FONGERS Ingezonden mededeeühs atig in do gevolgen te doen zijn, zijn wa gen van den weg af in een vijvertje ge stuurd. De heer Faber had daaraan te danken, dat hij er het leven afbracht. Hij is niettemin met verscheidene kneu zingen naar zijn woning vervoerd. De auto reed in snelle vaart door het vijvertje en kwam er met nog steeds loopenden mo tor aan den anderen kant weer uit. De [wagen was niet beschadigd. Uit zijn woning op straat gevallen. Zaterdagmiddag is te Deventer de 01-ja- rigo G. Horst uit de tweede verdieping van zijn woning aan de Bijkmanstraat op straat gevallen. Bij het vervoer per brancard naar het ziekenhuis is hij overleden. In het ruim gevallen. Zaterdag was de 62-jarige B. 8., wonende in de Stampienstraat te Botterdam werk zaam boven ruim 4 van het ss.. „Veendam" van do Holland Amerika Lijn aan de Wil- helminakade. Hij kreeg een duw van een hijsch en stortte daardoor van den tunnel in het ruim. In bewusteloozen toestand werd de man opgenomen en door den G. G. D. naar het ziekenhuis aan den Ooolsingel ver voerd. Daar werd de man in hoogst ern- •tigen toestand met een schedelbreuk op genomen. Eonige uren later is de man overleden. Aan boord verongelukt. Bij de familie te Tiel is bericht ontvan gen, dat aan boord van het op de thuisreis zijne stoomschip Nias der Koninklijke Stoomvaart-Maatschappij het lid der be manning Th. Kuyer, gedomicileerd aldaar, oud 35 jaar, gehuwd, door een ongeluk in de machinekamer doodelijk getroffen is. Het gevaarlijke wapen. Terwijl de hoer van H. te Oss, bezig was een geladen revolver na te kijken, ging het wapen plotseling af. Van H. werd door den kogel is het onderlijf getroffen en moest naar het gasthuis worden overgebracht, waar een operatie noodzakelijk bleek. Zijn toestand is ernstig. Aan de gevolgen overleden. In het gasthuis te Tilburg is het zesjarig kind van den heer van Heesch, dat kort ge leden te Kaatsheuvel door de stoomtram werd overreden en daarbij een voet verloor, terwijl dezer dagen ook het tweede voetje moest worden geamputeerd, thans overle den. De val van een overmoedige. Dat niet iedereen den vrijen Zaterdag middag weet te besteden in overeenstem ming met. de bedoeling, waarmede die is ingesteld, bewees Zaterdagmiddag een 26- jarige 8teenlosser, die, in buitengewoon vroolijke stemming van zijn werk komen de, een taveerne opzocht, waar hij het nogal stevig met Cambrinus aanlegde. Ge volg hiervan was, dat de vroolijkheid ten top steeg en hij eenige kornuiten uitnoo- digde to een autotochtje door de Besi- dentie. De rit begon in de Jacob Cats- straat; waar hij zou eindigen wist nie mand. En om het mooiste uitzicht van al len te hebben, klom de feesteling boven op den wagen en zette zich daar neer op een stoel. Onder weg werd nog hier en daar aangelegd en steeds wist de dronke man weer zijn verheven zitplaats te be reiken, en, wat merkwaardig was, zich daar te handhaven. En om den volke kond te doen van zijn vreugdevolle stemming, zwaaide hij vervaarlijk met een pot met bloemen. Wie den zonderlingen passagier zag voorbijgaan, hield zijn hart vast. De val van den overmoedigen dwaas was echter nabij. Voor een deftig hotel op het Voorhout moest de auto plotseling zwenken met het gevolg, dat de hooge passagier, die niet had willen luisteren naar de waarschuwingen van den chauf feur, nu de dupe moest worden van de on verbiddelijke natuurwet, die hem ter aar de deed storten. Het geval was hoogst ernstig, de Geneeskundige Dienst kwam eraan te pas en de dokter constateerde en schedelbreuk, die den