richting eveneens met alg. st. aangenomen. Finantieelc regeling. De heer Loerakker bepleit- de gelegenheid voor gratis zwem- n hetgeen door het tarief wordt uitge- ^hakeld. Hierdoor worden ook allen ge troffen, die niet betalen kunnen. Heeft men dit overwogen? Zijn er geen paar uren voor vrij te maken, b.v. op Woens- zullcn worden aangesteld.,, wordt De heer Fijma: de commissie heeft dat overwogen, en daarom het tarief zoo bi- zonder laag gesteld; dit tarief kan, vol- eens spreker, geen bezwaar zijn. De heer Van I^puten: ik ben het daar mede heclemaal niet eens, als je 13 kinde ren hebt zooals ik, valt het niet mee, ze te laten zwemmen of baden tegen betaling en zulke gazinnen zijn er meer. De heer Voorende commissie heeft «aft, iluitende begrooting gemaakt. Het zou mooi zijn, als gratis gelegenheid kon wor/ den gegeven, maar dan mag er wel era basin bijkomen. De dames hebben nu reeds een adres ingezonden, dat er voor baar te weinig uren zijn uitgetrokken. Daarbij valt het badseizoen in den besten tijd van het jaar, waarin het meest wordt verdiend; de beperkte grootte der inrich ting verbiedt het gevraagde. De heer Van Houten: laten we dan een tarief verhoogen, er zijn menschen, die niet met iedereen willen zwemmenwe kunnen dan een ander omlaag brengen.^ De heer Loerakker wil dan toch, dat de commissie deze vragen ernstig onder de oogen ziet. Weth. Balvers geeft toe, dat voor een arm kind het bedrag te hoog is. De heer Klaver vraagt zich af: wordt bet doel der inrichting bereikt? Z.i. niet. Steeds is er gezegd: we moeten waken te gen het verdrinken, maar als we de onver- mogenden geen gratis gelegenheid geven tot baden, bereiken we het doel niet. We moeten ze in de gelegenheid stellen, een middag gratis to kunnen zwemmen. De voorz.: dat kan, maar dan wordt het een bijleggertje voor de gemeente. De heer Loerakker neemt, nadat het adres der dames, die meer uren vrij willen hebben is voorgelezen en de heer Vooren heeft opgemerkt, dat het nog schitterender -geweest ware, indien een deputatie bij de commissie ware gekomen., het woord en brengt in bespreking het open zijn der in richting op Zon- en algemeen erkende Chr. feestdagen. De heer Vooren: dat is een kwestie van beginsel. De opengestelde uren zijn voor den Zondag zoo gekozen, dat ieder gele genheid heeft, om naar de kerk te gaan. De heer Loerakker voelt de noodzaak niet, om op Zondag menschen aan het ,wert te zetten. Na no eenige discussies wordt het voor- atel-Loerakker, om ,des Zondags geen ge legenheid tot baden en zwemmen te geven in stemming gebracht en aangenomen met 7—6 stemmen. Voor: Balvers, Do Vreugd, Vermeer, Loerakker, Jansen en Van do Loo, tegen: Schrama, Vooren, Fijma, Hoogmoed, Selhorst en Van Houten. Er wordt nu gemompeld, als zou wethouder Balvers inconsequentie zijn, hetgeen deze weerlegt- Vaststelling reglement van orde voor de vergaderingen van den Baad dezer ge meente. De heer Hoogmoed wil als zijn persoon lijke meening zeggen, dat z.i. het gebed in deze openbare vergaderingen niet hoort-, waar we hier bijeen zijn met materialisti sche gedachten. Hierop wordt door niemand gereageerd. De verordening wordt aangenomen. Verzoek bestuur der Hillegomsche Hard- draverij-vereeniging „Hillegom en Omstre ken, om beschikbaarstelling der Van den Endelaan en voormalige ijsbaan voor het houden van volksfeesten. De heer Fijma is het eens met het voor stel van B. en W., maar zou de commissie in overweging willen geven, uitvoeringen van muziek of zang of gymnastiek op den volksfeestdag te doen houden. De heer Vermeer acht zijn standpunt bekend; het doet hem genoegen, dat weth. De Vreugd ook tegen de verkapte kermis is; spr. zal tegen beide deelen van hot voorstel stem men. