INGEZONDEN MEDEDEELING tc6r> iJeryeet niet INGEZONDEN MEDEDEELING Trccsf I ftynfaowdt's Het bowlen is nooit do sterke zijde van de Hagenaars geweest, zij moesten het van het batten hebben en dat nu juist is dit seizoen nog niot bepaald een groot succes geweest.. Verleden week b.v. gooi de VR..A. de Haagsche uit voor een scha mele 116. Dat Ajax echter ook voor een dergelijk laag totaal alle Haagsche wickets neer zal krijgen, dat durft de meest verstokte Ajax-chauvinist niet te droomen. Eerder verwachten wij morgen een hooge score van H.C.CJ. I en dan zal Ajax op de mat voorzichtig en met succes dienen te spelen om een inningsnederlaag te ontgaan. Wij zullen er maar het beste van hopen. Voor de Zuidelijke derde klasse gaat L. C.C. ook aan den Wassenaarschen weg op bezoek. H.C.O. V is niet sterk en wij ver trouwen dan ook, dat onze stadgenooten het morgen zullen klaarspelen. De innings nederlaag van verleden week, kostte een kostbaar punt, al bleef het dan ook in de Sleutelstad en wij zouden het toejuichen aJs dit punt op H.C.O. V weer werd ver overd. ZEILEN. Toegang Kaagweek 1927. Op de laatste ledenvergadering van de Kon. Z., R. en M.-Ver. de Kaag is over wogen, op welke wijze de toegang tot de Kaagweek in het vervolg geregeld moet worden. Tot dusver was de toegang geheel vrij. De finantieele lasten, welke de Kaagweek voor de Vereeniging meebrengt, zijn ech- ®00 zwaar, dat amaiig gotraohfc moot wor den daartegenover eenige inkomsten te etellen. Indien alle geregelde bezoekers van dit feest lid van ae Kaag waren, zou dit vraagstuk minder brandend zijn. Nu er echter nog steeds zeer velen zijn, die er niet toe over willen gaan de geringe contributie van tien gulden voor buiten leden te betalen of die zoodra zij lid zijn geworden het volgend jaar alweer bedan ken zal op een andere wijze in de kos ten moeten worden bijgedragen. Elk lid va.n de Vereeniging de Kaag zal 4 toegangsbewijzen (2 voor volwassenen en 2 voor kinderen) gratis kunnen verkrij gen. Vóór een nader te bepalen datum ('.e vermelden in de uitnoodiging tot deel neming aan de wedstrijden) zullen deze vnje toegangsbewijzen aangevraagd n ten worden. Na dien datum worden zij niet meer verstrekt-. De eigenaars van deelnemende jachten, voorzoover zij geen lid zijn, ontvangen gratis een toegangsbewijs voor een vol wassene. Alle andere bezoekers zullen slechts toe gang verkrijgen tegen betaling van, volwassenen kinderen onder 18 jaar voor een gewone dag 1.0.50 voor den Zondag 2.1. voor de geheele Kaagweek 3.50 2.— Alle toegangsbewijzen zijn zichtbaar te dragen en gelden voor terrein, danstent en Sociëteitsgebouw. Voor het laatste echter niet des avonds. De toegangsbewijzen voor leden zullen kenbaar verschillen van die voor niet- leden. Zij, die zich tijdig opgeven als lid van do Vereeniging kunnen reeds dit jaar vrije toegang verkrijgen als boven omschreven. De leden en candidaat-leden van de So ciëteit de Kaag zullen als zoodanig geen vrije toegang hebben gedurende de Kaag- Lweek. Het Sociëteitsgebouw zal des avonds worden opengesteld voor hen, die rustig [willen zitten. Daar wordt alsdan geen mu ziek gemaakt en niot gedanst, terwijl het Bestuur zich de vrijheid voorbehoudt om toegang te weigeren. Van do omschreven maatregelen wordt kalmeeren U en houden Uw geest helder. verder verwacht een verbetering van den toestand in de danstent, wanneer deze voornamelijk voor watersportliefhebbers zal worden bezocht. Mocht dit doel onvol doende bereikt worden, zoo zal het Be stuur een volgend jaar verdergaande maatregelen nemen. BILJARTEN. Arie Bos naar Holland. Onze landgenoot, Arie Bos, wordt tegen het einde dezer maand te Amsterdam