INGEZONDEN MEDEDEELING INGEZONDEN MEDEDE Meisjes PUI IM.V.Douwe Egberts TabaKstabri gegeven f 6600. Blijft dus op 31 Decem ber schuld over 41082.08. Loopende rekening met de leden: Het saldo schuld op 1 Jan. was f 54052.62 In het jaar is uitbetaald 80372.50. In het jaar is terug ontvangen f 68197.49. Blijft op 31 Dec. aan schuld over "60825.07. Centrale Bank. Het saldo schuld was op 1 Jan. ƒ9745.08. Gedurende het jaar is uitgegeven 85223.75. Gedurende het jaar is ontvangen 72051.20. Blijft op 31 Dec. aan te goed over f 3427.27. Do totale ontvangsten in 1926 bedroegen 283423.64. De totale uitgaven in 1926 be droegen 276449.82. Op 31 December was dus in kas f 6973.82. Het reservefonds be droeg 5015.67. De winst in 1926 bedroeg 781.31. Bestuursverkiezing; aan de beurt van af treding waren, van het bestuur den heer Jac. Wassenaar en van den Raad van Toe zicht de heer A. Korpelshoek, die met groo- te meerderheid van stemmen gekozen ble ken. De Voorz. stelde namens bestuur en Raad van Toezicht voor: de rente der spaargelden te brengen op 3.96 die der voorschotten op 5 en der loopende reke ning op 51 echter onder voorbehoud, dat mocht een tusscbentijdsche wijziging noo- dig zijn, zij daartoe het recht verkrijgen. Daar tegen dit voorstel geen bezwaren wer den ingebracht, werd aldus besloten. De Rooversbrug. De brug aan den Noordwijkerweg „Rooversbrug", is weer voor het verkeer opengesteld, zoodat en tuinders en automobilisten, en wielrijders, enz. enz. van alle narigheid verlost zijn. KATWIJK. Om den A.-R.-zetel. Woensdagmorgen vergaderde het Hoofd- etembureau om officieel de cijfers van den uitslag der raadsverkiezing vast te stellen. Er was, zooals men begrijpen kon, ditmaal veel belangstelling van de zijde van het pu bliek. Er was n.l. een verzoek ingekomen om alsnog de biljetten opnieuw aan een on derzoek te onderwerpen omreden er, naar men meende te weten een biljet voor den candidaat: J. v. d. Perk, ongeldig was ver klaard, waarvan men de ongeldigheid be twistte. En voor de heer v. d. Perk kwam het juist op een slem aan. Hij was n.l. 11/20 etem te kort gekomen om de 75 van den kiesdeeler te halén. Eenige kiezers dan uit district V hadden een dergelijk verzoek aan het hoofdstemburau gericht. Een der adressanten lichtte het verzoek nog toe en "gaf een aanschouwelijk voorbeeld van dit bewuste stembiljet Zij verzochten dit biljet alsnog geldig te verklaren. Dr. Eijkelen- boom, als vertegenwoordiger der Neutrale Kiesvereenigihg „Gemeentebelang", stelde de vraag of na het reeds gevraagde onder zoek, alle biljetten heden konden worden nagezien. De voorz., wethouder R. Ouwe hand, thans loco-burgemeester, antwoord de dat zulks niet ging omreden hierin kon worden toegestemd, indien een met redenen omkleed bezwaar werd ingezonden. De heer G. Poot zeide van meening te zijn, dat op alle bureaux niet eenzelfde maatstaf was aangelegd, waardoor biljetten goed of afgekeurd waren. In het eene dis trict was men hierin soepeler dan in het andere. Omreden district 6 hierin volgens spreker al te gemoedelijk was geweest, ver zocht de heer G. Poot ook de biljetten uit district 6 te onderzoeken. Deze klacht werd met redenen omkleed, omdat men wist dat van den candidaat Jonker een biljet geldig was verklaard, waarmede men niet accoord ging. Nadat het hoofdstembureau