Tweede Blad. Zaterdag 28 Mei 1927 BINNENLAND de gemeenteraadsverkiezing te leiden. vu dfl verkiezing voor den Gemeenteraad leiden weder lieeft plaats gehad en resallaten van de gevoerde actie en pro- na"anda knnnen overzien worden, kan het nultig zü"' in hel 1)elanï ouzer Katholieke partij, de oogen eens open te zetten voor do toekomst Over liet algemeen kunnen ivo over ue resultaten bij dezen stembusstrijd tevreden zijn Immers de zevende zetel, welko de Katholieken bij de vorige Raadsverkiezing op een overschot verkregen, werd ditmaal behouden, ja zelfs is het overschot bedui dend grooter dan voorheen. Toch is er echter reden om niet geheel en al tevreden te zijn met dezen uitslag. Er had meerdere winst verkregen kunnen worden, waar we veilig kunnen aannemen, dat zeker nog niet alle Katholieke kiezers en kiezeressen zijn opgekomen, wat bij de tegenwoordige uitbreiding van het kiezers corps en de vele vertrekken uit en vestigin gen in de gemeente, ook bezwaarlijk is te overzien. Wanneer we na dezen stembusstrijd het terrein eens overzien en onze aandacht op de cerslo plaats schenken aan de uitge- brachle stemmen, blijkt al direct...dat er met eenige meerdere inspanning en nog trouwer opkomst winst zou te behalen zijn geweest. Thans hebben 6127 kiezers hunne stem uitgebracht op de lijst der R.-K. Staats partij en zijn 6 volle zetels behaald, bene vens een overschot van 685 stemmen, waar door we, bij toepassing van gemiddeld 75 van den kiesdeeler, een zevende zetel mach tig werden. Indien we dit cijfer hadden kunnen op voeren tot 6356 stemmen, waren aan de Katholieke lijst 8 zetels toegewezen, waar van 7 zetels bereikt waren door den gewo nen kiesdeeler en de achtste zetel weder door de tweede toewijzing van gemiddeld 75 V» van den kiesdeeler. Een nog iets kleinere opvoering, name lijk tol 6412 stemmen, had voor onze partij zelfs het resultaat gehad, dat do bij derde toewijzing aan de S.D.A.P. toegewezen ze tel aan onze partij had worden toegekend, als zijnde de partij, die, na toewijzing het grootste gemiddelde stemcijfer had behaald. Men ziet alzoo wat door een nog betere opkomst, respectievelijk van 239 en van 285 Katholieke kiezers had bereikt kun nen worden en is dus de mogelijkheid niet buitengesloten, dat we eenmaal over 8, ja> zelfs in het gelukkigste geval over 9 Katho lieke raadszetels zouden kunnen juichen. Nu moet men niet beweren dat dit abso luut onmogelijk is. Er zijn in onze ge meente 46 stemdistricten. Wanneer in elk stemdistrict nog 5 of 6 Katholieke stem men kunnen gewonnen worden van Katho lieken, die of te traag ofwel onwetend zijn, is dit resultaat gewis te bereiken. Onzo aandacht zal dan ook van nu af aan reeds hieraan gewijd moeten worden. Noodig zal het zijn van stonde af aan het terrein nog intensiever te bewerken, opdat Te het terrein beter overzien bij de vol gende Raadsverkiezing over 4 jaren, ja, Indien mogelijk reeds bij de Kamerverkie zing in 1929. Om dit echter to bereiken moeten wo precies onzo Katholieke kiezers kennen. Nog to veel Katholieken zullen ook in onze gemeente worden gevonden, die bij al het goede werk, wat door onze priesters bij hun huisbezoek en door onze propagandisten in tijden van verkiezingen, wordt gedaan, niet" to bereiken zijn, omdat ze ons onbekend zijn Dat kan nu eenmaal niet bereikt wor den in de enkele weken en dagen voor een verkiezing. Noodig zal zijn, voortdurende zorg hiervoor door een of meerdere perso nen, die hiervoor de volle aandacht op zich nemen en waardoor het mogelijk zal zijn, dat wanneer 't noodig is, 't terrein geheel is bearbeid. Kortom, onze propaganda zal m andere banen geleid moeten worden en naar wo vertrouwen, zal ook in onze stad het middel van een R.