INGEZONDEN MEDEDEELING kunnen worden gesproken vaïi: nog niet of jonggetrouwd. Na deze algemeen© opmerking zal met ©en kort antwoord op de speciale vragen kunnen worden volstaan. Vraag I. Deze vraag wordt door mij ontkennend beantwoord. Vraag II. Niet van een eiscli, maar van een voorkeur was sprake. Tegen deze voorkeur, opgevat in den boven aangege ven zin van nog niet of jonggetrouwd, zal bij een uitzending van een groot aantal personen naar een voor hen vreemd land bezwaarlijk overwegende bedenking kun nen worden gemaakt. Vraag III. Het komt meermalen voor, dat do aanvangswedde van een betrek king niet in staat stelt, een uitgegroeid gezin te onderhouden. Op zich zelf ver dient dit geen afkeuring. Wel is het een reden, den vader van een zoodanig gezin niet voor liet eerst in zulk een betrekking te plaatsen, althans niet wanneer hij daartoo ver van overzee moet komen. Vraag IV. Het antwoord op deze vraag kan na het voorafgaande uiteraard niet bevestigend luiden. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. Bleiswijk. Uitgebracht werden op de Katholieke lijst 191 stemmen, V.B. 215, A.E. 148, C.H. 211. Gekozen zijn: 2 R.K., 2 V.B., 1 A.E. en 2 C.H. Waddingsveen. Gekozen: vijf Chr. Hist., twee B. Kath.v een Staatk. Geref., twee S. D. A. P., een Anti- Bev., een Vrijheidsbond en een Vrijz. Dcm. Koninklijke Besluiten. Gemeenten. Bij Kon. besl. is benoemd tot burge meester dor gemeente Tegelen mr. F. M. C. Pesch; is benoemd tot burgemeester der gemeento do Bildb H. P. baron van der Borch tot Verwolde van Vorden, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Koude- korkc. Autobusbedrijf bij Ned. Spoorwegen. In werking op 1 Juli a.s. Naar wij vernemen zal met ingang van 1 Juli a.s. het autobusbedrijf der Ned. Spoorwegen in werking treden. Uitgege ven zullen worden ééndaagsche retour- kaarten, acholicrkaarten, traject-abonne menten enz. Terugreis-gedeelten van re- tourkaarten zullen ook op do spoorwegen geldig zijn. De derde R. K. zetel in den 1 Zaandamschen raad. r Dank zij een Zusier. Men schrijft aan „De Tijd'': Volgens den verkiezingsuitslag zouden de katholieken te Zaandam hun derden raadszetel hebben to danken aan 16/100 stem. Wij kunnen mededeelen dat een eerw. zuster uit het R. K. Ziekenhuis te Heerlen, die nog als kiezeres te Zaandam stond ingeschreven, haar stemplicht ver vulde en zoo do katholieken aan den der den zetel he'eft geholpen. Plaatsvervangend gouverneur van Curasao Bij Kon. besl. is als vervanger van den Gouverneur van Curasao, gedurende het dezen bij Kon. besl. verleend verlof naar Europa, aangewezen de heer H. Schot- borgh, administrateur van financiën, al daar. de leiding (10799), om deze niet meer af te staan. Hij won tenslotte met 200168 car. en veroverde dus opnieuw den titel. Do uitslag is: car. brt. h.s. gem. Pardon 200 30 20 6.67 v. d. Berg 168 30 29 5.60 Eindstand gesp. gew. verl. h.s. gem. I. Pardon 5 5 0 36 6.89 J. C. v. d. Berg 5 4 1 29 6.63 H. v. d. Voort 5 2 3 34 4.85 B. de Eoo 5 1 4 25 4.17 J. Koelewijn 4 1 3 19 3.08 B.Mastenbroek 4 1 3 28 4.29 Wegens niet opkomen in zijn laatste partij tegen J. Koelewijn laatste geplaatst. STADSNIEUWS KERKNIEUWS Mgr. A. J. Cailier. Z. D. H. Mgr. A. J. Cailier, Bisschop van Haarlem, zal morgen zijn 78sten ver jaardag vieren. In verband met do toedie ning van het H. Vormsel in de Kathe drale Kerk to Haarlem zal Mgr. dien dag echter niet ontvangen. „Msbd." SPORT ATHLETIEK. R.