10 ets VRAAGT NIEUWE BEREIPIWCi REEPEN het hem nu, als het good gaat, precies een gelo prent kan kosten. Bacchus. Als waardig slot van deze langademige zitting stond terecht H. K., los werkman te Leiden, die op Zaterdag 14 Mei dronken zou zijn geweest. Vcrd. ontkent. Hij had maar twee potjes bier op, maar moest een kennis naar huis brengen, die wel te sterk laveerde, „nou en dan zwaai jo natuurlijk van zelf mee". Dio vriendendienst kostte hem nu bo yendien nog f3 of 3 dg. KANTONGERECHT HAARL.MEER. Kippen-uitstapje. J. C. te L e i m u i d e n, had zijn kip pen laten losloopen op 18 April in den tuin van zijn buurman. Vcrd. was meermalen gewaarschuwd zijn kippen vast te hou den. Eisch f3 of 3 dg., uitspr. conform. Overtreding Polderkeur. A. G., koopman te Haar l.m eer had Zonder vergunning van het polderbestuur, zijn zoon mest laten sterten op de steiger aan de Ringvaart. Voor dit misbruikma- ken werd tegen verd. gcëischt f 5 of 6 dg., uitspr. conform. Uitspraken: G. R. Lisse art. 424, aan gehouden; W. B. Lisse, idem; J. O. Lisse, idem; H. Lisse, idem; J. O. Lisse, idem; J. R. Lisse, zonder toepassing van straf aan zijn ouders teruggegeven C. P. Bloe- mendaal, motorreglement idem; A. K. Haarl. meer, motorroglement f2 of 1 w. tuchtsch.; J. S. Hillcgom idem; A. v. N. Haarl.meer, idem; M. v. A. Haarl.meer ider; M. S. Haarl.meer idem f2 of 2 dg.; P. V. Haarl.meer idem f4 of 4 dg.; O. K. Haarl.meer idem f4 of 4 dg.; P. v. B. Haarl.meer idem f 4 of 4 dg.; A. E. Aals meer idem f 4 of 4 dg.; 0. v. d. S., Haarl. meer idem f4 of 4 dg.; J. J. Haarl.meer idem f 2 of 2 dg.; M. G. Haarl.meer idem f4 of 4 dg.; J. K. Haarl.meer f3 of 3 dg.; M. W. Amsterdam motor- en rijwielwet f 8 of 8 dg.; J. M. Hoofddorp idem f4 of 4 dg.; A. P. Haarl.meer idem fB of 5 dg.; J. P. Beverwijk motorkenteekenbesluit f 5 ©f 5 dg.; J. S. Beverwijk idem f8 of 8 dg.; J. V. Haarl.meer art. 453 f8 of 8 dg.; J. v. V. Hoofddorp arbeidswet f5 of 5 dg.; J. B. Lisse arbeidswet f 6 of 5 dg.; D. de G. Haarl.meer arbeidswet f 5 of 5 dg.; W. H. Hillegom Leerplichtwet f3 of 3 dg.; J. B. Hillegom idem f3 of 3 dg.; W. B. Hille gom idem f 5 of 5 dg.; A. v. d. Z. Hille gom idem f4 of 4 dg.; J. K. Hillegom idem f3 of 3 dg.; A. Pt. Hillegom, A. P. V. Hil legom f4 of 4 dg.; A. v. d. A. Hillegom idem f 3 of 3 dg.; J. v. d. M. Hillegom idem f 3 of 3 dg.H. v. H. Lisse, A. P. V. Lisse idem f 10 of 10 dg.; 0. B. Sassen- heim, A. P. V. Hillegom f8 of 8 dg.; T. de H. Aalsmeer, A. P. V. Aalsmeer f8 of 8 dg.; J. K. Lisse, verkeersverordening Al- kemnde f5 of 5 dg.; H. 8. Haarl.meer keur Haarl.meerpolder f5 of 5 dg.; 0. D. Haarl.meer Bijz. visscherijreglement f2 of dg. Gemengde Berichten ONGELUKKEN. Auto-ongeluk. Een jongetje doodgereden. Gisterenavond zijn twee knaapjes die op iden Klarendalschen weg te Arnhem speel den, toen zij plotseling de straat oversta^ ken, door een auto aangereden. Na bij de omwonenden binnengebracht te zijn, bleek één hunner geen letsel te hebben bekomen, terwijl het andere knaapje, do vierjarige !W. H. L., overleden bleek. Overreden en gedood. Een chauffeur te Amsterdam, heeft bij de politie kennis gegeven, dat hij op de Marnixstraat een zeven-jarigen jongen, die plotseling achter een tram te voorschijn kwam, heeft aangereden. Met een bloeden- do hoofdwonde is de knaap naar het "Wilh. Gasthuis vervoerd. De jongen is aan de bekomen verwondingen overleden. De euto, waarvan de handrem minder goed ■werkte, is in beslag genomen. Doodelijke val. In den nacht van Zaterdag op Zondag la een matroos, die zich te Vlissingen langs den dijk van het zgn. Eiland naar de bui tenhaven begaf, daar vermoedelijk afge vallen en op den steenenberm terecht ge komen. Zondagmorgen werd zijn lijk daar aangetroffen. Ter nader onderzoek werd het door de politie in beslag genomen. Kind verbrand. Te Putte (N.