WAALS Het Moderne Huishouden. INGEZONDEN MEOEDEELING keuring der voorgeslolde winslvordceling uitmaken 9 013107. De innerlijke toe- eland der bank mag dan ook in alle op dichten gunstig worden genoemd. De winst bedraagt f 319.139 (v. j. 239.386). Hel maximum dividend be draagt G Gereieraggüe Berichten ONGELUKKEN. Tucschcn twee trams bekneld. Gisterenmorgen reden op de Fiederik Hendriklaan bij de Johan van Oldebarnc- veldtlaan to Den Haag twee motorwagens van lijn 14, elkander tegemoet, toen de chauffeur F. M. met een vrachtauto tus- fchcn do wagens wilde doorglippen, 't Ge volg was natuurlijk, dat er een aanrijding ontstond en de auto bekneld geraakte tus- echen de tramwagens. Door electrïsch remmen stonden deze spoedig stil Van de tramwagens werden de voorbalcons inge drukt en de zijwanden beschadigd, van den auto werd de radiateur vernield. Een hulp conducteur, die op éen der voorbalcons stond,'kreeg een kneuswond aan don rech tervoet. Hij kon, na aan den Centralen Post verbonden te zijn, naar huis gaan. De chauffeur van den vrachtauto tegen wien proces-verhaal werd opgemaakt, kreeg geen verwondingen. Een trap van een paard. Onder Olterterp heeft een zoontje van den hoer Reitsma, toen hij een paard naar bet land bracht, van het beest een trap tegen bet hoofd gekregen. De dokter con stateerde hersenschudding. De knaap is in bet ziekenhuis opgenomen. Doodelijk mijnongeluk. Gisternacht is in de ondergrondsebe werken van de .Staatsmijn „Hendrik" te Brunssum, de 18-jarige J. Lobman met zijn hoofd tusschen een kolenwagentje be kneld geraakt. Hij is enkele oogeriblikkc* later aan de gevolgen overleden. Door den storm. Bij den stuw Borgharen, waar men aan het baggeren is, is gistermiddag door den sterken wind een kiezelbak omgeslagen. Twee werklieden wisten zich te redden, do derde, zekere Jansen, verdween in de diepte en kwam niet meer boven. MOORDAANSLAG OP EEN CHINEES. De vermoedelijke dader gearresteerd. Wederom hebben Chineesche varensge zellen van de maatschappij „Nederland" te Amsterdam aanleiding aan de politie tot optreden gegeven. Gisternacht om streeks vier uur werd op het vrachlmo- tor dier maatschappij, de „Rondo", een aanslag op het leven gepleegd van den z.g. „number one", dal is de Chinees, on der wiens toezicht het Chineesche sto- kerspersoneel staat. Deze lag in zijn hut te slapen, toen plotseling een andere Chi nees binnentrad. Deze was met een kap mes gewapend en daarmede viel bij den rustenden number one aan. Tijdens de worsteling werd dezo met het wapen ern stig gewond. Hij liep hevig bloedende won don aan hot hoofd en aan de beenen op. De dader slaagde er in het schip te ver laten. De Chincezen, die in hun verbe ven wel bemerkt hadden, dat er iets niet in den haak was, begonnen kabaal tc ma ken, «waarop do Europeescbe wachtsman- nen een onderzoek instelden. Zij slaagden er in een Chinees, die op het emplacement rondliep, doch er niet thuis hoorde, te «var. gen en deze werd aan de politie over- ge'everd. Men neemt aan. dat dit de dader is. De overige Chineezen beweren, zooals steeds, niet te weten, wie de dader is. Het kap mes is echter in de hut gevonden; moge lijk, dat hierop aanwijzingen te vinden zijn. de identiteit van den dader betref fende. De getroffene, die evenals de vermoede lijke dader, omstreeks dertig jaar is, werd naar hel Binnengasthuis vervoerd. De arrestant, gehoord door den chef van het bureau Kattenburg, commissaris J. A. Tinholt, verklaart