-K. Gymnastiekver. „Jeanne d'Arc". De R.-K. Gymn. Ver. „Jeanne d'Arc" houdt Maandag Athletiekles op het voet balterrein van de R.-K. Voetbalver. „Lei den". G7 uur groep A, 78 uur groep B., 89 uur groep C., jongens. Dinsdag 810 üur demonstratie, hee renleden. Vrijdag 8924 uur, damesleden. Vrijdag 56 uur gymnastiekles voor de mcisjes-adspiranten in het gymnastieklo kaal Pieterskerkplein. ZWEMMEN. J. H. de Haas verbeterd een Ned. record. In den to 's-Gravcnhago gehouden ste den-zwemwedstrijd Haarlem—Utrecht- Den Haag slaagde do Hagenaar J. II. do Haas cr iu het Ned. record, dat met 1 min. 21.3 sec. ten name van Wilgenburg (A.Z.O.) stond, op 1 min. 19 sec. to brengen. Lie- zerberg (Haarlem) moest ver bij hem achterblijven. BILJARTEN. Pardon kampioen van den L. B. B. Dinsdag, Donderdag en gisteren zijn in Zomcrlust do wedstrijden gehouden om het kampioenschap van den L. B. B. Do belangstelling is alleen op Hemelvaarts dag vrij groot geweest. Gisteravond werd do finaio gespeeld tusschcn de heeren J. C. v. d. Berg en I. Pardon, die beiden nog geen enkele partij verloren hadden. Na ©en slecht begin kwam do Katwijker op dreef en nam met sorietjes van 27, 29 cn 15 een zeer belangrijken voorsprong. Na de zesde beurt was de stand 7419, doch v. d. Berg raakto toen geheel van stoot, terwijl do oud-kampioen z'n vorm ten declo terug vond en langzaam maar *ckcr inliep. In de 17c beurt nam Pardon R. K. Patronatenbond. Do Jaarvergadering. Deze week hield de R. K. Patronaten- bond do Jaarvergadering in het nieuwe St. Antonius-Patronaafc. In zijn openings woord feliciteerde do ZecrEerw. Voorzit ter Pater Lubeek met zijn heerlijk schoon gebouw, memoreerde den ijver van dezen Patronaatsdirecteur, die door spaarzaam heid zoo'n grootsch gebouw tot stand had gebracht en daarmede niet alleen het St. Antonius-Patronaat maar ook de R. K. Patronatenbond een grooten dienst had bewezen. Na do aanwezigen verder har telijk welkom te hebben geheeten, werd tot de behandeling van de agenda over gegaan. De notulen werden goedgekeurd. Het Jaarverslag, uitgebracht door den secretaris, wees op grooten bloei van den Bond en het tot stand komen van vele nut tige zaken, die 't tijdelijk en godsdienstig belang van de Patronaatsjongens beoogen Stippen wij aan: het tot standkomen van do R. K. Arbeidsbeurs, een belang waar bij zoowel werknemers als werkgevers be trokken zijn. Een keurig en duidelijk verslag van den administrateur gaf aan de werken en re sultaten. Het belangrijk succes dat ge boekt kon worden is in hoofdzaak te dan ken aan den noesten arbeid van de H.H. commissieleden, die belangeloos tijd en moeite geven. H.H. werkgevers, toont ook gij meer belangstelling en betrekt uw per soneel door bemiddeling van den R. K. Arbeidsbeurs; gij steunt daardoor een goed werk. Ook heb Bureau voor Beroepskeuze, waartoe dit instituut volgens de statuten moet uitgroeien, zal voorzeker een instel ling zijn, waarop elk R. K. Lcidenaar trotsch zal zijn. Zoo zien we, dat ook hier de R.