luchtvaart sport el wedstrijden. ,7r' berh bezoekt bhussel en LIN" LOMDEN. Te Brussel. Enorme geestdrift. Zaterdagmiddag om half twee vertrok Lindbergh per vliegtuig uit Parijs om z ii naar Brussel te begeven, vaar hij be- hr .idea en wel op bet vliegveld landde. Een vt ooi ijk zonnetje breekt door de •wolken, juist op het oogenhlik dat Lind bergh per auto het vliegterrein verlaat, toegejuicht door een reusachtige menigte, jio niet op het vliegveld was toegelaten. Gedurende heel den autotocht wordt geest driftig met hoeden en zakdoeken gezwaaid. Van talrijke gevels wappert de nationale *lag. Vooral voor het gebouw der Amorikaan- 6che ambassade heeft zich een dichte me nigte verzameld en het hoerageroep is niet van de lucht, als de Oceaanvlieger nadert, die zichtbaar verlegen onder al dit hulde betoon is; hij maakt den indruk, dat hij zich daarboven in het luchtruim meer op zijn gemak gevoelt. De menigte wil den vlieger op het bal- con zien, zonder erom te denken, dat Lind bergh noir eerst zijn aviateurspak voor de kapiteinsuniform moet verwisselen. Als do Amerikaan zich heeft verkleed, ver schijnt hij echter onmiddellijk op het bal- con en groet de menigte, die hem van de tuinen van het gezantschapsgebouw uit een stormachtige ovatie brengt. Daarna ontvangt de luchtheld bezoek van een groot aantal journalisten. Niet naar Nederland? In antwoord op een desbetreffende vraag verklaart Lindbergh, dat hij niet gelooft zich naar Nederland te kunnen begeven. Zaterdagmiddag vertrekt hij naar Londen, waar hij vermoedelijk vier a vijf dagen zal blijven; vandaar denkt hij vervolgens naar de Vereenigde Staten terug te keeren. Om kwart over vijf begaf de vlieger zich raar het graf van den onbekenden Soldaat waar hij een palmtak neerlegde. Ook hier bereidde de menigte hem een buitengewoon warme ontvangst. Om halfzes arriveerde Lindbergh in het koninklijk paleis, waar bij door koning Albert, koningin Elizabeth en de gebeele verdere koninklijke familie ontvangen werd. De koning overhandigde den held het ridderkruis der Leopoldsorde, ten overstaan der gebeele koninklijke fami lie. Lindbergh vertoefde gedurende twin tig minuten in het paleis, waarna hij zich naar de Aeroclub begaf, waar hij het voor werp was van een ongeëvenaard geest driftige ontvangst. Zaterdagmiddag is heip een diner aangeboden door de Amerikaan- sche kolonie; ook de hertog van Brabant (de Belgische kroonprins) en verschillen de kabinetsleden zaten daarbij aan. Zondagmorgen om halftien kwam Lindbergh op het vliegveld te Evere aan, om zijn vliegtuig te inspecteeren in ver band met zijn vertrek naar Londen om half- vier 's middags. Eenige oogenblikken later ariveerden de koning en de koningin, die da spirit of St. Louis van meer nabij ■wenschten te beschouwen De koning, die zeer veel belang stelt in alles wat de lucht vaart betreft, liet zich een zeer uitvoerige uiteenzetting omtrent alle bijzonderheden van den motor geven. Om twaalf uur 's middags werd Lind bergh ontvangen on het Brusselsche stad huis. Be menigte, die op het Grand Pl^ce was samengestroomd, bood in de zon een schitterend schouwspel Burgemeester Max wenschte den vlieger geluk met zijn pres tatie en deze antwoordde met den eenvoud die zijn uitingen steeds kenmerkt. Daarop begaf Lindbergh zich naar het halcon. De menigte juichte hem toe, ter wijl de muziek het Amerikaansche volks lied speelde. Vervolgens had in de Ame rikaansche ambassade een lunch plaats. Naar Londen. Een gedachtenis aan de dooden Zondagmiddag om drie uur 32 min. steeg Lindbergh onder 't gejuich van de menigte op. Hij maakte een tochtje boven Brussel, keerde vervolgens boven het vliegveld terug en vertrok van daar in de