iscezohdeh mededeelihb a&/LH£wn ^Tjcicfd® •fuxvd Doos30*60.Tube 80ct.Bii Apoth.en Drogisten beloofde enkele fiesscben lekkeren wijn ec de derde een extra duit in het kcrke- zakje En nu bobben we niet alleen 3 van on*i partij in den Raad, doch ook nog twee Protestanten. Eerst was bet zeggen dat de Anti-Revolutieman er niet inzat, doch later was de stand toch 7 te gen 3 en moest ten van onze partij plaats maken \oor een Protestant. Van te voren is iieel wat propaganda gevoerd, allerlei ficiioonc papiertjes kreeg je thuis en als je wou kon je ook naar een propaganda- redc gaan luisteren van een candidaat. Dan is er nog al aardig geplakt en ber- plaki Toen de onzen hunne papiertjes gingen aanplakken kwamen ze van een andere partij hot er afscheuren en toen zijn wij maar weer opnieuw begonnen. Nu is de verkiezing weer achter den rug en is alle hoop gevestigd op de eerste zit ting van onzen nieuwen Raad, want dan moeten de wethouders gekozen worden. Allerlei gesmoezel hoor je en vele moge lijkheden worden uitgesproken» docih ik zeg maar zoo, eerst afwachten, voor je door redeneert. Ik hoorde ook smiezelen dat ze met die woningen aan den Vrouwenweg niet op schieten, omdat ze bang zijn dat er toch geen menschen in komen wonen nu de belastingen weer wat verhoogd zijn. De boomen langs den weg hebben ze echter maar alvast opgeruimd en de weg wordt nu bestraat Op het oogenblik is het er nog niet veel moois en hard opschieten doen ze er niet, doch ik hoorde iemand zeggen, dat alle hoop in de toekomst ligt Bij ons aan den Rijndijk gaat het vlugger van stapel. Onze pastoor krijgt een fon kelnieuwe pastorie. Nou die heeft-ie wel verdiend, want die oude was bar slecht Ook wordt er weer wat gebouwd in het park tegenover de Bruggestrasrt, zoodat er weer wat leven komt in de bouwerij Aan de Mecrburgerbrug is nog alles rus tig; daar zinkert het nog best. Jammer dat het weer zoo bar slechts is geweest. Het best is maar bij moeder thui.s.... Ad Juus. ZWAMMERDAM. Ondertrouwd: A. Goudkuil 20 j. en L. de Jong 18 j. G e h u wd: P. Baas 28 j. en C. Aartse 20 j J. Jongeneel 27 j. en M. A. Borst 21 j. Gevestigd: Uit Rotterdam B. E. C. van Leeuwen. Uit Fulda (Doitschl.) M. M. S. Friedrich. Uit 's-Hertogenhoscn A G. v. d. Maaden. Uit Bodegraven A. IV op 't Landt en gezin. Uit Alpben aan den Rijn G. v. Luinen en gezin. Uit Nieuwkoop J. den Hollander. Uit Wanne-Eickel (Duitscbl.) E. Barlmann. Uit Bodegraven J. L. van Leeuwen. Uit Ede A. Busser. uit "Woerden A. v. Rossum en gezin. Uit Bodegraven N. A. van Rossum. uit Reeuwijk W. Stol wijk en gezin. Uit Reeuwijk W. J. Af. Gordijn. Uit Zevenhoven B. A. A. Koot. Uit Ouder-Amstel A Ratzie. Vertrokken: n. Gouda W. v. d, Bosch. n Nieuwkoop C. G-. Blom. a Nieuwkoop G. Blam. n. Bodegraven P. de Jong en gez. n Voltlage (Duitscbl.) Th Drees. KERKHIEUWS Benoemingen. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft cene nieuwe parochie opgericht te Hengelo (O.) onder den titel van O. L. Vrouw van Altijddurenden Bijstand en beeft benoemd tot pastoor aldaar den Weleerw. heer J. Immens en tot Rector van het Rijksopvoedingsgesticht t<? Ave- reest den Weleerw. heer I. H. van den Berg. SPORT Letteren en Kunst MAGDA. 1 Gistermorgen is in hel St.