VEEL BELOVENfl WEINIG CEVENb i INGEZONDEN MEDEDEELING Eens was het daar rust en vrede In de stilte der natuur, Eiken dag do blijde arbeid En de rust in 't avonduur. Landelijke levensvreugde, Werd daar rein en blij gesmaakt; Maar is in één enk'le stondo Met den gTond gelijk gemaakt. Want daar kwam een vrees'lijk onweer, Dreigend uit de dikke lucht, En een windhoos bracht vernieling Met één adem, met één zucht. Want toen lieten daar de krachten Dor natuur zich éven- gaan, Maar die enkele seconde Bracht dood en vernieling aan. En toen stonden daar die menschen Stil en droef als bij een graf. Want met één slag nam die windvlaag, Hun de ziel des levens af. Treurend zien zij de verwoesting In hun woning aangericht, Een ruine,en de tranen Vallen traag van hun gezicht. Al hun vreugde is verdwenen En verwoest dien droeven dag, Nu is al hun blijheid henen. En vernietigd met één slag. Oogen, duister van de tranen, Treuren om wat is geschied, Nu het om zich heen ellende, Dood slechts en vernieling ziet. Nederlanders, volk van helden, Levend op dienzelfden grond, Nu geen woorden meer, maar daden, In dien maat'loos droeven stond. Toont een edel medelijden Met hun naamloos groote smart. Daden nu; geeft van uw schatten Met uw handdruk en.... uw hart! de andere ramp deed. Men heeft bij ons een liefdadig hart, dat zeker nog wel iets zou willen doen, ofschoon het begrijpelij kerwijs moede moet zijn, nu die reeds de derde ramp is, die Nederland in korten tijd trof. Het is wel zeer verdrietig. Het treft mij, Welk een enorme kracht de tornado moet hebben gehad. Die wagon daarginds bij de spoorlijn is eenvoudigweg opgenomen en veertig meter verder weer onderstbo ven neergesmeten. Men kan zoo iets zich bijna niet voorstellen. Hier moet zeker ge holpen worden." Daarop werd een tocht over de terrei nen gemaakt-, deels over steenhoopen^ en halken. De binnenzaal werd kort bezich tigd, evenals de machines, waarvan één van f20.000, waarop de bovenverdieping is neergestort. De eigenaars van de fa briek zijn wanhopig en meenen, het werk niet te kunnen hervatten, zoo groot is de schade. Tegen storm waren zij niet ver zekerd. „En die arme 300 arbeiders", zei een der directeuren, „die langen tijd werk loos zullen zijn". Minister Kan, desgevraagd, deelde mij hieromtrent mede, .dat op het gemeente huis een conferentie had plaats gehad. Het ie mijn bedoeling, zeide de minister, onmiddellijk maatregelen te doen nemen, dat deze fabriek zoo snel mogelijk weer hersteld wordt en in actie wordt gebracht, al ware het alleen met het oog op de werk loosheid en voor deze 300 menschen, die daardoor op straat staan. „De streek", zei de minister, „heeft een groot en slag gekregen en wij moeten al len samenwerken om die zoo spoedig mo gelijk weer op de been te helpen. Maatre gelen in die richting zijn reeds genomen. Ik acht deze ramp, ofschoon meer ver spreid over een lange streek, grooter dan die van Borculo, waar alles zich hoofd zakelijk tot dit plekje bepaalde," In pijlsnelle vaart ging het dan langs den landweg, die door de genie reeds van hoornen vrij gemaakt was, naar Eibergen en Groenlo. In beide plaatsen had dadelijk een conferentie ten raad huize plaats, waaraan de Prins en minister Kan deel namen. De burgemeester van Eibergen ddfelde mede, dat hij nu voldoende hulp had en dat men zich voorloopig wel red den kon, indien nog 30 groote militaire zeilen worden gezonden om de open boer derijen te bedekken. In Qroenlo, waar een deel van de