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen met 103 stemmen; tegen de hee- ren Vermeer en Jansen en voor het twee de gedeelto van het voorstel Weth. De .Vreugd. Eenige punten van ondergeschikt be lang gingen zonder veel bespreking onder de hamer door. Verzoek G. Müller, M. van Til en E. Schmit, om hun afwijking toe te staan van de rooilijn voor het plaatsen van een hek voor him perceelen aan de Weerestein- Btraat en van J. W. Vrugt voor eenzelfde afwijking aan de Beeklaan. Het verzoek jvordt ingewilligd. Onderzoek geloofsbrieven nieuw-be- noemde raadsleden. Bij monde van den heer Jansen verklaart de Commissie, dat alle stukken zijn accoord bevonden en wordt met alg. st. besloten tot toelating der nieuwgekozenen. Adres J. J. Gijselaar en 12 andere be woners van de Wceresteinstraat, om be strating van het voetpad voor hunne per ceelen. Dc heer Vermeer kan zich met het Voorstel van B. en W. vereenigen, de be doeling van het college is toch bestraten. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. Rondvraag. De heer Fijma informeert naar de huurverordening. Wat is de mee- nmg van B. en WDe voorz.: we hebben die zaak uitvoerig besproken, maar willen nog even wochten, hoe het in Amsterdam 2al gaan. Nadat verschillende meeningen Worden gehoord, wordt met alg. st. beslo ten, dat een verordening zal worden ge maakt. Huizen Patrimonium. De heer Loerakker 'Traagt, hoe het gegaan is met de gunning .Van den bouw der arbeiderswoningen voor tnmonium. Spr. heeft een brief gehad M-n den heer Vermeij. Deze is van oor- dat hij door B. en W. onbillijk is" be- andeld. Waren er gemotiveerde redenen, 001 het hem als lager inschrijver niet te rumen De voorz. wil deze zaak in besloten ver gadering behandelen. De heer Vermeer en anderen wenschen dit niet. De heer Vermeer zegt, dat er over deze zaak veel stof is opgewaaid. Weth. Balverser bestaat ontevreden heid, maar we moeten ons eerst afvragen, hebben B. en W. het recht om te gunnen? Neen. De brief, dien ons college van Pa trimonium ontving was dan ook maar een beleefdheidsvorm. Drijfveer van P. moet geweest zijn, dat de aannemingsom te laag was en de vereeniging een déb&cle wilde voorkomen. Daarom hadden B. en W. zich neer te leggen bij het besluit van Patri monium. De heer Selhorst meent, dat hij den heer Vermeer in deze ter verantwoording kan roepen. De heer Vermeer: gaarne wil ik de zaak uiteenzetten, maar een sommatie als van den heer Selhorst behoef ik me niet te la ten welgevallen. Ik zal echter geen bind voor mijn mond nemen. Ik begin met vast te stellen, dat de zaak niet in den Raad thuishoort, maar nu B. en W. in het open baar worden aangevallen, verheugt het me, een en ander in het openbaar te kun nen rechtzetten. Ik wijs nadrukkelijk op het artikel in het bestek: de besteedster behoudt zich het recht voor, de gunning aan zich te houden, zonder