PRIJSVERMINDERING Het is juist, dat een zekere Eiffland onlangs een dergelijke machine te koop heeft aangeboden. I»o offerto was echter van dien aard, dat do directie van de bank het raadzaam achtte, de politio te waarschuwen, omdat Eiffland niet eens in staat was, de machine te toonen. Hij had alleen bij zijn bezoek aan de rijks bank een reeks onbegrijpelijke teekenin- gen overgelegd, waaruit niemand kon op maken, dat men met een seosationeele uitvinding te maken had. Thans is gebleken, dat Eiffland niets anders dan een handige oplichter is. Een bank in een kleine Boiersche stad had ©en door de rijksbank onderteekend tele gram ontvangen mot het verzoek, Eiff land 25.000 mark uit te betalen. Toen Eiffland verscheen toonde hij ter legimi- tatie een brief van de rijksbank, waarin deze hem mededeelde, het toestel voor het tellen van geld voor millioen mark te koopen. De bank betaalde daarop de 25.000 mark aan Eiffland uit. Zoowel het telegram als de brief van de rijksbank waren natuurlijk gefingeerd. Do oplichter wordit door de politie ge- Bocht. Later wordt gemeld, dat Eiffland gis termiddag te Neurenberg is gearresteerd. Ratten die brand veroorzaakten. Te Boston, in Lincolnshire, is oen her berg, de Magnet Tavern, gedeeltelijk ver woest door een brand, waarvan men de oorzaak zoekt in het knagen van ratten aan doosje® lucifers. Een hond die na het sluitingsuur in de herberg was opgesloten, maakte door heftig blaffen het eerste alarm. Op jacht naar den „worger." De politie van Manitoba en Saskat chewan maken jacht op den „mensch aap", den wurger, die Maandag uit Win nipeg gevlucht is, nadat hij daar een vrouw en een jong meisje geworgd had. Hij heeft in totaal al 22 dergelijke moor den op zijn geweten. De man is bij elke misdaad anders gekleed, zoodat de politie niet over een behoorlijk signalement van hem beschikt en het haar wol moeite zal kosten het onmensch op to sporen. De „gewichtigste" persoon van de republiek. De heer Arsène Rémond van Fantenoy- le-G bateau, in de Vogeozen, gaat er trotsch op, de „gewichtigste" persoon te zijn van de Fransche republiek. De eer zame schoeniwinkelier weegt namelijk niet minder dan 196 kilo. Hij is 45 jaar oud en vader van drie dochtertjes. Hij beweert van zijn respectabelen om vang geen bijzonderen last te hebben; alleen heeft bij voor zijn costuum zooveel stof noodig, dat in dit opzicht zijn ab normaal gewicht als een zware extra belasting op hem drukt. Reintje's escapade. Een bewoonster der vijfde verdieping van een huis in de rue Demouns te Parijs werd 'a nachts op zeer onaangename •wijze wakker doordat er een groot beest op haar bed sprong. Zij riep om hulp uit het raam en trok daarop de deur van haar slaapkamer achter zich dicht. Pü- Ütie-agenten drongen met den revolver in de band de kamer binnen en toen zij het dek opensloegen sprong een vos te voor schijn. Het dier behoorde toe aan den concierge en was er in geslaagd, zich te bevrijden en een onderzoekingstocht te maken naar d© vijfde verdieping. ParijsNew York met 5 Amerikaansche centen op zak. ParijsNew York met 5 Amerikaan sche centen op zak! dat is toch wel een re cord. Een 13-jarige Amerikaansche jon gen heeft het hem geleverd. De jongen moest en zou Parijs zien, waar twee zus ters studeeren. Daarom slapte hij op den dag van het vertrek van do Paris uit New York aan boord van het 6chip. Aan iemand die hem vroeg of hij alleen was, zei de knaap, dat zijn moeder ongesteld in haar hut lag en dat hij aan dek was gekomen om kennissen goeden dag te wui ven. Spoedig daarop wist hij een leege derde klas