gewonden is onderge bracht, liet de Prins zich naar het St. Vin cent ius gesticht leiden. De Eerwaarde Moeder en de geneesheer Sicberer brach ten hem allereerst bij den 64-jarigen boer Kolenbrander, wiens beide beenen gebro ken zijn. „O, mijnheer," zei de boer tot den Prins „wat was dat verschrikkelijk, zoo onder het puin te liggen. Het moet maar een half uur geweest zijn, maar bet leken wel uren. Ik was in mijn huis met mijn dochter t wat heb ik geledenMet een band- druk troostte de Prins hem en zeide, dat hij wel zeer spoedig de oude zou zijn. An dere patiënten werden bezocht, de mees te met zware hoofdwonden. Een oude man, die inwendig zeer ge kneusd is, is er ellendig aan toe. De dok toren meenden, dat bij het niet halen zal. Ook een man van 82 jaar heeft een been gebroken. Eenige minuten bleef de Prins bij een oud vrouwtje, eveneens met gebro ken beenen, dat tegen hem klaagt: „Mien arm huuske. Het is geheel verloren. Ik heb er lieclmaal onder gelegen." ij waren met ons zessen en een klein kind, en zijn nu allemaal in het zieken huis. Naast haar ligt een klein meisje met koorts op de wangen en groote oogen, waarin angst verstard lijkt, naar het pla fond op te staren. Ook de drie dooden worden bezichtigd, n.l. Nahuys en Pieter, beiden met zware zchedelfracturen, en Pape, die driehonderd meter werd weggeslingerd. Zijn hoofd is gedeeltelijk verbrijzeld en het lichaam Uiteengereten. Met ontbloot hoofd stond de Prins cenigen tijd naar do dooden te 'kien en zeide: het is verschrikkelijk, het p verschrikkelijk. Nadat Z. K. H. de eerwaarde zuster en de doktoren bedankt, had voor do goede zorgen, die zij aan de gewonden gewijd hebben, gaat het weer over heel smalle landwegen naar Lichtenvoorde, dat oija halféén bereikt wordt, Lichtenvoorde beeft zeer geleden, voor al, zooals gemeld, do streek Lievclde. De burgemeester, de heer A. J. van de Laar, die den Prins rondleidde, deelde mede, dat naar zijn schatting 68 boerderijen en huizen daar verwoest zijn, terwijl er waarschijnlijk slechts 2 gewonden zijn. De oorzaak daarvan is, dat de meeste men schen over het vlakke land den orkaan zagen aankomen en in het eerste oogon- blik allen in do kelderkamer of in den kel der vluchtten. In Lie volde worden eenige groote en kleine boerderijen bezocht, o.a. die van boer Aring. Ook deze vertelt, dat hij en zijn familie het leven danken, doordat zij allemaal, toen de lucht begon to gieren en te razen, toen de hoornen bogen en kraakten, toen de pannen van het dak begonnen te fladderen en aan den zwarten hemel een werveling stond van meegevoer de voorwerpen, in den kelder vluchtten. Alleen twee kinderen waren bij de bu ren: doch als een wonder werd dit huis Zij hadden daarover zeer in angst ge zeten maar konden zich niet zoo snel vrij- Op een andere boerderij vertelt de fami lie, dat zij juist van een bruiloftsfeest te rugkeerden en thuis komende hun geheele huis verwoest vonden. Nadat op deze wijze een achttal boerde rijen bezocht was, waarbij de Prins en de minister zich lang met ieder der families onderhielden, werd teruggereden naar Lichtenvoorde, waar ten huize van den burgemeester een verfrissching gebruikt werd. Dan keerde de Prins per auto naar Het Loo terug en begaf minister Kan zich naar Arnhem, om aldaar met den commis saris der Koningin nader den toestand te bespreken en te overwegen wat allereerst gedaan moet worden. NADERE BIJZONDERHEDEN. Te Neede. Zwaar getroffen familie. Bij de ramp te Neede is de familie