-K. bevolkingsbureau moeten worden aangegrepen. alleen zal het mogelijk zijn, dat wo alle R.-K. kiezers en kiezeresscn zonder uit zondering kunnen hereiken. Dan alleen ook zullen wo nog betere resultaten bij verkie zingen kunnen bereiken en door buitenge wone maatregelen als een bevolkingsbureau en het ontwikkelen van nog grootere acti viteit, zal het misschien eenmaal mogelijk 00 Katholieke Raadsfractie in onze gemeen to met 1 of 2 Raadszetels uit te breiden. Zaak is het echter niet te wachten, maar eeds van nu af aan onze volle aandacht hieraan te wijden. P. HEEMSKERK. ^an de bovenstaande beschouwing, rm ons Keheel kimnen vereeni- f zou bet volgende kunnen worden cekr^0 hebben onze zeven zetels .regen zonder eenige georganiseerde vpr0«GZ^- propag:an(*a: zonder e o n i g o oen ,van locluur- Degenen, die niet k i,nt courant lezen (voor dezen j.r. niet noodig) hebben alleen thuis ge- caS.?en,.^aart- waarop do Katholieke candidatenbjst stond afgedrukt. Als wij dal wi-G? dan is de veronderstelling, in dor, d j °°'c tot meer dan zeven zetels niet nnn zouden kunnen brengen, zeker let onSegrond. komen Gei0ei? bevolkingsbureau moet en b,ulton allen twijfel. Het nut tóó (Injrin?"?23, jkbeid daarvan spreekt dat hei J'v' we wcl durven zeggen, st j n j °men 2 d 1. Wij wenscben, dat iegonnon t mee zal kunnen worden be- I en* Rod. L. Crt. NEDERLANDSCHE R. K. MIDDENSTANDSBOND. Vergadering van het hoofdbestuur. Dezer dagen heeft to Utrecht onder lei ding van den heer C. J. G. Struycken uit den Haag, het hoofdbestuur van den Ned. R. K. Middenstandsbond vergaderd. Besloten werd met de beide andere mid denstandsbonden een adres te zendeiï aan de Tweede Kamer tegen de gelijkstelling in de ziektewet van do gehuwde en ongehuwde moeder; bet werd onjuist geacht den werkgever premie te doen betalen voor uitkeering bij bevalling der ongehuwde moeder. Samenstelling Kamers van Koophandel. Eveneens werd besloten met de beide andere middenstandsbonden een gemeen schappelijke circulaire te zenden aan de aangesloten afdeelingen, ten einde te be vorderen, dat tijdig overleg worde ge pleegd over de bezetting der zetels in de verschillende Kamers van Koophandel. Medegedeeld werd, dat do besturen der drie bonden zich gewend hadden tot den Middenstandsraad, teneinde een bevredi ging te kunnen krijgen voor de jarenlang bestaande grief, dat cassa-bons boven f 10 moeten worden gezegeld. Welke stappen de Middenstandsraad eventueel zal doen, moet worden afgewacht. Ten aanzien der reorganisatie van den R. K. Bakkers patroonsbond kon de voorzitter mededeelen, dat het be stuur van den bond zich heeft kunnen vereenigen met het rapport der reorgani satie-commissie en dat dit rapport bin nenkort aan de vergadering van het cen traal bestuur van den Ned. R. K. Bak kerspatroonsbond zal worden voorgelegd. De balans, verlies en winstrekening over 1826 werden goedgekeurd. Hierna werden uitvoerige besprekingen gehouden naar aanleiding van het rap port der commissie-van Doorninck betref fende de oprichting van een centrale Middenstandscredietbank voor Nederland. Voorloopige besprekingen werden gehouden over de te nemen maat regelen, welke noodig zijn van de zijde der organisatie, om de oprichting der centrale middenstandscredietbank tot stand te brengen. Afgewacht moet thans worden do beslissing der Staten-Gene- raal. Intusschen kunnen de noodige be sprekingen piet de