INGEZONDEN MEDEDEEL! I.E.M.C.O. allen hard voor de overwinning zullen werken en het das niet aan spanning zal ontbreken. Te 2.30 uur wordt nog een Competitie wedstrijd gespeeld en wel A. V. V. 2 Blauw Zwart 2; het is zoo ongeveer de 8ste maal, dat deze wedstrijd wordt vastgesteld, daar telkens om een of andere reden dezen wedstrijd geen doorgang vond. Daarom vertrouwen wij, dat deze eindelijk eens doorgang vinden zal en het een mooie en faire wedstrijd wordt, welke door de sterk ste en beste zal gewonnen worden. 2en Pinksterdag werden voor de Serie nog een 2-lai wedstrijden gespeeld; de straffe wind maakte echter toen goed spel onmogelijk; ofschoon in beide wedstrijden aardig gespeeld werd en beide het aankij ken ten volle waard waren. Voor de 3e Afdeeling speelde A. V. V. 2 tegen V A G. 2 voor de 2e Ronde, de uit slag werd 2—2 en na 2 maal 7^ minuut verlengen 33; bij loting was A. V. V. 2 de gelukkige. Voor de Je Afdeeling ontmoetten Wilhel mus 1 en S. D C. 1 elkaar, na een span- nenden strijd wist S. D. C. 1 mot 21 de ©verwinning te behalen en zich daardoor in de volgende ronde te plaatsen. Vergadering R. K. S. V. „Leiden". Dinsdag 14 Juni heeft „Leiden" haar 'Jaarvergadering in „Den Buroht", *e avonds te 8 uur. Het is zeker een vergadering van het grootste gewicht voor onze voetbalclub; ik hoop daarom, dat alle leden en ook vele donateurs aanwezig zullen zijn. Ik heb belangrijke mededeelin- gen te doen; de moeilijke dagen van de club zullen dra beëindigd worden. Kapelaan GROOT, G.-Adviseur. CRICKET. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Ie klasse: Ajax—Haarlem, H.O.C.I V.R.A., H.D.V.S.—H.C.C. II, Rood en WitA.O.C., V.V.V.V.O.O., Hilversum Quick. 3e klasse Zuid: L.C.C.Ajax II, H. D.V.S. Ill— Phoenix II. Overzicht. Na onze optimistische verwachtingen voor den wedstrijd tegen H.D.V.8., die de 'Ajaxcieden beschaamd hebben, valt het ons moeilijk om voor morgen tegen Haar lem een overwinning te voorspellen. En toch zullen onze stadgenooten moeten winnen als wij de volgorde op de ranglijst in aanmerking nemen. Haarlem toch bleek tot nu toe wel heel zwak en hoewel de prestaties der Leidenaars ook beneden de algemeen gekoesterde verwachtingen bleven, komt het ons voor, dat Ajax veel sterker is dan Haarlem. Maar cricket- blijft cricket en het zou ons allerminst ver wonderen als Ajax van nummer laatst een gevoelig lesje kreeg. Voor de 3e klasse Zuid spelen morgen L.C.C. en Ajax II tegen elkaar. Ajex is goed begonnen terwijl het de Leidsche heel wat minder goed lukt dan verleden jaar. ^vij zijn dan ook geneigd om een overwinning van de rood-zwarten te voor spellen. LAWNTENNIS. Invitatiewedstrijden van de Leidsche L. T. C. De uitslagen van do gisteren voortgezet te invitatiewedstrijden van de Leidsche Lawntennisclub luiden: Heeren-enkelspel: Mr. Rinkel sl. E. van Haeften 60, 61, P. K. Pel sl. W. M. Zaaijer 63 61; Karsten sl. J. Wam- cteker 62 60; E. Croes sl. P. K. Pel 9—7 6—2. Heeren-dubbelspel: A. Beek en W. Beun el Zaaijer en Hollander 36, 64 62; B. Pel en J. Schölvinck sl. J. Klusman en T Mees 64 68 63 (le ronde); P. K. Pel en J. H. C. Schell sl. H. Grüneberg en B J. H. Beunders 60, 62. Dames-enkelspel: Mevr. v. Weiier sl. Mej. Giel 36 62 62; Mej. v. Dithuij- len sl. Mevr. Pel 16 6—4 75. Dames-dubbelspel: Mej. Giel en Mevr. Pel sl. Mevr. v. d. Hoek en Mej. v. d. Schalk 6—0 