Zandwijk wel bet allerzwaarst getroffen; thans is ook bet oudste- dochtertje aan de bekomen verwondingen overleden. De moeder werd opgenomen met beide gebro ken beenen; de vader had ernstige hoofd wonden bekomen. De kracht van de wind was zoo hevig, dat de hoornen bij de Berkel werden om geslagen; zelfs werd het water in de hoos opgezogen. De geheele schade Neede-Eibergen wordt op 2 millioen geschat; de schade aan de fabriek van Terweeme zou 200.000 gulden bedragen. Onder Eibergen liggen ongeveer 50 boerderijen in puin. Het dorp Eibergen heeft vrijwel niets geleden. Nog steeds hoort men van talrijke men schen over hun wonderdadige redding. Ook hoorden wij nog van een boerin, die zich haastig met f 800 bankpapier naar buiten begaf onder een regen van dakpannen. Even buiten de deur geko men, struikelde zij over haar kind, en vlogen de bankbiljetten de lucht in. Tot heden werd slechts f. 140 terugge vonden. Verschillende burgers te Eibergen heb ben kennisgeving van inkwartiering ont vangen. Te Groenlo. In het ziekenhuis te Groenlo zijn tien geneesheeren werkzaam geweest; zooals gemeld zijn drie personen overleden. Een van deze slachtoffers, de heer J. B. Pa pen, gewoond hebbende te Schependom, gemeente Groenlo, was gevonden tusschen het struikgewas. Men had reeds een uur naar hem gezocht; hij had bij een groep personen gestaan, op het oogenblik dat de ramp geschiedde. Later vond men hem, zooals gezegd, in bet struikgewas, op een afstand van 300 M. van de plaats, waar hij zich vroeger bad bevonden. Voorts wordt nog in het ziekenhuis alhier een slachtoffer verpleegd, wiens toestand al zeer ernstig is; men vreest voor zijn leven. Men had getracht, de zwaar ge wonden zoo spoedig mogelijk naar het ziekenhuis aldaar over te brengen; dik wijls was het echter zeer moeilijk hier de arme menschen toe te bewegen, zij wilden niet van hun have en goed gescheiden worden. Een lading hooi spoorloos verdwenen. Ook in de gemeente Tuhbergen heeft de cycloon zooals gemeld, flink huisgehou den. Te Harbrink-Hoek in die gemeente is de woning en schuur Yan den café houder Vreelant grootendeels vernield, terwijl de woningen van Borger en Goos- sen zwaar beschadigd zijn. Ook te Gees teren, een buurtschap onder de gemeente Tuhbergen is groote schade aangericht. Verschillende woningen zijn geheel of ge deeltelijk verwoest. Een landbouwer had juist voor dat de cycloon aanving een la ding van 400 pond hooi ontvangen, die evenals 's mans hond spoorloos verdwe- Woonwagen over een huis geworpen. De correspondent van de „Tel.** te Dinxperlo schrijft: Onmiddellijk nadat de storm deze stre ken geteisterd had, begaven wij ons op het pad. In Lichtenvoorde, op den driesprong, zagen we de eerste gevolgen. Boomen wa ren uit den grond gerukt, telegraafpalen afgeknapt, vele huizen totaal van hun dak beroofd. Boomen lagen door de wo ningen heen. Een ware ruïne vormde een 20-tal huizen', waarvan enkele totaal ver woest waren. Wij zagen een woonwagen van den aannemer J., die voor oen huis had gestaan, over de woning heen gewor pen en totaal versplinterd. Een slager, dio met een wagen varkens reed, werd met apard en kar opgenomen en wegge slingerd. Hij brak een heen, terwijl het paard door de ruiten van een huis viel. Do bewoners van Lichtenvoorde waren kalm. Indrukken van een ooggetuige. In Rekken werd Woensdag een verga dering gehouden van directeuren van rijks- en particuliere opvoedingsgestich ten. Deze vergadering werd o.a. bijge woond door den