WAALS INGEZONDEN MEDEDEELING INGEZONDEN MEDEDEELING niaakfc worden, of men een of meer moto- ren moet hebben. Ik zelf denk niet door dc Ju'-'lit terug te keeren. Wel wil ik enkele vluchten in Europa doen als men mijn toestel heel gelaten heeft, want die ont- aangst was het gevaarlijkste deel van mijn tocht Ik acht mijn machine de best moge- ij-kc voor een overtocht. U weet, dat Ryan zo gebouwd heeft en het feit, dat ik nog coo liter benzine over had, bewijst dat ik niet de fout gemaakt heb, die anderen Viuodlottig heeft kunnen worden. Natuur- iijk heb ilc ander weer gehad dan de me teorologen me hadden voorspeld, maar ik heb niet te klagen. Wij, dat is mijn „boot" en ik, besloten opeens te vertrekken toen ik tegen vieren 's middags hoorde dat het weer goed was. Langs de kust had ik mist en regen; boven zee daalde ik soms tot drie meter." Lindbergh gaat door: „De periscoop bezorgde me geen last, maar was evenmin tot groot nut. Mijn zicht links en rechts was ruim voldoende om boven den Oceaan te vliegen; de pe riscoop diende slechte om me een beletsel voor me te doen opmerken. Dit hielp voor al bij do opstijging en de landing. Mijn instrumenten toonden me elke minuut^ waar ik was." Het gevaar van ij zei. In het verhaal door Lindbergh van overtocht gegeven, is vooral interessant, dat hoewel de weerberichten goed weer voorspelden, dit zeer spoedig anders uit kwam. Groot gevaar leverde ijzel op, die zich op het geheele oppervlak van het vliegtuig vormde. Het gewicht daarvan vermeerderde zoo zeer, dat Lindbergh vreesde omlaag te storten. Dit gevaar had hij in het geheel niet voorzien en hij spreekt als zijn opinie uit, dat Nungesser en Coli op deze wijze verongelukt zijn. In een slag millionair. Onmiddellijk na het bekend worden van Lindbergh's gelukten overtocht begon het te Parijs felicitatietelegrammen voor den jongen held te regenen. Niet uitsluitend echter telegrammen om hem geluk te wen schen. Uit New York zijn telegrafisch al lerlei aanbiedingen aan Lindbergh gedaan waarbij, gelijk men zich dat van het land van den dollar voorstelt, geweldige som men worden in uitzicht gesteld. Zoo was er, naar ons een draadloos bericht uit New York meldt, een aanbieding van viermaal honderdduizend dollar van di recties van variété-theaters aan den jon gen luchtheld. Een bioscooponderneming telegrafeerde een voorstel tot engagement voor tweehonderdvijftigduizend dollar. Eén schouwburgonderneming bood tweehon derdduizend dollar; een radio-omroep wil den vlieger vijftigduizend' dollar betalen en aanzienlijke sommen worden ook nog beschikbaar gesteld dor uitgevers van dagbladen en tijdschriften. Het totaal de- Eer aanbiedingen werd Zondag reeds op meer dan een millioen dollar geschat. Amerika is dei. 'Amerika is op het oogenblik gek met Lindbergh. Meer dan 1500 draadlooze te legrammen met gelukwenschen werden door de radio-maatschappijen verzonden. In elk dorpje, in elke stad klinkt telkens applaus voor de onverschrokkenheid van dezen „Columbus van het luchtruim". De theaterbezoekers op Broadway dansten, zongen en juichten van vreugde temidden van oordoovend loeien van flui ten, toen het nieuws van Lindbergh's aan komst New York bereikte. Kranten en papieren, geworpen uit 'de wolkenkrab bers verduisterden de lucht. De vlaggen werden onmiddellijk uitgehangen en