INGEZONDEN MEDEDEELING INGEZONDEN MEDEDEELING^ S. G. J. DE GROOT Öoelinaligheid. Doze moeten worden gezien I in bel licht van „Rorum Novarum". Op den duur, zoo zeidc do heer Hermans, en in het algemeen en in theorie kunnen wij vrijhan del het beste stelsel achten. Evenwel met het oog op het algemeen welzijn ter bescher ming ook van cultureele goederen, als de arbeidsvoorwaarden van een volk, kan van dien regel moeten afgeweken worden. De algemeeno verwarring,.ontstaan door den oorlog, maar vooral door do willekeu rige vredesbepalingen, hoeft geleid tot een economischen oorlog in Europa. Alle Euro- peeschc landen, behalve Nederland, trach ten hun welvaartspositie te behouden of te verbeteren door bescherming van eigen arbeid. Het zou dwaas zijn, zoo vatte do beer Hermans zijn betoog samen, bet zou dwaas zijn te volharden in deze politiek. Van do gelegenheid tot gcdachtenwissc- ling naar aanleiding van deze uiteenzetting werd door cenige aanwezigen gebruik ge maakt. Na oen dankwoord van den voorzitter, werd do vergadering geschorst tot heden morgen te half twaalf. Instelling van een Postraad. Voorloopig Verslag. De voorgenomen instelling van een Post raad werd, blijkens hot Voorloopig Ver slag over liet desbetreffend wetsontwerp, door vele leden der Tweede Kamer toege juicht. Men meende, dat, indien een derge lijke raad eerder had beslaan, wellicht vele strubbelingen en moeilijkbeden hadden kunnen worden voorkomen. Andere leden konden niet onvoorwaar delijk met dit denkbeeld instemmen, dat hot hoofdbestuur der Posterijen den Post- raad zou gebruiken om van allerlei door dit bestuur niet gewenschto maatregelen gemakkelijk af to komen. Verscheidene leden, die zich met do in stelling van een Postraad wel konden ver eenigen, hadden echter bezwaar tegen het onderhavigo wetsontwerp. Zoowel het wets ontwerp als do M. van T. zijn zeer be knopt. Klaarheid omtrent zin en bedoeling is niet te vinden. Gevraagd werd of de instelling van den Postraad verandering zal brengen in het georganiseerd overleg. Ged. Staten van Zuid-Holland. De heer Dc Wild e neemt ontslag Naar de „Msb." verneemt, heeft do heer H. de Wilde (A.-R.) op geneeskundig ad vies besloten zijn ontslag te nemen als lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land. Verkeersverbetering te Delft. De kosten op 1.17 5.0 00geraa md Het voorstel van B. en W. van Delft tot verbetering van den Delftweg en den aanleg van een nieuwe trambaan van de Hoorn brug lot aan do Rotterdamscho poort al daar, werd in do gisteren gehouden raads zitting aangenomen. Gelijk reeds gemeld zullen allo werken van gemeentewege wor den uitgevoerd. Do totaal kosten worden, geraamd op f 1.175.000. Do subsidie van Rijk, do H.T. M en particulieren bedraagt to zamen f 829 000. Door dit besluit van den gemeen teraad zal dus binnen afzienbaren tijd dit plan eindelijk worden uitgevoerd. RECHTZAKEN HOOG MILITAIR GERECHTSHOF. De knoeierijen in het Centraal Magazijn te Woerden. Eisch vier jaar gevangenis straf. Voor het Hoog Militair Gerechtshof beeft gisteren terecht gestaan oen majoor van do militaire administratie, gewezen hoofd van het Centraal Magazijn te Woer den, wicn ten laste gelegd is: lo. dat hij in 1923 een tekort in kas had van 10 000, waariu hij heeft voor zien door het laten opmaken van twee re keningen van houtleveringen, welke niet geschied waren, doch