Gemengde Berichten ONGELUKKEN. NOODLOTTIG AUTO-ONGEVAL BIJ WEZEL. Eén doodc, drie gewonden. Treurig begin van een vacantiereis. De auto, waarin de Zwolsche families Reinders en Derksema gezeten waren, is Zaterdagmiddag te Santen bij Wezl (Duitschland) over den kop geslagen, waar door do heer Reinders lid van de firma Reinders Co. Oliefabrieken op slag gedood wend. Mevrouw Reinders verkeert in hoogst ernstigen toestand, men vreest voor haar leven. De heer J. Derksema, commissaris van politie te Zwolle, bekwam evenals zijn vrouw ernstige, doch niet di rect gevaarlijke verwondingen. Men was voornemens een vacantiereis in Duitschland te doen; daartoe was men Za terdagmorgen om elf uur uit Zwolle ver trokken. Er werd te Santen met een flinken ?ang gereden toen plotseling een wielrij der dwar& den hellenden weg overstak. Doot het krachtige remmen is de auto, die geheel stuk moet zijn. over den kop gesla gen. Nader verneemt „De Courant" nog het volgende: Mevrouw Reinders is gisteren tot be wustzijn gekomen. Zij heeft, naast verwon dingen, een hersenschudding bekomen. Haar toestand is zeer ernstig. De heer Derksema kreeg een zware hoofdwonde, doch niet van ernstigen aard. Hij zal bin nen een week het ziekenhuis kunnen ver laten. Mevrouw Derksema heeft een schou derfractuur, doch zij zal tegelijk met haar echtgenoot naar Zwolle zunnen terugkee- ren. Het lijk van den heer Reinders wordt beden naar Zwolle overgebracht. Auto geslipt. Twoe gewonden. Zaterdagavond omstreeks half negen heeft op den Hoenderlooschen weg nabij Uuchelen, gemeente Apeldoorn, een ern stig auto-ongeval plaats gehad. De^ heer van der Yen uit Arnhem reed in zijn luxe-auto den sterk hellenden weg af in de richting naar Apeldoorn, toen plot seling de auto begon te slingeren en de Leer Van der Ven bet stuur niet meer meester kon blijven, tengevolge waarvan de auto naast den berm in bet struikgewas tegen een boom reed. De inzittenden, vader en zoon, werden ernstig gewond en de wa gen zwaar beschadigd. Beiden werden, na door Dr. van den Brink verbonden te zijn, onder diens gelei de naar Arnhem vervoerd. De zoon is er nog het ergst aan toe. De oorzaak van het ongeval moet aan bet slippen van de auto worden toege schreven. Aanrijding. Viijdagavond zes uur werd op den Brodaschenweg te Oosterhout, doordat een auto moest uitwijken voor drie voerlui, de 15-jarige dochter van S. aangereden. De chauffeur, welke nog wilde uitwijken, kwam met den auto tegen een boom. De getroffene werd in de naastbijzijnde wo ning binnengedragen, waar de eerste ge neeskundige hulp verleend werd. De auto liep materiecle schade op. Motor-ongeluk. De heer S. te Uitgeest vloog met zij'n motorfiets, waarop hij zeer snel reed, zóó geweldig tegen een boom, dat hij naar het ziekenhuis te Alkmaar moest worden ver voerd. Auto-ongeluk. Te Castenray bij Venray, is een auto, ko mende uit Venlo, waarin gezeten waren de beeren G. K. en J. K uit Venray, tegen een boom gereden. J. K. liep hierbij zoo danige verwondingen op, dat hij spoedig overleed. Motor in brand. Te Waalre is de heer Jansen uit Eindho ven met zijn motor geslipt. De motor vloog in brand en werd deerlijk gehavend. De heer J. bekwam ernstige brandwonden en werd in bewusteloozen toestand naar Eindhoven vervoerd. Doodelijk mijnongeval. Do gehuwde 32-jarige ondergrondscbo bankwerker J. A. Zehnhoff, wonende te Kerkrad©, werd, naar de „L. K." meldt, doodelijk gewond in een der tusschen- ichachten der Domaniale Mijn Mij. De on gelukkige laat een weduwe met een kind achter. Verdronken. Bij het verhalen van de mijnlegger „Hydra", die op de rivier, te Rotterdam, voor anker ligt, is 'n 24-jarige matroos, af komstig uit Vlissingen, overboord gevallen en verdronken. Door den bliksem getroffen. Bij een der donderbuien, die Vrijdag avond over Zeeuwsch Vlaanderen woedden trof de bliksem twee woningen van de Wo ningbouwvereniging in de