6—0. Gemengd dubbel: 2e ronde: Mr. Rinkel en Mej. Dithuijzen sl. E. Karsten en Mej. N.N. 2—6 6-4 6—2. WIELRENNEN. Om de Miss Blanche prijzen. Landenwedstrijd Duitschlan dN ederland. De heer G. Pokkinga schrijft ons: De derde wedstrijd om de Miss Blanche prijzen kon op een der Pinksterdagen niet •worden gehouden, omdat de beste amateurs leeds vroeg in het seizoen uitnoodigingen Tan diverse banen hadden aangenomen. Op 12 dezer worden de nationale kam pioenschappen voor de amateurs over den korten en langen afstand verreden, zoodat ook op dien datum de laatste wedstrijd om de Miss Blancho prijzen niet kan worden gehouden. De landenwedstrijd NederlandDuitsch- land heeft op 26 dezer te Keulen plaats. Omdat het niet gewenscht wordt geacht om 1 week daarvoor nog een volledig program ma van de selectiewedstrijden te houden, komt ook 19 Juni a.s. niet voor het houden van den derden vóórwedstrijd in aanmer king. De commissie uit het N. "W. B. bestuur, jvelke is belast met de samenstelling van onze amateursploeg voor den landenwed strijd heeft besloten reeds thans definitief 'de volgende 8 renners aan te wijzen: A. Mazairac, B. Leene, C. Piets, P. M. v. d. Horst. J. v. d. Reyt, D. van Dijk, Jan Maas en M. v. d. Wulp. De aanwijzing van de beide anderen en Jen reserve zal op 12 Juni a.s. onmiddellijk na afloop van den nationale kampioen- Behappen plaats hebben. De derde wedstrijd om de Miss Blanche prijzen, wordt op een nader vast te stellen 'dag op óén onzer banen gereden. Het pro gram van dezen wedstrijd zal ook overeen komstig dat van de Olympisch# Spelen Hijn. ROEIEN. De Hollandia-wedstrijden. Een uitstekend geslaagde eerste dag. Als de Zeil- en Roeivereeniging „Hollan- dia" haar jaarlijksche wedstrijden uit schrijft, wordt het gedurende een paar da gen een gezellige drukte rond 's Mole- nuarsbrug, die te grooter wordt naarmate het weer zijn medewerking verleent. Hier over hadden we op den eersten morgen van het tweedaagsch roeifestijn niet te klagen. Wel dreigde de lucht of en toe, toen in de verte onweerswolken opdoem den, maar de wind verdreef ze weer en de morgen verliep onder buitengewoon mooi weer, zooals we in de laatste weken niet gehad hebben. Ook het verdere gedeelte van den dag was het weer den roeiers en hun belangstellenden gunstig, 't Was alleen maar jammer, dat het programma zóó overladen was, dat het einde kort voor donker aanbrak. 't Was ruim 11 uur, toen bet programma begonnen werd met het nummer: Jonge Vier B le heat. Aan boei 1 verscheen De Maas, 2. Laga, 3. Hunze. Deze race werd voornamelijk een,strijd tusschen Laga en Hunze. De Maas kreeg absoluut geen kans cn was no 500 M. al reeds uit den strijd. Een spurt van de Hunze op de helft der baan om Laga te naderen blijft zonder resultaat. Wel loo- pen de Groningers tegen het einde nog iets in op de Delftenaren, als deze slordi ger gaan roeien, doch zij slagen er niet in Laga te slaan. De uitslag werd: 1. Laga in 7 min. 11 2/5 sec.; 2. Hunze in 7 min. 15 3/5 sec. (snelste tweede), 3. De Maas (ver achter). 