-Elisabetlis- gesticht te Dongen, na een kortstondige ziekte, in den ouderdom van bijna 91 jaar overleden, mevr. Alinderop-van Berckel, dc bekende Katholieke belletriste, die on der den schuilnaam „Magda" lange jaren in vele tijdschriften en bladen schreef. Velen zullen de schrijfster, die hun zoovele uren van genotvolle ontspanning heeft geschonken dankbaar in hun gebe den gedenken. FINANCIEN EN OECONOMIE. I BINNENLAND. Eerste Neder!. Verzekering-Mij. In de 30 Afei gehouden algemeene ver gadering van aandeelhouders van de Eer ste Nedcrlandsche Verzekering Aiij. op het Beven en tegen Invaliditeit bracht do di rectie verslag uit over bet afgeloopen boek- iaa;^AHel verzekerde bedrag steeg tot J 1G0.673.447 155.171.957), waarvan j5.003.007 in Nedcrlandsche en Indi sche guldens loopt. De financieelc uit komsten van het bedrijf waren wederom zeer gunstig. Het batig saldo der winst- en verliesrekening bedraagt f 1.424.394 1849.032). Aan met aandeelen in de winst verzekerden wordt 153.750 (onv.) uitgekeerd; aan aandeelhouders komt een eMdenil van 30 Si (onv.). De aftredende v '^ssaris, mr. A. II. Zimmerman, wercl •erkozcii. VOETBAL. Tegen wijziging van den strafschopregel. Op do jaarlijksche algemeene vergade ring van den Eng. Voetbalbond werd be sloten zich te verzetten tegen de voorstel len, welke de Schotscho Bond bij do In ternational Board heeft ingediend betref fende de spelregelwijziging. Deze wijziging wil het strafschopgebied van 18 tot 30 yards verbreeden. Het voorstel van Wales om spelers, die zich schuldig maken aan beleedigingcn, of onfatsoenlijke taal tegenover een scheids rechter uitslaan, op dezelfde wijze te be handelen als zouden zij zich schuldig heb ben gemaakt aan. ontoelaatbaar gedrag, verkreeg den steun van de vergadering. Verder werd besloten goedkeuring te hechten aan wijziging van art. 11, dat in zijn gewijzigden vorm als volgt luidt: Een doelpunt mag direct uit een hoekschop ge scoord worden en indien een vrije schop wordt toegestaan in verband met ccnige overtreding van art. 9, mag een doelpunt direct uit een dergclijkcn vrijen schop ge scoord worden, doch niet uit eiken ande ren vrijen schop. GOLF. FrankrijkNederland 26. Het Nedcrlandsche golfteam, dat op He melvaartsdag zulk een fraaie overwinning te Brussel op het Belgische team wist te behalen, speelde te Le Touquet-Paris Plage al even fortuinlijk in den landenwedstrijd tegen Frankrijk. Onze landgenooten ble ven thans in zes van de negen gespeelde partijen overwinnaars, twee partijen wer den verloren en één had gelijk spel tot resultaat. De uitslagen der verschillende partijen waren als volgt: Foursomes: Del Court von Krimpen en jhr. Afichiels van Verduynen winnen met 1 up van Vagliano en Boerin; jhr. A. AI Snouck Hurgronje en jhr. N. J. C. Snouck Hurgronje winnen met 3 en 2 van Anto- retti en Huet Rémy; Walrave Boissevain en \V. van Waveren winnen met 5 en van Lebion en Le Sueuf. Singles: Del Court wint met 6 en 4 van Vagliano. Afichiels wint met 3 en 2 van Bourin, A. AI. Snouck Hurgronje wint met 5 en 3 van Antonetti; N. J. C. Snouck Hurgronje speelt all skuare met Huet Ré my, Boissevan verliest van Lebion (3 en 2); Van Waveren verliest van Le Sueuf (1 up). ATHLETIEK. Wereldrecord polstokhoog verbeterd. Uit Philadelphia, wordt aan „dc Tel" ge meldt: Carr heeft tijdens de atletiek wedstrijden alhier het wereldrecord pol stokhoogspringen verbeterd met een sprong van 4.267 AI. Het oude record 6tond op naam van Charles Hoff met 4.25 AI. SCHERMEN. Het Internationaal Schermfeest van den K. O. S. B. Bij de tweede afdeeling degen plaatsten zich in dc finale dc hoerenv. Doorn, Waegeningh, Pel, Gude, Bierman, en Af ijsberg. Wat de bovenste drie plaatsen betreft, gaven de deelnemers elkander weinig in kracht toe wat wel blijkt uit den uitslag waar bet bezetten van de eerste plaats werd uitgemaakt door de gegeven touchc's. Het aantal gewonnen partijen en ontv. tref fers was hier gelijk. Doordat luit. C. van Boven een treffer meer wist te plaatsen, viel hem hier de eerste prijs ten deel. De uitslag luidt: Personeele wedstrijd degen: 1. luit. C. v Boven 4 gew. part., 4 ontv. cn 9 geg. Ir.; 2. luit. J. Pel 4 gew. part., 4 ontv. en 8 tr.3. luit. L. van Waegeningh 4 gew part.