FEN EXCURSIE VAN JOURNALISTEN NAAR BOSKOOP. Het station te Gouda was Zaterdagmor gen trefpunt van journalisten. Zoowel ftQ je richting Den Haag en Rotterdam u! ..an de Utrechtsche zijde, voerden de en troepjes „persmuskieten" aan en lrei1,' stationsplein was het een ongewone ïiikte Een lange rij van welgeteld twee- twintig auto's stond daar gereed om hen 'ar Boskoop te brengen en daar een za kelijk bezoek af te steken, waartoe zij door Jet gemeentebestuur van Boskoop waren „jKnoodigd. De heer J. H. van Straten van Nes, die eigenlijke organisator dezer excursie en de heer mr. B. J. van Bolhuis, voorzitter van den Haagschen Journalisten bin", (die de regeling op zich had geno men),' waren aan het station ter verwelko ming'aanwezig. De stoet van auto's be woog zich eerst naar de Groote Markt, waar Gouda's burgemeester, de heer Gaar- land!, zich bij het gezelschap voegde en vandaar werd over Waddinxveen naar het gastvrije dorp gereden. Zoowel in do kaas- en pijpenstad, als in het vijandige Waddinxveen had de optocht veel bekijks. Vooral hij de buitenlandsche journalis ten moet de tocht een onvergetelijken in druk hebben gemaakt. Op de eerste plaats js Gouda een schilderachtig en aantrekke lijk stadje, maar ook was er een bijzondere bekoring in gelegen door den Zuidplaspol- te toeren. Niet dat het malscho groene .andschap zoo'n overweldigenden indru^ maakte, maar de rit langs de smalle, on mogelijk kronkelende polderwegen, die de directe verbinding BoskoopGouda vor men was niet vrij van sensatie en 's avonds zeker is zoo'n rit niet zonder gevaar. Onze auto-gastheer wist een heele reeks onge lukken te verhalen, bermbuitelingen en modderbaden, die te goeder trouw zijnde autobestuurders hier in 't donker hadden beleefd. Midden in den Zuidplaspolder werd halt gehouden voor een eigenaardig verschijn sel. Temidden in die vlakke groene weilan den verheft zich daar een massief viaduct, maar noch links noch rechts was niets an ders te bekennen dan weiden met grazende koeien. Wij behoeven eigenlijk niet te ver tellen, waartoe die zonderlinge triomfboog dienst deed in onze krant is reeds lang en breed geschreven over de spoorlijn Al phen—BoskoopGouda en over de ern stige geruchten, dat niet tot afbouw wordt overgegaan, hoewel reeds anderhalf mil- lioen aan onteigening en bouwwerken is besteed. De bezichtiging dezer eerste „chaos", ïooaJs de heer v. Nes dit grootsche viaduct noemde, liet niet na indruk op de verzamel- e journalisten te maken. Vandaar werd recht-door gereden naar Boskoop, waar ge reden werd langs Zijde, Reyerskoop, Goud- sche Rijpad, 't Reyneveld en langs de Gouwe terug, aan alle kanten te midden van kweekerijen, velden vol Hortensia's en Coniferen en al die schoone struiken en bloemen, die bekend staan als Boskoopsche planten. Stilgehouden werd bij de plaats voor het station bestemd, thans een wil dernis, daar een heele lap grond onteigend is en thans braak ligt een bron van er gernis voor den toeschouwer en een bron van last voor de aangrenzende kweekers, daar het „emplacement" een paradijs van onkruid is. Twee groote bruggen zijn hier geconstrueerd, de eene, voor de spoorlijn bestemd, met de roestige rails er reeds op, de andere voor de voetgangers. Nog ver schillende bruggen verschenen op onzen tocht temidden der weilanden, o.a. de aan leg voor den havenspoorweg nabij Alphen. phen. In hotel Klaassen werd een lunch aan geboden, waaraan behalve de burgemeester van Gouda en de auto-gastheeren, mede aanzaten de burgemeester van Boskoop, do heer Golijn, wethouder Guldemond, de meentesecretaris, de heer v. Heessen, ver schillende raadsleden en do heer Jac. Smits, voorzitter van den Bond van Plan- tenhandelaren. Gedachtig het spreekwoord »<le weg naar het hart leidt door de waag", werden vooral tijdens dezen maaltijd de journalisten bewerkt. Er werden ver schillende redevoeringen gehouden, aller eerst