aangesloten bonden worden gehouden. Ten slotte beeft de vergadering uitvoe rig stilgestaan bij bet ontwerp winkelsluitingswet en werk tijdenbesluit voor winkels. De vergadering wenschte nog geen de finitief standpunt in te nemen, doch eerst af te wachten welke gegevens van de aan gesloten organisaties nog zullen binnen komen. Wel was de vergadering eenstem mig van oordeel, dat met deze voorstel len niet bereikt was de zoo noodige sa menhang tusschen beide voorstellen. Om tot een sluitende regeling te komen, zou het zeer zeker noodig zijn, dat het werktijdenbesluit zich hield aan den in de Arbeidswet toegestanen maximum ar beidsduur van 10 uur per dag en 55 uur per week. Wijziging der Ongevallenwet 1921. Wetsontwerp. Ingediend is een wetsontwerp tot wij ziging van do Ongovalenwet 1921. Aan de memorie van toelichting is het volgende 'ontleend: De indiening van het onderhavige wetsontwerp vindt in hoofdzaak haar aanleiding in de bedoeling om de Onge vallenwet 1921 aan te vullen met een re geling betreffende de gelijkstelling van bepaalde beroepsziekten met ongevallen. Van de geboden gelegenheid is echter tevens gebruik gemaakt om verschillende wijzigingen aan te brengen, waarvan de wensekeiijkheid in de practijk is gebleken en om voorts de wet aan te vpllen met een regeling voor werkgevers, die ge moedsbezwaren hebben tegen de verzeke ring, zooals deze regeling reeds bestaat voor de onder de Land- en Tuinbouwon- gevallenwet 1922 vallende werkgevers. De minister zou aan de toelichting gaarne een becijfering hebben toegevoegd van de lasten, welke naar raming ver wacht mogen worden van de gelijkstel ling der in dit wetsontwerp genoemde be- drijfsziekten: met ongevallen. Hij is daar toe echter tot zijn leedwezen bij gebreke van voldoende gegevens niet in staat. Intusschen mag de verwachting wor den uitgesproken, dat deze vermeerde ring van geringe beteekenis zal zijn. Rijswijk en Voorburg zelfstandig. Ged. Staten tegen de annexatie Ged. Staten van Zuid-Holland hebben aan do betrokken gemeentebesturen me degedeeld, dat bun college, na overweging van de uitkomsten van het ingevolge art. 131 der Gemeentewet gehouden onderzoek vooralsnog geen voldoende termen aanwe zig acht om de totstandkoming van een grensregeling tusschen de gemeenten 's-Gravenhage, Voorburg, Rijswijk, Wa- tering'en en Delft lo bevorderen. Rijswijk en Voorburg blijven dus als zelfstandige gemeenten voorbestaan: Van alle open bare gebouwen en bij het meerendeel der inwoners dezer gemeenten wordt gevlagd. Het anti-annexatie-comité heeft voor he denavond een feest vergadering belegd. Het wetsontwerp op de besmettelijke ziekten. Opnieuw in behandeling? In een brief aan de Tweede Kamer deelt de Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid mede, dat bij, na de beslissing in de vergadering van 1 April j.l., mot betrekking tot liet amendement van de commissie van Rapporteurs op artikel 18 van het wetsontwerp,! inhoudende voorzie ningen tegen besmettelijke ziekten, nader heeft overwogen, wat hij zou kunnen doen. om de verdere behandeling van het ont werp te kunnen doen dogrgaan. Na overleg met do commissie van rap porteurs verzoekt de minister thans her opening van de beraadslagingen over ar tikel 18 van het ontwerp. Staat de Kamer die toe, dan is bet zijn voornemen, arti kel 18 van het ontwerp te laten vervallen en de artikelen 20 en 21 te wijzigen. Emmens financieele nood. Een R ij k s vo o r s c h o t van 100.000. In verband met de financieele moeilijk heden van de gemeente Emmen, heeft de Regeering thans een