heer Pennings, directeur van de Johannastichting te Arnhem, van wien het „Hbl." het volgende vernam. De terugtocht van de deelnemers aan de vergadering zou per autobus gaan naar Ruurlo, waar men den trein dacht te ne men. Tegen vier uur heeft het gezelschap tusschen Eibergen en Borculo de cycloon waargenomen. Men zag plotseling een donkere lucht en in de verte een kolos sale wolk, hetgeen aan wolkbreuk deed denken. Plotseling merkte een van de leden van het gezelschap op, dat de wolk van de aarde omhoogsteeg en zich daar na vertoonde als een groote kolom van zwarte wolken, die draaiende de richting van de autobus naderde. Een der passa giers gelastte den chauffeur te stoppen. De wagen werd stop gezet en enkele oogenblikken later op nog geen 50 Meter afstand joeg de cycloon langs de auto heen, waarbij werd opgemerkt, dat dak pannen, hooi en andere voorwerpen hoog in de lucht geslingerd door den wind werden meegevoerd. Een oogenblik later was de cycloon voorbij en zag men het dak van een nabijzijnde boerderij vernield, de schuur ingestort. Bij nader onderzoek bemerkte men, dat de varkens onder het puin bedolven lagen. Toen do tocht werd voortgezet, bespeurde men overal zwaar beschadigde woningen en boerenhofsteden In de buurt van Borculo moest worden stilgehouden, omdat de weg door omge waaide boomen versperd was. In Borculo wist men nog niets van de cycloon. Hoe een trein gespaard bleef. Men meldt aan de „N. R. Grt.": Het blijkt dat de reizigers van den trein nr. 1714, welke Woensdag om 4 u. 10 uit Hengelo in de richting Qpor ver trok, als door een wonder aan een ern stig ongeluk zijn ontkomen. Bij het ge hucht Wiene, dat zooals uit de berichten reeds bleek, ernstig van den cycloon heeft geleden, passeerde de trein slechts enkele minuten nadat deze hier zijn werk bad verricht. Was de trein ook maar enkele oogenblikken eerder geweest, dan zou deze ongetwijfeld door den cycloon zijn meegesleurd, en de ramp zou waarschijn lijk niet te overzien zijn geweest. Nu be merkte men even voorbij het baanwach tershuisje nr. 28, dat de geheele lijn ver sperd was door telegraafpalen en -dra- den. Door den schrik bevangen, had de haan wachtersvrouw niet tijdig een sein gegeven, zoodat de trein was doorgereden. Door de oplettendheid van den machinist kon echter nog tijdig gestopt worden. Het treinpersoneel en de passagiers heb ben toen tezamen zooveel mogelijk den weg vrijgemaakt, waardoor de trein met pl.m. een uur vertraging te Goor aan kwam, waar men de autoriteiten van den toestand kon kennis geven. Zomersproeten ver dwijnen spoedig door een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. UIT DE OMGEVING LISSE. Gevallen. De schildersknecht C. Schra- ma had gisteren het ongeluk, toen Jiij schil derswerkzaamheden verichtte op en onge veer 3 meter hoog platvorm aan de woning van den heer G. Meskers alhier, naast de ladder te stappen waardoor hij pardoes naar heneden plofte. Per auto van den heer Bruijnen werd hij naar zijn woning in den Wagendwarsstraat vervoerd. Dr. de Graaf onderzocht hem en constateerde dat een paar ribben waren gebroken, terwijl hij bovendien nog enkele ontvellingen aan hals en aangezicht en aan een zijner polsen had bekomen. Natte feestelingen. De jongens van de patronaten maakten Woensdag jl. met hun eerw. Directeur, kapelaan Zeegers en eeni ge patronaatsheereu de jaarlijksche boot tocht om een bezoek te brengen aan Vo- lendam. „Adolf Kolping" luisterde den tocht op. Wegens het slechte