toeristenhut te vinden, waar bij zich verborg. Toen het 24 uur later was, kwam hij weer te voorschijn. Het 6ohip was toen in volle zee en den kapi tein bleef niet veel over den jeugdigen verstekeling maar als kosteloos passagier te accepteeren. Toen het schip echter te Havre was aangekomen, deelde de kapi tein den knaap mee, dat hij hem weer te rug moest nemen. Den volgenden etend. de kapitein Herbert Avram, zoo heet de jongen* toe de stad in te gaan. Herbert, die mei vijf cent van huis was gegaan, had aan boord van passagiers, met wie hij bevrind geraakt was, een paar dollar gekregen, net genoeg voor een kaartje naar Parijs. Daar werd hij aan 't station St. Lozaxe opgepakt door de gen darmen, die hem zijn paspoort vroegen. Zijn zuster® werden te hulp geroepen en Herbert mocht zonder paspoort te Parijs blijven, waar zijn zusters hem hebben rondgeleid. De lichtstad oefende ook op het kleine Amerikaantje zijn bekoring uit, aoodat Herbert verklaarde maar te zullen blijven. Dit vonden de paspoortheeren toch niet goed en Herbert zit nu weer aan boord van de Paris, die hem ook weer gatis terug zal brengen naar zijn vader- Nederlandsch OosMndië Aanval op veldpolitie In lndië: De daders veroordeeld. !Aneta seint uit Sawaloento: De Land raad alhier heeft de dader van den aan- jal op de kazerne van de veldpolitie te Moearakelaban veroordeeld, een tot vijf- Hen, een tot tien en acht tot zeven jaar gevangenisstraf. KERKNIEUWS rl. Sacramentsprocessie op „De Voorde" te Rijswijk. Gisterenmiddag;, H. Sacramentsdag, ia m het park van de stichting van „De Vrouwen van Nazereth" huize „Do Voor- ie" te Rijswijk, een processie met het Al lerheiligste Sacrament gehouden in de open lucht. Het wae scliitterend mooi zomerweer. Eenige duizenden uit Rijswijk en omge ving en vooral ook uit Den Haag waren met trein, tram, autobus, auto, rijwiel of te voet naar „De Voorde" gekomen om aan deze heerlijke processie deel te ne men. De trein van 3.08 uur uit Den Haag was zelfs, nadat er nog een tweetal wa gens waren aangehaakt, overvol. De processie zelf was een heerlijk Bchoone en ontroerende plechtigheid. Pa ter prof. dr. Jac. v. Ginneken S.J. droeg onder een wit-satijnen baldakijn het Al lerheiligste in processie door de heorlijke lanen van het park. Voorop gingen bruid jes in het wit* die bloemen strooiden, an deren met palmtakken, weeskinderen met vaantjes, zangeressen en zangers en ach ter het Ons Heer volgde een lange stoet van Gardisten en leden van Katholieke vereenigingen met him vaandels en banie ren. De overige bezoekers schaarden zich langs de lanen en paden, welke de proces sie volgde. Achter het huis „De Voordo" was een rustaltaar opgericht. Nadat de processie onder het zingen van geestelijke liederen en hymnen door de slingerpaden van het park wae getrokken, werd het Allerheilig ste op dit rustaltaar uitgesteld. Eenige geestelijke liederen werden gezongen, waarna prof. van Ginneken een toespraak tot de aanwezigen hield. Doet de processie, aldus de gewijde re denaar, u niet denken aan den Palmzon dag, toen Christus met palmtakken en lof zangen werd ingehaald? Maar na den Palmzondag volgden de nacht van Witten Donderdag en de Goede Vrijdag, toen de zelfde menigte het „Kruisig Hem" riep. Hoe is het met ons zelf? Wenden ook wij, na een oogenblik van devotie in de wereld teruggekeerd, Christus niet vaak den rug toe en beleedigen en bedroeven we Hem niet? De beteekenis van een Sa cramentsprocessie in de open lucht is deze, dat wij niet alleen in de kerk, maar ook buiten onder deze boomen, d.w.z. in het volle leven, tegenover