richting van En geland om drie uur 41 min. Tot Ostende werd zijn vliegtuig uitgeleide gedaan door een Belgisch escadrille; en tot Croydon door den Franschen vlieger Hagelen. Het was gisteren Memorial Day, Her- denkinsdag en naar aanleiding hiervan waren de te Brussel en andere Belgische eteden vertoevende Amerikanen bijeenge komen op het kerkhof van Waereghem in Vlaanderen, waar vierhonderd gesneuvelde Amerikaansche soldaten rusten. Om vier uur, op het oogenhlik, dat de consul-gene raal der Ver. Staten een rede hield, zag men het vliegtuig van Lindbergh verschij nen, die op weg was naar Engeland. Do vlieger daalde zeer laag en hoven het kerk hof gekomen liet Lindbergh een krans te midden der graven vallen. Lindbergh vloog daarop even boven het kerkhof, waarna hij zijn vlucht voortzette. Erger dan Le Bo urge t". „Dit was erger dan Le Bourget, wat kan ik beter zeggen?" zei Lindbergh te Croy don. Van den lagen uitkijktoren, veilig boven de altijd weer aanstuwende, niet te weerhou den menschenzee. voria Lindbergh, in zijn rijbroek en loeren molorjokker, met deze door den scheepsroeper gesproken woorden den ook voor de al te enthousiaste me nigte van het vliegveld van Croydon voor het eerst zijn open jongensacliiigcn irlim- lach weer, die Parijs en Brussel veroverd hebben. Een menigte van meer dan honderddui zend man had uren lang rustig staaif wachten, ingesloten tusschen kilometer lang nietig hekwerk van wat latjes. De raenscken hadden kalm de beloften aange hoord van de langs de massa in auto's rondrijdende autoriteiten, die zeiden, dat, als zij geen dwaze dingen deden, Lindbergh langs het gebeele veld zou rijden en ieder een hem dan zou kunnen zien. Maar voor deze geweldige opeengepakte massa, die den zilveren vogel hartelijk maar rustig toejuichte, toen de eendekker tegen zes uur tusschen liet eskader van zes zware 'wee- dekkers aan den hemel verschoen cn hoven het veld cirkelde, bestond geen bedaard heid, geen belofte, hekwerkje en politie- cordon meer toen de Spirit of St. Louis" dalen ging. Ver naar 't andere einde van hot mijlen- wijde terrein werd de schutting langs den straatweg doorgebroken en het voorbeeld van deze aanstuwende massa werd wel dra door de menigte achter liet stuntelige hekje gevolgd, toen de zilveren machine ver van het publiek tot slaan was gekomen Twee auto's die snel ter weerszijden van de vliegmachine wisteh te komen, konden nog eenigen beschermenden steun vcrloe- nen voor de politie, die er eindelijk in slaagde, eenige ruimte vrij te maken. Het was niet de Lindbergh van de foto's die zich na lang aandringen van de En- gelschen uit de cabine werkte, maar een verstoorde vlieger, die bezorgd is voor zijn machine en geen oog voor de aanstuwende massa heeft. Met voorzichtige hand wrijft hij over het linker hoogtestuur en den staart, waar het zilveren weefsel niet meer strak gespannen is, al is het niet gescheurd Wie heeft dezen jongen vlieger een „flying fool" genoemd? Tusschen deze aandrin gende menigte interesseerde hem niets an ders dan zijn machine, die beschadigd kon worden en zoodoende durfde het pu bliek maar flauwtjes juichen. Lindbergh's eenige gedachte scheen te zijn: „Hoe kom ik bier tusschen uit?" Hij dook in een van de twee auto's, veilig tusschen de Engel- sche autoriteiten, maar er was geen bewe ging in den auto te krijgen, totdat men den list verzon, dat er zich een gewonde vrouw in den wagen bevond. Het gelukte maar half. Om Lindbergh's auto stuwde direct daarop weer het niet te weerhouden publiek. Verstoord gaf Lindbergh geen acht op het publiek, dat ook niet van harte wilde juichen. Eindelijk hadden de auto's het directie gebouw bereikt, waar de vlieger zich