van niets te we ten. Waarschijnlijk moot de oorzaak van de aanranding tc zoeken zijn in een geld kwestie, die weer in verband staat met een smokke'affaire. Tentoonstelling Kurhaus. Indrukken eens mans. Nu weet ik wat een modern huishouden is, of liever hoe het behoort Ic wezen. Als man zijnde cn zelf geen huishouden „voe rende", heb je daarvan geen verstand, maar de Tentoonstelling van het Moderne Huishouden in het Kurhaus te Schevcnin- gen (tot G Juni a.s. geopend) heeft mij veel geleerd. Je weet je als mannelijk wezen, nola- benc „heer der schepping" een beetje on wennig, ietwat schutterig en vreemd op deze tentoonstelling, welke bijna uitslui tend behoort tot 't gebied der vrouw. Hare Majesteit de Vrouw zwaait hier den scep ter en ontvangt haar vrouwelijke bezoek sters met grootc gulheid. „Mevrouw wilt u eens proeven ,Dnmc, ziet u eens wat snoézig". „Mag ik u dit aanbieden, dame", ïk heb met een buitengewoon leergierig gezicht rondgekeken en mijn journalistie- ken neus vooruitgestoken in velerlei stands, welke heerlijkheden tentoonstel den op gastronomisch gebied, cn ik bet mij bijzonder geïnteresseerd voor die stands, welke hun verrukkelijkheden proefondervindelijk demonstreerden, maar nergens hoorde ik uitnoodigend„Meneer .wilt u ook eens proeven". Teleurgesteld sloop ik lusschcn de vele neuzende cn proevende dames door van ttand tot stand, verzuchtend met een tariant op liet bekende woord van de Ce- Nader verneoml de „Tel." nog, dat de getroffene in middels is overleden. Gistermiddag hebben de Officier van Justitie Mr. Massiuk, vergezeld door den rechtercommisaris Mr. Mulsteyn, een be zoek aan de emplacementen \wn de Mij „Nederland" gebracht, waarbij een on derzoek werd ingesteld o.a. in de bul van het slachtoffer. Deze hut bood een ver schrikkelijk en aanblik aan, en was geheel met bloed bcspat. Het is voorts komen vast tc slaan, dal de dader na bet volvoeren van zijn bloedig misdrijf nog een vol kwartier in de hut heeft vertoefd cn op zijn gemak alles heeft nagezocht. Het misdrijf moet dan ook ge pleegd zijn om diefstal te vergemakkelij ken. Op den aangehouden Chinees wer den Holandsch en Fransch bankpapier, henevens enkele gouden en zilveren siera den gevonden, welke aan het slachtoffer hebben toebehoord. Bovendien had hij een broek en een jas van den vermoorden Chi nees aan. De hut, waar de vermoorde verblijf hield, werd door hem met nog drio an deren gedeeld. Geen van deze drie was op het moment van den aanslag aanwezig. Het lijk is in beslag genomen; terwijl de vermoedelijke dader zooals reeds gemeld, in arrest is gesteld. Een letterkundigc-cplichtér. Een treurige geschiedenis. Men meldt ons uit Roermond: Als ver dacht van oplichting is door de marechaus see te Asselt-Swalmen angehouden en naai de gevangenis te Roermond overgebracht de letterkundige Dr. J. B. uit Ophoven (België). De „Limburger Koerier" verneemt om trent deze treurige zaak nader: Men zal zich herinneren, dat omtrent Paschen een bericht in ons land is ver schenen, dat een groot schilderij van Pati- nier te zien was. Het is thans komen vast te staan, dat met behulp van dit schilderij een interna tionale oplichtersbende heeft geprobeerd, zijn slag te slaan. Een der heeren, de Belgische letterkun dige en kunstkenner Jacques Boonen, is ep last der justitie gearresteerd en te Roer mond in bewaring gesteld. Het schijnt de eenige te zijn, op wien do Nederlandsche justitie vat heeft. Jacques