even in comité-generaal was geweest, verklaarde de voorz. do bezwaren niet geheel te dee- ]en, doch op het verzoek van adressanten zouden de biljetten uit district 5 en 6 wor den nagezien. Dr. Eijkelenboom protesteer de tegen een en ander en wenscht zulks uit drukkelijk in de notulen opgenomen te zien. Do biljetten uit district 5 werden het eerst overgeteld en gecontroleerd. Bij de controle kwam een biljet, waarop gestemd was voor den heer J. v. Duyn, dat ongeldig was ver klaard, terwijl thans het biljet geldig werd verklaard. De ingediende klacht werd on gegrond verklaard. Door het biljet ten gunste ven den heer J. v. Duyn, kwam geen wijziging in de zetelverdeeling. Daarna werd gepauzeerd om in den namiddag aan de biljetten uit district 6 te beginnen. Na telling en controle bleek de klacht van den heer G. Poot wel gegrond te zijn: één voor den heer Nic. Parlevliet, één voor den beer D. Taat, beiden van „Gemeentebelang". Eén voor den heer Jonker en één voor den heer L. v. d. Zwan. Deze uitkomsten zouden den kiesdeeler wol wijzigen, doch geen ver andering in de zetelverdeeling brengen. Deze feiten waren echter voor bet bestuur der A.-R. Kiesvereeniging te Katwijk a. d. Rijn aanleiding een verzoek te richten aan het hoofdstembureau om alsnog te willen bewerken dat de andere biljetten uit de districten 1, 2, 3 en 4 aan een onder zoek zouden worden onderworpen. Het hoofdstembureau nam biervan goede nota en deed de toezegging dat zulks alsnog in het procesverbaal zal worden vermeld. Mocht daardoor in een der districten de controleering een stem uitvallen ten gunste der candidaat de heer J. v. d. Perk, dan zou de A.-R. Kiesvereeniging te Katwijk aan den Rijn haar eenigsten zetel alsnog toegewezen krijgen, ten nadeelo van „Ge meentebelang". We zullen dus nog even te wachten hebben vooraleer de definitieve vaststelling der zetelverdeeling zal plaats hebben. Wat 11/20 slem teweeg kan brengen! HILLEGOM. H. B. G. Woensdagavond hield deafd, Hillegom van het Holl. Bloembollenkw. Genootschap een ledenvergadering in Flo ra, die slechts matig bezocht was. Tot afgevaardigden naar de Alg. Verga dering voor Prijsraming, die op 30 dezer te Haarlem wordt gehouden, koos men: voor Hyacinthen F. Lommerso Pz. en A. Lommerse, sec. de heer D. E. Nieuwenhuis Voor Darwintulpen werd benoemd de heer P. Goemans Az., voor Narcissen de heer G. Zwetsloot en voor vroege Tulpen en bijgoed do heer W. M. Ruigrok. Hierna werd besproken de stand der ge wassen. Wat de Hyacinthen betrof, oor deelde men, dat deze niet zoo zwaar staan als vorig jaar, Bij sommige soorten blijkt de wortel niet te sterk. Wat het zwartrand betreft, dit euvel acht men even erg als het vorig jaar, de manier van doodspuiten schijnt men thans te prefereeren boven af schoffelen. Een afdoend middel tegen deze verraderlijke ziekte blijkt nog niet gevon den De stand werd goed geacht en voor die van den wortel middelmatig. Do vroeger Tulpen kregen het predicaat goed; do Darwintulpen eveneens, daarin komt echter veel vuur. De Narcissen staan goed. De Crocussen daarentegen doen een gewas verwachten, dat beneden middelmatig is, zelfs slecht. Deze zijn veel te vroeg dood gegaan. Hierna de prijscourant der afd., rondvraag en sluiting. NOORDWIJK. G el) 0 r e n: Jacoba d. van G. A Scheurwater en M. van Beelen