-B.) is in de Capelsche Straat een vijf-jarig meisje in een pot ko kend water gevallen en na hevige pijnen aan de brandwonden overleden. Voor de oogen van zijn vader verdronken. Op den Rijn, ter hoogte van het Wal- burgsche Veer, te Arnhem, is gisteren een droevig ongeval gebeurd. Op een schip, dat stroomafwaarts gesleept werd, be vond zich de 18-jarige A. Mouthaan uit Amsterdam. Zijn vader stond aan het roer, toon do jongen, die met een schuitje achter op het schip aan het spelen was, voorover in liet water viel. Hij zonk onmiddellijk: men heeft hem niet meer gezien. De vader zag zijn jongen verdwijnen, maar kon, daar hij het roer niet los kon laten, hem niet to hulp komen. Dreggen heeft geen resultaat gehad. Het lijk is nog niet gevonden. Aanrijding. Zondagmiddag omstreeks half 2 heeft de motorrijder H. V. van hier op den rijks straatweg hoek Lagendijk te Ridderkerk den wielrijder B. uit Dordrecht aangere den. De motorrijder sloeg over zijn stuur en werd bewusteloos binnengedragen in een nabij zijnd café. Volgens ooggetuigen en verklaring van den motorrijder is de aanrijding veroorzaakt, doordat de wielrij der te laat richting aangaf. De wielriider kwam er met een paar schramwonden en gehavende kleeding af. Motor en n-ijwiel waren totaal defect. Eigen schuld. Uit Rotterdam wordt ons gemeld: Zater dagnacht ongeveer half 2 hoorden eenige surveilleerende agenten op den Schieweg hulpgeroep van een vrouw, welk geroep kwam uit een passeerende auto. Onmiddel lijk volgden de agenten per fiets de auto en trachtten den chauffeur te doen slop pen door enkele schoten in de lucht te los sen. Na een achtervolging tot Overschie stopte de chauffeur even en reed daarna snel door. Toen de agenten op de plaats kwamen, waar de auto gestopt had, vonden zij een vrouw op den grond liggen. Het bleek te zijn mej. A. K. uit de Gijsingh- straat. Zij verklaarde, in een danshuis aan den Schiedamschen dijk kennis gemaakt te hebben met eenige he-eren, die haar hadden aangeboden haar per auto naar huis te brengen. Toen zij bemerkte, dat men haar den verkeerden kant op reed, had zij om hulp geroepen. Mej. K. had wonden bekomen aan hoofd en beenen. In Over schie werd zij door de politie verbonden. Een nacht van inbraken te Rotterdam. Te Rotterdam zijn gisterennacht ver scheidene brutale inbraken gepleegd. Gisterenmorgen werd nl. ontdekt, dat er ingebroken was in het Pfaff Naaimachine huis aan de Hoogstraat. In het kantoor achter den winkel was een groote brand kast half gekanteld. De kast was aan ver schillende zijden, in totaal op zes plaatsen, aangeboord. Blijkbaar zijn de dieven ge stoord, want alles wijst op een overhaaste vlucht, zulks met achterlating van een compleet stel inbrekerswerktuigen. Een ectetasch en een partijtje naaimachine naalden worden slechts vermist. Vermoede lijk zijn de dieven via een der huizen in de Nauwe Kerkstraat op het plattedak geko men. Vervolgens zijn zij door het zolder raam van Pfaff's Naaimachinehuis ge klommen en hebben daarna op den zolder een deur ingetrapt. De eigenaar van het naast Pfaff gelegen kleedingmagazijn, de heer H. v. d. Stam, deed gisterenmorgen eveneens aangifte van inbraak: uit zijn toonbanklade was een bedrag van 24 ontvreemd en uit het ma gazijn een groote partij heerencostuums, motorjekkers, jassen, enz. Deze partij is zóó groot geweest, dat de dieven ongetwij feld eén handlanger noodig gehad hebben, om het gestolene te vervoeren. Daar