opgaaf van re denen. Dit was bekend aan iederen in schrijver. Met opzet heb ik gesproken van een relletje, gelanceerd op de woorden: „over 6 weken is de heer Dc Vreugd geen wethouder meer" etc. Dat is een relletje, aan het adres van B. en W. Op de verga dering van Patrimonium had de heer De Vreugd geen stem, heeft er slechts geant woord op aan hem gestelde vragen. Er is daar niemand benadeeld of zwartgemaakt. De a-annemersbond verbiedt op f 5000 boete borgen te stellen, dat is dus uitgesloten. Als logisch gevolg daarvan is de besteed ster verplicht uit te zien, dat het werk zeker kan worden afgemaakt, ook al heeft de aannemer er een finantieele strop aan. Voor particulieren is deze bepaling nog niet zoo bezwaarlijk als voor een vereeni ging. Aan de besteding en haar gevolgen zit alles vast, de huren en ook de gemeen te kan de dupe zijn, als het verkeerd uit- pakt. Nu mag ik na de besteding wel mededee- len, dat de begrooting was f 73.600, een som voor 5 maanden geleden geraamd, terwijl verschillende materialen sindsdien tot 10 A 15 pet. zijn gestegen. Onze architect was dan ook werkelijk bevreesd, dat er voor de begrooting geen inschrijver zoude zijn. Het bleek, dat er 4 onder de begrooting waren. Nu had P. kunnen zeggen: de laagste is wel f8000 beneden de begrooting, maar we zullen het er op wagen. Maar dan het ri- .sico. Als de aannemer het niet afmaakt, hangt Patrimonium, ook al is er cessie op de Bank. De architect was nu van mee ning: de man kan het er absoluut niet voor maken, krijgt zeker een strop. Kan de be trokkene die niet dragen, dan zijn wij de dupe. P. zag zich gedwongen, aldus te handelen en gaf hiervan kennis aan B. en W. Het bleek, dat dit collego met deze meening accoord kon gaan. Nu kan men zeggen, dat is niet goed gedaan, maar P. heeft niemand gedupeerd en heeft de zaak voor de gemeente op de meest correcte wijze afgedaan. Do heer Loerakker zegt: na deze uit eenzetting is do zaak formeel in orde, maar toch heeft het betoog geleerd, dat er indirect een zeer sterke band bestaat tus- schen B. en W. en Patrimonium. Vandaar dat het wel goed is, dat de kwestie, die zooveel stof heeft opgewaaid in het open baar is behandeld. Hierna sluiting. Pastoor Krook. De zeercerw. heer J. J. A. J. Krook, Pastoor van de St Marti- ruskerk moet voor zijn gezondheid eenige weken rust nemen. Z.cerw. is daartoe af gereisd naar Zwitserland. De weleerw. zeer geleerde heer Lauwrier, die geen onbeken de is in de parochie, verleent op drukke dagen assistentie. Ondertrouwd: Th. van Werkhoven en A. van Bruggen V. H A. van der Voort en L. G. van der Schoot. Getrouwd: J. de Jong en M. A. K Heldt. Geboren: dochter van J. M. van der WestenOudshoorn dochter van G. WalkersKockelkoren dochter van E van de ReepWegmann zoon van A S. H. van BemmelThies dochter van T. DaimDragtsma. Overleden: C. G. Kat—Verdoorn, vrouw 78 jaar. DE KWAKEL. Geslaagde fancy-fair. De bruto op brengst van de gehouden fancy-fair te Uit hoorn bedroeg J 1202. Voorwaar oen mooi sommetje in een ledige ,„verplegings"-kas. NOORDWIJK. Gevonden voorwerpen: 1 horloge met ketting, 1 sleutel, 1 herdershondje, 1 ro zenkrans, 1 zakmes, 1 pet, 1 roe met haak en 1 kinderschoen. Inlichtingen over bo venstaande voorwerpen zijn te bekomen aan het Politiebureau te Noordwijk-Binnen, uitsluitend