geboekt voor bedra gen, tezamen op 1 na 10.000; 2o. dat hij twee rekeningen in het kas boek heeft opgenomen. Do verdachte ontkent, dat er een tekort in kas was, de rekeningen heeft hij niet laten opmaken De pres. merkte op, dat er ook nog een bedrag van ongeveer 45.C00 uit de dekenlias verdwenen was en dat, nadat verd. do kas had overgedragen aan San ders, hij door middel van rekeningen geld uit do kas had gekregen. Verd.: Dat is onjuist. Ik heb hot kas boek opgemaakt naar het kladboek van Sanders. Het beheer was slordig, maar daar was een oorzaak voor; ik had vol-, komen onvoldoendo hulp. Pres.: Het maakte den indruk, dat u veel uit was. Verd Ik heb een tijdlang in Utrecht eens per week vioolles gehad en ik ging s middags wel uit, maar men moet niet vergeten, dat ik gedurende de mobilisatie geen dag verlof heb gehad. Pres.: U hadt zcilbooien, een auto, een motor en liet die in diensttijd door on dergeschikten onderhouden. Wel vijf of zes man bracht u daarvoor in dienst. Verd.: Dat is niet met mijn toestem ming gebeurd. Do verdediger van verd., mr. Dambrink, vraagt of verd. erkent, dat er een tekort in de dekenkas was van 45.000. Oorlog beweert, dat hij dit erkend heeft en ont houdt op grond daarvan zijn vrouw het noodigo geld om van te leven. Verd.: Ik weet van dit tekort niet. Pres.: Is het waar, dat, als de loonen moesten worden uitbetaald, u tot San ders zei: doe dat maar uit de dekenkas. Verd.: Dat is onwaar. Wel zijn er loo nen betaald uit de dekenkas, maar alleen als Oorlog nog geen geld gezonden had cn dan alleen tegen quitantie, zoodat na ontvangst Aan het geld van Oorlog ver rekening kon plaats hebben. Er Avas dan ook geen tekort. Getuige Sanders, bureel-ambtenaar bij het Centraal Magazijn, verklaart, dat, toen de overste v. d. Bosch voor het eerst zou komen controleeren, hij vooraf een briefkaart zond. Toen do eerste controle dag was afgeloopen zei verd.: „Sanders, ik zit er tusschen, er is een tekort A-an 10.000". Den volgenden dag kwam verd. met twee blanco, geteekendc reke ningen van Wassink, die ingevuld moes ten worden. Er was een papier bij, waar- op stond, hoeveel hout het was in ku bieke meters. Er word echter nimmer hout gekocht in kub. meters. Toen get. vroeg, waar het hout was, zei verd., dat het in een loods lag, waar de firma Buis hel geleverd had. Het hout was echter nimmer geleverd. Een andere getuige, M. W. v. d. Pas, bureel-ambtenaar te Woerden, zegt, dat er zooveel Averk voor den majoor Averd gedaan: aan do auto, do booten, in den tuin, dat hij er, als hij het had moeten betalen, voortdurend wel zes man voor had moeten bezoldigen. Get. heeft oneenig heid gehad met den majoor, toen get. zeide, dat de majoor on Sanders na de mobilisaie wel binnen zouden zijn. Do ma joor beeft toen met een klacht gedreigd bij den officier van justitie, Avaarop gel. geantwoord heeft, dat hij dan zou uit brengen, dat er voor honderdduizenden in rekening gebracht werd, dat nooit ge leverd was. Er werd bijv. in een paar weken voor 120.000 aan touw besteld. De verdediger vraagt of get. Avel fooien heeft aangenomen. Get.: Jawel, toen de majoor 90.000 aan den ijzerhandel betaalde, kreeg ik 25, die ik met het personeel op de ka mer gedeeld heb. Ook van Sanders kreeg ik wel fooien, zooals ik ze wel met San ders deelde. Na een langdurig getuigenverhoor, dat in hoofdzaak liep over do gehouden