Boonen heeft uitgebreide rela ties in ons land vooral met dagbladen, bij vele waarvan hij voor niet onbelangrijke bedragen in het krijt staat en die hij door allerlei voorspiegelingen bun goede geld heeft weten afhandig te maken. Verschil lende Limburgsche bladen zijn daaronder. Ook heeft hij de kunstliefde Tan talrijke geestelijken en personen van aanzien we ten uit to huiten. In Asselt is zijn schuitje echter gestrand. Al eerder had hij van rector Pinckers 'n renteloos voorschot weten los te krijgen, dat hij zou terugbetalen uit de opbrengst van do uitgave van een hoek, dat in Has selt zou verschijnen. In totaal beliep dit 1310. Het hoek is echter nooit versche nen en het geld verdwenen. Uit „dankbaarheid" voor de genereuze wijze. Waarop de rector hem in zijn zorge lijke omstandigheden hielp, ging dr. Boo nen antiquiteiten verzamelen voor het nieu we museum van rector Pinckers. Hij kreeg daartoe van den rector een introductie. La ter bleek, dat dr. Boonen de waardevolle dingen, die hij in handen kreeg, aan den man bracht en de valscbe on waardelooze aan het museum schonk. Rector Pinckers vertrouwde den man nog steeds; hij wilde geen antiquiteiten meer cadeau hebben, doch gaf aan dr. B. 500 met do opdracht antiquiteiten gé- schikt voor het museum te koopen. Beze kocht wat rommel voor ten hoogste 100 waarde en de andere f 400 verdwenen. Toen kwam de Patinier. Deze werd schriftelijk te koop aangeboden voor f 15000 door een Duitsch'e dame. Het schil derij arriveerde en bij nader onderzoek van uen rector bleek, dat het 'n zeer beschadigd doek was geweest, waar bijna niets meer cp stond en dat geheel opnieuw is overge schilderd, zoodat van het werk van Pali- nier niet veel meer over was. De rector deelde dit mede aan do aanbieders er was een Duitsche beer ook op het tooneel verschenen doch deze waren van mee ning, dat de kunstwaarde niettemin Dog groot was. De anderen verdwenen van liet tooneel, behalve dr. Boonen, die wat later wist te nestet: „Standhouder, hebt gij ook iets voor mij". Hoort soms een man niet thuis in het moderne huishouden 1 Of dient hij uitslui tend om het radio-toestel in te stellen en weer in elkaar te prutsen als het niet meer werkt? Niet minder dan zeven radio stands zoo goed als nihil was. Toch mag veel toestellen en luidsprekers. Was het uit jalouzie, dat dc dames geen oog had den voor dezo luidsprekers? Ik durf het niet te bevestigen, doch een feit is, dat do vrouwelijke belangstcliug voor deze radio- stand zoo goed als nihil was. Toeh mag uit de zoo talrijke aanwezigheid van deze muziek en lezingen produceerende toestel len do conclusie getrokken worden, dat zij blijkbaar onmisbaar geacht worden in ieder modern huishouden. Wat is tegen woordig een huis zonder antenne op het dak; wat is een buiskamer zonder luid spreker, die met een permanent verkou den neusgeluid de volgende dansmop aan kondigt Niets, zeg ik u, en nogmaals niets. Precies zoo heelemaal niks als een huis houden zonder stofzuiger. Laat ik vooral geen kwaad van stofzuigers zeggen, an ders komen zo weer bij mij demonstrce- ren. Op deze huishoudelijke tentoonstel ling heb ik in al de vier hoeken van de zaal zien demonstrecren. Hardnekkig stof zuigende vertegenwoordigers van diverse merken wierpen meel en andere ongerech tigheden op donkere klcedeu en daarna zogen zij stof. „Is het bij u thuis ook zoo'n vuile boel", vroeg een dezer stofzui gers. glorie erend over de wijze waarop