toestand, waar in de gevallen man naar het ziekenhuis zou worden gebracht, niet zonder gevaar maakte. Naast hem lager Flora's kinderen, die hij nog even te voren in opperste geluk aan zijn hart gedrukt had, geknakt tus- echen de scherven van den bloempot. De vergiftiging te den Haag. De slachtoffers van de vergiftiging in Den Haag door het eten van bedorven taartjes zijn herstellende. De man en vrouw hebben het ziekenhuis kunnen verlaten; de kinde ren zijn nog niet thuis, maar hun toestand is goed; ook het jongste kind, welks toe stand aanvankelijk zorg baarde, gaat voor uit. Een treurige geschiedenis. In één der huizen aan de Schenkkade te 'e Gravenhage woont sinds eenigen tijd een gewezen commissaris van politie met zijn vrouw en twee dochters. De functie van commissaris vervulde hij in 'e Herto genbosch, waar hij echter, er van ver dacht verduisteringen te hebben gepleegd [ttrrd ontslagen. Toen hij zich in Den Haag vestigde, ge raakte hij aan den drank en het gebeurde wel, dat de gewezen commissaris in be schonken toestand thuis kwam. Gistermiddag, toen hij weer te veel ge- drouktn had, kreeg hij een aanval van waanzin en sloeg alles, wat binnen zijn bereik kwam kort en klein. Zijn vtouw ca dochters vluchtten de straat op en waai schuwden de politie, die voor do woning een post plaatste. Niemand mocht in de nabijheid van de woning blijven staan, omdat de man vuur wapenen in zijn bezit had en men vreesde dat hij hiermede naar buiten zou komen, Zoover kwam het gelukkig niet. Een ont boden arts begaf zich in hot huis en vond don man doodstil in een kamer zitten. Hij vreest dat do gewezen commissaris voor goed krankzinnig is geworden door het overmatig gebruik van sterken drank. De avonturen van den hotelrat. De jonge Duitscher, die onlangs ge snapt werd onder het bed van den direc teur van Hotel do l'Europe heeft nog meer avonturen in Amsterdam gohad. De re chercheur, die een onderzoek instelde op het kamertje, dat de man ergens in de stad had betrokken, vond daar een gouden vulpenhouder, waarop een Engelschen naam gegraveerd stond. Ook hieromtrent werd een onderzoek ingesteld en zoo ver huisde de arrestant naar het politiebureau J. D. Meyerplein, dat, zoo bleek, ook een rekeningetje met hem te vereffenen had. Immers deze vulpenhouder was ten na- deele van een Engelscliman in het Amstel- Hotel ontvreemd. De arrestant, die geen beroepsmisdadiger is en in Duitscliland het gymnasiutn had doorloopen, gaf daar zelf een verklaring van. Eenige dagen alvorens hij een bezoek bracht aan het Hotel de l'Europe was hij dea avonds omstreeks elf uur het Amstel- Hotel binnengegaan met het oogmerk, diefstal te plegen. Hij voelde aan verschil lende deuren en vond er, na een uur zoe ken, één, welke niet gesloten was. Op ta fel trof hij een gouden vulpenhouder aan, die hij bij zich stak. Ook was een porte feuille met Engelsche papieren ponden benevens wat Hollandsch geld van zijn gading. Daar hij het hotel niet durfde verlaten, hield hij zich drie uren schuil op een der W. O.'e. Ten einde zijn vertrek in het holst van den nacht aannemelijk te ma ken, drukte hij zijn zakdoek tegen het ge laat en begaf zich, na de portefeuille in de W.O. geworpen te hebben, naar den nachtportier. Hij gaf voor plotseling he- vigen kiespijn gekregen te hebben. Hij liet den portier een taxi bestellen, vroeg en passant aan een agent in welk zieken huis hij terecht kon en Ket zich naar het Binnengasthuis rijden. Hier is hij uitge stapt, na den chauffeur met het gestolen geld betaald te hebben. Inderdaad heeft hij zich bij den dokter van de wacht vervoegd en deze heeft hem een watje met een pijnstillend middel ge offreerd. Van het gasthuis wendde hij zijn schreden naar een ander hotel, waar hij logies kooB. De arrestant is thans ter beschikking van de Justitie gesteld. „Tel." Buitenl. Berichten ONGELUKKEN MINISTER HOOVER OVER DE OVERSTROOMINGSRAMP. 