iederen Zaterdag van 12 tot 1 uur. Het aangeven van gevonden of verlo ren voorwerpen behoeft slechts aan een der beide politiebureaux te geschieden. Geboren: Helena Hendrika d. van J. J. Koelewijn en A. v. d. Putten. Maar- tei z: van D. P. Lindhout en L. van Dui- venboden Jacobus Petrus Maria z. van J. H. J. de Groot en M. van de Kamp Cornelis z. van G. Warmenhoven en A. Vink Quirinus z. van J. v. d. Niet en G van Os Jacob z. van W. Vink en M. v. d. Niet Marinus Gornelis z. van M. C. Jelier en A. Solleveld. Gerberdina Fre- derica d. van A. Oord en E. Veen Ondertrouwd: H. Schotborgh 30 j en A. Nieuwenburg 38 j. J. A. Ultee 25 j. te Hillegom en A. M. 20 j. te Noord- wijk, ontangs te Lisse J. A. Caspers 28 j. wed. van H. Wijnands te Noordwijk en A. M. Vertuin 28 j. te Lisse. Getrouwd: L. J. de Ridder 27 j. en P. J. Rietmeijer 24 j. J. G. W. Rijnders 25 j. en P. A. Verhoeven 24 j. D. Bedijn 25 j. en G. Hoek 22 j. Overleden: Engelhertus van Stijn78 j. wed. Maria Nicolina Christina Sloot 74 j. ongeh. won. te Amsterdam. te Leiden overleden Cornelis Warmenhoven z. van G. Warmenhoven en A. Vink. SASSENHEIM. Spcrt-demonstratie. Zaterdagmiddag gaf de plaatselijke gymnastiekvereeniging D. 0. S. een openlucht-demonstratie op het terrein „Sporthoff". Deze uitvoering werd opgeluisterd door het fanfarecorps „Cres cendo" en is uitstekend geslaagd. Onder leiding van den heer T. Zilvertant, werden door een 40-tal meisjes en jongens mooie sportoefeningen uitgevoerd, zooals massa- sportoefenongen uitgevoerd, zooals de leerlingen bleken goede krachten aan wezig. Gedurende de pauze werd door Crescendo verschillende liederen ten ge- hoore gebracht. Geboren: Petrus Theodoras z. v. P. Werkhoven en G. Cato Rorier. Basti- aan z. v. P. Kooger en A. v. Steamsel. Johanna Hendrika d. v. H. v. Steijn en G v. Vclzen. Berandina Helena d. v. F. Boot en H. J. Landweer. Johanna Maria Theresia d. v. G. A. P. Huijnkens en J. P. v. d. Ham Simon Thomas z. v. A. Eckelboom en T. Boef. Cornelis z. v. W. Moolenaar en G. E. Birkhoff. Arnoldus Huberta z. v. W. J. v. d. Voorn en H. A. v. d. Zwaan. Arie z. v. B. L. Reingoud en J Snel. Willem z..v. W. Smit en J. de Jong. Gerardus Sebas- tianus z. v. L. Animerlaan en J. M. Meurs. Gijsberta Bernardina d. v. A. J. Vrijburg en G. Abspoel. Jacobus z. v. J. Jongbloed en G. Verbeek. Gornelis Johannes z. v. J. Aangeenbrug en M. J. Knoppert. Ondertrouwd Jacob Verhoog jm 24 j. en Maria Angenifa v. Breda jd. 25 j. Getrouwd: H. Kuiper 41 jaar wed van G. v. Leeuwen en D. Popendrecht jd 42 j. Overleden: Catarina Leenher 74 j echtgen v. E. P. A. v. Hoekelen. Willem Vliem 70 j. wed. v. A. Vliem. TER AAR. Dcor den bliksem getroffen. Geduren de het hevige onweder van Vrijdagmiddag is van den tuinier Alb. Kleijn een koe, door den bliksem getroffen eu gedood. VOORSCHOTEN. R. K. Ziekenhuisverpldging. Vrij dagavond vergaderde in het R. K. Vcr- oenigingsgegouw bovengenoemde vereeni ging onder leiding van den Secr., den heer F. Oorschot, daar de voorz. der ver eeniging, de heer N. van Gassel onlangs overleden is. De waarnemend voorz. her dacht in zijn openingswoord de overleden voorzitter der vereeniging, de heer N. van Gassel, voor wiens zielerust een ge bed werd gestort. Het jaarverslag werd uitgebracht, waaruit bleek dat de