Voor de Pinksterdagen Prima Rund- en 7911 Varkensvleesch Neede en Eiborgen was vertrokken tot het verleenen van hulp. Ook de Kringcommissaris van het Nc- derlandsche Roode Kruis in Deventer, dr. Offerliaus, was met zijn heide assistenten en vele andfere doktoren uit Deventer naar het terrein van de ramp vertrokken. Hulp zal door het het Roode Kruis zoo noodig onmiddellijk door zijn transport colonne en uit zijn Kringmagazijnen te Hengelo en Deventer verleend worden. OPROEP VAN HET ROODE KRUIS. Het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis zendt de volgende oproep: Cycloon. Evenals bij de Stormramp in 1925 en ilen watersnood in 1926 het geval was doet het Nederlandscho Roode Kruis thans weer een beroep op het Nederland scho volk ten einde den nood der slacht offers te kunnen lenigen. Het Hoofdbestuur van het Nederland scho Roode Kruis, Princessegracht 27 te 's-Gravenhage, neemt gaarne gelden per postwissel of per giro (No 22120) onder vermelding „Gycloonramp" in ontvangst. Bedenk dat snelle hulp, dubbele hulp is. EEN OVERZICHT VAN DEN TOESTAND Tot heden vijf dooden. Onze verslaggever, die hedenmor gen vroeg naar het terrein van de ramp is vertrokken, seint ons: Hedenmorgen maakten wij een auto tocht om rustig te kunnen nagaan, wat or waar is van de berichten omtrent het on heil. dat de cycloon in den Achterhoek zou hebben teweeggebracht. Wij hebben kun nen constateeren, dat gelukkig het aantal dooden niet zoo groot is als aanvankelijk werd gemeld. Tot dusver staat vast, dat overleden zijn 5 personen n.l. de 13-jarige Anna Wilhel- mina Zandwijk uit Neede; de timmer man Wormmeester uit Eibergen, die te Neede werd gedood; de 88-jarige J. Pa pen, die levenloos in een weide onder de gemeente Eibergen werd gevonden; de 45- jarige B. Brinke, die een vrouw en vier kinderen achterlaat, uit Eibergen, en de 20-jarige landhouwerskncht J. S. Spiekes uit de buurtschap Beltrum onder de ge- ineente Eibergen. HOE DE CYCLOON TE LIEVELDE HUISHIELD. Onze verslaggever heeft een bezoek ge bracht aan Lichtenvoorde en Lievelde. De burgemeester, de heer A. J. M. v. d. Laar, dee'de hem het volgende mede: Nadat de wervelstorm eenige malen om den kerktoren had gecirkeld, zonder de ren evenwel te treffen, ging hij achter de Vereenigde Fabrieken langs over eenige huizen, waarvan de daken werden afge rukt en neergesmeten. Hierna trok de wervelstorm over het tot de gemeente Lichtenvoorde behoorende gehucht Lievel de, waar hij vreeselijk heeft huisgehouden. Het eerst werd hier een huis getroffen, waarin zich 5 personen bevonden. Een hevig gekraak werd gehoord en van het huis bleef niet veel meer dan een puin hoop over. Wonder boven wonder werd niemand ernstig gewond. Dertig boerde rijen, waaronder eenige, die pas gebouwd rijn, werden door den wervelstorm ver woest. In totaal zijn te Lievelde 70 woningen verwoest. Groote boomen knapten af en vielen op de huizen. Van de grootsche Eikenlaan bleef weinig over. Op een der landwegen fietste een jon gen. Toen hij in de verte de wervelstorm rag naderen, stapte hij van zijn fiets en hield zich vast aan een boom. De boom knapte, toen de jongen midden in den wer velstorm zat, ter