700.000 personen getroffen. Het aantal dood en thans 114. In een rede te New Orleans, die minis ter Hoover Zaterdag voor de radio hield, zeide hij, dat hoewel het Boode Kruis reeds 14 millioen dollar ingezameld had om hulp te kunnen bieden aan de slacht offers van de overstroomingen, minstens nog twee millioen noodig zijn. Door de overstroomingen zijn reeds 700.000 perso nen getroffen, van wie 600.000 afhankelijk zijn van den openbaren steun. De minis ter roemde ten zeerste het werk der hulp expedities, die nu al vijf weken lang eiken dag honderden personen onder de moei lijkste omstandigheden redden, zoodat tot op het oogenblik betrekkelijk weinig men- schenlevens te betreuren zijn. Hoover wees ook op de moeilijkheden die ondervonden zullen worden bij het herstel van de nor maio toestanden. De overstrooming heeft thans New Iberia en Morgan City bereikt. Het aantal dooden bedraagt volgens op gave van het Boode Kruis in het geheele overstroomde gebied in totaal 114, name lijk 59 in Arkansas, 42 in Mississippi, 9 in Louisiana-, 2 in Tennessee en 2 in Illinois. MIJNRAMP IN DE V. S. 150 mijnwerkers bedolven. Nabij Trinidad in Colorado zijn ten ge volge van een ontploffing 150 mijnwerkers bedolven. Overval op automobielen. 11 Personen gearresteerd. Op een 4-tal automobielen, die den weg BremenBremershaven langs reden, is een overval gepleegd door een ongeveer 15 man sterke bende jongelieden. Deze ont vingen de auto's met een hagel van stee- nen, zoodat de wagens sterk beschadigd werden en de inzittenden slechts met moeite zich voor verwondingen' konden vrijwaren. Tragisch ongeval. Te West-Ham (Essex) had een ijzerfa brikant, Noble geheeten, toen hij zijn auto achterwaarts uit de garage reed, het on geluk zijn dochtertje van elf maanden te overrijden. Het kind stierf binnen enkele minuten. De moeder zag het ongeluk voor haar oogen gebeuren. Brand in een hangar. Aanzienlijke schade. Zaterdagnacht is door een tot dusver onbekend gebleven oorzaak een zware brand uitgebroken in een hangar op het vliegveld Leipzig-Mochau. De vlammen grepen zeer snel om zich heen en vonden in het met olie gedrenkte houtwerk een gemakkelijke prooi. Het blusschingswerk werd zeer bemoeilijkt door de voortduren de ontploffingen van voorraden benzineen patronen der luchtpolitie. Een groot aan tal vliegtuigen en ballons captifs, die voor een te houden sportfoest in de hangar wa ren opgeborgen, konden gered worden. Daarentegen zijn de opslagplaatsen en de lokalen der luchtpolitie der Aero Expres en der Lufthansa geheel uitgebrand. De aangericlito schade is aanzienlijk. Brand aan boord van de „Renown". Do Britsche admiraliteit meldt, dat er brand heeft gewoed in de hotelruimte van den slagkruiser „Benown", aan boord waarvan zich de aartshertog en aartsher togin van York bevinden. Er is geen ernstige schade aangericht. Vier der op varenden zijn gewond. Rockefeller schenkt 40 millioen francs aan Frankrijk. Voor de beveiliging zijner historische monumenten. Drie jaar geleden schonk John D. Bockefeller Jr. een bedrag van 18 mil lioen francs aan Frankrijk als hulp bij de beveiliging zijner historische monumenten te Versailles en Fontainebleau en voor het herstel