dui zenden verzamelden zich voor de depar tementen om het laatste nieuws te ver nemen. Uit vele andere steden komen eveneens berichten van ongebreideld enthousiasme. Do kerkklokken luidden, sirenen loeiden. Er hadden uitbarstingen van vreugde plaats als nooit te voren ge zien, behalve op den dag van den wapen stilstand. Reeds hebben zes jonggeborenen den voornaam Lindbergh ontvangen. Bij de moeder van Nungesser. Een p ij nl ij k bezoek. Een van de eerste bezoeken, welke Lindbergh to Parijs aflegde, was een be zoek aan do moeder van den verongeluk ten oceaanvlieger Nungesser. Hij gaf daar .voor nog hoop te hebben dat haar zoon nog niet geheel verloren was, hoop, die natuurlijk geheel ijdel is na veertien da gen. Zij bezwoer hem in een aanval van ."wanhoop haar zoon te gaan opzoeken en men vraagt zich af of in weerwil van de nobelheid van Lindberghs geste het lioo- gere gevoel van menschelijkheid toch dit bezoek van een triomfeerenden held bij een moeder in rouw niet liever had verme den moeten worden. De eerste en de laatste? De bekendo Engelsche vlieger Cobham beeft Lindbergh geïnterviewd. Volgens Cobham is Lindbergh niet al leen de eerste maar misschien ook de laatste die dezen tocht in zijn eentje ge daan heeft. Voor nauwkeurige navigatie is een tweede man noodig. Diens gewicht verklaarde Lindbergh door een inductie- compas vervangen te hebben. Dat leidde bem zoo nauwkeurig, dat hij, hoewel hij Voortdurend^ op gissing vloog, Ierland maar op drie mijl van het punt bereikte, ^2ar hij Let met een navigateur bereikt fou "ebben. Toen de richting eenmaal zoo opaald was dat de naald op het compas u wees, was iedere afwijking van de c Wftg onmiddellijk merkbaar, doordat fn, ,naa^ naar den kant van de gemaakte dat ,a~Week- Kranig was, volgens Cobham, hnv eenmaal boven land, toch den weg die °u~Zee VCI"kiezen bleef. De eenige fout, te P 1J..gemaakt had, was zijn vergissing derean-JS,itocn kij ^e Bourget-in een an- epn.-W ree^ zo°bt en toen eerst weer pruimen tijd omvloog. Lindbergh te Parijs gehuldigd. Hij ontvangt het Legioen van E c r. Kapitein Lindbergh is dc held van het oogenblik in Parijs. Waarschijnlijk is nooit iemand meer gefêteerd dan hij. Grooto mpniglen enthousiaste bewonde raars volgen hem overal. De hooge auto riteiten in het land, van den president der republiek af, overladen hem met eerbe toon. Gistermorgen vergezelde do Amcrikaan- sche gezant, Herrick, hem naar het E'ly- sé. President Doumcrgue, dio hem op do meest vriendelijke wijze gelukwcnschte, hechtte Lindbergh het kruis van het Le gioen van Eer op de borst en omhelsdo den vlieger. Des middags is Lindbergh in dc Aero- club ontvangen, waar hij werd voorgesteld aan den minister van Arbeid, Fallièrcs. Ook de heer Orteig, die den prijs van 25.00 dollar heeft uitgeloofd voor dengene, die de eerste vlucht over den Atlantischen Oceaan tusschen New York en Parijs zou afleggen, was aanwezig. De voorzitter van de Acro-eiub Flan- din, schonk den held een gouden medaille. Van de Aero-club ging Lindbergh naar den premier Poincaré. De Kamer van Af gevaardigden treft voorbereidingen voor een receptie op Woensdag a.s. Donderdag is dan de beurt aan den gemeenteraad van Parijs. Men koestert het plan den Amerikaan op dezelfde wijze te huldigen als Bleriot, toen deze in 1909 over het Ka naal