bedrag van 100.000 voor deze gemeente beschikbaar gesteld, als voorschot op een eventueel nader te bepalen bijdrage uit 's Rijks kas. Omtrent dit laatste is nog geen beslissing geno men, wijl eerst allo gegevens nopens den financieelen toestand van Emmen bekend en aangegaan moeten zijn. Nieuwe scheuring in de Communistische Partij. De heeren Sneevliet, Roodveldt, A. Me nist, C. Hcllings, D. Woudt, D. Groenc- veld, A. de Lobel, Bouwman, D. Schilp, J. Boersma, J. Velsel, G. Dijkstra, C. Kop, J. Bergman, Brandsteder, Haakema, W. Blaauw, W. v. IJsselmuiden, Th. Bouwer, D. Langkcmper en J. Janssen van Bom- mell zijn uit de Communistische Partij getreden. Zij hebben gisteren aan het partijbestuur hiervan kennis gegeven. De ze uittreding geschiedt in verband met de houding, welke de Komintern (Com munistische Intornationale te Moskou), en voJgens besluit dezer organisatie ook de Communistische Partij Holland tegenover het Nationaal Arbeids Secretariaat heeft aargenonien. Een beroep van het N. A. S. op de Roode Valcvereenigings-Internatio- naio om de besluiten van de Komintern ongedaan te maken, mocht niet baten. De uit.getredenen verklaren, dat zij hun kracht zullen blijven concentreeren op uit bouw en versterking van het N. A- S. De eerste textielfabriek in ons land honderd jaar oud. Op Maandag a.s. is het 100 jaar geleden, dat te Tilburg de eerste door stoom ge dreven fabriek in ons land in werking is gesteld, die als wolspinnerij en lakenvol- derij nu nog bestaat onder .den firmanaam van liaar stichter Pieter van Dooren. Sgpêchten ONGELUKKEN. Een gezin van zeven pcrsGnen vergiftigd. Gevolg van hef eten van bedorven t<a nr t j e s. Donderdag heeft zich in het Lamgroen een geval van vergiftiging voorgedaan, dat vrij ernstige gevolgen gehad beeft. In een der perccclen woont de familie P., beslaan de. uit een man, vrouw en vijf kinderen, waarvan het jongste 2 jaar is. In den loop van den ochtend kwam een nicht der fa milie op bezoek en bracht een doos met taartjes mede. Dij de koffie werden deze door den man, de vrouw en de kinderen ge geten. Niemand werd overgeslagen, zelfs het jongste kind kreeg er een deel van. Korten tijd daarna voelden verschillende leden van het gezin zich plotseling onwel worden. Naarmate er meer tijd verstreek liet de toestand zich ernstiger aanzien en tegen den avond bleek bet duidelijk, dat zoowel en do man vrouw als de vijf kinde ren ernstig ongesteld waren. Men waar schuwde den Geneeskundigen Dienst, die dadelijk bemerkte dat men hier met een geval van vergiftiging te doen bad. Over brenging van alle zeven personen naar het ziekenhuis was noodzakelijk De toestand van den man. de vrouw en de 4 oudste kin deren is redelijk wel. het kleinste kind is echter ernstig ongesteld. Door cft? politie werd een onderzoek in gesteld naar de oorzaak der vergiftiging. Een in het ziekenhuis ingesteld medisch onderzoek wees uit, dat de taartjes bedor ven waren. De nicht, door de politie gehoord, ver klaarde dat de taartjes eenige dagen oud waren en van een feestje waren overge bleven. De gemeente-apotheker, de heer Schirra, heeft nog verklaard, dat men hier met een iacterieel geval te doen heeft, daar de taartjes geheel verzuurd waren. Aan morfine-vergiftiging overleden. Dinsdagavond werd to Wormerveer, on der vermoeden van dronkenschap, aange houden een Oostenrijksch meisje. In het politiebureau werd zij spoedig zoo ziek, dat zij buiten kennis geraakte. In het ziekenhuis is het meisje Woensdagavond overleden, naar de doctoren constateerden aan morfine-vergiftiging. Door