hij zijn kleedjes had vuil gemaakt. Ik glimlachte vaag, vermoedende, dat de man I HAARLEMMERSTRAAT 130 136 7918 vertellen, dat hij het schilderij kon verkoo- pen in Antwerpen. Hij vroeg een voorschot van 1000 om de weelde- en invoerbelas- ting te kunnen betalen. Het schilderij ging de grens over, maar r.aar later bleek zonder inkomende rech ten. Van Antwerpen uit schreef Jacques Boo nen. dat het schilderij in het museum al daar verkocht was voor 500.000 francs. Op sluwe wijze trachtte hij de waarheid van die mededeeling to staven. Inmiddels had dr. Boonen in Brussel een schilderij ge kocht op naam van den rector, voor 10.000 fr Het schilderij arriveerde in Asselt, doch de rector wist van niets. Toen Boonen naar Asselt kwam om over deze zaak te praten legde de politie de hand op hem en voerde hem gevankelijk naar Roermond. Dr. Jacques Boonen was een talentvol schrijver cn uitstekend kunstkenner. Een kwade hartstocht voerde hem echter steeds lager de maatschappelijke helling af en het einde zal wel. do gevangenis zijn. Brand. Gisternacht brak door onbekende oor zaak brand uit in de opslagplaats van ko loniale waren van den heer Van der Vor- derst aan den Schuitenherg, te Roermond. Het vuur greep snel om zich heen en spoedig stond het geheele pakhuis in lich ten laaie. Inmiddels sloeg do brand over naar het perceel van den heer F. Schilte en diens pakhuis. Ook dit perceel brandde van binnen geheel uit. In het pakhuis van den heer S., die met zijn geheele familie met eeu danssalon op de kermis te Win schotenvertoeft, verbrandde een kostbare salonwagen. De brandweer, die spoedig na het uitbreken van den brand met een mo torbrandspuit ter plaatse was en het 'vuur met eenige slangen op de waterleiding be streed, was na eenige uren het vuur mees ter. De schade, welke door verzekering wordt gedekt, wordt op 30.000 geschat. De roofoverval bij Appingedam. Omtrent het afpersen van geld bij de fa milie Vinkenmulder te Eekwerkerdraai, waarover Maandag in ons blad melding werd gemaakt, kan nader worden medege deeld, dat de politie als verdacht van deze afpersing arresteerde J. van Gennep, wo nende te Leermens gem. 't Zandt, die thans heeft bekend deze daad te hebben gepleegd Hij vertelde het nog niet verteerde geld te hebben begraven, wat bij nader onderzoek niet waar bleek te zijn. Der politie bleek bij verder onderzoek, dat dit bedTag, pl.m. 65, in het bezit was van zijn broer L. Gennep, die thans als verdacht van heling eveneens door de maréchaussee is gearres teerd. „Het Volk" Een stranding op de Schelde. Gistermorgen met hoog water is de uit gaande Engelsche zeeboot „Arizona" op de Schelde bij Bath onihaog gevaren en niet meer vlot gekomen wel eens bij mij thuis was geweest. Doch hij bedoelde blijkbaar geen kwaad en was zoo opgetogen over de hemelsche eigenschappen van zijn zuigapparaat, dat ik mij voornam, voortaan geen gewetens angsten meer te hebben over het morsen van asch "op het vloerkleed. Immers klopt hij niet, veegt hij niet, zuigt hij niet asch, tabak en lucifers in een ommezien weg? Wat is een huishouden zonder stofzuiger? Ik heb werkelijk geheel andere ideeën gekregen op deze tentoonstelling. Vroeger kon ik geen stofzuiger zien en trapte ik angstig gemorst aseh in het vloerkleed. Weg is weg, niet waar. Thans mors ik asch met een blij hart. Ik ben thans ook overtuigd, dat ik 's morgens bij het sche ren minstens 30 liter warm water hoog noodig heb. De gemeente den Haag