zoo gauw mogelijk binnen de deur liet schui ven en hier wachtte hem ook de officieele commissie van ontvangst, die zich daar in veiligheid had gebracht, zoodra de me nigte was losgebroken. Toch zouden de honderdduizend enthou siasten nog den glimlachenden Lindbergh zien. Vlak naast het directiegebouw bevindt zich een kleine uitkijktoren en nadat met groote moeite de deur was vrijgemaakt, kwam Lindbergh naar buiten. Langs een touwladdertje klom hij naar boven en hier, veilig voor het luid juichende publiek, ver telde hij, dat Londen het veel erger had gemaakt dan Parijs. Telkens als hij weer langs het primitieve laddertje wilde af dalen, drong de menigte weer op en moest Lindbergh zich vertoonen met zijn thans weer vroolijk lachenden kop. Eindelijk maakte de politie ru:m baan voor de auto van den Amerilcaanschen gezant. Een cor don werd gevormd en nadat de gazant en eenige andere persoonlijkheden met den vlieger hadden plaats genomen, vertrok de auto langs een omweg. Niemand had een zoo grooten toevloed van belangstellenden verwacht en het mag werkelijk een geluk heeten, dat geen onge lukken zijn gebeurd. Juist toen de schut ting werd verbroken en de menschen het landingsterrein opstroomden, arriveerde een passagiersvliegtuig, dat zich op nog slechts twintig meter boven den grond be vond, de machine zou zeer. zeker tusschen liet publiek zijn neergekomen, als de be stuurder niet met een bewonderenswaar dige tegenwoordigheid van geest de ma chine weer tot stijgen had gebracht. Een dak van een loods, waarop zich vijftig per sonen bevonden stortte in, docli ook hier werd niemand gewond. Donderdag naar Amerika. Hoogstwaarschijnlijk vertrekt hij Don derdag weer naar de Vereenigde Staten. ZEILEN. DE 12 VOETSJOLLEN- KAHPIOENSCHAPPEN. Eindelijk een mooie zeildag. W. do Vries Lentsch voor de vierde maal kampioen. 't Was gisteren de beslissende dag voor do wedstrijden om het jollenkampioen- schap van Nederland. Zooals bekend wa ren er van de eerste vijf eindwedstrijden twee gewonnen door W. de Vries Lentsch en twee door Ansco Dokkum en één door «■de Vries Lentsch. De kans, dat in de zesde race de beslis sing zou vallen, was dus wel heel groot, eweer wijl van de tien nog in aanmerking omende zeilers er drie waren weggeble- ®Q» n.l. Hofstra, Bohré en Baerselman. aar allo verwachtingen ten spijt zou het noop der wedstrijden op den laatsten dag anders zijn. y r stond feitelijk wat te weinig wind r den kampioen W. de Vries Lentsch, doch door de cenigszins ongunstige rich ting uit het Westen gaven we den anders zoo bekwamen zeiler wel eenige kans om deze handicap te overwinnen, maar zijn prestaties stelden ons in de eerste race te leur. W. de Vries Lentsch vond ditmaal in W. A. B. Bakker een vinnige concurrent en terwijl we bij dezen een groote mate van zekerheid constateerden, zeilde W. de Vries Lentsch ditmaal systeemloos, waar door hij den juislen weg maar niet wist le vinden. Toen to elf uur het startschot viel, was G. de Vries Lentsch de lijn reeds gepas seerd, zoodat hij opnieuw moest starten. Daardoor verloor hij veel tijd, temeer wijl Bakker mooi op tijd de lijn van afvaart passeerde, gevolgd door A. Dokkum, ter wijl hoogerop W. de Vries Lentsch startte. Bij den boei op het Zweiland hadden eerst- genoemden nog de leiding en bij het krui sen viel er absoluut niet te zeggen, hoe het verloop van den strijd zou zijn. Aanvanke lijk dachten we, dat G. en W. do Vries Lentsch met Dokkum om do leiding voch ten, doch plotseling kwam Bakker, die heel ver doorgelegd had, de leiding nemen, ter wijl Venema en Dorsman hem vergezelden. Slechts door een handig gemanoeuvreer wist W. do Vries Lentsch als tweede den boei op