INGEZONDEN MEDEDEELING tweede blad „de leidsche courant" ZATERDAG 18 JUNI fiamewgrie Berichten '"ernstige scheepsbrand te amsterdam. Door broeiing van copra. Gistermorgen te ongeveer 11 uur is in de Amsterdamsclie haven gearriveerd het Puiiscbe stoomvraehtschip Essen van de Deutcb-Australisclie Danifschiffarht Ge selschaft. welk schip ook voor passagiers vervoer is ingericht. Het nam ligplaats aan hel etablissement van W. Müller en Co aan do Sumatrakade. In de middaguren waren de lossings werkzaamheden in vollen gang. Nadat o. m. uit ruim 3 hetwelk zich •tusschen dé commandobrug en den schoorsteen van het schip bevindt gedurende een uur lading was gelost, kringelden plotseling rookwolken uit bet ruim naar boven, hel den op de aanwezigheid van vuur wees. Onmiddellijk waarschuwde enkele bazen, die op de Essen aan bet werk waren, de brandweer, die spoedig ter plaatse was. Te ruim halfvijf bestond bet uitgerukte materieel uit de drijvende stoombrand- spuit Jason we'ke langszij van de Essen meerde, een motorspuit van de hoofd wacht De Ruyterkade en een personeel- wagen van de centrale aan de Achter gracht. Hoofdbrandmeester Förcli, nam do leiding der blusschingswerkzaamheden op zich De brand had toen bet karakter van een middenbrand aangenomen cn liet zich zeer ernstig aanzien. Vuur viel er echter vrijwel niet te constateeren. Wel kronkelden dichte rookwolken, die laag boven het water bleven hangen, uit ruim 3. Eenige brandwachts, die met gasmas kers in dit ruim afdaalden, moesten ten gevolge van de dichte rook onverrichter- zako terugkeer en. Evenwel wist men met vrijwel abso'ute zekerheid, dat de brand- onlstaan moest zijn door broeiing in een lading copra, welke zich in bet onderste deel van ruim 3 bevond. Hoofdbrandraeester Förch zag al dade lijk in, dat al'een door verdrinking van het vuur de brand overmeesterd zou kun nen worden en daartoe liet hij van de mo- torspuit af op de kade en van de Jason af een groot aantal slangen -in ruim 3 brengen, welke een zee van water in 't ruim uitstortten. Ook de brandblusschings insta'latie aan boord werd in werking ge steld. Na ruim een uur blusschen maakto de Essen door het vele water zwaar slagzij. Ook moesten slangen worden uitgelogd in het naast ruim 3 gelegen bagageruim en ia ruim 2, uit we'ke bergplaatsen ook rookwolken begonnen op te stijgen. Te kwart over zes verminderden de dichte rookwolken eenigszins, doch te kwart voor zeven werden zij weer zwaarder, zoodat lioofdbrandmeester Förch nog een twee tal motorspuiten deed aanrukken. De buitenhuid van de Essen, ter hoogte van de commandobrug, was door de enorme hitte eenigszins uitgezet, terwijl de verf geblakerd werd. Hij werd geregeld met een straal afgekoeld. Het bluss e Kings werk was bij de verzen ding van dit bericht nog in vollen gang. Nader wordt nog gemeld, dat de brand zich om 8 uur weer erger liet aanzien en nieuw voedsel vond in de lading van ruim 3. Er waren op de kade vele havenautori teiten aanwezig, terwijl later ook burge meester De Vlugt en de hoofdcommissaris vaa politie, de heer Marcusse, verschenen. Er werden aan bakboordzijde gal®n gebrand in den scheepswand, waardoor het vuur meer direct kon worden bestre den. De Essen, die eerst 23 graden slagzij maakte, kwam allengs weer in normale positie. Enorme hoeveelheden water wer den in liet schip gestort door 4 motor spuiten, do Jason en do Jan v. d. Hoy den, te zamen 25 stralen voortbrengende. De hitte was echter zoo geweldig, dat veel water verdampte voor bet 't vuur kon be reiken. middernacht was do toestand nog onveranderd en werd het blusschingswerk voortgezet. ._§ïS5iesaü. tBea'scfoiea ONGELUKKEN. WEER EEN TORNADO IN BELGlii. Wolkbreuk bij Brussel. Gistermiddag