door den Boskoopschen burgemees ter, die in een geestige toespraak de toestanden zijner gemeente uiteenzette.. Na de buiten-en binnenlandsche pers te heb ben verwelkomd, zei spr.: Het moge misschien eenigszins een af kijken zijn van de goede vormen, als een gastheer zijn genoodigden inleidt in zijn bijzondere zorgen en moeiten, gij zult liet wij toch hoop ik, willen vergeven, dat ik deze zeer bijzondere gelegenheid niet laat voorbijgaan zonder haar te benutten, om, mi U eerst iets te hebben doen zien van 0 beteekenis en de schoonheid van ons i "eekersbedrijf, U ook te wijzen op de Pooto moeilijkheden welke ons aan alle £anten omringen. Mochten er onder U, met name onder de uitenlandsche journalisten gevonden wor- jm> die de reis naar Boskoop hebben on- 1 rnt?mon iQ de verwachting hier te zul- tw 'n eeuwenoud stedeke of een pi est Uoip met een typjgQjjQ bevolking of 2,sö°?en een echt Hollandsch polderland li Zljn.schilderachtige windmolens, dan mlf ZIJ' Vrees teleurgesteld van hier a^s°l Boskoop geen historie van I oor'! ZnU hebben, immers reeds Willem dn imA j aa* van Holland, liet hier aan bornrpn Van de G°uwe ziin hofstede dom rrwaaromHeen zich spoedig het ovJTPeerde. dat 1222 in eigendom vviil a aaa de -AHHij van Rijnsburg, ter- brechi ,namea van Graaf Floris V en Gijs- Albrerh^v A™s.tel> en later nog die van van TW. Beieren, met de geschiedenis Bnnim P nauw verhonden zijn. Wenfiiit0l!i 4an 5 ecHter geen enkel monu- Waar w v igrÜs verteden meer toonen, gen jciï^1 U wel iets anders, wij mo- Pwt TT zeggen iets beters. Het tuur wi in de heerlijkheid der na- tchepping Gods zien de schoonheid der en werkend te midden van onze planten en bloemen doorvoelen wij de woorden van Ylaanderens grooten dichter Gezelle: Mij spreekt de blomme een tale Mij is het kruid beleefd Mij groet het alternate Dat God geschapen heeft. Hij, die zoo Boskoop ziet, zal' stellig deze plaats niet teleurgesteld vena ten, maar zal in eigen taal, zijn volk vertellen van de schoonheid en de rijke verscheideuheid der producten, welke hier te midden van Hollands lage landen op meer dan 700 kweekerijen worden geteeld. Hij zal daarbij niet kunnen nalaten er op te wijzen, dat sluiting der grenzen voor het Boskoopsche product of een tariefsbe lemmering welke practisch met sluiting gelijk staat, beteekent een aan hel volk onthouden van veel, dat tot verhooging der echte vreugde dienen kan. Moge Boskoop dus tot heden nog ver stoken zijn van door toerist en misschien ook wel door journalist gezochte beziens waardigheden als waarop zoo mcuig an dere plaats trotsch kan zijn, er bestaat uit zicht, dat wij eerlang hoezeer ook tot onzen spijt landgenooten en vreemde lingen zullen kunnen wijzen op een plaat selijke merkwaardigheid en wel m den vorm van een onvol tooiden spoorweg, wel ken wij, indien de woorden niet eenïger- mate een contradictio in terminis vorm den, zouden kunnen noemen: Boskoop's Perpetuum I m mobiel. Ge hebt op Uw gevaarlijken tocht, langs Zuid-Hollands smalle wegen, menig zeer solied gebouwde brug kunnen zien, waar van spoedig naar wij vreezen het eene ge slacht aan het andere zal vertellen, dat die bruggen eenmaal bestemd waren om te dienen voor een aan te leggen spoorbaan welke Boskoop met het groote spoorwegnet zou verhinden. Deze zeer bijzondere situatie is gevolg van wat wij in Holland noemen: „Overwe gen". Dit „overwegen", speciaal als het betreft zaken waarover de Regeering heeft te beslissen, heeft, afgezien van de fu neste gevolgen welke het in dit speciale ge val voor Boskoop heeft, wel iets grappigs. Terwille van de Buitenlandsche journa listen heb ik dan ook gezocht naar een goede vertaling van dat woord, maar zon der het gewenschte resultaat. Het Engelsche „to consider" is in dit geval niet te gebruiken, omdat dit woord, in tegenstelling met ons „overwegen" ver onderstelt, dat te eenigcr tijd een beslis sing