van de kathedraal van Beims. Thans heeft de Amerikaansche Croesus, in een schrijven aan den Franachen ge zant te Washington, Jusseraud, er zelf de aandacht op gevestigd, dat dit fonds bijna is uitgeput. En daarom, zegt hij, wil hij ter beschikking van het Fransche monu- mentencomitó een nieuwe gift 6tellen, dit maal ten beloope van 40 millioen francs. Hij zegt in dien brief o.a.: „De lasten, die Frankrijk heeft moeten dragen zijn zwaar. De moed van zijn zonen wekt bewonde ring. Ik verzoek u, dit aanbod te beschou wen als een symbool van de diepe en duurzame vriendschap van mijn landge- nooten voor de uwe." Nederlandsch Oost-lndië BERUCHT ATJEHSCH LEIDER DOODGESCHOTEN. Met vier verzetslieden. Aneta seint uit Kota Badja: Een pa trouille onder bevel van den kapitein der infanterie G. F. V. Gosenson legde in het Tapatoeansche en KloeëtBche resp. één en vier verzetslieden neer, waaronder de be ruchte leider Tjoet Ali. Onzerzijds werden geen verliezen geleden. FINANCIËN EN 0EC0N0MIE. Anisterdamsche Bank. In de Woensdag onder voorzitterschap van den heer S. P. van Eeghen gehouden jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders der Amsterdamsche Bank zijn de -balans per 31 December 1926 en de winst- en verliesrekening over 1926 goedgekeurd. Een som van 500.000 werd in het re servefonds gestort, het dividend werd vastgesteld op 8$ Vo of 17 per aandeel en het saldo ad f 396.965 werd op nieuwe rekening overgebracht. De heer A. J. van Hengel werd tot di recteur der vennootschap benoemd met ingang van 1 Juni 1927. De periodiek aftredende leden van den raad van tpezicht werden herbenoemd, terwijl tot lid van den raad van toezicht werd benoemd de heer Jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, te 's-Gravenhage. UIT DE OMSEVING HAARLEMMERMEER. Geboren: Johannes Cornelis z. van L. Mens en G. W. Duivenvoorden Her man us Johannes z. van S. Swanink en M. Ortelee. Marijtje d. van T. v. d. Haak en A. Hijstek Sebastianus Maria z. van J. Kamp en G. J. Wessels Johannes z. van C. Valk en J. Segers Johanna Cla- sina d. van A. G. Monster en A. v. Leeuwen Wilhelmina Johanna Theresia d. van K. Schoorl en G. J. Meiman Reinier z. van C. H. van Driel en N. Timman. Maria Hendrika d. van J. A. Bulters en H. van Wel. Gijsbertus z. van G. Camp- horst en A. A. Bax Johan z. van M. Jongejans en G. van Staveren Maart je Elisabeth d. van A. Metzelaar en J. G. Koch Gijsbertus Arie z. van A. van Bakel en G. J. van der Flier Johannes Roelof z. van J. W. Kost en L. Mulder Levenlooze z. van P. van der Velden en G. van Beek. Ondertrouwd: A. van Os 24 j. en G. C. Bax 21 j. W. v. Smeerdijk 52 j. en J. Boeregeest 36 j. A. Griekspoor 48 j. en W. v. Eekeren 57 j. A. G. Versluis 53 j. en F. G. Nanninga 23 j. Getrouwd: K. Verbaas 38 j. en J. v. d. Heijden 29 j. J. Bensink 29 j. en G. den Rooijen 26 j. H. Hordijk 33 j. en M. H. Bogaard 32 j. H. Groenenberg 27 j. en M. Verkuijl 21 j. H. van den Heuvel 29 j. en I. Boogaard 24 j. Overleden: Mattheus Hoogland 71 j., geh. met A. Wester Hendrik Schalk 54 j. geh. met W. Reijngoud Tidde Fol- mer 76 j. geh. met S. M. de Pecker Ca- rel Eduard Hoogland 36 j. geh. met Sj. Molenkamp Johanna Maria van der Pouw 68 j. geh. met Th. de Heij Willem Kortleve 3 w. z. v. J. Kortleve en A. S. v. .Andel. KATWIJK AAN DEN RIJN. Niets buitensteken. Op den Wasse- naarschen weg, ter hoogte van „De Micnt" reed een motorrijder met op de duo een juffrouw. Bij het tegemoetrijden door een wielrijder, kwam een been der juffrouw, men zegt door het te ver „buitensteken, in