ver eeniging 338 betalende leden telt, 19 le den voor de vereeniging zijn verpleegd in de ziekenhuizen en 417 verpleegdagen zijn uitbetaald geworden. Met oene op wekking o-m allen lid te worden van deze zeer nuttige vereeniging besloot de secr. het jaarverslag. Daarna kwam de pen ningmeester, de heer Th, van Dijk, aan het woord en bracht het financieel ver slag uit. De inkomsten in 1926-1927 heb ben bedragen 2094.16 en do uitgaven 1526.27, zoodat de rekening over bet loopende jaar sloot met een batig saldo van J 477.89. Tevens was een reserve van von.ge jaren aanwezig groot 1549.98s zoodat bet totaal batig saldo beden be draagt 2024.874. Bij monde van den beer J. A. Mens verklaarde de controle-commissie de re kening in uitstekende orde te hebben be vonden en spr verklaarde zeer verheugd to ziju, dat ondanks het bestuursvoorstel gedaan op de vorige jaarvergadering om trent contributieverhooging, welk voorstel destijds is verworpen, toch het financieel verslag van den penningmeester een ba tig saldo gnoot 477.89 aangeeft, waar uit dus is gebleken dat contributiever hooging niet noodzakelijk is geweest. Het bestuur stelde dan ook op deze vergadering voor de contributie ongewij zigd le handhaven n.l. a 0.124 per week en per lid (gezinshoofd) en 0.10 voor alleenstaande personen en leden van het gezm boven de 21 jaar. Tevens stelde bet bestuur voor het uitkeeringsbedrag vast te stellen op 2.50 per dag. Na eenige bespreking werden deze beide voorsteden door de vergadering aange nomen. Tot bestuurslid en tevens tot voorzitter (vacature-N. van Cassel) werd gekozen de heer G. Schrama, die de be noeming aannam. Tevens deelde het be stuur de vergadering mede, dat de ver eeniging een contract heeft afgesloten met het R. K. Ziekenhuis „St. Antonius- hove" te Voorburg voor de leden der ver eeniging, waardoor het mogelijk wordt dat de leden met inbegrip van operatie kosten (uitgezonderd het nemen van pho to's) aldaar verpleegd kunnen worden a J 3 per dag, wat een zeer mooi succes is to noemen. Bij de rondvraag bleek dat do leden der vereeniging niet slechts recht hebben op vergoeding bij het vervoer naar het ziekenhuis, doch ook tevens bij het naar huis vervoeren van de verpleegde patiën ten, zoo dit noodig is. Onbegrijpelijk is het voorzeker, hoe het mogelijk is, dal nog zoovelen geen lid zijn van deze niet alleen hoogst nuttige maar ook zeer nood zakelijke vereeniging, waardoor men in de gelegenheid wordt gesteld voor eone kleine bijdrage zichzelf bij ziektegevallen lo helpen zonder iemand naar de oogen te behoeven te zien. Hierna sluiting. WASSENAAR. Ondertrouwd: J. vau der Loo en E. Francken. C. Meijer en T. Kraan. N. H. van der Salm en A. van Eijden. Geboren: Johan Willem Nico z. van J. W. N. van Es en Q. Bakker. Theo doras Cornelis Johannes z. v. J. W. van der Velde en M. C. van Veen. Andries z. v. A. Blankenspoor en J. Staarthof. Overleden: Jacobus Remmerswaal wedr. van M. Noordoven 69 j. Johan nes Frederik Haverman, b. v. W. J. G. H. G. Lucas 77 j. Daniël Obreen m. v. P. L. Band 51 j. SPORT EN WEDSTRIJDEN. VOETBAL. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Heracles kampioen van Nederland. Dat is het belangrijkste resultaat van do enkele resteerende voor den N. V. B. ge speelde voetbalwedstrijden. Toch zij hierbij opgemerkt dat het voet balseizoen nog niet is beëindigd, daar gis terenavond te Deventer het protest van Germanicus (wedstrijd GermanicusTu- tanters 11) is afgwezen. Hierdoor zal een nieuwe halve competitie op neutrale terreinen gespeeld moeten worden tusschen Almelo, Germanicus en de Tubanters, om uit te maken, wie naar de Oostelijke tweede klasse promoveert. Het voornaamste is nu niettemin geschied nu Heracles op overtuigende wijze het landskampioenschap bemachtigde. De eindstand luidt: Heracles N. A. C. Ajax Feijenoord Velocitas 1 16—5 14 3 1411 10 3 14—15 8 4 10—10 7 7 4—17 1 A. S. C. zond voor de laatste onbelang rijke strijd in de promotie-degradatie-com- petitio elf lagere elftalspelers naar Den Haag, daar de spelers van het eerste elftal wegens vacantie of cricketwedstrijden, die nu van meer belang waren, verhinderd wa ren. Met een 150 nederlaag kwamen de reserves van het 2e, 3e en 5e weer in Lei den terug. De stand met de rust was 70. De eindstand is hier: A D. 0. 4 4 22—2 8 D. H. C. 3 1 2 3—7 1 A S. C. 3—12 3—19 1 Om den N. V. B.-beker streden V. U. G. en Vitesse te Arnhem op het Vitesse-terrein waar V. U. C. met 31 de meerdere bleef cn daardoor de beker in haar bezit kreeg. De uitslagen. De uitslagen van gisteren zijn: Kampioenschap van Nederland. Almelo: HeraclesN A. C. 20 Promotie en degradatie. Den Haag: A. D. O.A. S. G. 150 Eindstrijd-beker. Arnhem: VitesseV. U. C. 1—3 Vriendschappelijk. B. V. V.—N. O. A. D. 5—2 StormvogelsE. D. O. 31 Z F. G.—N. H. V. B.-elftal 5—3 HeraclesN. A. C. 20. Aan het verslag van do „Mndmrg." over dezen wedstrijd ontleenen wij: Opnieuw heeft het Oosten op overtui gende wijze gezegevierd- qua spelpeil. Ver der was deze wedstrijd geen waardig sjot om 't doorgaan van den wedstrijd in ver band met den toestand van het terrein dat de overvloedige, plasregens niet zoo spoedig kon verwerken. Het terrein was bedekt met plassen en zoo moerassig, dat de spelers moeite hadden zich hierop staande te hou den en de bal nu eens in de plassen bleef steken, dan weer vervaarlijk doorschoot. I)at Heracles zich aan deze omstandighe den het beste heeft aangepast, bracht haar de overwinning. Heracles had Reekers vervangen door Hinnes. N. A. G. had Gle- rum op de rechtsbuitenplaats voor Bcs- sems. De Heraclcs-backs hebben oen uitsteken den wedstrijd gesneeld. onder deze onfor tuinlijke omstandigheden, zoodat Hib- brink weinig gevaarlijks te verwerken kreeg. N. A. G. verwaarloosde haar bui tenspelers te veel, al dient gezegd, dat deze ook de zwakste plekken in de ploeg vorm den. Trouwens de geheel© tweede helft, na dat tien minuten na de hervatting Hera cles haar tweede doelpunt had gescoord, presteerde N A. C. weinig meer. Voor de rust speelde de ploeg veel heter met Vor- iegh als uitblinker. Zooals gezegd was de Heracles-verdediging zeer hecht, terwijl in de voorhoede Freeze en do rechtervleu gel door een snel doortastend spel steeds gevaarlijk waren. Geruimcn tijd ging het spel gelijk op. waarna N. A. C. door den sterken wind steeds in den aanval kwam Een schitte rende kopbal van Verlegh dient vermcl- diend. Heracles' verdediging hield stand. In de voorhoede was Hinnen de zwakste plek. Toch kwam van dezen kant het eerste suc ces. Hinnen en B. Freeze passeerden met schitterend spel de geheele N. A. C.