weer is het feest letterlijk in 't water gevallen. N00RDWIJK. Vreemdelingenverkeer. Woensdag avond vergaderde V. V. in Hof van Hol land onder voorzitterschap van den heer Adr.' Dorsman. De notulen worden gele zen en goedgekeurd. Hierna volgden eenige ingekomen schrijven van de N. Z. H. T. M. over verbetering van door V. V. gesignaleerde feiten in het belang der reizigers. Een schrijven van A. N. V. V. en van C. v. Riel werden voor kennisge ving aangenomen. De kascommissie brengt bij monde van den heer R. J. do Groot verslag uit over de rekening van den penningmeester wiens rekening een eindsaldo debet en crediet aangaf van 2494.70L De rekening van hot infor matiebureau beliep 953.17. De commis sie stelt voor den penningmeester te de- chargeeren; aldus wordt besloten. Enkele opmerkingen over 6ommige posten wer den door den voorz. opgehelderd. Als kas commissie voor 1927 worden gekozen P. F. van Santen, Feikema en W. J. Bergke. Hierna kwam het jaarverslag secretaris aan de beurt, waarin de ge beurtenissen van het afgeloopen vereeni- gingsjaar nauwkeurig waren geregis treerd, Aan dezen functionaris wordt dank gebracht. Besloten werd 8 aandeelen van het informatiebureau uit te loten. Uitge loot werden aandeelen van: Lisscscko Bank: L. A. T. Binnendijk, J. G. dc Wit, G. den Hollander, Pens. Noordzee, J. v. INGEZONDEN MEDEDEELING. W Doet de gek in vreugde leven H Laat U toch vooral niets op de mouwen spelden van zoogen. goedkoope Kleeding Hebt gij nog geen leergeld betaald? Sinds vele jaren kocht gij naar genoegen Uw Heeren- en Jongeheeren-Costuums, Kinderpakjes of Gabardine Regenjassen BEKENDSTAANDE Amsterdamsch Kleedingmagazijn Waarom ook thans niet naar de HAARLEMMERSTRAAT S49 tegenover de Janvossensteeg H. SCHEFFER Beleefd aanbevelend, Kan, N. Medemblik, G. v. d. Lee. De Mij. de Toekomst deed haar aandeelen cadeau ook de heer G. do Hollander en pension Noordzee schonken een aandeel aan de vereeniging. De cadeau gegeven aandeelen zullen op voorstel van den heer H. Lie ferink in een reservekas worden gestort. Aan de orde was bestuursverkiezing, af tredend de heeren Adr. Dorsman (her kiesbaar) en W. Mooyekind, A. Vermeu len. De heer Dorsman wordt herkozen en gekozen werden de heeren Th. Verloop en J. H. v. d. Werf. Dank werd gebracht aan de aftredende bestuursleden en het stembureau. Hierna volgde de rondvraag. Betreurt wordt dat de Noordduinen nu zoo goed als geheel zijn afgesloten door de Noord- wijksche Golfclub. De voorz. vindt het spijtig maar er is niets aan te doen. De aandacht werd gevestigd op den hoek PickéstraatVinkenlaan wat heel leelijk is aldaar. Het bestuur zal trachten ver betering te krijgen. Enkele leden vonden dat de politie aan de Noord Boulevard niet waarschuwend genoeg optreedt; uit het relaas van den commissaris van poli tie blijkt echter bet tegenovergestelde. Ge vraagd wordt er bij B. en W. op aan te dringen dat op gevaarlijke hoeken een spi egelsysteem wordt toegepast, tevens werd gewezen dat de aanwijzing van verbo den inrij aan de Hoofdstraat aan den ver keerden kant van den weg staat. Gewezen wordt op de snelheidsmaniakken op mo tors en in auto's langs de Boulevards. Onderzocht zal worden naar de mogelijk heid om casino concerten draadloos uit te zenden door de H. D. O.. Getracht zal worden om op de scholen de regelen van het verkeer te laten leeren. Te kwart voor twaalf sluit de voorz. de vergadering. Aanrijding. Gisterennamiddag kwa men ter hoogte der Tramsteeg in de Kerk