zal worden genomen. Beter slaagde ik met de Maleische taal, daarin vindt ge de idee van uitstel tot het oneindige uitgedrukt in het bekende: „nanti timhang doeloeh", dat iemand zoo gaarne gebruikt als hij U heel beleefd wil te kennen geven er niet aan te denken aan Uw verlangens te voldoen. Het is dan ook wel duidlijk, dat wij in ons „overwegen" iets bezitten dat andere naties niet of zeker niet in gelijke mate hebben en dat dan ook door ons met een zekeren trots wordt beschouwd als een Hollandsch privilege. Het moet U wel vreemd toeschijnen en het is ook inderdaad vreemd, ja meer nog, het is absurd, dat een plaats als Boskoop met een export naar 21 staten van Euro pa's vasteland, om in dit verhand dus niet te spreken van Engeland, de beide Ame- rika's, Oanada, Argentinië, Australië en Afrika, niet aan het spoorwegnet is aange sloten, ondanks het feit, dat reeds elf jaar geleden door de Staten-Generaal de urgen tie werd erkend en inmiddels reeds een belangrijk bedrag aan onteigening en uit voering werd ten koste gelegd, en nog maar een betrekkelijk gering bedrag voor den af bouw noodig is. Wij achten het dan ook onzen plicht bij elke daartoe geschikte gelegenheid op do noodzaak eener snello afbouw te wijzen, gelijk ook 'de Staatscommissie voor werk verruiming in haar laatste verslag deed. Dat ook de burgemeester van Gouda ons de eer aandeed heden in ons midden te willen zijn, geeft ons het vertrouwen, dat ook. van die zijde al het mogelijke zal wor den gedaan om voor het zoo moeilijke ver keersprobleem in dit deel van Zuid-Hol land een gewenschte oplossing to verkrij gen. Naast de voortdurende belemmering, welke Boskoops handel door het gemis der spoorwegverbinding ondervindt, wordt ons hoofdbedrijf ernstig geschaad door de, in bijna alle landen, hooger wordende invoer tarieven alsmede door het onjuist optreden van sommige Phytapathologische diensten Gedurende de zoo belangrijke economi sche conferentie te Genèver was aldaar door een Engelsch Parlementslid, een groote kaart van Europa tentoongesteld, waarop de grenzen der landen door muur tjes waren aangegeven, waarvan de hoogte in verhouding stond tot het gemiddelde cijfer van het tarief. De hoogste muur was opgetrokken om Spanje, met het cijfer 28, de laagste om Nederland met 6, gevolgd door Engeland met 7, Denemarken met 8, België met 9, Ierland met 10, Zwitserland en Portugal met 11, Noorwegen en Turkije met 12, Oostenrijk, Finland en Zweden met 13, Frankrijk, Duitschland en Albanië met 15, Estland en Griekenland met 16, Bulgarije, Italië en Letland met 17, Roemenië met 18, Tsjecho-Slowakijo en Jocgo-Slavië met 20, Hongarije met 19 en Polen met 20. Wil men weer terug tot een normaal handelsverkeer dan zullen dezo muren moeten worden neergehaald. De conferentie te Genèvo moge daartoe misschien den weg hebben geëffend, de aanval zelf zal vanuit de onderscheiden landen door de georganiseerde belangheb benden moeten worden ondernomen, waar hij men zich misschien uit het arsenaal van Genève van wapenen k'an voorzien, maar waarbij de hulp en de leiding van de Groote Pers niet kan worden gemist. Wij achten het dan ook van zoo groot belang U in deze gemeente te mogen ont vangen en ik hoop dat U mijn spreken over de moeiten waarmede wij te kampen heb ben en het gevaar van den ondergang waarmede wij bedreigd worden, zult kun nen billijken. Gold het Boskoop alléén, ik zou mis schien op dit oogenblik en op deze plaats gezwegen hebben, maar ik heb de overtui ging, dat de zorgen waaronder wij gehukt gaan ook anderen drukken, dat de geva ren welke ons omringen ook den handel van anderen bedreigen. Spr. besloot met een beroep te doen op de Pers ter behartiging der Boskoopsche belangen. De voorzitter van den Haagschen Jour nalistenkring, mr. v. Bolhuis, sprak over het protectionisme. Wanneer de wereld vrede niet een schoon-klinkende phrase wil blijven, zeide