-, 5 ontv. en 8 geg. tr.; 4. kapt. J. C. Gude 1 gew. partij, 9 ontv. en 6 geg. tr.; 5 kapt. H. Alijsberg 1 gew. partij, 9 ontv. en 5 geg. tr.; 6. Lt.-kol. II. Bierman 1 gew. partij, 9 ontv. en 4 geg. tr. Wat betreft de derde afdeeling degen werd besloten de finale inplaats van al: oorspronkelijk vastgesteld, uit negen, uit tien schermers samen te stellen. Alhoewel er op 10 loopers gelijktijdig go trokken werd slaagde men er niet in, dit nummer af te werken, waarna werd be sloten de finale hedenmiddag to verwer ken. Om half twee werd een aanvang gemaakt rnet de afdeelingswedslrijd degen onder leiding van kapt. A. C. Stadlander. Hier namen 14 afdeelingen deel, die in twee groepen van 7 werden verdeeld. Na loting werden de overeenkomstige nummers van elke afdeeling in een poule ondergebracht, zoodat van elke groep 7 maal vier scher mers samen kwamen. Naar dc finale gin gen 3 afdeelingen over, uil elke groep, to taal 6 afdeelingen. Er werd gelrokken om 2 touché's. Voor de finale kwamen in aanmerking Breda I, Amersfoort I, Utrecht, Breda II, Den Bosch I en Maastricht. De uitslag luidt: 1. Breda I met kap. J. Drost, luit. J. Pel. luit. J. D. Schepers en kap. Van Afaurik met 15 gew. part.; Amersfoort I met 12 gew. part. 3. Utrecht met 10 gew. part. 24 ontv. tr.; 4. Breda II met 10 gew. partijen 25 ontv. tr.; 5. Afaas triclit met 6 gew. partijen. Heden vangt de landenwedstrijd op den degen aan, nadat om 9 uur dc officieele entvangst van dc buitenlandschc deelne mers zal plaals hebben gehad. ROEIEN. Nederlandsche Rocibond. In „Krasnapolsky" te Amsterdam hield de Nedcrlandsche Roeibond een algemeene vergadering, ter bespreking van de voor stellen van den Amsterdamse hen Roeibond om te trachten wijziging te krijgen van het reglement der F.I.S.A., inzake de wed strijdbancn voor de Europeesche kam pioenschappen. Van 17 aangesloten vcreenigingen en bonden waren afgevaardigden aanwezig tezamen uitbrengende 43 stemmen, toon de voorzitter, dc lieer mr. O L. de Vries 1 Feyens, om 8 uur de vergadering opende. Do voorstellen van den Arasterdamschen Roeibond werden door den heer dr. R. J. Th. Meurer ingeleid. Spreker stelde als eischen voor een goede wodstrijdbaan een niet te breed vaarwater waar ten hoogste vier ploegen tegelijk kunnen starten, voorts geen slroomcnil water en bescherm de oevers. Hieraan voldoen, volgens spr., de hanen te Zürich, Como en Luzern niet. De omstandigheden dienen voör alle deel nemende ploegen gelijk te zijn. Do heer mr. do Vries Feyens deelde mede, Gat het bestuur z:.,v met de voor stellen in principe kar. vereenigen, hoe wel .spreker als een onoverkomelijk be zwaar zag, dal het voorstel bij de F.I.S.A.- vergadering dezen zomer te Como, geen steun zou ondervinden, terwijl bij een verwernisg der voorstellen er voor Ne derland minder gewenschtc consequenties uil voort zouden kunnen vloeien. Spreker achtte l\ét van meer diplomatiek beleid te getuigen," nis men op 't aanstaande con gres de afgevaardigden zou trachten te overtuigen van de voor de rocisport goede bedoelingen van Nederland en het F.I. S A.-bestuur op te dragen een en ander in studie te nemen, en op een volgend con gres een rapport uit te brengen. Na ampele bespreking wercl aldus be sloten. De kwestie over verplaatsingkosten werd geamendeerd door „Laga" ten opzichte van tegemoetkomende kosten voor deelne mers uit veraf gelegen landen, goedge keurd. Tenslotte zal een afzonderlijk voorstel voor het F I.S.A.