verwacht, meldt „de Biljartwereld". PAARDENSPORT. Hei Concours Hipplgue: Holland 1927. In aansluiting met het internationale concours hippique te Luzern is het con cours Holland 1927 georganiseerd. Deze week werden verscheidene exem plaren van het, met de nationale kleuren getooide, programma in binnen- en buiten land verspreid. Het concours wort weer als in de vori ge jaren weer over Hilversum, Hoofddord en Den Haag verdeeld. Te Hilversum zal men ook het inter nationaal kampioenschap rijpaarden ver rijden op 15, 16 en 17 Juli. Op den 15en Juli worden de dressuur- proeven afgelegd, aanvangend des namid dags om 2 uur. Zaterdag den 16en Juni in den vroegen morgen volgt de uithoudiugsproef; de eer ste deelnemer zal dan 's morgens 6 uur hij het Sportpark vertrekken. Op Zondag den 17en Juli moeten de deelnemers de sprinpnoef afleggen. Het international concours te Hilver sum, waarin verschillende belangrijke nummers voor komen, valt op 16 en 17 Juli. De leiding hiervan is in handen van de Noord-Hollandische Jacht-vereeniging. Hierop volgen de beide Hoofddorpsche dagen: 20 en 21 Juli, en ten slotte het concours te 's Gravenhage op 23 en 24 Juli. Op dit laatste concours wordt o. a. de beker van do K. N. J. V. verreden, voorts een landen-wedstrijd; springconcours om den Prix des Nations, en bovendien nog twee springconcoursen. Men verwacht ook dit jaar veel buiten- UIT DE RADIO-WERELD Reeds ontving het comité bericht, dat uit Duitschland zes Reichwehr-offieieren zullen inschrijven, benevens Prins Fried- nich Sigismund von Preusen, en de hee- ren Von Langen en Pulvermann. Voorts komt er een Hongaarsch team over en zullen de Zweedsche en Zwitsersche deel nemers present zijn, terwijl men alle re den heeft ook Fransche officieren te ver wachten. Wij vernemen, dat er een kleine ver andering kwam in de lijst der paarden, die naar Luzern gaan: Boeroe is verna geld; daarom komt ritmeester Hollert nu nu in den samengestelden wedstrijd uit met zijn eigen rijkspaard Teddy Two. KERKNIEUWS Het Ziekenapostolaat en de Euchar. Tridua voor zieken. Ruim anderhalf jaar bestaat thans het Ziekenapostolaat, op 1 November 1925 in gesteld door den Weleerw. heer pastoor L. J. Willenborg, uit Bloemendaal. Sedert 1 November 1925 tot 1 'Juni 1927 hebben zich niet minder dan 5847 zieken aangemeld, van wie indien tijd er 275 ge nezen zijn, terwijl 697 overleden, waaron der mogen gerekend worden 2 bisschop pen, 56 priesters en 206 religieuzen. Niet minder belangrijk is de deelne ming aan do Eucharistische ziekentridua, als men weet, dat zich voor de tridua, wel ke dit jaar in Bloemendaal en Haarlem gehouden worden, bijna 200 patiënten op gaven, waaronder zeer velen, die in geen jaren in de kerk konden komen. Binnenkort wordt er weer een gehouden op het Begijnhof te Amsterdam. „St. Bavo". Orde der Kruisvaarders van St. Jan. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft naar „St. Bavo" meldt, benoemd tot di recteur van de Orde der Kruisvaarders van „St. Jan", den Weleerw. heer A. J. Batté, Rector to VGravenhage. Gemengde Berichten ONGELUKKEN. ZWAAR ONWEER DE BLIKSEM INGESLAGEN BIJ DE AMSTERDAMSCHE DROOGDOK-MIJ. Vijf arbeiders gedood, velen gewond. Een fel onweer, gepaard gaande met ge weldige regenbuien heeft gisteren om streeks den middag boven Amsterdam ge woed. Ongeveer half een was het, toen de bui boven de stad losbrak pas bij tweeën was het hevige onweer, dat van een wolk breuk vergezeld ging, afgeloopen. Deze onweersbui met zijn soms zeer felle bliksemflitsen heeft een ernstig ongeluk ten gevolge gehad. Bij de Amsterdamsche Droogdok Mij. aan de overzijde van het IJ werden zestien werklieden door den bliksem