-Katliolieken op de bres staan. Een afgevaardigde voor de R. K. vak centrale bewees, dat ook in deze richting gewerkt wordt. Allo Roomschen behooren Katholiek georganiseerd te zijn, vandaar de nauwe samenwerking gezocht met do Roomsehe Vakverocnigingen. Ook bleek uit do besprekingen, dat do R. K. Sport verenigingen waren aangeschreven om een vertegenwoordiger bij do vergaderingen van den R. K. Patronatenbond. Het doel, de Patronaatsjongens in Roomsehe sportclubs en do leden der sportclubs in de Patronaten, zal door ieder toegejuicht worden. Ook op dit ge bied: weg met alle neutraliteit maar too- I nen, dat men Roomscli is, om met het kruisko op 't voorhoofd en diepgods- dienstig in 't hart, hot schoone lied „Roomsehe blijheid" te kunnen uitjubelen. De volijverige afgevaardigde van de Vakcentrale, de heer van Keateren, werd aangezocht een rondgang te maken bij de aangesloten Patronaten om door zijn be zielend woord do jongens op te wekken adspirantleden te worden avn hun vak- vereeniging. Met beido handen werd dit voorstel door genoemden heer aangeno men. Dat do Patronaten op het gebied van opvoeding de ouders krachtdadig bij staan bleek, behalve uit het gewone Zon- dagsche godsdienstonderricht-, uit het huisbezoek der Commissieleden en de uit nemend geslaagde retraite, gehouden te Noordwijkerhout 2124 April; uit de cp handen zijnde feesten van den H. Aloy- sius, den grooten Patronaatsheilige en uit de toegezegde lezingen met lichtbeelden over do missiën. Kortom, met genoegen hebben we deze leerrijke vergadering van dezo stille wer kers bijgewoond en willen wij gaarne de tolk zijn van den volijverigen en bekwa men voorzitter, kapelaan G. J. Kemper man, door alle ouders toe te roepen: Zendt uw jongens naar de Patronaten! Dezo altijd vruchtbare en gezellige bij eenkomst werd gesloten met gebed, waar bij do bijzondero bescherming werd inge roepen van de verheven Mei-Koningin. Franciscus-tentoonsteiling in De Lakenhal. Nogmaals cn zeer gaarne willen wij on ze lezers wijzen op bovengenoemde ten toonstelling, en hen krachtig aansporen, haar eens een paar uren te gaan bezich tigen. Zij zullen er heusck geen spijt van hebben. Wat daar thans to zien is, zien zij nooit of nimmer meer. Dat durven wij wel zonder aarzelen en zonder vrpes voor tegenspraak beweren. Men ziet cr Franciscus in de geschiede nis der laatste zeven eeuwen. En daarom toont men er u geschreven of gedrukte boeken, niet alleen van onzen tijd, maar ook van vier a vijfhonderd jaar geleden. Franciscus was immers een to machtige persoonlijkheid, zijn leven en zijn stich tingen waren te belangrijk, te diep ingrij pend in het godsdienstig en maatschap pelijk leven, om zo niet van alle kanten te beschouwen, te bespreken, to heoordee- len. Vrienden en vijanden moesten er het hunne van zeggen, al do zeven eeuwen door, welke nu reeds sinds Franciscus' af sterven zijn vervlogen. En wat zij gezegd hebben, kunt gij voor een zeer groot deel thans zien in de Lakenhal. Maar gij ziet cr Franciscus ook in de kunst. In do toonkunst, in de dichtkunst, in de tooneelkunst, maar vooral in do beeldende kunst. Langs de wanden der Theeei^sssaBr1 Het moderne meubel voor Uw salon Als bovenstaand in Slavonisch eiken f 44. tentoonstellingszaal ziet gij schilderijen, teekeningen van moderne