beide huizen niet met elkaar in verbinding staan en het zolderraam van v. d. Stam's Klee dingmagazijn gisterenmorgen nog aan de binnenzijde gesloten was, wordt vermoed, dat deze twee inbraken niet door dezelfde daders zijn gepleegd. Voorts is ingebroken in het kantoor van de Goöp. Inkoopvereeniging „Ons Belang" aan den Malthenesserweg. De dieven heb ben daar gebruik gemaakt van de omstan digheid, dat de boven het kantoor gelegen verdieping nog niet geheel afgebouwd is, zoodat zij gemakkelijk konden binnenko men, vervolgens heeft men op de bovenver dieping een gat in den vloer gehoord, doch daar men toen op een cementlaag stuitte, beeft men daar een warandadeur geopend, om op het plattedak van het kantoor te komen. Vandaar heeft men zich in het kantoor laten afzakken. Alle papieren wer den over den grond verspreid, doch de die ven hebben niet van hun gading kunnen vinden. Ten slotte heeft men zich met behulp van valsche sleutels toegang verschaft tot een der winkels van de London-Rotterdam Fis hery aan den Hofdijk. Uit een geldkistje is een bedrag van 500 verdwenen. Een Inbreker door de politie gewond. Gisterenmiddag ontdekte de politie te Overschie op den Rotterdamsche Rijweg aldaar eenige bekende inbrekers en daar vermoed werd, dat de mannen niet veel goeds in den zin hadden, werd besloten een wakend oog in het zeil te houden. Spoedig bleek, dat men goed gezien had. Do mannen begaven zich naar eenige langs den weg gelegen tennisbanen en forceer den de deur van het clubgebouwtje. De politie omsingelde nu het gebouw en wachtte geduldig de komst der inbrekers af. Toen dezen zich ten slotte ontdekt za gen namen zij do vlucht en wierpen het ge stolene, bestaande uit eenige shawls, kle dingstukken en chocolade weg. De politie sommeerde den vluchtenden halt te hou den, en toen hieraan niet voldaan werd, loste men eenige schoten. Eén der inbre kers, W. J. A. F. v. M., werd in het lin kerheen gewond, waarop de andere A. S. zich overgaf Beide mannen werden naar het politiebureau overgebracht. Zij zullen ter beschikking van de justitie gesteld wor den. Beleediging? De heer A. de Hoop, wiens naam voor komt op de candidatenlijst van den Vrij heidsbond voor de aanstaande raadsverkie zingen te Amsterdam, heeft een klacht in gediend bij de justitie tegen de hoofdre dactie van de Maasbode terzake van be leediging. Dit naar aanleiding van een artikel, gepubliceerd in het Avondblad van de Maasbode op Vrijdag 20 Mei jl. waar in, klaarblijkelijk doelendo op den" candi- daat de Hoop, o.a. het volgende geschreven is: „Walrave Boissevain en Dr. Vos moe ten met dit ongure gezelschap genoegen nemen." Autobus verbrand. Zondagnacht is een der laatste nieuwe Renaultbussen der firma Fissetto en Co., die den dienst Maastri,chtBrunssum on derhouden door onbekende oorzaak tijdens het vullen met benzine in brand gevlogen. Het personeel kon de bus riog juist van de pomp wegduwen. Midden op den weg brandde ze geheel uit. Persoonlijke onge lukken hadden niet plaats. Niet schuldig aan den mcord te Stein. De op 17 Mei jl. te Venlo aangehouden J. J. L., uit Voerendaal, als verdacht van den moord te Stein, blijkt onschuldig to zijn. Hij wordt echter thans in arrest ge houden wegens overtreding der bijzondere 0!aGEÜÖ?jö££3 MEOED£ELING. .nsm£r1 voorwaarden, hem bij een vroegere voor waardelijke veroordeeling door de recht bank te Breda opgelegd. Staking vlschloggers te IJmuiden? Gisteren keerden de stoomtrawlers IJM. 118 Beatrice, IJM. 121 Louisa en IJM. 150 Kamperduin van de Noordzeevisscherij met hunne vangsten te IJmuiden terug, doch de vischlossers weigerden de schepen te lossen, omdat