halve hoogte van den jongen af. Hij werd zelf opgenomen en een eind verder neergesmeten. Zij jas en vest werden hem afgerukt en waren ner gens meer te vinden. Zij fiets kwam eeni ge hondrden meters verder terecht. De jongen is er vrij goed afgekomen en is niet ernstig gewond. MEDEDEELINGEN VAN DE BILT. Een fropisch onweer. Overigens weinig bijzonders waargenomen. Het Ned. Ned. Meteorologisch Instituut ie De Bilt deelt het volgende mede: Om althans een voorloopig antwoord te «even op de vele vragen om inlichtingen betreffende stormramp in den Gelderschen Achterhoek en Twente kan worden mede gedeeld, dat een gebied van betrekkelijk lagen luchtdruk zich 1 Juni boven ons land bevond. De wind was zwak en plaatselijk sterk verschillend. Hier en daar kwam het reeds in den voormiddag tot plaatselijke onweersbuitjes. De regenbui welke te De Bilt om 3 u. 30 n.m. onder onweersver- schijnsclen losbrak, had het karakter van een zwaar tropisch onweer. In een kwar tier tijd viel 16 m.M. regen, waarvan 10 m.M. in 6 minuten. Het temperatuursver schil van Zuid-Oost naar Noord-West was groot, terwijl de ochtendtempèraluur over "ooi grootste gedeelte van Denemarken be malen 10 gr. G. was, was zij in midden- Du itschland boven 20 graden. Kort vóór hoi overtrekken van de bui werd te Soes- terherg een vliegtuig-waarneming ver richt. De atmosfeer was zeer warm en vochtig met een gemiddelde temperatuur afname van 6.3 gr. per 1000 Meter. Te den Helder was de atmosfeer tot 1000 M. hoog te 5 gr. G. kouder, op 3000 Meter bedroeg het verschil niet meer dan 1 graad. Te Soesterberg reikte de bewolking van 600 1000 Meter en van 20003300 Meter, waarbij de vlieger opgaf, nog hoogerc wol ken gezien te hebben. Te den Helder raak te do vliegtuigbesluurder eerst op 3200 M. in dichte wolken, die hem een hooger stij gen beletten. Weliswaar was de temperatuurafname weinig boven de gemiddelde, doch zij was zoo regelmatig, dat opstijgende bewegingen eenmaal ingeleid, tot op groote hoogten konden worden voortgezet, zonder belem mering te ontmoeten. Ieder, die omtrent het verschijnsel ge gevens kan verstrekken, zoo mogelijk met overlegging Van registreeringen, wordt dringend verzocht, deze met nauwkeurige tijdsopgave aan den hoofddirecteur van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt te doen toekomen. De telefonische verbindingen. Het persbureau Vaz Dias meldt, dat he denmorgen de telefonische verbindingen met verschillende plaatsen in den Achter hoek nog verbroken waren. Er is in den afgeloopen nacht hard ge werkt om de verbindingen zoo goed moge lijk weer tot stand te brengen, doch heden morgen waren o.a. Tubbergen, Neede en Lichtenvoorde, de plaatsen-in welker om geving de storm ernstig heeft huisgehou den, telefonisch nog onbereikbaar. Men hoopt, dat wanneer hedenmorgen de ge nietroepen zullen zijn aangekomen, spoe dig de verbindingen hersteld zullen zijn. HET MEISJE DAT NIET OM HET GELD TROUWDE. Na afloop van het bruilofstdiner nader de de oude heer Van Bommel den geluk kige bruidegom en drukte hem een enve^- loppe in de hand. Steek dat in je zak jongen, ik hoop dat je er pleizier van zult hebben. Karei bedankte zijn