con trole en de gedane leveranties, nam de advocaat-fiscaal zijn requisitoir. Spr. betoogde, dat de zaak een bedroe vende zoowel als een beschamende zijde heeft; bedroevend, omdat hier een man als misdadiger zit, dio zich door eigen vlijt een positie verworven heeft, doch die vervallen is tot ongeoorloofde practijken, beschamend, omdat hier gebleken is, dat de controle onvoldoende Avas, waardoor de practijken mogelijk werden. Wat heeft het land eraan als men aan Oorlog optelsommetjes maakt en grootc posten over het hoofd ziet? Wat heeft het land er aan als do Rekenkamer opmer kingen maakt, wanneer Oorlog daaraan geen waarde hecht, waardoor de malver saties mogelijk werden? Er zijn enorme bedragen verdwenen, die nergens to vinden zijn. Het geld schijnt vlot in Woerden, bet verdwijnt ge makkelijk. Malversaties als deze zijn moeilijk te achterhalen, zij zijn als een olievlek, dio klein begint, doch zich uit breidt.'Zoo raakt de schuldige op het hel lende vlak. Spr. heeft na de verwijzing der zaak naar het #Hof slechts Hè 2 dagen tijd gehad om* het omvangrijke dossier te bc- studeeren en heeft zich dus tot de feiten bepaald, die vast staan: lo. dat bekl. geld, dat hij onder zich had, verduisterd heeft, althans heeft toe gelaten, dat het verduisterd werd, in 1920 10.000, in April 1926 f 800; 2o. dat hij het kasboek vervalscht heeft in 1923. De vervalsching in 1926 moet verval len, omdat Sanders toen het boek onder zich had. In do derde plaats is bekl. ten laste ge legd, dat hij van Oct. 1925 tot Mei 1926 geld van Sanders en Wassink heeft aan genomen, dat door misdrijf verkregen was. In ieder geval is bewezen, dat bekl. het geld heeft weggemaakt en dat hij voorts valschc stukken als bewijsstukken heeft gebezigd. Spr. acht het tenlaste gelegde bewezen. Do omstandigheden, waaronder do feiten gepleegd werden, wijzen op corruptie, corruptie van het begin tot het eiud, schaamteloos en met misbruikmaking van zijn positie. De houding van bekl. daar tegenover is niet sympathiek. Natuurlijk, hij is bekl. en mag liegen zooveel hij wil, maar hij maakt er een zeer ruim gebruik A-an. Het is een diep treurig feit, dat een man, die in ander opzicht zoo hoog ge prezen wordt, zoo diep is geA'allen en het is nog gelukkig, dat er een opruiming wordt gehouden. Met is een secret de po- lichinelle, dat een fatsoenlijk koopman niet meer handelen wil met de militaire administratie, omdat die zoo'n rommel is, dat een fatsoenlijk koopman e»r zijn zaak en zijn naam niet meer aan waagt. Spr. eisch to vier jaren gevangenisstraf met ontslag uit den militairen dienst. De verdediger, mr. Dambrink, komt er tegen op, dat de advocaat-fiscaal de eene fout breed uit meet en de grooto verdien sten over het hoofd ziet. Het is niet waar, dat do militaire administratie en het Dep. van Oorlog zoo slecht zijn. Er zijn fouten begaan, maar die mogen niet zoo breed worden uitgemeten. Wat de bevoegdheid van het Hoog Mi litair Gerechtshof betreft, meent pL, dat A'ast staat, dat de feiten gepleegd zijn in vereeniging met burgers. Wanneer een vrijspraak volgt praejudicieert het vonnis dan ook niet op de behandeling, door den burgerlijken rechter van de zaken-San-' ders en -Wassink? Spr. meent dan ook, dat de verduistering buiten de bevoegd heid van het Hof valt. Do vraag of valschheid is gepleegd, kan niet Avorden nagegaan zonder dat is uitgemaakt, welke rol het kasboek speelt. Wanneer immers de valschheid in de modelrekcningcn is gepleegd, is dat een feit ten laste van Wassink. De verdediger meent ten slotte, dat liet Hof onbevoegd is. Meent het Hof, dat het wel bevoegd is, dan is spreker van oor deel, dat het den beklaagde moet vrijspre ken. Hij verzoekt onmiddellijke invrijheid stelling van beklaagde. Na re- en dupliek wordt medegedeeld, dat het Hof later uitspraak zal doen, ook over het verzoek om invrijheidstelling. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft nog gisteravond, na raadkamer, beslist, dat er geen termen waren tot inwilliging 4613 van bet verzoek tot onmiddellijke invrij heidstelling van majoor E. Het Hof zal 14 Juni a.s. uitspraak in deze zaak doen. FAlLLlSSEIfflEHlii EK U i tges.proken: W. H. Hockx, koopman, Hoefstraat 15a, te Leiden. Cur. mr. A. J. Fokker, te Leiden. Opgeheven: G. Beers, Ter Aar. SPORT VOETBAL. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Seriewedstrijden Quick Boys. Zondag werd de tweede ronde gespeeld. Wel dreigde het programma ineen te val len, daar A.V.O.G. en V.S.V. niet op tijd aanwezig waren, maar hoewel beide par tijen een uur later begonnen, is het pro gramma toch gunstig afgewerkt. Wel was do wedstrijd Quick Boys IV.S.V. I reeds Donderdag vastgesteld, doch daar V.S.V. verhinderd was i^ deze ontmoeting Zondag j.l. gespeeld. V.S.V. speelde met zes man van 't eerste en de rest van het tweede elftal. Toch was het een partijtje voetbal wat ten volle het aankijken waard was. De blauw-witten hebben getoond, het nog wel te kunnen en hebben de puntjes broe derlijk verdeeld. De volledige uitslag is als volgt: A. L.F.C. IV—Norvicus II 0-5 B. A.V.O.G. I—Raceël I 1—3 Quick Boys I—V.S.V. I 1—1 Quick Boys wint na loting. Finale: Raceël INorvicus II 5—3 Het programma A'oor Zondag 6 Juni luidt: 11.30 uur. Lugd. V—L.F.C. V. 1 uur Kinheim IILugd. IV. 2.30 uur L.F.C. IKinheim I. 4 uur Winnaar D en B. Voor Zaterdagavond is vastgesteld do wedstrijd Quick Boys IILugdunum III, welke aanvangt om half zeven. Seriewedstrijden B.V.V. Onder prachtig weer werden Zondag de finales gespeeld der seriewedstrijden. Eerst werd de wedstrijd Bodegraven III Gouda V gespeeld. Voor rust neemt Bo degraven de leiding. In de tweede helft weet Gouda gelijk te maken, terwijl na verlenging Bodegraven uit.een strafschop het winnende doelpunt scoort. Dan komt de big-match Bodegraven I U.V.V. combinatie. Bodegraven heeft eeni- ge nieuwe spelers in de gelederen. Bode graven trekt dadelijk ten aanval en weet al spoedig een corner te forceeren, welke echter achter geplaatst wordt. Dan is de beurt aan U.V.V., en uiterst snel golft het spel op en neer. Enkele kansen worden door "U.V.V. om hals gebracht, terwijl do midvoor van Bodegraven kans ziet, om alleen voor open doel over te schieten. Ook Krooshof vormt een groot struikel blok -voor de Bodegraven-voorhoede. Dan wordt eens voor buitenspel gefloten, nu aan den eenen, dan aan den anderen kant. Spoedig hierna is het rusten. Na de hervatting schijnt het U.V.V. ernst te zijn geworden, want al heel spoe dig ligt dc bal achter Stoppelenburg, ter wijl Rijnbeek den voorsprong nog weet te vergrooten. Bodegraven zet de tanden op elkaar en trekt ten aanval. Als de linksbinnen on geoorloofd wordt aangevallen binnen de beruchte lijnen, wijst de scheidsrechter naar de witte stip. Boelen plaats zich ach ter den bal en maakt geen fout. Dit geeft moed en Bodegraven komt telkens en tel kens weer terug. Krooshof werkt prach tig en ook de U.V.V.