levert daartoe reservoirs, waarin je 's morgens 30 120 liter water op een temperatuur van 85 gr. C. vindt. Ik wacht nu maar tot dat Leiden dat ook gaat doen, waartoe naar ik ineen reeds plannen zijn ge maakt. Verder ben ik thans overtuigd, diep overtuigd van de absolute nutteloos heid van mijn potkacheltje. Ouwe trouwe kameraad met je blozende vurige koontjes, 't is wel bard voor je, maar de man van do centrale verwarmingsinstallatie heeft mij bewezen, dat ik mij noodig zoom in stallatie moet aanschaffen. Wat ben ik bij mijn tijd ten achter!! Hopeloos Gelukkig heeft een stand met gashaar den mij geleerd, dat het ook nog heel mo dern is als je zoo'n haardje aanschaft. Daar dc temperatuur in de zaal echter be denkelijk rondom de 70 graden zweefde, kon ik mij onmogelijk opwerken tot een Met den spaarpot op stap. Te Noord-Scharwoude ging oen 11- jarig jongetje met den spaarpot van zijn zusje er van door. Toen het ventje vermist werd ontstond een heelc consternatie. Men giog zelfs dheggen. De zeer ontstelde ouders keken wat op, toen het manneke des nacbs door de politie uit Bergen, waar bij werd gevonden, weer thuis werd gebracht. Mcord. Gistermorgen zijn te Vollenhoven een man en een vrouw aangehouden verdacht van moord op hun pasgeboren kind, het vijfde uit dit huwelijk. Het lijkje, waarvan de kleeren met bloed waren bevlekt, is bij de haven in het zand gevonden. Voor f 14.000 gebouwd en vcor f S39 verkocht. welgemeend enthousiasme en benijdde ik den bewaker van deze vuurhaarden, die bij een speelscb vuurtje een heerlijk portie ijs naar binnen werkte. Ik snakte naar een verkoelende dronk en wandelde langs een limonade-stand, waar aan de dames een glaasjo van dit vocht werd aangeboden. Ik wandelde been cn weer, keek smach tend, informeerde naar den prijs en naar do kwaliteit; rekende de juffrouw voor hoeveel een man, die dorst heeft, wel zou kunnen opdrinken; ik werd persoonlijk en zei, dat ik veel limonade-merken kende cn onnoemelijk veel fle-sschen reeds had verbruikt en nog verbruikte, dat ik dit merk evenwel niet kende, doch gaarne zou oierwegen of ik bij de firma een goede be stelling kon plaatsen, als de juffrouw mij verzekeren kon, dat dit merk ook goed smaakte. De juffrouw luisterde met één oor en keek naar twee dames, welke haar stand naderden. „Dames wilt u eens proo ven, alstublieft". De dames dronken het koele vocht, mij werd een prijscourant ge offreerd. Ik ging heen. Naar stand koffie Heg. Een rij dames slurpte het bruine vocht en prees om strijd de goede kwali teit. Ik liet mij wetenschappelijk voorlich ten, dat ik bij het kwantum gewone koffie, dat ik reeds gedronken had, eigenlijk geen recht van bestaan meer bad, doch al lang dood bad bchooren te zijn. Ik veranderde van tactiek en deed ongeloovig, zei dat echte koffie veel lekkerder smaakte. De demonstreerende dame keurde mij geen blik meer waardig cn bood aan twee da mes een kopje aandezelfde dames van dc limonade! Ik ging weer, belandde bij Calvé Delft, waar een kok appelbeignets bakte. Nu is een appeltje voor den dorst Door den bliksem in bed gedood In den nacht van Maandag op Dia», is over geheel België een geweidig 0n* losgebroken, gepaard met zwaren jJ' val. De bliksem beeft verschillende ont vallen veroorzaakt. Te Coulhuin wert man in zijn bed door den bliksem ged,' terwijl zijn vrouw zware brandwon-i opliep. Spoorwegongelukken in Frankrijk Nabij Bar le Due is een rangeerij op een peronentrein