-congrcs gedaan worden, beoogende om in het jaar, dat Olympische Spelen in Europa gehouden worden, geen Europeesche rocikampioenschappen uit te schrijven. De huisvestiging tijdens de Olympische Spelen Nu meer en meer blijkt, dat dc belang stelling uit het buitenland voor de Spelen der IX Olympiade inderdaad buitenge woon groot zal zijn en die hij vorige Olym pische Spelen verre overtreffen zal, doet temeer de ernst zich gevoelen om 't vraag stuk der huisvestiging van al die duizen den vreemdelingen, die in 1928 naar Am sterdam zullen komen, op do juiste wijze op te lossen. Het Comité 1928 heeft reeds een reeks maatregelen getroffen, die tot een doelmatige huisvestiging van de vrec-m delingen, dio in 1928 naar Amsterdam zullen komen, op de juiste wijze op te los sen. Het Comité 1928 heeft reeds een reeks maatregelen getroffen, die tol een doelma tig huisvesting van de vreemdelingen kan leiden, doch do grootste moeilijkheid be staat daarin, dat zelfs een globale schat ting van het aantal bezoekers uit ik der landen daarom niet mogelijk is, omdat dit afhankelijk is van de verrichtingen der deelnemers. Wanneer Belgie in de eind strijden van het voetbaltournooi komt, zal het aantal Belgen, dat de reis naar Am sterdam ondernemen wil, zeker tienmaal grooter worden, dan wanneer onze Zuide- lijko naburen aanstonds afvallen en zoo is ook voor een groot deel de belangstelling uit andere landen afhankelijk van do ver richtingen der deelnemers aan de Spelen uit dezo landen. Uit dien hoofde kunnen verschillende maatregelen slechts een voorloopig karak ter dragen. Bij alle maatregelen is men echter op de volle medewerking van de landgenooten aangewezen en wel in de eerste plaats op do medewerking van de hoteliers en restaurateurs. Inderdaad, dc Olympische Spelen, die in tijdsverloop van anderhalve eeuw ten hoogste eenmaal de gastvrijheid van een land vragen, bieden ongekende perspcklieven ten opzichte van de bevordering van het vreemdelingenver keer, die op andere wijze wel nauwelijks, of dan wel gepaard gaande met schiej; on- bestrijdbare kosten," bereikt kunnen wor den. De invasie van vreemdelingen toch, zal niet alleen directe voordeelen afwer pen, doch ook, en wat ons van veel groo ter nut toeschijnt, succesvol kunnen nawer ken. Laat ons daarom den vreemdeling een ontvangst bereiden, die zich in elk op zicht aanpast aan de bekende gastvrijheid onzer voorvaderen. Geen boter middel ech ter om den tourist in het harnas te jagen dan een onwelwillende ontvangst, in het algemeene hierop neerkomende, dat men do kans eens wil waarnemen en „het on derste uit den kan tracht te halen". Weet ge wel dat het onvermijdelijke gevolg hier van moet zijn, dat de vreemdeling ons land mijdt en de groote buitenlandsche reisbureaus Nederland van hun reispro gramma's gaau afvoeren. Gij allen dus, heizij direct of indirect bij dit wereldgebeuren geïnteresseerd, doet uw voordeel!, docb tracht niet de kip met do gouden eieren te slachten. Er is voor u geen Cost, doch alleen Baet en de laatste kan, indien op redelijke basis ge schoeid, nog Tango jaren een bron van inkomsten blijken. LUCHTVAART De Amerikaansche klant van de K. L. M. Alen schrijft aan het Haagschc Ancta- kantoor: Dc Amerikaansche passagier, die reeds zooveel met dc K. L. Af. gereisd heeft, is thans met bestuurder Geysendorffcr cn Scholto op een rondreis naar Neurenberg, Leipzig, Dresden cn Wcencn. Hij zal zich daarna naar Kopenhagen en Stockholm begevn. Omstreeks 13 Juni is de heer van Lear Black, voornemens om met- het K. L. AI. vliegtuig H.-NADP, eveneens bestuurd door Gcyscndorffer en Scholtc, met als werktuigkundige den K. L. M.