Steenkamplaan te Terneuzen en vernielde van het huis van den bloemist Broekhoven een groot deel van het dak. Persoonlijke ongelukken hadden niet paats. Te Blerick sloeg Vrijdagavond, tij dens een hevig onweer, de bliksem in een üouten noodwoning, staande op het spoor wegterrein in de Spoorstraat en bewoond door den heer Bauhaus, voorslager in de smederij van de Ned. Spoorwegen. De wo ning brandde tot aan den grond af. Biels en telephoonpalen, in de nabijheid liggend en staand, verbrandden gedeeltelijk. Het huisraad werd geheel en al een prooi der vlammen. De bewoners konden zich ter nau wernood redden. Windhoozen. Vrijdagmiddag is ec-n windhoos van Zuidelijke naar Noordelijke richting over een deel van het dorp Minnertsga (Fr.) getrokken. Veldvruchten werden vernield, jonge pereboomen verwrongen, pannen van daken afgerukt, ruiten verbrijzeld en een loodsje vernield. Persoonlijke ongeuk- ken hadden niet plaats. Vrijdagmiddag trok een windhoos van het Westen naar het Oosten langs den Noordkant van de Zuidstraat te Westka- pelle, bij den vuurtoren ging zij naar het Noorden langs de hofstede van den heer H. Gijsouw. Vele bewoners van de wonin gen, waar langs de hoos passeerde, kregen het idee, dat de daken zouden instorten, gelukkig bleef 't bij materieele schade aan schoorsteenen, daken enz. Plankon werden opgenomen en over de huizen geslingerd. Plotseling werden hevige vuurstralen ge volgd door een ontploffing in de lucht, waargenomen, vermoedelijk ontstaan door een vuurbal. Persoonlijke ongelukken kwa men er niet bij voor. De hoos werd verge zeld en gevolgd door ongekende hevige re genbuien. Door een rukwind van een wagen gevallen. Vrijdagmiddag is op den Tetterodeweg te Overveen, omstreeks drie uur. door een rukwind do losse arbeider in dienst dier gemeente, W N., van een toerwagen ge vallen. Per brancard werd hij naar zijn woning vervoerd. Dr. Westerburg werd ontboden en constateerde dat bij waar schijnlijk zijn ruggewervel gekneusd had Daarna werd hij naar de Maria-stichting te Haarlem vervoerd Offerbloklichter gearresteerd. Reeds drie weken lang werden in de kerk van de St. Antoniusparochie op den Muntel te 's-Hertogenbosch geregeld de offerblokken gelicht, en men kon den dief maar niet te pakken krijgen. De zeereerw. heer pastoor De Beer had 1.1. Zondag vanaf den preekstoel gewaarschuwd en den paro chianen verzocht mede toe te zien. Donder dagmiddag half vijf werd de dader op heeteTdaad betrapt door den koster. Hij vluchtte toen hij zich ontdekt zag, doch werd door den koster achtervolgd en met behulp van eenige personen gelukte het Lem om den dader te pakken te krijgen en aan de politie over te leveren. Het bleek te zijn een zekere Th. J., woon achtig te 's-Hertogenbosch. Op zijn personeel geschoten? Bij de marechaussée te Amstelveen is aangifte gedaan, dat door den uitvoerder van een bouwmaatschappij aan de Fokker laan met een browning op eenige werklie den is geschoten, die zich niet spoedig ge noeg naar den zin van bedoelden uitvoer der van het werk verwijderden. De uitvoer der beweert echter, dat hij met een kinder pistooltje geschoten heeft, wat volgens ooggetuigen ontkend wordt. Het onderzoek in deze zaak wordt voortgezet. Onregelmatigheden bij gemeenteraads verkiezingen. De Justitie te Tiel stelt een onderzoek in naar de vermoedelijke onregelmatigheden, gepleegd bij de gemeenteraadsverkiezingen, begin Mei gehouden, te Ophemert. Haast niet te gelooven. De heer v. G. uit Kruisland verloor ver leden jaar op het voetbalterrein de Oud- Gastel zijn gouden horloge. Dezer dagen vond hij het op het terrein terug, op de plaats, waar hij het verloren had. Iemand te Andijk verloor 20 jaar ge leden in zijn tuin een zwaren gouden ring. Tot zijn niet geringe verbazing vond hij dezer dagen bij het wieden het kostbare kleinood ongeschonden terug. Buitenl. Berichten ONGELUKKEN. NED. SCHIP IN DE DEENSCHE