gereden. Negen l' sonen werden gewond. Op het station Moneteau Gugry t(, een locomotief tegen een goederend Bo machinist werd gedood; de st0\ werd ernstig gewond. Trein cp e-j Op het station Zoologischer Garleg Berlijn is gistermorgen tegen 5 uur trein op een ploeg arbeiders ingered Naar verluidt moet de opzichter niet tij! genoeg hebben gewaarschuwd. Er ïij0' personen gedood en 2 ernstig gewond. Trein op reisgezelschap gereden. Wolff seint uit Warschau d.d. 1 de; Op de spoorlijn Radom-Zagozdzon een goederentrein op een toeristenwaj? waarin eenige beambten en veertig sell, kinderen zaten, gereden. Twee schoottL deren werden zwaar gewond. rand in Cu.i universiteit. Dinsdagavond is op de zolderveii ping van het nieuwe universiteitsgebom van Marburg (Hessen) brand uitgcb; ken. De brand is vermoedelijk in een h mer ontstaan die als woonvertrek dient De zolderverdieping is geheel uitgebran doch het overige gedeelte van het gek) heeft men kunnen redden. Een gevecht om een lijk. Duiker tegen inktvisclj. Een duiker uil Seattle, een zekere Hoi heeft volgens zijn verklaring Zalenlij toen hij op 50 voet onder water, bezig m met liet verstellen van een vischnet, tc lugubere ontmoeting gehad met een m achtigen inktvisch Dit monster bewoq zich langs den bodem der zee voort mol lijk van een man in zijn vangarmen. Him viel den visch met oen piek, dien hij t zich had, aan. Het water werd troelc daar de viscli met al de kracht van q geweldige armen streed om den fi af te weren en zijn menschelijke bun behouden Hook zegt, dat hij zijn aan op het midden van het lichaam van o- octopus concentreerde en het licha;. tenslotte aan stukken stak. Na een w woeden strijd, die meer dan een balf w duurde, zonk de inktvisch op den modi rigen bodem der zee iueen, waarna Hoi de vangarmen van bet lichaam afso»; Hij bracht he> lijk, dat zich daarin bevos aan land, waar het werd herkend als di! van een kok, die met vier anderen do i? rigc week verdronk, toen de sl^epbc- „Warren' op weg van Seattle n-tar Yt loria schipbreuk leed De vrouwelijke veraeci^-^ Aan de Porte Pouchel in het Noot:: der stad en Parijs verbindend met de dustricele buitenwijk Chiry stond Zaic dagavond de passeerende menigte ii weinig verwonderd, toen ze een vroim lijke poli'ieagert zich op straat zag «f toonen Met de politiepet op en in een co1 fuum da^ behoudens de rok volkomen lijk was aan dat harer mannelijke col ga's was liet een werkelijke elegante w sennning. Den witten politiestok in de baud wi de agente plaats op een kruispunt en I gon het verkeer te regelen. Men bia haar voor de eerste van het korps agente van het zwakke geslacht op welker re schijnen men door een aankondiging den profeet van politie was voorbereid6 zoo werden haar bevelen door alle chau.' feurs met respect opgevolgd. Zo bleek er echter zulke eigenaardig methoden op na te houden, dat binna tien minuten het verkeer, dat zich dusverre vanzelf geregeld had, hopeloo? in de war was en voor en achter, lint en rechts zich rijen begonnen te vorina van honderden auto's, waarvan liet cic'. niet te zien viel. Een ongeduldige motorfietser had loc ook goed. Ervaringen; zie boven. Dc tw dames van de limonade en van de kolft kwamen ook hier aangestevend en wares zoo welwillend om met gracieus gebw een schoteltje te aanvaarden. Wat ia co man op deze tentoonstelling,'dacht ik, wal doe je nog langer hier. Ik staarde naai fornuizen en practischo pannen, naar li- fel- en