Christus in Zijn Allerheiligst Sacrament komen te staan en ons dan eens afvragen of wij Hem niet alleen in de kerk met woorden, maar ook in he dagelijksche leven met onze daden belijden en trouw zijn. Christus vraagt van ons niet slechts woorden, maar daden van een echt katho liek en godsdienstig leven. Weet ge waar ge hier zijt? vroeg spr. Hier in dit huis wonen „De Vrouwen van Nazareth" en aan de overzijde van den weg, in „Overvoorde" de „Kruisvaarders van St. Jan". Beide zijn leeken-apostelen, wier stichting voor enkele weken door Z. D. H. mgr. Callier, bisschop van Haarlem, definitief zijn goedgekeurd. Gij zijt uitge- uoodigd hier te komen om uw sympathie met deze stichtingen van leeken-aposto- laat te betuigen. Maar niet alleen moet gij sympathie betuigen, doch dit werk ook steunen door uw gebed en door uw da den. Wie daartoe roeping gevoelt, kan zich bij deze leeken-apostelen aansluiten, doch ieder kan en moet ook in zijn omgeving leeken-apostolaat verrichten, dat zijn de daden van een echt Katholiek leven, welke Christus van ons vraagt, opdat Zijn H. Wil vervuld worde, dat het worde één Herder en één schaapstal. Na het zingen van eenige geestelijke lie deren en het „Tantum ergo", werd tot be sluit van de processie aan de neerknielen de menigte de zegen met het Allerheilig ste gegeven. Wij twijfelen er niet aan, of het volgend jaar zullen nog meerderen aan de heerlijke plechtigheid, welke een H. Sacramentspro cessie in de open lucht is, deelnemen. „Msbd." Gisteren is ook op het Bagijnhof te Amsterdam de jaarlijksche Sacraments processie gehouden. SPORT POSTDUIVEN. „De Zwaluw" (Hillegom). Zondag houdt deze Vereeniging een wedvlucht vanaf Neurenberg (Duitsch- land), afstand 558 K.M. Deze vlucht is te vens de Kampioens vlucht en het zal er geducht spannen, daar er geen puntje ver speeld mag worden. In verband met deze vlucht schrijft men ons: A.s. Zondag wordt aan 32 Hülegom- sche postduiven te Neurenberg de vrijheid gegeven. Weinigen weten, welko zware hindernissen deze vogels op hun verren tooht moeten overwinnen. Immers, Neu renberg is gelegen in Beieren, op de Frankische Hoogvlakte. Do afstand naar Hillegom terug bedraagt 556 K.M., hetgeen de vogels met goed weer in 8 9 uur kun nen afleggen. Op den tocht naar huis moe ten zij over het uitgestrekte Steigerwoud, het Vogels gebergte en het Hessisch Berg land, om vervolgens over het lager gelegen Rijnland in Holland te komen. Hebben zij de Hollandsche grens bereikt, dan is thuiskomen nog maar een kwestie van 2 k 3 uur, waar natuurlijk een hartelijke thuis komst wacht. Wat en welke is de drijf veer, die deze kleino wereldreizigers het hok doet vinden? Niemand kan het zeg gen, steeds wordt er naar geraden. Maar een feit is, dat de taaie wil en het uithou dingsvermogen een groote rol spelen. Nog is Zondag een Bondswedstrijd uit geschreven door „de Gevleugelde Vrien den" te Tiel, waarvan ook de leden van „de Zwaluw" zullen profitecrcn. Het gehouden nationaal concours vanaf Wursburg (D.), afst. 467 K.M. is voor „de Zwaluw" gunstig afgeloopen. Do heer Boonstra te Wormeirveer (oud-Hillegom- mer en voorzitter van den Bond) behaalde den laten prijs; P. v. d. Reep 2e en 10e, J. Reeuwijk 8e en 27e, S. Warmerdam 21e, M. Koek 24e en W. Beijersbergen 26e. LUCHTVAART Luchtdiensi BataviaSoerabaja. Subsidie van de Indische regeering. Naar „Aneta" verneemt, heeft de Indi sche regeering principieel ingestemd met het verleenen van subsidie aan de K.L.M. in verband met de exploitatie van een luchtverbinding tot vervoer van post en passagiers tusschen Batavia en