2e heat: boei- 1. Amstel, 2. Triton, 3. Aegir. Deze race kenmerkte ziel door vrij slecht sturen, waaraan alle stuurlieden zich nogal bezondigden. Dit werd een in teressante strijd, omdat nu eens niet zoo- als zoo dikwijls gebeurt de leid-nde ploeg de overwinning behaalde. Kort voor het einde toch begonnen de Groningers een geweldigen eindspurt, die den Utrechte naren te-machtig bleek. De uitslag luidt: 1. Aogir in 7 min. 1G 4/5 sec.; 2. Triton in 7 min. 17 3/5 sec., 3. Amstel. Jonge Acht A. le heat. Voor deze race werd een half uur te laat gestart, doordat er een lange sleep in de baan was. Aan de start verschenen: 1. Triton, 2. Njord, 3. Amstel. Er ontspon zich dadelijk een felle strijd tusschen Triton en Njord. De Utrechtenaren roeiden echter veel be ter, rustiger en gelijkmatiger. Zij geven Njord dan ook geen kans en de uitslag werd: 1. Triton in G min. 32 4/5 sec., 2. Njord in 6 min 38 4/5 sec. (snelste tweede) 3. Amstel. 2e beat: boei 1. Willem III, 2. Nereus. Nereus had spoedig de leiding, doch ving een snoek, waardoor Willem III gelegen heid kreeg om in te loopen. Dit lukt ech ter niet, want Nereus herstelt zich spoe dig en behoudt de leiding tot het einde. Uitslag: 1 Nereus in 6 min. 35 3/5 sec., 2. Willem III in 6 min. 40 4/5 sec. Jonge skiff B. le heat: Boei 1. La ga (J. H. Westermann), 2. Spaarne (Th. Tromp). Een buitengewoon spannende en fraaie race, die door het Spaarne gewon nen werd in 7 min. 36 3/5 sec. 2.. Laga. 2e beat: 1. Njord (O. van der Meer), 2. De Hoop (J. O. Severiens). Een minder interessante race, daar De Hoop-sculler v. d. Meer in diens baan aanvoer en uit den strijd was, terwijl v. d. Meer rustig verder kon roeien. De tijd werd niet opgenomen. Hierna werd gepauzeerd tot 2 uur. Toen werd bet programma voortgezet met het nummer Overnaadsche Twee Beginne lingen. le heat: boei 1. Njord, 2. De Hoop, 3. Delftsche Sport. Na 400 M. lagen de ploegen gelijk. Wijl de startlijn echter scheef ligt hadden Njord en De Hoop dus De Delftsche Sport reeds ingehaald. Deze ploeg zakt dan meer en meer af, terwijl Njord spoedig op de Hoop uitloopt en haar voorsprong geleidelijk vergroot. Uit slag: 1. Njord in 8 min. 51 sec, 2. De Hoop in 9 min. 3/5 sec. (snelste tweede); 3. Delftsche Sport. 2e heat: boei 1. Triton, 2. Poseidon. De Tritonploeg wist eerst op de helft der baan de leiding te nemen, waarna de stuurman zijn boot voor die van Poseidon stuurde. Uitslag: 1. Triton in 8 min. 52 3/5 sec., 2. Poseidon in 9 min. 5 sec. Jonge VierA. le beat: Boei 1. Deut- scher Ruder-Verein (Amsterdam), 2. Aegir, 3. Die Leythe. Die Leythe 8tart het beet, maar zakt al spoedig af, terwijl de Duitschers lang zaam maar zeker uitloopen. Op 3/4 van de baan is Aegir 3 lengten achter, doch in de eindspurt loopen do Groningers nog iets in. Die Leythe bood geen strijd. Uitslag: 1. Deutsche Ruder-Verein. in 7 min. 45 3/5 sec., 2. Aegir in 7 min. 513/5 sec. (snelste tweede), 3. Die Leythe. 2e heat: Boei 1. Triton, 2. de Hoop. De Hoop roeit slordig en het sturen laat te wenschen over. Op de eerste helft" der baan weet zij echter bij te blijven, doch daarna zakt de ploeg meer en meer af. Uitslag 1. Triton in 7 min. 44 4/5 sec., 2. de Hoop in 8 min. 2 sec. Oude skiff, le lieat tusschen Spaarne en Laga. Do Spaarne-scuLler start iets sneller dan de Laga-man, doch neemt een boei aan de verkeerde zijde en wordt ge diskwalificeerd. Laga wint dan in 8 min. 21 sec. Hierna volgde een row over van Amstel. Tijd 8 min. 68 2/5 sec. Jonge skiff A. "Begonnen werd met een row over van Do Hoop. Tijd 9 min. 6 sec. le heat: De strijd gaat hier tusschen die Leythe (A. M. Jacobi) en Poseidon (J. C. Severiens). Door slecht 6turen van den