Gerrit z. van L. B. Zuidbroek en E. E. Finke. Ondertrouwd: Leonardus Joh. de Ridder 27 j. en Petronella Joh. Riet- meijer 24 j. Dirk van Duijn 28 j. en Anna Louise Bohm 27 j. Cornelis Koelewijn 24 j. te Katwijk en Gerritje Hogewoning, te Rijnsburg. Getrouwd: A. C. Bulk 23 j. en P. Barnhoorn 24 j. Overleden: Arie Duindam 54 j., geh met G. Spaanderman (overl. te Vlaardingen) Leendert Steenvoorden 78 j., wedr. van A. Hoogervorst Fran- ciscus van der Ploeg, geh. met M. van Niekerk Pie tern ella Korbee 9 mnd., d. van J. Korbee en A. Duyndam. RIJPWETERING. Veender- en Lijkerpolder. Ter aan vulling voor belanghebbenden van het ver slag der gehouden Poldervergadering van den Veender en Lijkerpolder op 21 Mei j.l. in café Zoetemelk, schrijft men ons het volgende: Het verslag is onvolledig, er wordt niets in vermeld omtrent de electrische hulpbe maling, het vorig jaar in een der molens aangebracht, hoewel 'het toch in bespre king is geweest. Het eerste half jaar van Juli tot einde Dec. 1926, bedroegen de kosten van kosten van stroomlevering 350 gulden, daaronder was ook de proefbemaling be grepen. Als men in aanmerking neemt, dat geen der Polders hier in de omgeving, die geheel op wind-bemaling zijn aange wezen, eenige last van overtollig water hebben gehad gedurende denzelfden tijd, is dat bedroeg niet onbeduidend. De begrooting wat de hulpbemaling be treft was voor 1927, 1400 gulden met in begrip van 250 gulden kabeihuur. Dat be drag moet nu dertig aaneenvolgende jaren worden betaald, daarbij komt nog rente en aflossing van stichtingkapitaal, zoo te zamen circa 3 gulden per H.A. Dan kwam nog van het bestuur de mededeeling, dat het een punt van ernstige overweging is geweest, indien er aan molen No. 2 grooto reparatie in 't zicht komt, die maar uit te schakelen, wat dan in een natte periode de hulpbemaling zal kosten, moeten meer bevoegden maar uitmaken. WASSENAAR. Santosfonds. De bloemendag, op He melvaartsdag gehouden ten bate van het Santosfonds is wederom een succes ge worden. Niet minder dan 1000 werd ontvangen. WOUBRUGGE. Oudendijksche polder. In de vergade ring van het bestuur en de ingelanden van den Oudendijkschen polder alhier, werd de rekening over 1926 behandeld en goedge keurd. Aan inkomsten 11892.08, aan uit gaven 7922.63, batig slot 3969.45. De begrooting wordt vastgesteld voor 1927 aan inkomsten en uitgaven 10552.41 en de omslag per H.A. bepaald op 4.50. Besloten wordt een gedeelte van den Oudendijkschen polder te beschoeien. Ook werd het bestuur gemachtigd tot verhuring der landen in den Piaspolder en van de Oude Molenwerf. ZOETERMEER. Roekeloos. Gistermiddag deed de jeugdige arbeider v. d. H. op een rijwiel gezeten, zich voorttrekken door een auto mobiel. Terwijl het toch genoeg bekend mag heeten, dat dit zeer gevaarlijk is, ge tuigt het verleden week plaats gegrepen ongeval, wordt in jeugdigen overmoed daaraan niet gedacht. Ter hoogte van den tuinder K. op den Voorweg, sloeg, door de grooto snelheid, v. d. H. over zijn rij wiel. Wonder boven wonder kwam hij op eenige ontvellingen na, er goed af. Geboren: Maria Petronelle d. van A. Kalisvaart en J. M. Mostert Elisa beth Johanna Maria d. van G. Tb. Slein en B. F. Tetteroo Adriaan z. van G. Dorst en F. Dull aart. Overleden: z. van J. Opdam en J. M. Lelieveld. ZEGWAART. Geboren: Agatha Louise d. van A. B. Uijterlinde en L. H. C. van Griethui zen. Gehuwd: M. J. van Leeuwen 21 j. en G. M. van der Wansen 20 j. Overleden: Levenl. kind v. h. man nelijk geslacht van G. Duijts en G. L. C. M. Schneider (woonwagen Wamel) L A. Vollebreat 48 j., eebtg. van A. A. Beukers N. Viergever 19 j., z. van A. Viergever en J. Adriaanse J. L. de Jong 40 j. A. Heemskerk 56 j. DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Concours. De Ghr. Gem. Zangver- eeniging „Hosanna" behaalde Hemel vaartsdag op het gehouden concours te Muiden de 3e prijs in de Eere-afdeeling. Gevestigd: van Zwammerdam: Ma- rijtje Hoogendoorn, echtgenoote van J. Bulk, Steekterweg 33 van Kethel en Spalnar: W. Broker, bakkerskn., Zaalberg straat 33 van 's-Gravenbage: Maria J. C. v. d. Heijden, kinderjuffr., Julianastr. 26 van Wageningen: J. N. Ramaer, kan- toorbed., BloemhofstT. 35 van Boskoop; B. van Leeuwen en gezin, boomkweeker, Groeneweg 4 van Koudekerk: Leentje Paling, dienstbode, Korsteekterweg 50 van Bodegraven: G. Houtman en gezin, voddenkoopman, Steeksterweg 114 van Boskoop; Johanna M. Binken, dienstbode, Steeksterweg 178 van Ter Aar: H. van Veen en gezin, tuinder, Machineweg 14 van Rotterdam: J. van Leeuwen en gezin, cementwcrker, Concordiastr. 21 Wate ringen, H J. Lucassen, slagerskn., Juliana- straat 53 Leiden: J. Lepoeter en gezin, veehouderskn., Hooftstraat 172 Geer- truidenberg, F. H. M. Baars en gezin, sta tionschef, Vijverstraat 4 Leeuwarden: J. Kuil en gezin, rijksveldw, v. Boetselaer- straat 7-a Heino: Johanna W. A. Ha- vinga, dienstbode, Hooftstraat 299. Vertrokken: naar 's-Gravenhage: D. Dompeling naar Boskoop: G. J. A. van Bergen naar Voorschoten: K. Kooistra naar Valburg-Zetten: K. G. Westerbrink naar Woubrugge: P. Buis naar Reeuwijk: Bertha M. Streng. Vechtpartij. Woensdagmorgen ont stond tusschen enkele sjouwerlieden een woordenwisseling, met het personeel van een kolenschip, liggende aan de werf van de firma G. J., welke twist weldra in een kloppartij ontaarde, zoodat sommige hun ner verwondingen opliepen. De politie moest aan het zaakje te pas komen. BOSKOOP. L. T. B. Dinsdagavond hield „St. Wil- librordus", de plaatselijke afdeeling van den L. T. B., een «ïlgemeene vergadering in het R.-K. Vereenigingsgebouw. Voorzitter de heer H. G. Mathot. Aanwezig 20 leden. De Voorz. leest een schrijven voor van het hoofdbestuur, waarin wordt gevraagd om een bijdrage van 6 cent per lid, waarvoor men dan elk persoonlijk het jaarverslag krijgt over hetgeen in het afgeloopen jaar door den L. T. B. is verricht. Hiertoe werd besloten. Daarna kwam in behandeling de agenda der algemeene vergadering van den Bond, welke op Donderdag 2 Juni te Haarlem zal worden gehouden. Een zeer belangrijk punt was wel de invoering van het 7e leerjaar.' De L. T. B. zal zich ook uit moeten spreken hierover, en nu werden de plaatselijke afdeelingen verzocht, hierom trent hun meening te zeggen. Algemeen was men er van overtuigd, dat het 7de leerjaar voor de tegenwoordige tijd beslist noodza kelijk is. Vervolgens werd aan enkele leden nog een uitkeering gedaan door den penning meester over de collectieve verzending naar Engeland, hetwelk nog een belangrijk be drag aan restitutie uitmaakte. Hierna slui ting. KOUDEKERK. Geboren: Antje Henderina d. van P. M. van der Voort en