Soera^ baja. Later zal deze verbinding eventueel worden uitgebreid naar de buitengewes ten. Chamberlin en Levinc. Te Hannover en Bremen. Chamberlm en Levine zijn gisteren per vliegtuig te Hannover aangekomen, waar een talrijke menigte hen begroette en burgemeester Meng© en ópper-president Noske hun een hartelijk woord van wel kom toespraken. De geestdriftige menigte droeg de vliegers op haar schouders naar de auto, "waarmee zij zich naar het raad huis begaven voor de officieele ontvangst. Hier zetten zij hun handteekeningen in het Gulden Boek der stad. 's Middags vertrokken de luchtreizi gers weer per vliegtuig van de Lufthansa naar Bremen, waar zij om 6 uur aan kwamen. Hier ontving senator dr. Weyer hen, die zeide, dat nergens ter wereld de moedige daad van het bedwingen van den Oceaan per vliegtuig meer gewaardeerd wordt dan te Bremen, dat zoo vaak de voorstad van New York wordt genoemd. Het stoomschip Berlin, waarmee de vrouwen van de vliegers de reis naar Duitschland gemaakt hebben, werd gis teravond te Bremen verwacht. De passa giers zouden echter pas vanochtend van boord gaan. Weer een vliegtuig verongelukt. Een Sopwith vlootvliegtuig is gisteren door een nog onopgehelderd ongeval weer met de beide inzittenden, een officier en een mecanicien bij Stenforth verongelukt. Het toestel sloeg een gat van 1 y3 meter in een veld waar het neerkwam. Nader meldt men uit Londen: Er zijn gisteren weer twee ernstige ongelukken gebeurd met Engelsche militaire vliegtui gen. Twee vliegers van de militaire vlieg- school te Stamford in Lincolnshire zijn bij een val omgekomen. Er zijn dit jaar in En geland reeds 27 militaire vliegers door een ongeluk om het leven gekomen. Een zware bommenwerper met 4 militaire vliegers moest in den nacht een noodlanding doen en kwam daarbij niet al te goed neer. Geen der vliegers is intusschen ernstig ge kwetst. maat in bloei te brengen zijn. Deze cactus is een eivormige plant, glanzig groen, tien of twaalfkantig van model, met fijne geel achtige en roodbruine stekels op de kanten. De schoone trechtervormige, van boven citroengele bloemen zijn van onderen rood achtig van kleur. De bloemen ontstaan boven op den sten gel uit knoppen die zich daar ontwikkelen: zij duren eenige dagen, zijn 's morgens en 's middags geopend en sluiten zich na den middag. De Slangencactus Cereus flagelli- f armis, is in Zuid-Amerika inheemsch. Deze sierlijke plant wordt bij ons van alle cactussoorten het meest als kamerplant ge kweekt. Haar takken zijn hangend of kruipend, dun, en soms lang, met tien of twaalf rijen van wratten bezet, die korte geelbruine stekels dragen. Deze cactus bloeit bijna den geheelen zomer door, en heeft schoone blauw-roseroode of helder purpere bloemen, die wel 7 tot 8 centime ter lang en 5 centimeter breed zijn. De groot-bloemige toortscactus, ook nachtkoningin geheeten Gercus gran- d i f 1 o r u s, is een van de schoone soor ten, die men op de Antillen of Caraibische Eilanden heeft gevonden. Hier en daar wordt deze cactus wel bij een liefhebber aangetroffen, doch in de meeste gevallen is hij in handen van beroepstuinders. De stengels en takken zijn dofgroen, vijf tot zevenkantig, lang, en dragen vele luchtwor tels, waarmede zij zich aan andere voor werpen hechten. Op de kanten vindt men stervormig© stekelbosjes en bruine haren Zijn zeer schoone, groote, 20 tot 30 centi meter lange en even breede, naar vanielje ruikende bloemen openen zich bij zonson dergang en duren slechts tot de volgende zonsopgang. De bloemen bestaan uit een menigte als stralen uitgespreide, goudgele, gladde