-verde- diging met een schitterend onhoudbaar schot van Freeze tot besluit 10. Na do hervatting was Van Boxtel door Van Roe- sel vervangen. Heracles ondernam oen hevig bombardement op hot N. A. G.-doel dat na 10 minuten ten tweeden male door boord werd, toen Vijgeboom den bal niet klemvast had en Van der Kolk scoorde 20. N A. G gaf zich vrijwel gewonnen en speelde nonchalant verder Door slecht schieten der Heracles-voorhoede bleven verdere doelpunten uit. De gemoederen werden tamelijk verhit en de onderlinge verstandhouding werd er niet beter op. Scheidsrechter Boekman bleef de situatie meester. Onder dolle vreugdedansen der Heracles supporters kwam het einde met een 20 overwinning hunner favorieten Na afloop werd de nieuwe kampioene door het gemeentebestuur gehuldigd, waar na een rijtoer door de stad een vare zege tocht werd. In hotel „Vaster" werd het kampioen schap op intieme wijze gevierd, terwijl liet groote kampioenschapsfecst nog zal volgen Heracles werd 3 Mei 1903 opgericht en begon haar voetballoopbaan in den Twent- schen Voetbal Bond In het seizoen 1905 1906 werd de T. V. B.-beker veroverd, ter wijl Heracles in 1907 tot de 2de klasse van den N. V. B. werd toegelaten. Het seizoen 1913/14 eindigde op schit terende wijze. Zoowel le, 2e als 3e elftal werden kampioen. Maar do wedstrijden tegen Be Quick werden verloren, zoodat do pogingen, om de eerste klasse te bereiken, faalden. Eerst 6 jaar later werd wederom het 2de klasse kampioenschap behaald, maar Theole bleek een' te groot struikel blok voor de Twentsche eerste klasse-as piranten. Het daaropvolgend seizoen, 1920/21, werd eindelijk het doel bereikt. Wageningen was het slachtoffer en Heracles trad vol goeden moed de eerste klasso binnen. Weer volgde een periode van 6 jaar, totdat nu in dit seizoen de stoutste droomen der Heracles-supporters werden verwezenlijkt. Alphen I—H.B.S. 9—1. Alphen speelde tegen deze stevige Haag- sche combinatie in prachtvorm en mot veel enthousiasme, zoodat bij do rust Al phen xeeds met 31 de leiding had. In het 2de gedeelte werd de score geleidelijk tot 91 door Alphen opgevoerd. Zijlstra noch Vermetten bleken tegen het enthousiaste spel der Rijnbewoners opgewassen. R.-K. FEDERATIE. De eerste kampioenswedstrijd in het Zui den, gespeeld tusschen Mulo en Valkenburg bracht een 32 zege voor Mulo, dat daar mede een goede kans krijgt op het Zuide lijk kampioenschap. Lisse, dat zoo'n goede kans op promotie maakte en reeds twee klinkend© overwin ningen op Vooruit behaalde, zag gisteren haar kansen aanmerkelijk dalen, door op eigen terrein van haar concurrent H.M.S. met 20 to verliezen Do stevige Lisser-ploeg was geheel on herkenbaar. Het waren nu elf individueole spelers, maar elke combinatie ontbrak, terwijl H.M.S. een goed sluitend spel ont plooide met keeper en backs in prachtvorm De uitslagen luiden hier: Helmond: MuloValkenburg 32 Lisse: LisseH.M.S. 02 DIOC. HAARL. BOND. O.V.V. II—Leiden III 3—6. Tegen het au grand compleet verschenen O.V.V. H, bond bet, met eenige jongere krachten aangevulde Leiden lil om half drie den strijd aan. O.V.V. won d'. op gooi en verkoos tegen den wind to spelen. Leiden trapt af en dank zij den wind blijft zij vrijwel in het offensief. Sporadisch trekt O.V.V ten aanval, doch brengt net niet verder