kunstenaars, en reproducties of weergaven van oude mees ters, als daar zijn: Raphael, Fra Angelico, Giotto, Rembrandt, van Eyck en anderen. Op de tafe's valt uw oo°- hier en daar op prachtverzamelingen van kunstplaten, Franciscus, zijn werken, of zijn heiligdom men voorstellende. Waarlijk men kan er gemakkelijk een paar uur doorbrengen zonder zich een oogenblik te vervelen. Ja, wij hoorden één der bezoekers, die a' geruimen tijd en met studie.de tentoonstelling bezichtigd had, bij zijn heengaan zeggen: „ik kom één der volgende dagen stellig en zeker terug, want eigenlijk komt men hier nooit uit gekeken". Alle lezers gaan dus naar de Francis cus- tentoonste'ling in de Lakenhal, het zij op een Zondag of feestdag tusschcn half één en 4 uur. Zij blijft geopend lot en met 6 Juni, tweeden Pinksterdag. „Mathesis Scientiareim Genitrix". Aan het eindexamen der 6e klasse voor Beschrijvende Meetkunde en Pcrspeclipf namen 24 leerlingen deel, waarvan 7 niet aan de gestelde eischén konden voldoen Aan de ovérige 17 kon het diploma worden uitgereikt, t. w.: A. G van Aken, Den Haag; G. H. Blan ken, Leiden: P. D Groot, Doelinchem; M. Joon, Leiden; A. Leemans, Leiden: P. M. van LeouwerL Leiden; G. J. van der Lin den, Leiden; H. W. Marcelis, Leiden; P. J Moens, Rotterdam; L. W. Muller, Apel doorn; K. C. Roman, Leiden; J. M. Roos, Leiden; G. II. Schouten, Rotterdam; L. G. Segaar, Leiden; G. A. de Vries, Leiden; LI. Wind, Leiden, en P. G. van IJsseldijk, Oegstgeest. Aan het eindexamen der 5e klasse voor Wis- en Natuurkunde namen 54 candida- ten deel, waarvan 2 zich tijders het exa men terugtrokken. Van de overigen slaag den er 34, aan wie het diploma kon wor den uitgereikt. De namen der geslaagden zijn: D. van Beek, Leiden; B. G. J. van Bem- mel, Leiden; C. Broekhuizon (met lof), leiden; J. J. Croese, Leiden: H. de Groot, Leiden; M. Hassink (met lof), Haarlem: A. W. N. van Heeringen, Leiden; H Hee seman, Den Haag; A Hessing, Renkum: L G. van der Horst, Leiden: L. P. H. Kau- tebeen, Leiden; A. Kuivenhoven, Leiden; P. P. J. Metscher, Leiden; H. H. Mugge (met lof), Leiden; J. Mugge, Leiden; G. A A Nouwens, Oegstgeest; H. G. Noyen, Den Haag; J. G. Onvlee. Leiden; J. W. Olto, Leiden; C. Ie Pair (met lof"), Leiden; D Renooy (met lof). Den Haag; W. J. van der Reijden, Leiden; W. Rcijngoud, Leiden: J. M. Roos, Leiden; E. Schouten (met lof), Amersfoort; G. B. Solier, Leiden; H. D Sierag, Leiden; J. G. Verkley (inet lof), Den Haag; H. G. Werners, Zuidwolde (Dr): W. Wind, Leiden; J. W. van Wijk, Leidon; W. F. van Wijk, Leiden; W. F. Wijnnobel (met lof), Leiden; P. G. van IJsseldijk, Oegstgeest; P J. van der Zeeuw, Leiden. Aan het eindexamen Bouwkunde van de Avondschool word door 5 leerlingen deel genomen. Hot diploma kon uitgereikt worden aan: J. Buijs, Katwijk aan Zee; W. Ouwer- kerk, Leiden, en G. van Vliet, Leidon. Aan het eindexamen van den dagcur sus, afdeeling Werktuigbouw, namen 5 leerlingen doel. Het diploma verkregen: A. G. van Aken, Ben Haag; A. J. Koppe, Amsterdam; H. Wickevoort Crommclin, Den Haag, en P. G. van IJsseldijk, Oegst geest. Bij het eind-examen van den dagcursus afdeeling Bouwkunde, slaagden 3 van de 4 candidatcn, en wel: J. N. Bonter, Leiden; J. Buijs, Katwijk aan Zee, en