getroffen. Vijf van hen zijn gedood en zes zijn zwaar gewond. Nader wordt gemeld: Zestien arbeiders, die op het terrein van de Amst. Droogd. Mij. werkten, vluchtten juist voor den geweldigen plasregen en wiJden een schuilplaats zoeken onder den elevator, die in een van de dokken ligt. Juist op het moment dat zij zich tusschen twee dokken bevonden, sloeg de bliksem in den elevator, die omsleog en allen wer den door het omvallende gevaarte getrof fen. Tot nu toe staat vast, dat vijf arbeiders cm het leven zijn gekomen, nl. de 20-jarige UIT DE RADIOWERELD. Programma's voor Zondag 19 Juni. Hilversum 1050 M. 8.30 v.m. Ned. Chr. Radiover. 10.15 V.P.R.O.-uitzending, uit de Doops gezinde Kerk te Utrecht. 12.001.30 Lunchmuziek door het ANRO lunchtrio. G. Groeneveld: viool, A. v. Leeuwen: cello. P. Jochems: piano. 1.303.00 Middagconcert door het AN- R O-orkest o. 1. v. Nico Treep. Populaire muziek. 3.00 Concert in het Kurhaus te Scheve- ningen door het Residentie-orkest, o. 1. v. Ingnaz Neumark. Huddie Johnson: piano. In de pauze van het Kurhausconcert: Op roep door Willem v. Warmelo voor nieuwe koorleden. ca. 5.006.00 N.O.V.-uiibzending. Mevr. A. Tartaud-Klein: declamatie. Mevr. Blok- Poël v. d. Berg: sopraan. Mej. Corrie v. Batenburg: cello. Mcj. Rosine de Cock: piano. 1. Abendglöckschen, Kaliwoda (zang, piano, cello). 2a. Lied, Wagenaar. b. Frühlingsnacht, de Cock (zang en piano). 3a. Vrede, A. v. Scheltema. b. Do moeder die den Knaap Vrede zocht, H. Roland- Holst (deel.). 4a. Cantabile, Cui. b. La plainte, de Cock (cello, piano). 5. De droom van Koningin Elisabeth, uit Mul- tatuli's „Vorstenschool". 6. Madonna Kindje, C. v. Rennes (zang, piano). 7a. Chants russes, Lalo, b. Larghetto, de Cock (cello, piano). 8. Wiegenliedje, de Cock (zang, piano, cello). 5.50 n.m. Dienst in de kerk v. d. Vrij Evang. Gemeente te Hilversum. 8.00 Persber. en sport-uitslagen. 8.15 Concert in het Kurhaus te Scheve- ningen, o. 1. v. Prof. Georg Schnéevoigt. Theodora Versteeg: zang. Daventry 1600 M. 05.3 Haydn. L. Trenton: sopraan. Sym- pbonie-orkest. 4.35 Voorlezing uit „Ben Hur", door Do rothy Freshwater. 4.50 Werken van Igor Sravinsky. Sym- phonie-orkest, o. 1. v. den componist. 5.506.20 Kinderkerkdienst. 8.20 Studio-kerkdienst. 9.15 Liefdadigheids-oproep. 9.20 Weerb., nieuws. 9.35 Concert. Casano Octet. 10.50 Epiloog. Radio Paris 1750 M. 12.201.05 Gewijde muziek en preek. 1.052.10 Orkestconcert. 5.055.55 De Homonyme Jazz. Dansmu ziek. 8.5010.50 Dansmuziek. Orkest Mario Gazes. Langen berg 469 M. 9.2010.20 Morgenfeest. 10.2011.20 Motorrennen in de Nürburg- ring. 12.351.20 Gedichtenvoorlezing. I.252.50 Orkestconcert. 4.50—6.20 Motorrennen in de Nürburg- ring (slot). 6.20—7.20 Zangfeest. Duitsche zangver. 8.059.20 Bokswedstrijd om het kam pioenschap van Europa Half zwaar-ge- wicht. Daarna lichte muziek door het We- rag-orkest. Tot 12.20 Dansmuziek. Königswusterhausen 1250 M. 6.508.20 Vroegconcert. 9.20 Morgenconcert. II.501.10 Orkestconcert. 3.30 Uitzending van de Berliner Ruder- regatta (Roeiwedstrijden). 7.5010.50 Uitzending u. d. Stedelijke Opera Charlottenburg „Eatinitza", van Suppé. Hamburg, 394.7 M. 9.3511.15 Morgenconcert. 1.252.20 Orkestconcert. 2.203.05 Noorsche sprookjes. 3.054.35 Orkestconcert. 5.507.40 Orkestconcert. 8.2011.10 Vroolijke avond met Walter Schneider. Daarna dansmuziek. Brussel 509 M. 5.206.20 Dansmuziek. 8.2010.20 Concert. Orkest. Programma's voor Maandag 20 Juni. Hilversum 1050 M. 12.00 Politieber. 12.352.00 Lunchmuziek door het ANR.0 lunchtrio. D. Groeneveld: viool. A. v. Leeuwen: cello. P. Jochems: piano. 3.304.30 Vrouwenuurtje. Causerie door Mevr. Rhémonda. 