oom en fluisterde zijn bruidje in het oor, dat de oude oom Tom toch zijn huwelijksgeschenk niet ver geten had 1 Toeh Karei de enveloppe openscheurde vond hij er een wissel van 25 duizend gul den in. Oom Tom ging zijn badkuur te Bent- heim volgen en zoo was Karei niet in de gelegenheid om nogmaals persoonlijk zijn dank te beutigen; hij nam daarom zijn broer in den arm. Johan, je moet, als je toch voor de zaken op Teis gaat, oom Tom te Bentheim gaan zeggen, hoe dankbaar ik ben voor zijn cadeau; ik zal hem dat natuurlijk schrijven. Kijk 'ns!en hij toonde 'm de wissel. Goede hemel, dat ia een inkomen appt. Johan ging naar oom Tom, die zeer blij was dat zijn neef zoo verheugd was, want hij hield veel van Karei en van Dieta zijn vrouwtje. Karei vroeg mij u te zeggen, dat hij er door getroffen was; uw geschenk zal hem ala getrouwd man in staat stel len wat ruimer te leven als kapitein der artillerie. Ik ben van plan, Johan, zei oom, hetzelfde voor jou te doen, jongen, op den dag van je huwelijk. Indien het onder deze voorwaarde moet geschieden, hoop ik dat deze dag nooit zal aanbreken. Kom, kom, je hebt er nog niet over nagedacht, antwoordde oom. Johan lachten die lach maakte oom uit z'n humeur en hij zei knorrig: Stel je, aJs we die zaak eens behan delen, niet aan als een dwaas! Ik hoop, dat ik het niet doen zal, oom, zei Johan, maar ik verwacht toch niet dat ik een vrouw zal zoeken ten einde mij van een som gels te verzeke ren. Dat moet je zelf weten, 't Is te ho pen, dat je -van besluit verandert. Je zoudt 'n dwaas zijn als je 25 mille kunt verdienen en je liet het loopen. Oom, zoo onedel ben ik niet, sprak Johan. Ik vrees, dat ik het zonder uw geld zal moeten doen; ik kan bovendien best van mijn salaris leven. Nu, nu, ik ben niet kwaad op je, maar ge zijt onbezonnen. Je kunt van je inkomen leven maar met het overige geld goed doen. Ja oom, dat is waar. Bovendien, ik bewonder uw mildheid en ik verzeker u dat ik niet ondankbaar ben Ik geef je een jaar om te bedenken, was de afspraak van oom. Johan was over dat gesprak wat ter neergeslagen. Dat hij met zulk inkomen behalve zijn salaris, goed zou kunnen doen, was waar, maar zijn meening eu overtuiging waren voor geen geld te koop. "Wiens schuld het was is nooit bekend geworden maar een feit is het, dat de belofte van oom Tom spoedig bekend werd. Onnoodig dit te zeggen, dat er in het plaatsje waar Johan onderwijzer was, meisjes waren, die hem wel zouden wil len helpen, om den prijs, door oom uitge loofd, te verdienen. Maar met het verhaal kwam ook het verhaal van de weigering en de hoop dus der meisjes werd zwak. Maar een maand na het huwelijk van zijn broeder begon het noodlot te werken. Johan was een uitstekend tennisspeler en Dora van Houten eveneens. Hij en Dora wonnen het spel, zij speelden nog al eens samen, werden op den duur wat vertrouwelijker en eindelijk ontdekte Jo han, dat hij meer belang stelde in het slanke aardige persoontje dan wel met zijn „princips" of overtuiging" strookje.