-keeper treedt enkele malen handelend op, maar moet ten slotte weer zwichten voor een hard schot van Boelen. Thans wordt alles er op gezet, om het winnende doelpunt te maken, doch, ge holpen door de lat, weet de U.V.V.-doel- man zijn heiligdom voor doorboring te be hoeden. Verlenging geeft geen resultaat, zoodat geloot moet worden en U.V.V. is de ge lukkige. Dc scheidsrechter leidde dezen snellen wedstrijd uitstekend en Bodegraven heeft in langen tijd niet zoo'n pracht partijtje voetbal gespeeld. Dat geeft hoop voor de competitie. Dan kwamen voor do tweede afdeeling Haastrecht I en Vivanti I tegen elkaar in 't veld. De eerste helft leverdo geen doelpunt op. Na de rust nam Haastrecht heel spoe dig de leiding, maar toen Vivanti haar op stelling veranderde, was het met Haas trecht gedaan, en wisten de menschen uit Ter Aar 5 maal te scoren. De scheidsrech ter leidde tot aller voldoening. POSTDUIVEN. „Het Luchtvermaak" (Stompwijk). Wedvlucht vanaf Noyon. Afstand 305 K.M. De uitslag was: 1. Jac. van Bohe- men. 2. A. Borst. 3. C. Btijnman. 4. Th. van Geylswijk. 5. C. Stijnman. 6. Th. van Geylswijk. 7. H. Olyhoek en 8. Nic. Lelie veld. Zondag a.s. wedvlucht van Orleans, af stand 485 K.M. Op deze wedvlucht zal de wisselbeker vervlogen worden, die in 1926 gewonnen werd door L. O. Janson. LÜCHTVAART BRAND OP HET VLIEGVELD LEIPZIG—MACKAU. Een K. L. M.-machine met moeite gered. Flink optreden van Geisen- dorffer en Scholte. Aan het Haagsch Aneta-kantoor wordt het volgende gemeld: In den nacht van Zaterdag op Zondag Avas 't een heele consternatie op 't-vliegter rein Leipzig-Mackeu. Door tot nog toe onbekende oorzaak brak n.l. brand uit in een der groote vliegtuigloodsen, Avaar een groot aantal vliegtuigen opgeborgen Avas. Onder die machines bevend zich ook het vliegtuig H.N.A.D.P. van de K. L. M., dat op een van de vele tochten, die do Amerikaansche dagbladmagnaat van Lear Black in de laatste maanden gere geld met onze luchtvaartmaatschappij maakt, dienzelfden dag to Leipzig was aangekomen. Door de groote voortvarend heid van heü vliegtuigpersoneel en de hulp van de piloten Geysendorffer cn Scholte, die midden in den nacht ijlings van hun hotel naar het terrein kwamen, ontsnapte het mooie vliegtuig aan het dreigende gevaar van verbranden. Het kon nog juist bijtijds uit de brandende- hangar naar buiten gehaald worden. Een groot aantal toestellen werd een prooi der vlammen. Het reddingswerk werd uiter mate belemmerd en gevaarlijk gemaakt door het steeds ontploffen van benzine voorraden. De K. L. M.-machine kan dus gelukkig haar tocht, dit ditmaal naar Neurenberg, Leipzig, Dresden en Weenen voert, vervolgen. Na terugkeer te Londen zal de H.N.A.