-mccano Ur- lot, de reis LondenBatavia en terug te aanvaarden. Een drukke dag voor Lindbergh. Lindbergh heeft gisteren wel een druk ken dag gehad, waar hij zich echter op echt Amerikaansche wijze doorheen heeft geslagen. Hij begon den dag reeds vroeg, naar men zegt om vijf uur cn behalve zijn vlucht naar Portsmouth en zijn bezoeken HET WONDER DER DRAADLOOZE. Mengelberg in Weltevreden beluisterd. Amsterdam sch applaus in een Indische woning. Hedennacht heeft H. AI. de Koningin gesproken voor den zender van Philips en ook hedenavond zal H. AI. haar onderda nen in de verre koloniën toespreken. Wat er omgaat in de harten van lieu, die in het verre Indië klanken vernemen uit het moederland, schetst „Blanda" in de „Tel." als volgt: Door de nachtstille stralen reden wc door do villawijken van slapend Weltevreden tegen halfdrie naar het huis van een ken nis, bekwaam radio-amateur, die ons uit- genoodigd had „om mee te gaan naar Men gelberg in het Concertgebouw". Philips' radio-laboratorium te Eindhoven, dat in do laatste maand reeds zoo uitnemend geslaag de korlegolf-uilzendingen naar Indië had verricht, zou dien nacht den onmetelijkcn afstand van Amsterdam naar Batavia voor ons overbruggen. We zijn er geweest, bij U, in het Con certgebouw! Wo hebben vrij duidelijk Bach's wondcr-mooio cantate hooren uit voeren door Mengelberg's mce.ster-orkest. We hebben ontroerd geluisterd naar de sonore stemmen van Tom Denijs en Urlus, naar het zachte, glasheldere geluid van Aleta Reidel. Wo hebben o, heel flauw slechts, maar toch in den aanvang nog te volgen de klanken van Beethoven's IXdo symphonic gehoord, die helaas al te gauw werden weggevaagd door do onbereken bare invloeden dor atmospheer. Eh we heb ben ook duidelijk gehoord het geweldig ap plaus, dat daar bij u, aan den anderen kant van dezen grooten cn toch zoo wou derkleinen aardbol, losbarstte na de uit voering van Bach's cantate. En het typische brouhaha van stemmen uit de blijkbaar overvolle zaal van uw Concertgebouw, toen daar de pauze intrad, werd ook duidelijk vernomen in dat kleine, zwoele Indische kamertjo met zijn witgekalkto muren, waar wij in ontroerde aandacht luisterden naar iederen klank uit het verre Moeder land Gék tneh 't is misscbcn een muzi kale ketterij, die ik nu hier ga neerschrij ven dat juist die bijkomstigheden, dat applaus, dat golvende gemurmel van hon- derde stemmen, dat eigenaardige geruisch van een concertzaal in de pauze, de krach tige stem van Philips, die voor den aan vang van het concert zijn welkomstbood schap uitsprak voor héél do wereld, dat al die kleine dingen te zamen den diepsten indruk hebben nagelaten, ons het meest van al ontroerd hebben! Want het feit, dat wo daar muziek hoorden komen uit den loud speaker, eischte toch voortdurend, dat wo ons zelf overtuigden: „Wonderlijk, dat wo nu heelemaal uit Amsterdam to hooren krijgen!" Behalvo dan in do momenten, waarin do stemmen der solisten duidelijk, soms onberispelijk doorklonken cn wo die uit oude herinneringen konden herkennen en ontroerd fluisterden: „Hoor. dat is Denijsnu zingt Urlus weer!" Maar juist de schijnbare bijzaken maak ten in den stillen tropennacht den diep sten indruk. Zeker, 't zijn maar heel gewono feiten, dat donderend applaus, dat stcmgedruisch. Maar voor ons waren ook die geluideu van ontroerende schoonheid. Omdat ze ons be wezen, dat wij hier in het verre Indië en de menigte toehoorders in het Amsterdam- sche Concertgebouw te zamen, in hetzelfde moment, helzelfdo genot smaakten, dezelfde emotie ondergingen. Omdat zo ons ver plaatsten lo midden van U, ons één maak ten met U. En lint moge kinderachtig schij nen, toch kan ik u verzekeren, dat ver schillende onzer op het moment, dat we de toejuichingen van Amsterdam in onze gre tig luisterende