heeft opnieuw boven de Delgische provincie Brabant een tornado gewoed. In de Brusselsche voorstad Koe berg werden verscheiden daken afge rukt. Een aan de Leopoldslaan staande draaimolen werd omvergeworpen en de eigenaar zwaar gewond. Verscheidene arbeiders werden door afgerukte dak pannen getroffen en gewond. In do omge ving van Schepdael werden door de tor nado talrijke boomen als lucifershoutjes afgeknakt. De geweldige windstooten oingcn met een ware wolkbreuk gepaard. Een stoomschip gezonken. T i o n personon verdronken. r Vj[ Athene wordt gemeld, dat (wee lJi ®t00mschepea met elkaar in tsing zijn gokomen. Een der stoom- rerdixmken gezon^en' -^en personen zijn Slachtoffers van het autoverkeer in België l'OO dooden en 20.000 gewonden In een auto gestikt. Toen do heer van Beuchel uit Antwer pen, die per auto met zijn vrouw, vier kinderen en de dienstbode naar Blanken- berge was gegaan, aldaar aankwam, merkto hij tot zijn ontsteltenis, dat alle inzittenden bezwijmd lagen. Het gelukte de vrouw, drie der tinderen en de dienst bode tot he leven terug te roepen; het vierde kind bleek reeds overleden. De oorzaak van het ongeval is aan benzinedamp te wijten. Trambotsing. In de bocht van een straat te Cassel zijn tweo motorwagens van do tram in volle vaart op elkaar gereden. In een der wagens bevonden zich 14 personen die door glasscherven verwond werden. De voorbalcous zijn volkomen versplinterd en oen der bestuurders werd zwaar gewond naar liet ziekenhuis gebracht. Juweiiendiefsta! in een hotel. In een hotel aan de Place Vendomo to Parijs is een Amerikaansche, mevrouw Eten Mac Cartky geheeten, liet slacht offer geworden van een belangrijken ju weelendiefstal De dame was in één van haar kamers omstreeks 6 uur s middags even gaan zitten rusten, toen zij in haar slaapvertrek geruisch hoorde. Daar zo een van do lio- telmeisjes ontboden had, dacht zij dat dio daar zich ophield. Eenige oogenblikken later, toen zij haar slaapkamer binnentrad, bemerkte zij, dat een paar oorbellen, met briljanten en paarlen bezet, en naar -schatting 300.00U francs waard, zich n:et meer op zijn plaats bevond. Een hotelrat bleek heel handig zijn slag geslagen te hebben. Geen spoor was er echter meer van hem te bekennen. Groote juweelendiefstal Ie Ascot. In een landhuis te Ascot hebben inbre kers een goeden slag geslagen, door een juweelenkistje te bemachtigen met een inhoud ter waarde van meer dan 40.00U aan halssnoeren, armbanden, broches, enz Eigenarosso van do juweclen was me vrouw Gilbert Campbell Whigham, de echtgenoote van een directeur van de Anglo-Persian. Een auder t kistje, dat juwoelen ter waardo vau 25000 bevatte, werd door do inbrekers achter een gordijn achterge laten. Voor hot ontdekken der gestolen ju- weelen is een belooning van 4000 uit geloofd. Een geheimzinnige kraier. Te Oxheyherts heeft zich in een weg een geheimzinnige krater gvormd, die steeds grocter wordt, en waarvan de diep te tot nu toe niet kon worden vastgesteld. De omliggende huizen worden bedreigd en reeds moesten tien families liaro wo ningen verlaten. Hoewel reeds honderden tonnen zand in den krater werden ge worpen, blijft dezo steeds grooler worden. De minis lor voor het transportwezen zal heden ter plaatse een onderzoek in stellen. De „worger" gepakt. Een afdeeliug poliio en burgers heeft bij Killarney^ Manitoba, don „gorilla'- of ,.aap-mensch'' die zooveel slachtoffers heeft gemaakt, gepakt. Woensdagavond werd hij achterhaald, naar do gevangenis te Killarney gebracht, maar ^ontsnapte hij weer binnen enkele minuten. Daarna werd hij echter opnieuw gevat. Er waron in Canada en do Vercenigdo Staten duizenden dollars uitgeloofd, voor wie hem in handen kreeg, dood of