-D.P. zich nog eens met denzelfden passagier en diens gezelschap naar Kopenhagen begeven om daarna de vlucht heen en weer naar Batavia te on dernemen. Meteoor voor een vliegtuig aangezier? De directie van de Anchor Line te Glasgow heeft het Britscho ministerie van Luchtvaart medegedeeld, dat het s.s. Transsylvania het volgende draadlooze telegram tot de Anchor Line heeft gerient: „Aan boord s.s. Transsylvania 11 uur 's avonds Greenwich-tijd, is op 45 gr. 47' Noorderbr., 32 gr. 29' Westerlengte een vliegtuig gezien, ongeveer 30 K.M. ten zuiden van ons, dat zich in oostelijke richting bewoog.' Tot dusver is geen enkel bericht ont vangen-, dat een vliegtuig in de Ver. Sta ten zou zijn opgestegen voor een vlucht over den Atlantischen Oceaan. De auto riteiten der Amerikaansche ambassade achten het niet uitgesloten, dat men aan boord van het schip een meteoor voor het vliegtuig heeft aangezien. STADSNIEUWS 3-0CT0BER-VEREENIGING. De a.s. feestviering. De Leidscbe Hout in beeld gebracht. Gisteravond te half negen werd in café restaurant „In den Vergulden Turk" de jaarlijksche Meivergadering gehouden der 3-Octobervereeniging, onder voorzitter schap van den heer W. v. d. Laan. Deze heette de niet talrijke aanwezigen welkom en hij uitte er zijn verwondering over, dat zoo weinigen Avaren.opgekomen zulks in tegenstelling met andere jaren. Spr Aveet zulks aan het mooie weer, maar van den anderen kant had hij meer belangstelling verwacht voor de feestplan- nen voor dit jaar, waaraan als altijd reeds hard gewerkt is, omdat ons nog slechts vier maanden van 3 October scheiden. De notulen der vorige vergadering, door den 2en secretaris, den heer P. Boot Jr. gelezen, worden onveranderd vastgesteld. De secr. doet mededeeling A'an de inge komen stukken. Van oud-burgemeester de Gijselaar, te vens oud-eere-voorzittcr der vereeniging, was bericht ingekomen, dat hij het jubi leumboekje ter beschikking der vereeni ging stelde voor het archief. De voorz. deelt hierna mede, dat het vanaf de oprichting der vereeniging ge woonte is geweest, dat de burgemeester eere-voorzitter der vereeniging was. Toen mr. v. d. Sande Bakhuyzen gevraagd werd dit eer ©-voorzitterschap te aanvaarden, verklaarde deze do benoeming gaarne te willen aanvaarden. (Applaus). Op voorstel van het bestuur werd voorts onder applaus besloten jhr. mr. dr. N. G. de Gijselaar te benoemen tot eerelid der vereeniging. De voorzitter herinnerde hierbij in korte trekken, hoe oud-burge meester de Gijselaar vanaf zijn komst te Leiden steeds met zijn echtgenoote do feesten der vereeniging heeft medege maakt. i Katholieke Agenda LEIDEN. Franciscus Tentoonstelling in de La. kenhal tot cn met 6 Juni. Geopend 0D" werkdagen van 10 uur voorm. tot 5 Uu, nam. Op Zon- en Feestdagen van 12.30 uur nam. Bovendien heden, morgen on Vrijdag 's avonds 810 uur. Algemeene Agenda LEIDEN. De avond-, nacht- cn Zondagdienst dor apotheken wordt van Ma a n d a g 30 Mei tot en met Zondagö Juni (lslen Pint- sterdag) waargenomen door de apotheken van dc H.H.: G. F. Reijst, Steenstraat 33 Telefoon 136 en A. J. Donk, Doezastraai 31: Telefoon 1313. Den 2den Pinksterdag neemt waar de apotheek van den heer W. Pelle Kort Rapenburg 12, Telefoon 594. Noordeinde II - Leiden - Telef. 706 GOEDKOOPE AANBIEDING ZIE DE ETALAGE, -^g 4662 Tot kasnazieners A-oor het loopende jaar werden gekozen de heeren I. Zandvoott A. Parmentier on A. G. G. v. Rijnswou. De voorzitter deed mededeeling van de plannen voor de a.s. feestviering. Zooals altijd staan er traditioneele nummers op het programma. De dag wordt weer begonnen met de reveille des morgens te 7 uur door he! Leidsclie Politie-muziekgezelschap; 8 uur koraa'muziek, uitdeeling van haring en wittebrood, het laten springen der fou- tein op de Vischmarkt en bespeling vao het carillon voor wat de morgenuren be treft. Des avonds is er weer feest in