genoemde trawlers meerma len in Britsche havens waren binnen ge weest, om daar de vangsten te verkoopen. Maandagavond zouden in verband met deze weigering besprekingen plaats heb ben om tot een vergelijk te komen. Indien deze onderhandelingen een goed verloop mochten hebben, dan zouden deze schepen hunne vangsten Dinsdagmorgen kunnen verkoopen. Ernstig ongeval voorkomen. Gisterenmiddag omstreeks half drie passeerde aan de Over-Amstelstraat te Am- scterdam een autobus van lijn A den spoor weg, toen de chauffeur plotseling op twee meter afstand een sneltrein zag naderen. Gelukkig wist de man door zeer krachtig te remmen een botsing en zoodoende een ernstig ongeluk te voorkomen. De spoorwegwachter had. gelijk nader bleek, vergeten de hoornen van den over weg te sluiten. Hoe een bedelaar de politie een avond bezig hield. Zondagmiddag werd door een agent van politie te 's Gravenhage naar het hoofd bureau overgebracht een man, die nauwe lijks loopen kon en over zijn heele lichaam trilde, 'n Zenuwlijder, zeiden de menschen als zij voorbij hem liepen, 'n stakkerd, en ze gooiden geld in zijn pet, die voor hem lag. Toen hij eindelijk bij het hoofdbureau was, en voor „meneertje" zat, bleek het, dat de man behalve zwaar zenuwziek, ook nog analphabeet was en niet praten kon, zoodat hij op alle vragen niets kon ant woorden. Toch moest men bij de politie weten, wie hij ;was en dus werd er begon nen met verschillende steden op te bellen, Amsterdam, Leiden, Delft, om te vragen of daar een man als degene die aangehou den werd in de Groote Marktstraat, be kend was. Men wist er niets van. Intus- schen was het al laat in' den avond ge worden en nog wist men niet, wie de man was. Wie beschrijft echter de verbazing van de politie, toen de man ten slotte zei: Zeg, laat me nou maar gaan, het heeft nou lang genoeg geduurd. Ik ben heele- maal niet zenuwziek en niet doof en stom ook. Ik kan wel schrijven en lezen. En zoo ging het voort. De man bekende zijn ziekte te simulee- den om zoodoende geld in te zamelen Hij was Rotterdammer, 36 jaar en voerde zijn praktijk eigenlijk in zijn woonstad uit, soms kwam hij naar Den Haag om hier „den boel op te luisteren". Hij is volko men gezond en kon den afstand van de kamer van den commissaris naar 't arres- lantenlokaal zonder hulp afleggen. We gens bedelarij is proces-verbaal tegen hem De grens over. In den nacht om ongeveer kwart vóór twee werd de politie gewaarschuwd, dat de bewoner van hotel Germania te Kerkra- de, de Duitscher H., bezig was, zijn meube len waarop een deurwaarder namens een bierbrouwerij gerechtelijk beslag had ge legd, met behulp van 10 a 12 personen, op straat te dragen. De politie was hij haar ronde van halftwee het hotel nog ge passeerd, doch had niets verdachts opge merkt. Er brandde zelfs geen licht. Daar de woping maar op enkele meters van de Duitsche grens staat, was het gemakkelijk de meubelen op Duitsch gebied te verzet ten. Toen do agenten kwamen inmiddels was ook gewaarschuwd de agent, die als bewaarder was aangesteld stond al de eigendom van H. op Duitsch gebied. De Duitsche politie werd gewaarschuwd en op haar last werden de meubelen naar het douanekantoor te Herzogenrath gebracht, drie groote wagens vol. De Oberstaatsan- walt te Aken zal moeten beslissen, wat er met de meubelen moet geschieden. De familie H. is ook de grens over. BaiiftegiS. Berichten ONGELUKKEN. Filmacteur door een leeuw gedood. Te Los Angeles werd de negen-en-dertig jarigo filmacteur Gordon Standing hij een filmopname door een zoogenaamd lammen leeuw aangevallen. Standing is aan de ge volgen van de hem toegebrachte verwon dingen