Vastgesteld kon worden, dat bet gezonken vaartuig inderdaad de „Astra" was. De heer Balk kon vaststellen, dat een aangespoeld lijk bet stoffelijk overschot was van den kapitein van de „Astra", den heer Harm do Boer. Het is overgebracht naar de algemeene begraafplaats te Aastrup, een stad op ongeveer twee-en-half uur gaans van de plek des onheils. Het is daar ter aarde besteld. Het schip ligt op een diepte van ongeveer twaalf Meter wa ter. De bouten bevonden zich nog op de luiken. Uit nog eenige andere omstandig heden leidt men af, dat het vaartuig waar schijnlijk lek gestooten en daarna gezon ken is. Ten opzichte van het lot van de overige bemanning tast men tot nog toe nog in hot onzekere. Ook over hun iden titeit staat nog niets vast. Waarschijnlijk zijn het Duitschers geweest. „Tel." Onbewaakte overweg. Zes dooden. Bij een overweg hij Lubeck werd Zater dagochtend een particuliere auto door den passagierstrein Lubeck-Stettin gegrepen en een eindweegs meegesleurd. De auto werd totaal vernield. Zes inzittenden wer den op slag gedood. Ernstig auto-ongeval in Duitschland. Twee graven gedood. Terugkeerend van een bijeenkomst zijn de graven Finck von Finckenstein en Leonhard von Rothkirch met hun auto bij Kustrin verongelukt. Drie andere inzitten den werden zwaar gewond. Het ongeval had plaats doordat bij het inhalen van een anderen auto een achterband sprong, waarop de auto over den kop sloeg. Vleeschvergiftiging in Duitschland. 2 dooden Uit Hannover wordt gemeld: Een ern stig geval van vleeschvergiftiging heeft zich voorgedaan in het huisgezin van den arbeider Arthur Schroeder uit Heitingen, dat uit 7 personen bestaat. Schroeder en zijn 16-jarige zoon zijn reeds overleden, terwijl de toestand van de overige leden van 't gezin ernstig is. In Japan zijn 200 huizen door brand vernield. Uit Tokio wordt gemeld, dat in de stad Subasaki in de provincie Akita een hevi ge brand heeft gewoed, waardoor onge veer 200 huizen vernield zijn Men vreest dat talrijke personen in de vlammen omge komen zijn. Door een spiegelruit geloopen. Te Folkestone ontstond Donderdag groote opschudding in een winkel, toen een vrouw, na daar iets gekocht te hebben, door een spiegelruit van 14 bij 12 voet liep, deze geheel versplinterde, maar er zonder ernstige kwetsuren afkwam. Zij kan geen andere verklaring voor het ongeluk geven dar dat zij op dat oogen- blik „aan iets anders gedacht had". Een gruwelijke statistiek. Misdrijven in Pruisen. Volgens een statistisch overzicht van den officieelen Pruisischen persdienst hebben in Pruisen in 1925 874 menschen door moord of doodslag het leven verloren t.w. 533 mannen en 341 vrouwen; 12 personen werden terechtgesteld. Het sterftecijfer door moord is tegenover 1924 niet veranderd en 2.3 per 100.000 in woners gebleven. Evenals verleden jaar vertoont Opper-Silezië het hoogste moord cijfers. Opmerkelijk is de toename van het moordcijfer voor SleeswijkHolstein dat van 1.5 in 1924 op 3.2 in 1925 steeg. Bij zondere redenen voor dit verschil zijn er niet. Van de 874 sterfgevallen door moord of doodslag waren er 276 (tegen 203 in 1924) dus bijna 1/3 van het totaal, van kinderen in het eerste levensjaar, Boven de 15 jaar kwamen er 537 slachtoffers voor. Doodgeschoten werden 221, doodgesla gen 136 en doodgestoken 127 lieden. Poging tot zelfmoord in een kerk. In den dom te Keulen heeft Vrijdagavond een man van een 25 jaar getracht zelfmoord te plegen. Hij is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. Do dom werd dade lijk na het gebeurde gesloten. Een vergiftige slang in een Londensch voortuintje. In het voortuintje van een huis aan Sydney-roda in het Noorden van Londen, wérd een slang ontdekt, die volgens een kenner van zeer vergiftigen West-Indischen soort is. De vrouw des huizes zag het dier het eerst in de liguster-heg en gaf den in dat geval gebruikelijken gil. Op den gil kwa men