spr., moet eerst met het protectionisme worden gebroken. De heer v. Ditmar sprak namens de builenlandsche persvereeniging. In de buitenlandsche pers zou zeker na dit be zoek de aandacht op Boskoop en op zijn cultures worden gevestigd, maar wat den onderbroken spoorwegbouw betreft, geloof de spr. dat het beter was de blaam daar van niet verder in het buitenland door te geven. Ook sprak nog de heer Smits, voorzitter van den Bond van Plantcnhandelaren, die eerst in drie talen, Fransch, Duitsch en Engelsch, de onkunde der stadsbewoners wat betreft kweekerijen enz. hekelde. Spr. ging voorts na de ontwikkeling van den tuinbouw, hoe de nakomeling van don kweeker, die zelf per tjalk naar Zeeland voer, later per Oceaanstoomer naar Ame rika voer. Daarna besprak de heer Smits het pro tectionisme. Diverse landen zijn er op uit, aldus spr., om ook onze planten te belasten, en waar om? Sommigen beweren om de schatkist re versterken, anderen om den kweeker ih het betrokken land de gelegenheid te geven om ook do van Holland betrokken artikelen te kweeken en daarin geld to verdienen. Het eerste is met een schouderophalen beant woord, het inkomend recht op een paar honderd wagons planten speelt voor de schatkist geen rol en hij de beantwoording van het tweede denk ik aan dat oude ware woord, dat geen dadels van doornen, noch vijgen van distels worden geoogst, in dit geval: men kan op gronden en in een kli maat daarvoor ongeschikt en met gebrek kige kennis van zaken, welke niet berust op jarenlange ondervinding, niet die kwa liteit kweeken, welke hier wordt geprodu ceerd, noch kan men zulks doen aan prij zen, waarvoor wij gaarne verkoopen. Met een enkel voorbeeld staaf ik U dit; van het artikel Taxus bac- cata, waarvan duizenden en nog eens duizenden planten jaarlijks worden verlangd voor den aanleg van de moderne, regelmatige tuinen, verkoopen wij gaarne een prima plant, groot 60 c.M. ad 1.50 en hiervoor verlangt een hekend'Duitsch kwee ker 10 Mark volgens zijn handels- prijscourant en die kweeker (namen wor den hier niet genoemd) is er een, die niet eens leeft onder'de slechtste condities voor de cultuur. Wat wordt, mu met. een kunstmatig op drijven van prijzen onzer artikelen be reikt? De aanleg van een park of. tuin be staat uit grondwerk en beplanting. Regel- matig-modern rechtlijnig aangelegd, staan uitgaven van bodembewerking ongev gelijk met die van plantmaleriaal. Drijft men nu de prijzen van liet laatste onna tuurlijk hoog op, dan wordt daardoor zeer remmend gewerkt op aanleg van tuinen, parken en buitenplaatsen, waardoor ver mindering van grondwerk, vergroolïng van werkloosheid. Spr. wees op de Vereen. Staten. In 1919 verbood men daar zoo goed als den gehec- len invoer van planten, op grond dat men vreesde voor plantenziekten. En wat is daarvan nu het gevolg? Dat in dat land rubbish wordt verkocht aan fancy-prices, dat een plant, waarvoor wij hier 50 dollar cents zouden verlangen en die inclusief oceaanvracht en inkomend recht te New- York een dollar zoude kosten, thans daar verkocht wordt voor 1516 dollar. Gaat men op dezen weg voort, dan zijn de gewone planten als oud porcclein slechts bereikbaar voor de allerrijksten, dan ver valt daarmede het verheffende, het verfij nende van het brengen van mooie planten onder het bereik van iedereen, dan zullen wij paan missen een uitbreiding onzer parken en tuinen, zoo vaak"genoemd de longen der steden. Do heer Smits besloot met eenige uit spraken van deskundigen over dit handels stelsel. Daarna voerde nog de burgemeester van Gouda liet woord en tot slot gaf de burge meester van Boskoop eenige cijfers wat be treft den aanleg van den spoorweg cij fers, reeds herhaalde malen in onze krant genoemd Aan ieder journalist werd aan het einde van de lunch het prachtige „Album van Boskoop" aangeboden, een geschenk dal zeer op prijs werd gesteld. Vervolgens werd een kweekerij