min. 0.3 sec.: 3. C Jonker (Holland Haarlem) 5 min. 5.6 sec. 80 M. Junioren A.1 A. Schaper (A. C. E Haarlem) 11.6 sec.; 2. II. Zandslra (A. C E. Haarlem) 12,5 sec., 3. G. Broekhof (Holland Haarlem) 12.5 sec. 80 M. Junioren B.: 1. E. dc Bruin (Hol land Haarlem) 10.4 sec 2 L. Koek (II. A. C Hillegom) 10.5 sec.; 3. C. Jonker (Hol land Haarlem) 10.8 sec. Hoogspringen met aanloop: (Kampioen schap D. II. A. K.): 1. J. van Warmerdam (U. D. I. Amsterdam) 1.55 M.; 2. M. Eb bing (A. C. E. Haarlem) 1.45 M.; 3. J. Kraan (A. L. 0. Rotterdam) 1.45 M. Hink-stap-sprong: 1. B. de Ronde (Hol land Haarlem 12.12 M. Hoogspringen Junioren: 1. G. Beornink (A. L. O. R'dam) 1.40 M.; 2. L. Koek (H. A C. Hillegom) 1.35 M.; 3. C. Jonker (Holland Haarlem) 1.35 M. Discuswerpen: 1. J. II. Slaman (Wils kracht A'dam) 28.84 M.; 2. J. Halvax (Holland Haarlem) 28.58 M.; 3. M. Ebbing (A. C. E. Haarlem) 24,51 M. Kogelstooten (Kampioenschap D. H. A. K.): 1. J. H. Slaman (Wilskracht A'dam) 9 07 M.; 2. M. Ebbing (A. C. E. Haarlem) 8.96 M.; 3. K. Lindstrom (Holland Haar lem) 8.84 M. Estafette 4 maal 100 M.: 1. Wilkraclit (A'dam); 2. Holland (Haarlem). WIELRENNEN. De crisis in den N. W .B. Zondagmiddag vergaderden de gedele geerden van den Nederlaudschen Wieler bond te Utrecht. Als eenig agenda-punt was aan dc orde de besturserdsis. Besloten werd <lat de ge delegeerden voor de binnenkort te houden bijzondere provinciale vergaderingen zul len komen met een voorstel, hetwelk twee voordrachten van een voorloopig bestuur zal aanbieden. Alsdan is het de bedoeling dat een dezer besturen en bloc gekozen za worden. Op deze wijze hoopt- men de crisis op te lossen. DE OLYMPISCHE SPELEN 1928 TE AMSTERDAM. Het Kunsttournooi. Engelsche belangstelling. Het comité voor de Olympische Spelen 1923 ontving bericht uit Engeland, dat zich daar te lande een comité heeft gevormd onder voorzitterschap van den bekenden kunstschilder sir. Wililam Orpen, zich ten doel stellende om de belangstelling der Engelsche kunstenaars op te wekken voor het kunsttournooi, dat ter gelegenheid der Olympische Spelen in 1923 zal worden ge organiseerd en te bevorderen, dat Enge land daar zoo goed mogelijk uitkomt. Ma jor E. J Longden, die reeds talrijke ten toonstellingen heeft georganiseerd, zal daarbij optreden als secretaris, terwijl de bekende kunstenaars; A. J. Hunnings, A. Stokas, mrs. Laura Knight, Fred. Taylor, en Reginald' Bell, zitting hebben genomen in bovenbedoeld comité, dat in verbinding staat met den bekenden Nederlandschen schilder A. van Anrooy, die te Londen woonachtig is en de Nederlandsche Kunst- commissie aldaar vertegenwoordigt. L8JCISTV&ART Chamberlin en Levine gaan naar Moskou. Chamberlin en Levine zijn Zaterdag avond door den Tsjech o-Slowaatechen staatspresident Masaryk, ontvangemPZon- dagochtend zijn de beiilo vliegers naar Filsen vertrokken, alwaar zij de bekende brouwerij „Bürgcrliches Brauhaus" willen bezichtigen. Overigens verklaarde Cham berlin, dat hij geenszins naar Europa was gekomen, alleen maar om een glas pils te drinken. Van Pilsen begeven de vliegers zich naar Mariënbad en vervolgens naar War schau. Levine's advocaat, Hartmann, die eveneens te Praag is aangekomen, ver klaarde, dat de vliegers een invitatie heb ben aangenomen, om naar Moskoii te ko