het Zweiland te nemen. Bakker had toen een mooien voorspong, terwijl Venema derde en Dorsman daar vierde was. Voor den wind ging het terug naar het Zweiland en Bakker liep hier weer door zijn lichter gewicht een stuk uit. Ve nema passeerde tevens W. de Vries Lentsch. Bij het kruisen naar het Norre- meer ontspon zich weer een interessante strijd. Hoe dichter de boei daar door Bak ker genaderd werd, des te onzekerder werd W. do Vries Lentsch. Hij probeerde op ver schillende manieren den achterstand in te halen, doch zijn pogingen brachten hem slechts verder van den leider af. Bij den terugweg naar het Zweiland kwam er wat meer wind opzetten, wat W. do Vries Lentsch weer stukken deed inloopcn. Het laatste stuk tegen wind zou dus de beslis sing moeten brengen en aanvankelijk dach ten we, f' Bakker het pleit zou verliezen. Hij liep tiend ver door, terwijl do an deren m .- kruisten. Toch bleek het, dal Bakker goed gezien had en hij liep tot kort voor de finish aan één stuk door, terwijl W. de Vries de tweede plaats nog aan zijn neef moest afstaan. Do uitslag werd als volgt: W. A. Bakker in 1 u. 14 min. 35 sec., 2. G. de Vries Lentsch in 1 u. 15 min., 3. W. de Vries Lentsch in 1 u. 16 min. 6 sec., 4. A. Dok kum in 1 u. 16 min. 55 sec., 5. Venema in 1 u 17 min 18 sec, 6. F. Dorsman in 1 u. 19 min. 10 sec., 7. H. v. Beekum. Do beslissing was dus in 6 wedstrijden niet gevallen. Thans bleven alleen nog over die zeilers, die in één dier zes races als eerste was aangekomen. Dit waren dus W. en G. de Vries Lentsch, A. Dokkum en W A. B Bakker. Voor de tweede race van dezen dag was do kans op de beslissing dus veel grooler, omdat er nu slechts vier mededingers wa ren, terwijl twee hunner slechts als eerste behoefden te eindigen om kampioen le zijn Te 1 uur viel het startschot voor deze race. De wind was weer wat minder gewor den, doch de temperatuur wat zachter. Bakker had ook nu dus weer een mooie kans, die nog vergroot werd door een k u- rigen start.. Op het Zweiland echter lagen Dokkum en G. do Vries Lentsch voor. Bak ker zakt dan nog meer af doordat hij te veel den lagen wal opzoekt. Dokkum loopt langzaam maar zeker uit, waardoor het bijna zoo goed als zeker is, dat hij den kampioenstitel zal verwerven. Zijn voor sprong is op hot Norremeer zoo groot, dat de volgboot, de bemanning zeker van de overwinning van den Haarlemmer, al- J reeds naar de finish terugkeert. Enthou siaste dames beijveren zich dra om van de bloemen des velds een krans lo vlechten om Ansco te lauweren. Maar zijn uitblijven be gint dan eenige onrust to wekken, doch eindelijk is do eerste boot in 't zicht. Ech ter, wat verrassing! 't Was niet Dokkum, doch Bakker, weer BakkerI Hij had er al les op gewaagd en van den boei op het Zweiland was hij hoog woggeloopen, om tenslotte de leiding te nemen, terwijl de an deren herhaaldelijk moesten kruisen. Ook Bakker had dus twee races gewonnen! De uitslag werd: 1 W. A. B. Bekker in 1 u. 26 min. 35 sec., 2. A. Dokkum in 1 u. 27 min. 5 sec., 3. G. de Vries Lentsch in 1 u. 27 min. 4D sec., 4. W. de Vries Lentsch in 1 u. 29 min. 25 sec. Do derde race beloofde dus nog meer spanning, wijl de beslissing weer dichter bij gekomen was. Reeds spoedig nam Dokkum thans de leiding, doch door den sterker wordenden wind ontstond tusschen hem en W. do Vries Lentsch een fraaie loef partij, waarin W. de Vries ten laatste overwinnaar werd. Op het Norremeer was hij zelfs 44 sec. voor op Dokkum, terwijl G. de Vries dorde en Bakker vierde lag. Op hel Zweiland was de voorsprong van W. de Vries echter te niet gedaan, daar Dokkum voor den wind geheel ingeloopen was Weer volgt er een vinnige strijd hij het kruisen tegen den wind, waarhij