bedgoederen, lingeries en zelff'i' zend bakmeel, naar Venetiaansche Sjaal' en Hongaarsche handwerken en bcffo: derde oprecht den man, die met een tan? heetc pannen aanpakte. Ik wachtte, ooi tc kunnen zien, dat hij er eentje zou lak'3 vallen. Helaas, zelfs dit werd mij niet ge gund. Ten slotte zag ik een stand van dc ma Dros cn Tieleman, die Droso-Ylokkca- zeep en Zefa-Zeeplovertjes tentoonstelde Deze was de eenige Leidscbe firma, we1» daar vertegenwoordigd was. Ik interviewde een dame, expcrlc op huishoudelijk gebied en vroeg haar of l,j de tentoonstelling interessant voiw- „Hum" zei ze „wel veel praetische êlingen. maar iets heel erg nieuws, iets frapp®®" lieb ik niet gezien." Ik zag intusschen wel wat frapp®®,!' want de beide dames van de limonade, dc koffie cn van de appelbeignets z®? 1 nu Quakers Puffed Rice (d.i. opgcblaW-1 rijst) verorberen. Waar laten die incnschta bet? Een man kan toch veel lecren op zoo tentoonstelling. Het blokhuis, dat voor eenige jaren voor de politietroepen te Ulft gebouwd werd en aan het Rijk 14.000 kostte, is thans ver kocht voor de som van.... 989, aldus lezen we in de „Tel." Bui-itenl. Berichten ONGELUKKEN. WINDHOOS TE LAEKEN (België). Geen ernstige persoonlijke ongelukken. Wel groote schade. Gistermiddag heeft boven de Heyssel- wijk to Laeken (België!) een geweldige windhoos gewoed. Zij begon bij de kazer ne der grenadiers, nabij het koninklijk buitenverblijf, waar een stuk muur om ver gegooid werd. Zij trok dan over den kolonialen tuin en daarna van do kolo niale brug af langs de Bockstaellaan en Lambertuskerk in de richting van den Japanschen toren. Muren en talrijke hoornen werden om ver geworpen. De tramverbinding naar Grimberghen is totaal verbroken. Van veel buizen zijn alle dakpannen afgerukt. Een huis is ingestort en ver schillende serres zijn met den grond ge lijk gemaakt. Een bakkerswagen werd vijftig meter ver weg geslingerd. Wel vijfhonderd hoo rnen zijn als lucifers gebroken. Tengevolge van het slechte weer was er bijna niemand op straat, zoodat, voor zoover bekend is, gelukkig geen zware persoonlijke ongelukken voorgekomen zijn. r Indien de boos een tiental meiers lager en honderd meters links haar wog ge-, nomen had en het bewoond gedeelte van Heyssel ware gepasseerd, zouden de Lam- bertuskerk en talrijke woningen eveneens omvergeworpen zijn. De schade is echter toch al aanzienlijk. Kort voor het gebeurde te Heyssel pas seerde de windhoos Boom, waar eveneens grooto schade is aangericht. Een B.T.A.-telegram meldt nog: Een wervelwind heeft boven verschei dene streken van Belgiu gewoed en be langrijke materieele schade aangericht, met name to Laeken, Boom en Wille broek. Er zijn eenige gewonden. Boomen werden ontworteld, daken af gerukt, muren omvergeworpen, enz. NOODWEER TE BRUSSEL. Tal van gewonden. Naar gemeld wordt, is het westelijk gedeelte van Brussel door een cycloon geteisterd. De schade is aanzienlijk; er zijn tal van gewonden. OOK ZWARE STORMEN IN DUITSCHLAND. Het dorp Streitzig geteisterd. Alles in 2 minuten tijds. Uit verschillende deelen van het Duit sche Bijk wordt melding gemaakt van zwaar onweer; daarbij werden tijdens een wervelstorm in bet dorp Streitzig in Pommeren in twee minuten tijd elf huizen verwoest, terwijl vier andere huizen hun dak verloren. Bovendien werd nog zeef groote schade aangericht aan de oogst en de vruchtboomen door een zwaren ha-i gelslae

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6