levend. Aan weerskanten van do grens had hij ongeveer twintig slachtoffers gemaakt en do verlichting is thans algemeen. LUCHTVAART WAAROM DE F VII GISTEREN NIET VERDER VLOOG. Behalve slecht wesr, Turksche Zondag. Men meldt aan het Haagsche Anela- kantoor: do F VTI H. N. A. D. P. is gis teren te Constantinopol gebleven, behalve wegens het slechte weer in Klein-Aziü, ook omdat de commandant van St. Stc- fano geen toestemming tot opstijgen ver leende. Diplomatieke bemiddeling was onmogelijk, daar hot Zondag was in Turkije. Het voornemen is, heden naar Aleppo to vertrokken. NOG MEER NON STOP-VLUCHTEN. T ernomen wordt, dat oen officier van het leger der Yereenigde Staten binnen kort zal trachten een non stop-vluclit van do kust van de Stille Zuidzee naar Hawaï te ondernemen en dat do machine waar schijnlijk bestuurd zal worden door lui tenant Lester Maitland. Lt. Maitland en Henberger, dio waarschijnlijk als passa gier meegaat, zijn reeds met een groote Fokker-machine op weg naar de kust van de Stille Zuidzee. Een vliegtocht Berlijn—San Francisco. Met tusschenlanding te New Y o r k. Het „Berliuer Tageblatt" publiceert een bericht, waarvan nog geen volledige be vestiging verkregen kon worden, volgens hetwelc eon der beste piloten van do Deut sche Lufthansa, Könneke, do volgende maand met oen driemotorig vliegtuig van Berlijn naar New York en van daar met een korte tusschenlanding naar San Fran cisco zal vliegen. Het vliegtuig is een z.g. ..Ganzmelall" c-endekker. Vier personen zullen aan den tocht deelnemen, n.l. de piloot, een marco nist, en twee passagiers, die den tocht zullen financieren. Könneko zal te New York de post, die hij in Duilschland aan boord heeft genomen, afleveren en daar na dwar3 over het Amerikaansche vaste Wenscbt U een De verschillende modellen zullen U gaarne getoond worden bij den 11SS9 KODAK-SPECIALIST Ss-sssiraai 73, Tel. 1851 land naar San Francisco vliegen. Hij is voornemens, in afwijking van do tloor Lindbergh en Ghamberlin gevolgde route, den weg over do Azoren to nemen. De start zal tusschen 15 en 25 Juli plaats hebben. Nungesser en Coli. Een verzinsel. Parijsche bladen bevatten een telegram uit Quebec waarin gezegd wordt, dat Blair, de jonge bcschwachter, volgens wien Nungesser en C'oli gevonden zouden zijn, erkend heeft dit bericht te hebben ver zonnen. Blair had het, zoo heeft hij ver teld, aan zijn moeder getelefoneerd, cm de eentonigheid van zijn eenzaam bestaan in de bosschen wat te breken. Noodlanding. Op do Hilversumsche Meent is gister middag een tweedekker geland. Voor de politie aankwam was hij echter al weer opgestegen. Een ooggetuige verklaarde, dat de machine ongeveer een kwartier op den bodem was geweest. Niemand kon echter zeggen met welke bedoeling. Al leen had men wee inzittenden gezien. De Hilversumscho politie vermoedt dat do landing in verband heeft geslaan met het opkomen van een nieuwe bui, dio echter langs de Meent afdreef. NA DE STORMRAMP. Belangstelling van den cx-Keizer. Gistermiddag te vier uur arriveerden te Lichtenvoorde, namens den cx-keizcr van Duitschland en Prinses Hermine, de ad judant Graaf von Ilsemann met Frl. von Ilseman, Kapitein Van Houten cn diens echtgenoote. Zij brachten een bezoek aan den Burgemeester dezer gemeente en te vens arriveerde, in opdracht van de ex- keizerlijke familie te Doorn, een vracht auto met een partij dekens, poederchoco- ladc en andere levensmiddelen, bestemd voor do slachtoffers van de stormramp in dezo gemeente. Nog steeds zijn 400 boerenjongens bezig met 't verrichten van opruimingswerkzaam heden te Lichtenvoorde en Beltrum. Zij zullen nog minstens een week werk heb ben. Zilveren Jubileum Nedcri. R.