5.006.00 Kinderuurtje. Babbeltje van Mevr. Ant. v. Dijk. 6.006.45 Vooravondconcert door het ANRO-orkest, o. 1. v. Nico Treep. 6.457.15 Tuinbouwpraatje door den heer Willem Balk. 7.158.00 (Vervolg) Vooravondconcert. Muziek van Alsace-Loraine. 7.45 Politieber. 8.10 Lezing van Dr. A. R. Zimmerman, over: De conferentie van Genève en haar beteekenis voor de toekomst. Na deze le zing: Concert in het Kurhaus te Scheve- ningen. Volksconcert o. 1. v. Ignaz Neu mark. Isidor van Baale: viool. (Voor zoo verre het nog voor uitzending in aanmer king komt). Werken van Beethoven, Mo zart en Goldmark. In de pauze van het Kurhausconcert vertelt Fred Fry van de plannen voor de A.N.B.O.-reizen. 10.15 Persber. 10.30 Een uurtje cabaret, met medew. van het duo Joe en Nelli (humoristisch duo). Mej. Joh. Krijnen:piano. Het Am- sterdamsch Dubbel Accordeonkwartet Conservatorium". Daventry, 1600 M. 11.20 Daventry-kwartet en solisten- I.202.20 Orgelconcert. 3.15 Voorlezing. 3.20 Lezing: The XlIIth Century. 4.05 Dansmuziek. 5.20 Huishoudpraatje. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Daventry-kwartet. 6.45 Causerie. 6.50 Tijds., weerber., nieuws. 7.05 Daventry-kwartet. 7.20 Literaire critiek. 7.35 De sonates van Beethoven 7.45 Fransche voorlezing. 8.05 De Lyrian Singers. 8.20 Nieuwe composities. Orkest en J. Thornebariton. 9.20 Weerber., nieuws. 9.40 Lezing: The effect of the eclipse on radio transmission. 9.45 Causerie. 9.55 Populair orkestconcert. Orkest. 10.25 „An old fashioned girl", radiotoo- neel. 10.50 Orkestconcert. II.2012.20 Dansmuziek. Jt a d i o-P a r i s 1750 M. 10.50—11.20 Concert. 12.502.10 Orkestconcert. 5.055.55 Concert. Declamatie, piano- en vioolmuziek. 8.5011.00 Fragmenten u. d. opéra „La Favorite", v. Donizetti. Langenberg 469 M. 10.20 Ballondoop en ballon-opstijging in Wuppertal. 1.252.50 Orkestconcert. 5.506.50 Orkestconcert. 8.50 Mendelssohn-Bruch-avond. Werag-or- kesb en koor. Daarna Dansmuziek. Königsw usterhausen, 1250 M. en B e r 1 ij n, 484 en 566 M. 12.20—8.05 Lezingen en lessen. 8.50 Concert door het Philharmonisch orkest van Stuttgart. Daarna tot 10.50 Humoreskenavond met Mex Hey« Hamburg 394.7 M. 12.50—3.10 Orkestconcert. 5.206.15 Orkestconcert. 6.206.50 Orkestconcert. 7.207.55 Orkestconcert 8.2011.10 „Die Kreutzelschreiber", boe- ren-volksstuk met zang van Anzengruber. Brussel, 509 M. 5.206.20 Orkestconcert. 8.2010.20 Concert. Orkest. Programma van den K.R.O. Voor Dinsdagavond 21 Juni. 8.10. R. K. Radio-avond. Het K.R.O.-or- kest o. 1. v. Martin van den Ende te Am sterdam. Marche Americain, Sousa. 2. La fille du regiment, Donizetti. 3. Spreker: De Edelachtbare heer A. H. Derken, bur gemeester te Hom (L.), over: 7e Leerjaar en 7-jarige leerverplichting (Noodzakelijk in het belang van het platteland, van het kinderrijke gezin, van het Zuiden in het bijzonder). 4. Tapfer und Treu, Sousa. 5. Silver Fern, Hope. 6. Zigeunerin, Ba-lfe.. 7. Hüte Dicli, Rich. 8. Die Posaunen von Jericho, Lindeman. 9. Réponse supplica tion, Paans. 10. Le Trouvère, Ta van. 11. Idéale, Tosti. 12. Abschied der Gladiato ren, Blankenberg. VERDERE MOEILIJKHEDEN MET WEERSTANDVERSTERKING. Besprak ik in een vorig artikel de weer standen in een weerstandversterker, thans is de scheidingscondensator aan de beurt. De waarde hiervan is niet zoo critisch. Zeer goed te gebruiken is een condensate- met een waarde tusschen 0,000? en 0.01 Mfd., mits de waards van den roosterlek- weerstand, zich hierbij aanpast. Hoe kleiner de roosteriekweersiand, boa grooter de condensator. Hot ecliter niet gewenscht voor de laatst® ooi- ifroote waarde te kiezen, omdat hierbij een Uem0 roosterweerstand genomen moot worden wat de totaal