- „Dat mag niet!" dacht Johan en hij sloeg een invitatie af voor een feestje, waar hij Dora zou ontmoeten. Het resul taat van de weigering was, dat hij gevoel de zijn plicht gedaan te hebben, maar dit werd overschaduwd door de gedachte: dat hij zich van 'n onschuldig genoegen had afgehouden, want zoo redeneerde hij men behoeft niet te trouwen, "als men graag met oen meisje wat praat! Johan was een par dagen later ont stemd, en ging een wandeling maken en op een schaduwrijk plekje stond hij ineens voor Dora die hem lachend begroette. U komt als door de Voorzienigheid gezonden, sprak zij. Ik heb over een wor tel van een boom mijn enkel verzwikt en kan niet loopen. Half ondersteunend, bracht hij 't meisje naar huis en liet haar aan haar familie over, maar den volgenden dag ging hij eens hooxeu, hoe zij het maakte, fat- soenlijkheidshalvo kon hij niet anders handelen, maakte hij zichzelf wijs. Dora kon gedurende een keek niet loo pen en Johan bezocht haar. ,,'t Is louter uit beleefdheid" suste hij de verwijten in zijn binnenste. Er waren echter velen 'die het bemerkt hadden, o.a. Marie van der Linden en in haar hart, dat tot nu toe zeer mild ge stemd was voor Johan, ontbrandde ineens een ander gevoel. Marie sloot vriendschap met Dora en met een doel. Dora moest de waarheid weten omtrent dezen aanbidder. Het een of ander ging om in het bezit te komen van een premie. Ik geloof het nooit, zei Dora. Jij hebt den jongen verkeerd beoordeeld, natuurlijk gaan zijn zaken mij niet aan, maar voor zoover ik zijn karakter ken, geloof ik niet dat hij een huwelijk om geld zou sluiten. Vroeger zoo ging Marie voort, keek hij naar geen dames om en na het,voor stel van zijn oom neemt hij notitie van dames en bijzonder van ééne! Nog eens, je beoordeelt den jongen verkeerd en de zaak gaat mij niet aan." Ik dacht je te moeten waarschuwen. Mij waarschuwen? Wat bedoel je daarmee? Die heb ik niet noodig! Ach, je kondt misschien zijn gedrag voor echt houden en iedereen houdt het voor een grap. Wat heeft dat te maken met het gedrag van Johan? En als hij aanleiding had om van meening te veranderen, zou hij daar niet even veel recht toe hebben als ieder ander? Dora was boos op Marie, wier motie ven haar nu zeer duidelijk waren. Johan ontving een epistel van Oom Tom, die he mwaarschuwde, dat de be denktijd haast ten einde was. Johan schreef: „Waarde oom Tom! Ik zal* trouwen of ik zal het niet doen, maar uw condities kan ik niet aannemen daar die gevoelens voor eer en onafhankelijkheid beleedigend zijn." Oom schreef terug dat zijn aanbod van kracht bleef tot 15 Juli. Gedurende de volgende maanden ven- meed Johan Dora te bezoeken, maar den lsten Juli zocht hij haar op en had het geluk haar alleen te treffen. Ik ben hier gekomen om u te bewij zen, dat ik werkelijk meende wat ik u eenigen tijd geleden zei, begon hij. Als dat bewezen kan worden, be wijs het dan, sprak zij, en ik zal aandach tig luisteren. Mijn jaar bdenktijd is om, de belofte van mijn oom is niet meer van kracht en de aanspraak op den prijs ben ik kwijt en toch verlang ik om getrouwd te zijn. Bedoel je daarmee, dat ge de 25 mil le hebt opgegeven? Ja, ik heb geen recht meer op het geld, goddank! En je gaf het op om te bewijzen dat Dora je moet goed weten waarom ik het deed: het was om te bewijzen dat ik neit het geld maar jou