-K. Melaaibewerkersbcnd. Een feestnummer van liet orgaan. De Metaalbewerker „St. Eloy", het week blad van den Ned. R. K. Metaalbewerkers- bond, verschijnt ter gelegenheid van het zilveren jubilé in sierlijk feestgewaad. Aan dit feestnummer hebben verschil lende mannen-van-naam meegewerkt, ter wijl vele foto's den tekst versieren. De voorpagina geeft in fraaie omlijsting een hoog gestemd gedicht van Jos. A. v. Seggelen. Verder bevat het nummer bijdragen van den nieuwen adviseur, p.f. A. G. Strijhosch O P.. Prof. J. D. J. Aengenent, oud-minis ter Mr. P. J. M. Aülberse, Prof. F. Rools, den oud-adviseur H J. Micklinhoff O.P A. C. de Bruin, C. J Kuipers, P, J. S. Serrarens enz. Rotterdam's huurverordening. Ook Rotterdam heeft de gemeentelijke huurverordening aanvaard. Na de debatten werd eerst in stemming gebracht het principe, n.l. of dc Raad zal hesluiten tot het afkondigen van een veror dening, ter voorkoming van onredelijke opdrijving van huurprijzen van woningen. Daartoe werd met 29 tegen 9 stemmen be sloten. Vervolgens zijn er eenige amendementen (maximum 50 pet. boven de huur van 1 Januari 191G voor woningen, die rlien da tum tot 10 per week deden en duur der verordening tot 1 Januari 1930) met 21 tegen 17 stommen aanvaard. Gediplomeerde ziekenverpleegsters. Men schrijft aan do „Msbd.": Op dc ver gadering van den Ned. Bond van R. K. Ziekenverpleegsters, do vorige week in Den Haag gehouden, is behalve wat reeds in het verslag werd gemeld, ook nog hespro- ken de wenschelijkheid, dat het publick meer moet worden bekend gemaakt met het slaatsinsigne voor gediplomeerde ver pleegsters, en wel, omdat dikwijls wordt ondervonden, dat een „zuster" wordt be sproken, welke later blijkt geen verpleeg ster te zijn, ofschoon zij er „toch als een zuster uitzag", zooa's het dan heet. Hot word daarom noodig geoordeeld, dat het publiek erop wordt gewezen, waaraan oen verpleegster is te herkennen en dat is alleen aan bovenbedoeld insig ne: een ronde broche met in het midden een zilveren kruisje op oranjefond en daaromheen in groene' letters op zilve ren fond „Wet Ziekenverpleging". Dit in signe draagt e'ke gedï&Iomeerdo zieken verpleegster. Doel zij die niet, dan is het haar eigen schuld als zij niet als verpleeg ster wordt aangezien. XEem&ieuws MGR. J. A. S. v. SCHAIK. Aan een verslag van de uitvaart en be grafenis van mgr. v. Scha ik in „Het Cen trum'' ontleenen wij het volgende: Eenvoud kenmerkte zijn heele leven en dio eenvoud was het kenmerk van zijn war© geestesgrootheid, welke hem ophief tot do weinige allergrootsten in den lande. Geen wonder dan ook, dat zoo velen lieden zijn opgegaan naar de oude veste Culeuiborg om tegenwoordig te zijn bij de Pontificale Requiemmis door Z. D. H. Mgr. H. v. d. Wetering in de kerk van do H. Barbara opgedragen voor do zielcrust van dozen waardigen en grooten zoon van liet Aartsdiocees en hem te vergezellen iu eenvoud, zonder praal of wereldsclie ijdel- heid, naar den stillen doodenakker. Donderdag is het lijk van don overleden president van het St. Barbaraziekcnhuis naar de Kapel van het Seminarie op plechtig© wijze, vergezeld van familieleden, leeraren en studenten overgebracht. Als do lijkwagen binnen de poort van liet Se minarie was gereden, werd het ontvangon door den officiant der Vespers en zijn as sistenten. Nadat de liturgische plechtighe den en gebeden waren verricht, droegen seminaristen de lijkkist naar do Kapel, waar dc plechtige Vespers der Overlede nen werden gebeden en allen nog een laat sten groet aan hun overleden praescs brachten. Dan werd in plechtigen optocht het lijk over de binnencour naar de kerk van do St. Barbara gebracht, waar het voor in do kerk werd geplaatst. Te vijf uur vingen, in tegenwoordigheid van