W. de Vries weer had kun nen winnen, hoewel hij om onbegrijpelijke redenen even voor den boei overslag ging. Dokkum herkreeg alzoo leiding en de kansen van den Haarlemmer stegen op nieuw. Zou Ansco dan toch winnen, vroe gen de dames zich af? En zij beloofden el kaar den weggewerkten lauwerkrans weer to zullen opzoeken voor Ansco! Doch, 't mocht niet zoo zijn. Toen kwam er een beet je meer wind. W. do Vries Lentsch loopt in op Dokkum, hij komt gelijk te liggen, loopt voorbij en vergroot geleidelijk nog zijn voorsprong. Do oud-kampioen is weer overwinnaar De dames zochten toch den krans maar op en lauwerden den viervou- digen kampioen na harden strijd. Do uilslag van de laatste race luidt: 1. W. de Vries Lentsch in 1 u. 28 min. 45 sec. 2. A. Dokkum in 1 u. 29 min. 45 sec., 3. G. do Vries Lentsch in 1 u. 31 min. 19 sec.; 4. W. A. B. Bakker in 1 u. 34 min. 12 sec. Do totaal uitslag is: 1. W. de Vries Lentsch (kampioen) met 3 gew. part., 2 en 3. A. Dokkum en W. A. B. Bakker met 2 gew. part. en 4. G. de Vries Lentsch met 1 gew. partij. VOETBAL. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND Om het kampioenschap Dc beslissing is gisteren nog niet ge vallen. Terwijl N.A.C. door een overwin ning op Fcycnoord de kleine kans op een gunstig eindresultaat behield, danken de Bredanaars dit mede aan Ajax, dat tegen Heracles een puntloos gelijk spel speelde. Ilcracles heeft desalniettemin toch fraai werk geleverd door zich de Amsterdam mers van het lijf lo houden en weer werd hiremede liet bewijs geleverd, dat Ajax over weinig goede schutters beschikt. Ajax is thans uitgespeeld en heeft uit de acht kampioenswedstrijden acht punten weten to behalen. Er resten nu nog slechts twee wedstrij den, n.l. tusschen Veloeitas en Fcycnoord en Heracles en X.A.C. De eerste is van geen belang meer, wijl Veloeitas reeds de finitief onderaan Btaat. Tusschen Heracles BELGIë—HOLLAND 0—6. De vijfde Hollandsche overwinning. Tc Antwerpen werd gisteren do vijfdo korfbalwedstrijd tusschen België cn Hol land gespeeld. Het was te voorzien dat de Hollanders ook ditmaal met flinke cijfers hun supe rioriteit zouden weten te loonen, doch on danks de 60 overwinning werd er door onzo landgenooten over het algemeen slechts zeer matig spel vertoond Met uitzondering van het begin, toen de Belgen iets meer in den aanval waren is Holland vrijwel voortdurend in het offen sief geweest. Het veel betere middenvak- spel onzer landgenooten, waarin zij hun te genstanders meerendeels de baas waren, was hiervan wel de hoofdoorzaak.. Onze heginaanval daarentegen had tegen de Belgische verdediging een verre van ge makkelijke taak. Vooral in dit vak wier pen de Belgen zich met enthousiasme in den strijd, zoodat van Bemmel c.s. in het eerste kwartier slechts eenige malen vrij voor den korf kwamen. Het duurde dan ook nog geruimen tijd, voordat Van Bem mel, na fraai aangeven van liet leder door Dorsman, die van een verdedigingsfout der Belgen op handige wijze wist te profitee red met een zuiver schot Holland de lei ding bezorgde (01). Do druk op den Belgischen korf werd hierna steecjs grooter doch goed verdedi gen der Belgen, waarbij vooral Janssens op den voorgrond trad, en slecht schieten onzer landgenooten waren oorzaak, dat voorloopig succes uitbleef. De weinig tal rijke aanvallen der Belgen bleven in deze periode eveneens zonder resultaat. Trou wens geen enkele maal in de eerste helft verkeerde de Hollandsche korf in ernstig gevaar. Hiervoor toch was het aanvals- spel der Belgen te doorzichtig, te primitief van opzet, zoodat onzo verdediging al een heel gemakkelijke taak had. Dit gemis aan aanvalstactiek was echter niet de eenige te kortkoming in