G. van Egmond. Ondertrou wdArie Goudkuil van Alpben a. d. Rijn 20 j. en Leentje de Jong 18 jaar. LEIDERDORP. Geboren: Gerrit z. van W. v. d. Zwan en D. Vervark. Overleden: H. Noorlander 84 j. NIEUWKOOP. Groene Kruis. Woensdag vergaderde de Vereeniging Het Groene Kruis in het Patronaatsgebouw. De Voorz., dr. Vogelzang, deelde mede, dat het doel van de vergadering was om het voorstel van het Bestuur te bespreken, tot aanstelling van een wijkverpleegster voor den tijd van één jaar. Dr. Vogelenzang zette op duidelijke wij ze uiteen de kosten welke aan de wijkver pleging verbonden waren. Mej. v. Ham Geertsema was beschikbaar voor een sala ris van 1400. Spr. zette uiteen de contri butie-verdeeling, indien de Vereeniging, na een jaar proef, besloot een vaste wijkver pleging aan te stellen. Na enkele korte be sprekingen werd het voorstel met groote meerderheid van stemmen aangenomen, zoodat mej. v. Ham Geertsema met ingang van 1 Juli in functie zal treden voor wijk verpleging voor Nieuwkoop en Noorden voor leden van het Groene Kruis. Bij de rondvraag niets meer aan de orde zijnde, sloot dr. Vogelezang onder een woord van dank de vergadering. ZEVENHOVEN. Geboren Nicolaas Wilhelmus z. v. N. v. d. Heelder en E. Nederland. ZOETERWOUDE. Geitenkeuring. Vanwege den Pro vincialen Bond zal Dinsdag 31 Mei de jaarlijkscbe keuring plaats hebben daar de vereeniging thans in het bezit is van een nieuw terrein. Tevens zal dan wor den uitgemaakt welke die-ren in aanmer king komen voor de Leidsche kringkeu ring en tentoonstelling. SPORT VOETBAL. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Almelo: Heracles—Ajax. Breda: N.A.C.—Feijenoord. AFDEELING II. Promotie en degradatie. Tweede klasse. Delft: D.H.C.—A.D.O. AFDEELING Hl. Eerste klasse. Zwolle: Z.A.C.Go Ahead (52 min.). AFDEELING IV. Promotie en degradatie. Tweede klasse. BleyerheideBleyerheideV.V.V. DIOG. HAARL. BOND. Nederlaagwedstrijden SJ.C. Noordwijk: S.J.C. II—L. en S. II 1 uur medaillewedstrijd. Noordwijk: S.J.C. I—L. en S. I 2.30 uur Nederlaagwedstrijd. Seriewedstrijden A.V.V. Het programma voor Zondag luidt: 3o Afdeeling. 1.15 u. V.V.P. II—V.A.C. II 2e Afdeeling. 2.30 u. A.V.V. I—Edoh II (verliezersronde). 3e Afdeeling. 3.45 u. V.A.P. I—Lisse III (2e ronde). Gezien dit programma belooft bet Zon dag, indien het weer een weinig mede werkt, wederom een interessante middag te worden op het A.V.V.-terrein aan de Willebrordusstraat. Wat den len wedstrijd betreft hieromtrent kunnen wij niets zeg gen, daar de krachten dezer elftallen ons niet bekend zijn. De wedstrijd A.V.V. I—Edoh II zal het aankijken ten volle waard zijn, daar bei de ploegen aan elkaar gewaagd zijn, zoo dat het een spannende kamp worden zal, waarbij A.V.V. echter zijn best zal dienen te doen om in de 2e ronde te komen. Ook de laatste wedstrijd voor de 2e ronde tusschen V.A.P. I—Lisse III zal spannend zijn, en ofschoon wij beiden reeds eenmaal a-ls overwinnaar uit het strijdperk zagen komen, durven wij geen voorspelling doen. Het Bestuur vertrouwt, dat zeer velen eens een wandeling naar het A.V.V.