noodig had en jou moest hebben of Ik geloof, dat we toch op de een of andere manier bij elkaar zouden geko men zijr}, sprak zij gelukkig. Maar 't is ook een aangenaam gevoel dat ge 25 mille voor mij hebt willen opofferen. Eenige weken later na Johan's huwe lijk, dat in October plaats had, kwam hij eenigszins teleurgesteld thuis om zijn vrouwtje een bekentenis te doen. Ik weet niet hoe je hel zult opnemen, maar ik moet je iets vertellen. Zeg het mij maar, lachte zij, 't zal nooit slecht zijn. Kijk eens lieve» en hij gaf haar een brief in handen, waarin zich een wissel van 25 mille bevond. Oom Tom heeft me slechts willen beproeven en dit is de be looning; gij kunt het lezen in den brief. Oom Tom moet 'n lieve oude man zijn, sprak ze. Je moet hem maar eens spoedig verzoeken om eenige dagen bij ons te komen doorbrengen; hij heeft zich kranig gedragen. En Johan was het met zijn vrouwtje eens. Oom Tom behield steeds groote vriend schap voor de twee gelukkigen en zag met genoegen op zijn ouden dag nog de lievelingen, die God aan het jeugdige paar schonk! „M C." Gaslekkage. Iedereen weet, hoe gevaaorlijk het is, wanneer je gas ruikt in je kamer, om dan met een brandendelucifer te gaan zoeken, waar het lek zit. In den laatsten tijd komen er nog veel te veel ongelukken door gasontsnapping voor. Men kan in dat opzicht niet voor zichtig genoeg wezen. De beste voorzorg is natuuriijk, om altijd een raam geopend te houden. En wanneer u een groot lek in huis heeft, moet onvoorwaardelijk de gasmeter afgesloten worden tot de fitter er is geweest, al bezorgd u deze afslui ting ook den grootsten last. Maar het is niet algemeen hekend, dat er een gemakkelijker maniertje bestaat, om het euvel te ontdekken. Maak een flink zeepsop, net zoo'n sopje als u voor het bellen-blazen van de kinderen klopt en strijkt het met een kwastje langs de gaspijp. Op het punt van 't lek, al is dit ook nog zoo miniem, maakt 't zeepwater dadelijk bellen. MARKTBERICHTEN VOORHOUT, 1 Juni. Greene veiling. Gehouden onder directie van Hobaho te Lissc. Stand van het gewas best, vooral de Narcis King Alfred. Hyacinthen goed, doch hier en daar een gaatje; met de ver koop scheen dat niet te hinderen, want alles ging goed van de liand, zoodat deze laatste verkoop op het veld heel vlug ging en alles werd afgemijnd. De volgende prij zen werden besteed voor Narcissen en Hya cinthen van bedden van 40 regels door elkander en 5 perc. 6 per regel 213 en 3 punt bedden 13404. Hyacinthen ER la Victoire bedden van 3 R door elkander en 7 per regel 82?2 bed waaronder eenige punthedden 4960. Garribakli 90 bed van ruim 3 R en 9 pr. 6488. Catalogus groot 387 nummers. Na afloop der veiling dankte de heer Bader hel publiek voor het trouw bezoek aan de groene veiling, en noodigdc allen uit, om de veiling op Hobaho, welke zal worden gehouden op 2 Juni a s. bij te wonen. ALPHEN a. d. RIJN, 1 Juni. Veiling. Groenten. Per 100 Kg.: Spinazie 7 15, Postelein 9.5012.50; Per 100 bos: Peen 18.2022.20; Per 100 stuks: Krop sla I 1.202.10, Komkommers f 22 23.40, Bloemkool I 24.50—31.60, Idem II 12—15.60. VEUR, 1 Juni. Vrije veiling. Op de he den gehouden vrije veiling in café „Het