W. J. van dor Voet, Den Haag. Terwijl in de afdeeling Waterbouwkunde door 2 leerlingen werd deelgenomen, die beide slaagden: G. H. Blanken, Leiden en J. N. Bouter, Leiden. De benoeming van burgemeester Schokking Het Koninklijk Besluit waarbij mr. J. Schokking is benoemd tot burgemeester van Katwijk is gedateerd van 23 Mei. En gisteren is 't bekend gemaakt. Men heeft 't dus opgehouden met liet oog op de gemeenteraadsverkiezing, die op 2*4 Mei plaats had. Wij kunnen respecteer en de meening dat zulks niet had moeten geschieden! Gisteren is de 30-jarige W. J. W. met zijn rijwiel op den hook van noogewoerd en Kraaierslraat aangereden door een auto, bestuurd door B. G. De aangeredeno bekwam verschillende schaafwonden, die door den dokter van den E. H. D. werden verbonden. BIOSCOOP. Casino. Eén dag vroeger dan anders heeft de directie van Casino wegens het feest van Hemelvaartsdag, een nieuw programma samengesteld. Na het Journaal en een aardige Hodge- Podge-film komt de groote twaalf-acter „Do dief van Bagdad" waar in do hoofdrol Douglas Fairbanks op z'n best is. Het is een film, als een sprookje uit de Duizend en één nacht, het is zelfs meer dan dat, het i s een Bprooke uit dat boek vol won dere verhalen, hier verfilmd op het witte doek. Do dief van Bagdad „Douglas Fair banks" wil zijn geluk in tegenstelling met Alalh's leer verdienen op eigen wijze. Hij steelt en rooft, wat hij maar krij gen kan cn komt bij de uitoefening van zijn beroep in de kamer van een prinses, de dochter van den kalief en daar wordt hij door haar schoonheid bevangen. De liefde schijnt wederkcerig te zijn, maar do prinses moet voor haar huwelijk keuze doen uit drie prinsen van den bloede. Zij weet echter deze keuze uit te stellen, .door to zeggen, dat zij zal huwen met dengene, die haar het wonderste ge schenk zal brengen. De dief van Bagdad hoort dan van een kostbaar kistje, dat vele wonderen in zich bevat. Na veel omzwervingen en weder waardigheden weet hij het te bemachti gen en geeft het de prinses ten geschenke. Met dat wonderlijk geschenk kan hij dan echter de grootste wonderen verrich ten en zoo roept hij b.v. een leger op uit de lucht. Na deze en vele andore wondere zaken te hebben verricht krijgt hij de prinses tot bruid. Over het spel in deze film behoeven wij maar weinig te zeggen, het is subliem, bij het volmaakte af en de ensceneering en aanklecding is zoo fraai, dat die Ooster- sche weeldo een lust voor de oogen is. Maar bovenal 'n techniek, die ongelooflijk is. Natuurlijk kan men op de film onein dig veel meer bereiken dan b.v. op het tooneel, maar de verfilming van deze sprookjesachtige wonderen kan niet an ders, dan heel veel kunst, moeite en geld hebben gekost. Die techniek die zich uit vooral in de oproeping van een heel le ger, het gevleugeklo tapijt en zooveel an: der wonderbaars heeft hier de hoogs!e trap bereikt en is werkelijk verbazingwek kend. En een aanbeveling schrijven is overbodig. Reecis gisteravond, toen de film voor de eerste maal draaide moesten zeer velen worden teruggewezen en was do zaal geheel uitverkocht. Het zal dus deze week wel st-ormloopen. Luxor. Het programma, dat deze week in Luxor gegeven wordt, begint met een zeer afwisselend journaal, waarin o.m. een