gevlogen was. Mevrouw Deutsch de la Meurthe, de weduwe van den beken den filantroop; heeft aan de Aero-club 350.000 francs geschonken," waarvan 150.000 gebruikt moeten worden voor den aan koop van een gouden beker, die aan Lind bergh zal worden aangeboden, terwijl do rest aan de nabestaanden van Nungesser en Coli zal worden overhandigd. Lindbergh's verdere plannen. De succesvollo vlieger is geenszins van iolan de vliegerij eraan te geven. Later •.vil hij in twee stadia van Amerika naar Australië vliegen met Monoloeloe als pleisterplaats. Hij krijgt het Legioen van eer en er is voorgesteld te Bourget een monument voor hem en Nungesser op te richten. Hetzelfdo wil men te Sint Louis doen. Vroeger transatlantische vliegtochten. Men is nu verscheidene malen over den Atlantischen Oceaan gevlogen, maar nog maar een keer was een vliegtuig den •noor delijken Atlantischen Oceaan overgesto ken, namelijk dat van Alcock met hun Vickers-Rolls Royce-toestel. Drie Amerikaansche zeevliegtuigcn ver trokken in Mei 1919 voor een overtocht van Newfoundland naar Lissabon, met aandoen van de Azoren; slechts een ervan slaagde hierin. Commandant Franco en kapitein de Al- da vlogen verleden jaar van Spanje naar Buenos Aires met een Dornier-Napier- vliegboot. De majoors Cabral en Goutinho vlogen van Lissabon naar Pcrnambuco met een Favrey-Napier. Markies de Pinedo vloog in Februari j.l. van Marokko naar Pcrnambuco. HOE CARR EN GILMAN GERED WERDEN. Een nacht tusschen de haaien. Het vliegtuig moest dale n door benzin e-g e b r e k. Kapitein Armfield van het s.s. „Donax" heeft draadloos het volgend relaas ge seind over de redding der beide Engel sche vliegers, Carr en Gilman, die na acht uur in den nacht op zee te hebben rond gedobberd, op 135 K.M. van Bender Ab bas door zijn boot zijn opgepikt: „Toen ik de Perzische golf om vier uur in den namiddag inkwam, bemerkte ik noodsignalen van den vuurtoren op Quionisland. Onmiddellijk liet ik een boot uitzetten, ten einde een onderzoek in te stellen. Dc boot keerde terug met twee vliegers aan boord, dio Carr en Gilman bleken te zijn. Zij waren in den afgeloo- pen nacht met hun toestel in zee gestort, doch door den vuurtorenwachter gered. Zij bracht den nacht door op liet onder- ste-boven drijvende vliegtuig en men moet hen wel gelukwenschen met het feit, dat zij ternauwernood ontsnapt zijn aan den dood, die hen op de van haaien wemelen de zee bedreigde. Teen zij 's nachts op een gegeven oogenblik gedwongen waren te dalen op een punt tusschen Bender Ab bas en Kaap Jask, sloeg het vliegtuig over den kop, waardoor de beide vliegers in het water vielen. Zij zwommen naar hun vliegtuig en Mommen erop. In de verte zagen zij een licht; zij riepen het aan, doch werden niet gehoord. Eerst den volgenden morgen pikte de vuurtorenwachter hen op, nadat zij acht uur hadden rondgedreven. De vuurtorenwachter deed wat hij kon; hij hecsch noodseinen, welke ik opmerkte. Ik zette een boot uit, die de vliegers aan boord nam." Dc vliegers verklaarden nog, dat zij ge dwongen waren to dalen, omdat hun ben zinevoorraad Zondagnacht om kwart voor tweeën plaatselijken lijd uitgeput was. Zij hadden van hun hachelijk avontuur geen schadelijke gevolgen ondervonden. PER VLIEGMACHINE NAAR AZIE. De heer Van Lear Black prefereert Ned. piloten. Ree d s 20.000 Mijlen