impedantie in den anode kring Tan de voorafgaande lamp vermin, dert en verder omdat een groote conden sator aanleiding kan zijn tot het met slechts langzaam opaden van den conden sator. Een waarde van 0.01 Mfd. moet men wel als maximum beschouwen. Hoe groo ter de roosterlekweerstand, hoe kleiner de scheidingscondensator moet zijn. Zelfs bij toepassing van een waarde van 500 c.lL en 10 Megohm voor den roosterlekweer. stand wordt een krachtige versterking verkregen, waarbij de lagere frequenties (bas en slagwerk) geheel tot hun recht komen. Bij het pptreden van de hierboven sproken regelmatig „tikkende" geluiden kan verbetering verkregen worden door het verkleinen van den scheidingsconden- sa tor. Het is daarom aan te bevelen j brulk te maken van losse onderdeden clips die gemakkelijk verwisselbaar zijn, tenzij complete ingebouwde weerstands- eenheden gebruikt worden die door den fabrikant bij bepaalde lampen zijn aangc- past. Vervorming van bet geluid kan ook nog plaatsvinden door het indringen i H. F. trilingen in het L. F. gedeelte. In den plaatkring van de dectorlamp treden ook H. F. trillingen op, die mede ver sterkt worden indien hierachter reeds di rect weerstandversterking toegepast wordl Na drie tnappenversterking is hun waar de reeds belangrijk genoeg om het geluid te vervormen, terwijl bovendien gilgelui- den opgewekt kunnen worden. We moeten daarom deze H. F. trillin gen reeds direct bij hun optreden een ge- makkelijken weg naar aarde verschaffen door 't aanbrengen van een kleinen cou- densator tusschen plaat detectorlamp i aarde en verder door het plaatsen van eu H. F. smoorspoel tusschen plaat, detec- torlamp en scheidingscondensator. De H. F. trillingen worden als 't ware door de smoorspoel tegengehouden en gaan via den condensator naar aarde. De capaci teit van dezen condensator is zeer klein, n.l. 100 a 250 c.M. Ook wordt wel eens aanbevolen een condensator over den auo- deweerstand te plaatsen, aldus een andere weg voor de H. F. trillingen naar aarde, doch deze methode is minder aan te be velen. Niet alleen de ongewenschte H. F. trillingen worden dan verwijderd doch er is kans dat tevens de hoogste hoorbare frequenties afgesneden worden en de weergave dus verslechtert. Gilgeluiden kunnen ook optreden bij ge bruik van een droge anodebalterij, welke zoo men weet een hoogen imvendigen weerstand heeft. Een condensator hierop parallel verhelpt zulks direct. Ook moe! men er op letten, dat de minpool van de accu aan de aarde ligt. Tenslotte nog iets over het aantal ,ver- sterkingstrappen. Bij L. F. transformator- versterking worden bijna nooit meer dan, twee lampen gebruikt, terwijl een weer standsversterker steeds met 3 lampen voorzien is. Ik schrijf dit toe aan het leit dat voor eenige jaren detectorlampen mei een groote versterkingsfactor uug niet in den handel waren en men gebruik moest maken van een lamp welke feielijk u.ei voor dit doel geschikt was. Om dan toch een krachtige versterking te verkrijgen moest dan een lamp extra gebruikt wor den. Thans beschikken we over de speci ale lampen met een hooge verstorknigs- factor en is twee trappen weerstandver sterking voldoende voor het verkrijgen van een krachtig geluid. Bij de ontvangst van Hilversum b.v. wordt een toestel met Det en 3 maal weerstandversterking over belast niet alleen de eindlamp, doch reeds de voorlaatste lamp, in dit geval een type dat niet in staat is de roosterspanmngen behoorlijk te verwerken. Twee trappen weerstandversterking is dus voldoende te achten althans voor de ontvangst van Hilversum. Voor de korte-golf stations die veel zwakker zijn komt de 3e ver sterkingslamp ons weer van pas, zoodat t