menschen af, en op de samenscho ling daarna een politie-agent. De agent sloeg met zijn wapenstok op de slang, maar een heer uit het publiek was de eigenlijke bedwinger van het ondier, want eerst sloeg hij het met een stok uit de heg en vervolgens drukte hij zijn kop met een hark tegen den tuinmuur, waarna een oude man het met een grasschaar in tweeën knipte. Een dierkundige uit het pu bliek stelde daarna de indentiteit van het beest vast en deed de nieuwsgierigen grie zelen door op te merken dat inboorlingen die van zoo'n exemplaar een beet hadden gekregen weieens binnen een uur bezweken waren. Men oppert het vermoeden, dat het ge vaarlijke beest als „verstekeling" in een krat met bananen Engeland binnengeko men is. STADSNIEUWS „Mathesis Scicntiarum Genitrix." Jaarvergadering. Vrijdagavond heeft in den foyer van de Stadsgehoorzaal de 143ste algemeene ver gadering plaats gehad van het Genoot schap Mathesis Scientiarum Genitrix. Nadat de notulen gelezen en goedge keurd waren, bracht de heer Blom na mens de commissie tot het nazien der re kening over 1926 verslag uit. De boeken waren in orde bevonden en de penning meester de heer Radeanaker werd van zijn gehouden beheer gedechargeerd. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren A. M Touw en Jos. M. Radema ker, en gekozen in de vacature-ir. P. Hoo- genbaam Prof. Dr. W. v. d_ Woud© en in de vacature-N v. Wamelen de heer W. v. d. Laan. De hoeren Touw en Rademaker, die ter vergadering aanwezig waren, namen de herbenoeming aan De overigen zullen met hun benoeming in kennis gesteld worden. Na het einde der gewone vergadering werden de leerlingen in de zaal" toegelaten terwijl de burgemees-ter van Leiden, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, achter de bestuurstafel plaats nam. De voorzitter van het genootschap, ir. A. M. Touw, hield vervolgens een rede, waarin hij o.m. in het bijzonder een woord van welkom sprak tot den burgemeester, die voor den eersten keer de gast van het Genootschap was. Met een gevoel van bevrediging, aldus spr., ziet het bestuur terug op het vooraf gaande schooljaar, in het bijzonder door het feit, dat het genootschap, thans, na ruim 140 jaar, kan beschikken over een eigen schoolgebouw, aan de Pieterskerk gracht te Leiden gelegen. Zoodra de daartoe benoodigde geldmid delen aanwezig zijn, zal tot verbouwing worden overgegaan. Het genootschap telt thans 5 leden van verdienste, 4 buitengewone en 326 gewo ne leden. Op 1 Januari 1927 bedroeg het aantal leerlingen aan de dagschool 28 en aan de avondschool 380, tegen Januari 1926. Voor het eindexamen van de dagschool slaagden 9 candidaten; van het eindexa men vijfde klasse van den avondcursus slaagden van de 54 candidaten er 34, voor beschrijvende meetkunde en verspec- tief slaagden 17 leerlingen en voor bouw kunde 3. Toegelaten werden 27 leerlingen, 12 deden met goed gevolg eindexamen. In het voorjaar van 1926 werden ter gelegenheid Van het 25-jarig bestaan vau de electro-technisehen cursus twee ju bileumsprijsvragen uitgeschreven, uitslui tend voor leerlingen van dezen cursus. Er kwamen twee antwoorden binnen. Prijsvraag A luidde: Ontwerp van een boven- resp. ondergrondsch net ©ener kleine gemeente. Prijsvraag B: Ontwerp van een electri- sche voorziening voor een landgoed. Het eindoordeel van de jury, bestaande uit: prof E. Feldmann, ir. N. M. H. Dop- pler, H. Lohr, A. J. Roelofsz en ir. J. D. Tours, waaraan van het bestuur was toe gevoegd do heer J. M. Rademaker, terwijl de heer Blom, als leeraar met advisee- rende stom in de jury zitting had, was, dat voor een eerste prijs geen der beide antwoorden in aanmerking kwam, terwijl toekenning van een tweede prijs niet als de juiste belooning voor de binnengeko men antwoorden werd geacht. Besloten werd aan het beste binnenge komen antwoord, afkomstig van den heer P. M. Vleugels uit Monster, toe te kennen een beclrag