Eiland" werden aangevoerd: 4013 Kippen eieren 5.556.15 en 988 Eendeneieren 55.50 per 100 stuks; Kipen 0 80 2.80 per stuk; Eenden 0.801.40 per stuk; Konijnen 0.403.per stuk; Dui ven 1825 cent per stuk; Komijne kaas 3040 cent per half kilo; Zoete Kaas met Rijksmerk 4050 cent per half kilo. BOSKOOP, 1 Juni. Veiling. Bloemen Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 50 66 cent, Golden Ophelia 6076. cent, Mar cel Rouyer 11.20, Hadley 0.901 40, Cl. Pernet 0.801.15, Columbia 7090 cent, Butterfly 6088 cent, Mac Keiler 1.25, "Wilhelm Kordes 0.90—1.10, Po- lyantharozen 1.401.50. Diversen per hos: Dahlia's f 1.60, Lathyrus 712 cent, Pioenen 2028 cent, violieren 80 cent, Pyrethrum 613 cent, Campanula 1016 cent. WOERDEN, 1 Juni. Kaas. Ter markt waren 534 partijen. Prijzen: Goudsche le soort 40—44, 2e soort 35—38, rijks- merk le soort 4145, 2e soort 37—4(J, zware f 46. Handel matig. ROELOFARENDSVEEN, 2 Juni. Vei ling. Aardbeien 1527 cent per doosje: Sla f Ö.1Ó—1.30 per 100 krop; Bloem] 13 cent per stuk; Peen 814 cent pet Snijboonen 5.50 per 10 pond; pe, 4.104.20, Peulen exft-a 3.90—k Dikke Peulen 3.603.70 en Dopen 5.10—6.30 per Kg. Doorsneeprijs van Woensdag l j. Peulen 4.19 en 3.63. ALPHEN a. d. RIJN, 2 Juni. Kaai Aanvoer 69 wagens. Met Rijksmerk le f 4144, 5de soort 3740, zware Handel matig. GOUDA, 2 Juni. Vee. Totale aanvoer3 stuks. 17 Vette Runderen, 1031 Mag Varkens, 9 Bokken of Geiten, 1901 I gen, 125 Schapen en Lammeren, lOOjKjj tere Kalveren. Koeien 250400, Ma re Varkens 3545, Vette Varkens 3 31^ cent per pond. Bokken of Geiten j 9 per stuk; Biggen 1218. Schapen lammeren 1238, Nuchtere Kalvei 1318. Handel Runderen en Mag Varkens matig, overige soorten vlug. Kaas. Aanvoer 425 partijen, le ks 4044, 2e kwal. 3639, met ijl merk le kwal. 42—46, 2c kwal. 37- zware 48. Boter. Aangevoerd 2109 pond, han goed. Goe.boter 9095 cent, Weiboter 85 cent. Eieren. Aanvoer 537 partijen, K peneieren 56, Eendeneieren 4.5( 5.50. Handel vlug. ZOETERMEER—ZEGWAART, 1 Ja Veiling. Eieren. Aangevoerd 11] stuks. Kippeneieren I 5.256.40, Eendi eieren 5.405.85 en Kalkoeneieren j per 100 stuks. VOORHANDEN Beleefd aanbevelend, C. VAN VLIET Emmalaan 8, Telef. 20. ALPEN AAN DEN RIJN De allerfijnste WIJNEN, LIMONADES enz. 7930 voor dea.s. FEESTDAGEN zijn geëtaleerd tegen scherp concurreerende prijzen. VAN ENGEL's Wijnhandel Haarl.str. 24, Tel. 1743, Leiden ZIE VP9Rr ETALAGE Oranjeboom en Heineken9 Bieren GRATISvoor elke afname v. f 2.50 ar LVoor Reclame te Haarlem en Omstreken is de Nieuwe Haarlemsche Courant het aangewezen Publiciteitsmiddel 1 OPLAGE 16000 Ijst' Telef. Int. 13866 (3 Lijnen) ac Terstond gevraagd, eon net DAGMEISJE, boven de 16 jaar. Adres: Hoofd straat 198, Sa8scnheiui. 7895 DAGMEISJE Gevraagd een net Re-K. DAGMEISJE. Leeftijd 14 jaar, in klein gezin. Stationsweg 29. 7894b Studente vraagt gemeubileerde Zit- en Slaapkamer of zit-slaapkamer met pension in gaande Sept., zonder heerenstu denten; prijsopgave gewcnscht. Br. bur. v. d. blad no. 7907b. TE HUUR: 7923b Burgerwoonhuis niet tuin voor klein gezin, Lage Rijndijk. Riant uitzicht, achterzijde aan den Rijn. Huurprijs f9.per week. Te bevragen Lage Rijndijk 116. STOFZUIGER. Te koop aangeboden, een zoo goed els nieuwe stofzuiger geheel com pleet. Adres: J. v. 1TERSON, Korte Langcstraat 3 bij do Zuia- eingel. 