familieleden, do geheelo bovolking van het Seminarie, geestelijken en vele parochianen van Culomborg do plechtige Metten aan. Op devote wijze en doortrild van den waren geest der kerkmuziek, door Mgr. van Schaik zoo zeer bemind en ver breid, werden do responsorie's gezongen door de Schola Cantorum, terwijl de stu denten in twee koren de verzen zongen. Dc lijkkist, gedekt met een glazen plaat, bleef in de kerk staan en velen kwamen om een laatsten blik te werpen op het stoffelijk overschot van dezen doode, die met C'ulemborg één was geworden, en voor zijn zielerust to bidden. Toen Vrijdagmorgon te kwart over tien de Lauden een aanvang namen, was do ruimo parochiekerk geheel gevuld. Binnen het priesterkoor, waar de troon met he mel voor Z. D. H. was geplaatst, hadden dc Schola Cantorum en de Seminaristen die dc Misgezangen zouden uitvoeren, plaats genomen. Het altaar was in een voud igen rouwtcoi gesierd. De Pontificale Requiemmis werd door Z. D. H. Mgr. H. van do Wetering opge dragen. Do Misgezangen werden gezongen, af wisselend door dc Schola Cantorum, wel- ko de wisselende gezangen, cn do studen ten, welke de vaste gezangen vertolkten. Alleen do Dies Irac werd door beiden ge zongen. Op uitdrukkelijk verlangen van den overledene werd geen lijkrede gehouden. Na de H. Mis verrichtte Z. D. II. Mgr. H. van de Wetering do absoute, waarna het iijk naar buiten werd gedragen cn in den" lijkwagen werd geplaatst. Daarachter schaarden zich in langen stoet, de familieleden, een groote pries terschaar cn verder allen, van binnen en buiten Culemborg, dio waren opgegaan om Mgr. J. A. S. van Schaik naar zijn laatste rustplaats te volgen. Langzaam onder 't gebeior der klok ken, schreed men over de binnenplaats van het Seminarie en door do groote poort werd het stoffelijk overschot van den President, die daar meer dan twin tig jaar had gearbeid, uitgedragen. Vol eerbied stonden velen langs den weg, wel ke naar het kerkhof leidde. Diep onder den indruk verlieten allen na de beaarding den doodenakker, over tuigd dat daar was begraven een hoog cn heilig priester, wiens weggaan nog lange jaren zal worden gevoeld, als een groot en zwaar verlies. SPÖBST VOETBAL. DIOG. HAARL. BOND. Soriewedstrijdcn A.V.V. Hel programma voor morgen luidt als volgt: 2de Ronde. Jun.-afd.: 12—1 u. Lisse IV—V.V.P. IV. 2e Afd.: 1.15—2.15 u. Edoh II—S.D.G. II. Ie Afd.: 2.30—3.30 u. S.D.G. I—BI Zw. I. Het belooft Zondag wederom een gezel- ligo dag te worden op hot A.V.V.-terrein, terwijl cr eenige interessante wedstrijden zullen gespeeld worden. De lste wedstrijd zal wel voor de Leide- naren zijn, ofschoon de kleine V.V.P.'ers een mooie en goede partij voetbal spelen. De 2e wedstrijd zal het aankijken ten volle waard zijn, wie hier overwinnaar worden zal, is niet te voorspellen, daar beide par tijen ongeveer van gelijke sterkte zijn. De laatste wedstrijd vooral belooft spannend en interessant te worden, daar beide ploe gen zich lo.t het uitersto zullen geven. In dien het weer dan ook een beetje meewerkt verwachten wij zeer velen op het A.V.V.- terrein. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Tcsrislvereen. „Swift". Bij gunstig weer zul morgen de 100 K. M.