aanraking met het wiel der fiets en wel in dier mate dat de juffrouw van haar plaats tijdens het rijden, werd meegenomen. Het liep best af. De juffrouw had enkele ont vellingen. Echter de fiets was nogal geha vend. De motorrijder bemerkte eenige tien tallen meters verder dat hij van zijn vrachtje ontlast was. NOQRDWIJKERHOUT. Bouwen. B en W. hebben aan Jhr. C. Dedell te 's-Graveland vergunning ver leend voor den bouw van een jacht- en landhuis aan den Zilkerweg. Geboren: Cornelia Agatha Petronclla d. van J. Franken en A. van Lierop. Emilia Gerardina d. van H. H. Hachmang en M. Duivenuvoorden. Petronella Ma ria d. van A. W. van Saase en A. J. Heemskerk. Petronella Huberta d. vau J. v.n Dijk en P. W.è van Maris. Pe trus Jeroen z. van A. van den Burg en M. Zwetsloot. Maria Ali da d. van J. Geerlings en A. M. Heemskerk. Overleden: Jan Moras 68 j. te Haar lem. Hermanus Soodenkamp 61 j. te Amsterdam. Heruhertus Os 50 j. te Bennebroek. Gehuwd: Cornells Meijer 70 j. en Elisabeth v. d. Yeden. Johannes Ma- rinus van Paridon 32 j. en Adriana Ge- rarda Versteijnen 21 j. Johannes Pe trus Josephus v. d. Burg 24 j. en Chris tine Wilhelmina Redeker 24 j. Adrianus Josephus Koot 27 j. en Gatharina Corne lia Warmerdam 21 j. Hendrikus Reemst 26 j. en Wijntje van Rheenen 21 j. Johannes Bregman 36 j. en Adriana Johanna Timmers 32 j. TER AAR. Verdronken. Zaterdagmiddag is het driejarig zoon tje van koopman B. Sassen in een onbe waakt oogenblik in de sloot verdronken ge vonden. Door dr. Lindner werd nog gerui- men tijd tevergeefs getracht de levens geesten op te wekken. Voor persoonlijk veilen. Op schrifte lijk verzoek van 21 leden vergaderde Vrij dagavond de R. K. Tuinders ver eeniging „St. Phocas" in 't bondscafé Verhoef. De voorzitter, de heer P. van Dam, opende met de Ghr. groet, heette den Geestel. adviseur en den heer Kantonrechter' Otte en de leden welkom. Naar aanleiding van het voorstel-Lek om een afd. te stichten voor.en bloc en een afd. voor persoonlijke veiling, neemt de heer Oette het woord. Bij zijn inlei ding zegt spr., hier niet te staan als kan tonrechter, doch naar aanleiding van een ingezonden request aan het ministerie van Justitie, door 73 leden geteekend. Beide groepen, alle leden van „St. Pho cas", zoowel de voorstanders van en bloc en als die van persoonlijk veilen, verkie zen die wijze van veilen, welke h.i. hel algemeen belang vexeischt. In opdracht van het ministerie van Justitie, is spr. aan de hand van art. 10 bevoegd, om het geschuil op te heffen. Spr. heeft beide fracties zoowel het bestuur van „St. Phocas" als de voorstanders van persoonlijk veilen gehoord; van beide kanten kwam de wil naar voren, door samenspraak het geschil op te heffen. Den voorstanders van persoonlijk vei len, die lid zijn van „St. Phocas'', zal bij deze oplossing art. 18 der statuten, dat betreft het vrijwillig uittreden, niet in toepassing worden gebracht. De wil tot overeenstemming van de zijde van 't bestuur van St. Phocas en het voorstel-Lek loopen niet ver van el kaar. Het voorstel-Lek bevat een afd. en bloc en afd. persoonlijk veilen, ieder met eigen statuten en reglement en eigen fi nancieel beheer. Het bestuur van „St. Phocas" stelt echter voor dat beide ver- eeni gingen onder één vlag varen, n.l. die van den L. T. B., met den L. T. B. als hoofdbestuur. Wat betreft bet geschil, wie of stem recht krijgt, de patroon of helftuinder, wordt door den heer A. P. Uyttewaal op gemerkt, dat de helftuinder het gebruike lijk stemrecht behoudt, wat door de ver gadering wordt goedgekeurd. Echter