dan het backstel. Toch duurt het eenigen lijd alvorens Leiden do lei ding neemt door A v. Bruggen, die do O. V.V. verdediging passeert en zich voor open doel geplaatst ziende, niet aarzelt en de score opent Uit een hernieuwde aanval is het v. Brussel dio met een har den schuiver den stand op 2O brengt. Dan doorstaat het Leiuen-docl eenige ang- stigo momenten. Eens denken wij P. Göd- dijn to zullen zien doelpunten, doch zijn, van uit het midden van het veld keihard schot ketst tegen den bovenlat en den keeper kan den toru^sprinranden hal weg werken Dan heeft v. Noort succes a.s lig denhal onhoudbaar langs den keeper in de tou wen jaagt. Van uit de hierop volgende af trap maakt O.V.V. het eersto tegen punt. Vlak voor do rust plaas do linksback vau Leiden den bal in eigen doel, waardoor voor O.V.V. op fortuinlijke wijze den ach terstand wordt verkleint. Na do rust zijn do eerste aanvullen voor O.V.V., doch do schoten gaan hoog over of worden door Hakkaart onschadelijk ge maakt. Langzamerhand neemt Leiden het spel weer in handen. Aanval op aanval wordt ondernomen en het O V.V doel ont komt nauwelijks eenige malen aan door boring. Toch moet de keeper ten slotte zwichten voor een praclitschot van Pim, en de stand is 42. De linkerwing v. Noortv Brussel is goed op dreef cn na eenig heen en weer getrap brengt M v. Noort den stand op 52. O.V V. tracht dan door forsch en ruw te gaan spelen het spel te forceeren, het geen den ocheidsrechter niet ontgaat. Di vers© strafschoppen worden aan Leideu toegekend doch daar dit niet de gowcnschto uitwerking ten gevolge heeft, dreigt de scheidsrechter het spel te doen staken. Vanaf dit oogenblik kalmceren de O.V V. ers. Wanneer v Brugge eens goed door geeft naar rechts is het P. Gdddijn, die met een geweldig hard schot nummer 6 voor zijn rekening neemt. Als na vijf min. de scheidsrechter het einde aankondigd, is in' den stand geen verandering inccr gekomen en kan Leiden op een goed gespeelden wed strijd terugzien, waarin zij, ontegenzegge lijk, de overwinning niet cadeau kreeg. Uitblinkers waren A. v. Brugge en P. God- dijn. Ook M. v. Noort ./as in vorm. O.V.V. is over het algemeen oen goede ploeg met eenige unfairo spelers Rest ons nog te vermelden, dat de lei ding, welko bij den heer A. Goddijn be rustte, zeer goed was. De wedstrijd Leiden IIS.J.G. II Kon geen doorgang vinden wegens uitblijven van S.J.G. De junioren van Leiden, dio de tegen partij vormden van S.J.G. IV, keerden met een 81-nederlaag, huiswaarts. Ncdcrlaaywedstrijden „Tcijlingen.'' Er zijn nog niet veel Zondagen 'voor bij, dat men bij het aanschouwen van een voetbalwedstrijd op de medewerking van het weer kon bogen. Zoo was het ook gisteren weer oen dagje, dat èn vor spe lers èn voor supporters do aantrekkelijk heid tot het spel veel verminderde Niet tegenstaande kan „Tcijlingen'' met de be toonde belangstelling tevreden zijn. Te half een ontmoetten elkander Teijlingcn II en V. V. L I uit Voorschoten. Do thuisclub had het dezen middag kwaad te verant woord en en moest mot 25 het onderspit delven. Zoo de achterhoede eu middenlinie van Teijlingcn niet in goe den vorm ware geweest, ware de scoro zeker hoogcr geworden. Dc voorhoede blijkt nog weinig -productei, echter mag

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5