bezich tigd, waarhij verschillende Boskoopsche heeren uitleg gaven. Do velden vol planten en struiken, in regelmaat geteeld, dwongen ieders, bewondering af. Daarna begaf het gezelschap zich door Laag-Boskoop cn Hazerswoude huiswaarts - naar Amsterdam en Den Haag. Dc ver bindingsweg BoskoopLeiden bleek niet veel beter dan die van Boskoop naar Gouda SPOORWEG GOUDA—ALPEN AAN DEN RIJN. In den gemeenteraad van Waddinxveen. De heeren G. van Lange en A. Jonkheid leden van den gemeenteraad van "Wad dinxveen, hebben voorgesteld, om het be sluit van den gemeenteraad van 25 Juni 1923, waarbij besloten werd aan de re geering te verzoeken om aan de plannen tot het aanleggen van den spoorweg Gou daBoskoopAlphen aan den Rijn geen uivoering te geven, in te trekken en om een nieuw besluit te nemen, waarhij er hij de betrokken autoriteiten met klean op wordt aangedrongen, met den afhouw van den spoorweg den meesten spoed te be trachten. in dc toelichting wordt o.m. gezegd, dat de voorstellers, gezien de enorme be dragen, die reeds aan den aanleg van den spoorweg zijn besteed, van meening zijn, dat de spoorweg bepaald moet worden afgebouwd, vooral ook omdat Waddinx veen met zijn belangrijke landbouw, in dustrie en handel, daarbij ten zeerste zal zijn gebaat. De voorstellers geven te ken nen, dat de Waddinxveensche industriee en gelegenheid moeten hebben hun mate rialen en producten per spoor te vervoe ren. Al wordt ook beweerd, dat de spoor weg nooit gunstige finaneieele resultaten zal opleveren, wat trouwens nog een groote vraag is, dan nog moet de spoor weg tot sand worden gebracht. De spoor weg is er nie om groote winsten te maken, loch hij is er ten gerieve van handel, in dustrie en landbouw. Er mag niet uit het oog worden verloren, dat de spoorweg komt te liggen in het hartje van do pro vincie Zuid-Holland, midden tusschen de groote steden van ons land, en loopendo langs plaatsen, die op het gebied van land- en tuinbouw, handel en industrie inderdaad van groote heteekends zijn. B. en W. deeien naar aanleiding van dit voorstel mede, dat zij zich van schrif telijk praeadvies zullen onthouden, om in de eerstkomende raadsvergadering ieder voor zich hun standpunt toe te lichten en nader uiteen te zetten. KAASHANDEL. WEKELIJKSCH OVERZICHT Na de groote aanvoeren van do vorige week viel het aangevoerde kwantum van deze week bepaald mee. In den regel volgt op een groote aanvoer een kleiner aan- bod doordat deze groote markten worden begunstigd door goed kaas weer waardoor zeer vele partijen dan gelijktijdig lever baar zijn en de overschotten op de boer derij niet zoo groot meer zijn. Door de constante gTOOte aanvoeren mogen wij wel concludeeren dat de productie dit jaar nogal mee valt zoowel individucel als in 't algemeen. Dit is dan ook de eenige troost die de boeren op 't moment hebben, daar de prijzen ook dit jaar weer velen teleurstellen. De prijs liep deze week iels op. Bodegraven noteerde als hoogplo noteering 48/50, terwijl in 't algemeen dit de goedkoopste markt van deze week kon gelden. Te Woerden was do hoogste noteering iets lager op 47 doch de gemiddelde soorten waren duur der dan te Bodegraven. Te Gouda en te Alphen waren de prijzen ook beter en was de handel vast, zoodat dooreen ge nomen hier hoogere prijzen dan verleden week werden betaald. Te Gouda was ook als hoogste notecring 88.50 doch ook hier gold dit 'n partij extra zware van onberispelijke kwaliteit. Overigens is dit natuurlijk geen solide maatstaf voor 't gekeele verloop van den handel. Extra zware kaas wordt op 't oogenblik niet veel aangeboden terwijl middelmatige zware van 10 tót 12 K.G. zeer veel wordt aangevoerd. Veel meer dan in andere ja ren. Zoodoende wordt hierin dan ook egen extra prij.:en betaald en zijn kazen van 7 tot 8 K.G. makkelijker te verkoo pen mits de' kwaliteit maar even goed is. In 't binnenland wordt over 't algemeen meer