van 350 en aan den heer G. van der Hoogt uit Leiden een bedrag van 250. Hierna bad de uitreiking der diploma's aan de leerlingen plaats. Tot de beide prijswinners werden door den voorzitter hartelijke woorden van gelukwensch gericht. Bij de rondvraag vroeg de heer Koenen het woord, die namens zijn mede-leerlin gen, wien het einddiploma is uitgereikt, zijn hartelijken dank uitsprak aan het be stuur, den directeur en de leeraren der school. Daarna sprak de secretaris een woord van dank tot den heer Touw die de laat ste 3 jaar voorzitter van het Genootschap is geweest De burgemeester, mr. A. v. d. Sande 1 Bakhuyzen sprak vervolgens nog een woord van vereering voor degenen die h 1785 deze vereeniging hebben opgericht die een sieraad is voor de stad Leiden Het heeft spr. getroffen da deze vér eeniging uit het particulier initiatief ji opgekomen, wat spr. zeer sympathie! vindt. Spr. is gaarne bereid MatW waar mogelijk in haar arbeid te steunen (Daverend applaus). Daarna sloot de voorzitter de vergade, ring en gingen de aanwezigen de ten, toonstelling van cursuswerk en van de' jubileumprijsvraag in de Stadszaal £J zichtigen, nadat eerst nog de leerlingen het traditioneele Mathosianenlied gezon, gen hadden. (Dit verslag is tot onzen spijt Zaterdag moeten blijven ©verstaan). Het Stormramp-Comité. Do volgende giften zijn nog binnen ge. komen bij hot Stormramp-Comité: J Jhr. Ir. A. C. v. W. 10.—, Mevr g P. f25.—, Prof. W. E. f5.—, J. I>. A. B* f 10.Sch. en Z. B. f25.H. O. f25^ Prof. Dr. W. A. K. f 100.—N.N. fg2 Dr. M. J. f 25.—, Mw. A. E. G. f 2.50 j} M. f 5.—, H. M. S. f 25.—, Prof. dr. V a S. fio.—L. R. f 10.—, N.V. v.-h. G. W. en Co. f 1000.Gecollecteerd in de Hoogl. kerk bij Ds. Meeter op 19 dez« van NN. f 10.—Mcj„ A. S. f2.50 Th. J. G. f 10—, A. M. T. f 20—, D. f 1.1 i T.-d. W. f5—, Nut en Genoegen opgericht 18C6 f 25.een Plantsoenbewoner f io.- J. f 5—, Mej. B. v. d. G. f 1.50. Giften worden nog gaarne ingewacht bij den penningmeester, den heer F. Muys vaa de Moer, Plantsoen 49, Leiden, postgiro No. 57471. BIOSCOOP. Luxor. Het programma is deze week het aaa. zien wel waard. Een interessant journaal, waarin o.m de huldiging van Lindbergh te zien wordt gegeven, vormt het begin van Daarna doet een komische twoe-aot«, waarin alerlei „kunsttoeren" op rolschaat sen in een ijspaleis worden vertoond, dt aanwezigen schateren van het lachen. Niet minder is zulks bet geval met „Dj boemelbaron", een 6 acter van goed gehal te zoowel wat inhoud als uitbeelding bt treft. Het stuk geeft de geschiedenis wee van een paartje in de witte-broodswekea, waarvan do hij, om zijn schoonouders voor loopig uit huis te houden, voorgeeft m logé over te hebben in den persoou vanfo- ron Kummel, een rijk heerschap uit Afri ka, die daar echter alle beschaving heeft verloren Schoonpapa vindt dit al'ermiast een bezwaar, want hij heeft nog een doch. ter, die hij aan den man wil brengen a daarvoor lijkt de baron hem wel geschil!. Zij telegrafeeren dus, dat zij komen, en tol overmaat van ramp vertrekt Baron Kum mel. In de haast wordt een straatsane» tot baron gepromoveerd, doch als deze cj commando van den schoonzoon tegt nair Afrika te meten vertrekken, wordt hij dco? de famPie van het jonge paar daarra weerhouden. Allerlei interessante verwik kelingen doen zich natuurlijk voor totdat het bedrog uitkomt. De tweede hoofdfilm is een circusfihn, waarin de Gebrs. Gemzanni, eertijds ker misreizigers, het hoofdnummer aan hti vliegende trapezium vervu'len. Als «en d:: gebroeders de attenties van de Amerikaar- sche paardrijdster Miss Tompkins om dt? wille van zijn broer niet beantwoordt, bi- sluit zij zijn optreden onmogelijk te matei Op den eere-avond valt hij uil het trape zium naar beneden doordat een schakel van de kettig is doorgezaagd. Dc jongen kan nimmer optreden, doch zijn ouden broer belooft hem niet van hem te zu'la gaan. Zij wijden zich