kijkje gegeven wordt uit den voetbaleind- strijd om den Engelschen beker. Na een tweetal comedies, die het pro gramma aardig breken, volgt een mo derne Mexicaansche bandietenfilm, waar bij Richard Talmadge de hoofdrol ver vult. „Op den drempel des doods" is dit filmwerk getiteld en inderdaad zweeft do filmheld meerdere ma'en tusschen leven en dood in zijn strijd tegen de bandieten, die hoewel in dienst van zijn vader, groo te hoeveelheden ijzererts naar een con- curreerende firma overhevelen. Hoe liij ten slotte, niet dan na vele wederwaardig heden, als overwinnaar uit den strijd komt, laat deze somtijds wel wat onge loofwaardige, maar niettemin actievolle film zien. De tweede hoofdfilm is getiteld Gevan gene No. 101, een spel van liefde en ja loezie. Isobel Elsom, Alfred Abed en Paul Richter vervullen hier de hoofdrollen, dia om het bijzondere karakter van dezo film lang niet gemakkelijk te vertolken zijn. Niettemin is de uitbeelding voortreffc ijk en om de strekking, die slechts voor vol wassenen begrijpelijk is, kunnen wij da film alleen voor hen toegankelijk verkla ren. m* BE ODH6E¥IMU. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Raadsverkiezing. Het Centraal Stembureau voor de ver kiezing van leden voor den Gemeenteraad der gemeente Katwijk heeft in hare Woensdagavond gehouden zitting besloten niet op het verzoek van den heer J. de Kreek e.a., om heropening van de stem biljetten der sterabureaux I, II, III, IV, in te gaan. D<t is, naar allo waarschijn lijkheid wel het einde der verkiezing voor den gemeenteraad, zoodat do A. R. Partij te Katwijk aan den Rijn haar zetel ver loren heeft ten koste van „Gemeentebe lang" (Neutraal). Botsing. Hemelvaartsdag had de autobestuurder S. uit Den Haag bij het overrijden der Rooversbrug, op het smal le gedeelte het ongeluk tegen de brug leuning aan te rijden waardoor en leuning en auto ernstig werden beschadigd.. Ver zekering dekt de schade. Foiitieicezicht op 't strand. Tot tij delijk agent van politie, voor de zomer diensten is benoemd de heer N. v. cl. Louw, wachtgelder der Ned. Spoorwegen te Zeist. Deze zal met de heer E. Rous op 1 Juni a.s., speciaal voor stranddien- sten, in dienst treden. NGORDWIJK. H. B. G. Gisteravond vergaderde het Kweekersgenootschap afd. Noord- wijk in café „Flora." Do Voorz., de heer J. H. Eindhout, opende dezo bijeenkomst met een woord van welkom cn hoopte dat de besprekingen van dezen avoncl er toe zouden leidden dat do to lage prijzen welke voor sommige soorten bollen wor- GEMEENTEL1JKE AANKOj Verkiezing Gemeenteraat De Voorzitter van het Centra; reau voor de verkiezing van de den gemeenteraad maakt bekeni besluit, waarbij de uitslag der is vastgesteld, als bedoeld in ar. Kieswet, voor een ieder ter Secr gemeente (Kamer No. 10) ter j nedergelegd. De voorzitter voorni A. VAN DE SANDE BAK! Leiden, 27 Mei 1927. Verkiezing Gemeenteraad De voorzitters van de Hoofdste in de Kieskringen I, II en III de te Leiden maken bekend, dat a van de processenverbaal der zitti de de Hoofdslembureaux, als be art 92 der KWieswet, betreffend kiezing van de leden van den raad, op de pers van het Raadl aangeplakt en ter Gemeente-! (Kamer No. 10) voor oen ieder 1 nedergelegd De voorzitters voornc A. VAN DE