men. Doodgevallen. Zaterdagmiddag is bij Deurne in de buurt van Antwerpen een ernstig vliegon geluk gebeurd. Een 26-jarige vlieger maak te op 600 M. acrobatische toeren, toen zijn toestel plotseling als een kei naar beneden viel. De vlieger was op slag dood. UIT DE OMCEVIHG NOORDWIJK. Lijk gevonden. Hedenmorgen is door eenige voorbij gangers tusschen Postbrug en Warmon derhek in de HaarlemraerlTekvaart drij vende gevonden het lijk van den sinds Woensdag vermisten timmerman Prins uit Iloogeveen, in dienst bij de firma Al kemade te Noordwijk. De vader van het slacÈtoffer is uit Hoogeveen overgeko men ter vaststelling van de identiteit. Bloemen-bindcursus. Vrijdagavond had in hotel „Royal" de opening plaats van den cursus in bloembinden en schik ken uitgaande van de Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. De voorz. van de afd. Noordwijk, de heer H. de Boer heette alle aanwezigen hartelijk welkom en in het bijzonder de hoeren H, Buurman uit Leidon, leeraar van dezen cursus en K. Volkensz. Rijks- tuinbouwconsulent te Lisse, welken laatstcn bij hartelijk dank zegt voor de door hem gunstig uitgebracht adviezen, waardoor deze cursus gegeven kon worden. Het was hem een groote blijdschap da( deze 3o cursus weder in het leven geroepen is, en dat er zooveel cursisten voor gevonden werden. Dit is in de eerslo plaats een be wijs dat de vorige cursussen op hoogen prijs zijn gesteld en in de 2e plaats, dat dc heer Buurman als leeraar de rechte man op de rechte plaats is. Hij hoopt dat de cursisten dc lessen getrouw zullen volgen en juicht het toe dat cr ook vele jongeren onder de cursisten zijn. Onder dc leden zijn twee categorü'ïi n.l. ook menschen en liefhebbers, voor beiden is het gewenscht dezen cursus te volgen, het is niet alleen nuttig en noodig, maar ook aangenaam. Gaarne zou bij zien, dat aan het einde van dezen cursus ieder een diploma waar dig werd geacht. De heer Volkersz juicht eveneens de am bitie voor dezen cursus toe, welke nog zal worden verhoogd onder dc deskundige lei ding van den heer Buurman. Zeer zeker spreekt ook medegevoel, smaak, bedre venheid en belangstelling, dit zijn zeer be langrijke factoren. Spr. hoopt dal dc cur- IHGEZOHOEN WEBIMÈDB Noordeinde II - Leiden - Telef. 706 Reparatie-Inrichting. sus weder een mooi resultaat moge heb. ben. De heer Buurman, leeraar van den cur sus zegt niet een geboren spreker te ziin" hij bezit echter de liefde tot het kweeken van bloemen en tot bet schikken van bloe- men. Hij vindt het prettig ook anderen dit te leeren Het was hem aangenaam, dat men in hem weder het vertrouwen 'had gesteld en hem had uitgenoodigd tot het geven van dezen 3e cursus. Gevonden voorwerpen. 1 kinder- schoen, 1 speld met steentje, 2 sleutels, 1 geldstuk, 1 rijwielbelastingmerk, 1 hand- tasch m inh., 1 bos koperdraad, 1 hand- schoen, 1 regenjas en 1 sluitstuk van een kijker. Inlichtingen over bovenstaande voor werpen zijn te verkrijgen aan hot politie- bureau te Noordwijk-Binnen uitsluitend des Zaterdags van 12 tot 1 uur. NOORDWIJKERHOUT. Personalia. Tot tijdelijk onderwijzo- res aan de R. K. School „Zilk" is be- noemd mej. M Verwoert uit Weesp. KATWIJK AAN DEN RIJN. Schietwedstrijd. Bij den kapitein Bakhuis-schietwedstrijd werden door Ie- den van den Katwijkschen Burgerwacht de volgende prijzen behaald. 