toestel voorzien moet zijn van een scha kelaar om op 4 en 3 lampen te luisteren. De laatste lamp blijft altijd instaan, doch de voorlaatste lamp wordt uitgeschakeld Een weerstandversterkingslamp kan u.L bezwaarlijk als eindlamp dienst doen. Bij toestellen zonder schakelaar kunnen we de geluidsterkte bij ontvangst van Hil versum miniseeren door de terugkoppel* spoel te verwijderen en een korlsluitste- ker (mei een stukje koperdraad de spoe' houder kortsluiten gaat ook) er voor i de plaats te stellen. Met zoo'n toestel kan men dan tevens de Mexicaansche hond niet uithangen, althans zoolang de terug- koppelspoel niet gebruikt wordt. Vonk, Gouvee, F. de Vos, Otto en Raams- donk. Vijf personen zijn ernstig gewond en zes licht gewond. De dooden en ernstig gewonden werden per auto van den G. G. en G. D. naar het Binnengasthuis vervoerd. De zes licht ge wonden konden zich, na verbonden te zijn, huiswaarts begeven. De namen der arbeiders welke tengevol ge van het ongeluk zwaar gewond werden zijn als volgt: Van Tiewaarder, Libert, E. Gravemaker, G. Bergen en Sloofe. Over de toedracht van het ernstige on geluk vernemen wij verder: Omstreeks half twee, toen de regen in stroomen begon neer te gutsen, en het wer ken aan den elevator niet meer mogelijk was, klommen de arbeiders naar beneden om te gaan schuilen. De meesten hadden den drijvenden elevator reeds verlaten, maar zestien waren juist nog op het bene denste platform, toen een hevige bliksem slag knetterde. Waarschijnlijk geschiedde de ontlading van de electriciteit tusschen twee dokwan- den en nam zij haar weg over den eleva tor, welke daartusschen ligt. De zestien mannen, door het hemelvuur getroffen, sloegen neer. Tien hunner ble ven liggen, de andere zes waren even later weer op de been. Twee van hen waren lichtgewond, de anderen waren onge deerd. Twee dokmeesters waren achter over geslagen, maar dadelijk weer opge staan. Zij waren ongedeerd. De Geneeskundige Dienst, welke ge heel was gemobiliseerd, kwam met veel materiaal ter plaatse, onder leiding van dr. Kindermann. Dr. D. J. van Rijn, van de Meeuwen laan, had inmiddels de eerste hulp ver leend. Bij het onderzoek van de gevallenen bleek bet, dat vijf arbeiders waren ge dood en Vijf bewusteloos waren en min of meer ernstig gewond. Twee gewonden zijn per ambulanceboot, de beide anderen per auto-ziekenwagen naar het Binnen-gasthuis vervoerd. De lichamen der dooden zijn naar het Binnen-gasthuis overgebracht. Groote ontsteltenis heeft het .ernstige ongeluk aan de overzijde van heUlJ ver oorzaakt. Op het terrein van de Droogdok Maat schappij was alles in rep en roer; huiten het lick stonden huilende meisjes, Hie dringend smeekten: „Ik wil vader zien, laat mij het terrein op". De portier kon de meisjes niet terwulo zijn. Vader was reeds naar het zieken huis vervoerd. Intusschen had de directie van de Maat schappij maatregelen genomen om de ge zinnen, welke door deze ernstige rajnp in rouw zijn gedompeld, het droeve M* richt te melden. De kapitein van een der Valkenwegfon- ten had het inslaan van den bliksem ge* zien. „Het was ontzettend", zeide hij. leek op een oogcnblik of de vonken uit het dok sprongen, een geweldige blauwe vlam scheen op te flikkeren Het duurde maar een ondeelbaar oogenblik. Toen het gebeurd." Het had hem toegeschenen, dat knetterende vlam langs den geheelen ele vator naar beneden gleed. a Naar wij vernemen is de toestand iaB de vijf arbeiders, die gistermiddag het terrein van de Amstevdamscbo bro0*' dok-Maatschappij naar het Willie'11"11/ Gasthuis en het Binnengasthuis zijn voerd, naar omstandigheden gunstig-

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 10