gemiddeld gewicht van 7 tot 8 K.G. gevraagd. De zwaardere soorten zijn groo tendeels voor ezport. Dc export is thans redelijk' goed, echter niet in overeen stemming met de productie zoodat naar onze meeriing 't zeer wel mogelijk is dat deze prijzen ondanks ze reeds laag zijn, nog meer naar heneden zullen gaan. Het is echter zeer wel mogelijk dat de prij zen zoo ongeveer blijven hangen. Een en ander hangt natuurlijk geheel van den export al. De aanvoer te Bodegraven was 584, te Woerden 638 en te Gouda en te Alphen resp. 434 en 73 partijen. Wegens de hoeren neemt de productie thans aan merkelijk af zoo dat men langzamerhand de grootste aanvoeren zal hebben gehad ALPHEN AAN DEN RIJN. Opbrengst Stormramp-collecte. Do collecte in deze gemeente gehouden voor de getroffenen door de stormramp heeft met inbegrip van het dorp Aarlandervecn en de Muziekavond in den tuin der Mar- l ha-S Lichting in totaal f4150.— opge bracht. Jubileum. Vrijdag 1 Juli zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer D. van Buu- ren zijn werkkring aanvaardde bij de fir ma Samson alhier. Personalia. De heer B. H. Jonker- gouw alhier heeft te Amersfoort met gun stig gevolg afgelegd het theoretisch en practisch opticiens-diploma-examen en werd in staat bevonden het vak van opti- cien-brilvervaardiger met vrucht te kun nen beoefenen. Wij verwijzen dienaan gaande naar de advertentie in dit nummer. Fietsendiefstal. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd uit een schuur van den timmerman K. in wijk Hoorn, een rijwiel ontvreemd. Botsing. Vrijdagmiddag is bij do Heulbrug een motorrijder die een te groote bocht maakte in flinke vaart op een auto gereden. Hij bekwam aan hoofd en han den bloedende verwondingen. BODEGRAVEN. Teraardebestelling H. Ie Coulfre. Onder veel belangstelling is Zaterdag middag op do algemcene begraafplaats te 's-Gravenhage Ier aarde besteld liet stof felijk overschot van den heer H. Ie Goul- tre, oud-burgemeester van Bodegraven. Op lie kerkhof waren aanwezig de bur gemeester van Bodegraven, mr. G. S. van Dobben de Bruyn, de wehouders P. Bate laan en J. v. d. Marei, de secretaris R. M. Loman, de raadsleden J. Beyen en L Horlensius, het geheele personeel van de secretarie en de rijksveearts J. Burggraaf, gemeentelijk keurmeester. De Hollandsche Mij. van Landbouw was vertegenwoordigd door de heeiren W. F. Brunt en J. Rijlaarsdam, de Gezond heidscommissie Bodegraven door den voorzitter dr. Naut en den secretaris R. M. Loman. Voorts waren er een deputatie van het Groene Kruis, te weten de heeren D. Bakker, oud-burgemeester en dr Schouten, oud-hoofdbestuurslid, J. M. baron van Boecop, oud-luilenant-kolonel der cavalerie, oud-militair commandant van Bodegraven, jlrr. A. van Lennep, na mens de 's-Gravenhaagsche Vereeniging tot bestrijding der tuberculose, de heer Voo ren, voor de Provinciale Vereeniging, dr. Noordhoek Hegt en^ verschillende vrien den. Het woord hebben gevoerd dr. Römer uit Leeuwarden., namens dc Leidsche clubgenooten van voor 50 jaar, baron van Boecop, ds. G. Hulsman, voorganger bij do afdeeling 's Gravenhage van den Nc- derlondschen Protestantenbond, oen be st uurslid van de Loge La Vertue te Lei den, waarvan de heer Ie Goultre 45 jaar lid is geweest, jhr. van Lennep, namens do 's Gravenhaagsche Vereeniging tot be schrijving der Tuberculose, de heer Voren namens de Provinciale Vereeniging Zuid- Holland en dr. Kruseman als mend. Een neef van den overledene mr. A. N. Fabius heeft voor de belangstelling be dankt. Vingertop afgekneld. Het 6-jarig zoontje van den heer B. was op een hek geklommen om te zien naar Lot gras- maaien. De jongen viel eraf, doch bleef met een vinger bekneld tusschen don hekrand cn het daarlangs gespannen prikkeldraad hangen, toen viel hij verder. Dc top van den vinger bleef op het hek liggen. ZEVENHOVEN. Het Postkantoor. Pogingen van ge meentewege en notabele ingezetenen zullen in het werk gesteld worden, opdat hQt hulppost-, telegraaf- cn telefoonkantoor niet wordt opgeheven. Mobilisatiekruis. Alhier is een Co mité opgericht om te komen tot stichting van een afdeeling „Het Mobilisat.ekruis". Een botsing. De zadelmakerij van den heer R. van 't Wout schijnt wel liet mikpunt-te zijn van heeren chauffeurs. Nu was 't weer de firma J. A. Slingerland, welke aan 't kecren was met de vracht auto, en een raam van v. 