boven Europa gevlogen. Do Amerikaansche millionnair Van Lear Black (o.a. eigenaar van do „Baltimore Sun"), deelde nadere bijzonderheden me de over zijn voorgenomen vliegtocht. Hij is van plan op 11 Juni a.s. te vertrekken en zijn plezierreis door dc lucht zal waarschijnlijk wel de langste zijn, welke nog ooit werd ondernomen. Hij zal zooals bekend is, to Croydon starten. Het doel van de reis is Java. terwijl hij zooals men llllll WAALS E' -snteZijden Mantel in diverse motieven KRAAG GEBOUIL- LONEERD Gevoerd met Damasé ff 29.71 in alle maten voorradig Ziel onze étalages. Haarlemmerstr. 114. weet gebruik zal maken van een vliegtuig der K. L. M. mot den. Nederlander Gey- sendorffer als piloot. Het geldt uitsluitend een plezierreis en er wordt gedaald naar believen van den passagier, met namo wenscht deze Mcso- potamië, Palestina, Perzië en Indio te be zoeken. De geheele tocht (heen- en terug reis) zal naar verwachting, een vijftal we ken duren. Do heer Van Lear Black wenschte zich niet over de kosten uit te laten doch wel zeide hij, dat deze in vergelijking niet hoog zijn.- Hij zal gewone en avondklee- ding meenemen, terwijl de lunch aan boord gebruikt zal worden, denkt men op de landingsplaatsen te ontbijten en te di- neeren. De route is nog niet vastgesteld. Geysendorffer komt lieden to Londen, ten einde daaromtrent nader te confereeren en verdere plannen naar Indië to bespre ken. Do heer Van Lear Black zeide de voor keur le geven :.an Nederlandscho piloten, wegens him betrouwbaarheid en kalmte en ook sprak hij vol lof over de Nederland scho vliegtuigen. Hij zal Woensdag a.s. een luchtreisje maken naar Scandinavië met zijn dochter. Deze is heden 18 jaar geworden, cn het uitstapje is bedoeld als een verjaarsge schenk. De heer Van Lear Black heeft in totaal reeds ongeveer 20.000 mijlen boven Europa gevlogen in 180 uren. HULDIGING VAN PILOOT GEIJSENDORFFER. Aanbieding der Harmon-trophee. In tegenwoordigheid van Z. K. H. den Prins, Generaal Snijders, burgemeester de Vlugl. en de meest vooraanstaande figu ren in het Nederlandsche vlicgwezen is do piloot van de K. L. M., de heer P. Geijsen- dorffer gehuldigd, als winnaar van de Harmon-trophee Deze Harmon-trophee is uitgeloofd door den Amerikaan, den heer Clifford Harmon, den stichter en voorzitter van de sinds een jaar bestaande Ligue Internationale des Aviateurs, die mede aanwezig was om de huldiging bij te wonen. Nadat Z. K. H. do Prins de zaal van hotel de l'Europe, waar de bijeenkomst gehouden werd, was binnengetreden, werd het Wilhelmus en daarna het Amerikaan sche volkslied gespeeld. De heer F. Koolhoven voorzitter van de Nederlandsche sectie der Ligue begroette dan Z. K. H. en de overige aanwezigen en zette dan in het kort uiteen wat dc Ligue beoogt en wat de beteckenis is der tro- phees, waarvan er thans een aan een Ne- derlandschen vliegenier is toegekend. Ilct is het streven van den heer Har mon, aldus deelde spr mede, de belang stelling in de Ligue, die reeds in onge veer 20 landen sectics heeft, le verhoogen en den kameraadschappelijke» geest der leden internationaal aan te wakkeren. Als middel daarvoor heeft hij ook aange grepen het uitloven van trophees, n.l. de Harmon-Trophoe. die jaarlijks in elk land uitgereikt wordt aan den vlieger, die de beste pracstalio, ter bevordering van de