den trein gedood. Gisterenmorgen werd door het personeel van den eersten trein, die om 5 uur 12 uit Zwolle naar Amersfoort vertrekt, tusschen Nunspeet en Huishorst bij Km. paal 58, tusschen de rails het lijk gevonden van een vrouw. De trein stopte en het lijk werd ter zijde van den weg gelegd. Een hoed en een akte-tasch waren blijkbaar neergelegd le gen een zandheuvel in do nabijheid van de spoorlijn. Het station Nunspeet werd ge waarschuwd, vanwaar het lijk werd opge haald. Naar nader wordt vernomen, is ook de politie aldaar er niet in geslaagd om de identiteit vast te stellen. De vrouw moet door den laatsten trein Donderdagavond overreden zijn. Overreden en gedood. Donderdagavond is de ongeveer 60-jari- ge Devens uit Maastricht bij een gezamen lijk fietstochtje te Wijlre op de tramrails gevallen en onder een aankomende auto geraakt. Hij was onmiddellijk dood. Melkwagen door auto aangereden. Donderdagmiddag kwam uit de richting Rijsoord langs den Rijksstraatweg te Rid derkerk de melkwagen van den veehouder W. v. d. H., terwijl van tegenovergestelde richting een personenauto gemerkt H 28172 naderde. Beido reden volgens do re gels van den weg. De melkwagen werd in eens op een nog onverklaarbare wijze ge grepen, waardoor beide wagens tusschen de tramrails geraakten. De drie personen, die op den melkwagen reden, werden er met de melkbussen afgeworpen. Toen de chaos eenigszins opgeruimd was, bleek, dat de melkkar totaal versplinterd was. Do auto was slechts aan do treeplanken beschadigd. Een der personen was gewond. Hij ver klaarde veel pijn in het hoofd te hebben. Doodelijk ongeluk. s Do ruim 50-jarigo D., wonendo in de Rechtstraat te Wijk-Maastricht, kwam Donderdag, naar de „L. K." meldt, op de fiets de helling van Wahlwiller afgere den, toen een auto van de heeren W. en H., eveneens uit Maastricht, luide signa len gevende naderde. Daar do tramlijn dwars over den weg ovorstcekt, raakte de man met zijn rijwiel in de rails van do stoomtram, onder aan den voet van den weg; hij werd eraf geslingerd en kwam met bet hoofd ongelukkigerwijze juist to gen een der achterspatborden van den passeerenden auto terecht. De dubbele schok was zoo hevig, dat de man met in- gedrukton schedel in een bloedplas bleef liggen. De ongelukkige werd aan den 'ierm van den weg neergelegd, en de chauffeur ging aanstonds zelf geestelijke hulp ha len. De man bleek echter reeds te zijn ovorleden. Politie van Gulpen en mare chaussee waren weldra aanwezig en con stateerden, na onderzoek ter plaatse en het hooren van getuigen dat den bestuur der van den auto geenerlei schuld treft. Doodelijke val. Te Voorburg is v. L. aan de gemeente reiniging, van een wagen gevallen en te recht gekomen op een schuit. De man is aan de gevolgen overleden. Ten gevolge van dezen val zou hartverlamming zijn ontstaan. 1%-jarig kind over boerd. Dinsdagavond voer een motorschip met stroo beladen in het Noorder Buitenspaar- ne in de richting Hooimarkt te Haarlem meldt de „N. H. Crt." De schipper zat met vrouw" en kind op de stroolading die hoog boven den romp van het vaartuig uitstak. Hij meende een defect aan den motor te hooren, waarop zijn vrouw met de 1 ^-ja rige E. op den arm wilde gaan kijken. De vrouw struikelde en het kind gleed uit haar arm te water. De schipper sprong hot achterna, wist in het water zijn jas nog uit to trekken en wist het kind te pakken. TTet kind was bewusteloos. Levensgevaar is niet direct aanwezig. Vlam in de vetpan geslagen. In de Groenestraat te Utrecht wilde een vrouw een pan vet smelten. Plotseling