beiden aan de ma- ziek, welk beeld het slot vormt van den film. Casino. Een buitengewoon aardig programma is hier deze week le zien en wie zou den ken, dat een titel als „New York na 12 uur" zou duiden op een film, die niet ge heel en al door den beugel kan, komt - gelukkig bedrogen uit. Na een uitgebreid voorprogramma m we eerst „De operette-prins" in 7 acta Een jongeman, die met zijn moeder lit Amerika terugkeert in een Fransch dorp, ziet daar bet meisje, dat hij nog steeds bemint. Zij is echter intusschen rijk gé worden en met haar moeder wil zij zich in adelijke kringen indringen wat echter niet lukt. Het eenigste middel hierW acht het meisje nu een adelijk huwelijk. De jongeman, Raout, die (lit bemerkt, geeft zich dan uit als een Italiaanse!* prins. Na vele wederwaardigheden trouffl hij haar en maakt zich dan pas bekend- Dit alles heeft natuurlijk een gelukkigen afloop. Al is de loop van dit verhaal wat os- natuurlijk, het is alleraardigst bezerkji vol komische momenten en zeer goed sp^ Na de pauze gaat „New York twaalf", waarin John Bentley uit klein Westelijk stadje na veel moeilijkje den van zijn vader toestemming verkriffi om naar New York te gaan, terwijl ztjn vader zelf om een ongelukkige jeugdhui» New York nog steeds haatte. Met handelsvriend uit New York spreekt t M echter af zijn zoon de eerste week in York zóóveel te laten genieten, dat MJ meteen genoeg van heeft. Het voornaam ste van deze „genietingen" is, dat bu een avontuur gewikkeld wordt, die k' met de politie in aanraking brengt a* verdacht van diefstal. Zijn vader ko dan naar New York over om losgeld hem te betalen, terwijl een telefoDj* haar schuldigen broeder komt aank»8®| om den onschuldigen John te reu Dit eindigt natuurlijk in een huweWK terwijl John en zijn telefoniste uit York weg willen, ziet zijn vader vroegere aangebedene en ineens is du haat tegen New York verkeerd, zooa Papa Rentbly niet meer uit weg wil. A& Om een heel korte scene in cing, moeten wij in dit overigens programma voor volwassenen een behoud nikken. Uit den trein gevallen. Nabij Delden is een kind, behoorende tot ©en Poolscbe familie, uit den trein gevallen. Nadat de trein tot stilstand was gebracht, bleek bet kind ongedeerd. Aan brandwonden overleden. Te Sittard is een ruim 2^-jarig kindje in een ketel kokend water gevallen en aan de gevolgen overleden. Vermist. De burgemeester van Koog aan de Zaan maakt bekend, dat sinds 22 Juni jl. is vermist Jan van der Meer, bijna 5 jaren oud, wonende ton huize van zijn ouders te Koog aan de Zaan. Signalement: licht blond, blauwe oogen, gezonde kleur. Gekleed in groene trui, donkere broek, g-rijze sportkousen, zwarte sandalen. Vermoedelijk is hem een ongeluk overko men. Verzocht wordt bij aantreffen bericht to zenden. WATEREN GEZONKEN. Drie lijken aan land gespoeld. De kapitein geïdentificeerd. Do „Berlingske Tidende" te Kopenhagen deelt mede, dat het nu vastgesteld is, dat het tusschx Lyoe en Avernakoo gezonken schip do „Astra" uit Groningen is. Drie lijken zijn aan land gespoeld. Het lijk van den kapitein Harm de Boer is geïdentifi ceerd. Bij informatie to Groningen is ons het volgende gebleken: Ongeveer veertien da- gen geleden kwam te Groningen bericht binnen, dat in de Deensche wateren was gezonken een schip, dat naar alle waar schijnlijkheid de Groninger tjalk „Astra" was. Op verzoek van de familie van den schipper heeft zich vanwege de scheeps- verzc kering-ma a ts chap pij „Oranje" de heer Balk naar Denemarken begeven, ten einde zich te vergewissen of bet hier wer kelijk de 6inds eenigen tijd vermiste „Astra" betrof. De „Astra" is ex 130 a 135 ton groote tjalk. Deze was geladen met zout, op weg van Lübeck naar Federicia. ZUSTER FERDINANDA. Zuster Ferdinanda, die heden haar 25- jarig professiefeest viert, is 22 jaar te Lei den werkzaam als Wijkzuster.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4