zal den patroon geen bevoegdheid worden gegeven, de volmacht van den helftuinder te verkrijgen, als deze als tuinder niet bij de zelfde afd. is aangesloten. De verga dering gaat met genoemde voorstellen accoord. Ook met het voorstel, dat heide vereerdgingen als instellingen van den L. T. B. worden beschouwd. De heer Otte deelt vervolgens mede, dat is overeengekomen, dat zij, die tot de afd. persoonlijk veilen wenschen over te gaan, binnen drie dagen schriftelijke mededee- ling moeten doen bij den voorzitter, tot en met Dinsdagavond 7 uur a.s. Do voor schotten, emballage en andere zaken zul len nader met het nieuw gekozen bestuur der afd. persoonlijke veiling worden ge regeld. De heer Otte verzoekt den voor steller Lek, of deze do genoemde voor stellen van het bestuur van „St. Phocas" in zijn voorstel opneemt, waaranede deze accoord gaat. Daarna wordt de stemming gehouden. Van de 189 stemmen, welke werden uit gebracht, waren 183 stemmen voor het voorstel-Lek, 6 tegen, zoodat de afd. per soonlijk veilen wordt verwezenlijkt. De Geestel. Adviseur spoort ernstig aan, dat allen met nog meerderen zich bij een van beide afdeelingen zullen aan sluiten. De "Voorz. dankt daarna den Geestel. Adviseur en hoopt dat verschillende on aangenaamheden thans zijn opgelost en dankt namens de vergadering den heer Otte voor de goede wenken en sluit de vergadering. De Coöperatieve Boerenleenbank. Zaterdagmorgen vergaderde de Coöpera tieve Boerenleenbank in 't café Verhoef. De Voorz., de heer A. Breedijk van Aar- landerveen, opent met een toepasselijk woord en benoemt den heer Gopraij als verslaggever. Aan de rekening en balans over 1926 ontleenen wij: voorschotten f 649.646.04, vordering en loopende rekening 201.496.67, centrale bank 271.302.13, waardepapieren 4.846.95, deposito obli gaties, centrale bank 17.000, spaar bank 1.098.011.04, loopende rekening 44.855 08, reserve f 29.177.06, winst 2.121.67. Een keurig jaarverslag over 1926 wordt door den heer Copraij gegeven. Was men algemeen de meening toegedaan dat het afgeloopen jaar door de malaise in land en tuinbouw een onvoordeelig jaar zou zijn geweest, voor onze bank bleek het einde 1926 bevredigend te zijn. 19 leden waren uitgetreden, 25 leden toegetreden, thans telt de Bank 323 leden. In 1926 verwierf de bank 100 nieuwe inleggers, 21 boekjes werden afgelost, totaal 1141 spaarders; ontvangen 514.000 spaar gelden, uitgegeven f 518.000. Was het vermoeden, dat deze omzet een paar ton zou tegenvallen, dat bleef slechts bij en kele duizenden guldens. De 100 nieuwe inleggers brachten f 53000 bijeen. Hoe dit mogelijk is zal wel een raadsel zijn» doch niet alleen boeren en tuinders zijn iiiiiuio;iiiiiiiiiiniiiiiiaimnniiiiiini[iinii:iiiltiiwii;iiiu!iin:inirnniiiiniii»Ki:ifiiiin;ininBïïrnmBp Filiaal Breestraat 85 Tel. 216 Met herstelplaats voor elk fabrikaat onze inleggers, ook middenstand en uud«- ren brengen hun spaargelden in de bank bijeen; in deze vijf maanden werd nog 180.000 ingebracht. Voorschotten wer den in 1926 verleend aan 53 personen tot een bedrag van 185.000, 40 voor schotten werden afgelost, totaal 213 voorschotten. Op 1 Jan. moest nog bijna 8000 rente worden ingevorderd, welke thans op 1 post na binnen is. De C. B, is steeds behulpzaam, waar het de zaken der bank betreft, 66 credieten zijn in loopende rekening. Omzet ruim 7 mil lioen, winst 2100, wijl de rente voor de inleggers zoo hoog mogelijk, voor de gebruikers zoo laag mogelijk is gesteld Bestuur en Raad van Toezicht hebben weer bijzonder veel werk in het