de Stads gehoorzaal en verder het groote avond feest op het Schuttersland, besloten door vuurwerk. Het middagfeest is een lastig probleem voor het bestuur geweest, zeide de voorz. Het is niet goed mogelijk e'k jaar op nieuw een historisch feit door een op tocht te herdenken. Gelukkig kwam er eenige uitkomst door dat mevr. M. B.H. C., die verder oube- kend wenscht te blijven een plan indiende met als onderwerp „De Leidsche Hout". Er is den laatsten tijd veel belangstel ling voor dit onderwerp, vervolgde dc voorz. en daarom achtte het bestuur hel wel geschikt 't Geheel, zooals hot door in zendster was ingediend, was niet volledig uitvoerbaar, doch het idee wilde men toch bewaren Daarom wendde het bestuur zich tot Nico de Jong, den bekenden tooneel- speler in Den Haag, die ook het vorig jaar zijn medewerking verleende Dei: wendde zich weer tot den kunstschilder Franken, eveneens te Den Haag en zij werkten samen een plan uit, dat zij teven: vergezeld deden gaan van een 12-tal schet sen. Het middagfeest zal alleen bestaan uit een optocht. Er komt dus geen openlucht spel. De voorz. van de optocht-commissie, de heer B. de KoniDg, verkreeg hierna hel woord, om het plan nader toe ie lichten. Deze deelde mede, dat het de bedoeling was den optocht te doen bestaan uit drie afdeelingen, verdeeld in 4 groepen. De wagens, die de diverse voorstellingen zul len bevatten, zullen voorafgegaan, bege leid en gevolgd worden door personen. Dc drie afdeelingen bevatten: A. Het Bosch en de Menschheid. B. Het Bosch en zijn bewoners. G. Het Huwelijk van de Leidsche Hout met de Leidsche Burgerij A 1. Het bosch en het sprookje. Op dezen wagen worden diverse sprookjesfi guren voorgesteld, die in de verbeelding der menschen het bosch bevolken. 2. Het bosch en de sport voorheen, voorgesteld door een middeleeuwsche jachtpartij. 3. Het bosch en de hedendaagsche sport. Hierin zal worden weergegeven, b.r. een picnic-kend fietsgezelschap, karapee- rende padvinders en een moderne jacb!1 stoet. 4. Het bosch en de vier jaargetijden des levens (overgenomen uit het ontwerp van mevr. M. B.H. C.). Een allegori sche voorstelling. B. 1. Bosclmymphen. 2. Paddestoelen en Kabouters. 3. De dieren van het woud. 4. Bloemen uit het woud. G. 1. Hier worden dc tegenstanders van de Leidsche Hout in beeld gebracht. Een ridder met zwaard verdrijft dc dom heid. gierigheid en Jan Saliegeest uil het woud. 2. Een zegewagen, voorsterend do zon en het water, bruid en bruidegom b"ffC" lijksgcschenken aanbiedend. De slotwagen stelt A'oor de Leidscbe Ste demaagd, die het huwelijk tusschen Leidsche Hout en de Leidsche Burgerij ze- gent. Verder werd hierbij medegedeeld. ®a. gedurende den optocht een inzameling gehouden worden ten bate van de Lciu- sclie Hout. Bij de besprekingen over dit plan zcim dc hoer Boekkooy het eens te zijn degenen, die meenen, dat er niet elk ja» een historisch feit in beeld gebracht worden. Dat moet feitelijk geschieden g^ zien het historisch karakter der vereen* 8 Spr. is hang, dat bet publiek dezen op tocht Avellicht minderwaardig za^.vin*j en volgens hem moet de aankleeding zoo schitterend zijn, dat deze indruk w° weggevaagd. hf. Dc voorz. antwoordt hierop, aai niet noodig en ook niet wel mogelijk is jaar een historisch feit te berde maar Avat dezen optocht betreft, meeni

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2