ooren hoorden weerklinken, mocito hadden om hun ontroering to be dwingen, dat onze handen zich nerveus sa menknepen, onze oogeu vochtig worden bij dio gedachte. Een oogenblik waanden we ons terug in het verre, lieve Moederland, en toon viel oen killo tjitjak niet een smuk van den kalkwand boven op het radio-kastje, en jankte voor het huis een maanzieke gladak ker ons zijn cantate toe! De betoovering was verbroken weer lag een tijdperk, van jaren waclitens tusschen U en ons! Een oogenblik bleef het stil in ons khi- ne groepje. Toen klonk plotseling, zoo on verwacht, dat wo ervan opschrikten, om dat wo een moment dachten, dat een ver late gast zich kwam aanmelden, een hel dere, vollo stem door liet vertrek. „Hallo, hallo, hier Philip's laboratorium Het was weer de man in Holland, die lot ons sprak! Achtereenvolgens richt to l.ij hel woord tot luisteraars in Indië, Zuitl- Afrika, New-York, Zuid-Amerikn, Japan, om heel gewoontjes, alsof hij een „hallo- girl" was, die in een of ander loeaal-nci even een verbinding tot stand bracht, mee te doelen, dat hij ons weer zou aansluiten met het Amsterdanischo Concertgebouw, om te luisteren naar de uitvoering van Beethoven's IXdo Symphonic onder leiding van Willem Mengelberg! Holland sprak en wij hoorden het! Dui delijk alsof de spr. te midden van ons wo.*- gezeten. Do afstand van ruim 12.000 K M. was weggenomen. In stille aandacht luisterden wc nog naar de mededeclingcn, toen een huisbediende zachtjes kwam binnenschuifelen met een blad koele dranken, welke hij, zonder ceni- ge aandacht voor die luide stem, rusti.» ronddiende. De heer des huizes riep hem toe: „Ali, dengar betoel, ada toewan di negeri Blanda, jang rnaoe bitjara sama Ali" („Ali, luister eens goed, dat is een heer in Holland, dio met Ali wil spreken!"). Ongeloovig keek Ali even naar don loudspeaker, waaruit hot forscho geluid kwam, wendde zich met een ongeloovig lachje weer af, merkto heel nuchter op: „Wah, itoo kramofou betoel bagoes!" („Nou, die gramofoon is heel goed!") en ging weer kalm voort met rond dienen! Voor hem bestond het Wonder niet! Daarna hoorden we weer het niet te de- finieeren geluid der menigte, vingen de klanken op van instrumenten, dio gestemd werden, beluisterden nog even, heel flauw, de ruischende aanvangstoneu van Beetho ven's onsterfelijk werk. Doch toen vom.1 Moeder Natuur, dat de Groote Illusio lang genoeg geduurd had en onttrok haar hulp aan het wondere spel der mcnschonhanden. In oen ondeelbaar oogenblik stierven do klanken weg, deinden nog even, heel even op gingen ten slotto geheel verloren door de „fadings", en helaas ook door het gejank en gegier der dol geworden „Mexi- caansche honden", welke eenige, aan hun toestel prutsende en knoeiende luisteraars wisten te verwekken. Het was mei Initië ren gedaan voor dien nachtdo hnlvo aardbol lag weer tusschen ons en het Moe derland. Doch ondanks deze dóve.nu net laat ste moment, gingen we toch hoen onder den diepen indruk van het Wonder, dat daar voor ons was geschied. En niei boter kan ik u dc stemming weergeven, welke ons hij liet huiswaarts gaan bezielde, dan door de woorden te herhalen van een vrouwtje in ons gezelschap, (lat pas uit Nederland is teruggekeerd, waar zij twee kinderen voor hun opvoeding moest achterlaten Doodstil zat zo met haar man en ons ii den auto. lot zo opeens met beide handen een hand van haar man omklemde en fluisterde: „O Wim, misschien zullen wo binnenkort ook zoo met onze kinderen kunnen spreken!" Waarop ze in snikken uitbarstte Ziet ge, dat is voor ons hier de heerlijk ste belofte, welke Philins' „Hallo Indië" ons bracht. aan den koning en den prins van Wales, worstelde