overleden. Een dolle stier. Te Vieux-Roucau hij Bordeaux werd Vrijdag plotseling een stier dol Het heest wierp zich op den zoon van den eigenaar en smeet den jongeman in de lucht. Een hem beleidende vriend kreeg een stoot te gen de borst en in de lies en werd zoo ern stig gewond, dat men voor zijn leven vreest. Ken derde die den woesten stier bij de ho- ïens wilde grijpen liep eveneens een por op en kon zich slechts redden door in een sloot te springen. Men besloot ten slotte het beest af te ma ken en een jager schoot den op hem toe- springenden stier op twee pas afstand een kogel in den kop, zoodat hij dood neer viel. PER MOTORRIJWIEL DOOR DE SAHARA. De tocht geslaagd. Men meldt ons: De Fransche luitenant Bruneteau en de heer Gimié, beiden van het Fransche leger en de bekende Belgi sche sportsman Weerens hebben eenigen tijd geleden een aanvang gemaakt met een tocht per motorrijwiel die geen weergade vindt in de geschiedenis van den explosie motor. Naar thans wordt geseind, hebben zij hun tocht succesvol beëindigd en zijn zij te Bourem bij Timboektoe aan den Niger aangekomen. De drie F.N.-motorrijwielen, waarmede de tocht volbracht is, bevinden zich nog in goeden staat. Het betreft hier een tocht van Oran (Noord-Afrika) naar Bourem bij Timboek toe aan den Niger. De afstand van Pa rijs uit bedraagt heen en terug 7000 K.M. De reis liep door de Sahara, welke in haar geheele lengte doorsneden werd. De reis werd afgelegd met 4 stopplaatsen en liep door de meest woeste streken, die men zich denken kan. Hieronder volgen de étappes: le étappe: ParijsMarseille 1100 K.M., 2e. Oran Colomb Bechar 600 K.M3de Golomb BecharReggan 700 K.M., 4de Reggan Bourem 1100 K.M. De reis was uitermate zwaar en de vier de dagreis liep door Tanezrouft, het „land van de dorst". Ravitailleeren van benzine en water was onmogelijk vóór aankomst aan de stopplaats. De rijders moesten een afstand afleggen van 2400 K.M. onder een hitte welke tegen den middag 4045 gr. hedraagt. De motoren waren niet van zijspanwa- gens voorzien, waardoor de ondernemen de reizigers slechts een minimum aantal onderdeelen konden medenemen, terwijl ook geen extra-olie en benzine kon wor den medegevoerd, behalve wat in de extra tanks kon worden geborgen. Een belang rijk voordeel bij deze onderneming was, dat de nieuwe F.N. motoren slechts wei nig benzine en uitermate weinig olie ver bruiken. Dit geringe benzineverbruik (2/4 liter per 100 K.M.) is natuurlijk een fac tor van belang. Wij kunnen zeggen, dat het slagen van dezen tocht uit economisch standpunt be keken van groot belang is. Immers, thans is bewezen, dat het mogelijk is de ver schillende gedeelten van Centraal Afrika te verhinden door een sneller, zekerder en goedkooper verkeersmiddel dan het ge wone „Schip der Woestijn". Van sportief standpunt bezien, is deze raid er ongetwijfeld, een van groot belang, die alleen volbracht kon worden door sportsman, die grooten durf en onderne mingsgeest paarden aan uithoudingsver mogen en energieen daarin werden bijgestaan door een zuinige machine van de hoogste technische volmaaktheid. De tol van de influenza in Engeland. Het sterftecijfer overtreft het geboortecijfer. De getallen van sterfte en geboorte in Engeland en Wales over het eerste kwar taal van 1927 zijn een sprekend getuigenis van de hevigheid van de jongste griep-epi- demie. Het aantal sterfgevallen heeft na melijk in dien tijd het aantal geboorten met 1644 overtroffen. In de eerste kwartalen van 1924, 1925 en 1926. toen de griep niet epidemisch heerschte, bedroeg het geboor- tenoverschot onderscheidelijk 25.11' 87,224 en 43 477. Het geboortegetal is nu zoo