Poseidon-sculler weet Jacobi verschillen- UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Zondag 12 Juni 1927. Hilversum 1050 M. 10.1512.00 Dienst in de St. Plechel- muskerk te Oldenzaal. Zangkoor van 52 knapen en 30 heeren-aangers, o. 1. v. Toon Borghuis. Organist is de heer H. A. Vas- tert. Predikatie wordt gehouden door den WelEerw. heer P. Paumen. Voor hel „Ky rie" (Introitus). Tob. 12G. Ps. 8:1. Na het „Gloria in Exelsis'' (Graduale) Dan. 3:55, 56. Dan. 3:52. Na het „Gredo" (Of fertorium) Tob 12. Na het „Domine non sum dignus" (Gommunio) Tob. 12:6. Voor de H. Mis wordt gespeeld op het orgel: Improvisatie van Corn. Bonten op 52. a- Andante h-Alla breve. Na den dienst: PosLludium van J. Nuenen. Het gem. zangkoor zingt do „Missa Secunda Pon- tiifcalis", van Don Lorenzo Perosd in cis- mol, met begel. vanorgel. Voor den Ze gen: Tantum Ergo, van Joh Winnhst met orgelbegeL en het „Laudate dominuxu'' 5 st. gem. koor a capelle van Lud. Via- dana. 12.001.30 Lunehmuziek door het Tria non Salontrio. I.30—2.30 Hawaiianmuziek door het Hawaiian Radio Vijftal, bestaande uit Chris de Vos Jr, Hawaiian guitaar. Eug. Scholten, Hawaiian guitaar, Jan de Vos bas guitaar, H. Eernandes, guitaar. Gris See gens, Ukulele. 2.30 Aansluiting van „Artis", te Am sterdam. Concert door het muziekcorps van het regiment Genietroepen te Utrecht, dirigent W. v. d. Blij. 6.45 V. P. R. O. Kerkdienst in het ge bouw van den N. P. B.te Hilversum. 8.00 Persber. en sportuitslagen. 8.10 Concert door het A. N. R. 0. gem. koor en de dames Lotti Muskens-Sleurs, sopraan. E. Thole, alt. Daventry, 1600 M. 3.50 Concert. 5.305.50 Voorlezing uit „The Divize adventure'', van F. Macleod. 8.20 Klokken van St. Martin-in-1he- fields. 8.30 Kerkdienst. 9.15 Liefdadigheidsoproep. 9.20 Weerber., nieuws. 9.35 Werken von Mozart door orkest. II.0011.20 „The silent Fellowship", van Cardiff. ,R a d i o-P a r i s 1750 M. 12.201.05 Gewijde muziek en preek. 1.052.10 Orkestconcert. 5.055.55 De Homonyme Jazz. Dans muziek. Orkest Mario Gazes. Langenberg 469 M. 0.2010.20 Evang. morgenfeest. 12.201.35 Lezing: Shakespeare's Kö- nigsdramen. I.352.50 Concert. Orkest en R. Grote, cello. 4.206.20 Voetbalwedstrijd om het kampioenschap van Duitschlamd. 7.20 Carmen", opera in 4 acten van Bizet. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Königswusterhausen, 1250 M. en B e r 1 ij n, 484 en 566 M. 6.50 Vroegconcert. 9.20Morgenconcert. II.501.10 Onkestconcert. 5.20650 „Was wir hringen", van Goulhe en „Titus" van Mozart. 6.15 Lezing. 8.50 In een lunapark te Berlijn. Daarna tot 12.50 Dansmuziek. Hamburg, 394.7 M. 9.3511.15 Morgenooncert. Koor en solisten. 1.252.20 Orkestooncert. 3.054.35 Orkestconcrt. 5.507.40 Orkestconcert. 8.2011.10 Vroolijk concert. Daarna dansmuziek in café Wall hof. Brussel, 509 M. 5.20—6.20 Dansmuziek. 8.2010.20 Concert. Orkest en Mme. de Brauwer, zang. Programma's voor Maandag 13 Juni 1927 Hilversum 1050 M. 12.Politieberichten. 12.352.00 Lunehmuziek door het Trianon Salon Trio. 3.304.30 Vrouwenuurtje. 5.006.00 Kinderuurtje door Mevr. Antoinette van Dijk. 6.007.45 Vooravondconcert door het A.N.R.O.-orkest, onder leiding van Nico Treep. Marschen en walsen. 7.45 Politieberichten. 8.10 Uitzending ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan van Nijkerk's klok kenspel. 1. Nijkerbsch Fanfarekorps, Dir. J. v. Rossum. 