straat een tweetal wielrijders met elkander in hotsing. Beiden kwamen te vallen, waar bij één door de groote spiegelruit van do meubelwinkel van Mej. de Wed. Wijnbeek naar binnen verdween. OEGSTGEEST. Geboren; Eppie Jansje Hubertha Maria, dochter van K. Schilder en A. J. Walter Arie, zoon van J. Glasbergen en J Geus. Ondertrouwd: J. G. van Grieken en G. J. van der Pijl beiden te Oegstgeest N. G. de Veer te Rotterdam en S. Hol te Oegstgeest. Gehuwd: M. Optendrees te Leiden en M. G. Stravers te Oegstgeest D. J. Ver- poorte te Dolok Meranger en E. M. van Dijk te Oegstgeest. Overleden: J. van Oosten wede. W. Smittenaar M. D. Huijgen echtg. G. D. van der Sluijs. RIJNSBURG. Bloemen. Mooie collecties worden thans, vooral in Pyrethrums en Irissen, aangevoeld en de prijzen zijn zeer goed. Ook kwamen nog, als unicum, twee groote partijen late tulpen voor, ril. Picote en English Combe Yellow. De eerste gingen voor 7080 cent, de laatste 0.901.05, Irissen gaan van 2.403.20, Balida 1.902.Pytethrums: Marie f 11.10, James 4555 cent, Mont Blanc f 11.35, Non plus Ultra f 0.951.05, Lord Roseber- ry 2.402.55, Parkers 6080 cent, Ko renbloemen 7590 cent, Juliaantjes 60 70 cent. Anjers wit 40—50 cent, Idem rood 80—95 cent, Papavers 2.102.90, Idem klein 0.801J.0, Renonkels 7080 cent, Pioenen 44.50, Damast 69, Margrieten wit 3440 cent. TER AAR. „Tuindersbelang". Ter oprichting van de afd. Persoonlijke Veiling vergaderde Woensdagavond de R. K. Tuinders, onder voorzitterschap van den heer Job. Rekelhof in bet café Verhoef. Na opening met de Chr. Groet, worden de statuten gelezen. Do vereeni ging zal worden genoemd: R. K. Veilings- vereeniging „Tuindersbelang" Ter Aar. Na enkele opmerkingen werden statuten en reglement vastgsleld. Nadat de leden lijst is getcekend, wordt tot vaststellen van het salaris van den voorz. overge gaan. Algemeen was men van oordeel, dat hij het nieuwe wijze van werken, dit geheel aan den directeur moet worden overgelaten, voor de algemeene leiding als voorz. werd do toelage vastgesteld op 150. Het salaris van den secretaris zal nader worden geregeld. Het presentiegeld voor het bestuur werd vastgesteld op f 200 Maandelijks zullen de boeken door een ac countant worden nagezien. Voor de raad van toezicht wordt het honorarum in to taal op 75 vastgesteld. Van de 55 uitge brachte stemmen werd de heer Job. Re kelhof met 51 stemmen als voorzitter ge kozen. Do heer Rekelhof neemt zijn be noeming aan; spr. lioopl naar genoegen der leden, de belangen der vereeniging te behartigen. Tot bestuursleden werden ge kozen de heeren L. Hoogervorst met 47, A. Hydra 45, G. Holscher 45, Jac. Lek 44 G. van Zaal 41, A. van Zwieten 41; allen danken voor het gestelde vertrouwen en hopen dit waardig te worden. Tot directeur wordt daarna op voor dracht benoemd de heer P. A. Post be. noemd, die met de geheele leiding wordt belast. De begrooting werd vastgesteld naar een omzet van 270.000, tegen veilings- kosten a 4 Tot commissarissen werden gekozen de heeren M. Mank met 44, J. Egberts met 41, A. G. Hoogervorst mei 41 stemmen; allen nemen hun benoeming aan. De Voorz. stelt voor, de rekening, courant van 20.000 tot 25.000 aan te vragen; wordt aangenomen. Bespre king terrein en gebouwen; de heer G. van Dam informeert naar de kosten van het terrein. De gebouwen met bijbehooren werden gekocht voor 2200, het terrein voor 32.50 per R. Roede, ongeveer 2000 zal de verbouwing kosten waarna in 't geheel het bedrag 12.200 zal be- dragen. Met