't W. verbrij zelde. Ontslag. Naar wordt vernomen, zal de heer M. van den Berg, hoofd der bij zondere school in het dorp, in 't a.s. na jaar eervol ontslag aanvragen. Schouw. Op Woensdag 13 Juli zal er schouw worden gedreven in den Zeven- hovenscbe polder, over sloolen, bochten enz. ysY oe wivsm&M* AALSMEER. De levering van electriciteit. In het 'voorjaar van dit jaar werd door den gemeenteraad besloten, dat liet eleo- trioileitsbedrijf de kosten, voortvloeiende uit den ombouw van het bovengrondsch net in een kabelaansluiting, voor zijn re kening zou nemen. Nu sinds eenige weken met het leggen van den kabel een aan vang is gemaakt," werd den aangeslotenen in een circulaire meegedeeld, dat do kos ten, voortvloeiende uit het veranderen der huisleidingen, het verplaatsen der meters van boven naar beneden, alsmede een ge deelte kabel, door de eigenaren of huur ders moeten worden betaald De inwoners zijn over deze handewijw? allerminst te vreden en er zal dan ook bij den gemeen teraad geprotesteerd worden over deze onbillijke behandeling van het electrici- teitsbedrijf. „Tijd." LISSE. GEMEENTERAAD (Vervolg) Overgelegd werd de begrooling van do Gezondheidscommissie te Katwijk. Hot aandeel van do gemeente Lisse werd ge schat op 163.67. Wijziging begrooting waterleidingbedrijf Medegedeeld werd, dat de begacootin? inde uitgaven met f 4051.34 moet worden ver hoogd. Een eigenaardig en tevens geluk kig verschijnsel is, dat toch geen nadeel ig saldo wordt gevormd, aangezien geen re kening was gehouden met een winstpercon tage. Do waterlcidingcommissic vertrouwt op een klein batig saldo. Goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was ten protest aan den Raad van don heer Roo- denhurg op do beslissing wal betreft liet plaatsen van een hek, iu de vorige zitting behandeld. Als ongezegeld, word het stuk voor kennisgeving aangenomen Aan de wed. Streng werd restitutie ver leend van het bedrag, gestort voor liet ver gunningsrecht wegens het overlijden van haar echtgenoot. Hot verslag van het gas- en waterlei dingbedrijf werd aan do raadsleden ter hand gesteld. In het waterleidingbedrijf is een klein nadeelig saldo. In antwoord op in de vorige vergadering geuite wenschen werd medegedeeld, dat bij den bouw van een kantoor rekening zal worden gehouden met een kluis, groot 1 M., lang 2 M. De vrije Zaterdagmiddag voor het ge meen tepersoneel zal in den tijd der begroo ting-behandeling ter sprake komen in do commissie voor socialo aangelegenheden. Bij do rondvraag vroeg de heer Pijn- acker toezicht op het opgaand hout op do hoeken van wegen. Nadat nog enkele an dere heeren eenige vragen hadden gesteld, sloot do Voorzitter do vergadering Herwonnen Levenskracht. Zaterdag avond werd vanwege het PI. Comité van Herw. Levenskracht de jaarlijkscho bloenipjes verkoop gehouden. Do R. K. Harmonie „Adolf Kol ping" luisterde den rondgang op, waarbij liet jonge dames comité do bloempjes tc koop aanbood. Op een in don stoet versierde wagen van rlcn heer P. F. Schecj maker waren een acht tal kleinere meisjes gezeten, die op elk rustpunt met busjes rondgingen, 't Was jammer dat het zulk slecht weer werd. Toch bracht de bloempjesverkoop en do busjescollecte nog het mooie bedrag van. ruim f 270.op, terwijl gisteren do bloempjes nog moesten worden te koop aangeboden in Huize „Pius" daar het Za terdagavond daar wegens liet Lof niet kon.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5