2. Openingswoord door den yocxrzitter van het comité, de heer H. Teijgeler 3. A Gapella-koor „Hallelujah", Dir. O. Rooke. 4. Rede door den Burge meester van Nijkerk, J. G. A. M. van Kluyve. 5. Mandoline-ensemble „Cou Amore", Dir. D. de Jong. 6. Nijkerks Kinderkoor, Dir. Joh. W. Meyll. 7. „Een boerenbruiloft'', karakterschets, H. Smits, door het mandoline-orkest. 8. Propagau- darede van Dr. J. Gasparie, voorz. van de Alg. Klokkenspelver. 9. Nijkerks Vo caal Kwartet, Dir. J. W. Meyll. 10. Viool solo door den heer A. Bryan, begel. van den heer Joh. W. Meyll, piano. 11. A capella koor. 12 Nijkerks Fanfarecorps. Daarna (c.a. 10.45) Carillonhespeling door de beiaardiers F. Timmermans, Joh. W. Meyll en G. Nees. C.a. 10.Persberichten. Daventry 1600 M. 11.20 Daventry-kwrtet en solisten. I.202.20 Orgelconcert. 3.15 Voorlezing. 3.20 Lezing: Every-day things of the past, Norman England. 4.05 Dansmuziek. 5.20 Huishoudpraatje. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Daventry-kwartet. 6.50 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 7.05 Daventry-kwartet. 7.20 Dram. critiek. 7.35 De sonates van Beethoven. Piano muziek. 7.45 Spaanscho causerie. 8.05 Militaire hand en D. Bennett, sopraan. 9.20 Weerbericht, nieuws. 9.40 Mr A. P. Herbert. 9.55 Royal Artillery Band. T. Kinni- burgh, bas 10.30 Mr. A. J. Alan: The suit case. 10.45—11.20 De band. II.2012.20 Dansmuziek. Radio Paris 1750 M. 10.50—11.20 Concert. 12.502.10 Orkestconcert. 5.055.55 Concert. Declamatie, piano- en vioolmuziek. 9.0510.00 „Noces de Jeannette", ope rette. Langenberg 469 M. 1.502.50 Liederen en aria's door so listen (sopraan, bariton, fluit, piano). 5.506.50 Orkestconcert. 8.35 Werken van de Strauss'en door het Werag-orkest. Daarna tot 12.20 Dans muziek. Königswusterhausen 1250 M. 12.208.05 Lezingen en lessen. 8.30 Het Schlesdsche Landes-orkest. 9.20 Orgelconcert in de Georgskork te Hamburg. Hamburg 394.7 M. 12.503.10 Orkestconcert. 4.35 Liedjes bij de luit en declamaties. 5.206.15 Gramofoonmuziek. 6.207.20 Orkestconcert. 7.208.10 Orkestconcert. 8.20 Vroolijk concert. 9.2011.10 Orgelbespeling in de Georgs Brussel 509 M. 5.206.20 Orkestconcert. 8.2010.20 Concert. Orkest en de heer Sprengers, Vlaamse he humorist. Programma van den K. R. 0. Dinsdagavond a.s. 8.10 R. K. Radio-avond, in Nijmegen la. March e Lorraine, Ganne. b. Le Roche Fan tome, Stasz. (Ganisius Harmonie van de K. R. 0.) 2. Korte rede door den heer J. L. v. Hulukom, pastoor der St. An- toniuskerk Nijmegen. 3a. Gloria, uit Missa St. Theresiae ah infante Jesu, Refice. b. Kyrie, Offertorium, Sanctus, Benedictus, uit Missa „In feste Assumptionis" B. M. V. Andriessen. c. Tantum Ergo, Frey. (St. Franciscuszangkoor. Orgel A. Tromp) 4. Variations symphoniques, Bo^Hman (J. Schaepman, cello. A. Martens, piano). 5. Toespraak van den Rector Magnificus der R. K Universiteit, Prof. Dr. W. Mul der S. J. 6a. Tu solus, qui facis mirabilia, Des Pres. b. Paaschlied (Oud Paaschlied uit Twente), Diepenbrock. (Nijm. Gem. Missiekoor). 7a. Duet: De gevangenis- aria uit „Troubadour", Gounod, b. Duet uit de Jahreszeiten: Ihr, schonen aus der Stadt, kommt her, Haydn. (Mevr. Veke- mans-Toppema, sopraan. Gor Wygers, tenor). 8. Vioolsonate A-dur, Franck. (Mevr. Meyer-Ver hoeven, viool. A. Mar tens, piano). 9. Suite Arlesienne, Bizet. i Pastorale. 2. Menuetto. 