het spel der Belgen. Zij moes ten het in deze ontmoeting over alle liniëu tegen de zooveel technisch als tactisch he ter spelende Hollanders afleggen. En al trachtten zij dit gemis aan spel-capacitei- ten door haar enthousiasme, aan te vullen, het was te voorzien, dat deze factor alleen niet voldoende zou zijn om een groote ne derlaag te voorkomen Het verwonderde dan ook geenzins, toen mej. A. Klokke na een half uur onzen voorsprong vergrootte (02), al kwam dit doelpunt der Hollanders dan ook onver wacht. Met dezen stand trad ook do rust in, hoofdzakelijk het gevolg van het te peu terig aanvalsspel, waardoor de Belgische' verdediging herhaaldelijk gelegenheid kreeg het leder to bemachtigen. Na de hervatting bleven onze landgenoo ten in den aanval hetzelfdo spel dernon- strecren, waartegen do Belgen aanvanke lijk opgewassen bleken to zijn. Doch lang zamerhand deed de vermoeidheid zich bij hen gelden. Tengevolge hiervan, doch voor al door schitterend spel van mej. Voorden- berg kwamen De Mey en Mazure herhaal delijk vrij voor den korf. De Dordrcchte- naar had 't eerst succes (03), nadat hij een drietal fraaie kansen had gemist. On danks het voortdurend overwicht der Hol landers wisten de Belgen geruimen tijd doelpunten te voorkomen, waaraan echter het slechte schieten zeker niet vreemd was. Eerst na ongeveer LO min., toen Mazuro op handige wijze zijn tegenstanders wist to ontloopen, maakte hij met een kalm schot liet vierde TTnllandsche doelpunt (4-0). In do nieuwe o. .sailing bleef Holland wel is waar domineeren, doch ook de Bel gen wisten zich thans eenige fraaie kansen te scheppen. Mej. Merlcns onderscheidde zich in deze periode bijzonder. Succes voor onze tegenstanders bleef echter uit, in te genstelling met do Hollanders, die door Madsen en mevr. v. Dijk nog twee maal wisten to scoren. Hot eindo van deze ont moeting, die op correcte wijze door scheids rechter v. d Vrando werd geleid, kwam derhalve met een 6O-overwinning voor onzo landgenooten, dio door dit resultaat voor de vijfdo maal in successie beslag leg den op der Telegra. fbeker Do totaalstand is nu: gesp.gew. gel. verl. v. t. pnt. Nederland 5 5 28-2 10 België 5 5 2-28 „De Crt De uitslagen. INTERLANDWEDSTRIJD Antwerpen: BelgiëNederland 0—0 Kampioenschap van Nederland. Muntendam: VoorwaartsNaas 55 Noordel ij ke le klasse. Assen: KineaS.S.S. 13 Kampioenschap West. 2e kl Z. Dordrecht: Deetos IIOns Zw.nesl 2 1 Kampioenschap van Nederland Voorwaarts 2 11 8-6 3 Naas 4 31 10-12 3 Het Zuiden 2 2 4-4 2 en N.A.C. kan het echter nog spannen, want een overwinning van N.A.C. maakt een beslissingswedstrijd noodzakelijk, zooals blijkt uit den stand. gsp.gew.gel.vcrl. v.-t. pnt. Hcraeles 7 5 2 13—5 12 N.A.C. 7 5— 2 14—9 10 Ajax 8 3 2 3 14—15 8 Feyenoord 7 2 1 4 79 5 Veloeitas 7 1 6 414 1 A.S.C. degradeert. Zoo is dan eindelijk de beslissing geval len inzake do promotie en degradatie in Afdeeling II. Wal al die jaren gevreesd werd tijdens het kortstondig eerste klas seschap van de Leidsche Rood Zwarten is thans gebeurtA.S.C. degradeert roemloos en 't zal wel lang duren voordat Leiden weer een eerste klasscr krijgt, 't Is wel een droevig beeld voor het peil waarop het voetbal in de Sleutelstad staat. 't. Kan niet gezegd worden, dat A.D.Ü. zich in do promoticcompclitie eerstc-klas- se-waardig heeft getoond, maar feit is, dat de drie overwinningen het pleit beslecht hebben. We vragen ons af, wat voor nut liet nog kan hebben de twee laatste wedstrijden A.S.C.D.H.C. en A.D.O.A.S.C. te spe len. Dc Leidcnaars zullen er wel niet veel zin in hebben. Do stand is tlians: A.D.O. A.S.C. D.H.C. 3 3 7—2 6 2—11 3—4 1 3 1 2 3—7 1 In het Zuiden. In Bleyerbeido wist V.V.V. van de club van dien naam tc winnen, 't Is hier een hardnekkige strijd tusschen Longa en V.V.V., zooals uit de cijfers blijkt: Longa V.V.V. Bleycrlieidc Brcdania 1 13—7 8 2 14—8 8 2 3 6—9 4 1 5 6—15 2 4 Ds Uitslagen. INTERNATIONAAL Groningen: Olymp. ElftalNcwcastl. U. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND AlmeloHcraelesAjax 00 BredaN.A.C.Fcycnoord 10 Promotie en degradatie. Tweede klasse. Delft: D.H.C.A.D.O. 1-2 Bleycrlieidc: BlevcrhcideV.V.V. 02 Competitie. Zwolle: Z.A.C.Go Ahead (52 min.) 1—0 N. V. B.-Beker. Kampen: K.H.C.—Stormvogels 2—2* Vriendschappelijk. Enschede: 'EnschedeBurnley F. C. 27 Stormvogels komt in den halven eind strijd. Bondenwedstrijden tc Haarlem. Op het R.C.H.-tcrrein te Haarlem wer den gisteren do eindstrijden om den Oud's beker gehouden. De uitslagen luiden: Finale: Haarl. Voetbalbond XT--Amsfc. Voetbal Bond XI 25. Om den 3en en 4cn prijs: Noord IIoil. Voetbal Bond XI—Leidsche Voetbal Bond XI 2—1. De A.V.B. won voor den tweeden maal den beker. A.D.O. eerste klasser. Eindelijk is het de llaagsche Voctbal- vereeniging A. D. O. geluki hel eerste- klasseschap lo veroveren, voor de «htsto maal in haar ruim 22-jarig bestaan. Op den 1-sten Februari 1905 :.»?rd op Ini tiatief van do lieeren Van Zee, Nijhuisc.a. do H. V V. „Alles Door Oefening" opge richt, een vereeniging, welke zich echter reeds spoedig in liet reeds lang ter zi -lo zijnde D. O. V oploste. Toch mochten «le oprichters van A. D. O. het genoegen sma ken in 1907 A. D. O. wederom te doen her rijzen In de 3e klasse II. V IJ werd :il dadelijk het kampioenschap betiaald. a enkele jaren in de lo klasse van den U. V. B. vertoefd te hebben ging het elftal naar de 3de klasse van den N. V. IJ. over. En reeds het cersto jaar werd A. D. O kam pioen barer afdeeling, doch faalde in do promotie-wedstrijden Hot jaar daarop werd echter dc 2e klasse bereikt, welke af deeling, na er eenige jaren met afwisselend succes gespeeld te hebben, met de toenma lige overgangsklasse werd verwisseld. Na het seizoen 1922—1923 kwam A. D. O. weer in de tweede klasse terecht, toen de over gangsklasse werd opgeheven In de sei zoenen 1923—'24 en 1924—'25 werd do Haagschc club kampioen barer afdeeling, doch beide malen werd in de toen weer in gestelde promotie-wedstrijden hel corsle- klasseschap niet behaald, eerst tegen Uni- tas en O. D S., en het volgend jaar tegen D. H. C cn V. O. C. In het vorigo seizoen bezette A. D O. de tweede plaats na G.V V. Van hen, wier namen aan A. D. O onaf scheidelijk zijn verbonden noemen wij wij len D. van Zee, jarenlang voorzitter en spe ler, en ook den secretaris Van Leorsum. Voorts verdienen vermelding de gebr Nij- huis. Tap, de middenvoor van het Neder landse!) elftal, en Quax, meestentijds rc- serve-doelverdediger van het nationale team zijn op het oogenhlik wel de bekend ste spelers van „Alles Door Oefening". Do club telt thans meer dan 150 leden, en ongeveer 500 donateurs. In den N. V B. spelen 2, en rn den H. V. B. 7 elftallen, he nevens 4 adspiranten-olftallen, en 'n vete ranen-elftal, to zamen dus 14 elftallen. „De Crt." 01. Xl-tal—Newcastle U. 0—5. Ten aansehouwe van plan. 5000 toeschou wers -honden de volgende elftallen tc Gro ningen den strijd met elkaar aan: New Castlc United: Wilson, doel Maitland cn Hudspilh, achter Mc. Kinzie, Spencer en Harris, midd. Low, Clarlc, Gallacher, McDonald, Seymour Olymp. elftal: Hendriks, v. Kecncn, Hoogcwaard (V.U.C. (U.V.V.) (Z.F.C.) v. d. Berg, en Wcls voor (II.F.C.) (Unitas) Martens, Vis en van Nus, midd. (Ajax) (H.V.V.) (Voorwaarts) Knol en Admiraal, achter (Veloeitas). (P.E.C.) de Jonge, doel (Veloeitas)

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5