tot lichtebladeren, en sneeuwwitte breedere kroonbladeren. De Toortscactus van Peru G e r e u s p e- r u e n s i s, heeft bloemen die 16 centime ter lang zijn, wit van binnen, groenachtig aan het opgerolde gedeelte der bloembla deren en rozerood van buiten Vele andere soorten en variëteiten zijn er nog die wij allen hier niet kunnen be spreken, doch dikwijls bij een goede kwee- ker te bewonderen zijn Voor verschillende soorten is meestal een verschillende temperatuur en vochtig heidsgraad noodig Over 't algemeen be hoeven de cactussen weinig water, eenmaal per week een begieting met lauw water is dikwijls al voldoende. We zorgen er even wel steeds voor de plant bij het begieten nooit te raken. Ook het gronunKngsel ver- eischt een bepaalde samenstelling. Zaak is over de behandeling, grondmcngsel, standplaats, temperatuur, winter en zomer I behandeling steeds een vakmau te raad plegen. M. OOrï HUIS Ë.N HOF. DE CACTUS. De eigenaardig, gedrochtelijk gevormde, wanstallige planten, die wij hier en daar bij verschillende plantenliefhebbers kan aantreffen en er vaak mee voor hun ramen pronken, zijn een soort planten die in de warme deelen van Amerika inheemsch zijn. Daar groeien zij vooral op dorre, water- loozen bodem, in onvruchtbare zandstre ken, op steenen en rotsen, en niet zelden bedekken zij zulke van alle planten ont- ldoote streken, en geven het landschap door hun zonderlinge vormen een dof groene of geelgroene kleur en hier bijzon der, doch nu juist niet zoo'n bevallig uit zicht. De meeste Cactussen ziju struiken of kruiden met wanstaltig verdikte, sappi ge, zuil, kogel- of bladvormige, veelal ver takte stengels. Bladeren ontbreken meestal volkomen, en worden slechts vertegen woordigd door wratten die met doornen of stekels bedekt zijn. Do meeste vertoonen prachtige bloemen die op de plaats van een tak uit den stengel te voorschijn ko men. De vrucht is een vleezige, gladde of stekelige bes. Deze planten, die bij ons om haar zon derlinge vormen en -buitengewoon schoone bloemen veelvuldig in de kamer of in kas sen gekweekt worden, zijn zeer nuttig In de streken waar zij thuis hooren. Zij bezit ten namelijk in haar weefsels een waterig sap in grooten overvloed, 't welk geschikt is om den dorst van menschen en dieren ie lesschen, zoodat zij weieens de planten- bronnen der-woestijn genoemd worden. Volgens kenners vormen alle leden dor cactus-familie slechts één geslacht, doch latere plantkundigen hebben de cactussen in onderscheidene geslachten verdeeld, die aanmerkelijk in uiterlijke kenmerken van elka'nder verschillen. Ter nadere kennismaking zullen we een paar soorten bespreken. De soort die men Mam ill aria noemt, de z.g.n. Nerpel- cactus is een plant die vooral in Mexico wordt aangetroffen. De stengel is kogel of cilindervormig met korte, witte en aan de punt zwarte stekels op do randen. De bloemen zijn vaal wit van kleur. Behalve deze soort kweekt men in onze kamers en Luizen nog verscheidene andere variëtei ten van dezelfde soort. De gewone mcloencaclus, Melocac- tus communis, is uit Wcst-Indië af komstig. Zij wordt vrij groot en is kogel- of eivormig van gedaante, en donkergroen van kleur. De stengel is twaalfkantig met negen vrij dichlkijeenstaande grijs-zilver kleurige wratten op eiken kant, die geel achtige of lichtbruine, ongeveer twee centi meter lange stekels dragen. De kleine twaalfbladerige bloemen zijn rozerood van kleur. De kleine, gladde roode hessen zijn eetbaar, en worden in West-Indië tot een stroop gemaakt, die men aan luberculooze en andere borstzieken toedient. De egeleactus