3. Intermezzo (Canis-ius Harmonie). INTERRESSANTE PROEVEN MET LUIDSPREKERS. Indien men zich zelf een ontvangtoestel gebouwd heeft, b.v. een 4-lamps (Det. 3 L.F. eerstand versterking), maken d schaffingskosten van een goeden lujV ker nog een groot percentage van da taalprijs der complete installatie ui? Zeer veel wordt dan ook gebrujt maakt van den z.g. luidsprekenden gever, feitelijk het onderstuk van' hoornluidspreker. Hierbij wordt een b plaats voor 't zelfvervaardigen van eej pieren hoorn geleverd, terwijl do m0([e] lieid bestaat er een hoornloozen luid ker avn te vervaardigen. Dit laatsS echter niet zoo eenvoudig, wanneer geschiedt zooals de fabrikant aangeef- Waar we nu zoo langzamerhand omi kende reden van het hoorntype bij sprekers afstand gedaan hebben, gaat; verlangen der luisteraars uit. naar i hoornloozen luidspreker. Mijn laatste proeven met luidsprefc brachten mij op een goedkoop en practf! constructie-idee. Gebruik werd gem^ vn een luidsprekende weergever zoq hierboven besproken, en tevens van j normaio telefoonschelp, die echter beid van een verstelbaar magneetstelsel zien moeten zijn. Ik ontdeed den we«n ver van ebonieten kap en trilplaat,, plakte den papieren ring, welke zich t! schen trilplaat en doosrand bevindt, den rand van de doos. Om luchttrillingen op te kunnen wekt (geluiden produceeren) moet er een fa lend lichaam zijn. Normaal wordt membraan (Trilplaatje) in trilling bracht door het wisselende magneet^ van de magneetjes. Hierdoor wordt i lucht in trilling gezet, wat ons gehoo! gaan weder als geluid vertaalt. De hc<] van een luidspreker concentree-t heti luid en geeft het een bepaalde riebti! Doch tegelijkertijd wordt de vervom'j geïntroduceerd die aan ieder wel volde] de bekend is. We maken dus een hoont]-, zen luidspreker, wat volgens zijn idee-q eenvoudig is. Begonnen wordt met dj conus. We nemen een vel stijf teehr pier en trekken er met den passer een kei op met een middellijn man 35 j c.M. Wat buiten den cirkel valt wordt 1 geknipt. Tevens trekken we met een i niaal twee lijnen die elkaar in 't midi punt kruizen en 4 rechte hoeken vora Nu nemen we de trilplaats en legge^ d». na haar vooraf aan beide kanten meld ton of een ander plakmiddel ingesnw te hebben zoodanig op het papier dit middelpunten van trilplaat en napier menvallen. Nu wordt over de onb' zijde van de trilplaat een stukje zoete papier (doorslagpapier b.v.) geplakt» een middellijn die 1 c.M. grooter is 5 van de trilplaat. Als het volkomen dn •is gaan we er een conusvorm aan g;* Waar we de lijnen getrokken heb wordt het papier ingeknipt tot op ca! c.M. van de trilplaat. Er komen dus 0 insnijdingen en door op dit plaatsen 't| pier over elkaar te halen en vas' top: ken ontstaat een conusvorm. Nu late: 't geheel weer goed droog word e- i) na is het instellen van den luidspreker! de beurt. We nemen den luidsprel:or-i gever in de hand en legegn den conj» den hollen kant naar onderen loódi dat het trilplaatje precies cp den randt de luidsprekerdoos rust. Aangesloten het toestel wordt de luidspreker ir met de stelschroef die zich on de <W vindt. Nu gaat de conus er weer af eu wok, luidspreker-weregever rechtstandig 1 den wand bevestigd of op oen stindt gemonteerd. Vervolgens bevestigd den conus weer op zijn plaats en de' spreker is gereed. De conns wordt cl' aan den rand vastgkelemd, doch vrij in de lucht. De magneetjes ko membraan vast en daarmede den conus. Men zal versteld staan over d1 king, die zeker te vergelijken is ui^ conusluidspreker van den drievr prijs. Zooals met alle hoorn' ooze li" kers is 't geluid niet zoo hard als r hoornluidspreker, doch veel moo.