-wedstrijd gereden worden, wolko ver loden week is afgelast. De samenkomst is 8.15 uur aan de De Gijselaarsbank, ver trek 8.30 uur. De Juniores rijden den 1 K.M. voorgift-wedstrijd. Zij komen 10 u. samen aan de Doczaslraat; vertrek lO.if uur. Weer kwam plots oen dreigend onweer, Onheilspellend en geducht, Hevig op de aarde neder, Uit de dikke zware lucht. Vlak tevoren was 't nog zomer, Vol van blijden zonneschijn, En toen sprak het mach'ig onweer? ..Menscli, go zijt man zwak en klein". Want do menschen zochten haastig Naar Cen veilig onderdak, Maar met één slag sloeg het onweor 't Grootste menschcnwork tot wrak. En zij die bescherming zochten, In dien dreigend hoogen nood, Vonden eensklaps iu hun schuilplaats Geen beveiliging, maar dood. Even later was het onweer En natuurgeweld bedaard, En toen 't leed te overzien was, Was de lucht al opgeklaard. Daarin is een les gelegen En ik slaak de droeve zucht: En nög maken radioncczen Ruzie om 't bezit der lucht. UIT ÖE OBSGEVIMG KATWIJK AAN DEN RIJN. Aclie van ambtenaren. Naar we ver nemen zijn er plannen in voorbereiding om een comité van actio to vormen uit do verschillende Rijksambtenaren om bij do regccring gedaan te krijgen Katwijk bij do classificatie der gemeenten in do lsto klas- so ingedeeld to krijgen Dit mede omdat ook Zandvoort in de lsto klasse is opge nomen. Men zal ook trachten gedaan te krijgen dat do ambtenaren te Noordwijk in deze actio zullen gaan meewerken. Nieuwe aardappelen. Bogin der vol gende week zullen meerdere tuinders hier beginnen met het rooien van vroege aard appelen. Dit is enkele dagen later dan vo rig jaar wat zijn oorzaak vindt in het koude weer in de maand Mei Proces-verbaal. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt tegen den s'.ager Th. de L. wegens lichte mishande'ing van een zijner collega's vleoschhouwers. Bekeuring. Do heer v. E uit Rijns- burg is door de politie bekeurd wegens het weghalen van zand uit een perceel aau den Duinweg. Meerdere personen schij nen zich hieraan te bezondigen, zoodnt van politiezijde hierop streng zal worden toegezien Hiervoor moet men vergunning hebben van den eigonanr LISSE Personalia. Aan de L.-ser Modo Vakschool, directrice mej. Pli S. Rosier- van Egmond zijn geslaagd voor Vak A Lingerie, de dameR G. van der l aan en N. van Grieken beiden alh'er RIJNSBURG. Bloemenhandel. Zooals gewoonlijk het geval is was ook thans de handel iets vlugger dan begin dezer weck cn do aan voer was met liet mooiere weer tocli niet minder. Van Pioenen was de extra hoo- ge prijs af. De aanvoer was ook aanzien lijk grootcr. Er gingen beste Pioenen voor 3G.30, Pyretïirums 0 350.50, Iris sen kort ƒ0 20—0.50, Gonvili's ƒ1.00— 1.80, Korenbloemen 0 300.40, Anemo nen ƒ0.300.33, Juliaantjes ƒ0.100.30, Anjers wit ƒ0.100.18, idem rood 0 25 0.55. INGEZONDEN MBEEUS Doos30-60,Tube 80 eb.Bij Apoth.en Drogisten.' VRAGENBUS Vraag: Welke is de kortste weg per fiols van Amsterdam naar Middelburg? Hoeveel K.M.? Vaart er \an Rotterdam naar Middelburg een passagicrsbool? Zoo ja, wanneer dan? Antwoord: Uit uw tweede vraag maken wij op, dat u den tocht over Rot terdam wilt maken. Dat is echter niet do kortste weg. Intusschcn gcloovcn we niet, dat een passagiersboot vaart tusschen Rotterdam en Middelburg. Do kortste weg van Amstordam naar Middelburg is do volgende: Amsterdam, Ondorkerk. Waver- veen, Wilnis, Kamerilc, Woerden, Linscho- tcn, Oudewatcr, Polsbroek, Schoonhoven, Groot Ammers, Brandwijk, Molenaars graaf, Wijngaarden, Papendrecht, Dord recht, Willemsdorp, Moerdijk, Logtenburg, Zevenbergen, Standdaardbuiten, Oud Gas tel, Rozeudaal, Wouw, Bergen op Zoom, Rilland, Krabbcndijke, Kruiningen, Scho- re. Biezelinge, Kloetinge, Goes, 's lieer Hendrikskinderen, 's Heer Arendskcrkcn, Nicuwland, Middelburg. Afstand 171 K.M. Vraag: Welke is do kortste weg per auto van Noordwijk naar Venlo? A n t w o o r d'Noordwijk, Leiden, Al pben a. d. Rijn, Woerden, Utrecht, Zeist. Driebergen, Doorn, Leersum, Amerongcn, Iihencn, Ophcusdcn, Dodewaard, Hien, Slijk Ewijk, Oosterhout, Nijmegen, Mal den, Mook, Piasmolen, Gennep, ïïcyen, Af- ferden, Ilcukelom, Langstraat, dc Looy, de Hamer, Arcen, Velden, Venlo. Afstand ISO K.M.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3