SANDE BAKI J. F. X. SANDERS. J. B. MEYNEN. Leiden, 27 Mei 1927. Hinderwet. B. en W. van Leiden, Gezien het verzoek van Gebrs. van den Oord, om vergunning tol breiden van do broodbakkerij in ceel Maresingel no. 71a, Geven kennis aan het publiek, noemd verzoek met de bijlagen o cretarie dezer gemeente ter visie alsmede, dat op Zaterdag, 11 des voormiddags te h-alf elf uren Raadhuis, gelegenheid zal worden om bezwaren tegen dit verzoek in Katholieke £&gei LEIDEN. Fransiscus Tentoonstelling in kenhal tot en met 6 Juni. Geor werkdagen van 10 uur voorin.- tol nam. Op Zon- en Feestdagen van uur nam. HigefinssBte LEIDEN. Van Zaterdagavond 8 uur lot AI morgen 8 uur nemen do volgende sen den dienst waar Dr De Graaff, Plantage 20 Dr Janssens, Rapenburg 49. Dr Serel, Breestraai 38 Dr. De Jager, Oude Singel 142. De geneeskundige 's Zondagsdii Oegstgeest wordt waargenoml Dr Timmermans, WilhMminapai-k den besteed naar een meer loonend zullen opgevoerd worden en waar; de leden er vooral voor, alsnog I wassen niet te verkoopen tegen i waardige prijzen. De Voorz. deeld dat hot Hoofdbestuur zijn vooral wijziging der Statuten op verzoe meerdere afd. op de laatst g( Algem. Verg heeft verdaagd, well stel nu behandeld zal worden op i gadering der prijsraming. Als af; digde naar deze Prijsraming wore kozen voor Hyacinthen J. H. Lil voor Tulpen B. Trompet, voor Da Braun en voor Narcissen C J. veen. Betreffende do voorgestelde voor de raming bestond een levend langstelling on werd aan de d.s door allen deelgenomen. Omtrent spreking der gewassen in Noo bleek het volgende: Hyacintlien bes pen goed met uitzondering van Goi d'or, Darwin T. best, Narcissen goe uilzondering van Golden Spur, Vol en Victoria's. In deze drie soorten veel vuur voor. Na eenige besprei wordt besloten, dat do Bloembolla alhier, welke gehouden wordt 'd Flora, dit jaar geopend zal worde Woensdag 20 Juli a.s. en zoo verr. iedere Woensdag. De rondvraag I geen bijzondero besprekingen voort, na de Voorz. onder dank dezo I komst sloof. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Goede vraag i de laatste dagen wat wel voor een i deel te danken is aan het koude prijzen blijven hierdoor ook redelijk i nen gaan van 45.70, Pyrethrofl verschillende soorten 0.751.40, sen 1.402.70, Anjelieren wit 0.70, idem rood 0.800.95, P3^ 2.50—3 30, Damast 5—7 per 1W Korenbloemen 0.750.90, Margij wit 0 23—0.35, Asters f Ü.4JH Clara But 1.30—1.45, Picotee 0.65, Anemonen 1.30—1.40. WARMOND. R. K. Kiesvereeniging. Gistel, hield de R. K. Kiesvereeniging recht is Kiesplicht' haar jaarvers33;- in Hotel „Stad Rome" onder vootf schap van den heer C. Zwetsloot- P- der agenda behelsde de behandeii&J het nieuw ontwerp kiesreglement voorlezing van dit omvangrijk werk* het bestuur voor 2 amendementen^ treffende art. 8 en 9 van dit regiems- te dienen. Dezo luiden: 1. „de woorden „twcc-derde' mende in ar. 8, 2do lid sub a te gen door „een derde'' cn de volgei# bij sub a toe te voegen, terwijl lijst van iedere Rijkskieskring of voeging van Rijkskieskringen een specialiteit moet worden toe# terwijl de andere naar evenredig^ to verdoelen". Het amendement op art. 9 luw<^ „Om de cisch tot het stellen van r

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2