- achter een toestel met weerstandver king komen vooral de lagere tonen lr>' recht. Men kan de proef ook met e wone telefoon nemen. Vooraf onder; men steeds of de magnee''rracht vol'r de is om de gedachte conus vast tek den. Mare 70 - LEIDEN - Tel.l Groote Radio-Sorteern» Accu-, Laad- en Reparatie-lnrichti de lengten uit te loopen en hij wint in 8 min. 45 1/5 sec. In de 2e heat komen Njord (O. v. d. Meer) en Nautilus (mr. J. van Nus) tegen lekaar uit. 't Werd een gemakkelijke over winning voor den Leidenaar, want toen hij eenige lengten voor was, nam v. Nus de piketten aan den verkeerden kant, waar door hij gediskwalificeerd werd. Tijd Njord 8 min. 311/5 sec. In de 3e heat tusschen Dordt en het Spaarne. De Haarlemmer Tromp nam spoedig de leiding, om tenslotte onbe dreigd te winnen in 8 min. 13 sec. Hierna werden eenige eindwedstrijden verroeid. In het nummer Jonge Twee A maakte de Dare Devil Club een row over in den tijd van 9 min. 40 sec. Jonge Vier B. Voor dezen eindstrijd hadden zich geklassificeerd de Hunze, Laga en Aegir. 't Werd oen interessante strijd, waaraan aanvankelijk alle drie ploegen, later alleen De Hunze cn Laga deelnamen. De Hunze toonde zich hier in uitstekende conditie en cloeg de Laga- ploeg op fraaie wijze. Uitslag: 1. De Hunze in 7 min. 32 4/5 sec., 2. Laga in 7 min. 37 sec. Voor het nummer Jonge Acht A was zeer veel belangstelling. Voor dezen eind strijd waren als overwinnaars uit de voor- wedstrijden gekomen Triton, Nereus, en Njord. Langen tijd lagen de drie booten naast elkaar, wat een buitengewoon fraaien aanblik opleverde. Njord. zakt echter het eerste af en de strijd gaat tus schen Triton en Nereus. Op 300 M. voor de- finisch is Nereus nog een bootlengte voor op Triton doch de Utrechtenaren weten door een feilen eindspurt nog met een taflengte te winnen in 6 min. 51 2/5 sec., 2. Nereus in G min. 52 2/5 sec., 3. "Njord. Hierna volgde weer een pauze tot 7.40 uur. Alsdan werd het nummer Oude Skiff geroeid. Aan de start verschenen Laga (J. H. Westermann) en Amstel (Gun ther). Deze start sneller en loopt da-delijk flink uit om onbedreigd te winnen in S min. 10 2/5 sec. Voor de 4e heat in dit nummer ging de strijd tusschen Maas (Munster) en Njord (Fruin). Uitslag 1. Maas in 8 mis- -! sec., 2 Njord. Jonge Skiff A 5e heat. Uitsla?- Njord (O. v. d. Meer) in 8 min. 353/5 2. Die Leythe (A. M. Jacobi). 6e heat. Uitslag: 1. Spaarne (Th. in 8 min. 26 1/5 sec., 2. De Hoop Severiens). Overnaadsche Twee B eg"1 lingen. Uitslag: 1. Njord in 8 sec., 2. Triton, 3. De Hoop. Overnaadsche Vier Beg1",; lingen. Uitslag le heat: 1. Triton i- min. 54 3/5 sec., 2. Nereus in 7 3/5 sec., 3. Die Leythe. Uitslag 2e heat: 1. Argo in 8 min-" sec., 2. Poseidon in 8 min. 23 3/5s«& Jonge Vier A. Uitslag 3e h«M Triton in 7 min. 43 4/5 sec., 2. Den- Ruder-Verein, 3. Aegir. Uitslag 4o heat: 1. Willem HI f 46 2/5 sec., 2. de Laak, 3. Argo. Uitslag 5e heat: 1. Njord in ffll' see., 2. Spaarne, 3. Laga. i Te half tien viel het laatste s'ajG zoodat het donker was toen de eers strijddag eindigde.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 12