-ter rein zullen maken en door hun bezoek de Roomscho sport zullen steunen en zullen toonen met de zoo nuttige en noodzakelij ke R. K. Sportbeweging mede te leven. R. K. S. V. V.V.L. Zondag a.s. speelt V.V.L, I een vriend- schappelijken wedstrijd tegen Blauw Zwart II op eigen terrein om 2.30 uur. Ge zien de laatste wedstrijden van V.V.L. be looft ook dit een aardig partijtje te wor den. V.V.L. II trekt naar Stompwijk om S.N. A. II te bekampen. District Leiden. Twee proefelftallen van Junioren. Zooals onlangs bericht is, zou de elftal commissie van het Leidsche District de zer dagen bijeenkomen ter samenstelling van een vertegenwoordigend Junioren-elf- tal, hetwelk zich zal hebben te meten met een dito Haarlemsch Junioren-elftal. De elftal-commissie achtte het, gezien de moeilijke taak om een dusdanig elftal sa men te stellen, gewenscht, daartoe pas over te gaan na den wedstrijd te spelen door de twee onderstaande proefelftallen. De R. K. S. V. „Teijlingen" te Sassen- heim, stelde, tot het doen spelen van de zen wedstrijd, haar terrein ter beschikking van bet Leidsche Districtbestuur, welke belangelooze medewerking ten zeerste op prijs wordt gesteld en waarvoor wij haar bij voorbaat dank zeggen. Deze proefwed- strijd zal gespeeld worden op 2en Pink sterdag (6 Juni) te Sassenheim. De wed strijd vangt te 2 uur precies aan. "Wij verzoeken dan aanwezig te willen zijn de navolgende spelers voor de junio ren-elftallen E1 f t a 1 AF. Hakkaart (Leiden) W. Vink A. Leune (S.J.C.) (Leiden) J. v. Reijsen C. v. d. Aartweg K. v. Lierop (Teijlingen) (Lisse) (Teijlingen) J. Hoogervorst H. v. Diest C. Homan (Teijl.) (Lisse) (Teijl.) O. v. d. Poel M. v. Noort (S.J.C.) (Leiden) Scheidsrechter P. v. d. Lans. W. Casper Elfrink (S.J.C.) (Lisse) A. v. d. Krocht J. Niersman G. Pont (V.V.L.) (V.V.L.) (Leiden) G. v. Oosten P. v. d. Ham H. Oosdam (S.J.C.) (V.V.L.) (Leiden) L. Kortekaas A. Verhoogt (Lisse) (Leiden) H. Scbroo Elftal B. (Teijlingen) Reserves zijn: J. Schrijvers (V.V.L.), A. Meershoek Jr. (Leiden) en v. d. Poel (S. J.C.) Wij vestigen de aandacht van H.H. Se cretarissen erop te wijzen dat genoemde spelers tijdig ter plaatse aanwezig zullen zijn. Elftal A speelt in wat shirt waarvoor zelf moet worden zorg gedragen. Voor elftal B zullen shirts op het terrein aan wezig zijn. Wij vertrouwen dat, behalve de elftal commissie en alle Junioren uit het Leid sche district, onze jongens zich in een groote belangstelling zullen mogen ver heugen. Het zal zeer zeker een interes santo wedstrijd worden waarbij alle spe lers zich tot het uitetrste zullen inspan nen om een goede partij voetbal te spelen en zich daardoor een plaats in het ver tegenwoordigd elftal waardig te maken. Do ontmoeting van het officieele Juni oren District-elftal tegen het dito Haar- lemsche zal plaats vinden op 12 Juni a.s. Het terrein zal nader worden bekend gemaakt. D. HAVERKORN, Secretaris-Penningm. Er is geen deugdelijker mi het verkrijgen en behoudej fraaie Huid van Handen en G 30-60-90 ct. CRICKET. NEDERLANDSCHE CRICKET Wedstrijdprogramma. Ie Klasse. H. C. C.Haarlem; V. O. C.— H; P. W.—V. R. A.; Quick— H Rood en WitPhoenix; V. V. V.