luchtvaart heeft geleverd en de Lafayetle- trophee, zoo genoemd ter herinnering aan het Lafayeüo-osquadrille van Amerikaan sche vrijwilligers, dio in het Fransche le ger dienst namen en bijna allen sneuvel den. Blijft de eerste trophee het eigendom van den winnaar, dc Lafayefte-trophee is een wisselprijs, waaraan een belangrijke geldprijs is verbondon. Op het beeld wordt ieder jaar de naam van dengene der Harmon-trophco winnaars, die beschouwd wordt do beste praeslateis van deze win naars te hebben geleverd, gegraveerd. Spr. legde dan nog eens den nadruk op de be teckenis van de Ligue. Het mededingen naar een zelfde onder scheiding door vliegers van verschillende naties doet, aldus spr., een zekeren band ontstaan. Het zeer snelle tempo, waar mede de Luchtvaart zich ontwikkelt, maakt het reeds niet ongewoon, dat een vliegtuigbeptuurder, die 's morgens te Mal- mo opstijgt, 's avonds le Praag overnacht nadat hij Kopenhagen, Hamburg, Amster dam, Brussel heeft aangedaan, zoodat hij op dien dag zes landen heeft bezocht. Een ieder zal de gevoelens van dien man kunnen begrijpen, wanneer hij op de vliegvelden van deze landen menschen vindt van de meest uiteenloopende ge woonten, temperament en tongval, maar al'en bereid om hem te helpen, allen het zelfde insigne dragend, allen lid van de Ligue Internationale des Aviateurs. De Nederlandsche verkeersvliegers, ge vormd in een gekozen uit de Luchtvaart- afdeel ingen van Leger en Marine hebben zich zulk een internationale reputatie we ten te verschaffen, dat zij worden uitver koren hoven alle anderen voor het ma ken van langere reizen, en op zulke vluch ten als Londen-Belgrado en terug in drie dagen on LondenNapelsNapelsLon den, zoo juist uitgevoerd door de heeren Gcijsendorffer en Scholte. Ook zij hebben ondervonden, hoe nuttig hel wr :id van onze vcreenij,ing te zi.' aan Generaal Snijders, uie Uezt Huldiging wenschte ie beschouwen uit een nationaal oogpunt Als klein volk, aldus spr., staan wij in geen enkel opzicht achter in de vervul ling van onze geestelijke en maatschap pelijke taak, in de ontplooiing van onze volkskracht en in de ontwikkeling van den volksgeest. Op het gebied van wetenschap, techniek kunst en sport hebben wij een eervollen naam. maar ook op vlieggebied. Onze vliegers behooren tol de beste Ier wereld Do onderscheiding, die thans aan onzen oudsten verkeersvlieger te beurt valt zal geheel Nederland toejuichen. In de ruim G jaar, dat de heer Geijssendorffer als pi loot van de K L. M. heeft gevlogen maak te hij bijna 4200 uren, waarin hij een af stand van nagenoeg 600.000 K.M afleg de. Hij vloog onder de moeilijkste omstan digheden en in de ongunstigste weersge steldheid met het kalme cn rustige beleid, dat den passagiers het volste vertrouwen schenkt. Met onuitputtelijk uithoudingsvermogen vloog hij over onmetelijke afstanden en over menigmaal voor hem onbekende ge bieden. De roem van deze ouderscheiding straalt ook af op de andere vliegers der K. L. M. maar niet minder op het corps der militaire vliegers, waar zij hun op leiding genoten. Vervolgens richtte de heer Harmon, na den Prins dank to hebben gebracht voor zijn aanwezigheid, eenige woorden tot hen die deze bijeenkomst bijwoonden. Hij ver klaarde nog eens nader de bedoeling wel ke hom had geleid tot het uitloven van dé trophee en