sloegen de vlammen in de pan, waardoor de vrouw in brand geraakte. Een hoofd agent van politie en eenige buren drongen do woning binnen. Zij slaagden er in, het vuur te dooven. Do vrouw bekwam echter heviVe brandwonden; zij ia in ernsligen toestand naar de Rijks Klinieken ver voerd. Een oplichter gearresteerd. Het gelukte de politie in Arnhem aldaar in een hotel te arresteeren een zekeren K. uit Bussum, die zich te Zeist voorgaf als vliegluitenant Versteeg uit Den Hel der en na het betrekken van een pension verschillende winkeliers dupeerde door bestellingen te doen, waarbij maar vast dit of dat werd meegenomen, kleeding, si garen, enz. in den ook al bestelden auto. Do z.g. luitenant liet zich naar Arnhem rijden, waar hij verdween, tot de politie hem aanhield, nadat zijn oplichterijen wa ren gebleken. Inbraak in een kerk. Toen Woensdagmorgen do Pastoor der St. Jo8epkkerk te Allernaar, de Zeerecrw. Pater A. Baetsén O. P., de offerblokken welke zich ten getale van vier achter in de kerk bevinden wilde ledigen, bleek, dat de inhoud van twee blokken verdwenen was, meldt de „Msb.". Het hangslot van het tweede blok had men geheel verbroken, doch het hengsel weer zoodanig toegesteld, dat niets op verbreking wees. Het slot van het derde blok had men maar opengelaten, terwijl men tenslotte aan het eerste en vierde blok zijn krach ten waarschijnlijk maar niet beproefd heeft. Uit de offerblokken moet circa f 40 ont vreemd zijn. Vermoedelijk is het misdrijf in den nacht van Maandag op Dinsdag gepleegd. De inbreker beeft zich zeer waarschijn lijk op het koor in één van de torens la^ ten insluiten. Om naar beneden te komen heeft hij in een paneel van de koorba lustrade een gat gemaakt, waardoorheen een touw gehaald moot zijn, om den da der in do gelegenheid te stellen, zich om laag te laten glijden. Dit wordt ook uit gewezen door het feit, dat op den rand welke zich onder een dikke laag stof bevindt duidelijke voetsporen waar neembaar zijn, terwijl op den grond hout- spaandertjes gevonden zijn. Dc politie heeft een onderzoek ingesteld. Valsche henderd dcllar-biljetten. De procureur-generaal bij liet gerechts hof te Amsterdam, tevens leider der Ne- derlandsche centrale inzake falsification, vestigt de aandacht op een tot nu toe onbe kend gebleven persoon, die in hotels en winkels valsche honderd dollarbiljetten, waarvan bot cijfer 2 veranderd is in 100 en welke de beeltenis van .Tofferson dra gen, in botaling geeft. Dit is to Amsterdam, Rotterdam en Scheveningen reeds geséhiod. Het opgegeven signalement luidt als volgt: leeftijd ongeveer 35 jaar, lengte 1.65 meter, blond uiterlijk, iglad gezicht, don kere gelaatskleur. Do man spreekt vloeiend Franscb en Duitsch en gebroken Hollandsch. Omtrent zijn kleeding zijn de volgende gegeven verstrekt: blauw of bruin gestreept costuum met grijze overjas; hij kan ook een blauwe regenjas drxgen met opvallende weerschijn-voering. Aanhouding van bedoelden vreemdeling wordt verzocht. Succesvol recherche-werk. Het is der Zeister recherche eindelijk gelukt om de automobilisten uit te vin den, die op Zondag 8 dezer bij hun picnic brand deden ontstaan in bet Zcistcrbosch, waarna zij zonder waarschuwing wegre den. Een inwoner van Amsterdam heeft ton slotte bekend in bet Zeisterbosch te hob- bcn gepicnict. Van bet ontstaan van brand was niets bekend, maar do politie denkt daar anders over, waarom proces-verbaal werd opgemaakt. Een spirituslichtje en maaltijdresten waren als z.g. waardeloos maar in het bosch achtergelaten. Do Amsterdammer zal zoo mogelijk ook