bij zich door een grooten post zak met brieven heen. lunchte bij den luchtvaartraad. gebruikte de tea in het Lagerhuis, was gast van den Royal Aero Club voor bet diner, woonde een Zweedsch feest bij en eindigde den dag met een be zoek aan een bal. Ingezonden Stukken (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Lisso 30 Mei 19Ó7. Geachte Redactie! Mag ik even beleefd de aandacht vra gen van uwe lezerskring voor do pracht- praestatie geleverd door de R. K. Gcm. Zangver. „St. Grcgorius" onderafd. v. d. R. K. Volksbond te Lisse, onder Directie van den heer W. J. Alizée uit Leiden. Bij voorbaat mijn liartelijkcn dank. Zondag 1.1. 29 AIci zou onze Zangver. deelnemen aan bet concours uitgeschre ven door het R. K. Gem. Koor „St. HiJ- degardis" van dc Parochie St. Hildegar- dis tc Rotterdam. Dit was een concours speciaal voor R. K. Koren. Wij zouden voor liet eersi in do eersto afdeeling uitkomen, onze gemoederen wa ren gespannen, te meer daar de tijd van instudceren zeer kort was geweest, cn het verplichte nummer was niet gemakkelijk to noemen. Niettegenstaande die korte duur van voorbereiding togen wij naar Rotterdam, bezield met het heiligste vuur om ons geheel te geven en te laten zien wat ons koor praestcercn kan op vocaal gebied. In dc groote Doelenzaal to Rotterdam zouden wo zingen, het verplicht nummer was „Koren", gedicht van Dr. Felix Ru ien en muziek van Alphons Vranken. Toen het laatste machtige fortissimo wegstierf, brak er een ware ovatie los, den componist ter eere, die dankto maar tegelijkertijd zijn hand uitstrekte naar on zen hooggeachlcn Directeur, als wilde hij daarmede le kennen geven, dat een groot deel van die ovatie liem toekwam. En werkelijk do moeite en opofferingen be steed aan «lo repetities zijn schitterend beloond. Wij behaalden een tweeden prijs met 547 punlen, nog drie ponten meer, en we hadden een eersten prijs behaald. Hooggeachte heer Alizée, met den groo ten componist Hubert Cuypers, die zit ting had in de Jury, en die op zijn rap port schreef „Gaat zoo voort", stemmen wij volmondig in. Ja, Directeur gaat zoo voort, wij van onzen kant zullen onze beste krachten geven, geleid door uwe „kundige, kalm - en muzikale leiding" (woorden van Alphons Vranken), bezield met den sterken wil steeds booger op lo gaan op vocaal gebied Dan, hooggeachto Directeur, zullen wij onder uwe kundige leiding nog vele lau weren oogsten. Hulde cn dank voor deze pracht- praestaüo aan onze R. K. Zangverccni- «iag. Hoogachtend, F. N. A. BEIJSENS, Voorz. R. K. Gem Zangver. „SL Gregorius" Lisse. MARKTBERICHTEN BOSKOOP, 31 Mei. Veiling. B1 o r- m o n. Rozen per hos van 10 stuks: Ophelia 7080 cent, Golden Ophelia 90 cent, Mar cel Rouyer f 1.30, lladlcy 1 251.50, Cl. Pernet 0.80—1.20. Columbia 0.90— 1 10, Butterfly 0.80—1.07, Mac Keiler 1 20—1.35, Wilhelm Kordes 1—120, Paul Scarlet 1.50, Rosalnndia 11.18, Polyantharozen 1.201.30. Diversen per bos: Dahlia's grootbl. 1.50, Lathyrus 10 21 cent, Pioenen 2327 'cent. Violieren 1.17, Pyrelhrum 714 cenl. Campanula 1617 cent, Polyanlharozen in pot 2341 cent per stuk. BOSKOOP, 30 Mei. Veiling. Bloe men. Rozen per bos van 10 stuks: Op' helia 8092 cent, Golden Ophelia 7094 cent, Alarccl Roycr 0.951.15, Hadloy J 1.82—1.90, Cl. Pernet 1.25—1.45, Co lombia 11.22, Butterfly J 0.901.23, Mac Keiler 1.10—1.30, Wilhelm Kordes 1.25—1.37, Bouclie 1.25. Rosaliadia 1.20—1.27, Paul Scarlet 1.75. Polyan tharozen 0.941.08, Diversen per bos: Lathyrus 1723 cent, Pioenen 2840 ct Violieren 1.14, Pyrelhrum 815 cenl. Campanula 1317 cent, Papaver 23 cent. Rhododendron 3.525 cent per lak, Iris 13 cent per hos.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 9