Echinoncactus O 11 o n i s, is weer uit Mexico afkomstig, en is een van de soorten die in ons kli DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. Hei Priesterfeest van den Weleerw. Heer G. J. M. van der Wielen. Ter aanvulling van het beknopt ver slag, dat wij over de Eerste Plechtige H. Mis van den weleerw. heer v. d. "Wielen ontvingen, laten we nu een meer uitge breid overzicht van de feestelijkheid vol- gen: Na twaalf jaren had de parochie van Bodegraven weer eens de groote eer en heit geluk een barer zonen als priester te begroeten Hoezeer dit wend gewaardeerd blijkt wel uit de schittende outvangst die den neomist, den weleerw. heer G. J. M. van der Wielen ten deel viel bij zijn aan komst in zijne geboorteplaats op Zater dagavond j.l. den dag van zijne H. Pries terwijding. Toen de jonge priester om 18.14 ariveerde werd hij aan het station opgewacht door den zeereerw. heer F. A. Keet, pastoor der parochie, den weleerw. heer G. Boos, kapelaan alhier, den wel eerw. heer A. Kramer uit Amsterdam, oud-kapelaan van Bodegraven en door het parochiaal kerk- en armbestuur. Allen namen plaats in de gereedstaande auto's en door de dichte haag van belangstel lenden reed men langs Burgemeester le Goultrestnaat, Wilhelminastraat, Brug straat naar het huis van zijn ouders op de Rijnkade, waar een groote eerepoort en een schoone versiering was aange bracht. Voorarop de Rijnkade was de be langstelling enorm groot. In het ouder lijke huis aangekomen, hield de pastoor een sclioone toespraak waarin zijneerw. om. wees op de groote eer die op dezen dag aan zijn parochie was ten deel geval len. Toen trad een klein bruidje naar voren en bood den jongen priester onder een toepass eijk versje een bloemenmand aan. Diep geroerd dankte de neomist in hartelijke woorden alle aanwezigen voor de hulde en heerlijke wenschen. Zondagmorgen om* half elf droeg de pas-gewijde priester zijn eens to Plechtige H. Mis in de parochie-kerk van den H. Willebrordus op. Wie zal den diepen in druk beschrijven dien deze grootache plechtigheid op allo aanwezigen maakte? Hot was een hartverheffend schouw spel toen de assistenten n.. pastoor F. A. Keet als presbyter assistens, kapelaan A. do Wildt uit Den Haag, oud-kapelaan van Bodegraven als diaken en kapelaan A. Kramer als sub-diaken, met zes misdie naars en zes bruidjes den neomist gingen afhalen vanuit de kerk-kamer, achter in do kerk en deze met de priesterlijke gewa den bekleed, achter do stoet voortschreed tusschen de zwarte menschen-massa, die in de kerk had plaats genomen. Het zangkoor voerde de „Missa Lauda Sion'* uit van Cuypers. Na het evangelie besteeg de weleerw. heer A. de Wildt den kansel om een feestrede uit te spreken. Zijneerw. had tot tekst gekozen: „Door de genade Gods hen ik, wat ik hen en Zijne genade is in mij niet ijdel geweest.'"' Met groote vurigheid schilderde de predikant de ont zaggelijke verhevenheid van het H. Pries terschap. Door de gloedvolle woorden, die uit zijn hart gegrepen waren, trof hij al len. De parochianen wisten immers dal het kapelaan de Wildt was, die, elf jaren INGEZONDEN IV1E0E0EELING ZEER BEDUIDENDE Vrij Entrée. Vrij Entrée. geleden, den feesteling van dezen dag het Seminarie binnenleidde om zijn studie to beginnen. Spreker wees er op, hoe dier baar deze paats, waar de neomist het Offer ging opdragen, voor hom moest wezen. Immers hier had hij door het H. Doopsel ontvangen het kindschap Gods; hier was hij door het H. Vormsel gewor den strijder van Jezus Christus; hier had hij zoovele malen Jezus in zijn kinderziel mogen binnenleiden; hier