voor do schade worden aangesproken. Een heusche kannibaal. Te Roermond kreeg do 23-jarige kleer maker M. F. in een café twist mot den 58- jarigen H. v. L. over een familiekwestie, naar de „Limb. Koerier" meldt. v. L. had de onvoorzichtigheid zijn pink in den mond van F. te stekep, waarop deze zijn kaken op elkaar klapte, oen stuk van do. pink afbeet enopat. Tenminste, het stuk pink is nergens meer gevonden en een andere conclusie, dan dat men hier to doen heeft met een menschen- eler, is moeilijk te trekken. De politie beeft proces-verbaal opge maakt en is nog steeds ijverig aan 't speu ren naar bet vermiste stuk lichaam. Kortstondige vrijheid. Uit de Belgische werkinrichting te Hoog straten waren voor enkelo dagen vier al daar gedetineerden in "evangeniskleeding ontsnapt. Nabij 's-Hertogenboscb zijn zo echter door de maréchaussee aangehouden, die hen via RoorcndaalEsschen wederom aan de Belgischo Justitie hebben uitgeleverd. Buiienl. Berichten ONGELUKKEN. GROOTE BRAND IN RUSLAND. 250 hofsteden in de asch. Naar uit Moskou wordt gemeld, zijn door eou geweldigen brand in het district Saratof 250 groote boerenhofsteden in de asch gelegd. Hierbij is een groot aantal stuks vee omgekomen. Het tramongeluk te Kassei. Het heldhaftige meisje en het stoute jongetje. Men herinnert zich ongetwijfeld het vreeselijk tramongeluk to Kassei, waarbij verscheidene personen het leven verloren. Do tram reed, doordat een jongen de rem bad losgedraaid, vol met passagiers een belling af en sloeg in een bocht opi met liet bovenvermelde noodlottigo gevolg. Een dienstmeisje bad daarbij do tegen woordigheid van geest om twoo kinderen, welke zij bij zich had uit de tram te gooien en er zelf achterna te springen Verschil lende couranten hadden van dit interes sant gebeurde levendige beschrijvingen ge geven alsof zij het geval met eigen oogen hadden zien gebeuren. Wat blijkt nu? Het stoute jongetje verscheiden© menschen hadden hem zien wcgloopen blijkt niet to bestaan. Het onderzoek door dc deskund.gcn heeft n.l. aan het licht gebracht, dat de rem van den wagen moet hebben vastge staan tijdens den doodenrill Vermoed wordt nu, dat de rem niet geheel en al was aangezet en dat de wagen door schom melen ten gevolge van bet instappen langzaam op het hellend tracéo in bewo ging is gekomen. Hot onderzoek is nog in vollen gang. Maar bet gekste van het geval is, dat ook het dappere dienstmoisje heelemaal niet dapper is geweest. Zij bestaat wel, doch zij heeft in 't geheel niet in don wa gon gezeten. Zoo kan men gemakkelijk twee kinderen redden! Terwijl geheel Kassei met de leeddra gende gezinnen treurde, liet zij zich be- wierooken en huldigen. Weer een orkaan in de V. S. Vijf dooden en 75 gewonden in Norfolk. Do „New York Herald'' meldt uit Nor folk (Virginië), dat daar een hevige or kaan heeft gewoed. Er zijn 5 dooden en 75 gewonden. Volgens Reuter zijn bij den storm in do streek van Norfolk zes personen gedood en een dertigtal gewond. Een vloed van 800 K.M. lengte en breedte. Steeds meer land onder wator b ij de Mississippi. Uit New Orleans wordt gemeld: Het uitgestrekte terrein tusschen do Missis sippi en de hoogte bij den Westelijken oever van de Atchafalaya komt thans oa- der water te slaan ten gevolge van do dijkbreuk bij McCrea op den Oostelijken oever van de Atchafalaya. Het water vormt daar thans een 80 K.M. brecde zeo voor de vloed uitkomt in dc Golf van Mexico. De vloed is van do grens van Arkansas naar het Zuiden 800 K.M. lang en even zoo breed.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 13