7893b ELECTRISCHE KARNS en W-aschmachine's compleet met waterdichte motoren voor jkracht- en lichtleiding, Cen- trifugaalpompen, Fabrikaat Blom, Firma Wed. T. Wolff, Haven 36, Leiden. 4638b PATHÉFOONPLATEN. Vraagt de nieuwste nummers: August waar zijn je haren. C'est Paris, Pimprenella, Ay, Ay, Car- mecita, Vrouwen en Rozen, enz., groote keuze strijkjes, R.K. Koor platen. J. VA.NZIJP, Ilnarl.straat 299, bij de Haven. 7917 STEIGERHOUTEN. Keetje, bak- eu steenkruiwagens, kleusdeui-, kalkmolen, cirkelzaag, vuursteen, marmertcgels, touw werk, blokken, reopen, ankers, sclioorstccnijzers, enz. G. P. v. d. DRIFT, Aannemer van sloop werken. Maiedijk 157. 7897b KAASPERSEN Karns, Karntonnen, Boterper- sen, Botervloten, Roomstaren, Tonemmers, Wringtobbou, Kaasvormen, Weikuipcn enz. Wij leveren alleen het bekende fabrikaat Blom. Firma Wed. F. Wolff Haven 36 Leiden. 4G36b AFBRAAK TE KOOP. Ramen, deuren, planken, binten, raam- en deurkozijnen 2x3 en raggels, gootsteen, dakramen, lioll. pannen, ankers, tegels, gras huizen, gegoten ijzeren buizen, Serredeuren. G. T. v. d. DRIFT, Aannemer van Sloopwerken, Mare- tlipt 157. 7896b Gevraagd bij "VV. C. HOOIJ- MANS, Brood- eri Banketbakkerij een Flinke BEDIENDE, goed op de hoogto met de Ban ketbakkerij, Hoofdstraat 183, Sas- senheim. 7919 HOOIBERG. Te koop aangeboden een bosto 6 roeden Hooiberg, dak en bonnen alles in beste staat, door J. HUFNER, Voorhout. 7912 GRASMAAIEN! V oorhandenprima Zeisen, Zeisboomen, Wetstecncn, Strekels, Haartuigen, Grasseharen, Tuin harken, Schoffels, Kippengaas, Harmonicagaas, Prikkeldraad, Var- kens- en Biggcntroggen, enz. Prima kwaliteit. Franco levering. A. J. HARTWIJK Jr., Ijzer handel, Nieuwe Beestenmarkt (V cemarkt). 7922b HEDEN VOORHANDEN: Stoof- en Bakpalin'g, Nieuwe Zoutevisch, Geweekte Stokvisch, Nieuwe Holl. Haring. Morgen verech gebakken Visch. RIEL's Vischhandel, Janvossen- steeg 28, Telef". 2138. 7929b „ETERNIT". Vlakke en gegolfde asbest-ccment- platen, rood, blauw, grijs, asplialt- pnpier, koolteer, carboleum, bruine teer, geribl. glas, glazen pannen, plé-potten, dakramen enz. G. P. v. d. DRIFT, Maredijk 157, aan nemer van Sloopwerken. 7898b RECLAME PATHÉFOONS Prachtkasten f 29.50, f 35.50, staand apparaat f 59.50, met zware 2 veer motor, geruischloos f 69.50. Groote sorteering Jazzbands en alle onderdeelen. Jazztrommels vanaf f 11.50. J. VAN ZIJP, Haarl.straat 299, Tel. 711. 7916 PETTEN en SJERPEN voor Ruiters en "Wielrijders. Her auten, Fiets- en Drangvlaggen voor inhalen Jubilarissen. Terrein- vlaggen, Wimpels en Vlaggendoek te huur „Erato" Oude Singel 14, Tel. S89 Leiden. Zwarto kleercu en liooge hoeden. 7921b SCHAPENWASCH MIDDEL Merken Thomas Bigg en de Buy ter. Okkinga's uierzalf. Vertinde melkemmers, theem- sen, bussen enz. Gecontro leerde thermometei's en pe- kelvegers. Alle soorten touw werk. Firma Wed. F. Wolff, Haven 36 Leiden. 4637b VOORHOUT. Abonnementen en adverten- tiën worden aangenomen door J„ DIEMEL

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 10