- 3e Klasse Zuid. Phoenix IIAjax n; H. D. L. C. C. Overzicht. Do Leidsche eerste klasser is vrij, zoodat wij met ons overzicht al heel kort'kunnen zijn en slee moeten memoreeren de beide we die in de Zuidelijke 3e klasse wo speeld. Van die beiden is H.D.V. L.C.C. de belangrijkste, daar zoc Leidenaars als de Schiedammer} pioensaspiraties blijken te hebben V. S IH heeft al een mooie vo< en het zal L. C. C. heel wat moeit om morgen te winnen. Ajax H is pig althans nog out-sider in der om de eerste plaats Wanneer morken de Ajax-reserves van Ph( winnen, is het heel goed mogeli, Ajax II nog duchtig zal meespel dat hel kampioenschap is beslist. GOLF. Holland wint met 5—3 van Be In den op Hemelvaartsdag te gehouden wedstrijd tusschen het Jandsche en Belgische Golf team onze landgenooten in 5 partijen 0 naar te blijven. 3 partijen werde hen verloren, één had gelijk spel sultaat. MOTORWIELRIJDEN. 64 ongelukken bij de Badberg-Vi races. Men meldt uit Chemnitz aan het Bij de zoogenaamde Badberg-V: races, welkt op Hemelvaartsdag vot eersten keer werden gehouden, niet minder dan 64 ongelukken Voor het grootste gedeelte wan lichte vallen van rijders en enkele ge ongevallen van het publiek. Bij d van de 1000 cM3. motoren werd e< genjarige jongen, die op den afge weg liep, door een motorrijwiel geg en gedood. De berijder werd van zijn motor g gerd en bekwam eveneens ernstig* wondingen. WIELRENNEN. Om de Miss Blanche prijzen. Do heer E. Fokkinga schrijft ons Na de op j.l. Zondag te Rijswijk g den eerste diie landelijke vóórwedsti voor den landen-wed strijd Nederli Duitschland, welke op 26 Juni a.s. te len wordt verreden, luidt de stand puntentelling aldus: Mazairac 7, B. Leenc cn van der 1 ieder 5, vaü Dijk en v. d. Reyt iedi Pijnenburg en Piets ieder 3, v. d. B Braspenning en Hij zeiendoorn ieder Lanmns 1 punt. De N. W. B.-commissie heeft bcsl aan den 2en landelijken vóóiwedsl welke gehouden wordt op a.s. Zondag de Baroniebaan te Ginneken, te 1 deelnemen de navolgende amateurs: Mazairac, Maas, Pijnenburg, v. Oen d. Horst, Braspenning, Bockhom, Boes burg, v. d. Reyt, Roks Wuyts, v. d. KI allen uit Noord-Brabant; v. d. W Piets, Hijzelendoorn, Metz, Lamens, t Helde, Pietersom en van Gompel, ai uit N.-Holland; en B. Leene, D. v. Dijk d. Leur N. Krens, Wildschut, Hesl Zandstra en de Bruin, allen uit Z.-B land. Het programma, van deze selectiem strijden, welke te 2 uur n.m. aanvang» b°vat een sprintnummer, een achten gingsrace tusschen ploegen elk van 4 h ners, een persoonlijke klassementwedstri en een koppelwedstrijd over 50 K.M. De vier nummers zullen alle gelden voor Miss Blanche-prijzen. Op welke baan en op welken datum d derde landelojke vóórwedstrijd, na aflof waarvan de amateurploeg voor den bi denwedstrijd wordt aangewezen, zal w*1 den gehouden, is nog niet besloten. Reeds in dezen 2en wedstrijd wordl i eerste vóórzifting gemaakt. Alleen beste sprinters worden in den sprint^1' strijd toegelaten, terwijl de sterkste _lc® porijders ploegen voor de achtervolgd race vormen. LUCHTVAART 25.000 dollar voor c:j tocht V.S.—Hawaii De Bellanca zal een poging doen; wellicht ook LindbeiS- Uit New-York wordt gemeld: Ja"1!; Dole, lid van* de Association Nation Aérouautique, beeft 25.000 dollar U1'P loofd voor den eersten vlieger, die non-stop-vlucht volbrengt van de kaanscbe kust naar Hawaii en een P'J van 10.000 dollar voor den tweeden ger, die dezen tocht volbrengt. De lanca-eendekker, die een poging doen om den Atlantischen Oceaan ov*r steken wanner Lindbergh daarin uielF slaagd zou zijn, zal beproeven, deD prijs te verwerven. Waarschijnlijk zal Lindbergh een poging doen om den lc te volbrengen.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 8