sprak den wenscli uit. dat de Ligue meer en meer zou mogen strekken tot het versterken der vriendschap tus schen do vlieers van alle landen. Z. K. II. Prins Hendrik sprak dan den hoor Geijssendorffer als volgt toe: Hef is mij een groot genoegen u voor uwe bij zondere verrichtingen als vlieger deze on derscheiding uit (e reiken Ik hoop, dat uw naam en die van onze vliegers, die reeds inlerna'tiona'c betoekenis hebben, eens mogen prijken op de Lafayette-tro- phee. (Applaus). De heer Geijssendorffer dankte hierop voor de hem verleende onderscheiding. Ik heb, zoo zeide hij, niet meer gedaan dan mijn plicht tegenover de Luchtvaart maatschappij cn do Nederlandsche lucht vaart Mogen mijn kameraden do vrien delijke woorden, die tot mij gesproken zijn ook als tot hen gericht beschouwen Wij zullen aUes doen om de Nederland sche luchtvaart aan don spits te brengen. (Langdurige toejuichingen). De vlieger nam daarop de trophee, een groot bronzen beeld, voorstellend een ade laar op den wereldbol onder gelukwen schen van alle zijden in ontvangst. Smirnof 5 jaren vücgiufgbestuurder bij de K. L. M. Men meldt aan het naagsche Ancta- kantoor: Heden, 24 Mei, zal het 5 jaar geleden zijn dat Iwan Wasiliwitsj .Smirnof als vliegtuigbestuurder hij de K. L. M. in dienst trad. Hij is dus in korten tijd de derde piloot welke dit 5-jarig jubileum bij de K. L. M. viert. De eerste was Geijssen dorffer, de tweede Sillevis De heer Smirnof heeft gedurende den oorlog van 25 Augustus 1915 in liet Rus sische leger als vlieger-officier gediend en ontving verscheidene hoogo onderschei dingen. In Mei 191S, na de omwenteling in Rusland, ging hij over naar de Brit- sclie luchtmacht In 1921 trad hij in dienst als burgervüegtuigbesluurder hij dc Belgi sche luchtvaart-maatschappij cn trad daarop 24-Mei 1922 in dienst bij do K. L. M. In het geheel heeft Smirnof 5500 uren gevlogen, waarvan 3750 in dienst van de K. L. M. Na zijn vijfjarig verblijf in Ne derland heeft de lieer Smirnof, die zich geheel als Nederlander is gaan voelen en ook hij de K. L. M. als zoodanig wordt be schouwd. een aanvrage tot naturalisatie bij onze Regeering ingediend. Smirnof heeft door zijn rustig beleid en zijn grootc bekwaamheden als vliegtuigbe- stuurder, zich oen zeer groot verlrou wen weten te verwerven, dat ook in zijn langjarige loophaan nog nimmer is be schaamd. Moi'ijen- Woensdayavond zijn onze Magazijnen tot lOVs uur geopend. Het bedienend personeel van vele afdeelingen, als b.v.Dames- en Kinderconfectie, Dameshoeden, als mede Heerenmode-artikelen, is extra versterkt, zoodat een vlugge be diening wordt gewaarborgd. Vliegongeval. To Vaals was Zondag een vliegdemon- stratie, waaraan vier Duitsche vliegtuigen deelnamen. Een van deze kwam bij het dalen in aanraking met den top van een boom, de boomtop knapte af, het vliegtuig sloeg over den kop en werd vrijwel geheel vernield. Do piloot kreeg geen letsel. La ter op den avond deed een zekere Pescko een parachutesprong; do parachute ging op tijd open, maar door den sterken wind werd de parachutist hoven het bosch in do nabijheid gedreven. Daar landde hij evenwel zonder onrrelnkkcn. SPORT VOETBAL. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Seriewedstrijden V. V. Bodegraven. Het vurig gcwcnschle mooie weer was er niet, maar menigeen trok toch op naar Oud-Bodegraven, om daar de eerste partijen der seriewedstrijden Ic zien af spelen Eerst kwamen in hei vcid Waddnix- veen IIGouda V voor de derde afdee- ling, welke wedstrijd door do Gouwenaars werd gewonnen met 51. Hierna werd do grooto strijd van den dag gestreden tusschen Voorwaarts 1 eti U. V. V.-cowbinatie, heide uit Utrecht. De aanvoerder van U.V.V raadt goed en laat de Voorwaarts-menschen legen wimi aftrappen. U.V.V. neemt do bal over cn geproeft de V.-keeper, maar de/e gecfl niet thuis. U.V.V. is sterk in de meerder heid en do beide backs bevinden zich op de middenlijn. Af cn toe doei Voorwaarts een uitval, maar hel te hoog spelen van de hal is meestal oorzaak van misluk king. Dc midvoor van Voorwaarts valt op door zijn buitengewoon niets-doen. Ook de U.V.V.-voorlioedc doet niet dut wat er van verwacht wordt cn pas na een kwar tier heef- van Rheenen succes met een prachtig schot. Voorwaarts wil ophalen, de backs, de halflinie en do vleugelspelers werken bard en de keeper is sclutierend, maar de U.V.V.-achterhoede weet alle ge vaar le bezweren. Dan is hel rusten. Was men algemeen van gevoe.. u, dat nu Voorwaarts overwegend .ster! .,ou zijn, het blijkt niet zoo te we/... V.Y. is weer het eerst in den aanval eu enkele, malen is dc wind het, dit- de hal uit het V.-doel keert Echter doel Voorwaarts nu en dan gevaarlijke uitvallen, en hij een er .van gelukt het dc midvoor het le der op vrij fortuinlijke wijze achter do keeper te plaatseiL Wie zou nu winnen? Beide partijen wogen thans vrijwel logon elkaar op. Eindelijk is hel van Rheenen, die van dichtbij opnieuw U.V.V. de voor sprong geeft (21). Voorwaarts zwoegt om gelijk te maken, maar het gaat niet moer. Spoedig kondigt scheidsrechter Wout, die correct leidde, het einde aan van deze in een goede versland houding gespeelde» wedstrijd. Dan traden Bodegraven 11Vivanti I tegen elkaar in het veld. Bodegraven moet tegen wind in aftrappen. Vivanti weet de leiding te veroveren uit een strafschop. Na rust maakt Bodegraven gelijk. In deze stand komt geen verande ring. Na loting wint Vivanti. De volgende rondo wordt gespeeld op Hemelvaartsdag. Hopen we daarom oo mooier weer en minder wind De samenstelling der ploeg van do Roo- de Duivels, dio op 26 Mei te Rotterdam do Zwaluwen zal ontmoeten, is als volgt: Van den Bergho (Daring) Ruyssevelt (aanv.) Timmermans (Beerschot) (G.S. Vcrviers) Nauwcns Lairesse Godfroid (R.C. Malines) (F.C. Liegeois) (U.St Gill.) Van Goothem ITcysc Meert (Berchem) (Rac. Cand) (Fore-st) Gaudron -Verhuist (Forstoiro) (Beerschot) Reserves: Paty. (Standard), Bedoeken (Antwerp), Cocnegracht (R. C. Malines), Biddens Punior (R. G. Malincs). Scheidsrechter is do heer Ue Wolf. HET WASSENAARSCH SPORTPALEIS De Londensehe medewerker van het „Hbld." schrijft aan zijn blad: Hel Wasscnaarsch sportpaleis, waarme de de residentie weldra verrijkt zal wor den, blijkt ten opzichte van liet ijsvermaak dc invoering op het oog te hebben der aller nieuwste verbeteringen. Althans hebben wij dezer dagen in verband hiermede lo Londen nogmaals het bezoek gehad van den architect dezer instelling, don lieer S. van Bommel en van eenige bestuursleden, die in verdere s'udie kwamen nemen het moeilijke vraagstuk van venlileering cn verwarming der ijsbaan

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5