belang der Bank verricht. Spr. hoopt dat allen nog langen tijd voor de Bank blijven be houden. Te Langeraar wordt elke Maan dagavond zitting gehouden. Wat het zil veren feest der Bank betreft werd reedi voldoende melding gemaakt in de pers. Op 31 Dec. had bij de aangeslota Boerenleenbanken in Zuid-Holland dj Bank op een na de meeste spaargelden, op een na de meeste spaarboekjes, op een na de meeste voorschotnemers. De directeur bracht onder applaus dank voor het vele wat de heer Copraij vooi de bank heeft gedaan. Omtrent de ge maakte reserve merkt de kassier op, dal in de statuten thans is geregeld, dal een gedeelte kan worden benut voor goed werk, als het organiseeren van tentoon- stellingx van land- of tuinbouw. Tot be stuursleden van den Raad van Toeziclit worden benoemd de heeren A. Breedijk en J. C. Budk. On aanvrage loopende rekening „Om Belang" Nieuwveen werd f 85 000 toe gestaan. Volgens de statuten kan eea loopende rekening vaD mindere bedragen thans door het bestuur worden verstrek'. De vaststelling presentiegelden weid onveranderd gelaten. Wegens verande ring van woonplaats werd aan eeni# leden, opzegging van het lidmaatschap verleend Tot nazien der rekening 1927 werden benoemd de heeren J. C. Os kamp, A. v. d. Jagt en B. Rekelhot Nieuwveen. Na rondvraag sluiting. Gunning. De bouw van Patronaats gebouw en Fröbelschool is aan deu laag stee inschrijver, den heer Overdcvest van Rijnzaterwoude, gegund. Geboren: Cornelis z. v. C. Valk en E Bezemer. Alida Petronella d. v. J. E van Beyeren Bergen Henegouwen en P. Touw. Overleden: W. H Horsman 76 jaar wedr. van A. de Liefde. A Lubbe 53 j. ongehuwd. VOORHOUT. H. B. G. Zaterdagavcnd vergaderde het Hollandsch Bloembolen Genootschap afd. Voorhout, in café „Boerhaave" alhier. De voorzitter, de heer W. v. d. Laan, opende deze bijeenkomst met een korf vrei- komstwoord, waarna de secretaris, de heer L. P. Zonneveld, de notulen van het ver handelde in de vorige vergadering, las, welke onveranderd werden goedgekeurd. Als afgevaardigden voor de Algemeene Vergadering werden benoemd de heeren G. J. Zonneveld, P. van Nouwland en L van der Geer. Hierna ging men over tot de prijsra- ming der bloembollen voor dit jaar. Vervolgens werd de gebruikelijke rond vraag gehouden, die niets bijzonders ople verde, waarna de voorzitter deze vergade ring sloot. WARMOND. Een Katholiek gesticht. Naar wij vernemen, is door de Kerke lijke Overheid goedkeuring verleend aan het besluit van het kerkbestuur om een terrein aan te koopen (de Haverkracbt). De bedoeling is, om daar te bouwen een Huis voor ouden van dagen en ziekenhuis- Deze plannen vereischen echter nog goed keuring. Met uitvoerige mededeelingen zullen wi daarom wachten tot ook deze goedkeu ring is verkregen. WASSENAAR. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert Woensdag 1 Juni ai des morgens te 10 uur. Op de agenda koffll o.m. voor: Handhaving steunregeling. Ou- derbandsche aanbesteding pompinstaha- toe waterleiding, voorstel reorganisatie gasbedrijf. Voorstel inzake openbare lees" zaal en bibliotheek. Voorschot voor ningbouw. Geboren: Albert Chistiaan z. v. van Daalen en J. M. Klik. Anna Chris tina d. v. J. G. Th. Wolters en C. M. J' Bellekom. Antonia d. v. T. D. L. Don ker en J. van Sierenberg de Boer. Ondertrouwd: C M. Wooning en G. C. Alkemade. W. B. Brussé en J- Soeteman. A. Barendse en E. Hilhors- D. Bongers en 51. Hoogendoorn. Overleden: Fricderich Theodor mens Taggenbroek, wedr. van E. A. M- Timmermans 66 j.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4