3 houdin- genwedstrijd J. Baalbergen 7de pr., E. Schoneveld 8e pr., P. C. Bloot, 2e pr. In G: Jac. Meijer 2de pr., H. P Bloot 6e pr, Jac. Bloot 12e pr., H. de Boer 14e pr., J. de Kreek 23e pr., Chr. Minnee 24e pr., J Slingerland 26e pr., Jer. Varkevisser 38e pr. Personeel A: P. Slingerland 7e pr, pe» soneel B: P. C. Bloot 6e pr., J. Baalber gen 8e pr., E. Schoneveld 9c prperso- neel S: Jac. Meijer 3e pr., H. P. Bloot 10e pr., J. de Kreek 15e pr OEGSTGEEST. Schietwedstrijd. De uitslag van de op 18 en 25 Juni te Katwijk gehouden schietwedstrijden luiden als volgt: Geschoten werden door ieder 3 series van 5 patronen op de Burgerwachtschijl van Pijl te Ierseke (telling tot 12) hou ding naar keuze Voor dezen wedstrijd waren uitgeloofd 4 Julianamedailles (draagmedailles). Klasse A: H. W. Collee met 167 pun ten, zilveren medaille geschonken door den commandant. Klasse B: A van Breda, mol 160 pun ten, zilveren medaille, geschonken door den heer H. W Rubenkamp. Klasse C: G Koelman, met 145 puu- ten, zilveren medaille, geschonken door dr. D. Timmermans. Klasse D: H. H van Dijk, met 127 punten, zilveren medaille, geschonken door den heer J. W. van Hiele. Na afloop van den wedstrijd werdén de medailles door den commandant uit gereikt. VOORHOUT. Inenting. Op Donderdag 30 Juni as. des namiddags half drie uur, ten huize van dokter H. A G. Bots, zal de gelegen heid zijn opengesteld tot kostelooze in- en herinenting. VRAGENBUS Vraag: Worden er bij den militairen dienst nog vrijwilligers aangenomen? Antwoord: Op het oogenblik slaat de werving voor het leger hier te lande stil. Vraag: Daar ik in het bezit ben van eenige oude jaargangen van boekjes zoo als Golgotha, De Heraut van het H. Hart enz., wilde ik u vragen of er patronaten zijn, die prijs stellen op zulke boekjes? Antwoord: Wend u tot den pastoor of den kapelaan uwer parochie. Daar zal men u er wel vanaf helpen. Vraag: Kunt u mij mededeelen, waar ik mij moet vervoegen om als mobilisa tieslachtoffer pensioen te verkrijgenI Antwoord: Wend u mot een adres tot den Minister van Oorlog te den Haag. Dan hoort u er wel meer van. Vraag: Wat is de kortste weg pet fiets van Oude-Wetering naar Volendam Hoeveel K.M? Antwoord: Oude-Wetering, Burger- veen, Aalsmeer, Amstelveen, Am sterdam» Buiksloot, Broek, Monnikendam, 't Zette, Katham, Volendam. Afstand 50 K.M. Welke straten u in Amsterdam passeert® moet, kunnen we hier niet zeggen. Langs Amstelveenschen weg en Overtoom komt u in het hart van de stad. Per pontvecr moet u het Y passeeren. Daarna vindt u den weg vanzelf. Vraag: Welke is de kortste weg van Leiden naar Uithoorn? Hoeveel K.M? Antwoord: Leiden, Leiderdorp, Hoogmade, Woubrugge, Ter Aar, Nieuw* veen, Vrouwenakker, Uithoorn. Afstanfl 37 K.M. Vraag 1Hoeveel bedraagt het aan* tal K.M. van Leiden naar Utrecht? 2. Var. Utrecht naar Nijmegen via "a* geningen? 3. Van Utrecht naar Nijmegen via r.ue. Antwoord: 1. LeidenUtrecht «- K.M.; 2. UtrechtNijmegen via Anieroo- genWagcningen 68 K.M. 3. Utrecht-- Nijmegen via EdeArnhem 75 K M. Eenige abonne's. Vragen spoorroizen en vragen over spoorabta den kunnen we hier niet beantwoord Van al die vragen kan men dc opD^lB» vinden in de spoorgids.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 8