algemeene stemmen wordt dit goedgevonden. Ook de Bisschoppelijke en Koninklijke goedkeuring zal worden gevraagd. De voorz. deelt mede dat de nieuwe zakken voor de tuinders, welk» bij „St. Phocas" waren besteld, voor di betreffende leden werden aangekocht Wat het veilen betreft is do heer Post oj 'i oogenblik nog niet tevreden; hij beveelt vooral aan, dat de tuinders zullen zorg dragen, dat de vruchten aan den schip, per worden afgeleverd. Des middags 3 uur beginnen de veilingen, waarna der» volgt Als de vruchten zijn afgeleverd moet zorg worden gedragen, dat de tuin- der acht geeft, dat de ontvangst van dt vruchten is geteekend bij de schippers. Elke tuinder wordt van een veilingboek voorzien, waarop bet aantal persoonlijk wordt ingevuld. Het ligt in de bedoeling, dat 's morgens zal gaan worden geveild, als de aanvoer grooter wordt; do koop lieden zullen zich hierbij moéten aanpas- sen. Na do rondvraag sluiting. Polderbestuur. Onder voorzitter schap van den heer W. Hoogenstraateu werd een vergadering gehouden van stem gerechtigde ingelanden van den Uit-Eind- scben en Middelpolder in 't café v. 4 Acker. De rekening en verantwoording van den secretaris, den heei W. de Bruijn, werd door de commissie van onderzoek ii ordo bevonden verklaard. Aan ontvang sten 3221.67, uitgaven 2526.79, batig saldo 794. De begrooting is aan inkom sten en uitgaven gesteld op 3899.80i lasten 15 per H.A.. Het Eindsche droog makerij: ontvangsten 147653, uitgaven 143.50, batig saldo 4.52. Begrooting aan inkomsten en uitgaven op 145.50, lasten 8.50 per H.A.. In de commissie tot nazien der rekening 1927 werden be noemd de heer B. v. d. Ster, A. Esveld en K. Weyers. Machtiging werd verleend tot uitvoering van werken in eigen beheer, In plaats van den heer J. B. Cats werd gekozen tot bestuurslid de hoor G. W. v. d. Hoorn. Hierna komt in behandeling een be stuursvoorstel inzake bemaling. Nadat over verschillende wijze van bemahng is besproken, werd met 1 stem meerderheid besloten de bestaande machine te doen herstellen. DE RIJNSTREEK Z0ETERW0UDE (Htraoe Rijndijk). R. K. Volksbond. Woensdagavond hield de R. K. Volksbond, afdeeling Zoeter woudeLeiderdorp een algemeene verga dering in het Patronaatsgebouw, onder leiding van den voorzitter, den heer Kla ver. Het programma van do te houden Ency cliekmeeting op Zondag 12 Juni a.s. op het plein bij de Eerw. Zustors van „De Goede Herder" werd door den voorzitter bekend gemaakt, en verschillende maatregelen werden getroffen. Na een korte godsdienstoefening, waar mede de meeting wordt begonnen, zal dc stoet met hare ontplooide banieren en ge- j geleid door vier muziekkorpsen langs den Hoogen Rijndijk trekken tot aan den Vei- poortschen weg en vandaar naar bet niee- ting-terrein. Als sprekers zullen optreden de weleerw. heer W. Versteegen. kapelaan te Lisse en de heer do Bruin, voorzitter van liet Ned. R. K. Werkliedenverbond. Do Gom. Zangverecniging „Pulchri stu- j dio" uit Leiden zal de meeting opluisteren, Dc voorzitter hoopt dat allen zullen mede- werken tot welslagen van de meeting- Kaarten zijn verkrijgbaar bij bet bestuur. Voor deelname aan het congres te Nijm®", gen kan men zich lot Zaterdag a.s. opge ven bij den heer L. aan Noort. Tecslot werd besproken de coöperatieve inkoop va brandstoffen, waarbij besloten werd op zelfde wijze als vorige jaren de inkoopen doen. Hierna werd de vergadering op de e bruikelijkc wijze gesloten.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 10