ook had hij ovor het eerst Jezus' roepstem gehoord om te gaan arbeiden op het witte oogst- veld van zielen. Spreker spoorde den jongen priester aan zich steeds te blijven toeleggen op zelfheiliging en steeds groo- tere ziele-ijver, opdat hij aan het einde van zijn leven met den H. Paul us kunnen zeggen: „Zijn genade is in mij niet ijdel geweest." Welk een zielsgenietmg moet hel voor do ouders van den pas-gewijden priester niet geweest zijn toen de zoon, dien God hun geschonken had, stond op de heilige plaats en zich omkeerde om met zijn ze genende priesterhanden de absolutie over hen uit te spreken en met heilige eerb.ed voor het eerst de H. Communie uitreikte en zoo aan zijn ouders het schoonste te rugschonk wat hij kon teruggeven: H. Lichaam en Bloed van Jesus Ghruslus. Wolk een weelde voor het vader- en moe derhart in die ontroerende oogenhlikken! Na de H. Mis zong het zangkoor do vier-sternmige feestcantate van Mgr. J. A. S. van Schalk. Daarna werd de cele brant met dezelfde plechtige stoel naar de kerk-kamer teruggebracht. Om twee uur had in he patronaat bouw de receptie plaats. Het feestcomité, kerk- en armbestuur en andere belaug- stollen-den waren aanwezig. De heer J. Hoeks trad naar voren en bood namens de parochie" onder een zeer mooie spraak een enveloppe met inhoud De neomist dankte hartelijk alle parochia nen van Bodegraven voor hetgeen hem overhandigd was. Daarna werden schoo ne wenschen in versvorm door kinderen opgezegd. Namens de leden vai R. K. Volkshond werd door drie meisjes onder een allerkeurigst voorgedragen versje een groot kruisbeeld aangeboden. Op verzoek van den nieuwgewijde dankte de pastogr voor het prachtige cadeau. De neomist was te zeer getroffen door de hulde hem als priester gebracht, om zelf te kunnen spreken. Door de parochianen werd gretig gebruik gemaakt van de ge legenheid om den feesteling le felicitee- ren. Om vier uur werd het feest besloten met een plechtig Lof waaronder Deum". Kap. Kramer assisteerde als dia ken; kap. de Wildt als sub-diaken. Xa het Lof zong het koor no geen drie-stem mige feescantate. Werkelijk, Katholiek Bodegraven mag met heilige trots neerzien op dezen feest dag; op waardige wijze heeft men den nieuwen priester van Gods Kerk geëerd en gehuldigd. Bodegraven heeft gezorgd dat het priesterfeest van den weleerw. heer van der Wielen voor hem werd een onvergetelijken dag in de toekomst. ALLERLEI VOOR DE KEUKEN. Gesloofde sla. Pl.m. 12 kroppen sla, 2 d.L. of melk, 20 gr. of 2 afgestreken lepels bloem, 20 gr. of - afgestr. lepel boter. Maak de sla schoon, zooals in li eerste recept is beschreven. Zet ze op met het aanhangende water en kook ze hier in gaar in pl.m. 1 uur. Laat ze uitlekken op 'n vergiet; maas in dien tijd een melksausje. Smelt hier voor de boter, voeg de bloem toe, roer de kluitjes er uit en tenslotte onder steeds roeren langzaam de melk er bij gieten, laat het sausje even doorkoken. Stoo» hierin de sla pl.m. 15 min. Roer er af en toe in, om aanbranden to voorkomen. De sla kan ook alleen ®e| boter en melk gestoofd worden. Om ue vocht te binden kan men er een beschuit door kruimelen. Aardappelcroqueiten. Hiervoor kunnen overgebleven aardap pelen zeer geschikt dienst doen. Deze W den door een grove zeef fijngewTfifg l Men vermengt de aardappelen met ec scheutje melk, een stukje boter, een P« eieren, wat gefruite fijngehakte uien, gehakte peterselie. Zout voegt m®1" naar smaak. Dit werkt men tot een ste i deeg, waarvan dan brokken iiitgesto worden, en als croquetten gebakken.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4