sterk ge daald dat elke ernstige influenza-epidemie de bevolking niet alleen betrekkelijk, maar volstrekt moet verminderen. De jongste griep-epidemie die in Januari te Londen uitbrak, sleepte 17.931 menschen ten gra ve, het grootste aantal sterfgevallen aan griep sedert dc vreeselijke epidemie in het eerste kwartaal van 1919. Het geboortegetal beliep 17.3 per dui zend, het laagste dat sedert 1919 geregis treerd is. Het sterftecijfer bedroeg 17.5. In de Sahara vermoord. Te Parijs is bericht ontvangen dat Rcné Estienne, een van de bekwaamste experi- meiïtators in de Sahara met auto-vervoer, door roovers vermoord is op een tocht met een auto-karavaan in de streek van Tafilet hij Boe-denib, in het uiterste Zuiden van Marokko. Tegelijk is oen soldaat van het Vreemdelingenlegioen gedood. De auto waarin zij zaten, werd in een hinderlaag gelokt en beschoten. Het gewapend geleic van de karavaan heeft, de roovers vervolgd René Estienne was 29 jaar en de zoon van een generaal die een groot aandeel hoeft gehad in het ontwerpen van vecht wagons voor het Fransche leger. René en zijn broer Georges hadden aan vele auto-toch ten door de Sahare deelgenomen. De zelfmoord-brug. Naar de Beiersche bladen melden heeft de Grosshesseloher brug te Miinchen, die in den volksmond „zelfmoord-brug" heet de laatste twee dagen haar biinaam weer bewaarheid. Drie jonge menschen hebben door er in de Isar te springen, den dood gevonden. Om 's bisschops baard. Uit Athene wordt gemeld: Aanhangers van de Gregoriaansche tijdrekening be proefden Zaterdag het hoofd van de Griek- sche Kerk, aartsbisschop Ghrysostomos, die de Grieksche tijdrekening wil behouden bij het binnentreden van de kerk, zijn haard af te knippen. Zij slaagden daarin niet, maar brachten hem een wonde in het gezicht toe. Typhus-epidemie in Portugal. In het Zuiden van Portugal heersebt een ernstige typhus-epidemie. Twee geneeshee- ren, die typhuspatiënten behandelden, zijn zelf aangetast en gestorven. Boos weer. In en om Berlijn heeft het Zondag zwaar geonweerd en gestormd. Op de wateren en meren bij de hoofdstad zijn tal van pleizier- hooten omgeslagen. Bij Potsdam zijn twee jongelui, die in een opvouwbare boot voe ren, verdronken. Orkaan. Een geweldige orkaan heeft het gebied van de Portugeesche provincies Celorica Beira en Guarda geteisterd. LUCHTVAART Lindbergh's tocht DE VLIEGER VERTELT. Een hinderlijke sneeuwstorm. „Is dit de weg naar Ierland?" In aansluiting van hetgeen wij reeds meldden volge hier nog een verhaal, van Lindberghs tocht: „De sneeuwstorm, die den eersten nacht intrad, hinderde sterk. Ze bedekte vleugels met een laag bevroren sneeuw. Lindbergh was evenmin daarop voorbe reid. Hij had het erg koud, maar ruitei beschutten hem. Om den storm te ontgaan steeg hij tot over 3000 meter. Hij dacht erover terug te gaan, maar begreep, dat achter hem de omstandigheden niet beter waren en de motor werkte uitstekend, hij vloog wel 100 mijl in het uur. In de voor middag van den tweeden dag ontdekte hij een aantal visscherschepen, de ccrsia sind3 New Foundland. Hij scheerde langs de masten om hun te vragen of dit de weg naar Ierland was, maar hij hoorde niets. Een uur daarna zag hij voor het eerst land. Het was toen even voor vieren cn 6fcedig zag hij dat hij inderdaad beven Ierland was. Hij was dolblij, dat het werkelijk Ier land en niet bijvoorbeeld Spanje was. Pre cies op het vooruit vastgestelde punt is hij de kust overgekomen. Van toen af was de vlucht maar kinderspel. Boven Ierland en Engeland vloog hij heel laag. Verder vol de hij den loop der Seine. Een half uur vóór Parijs begon hij de vuurpijlen en de lichttorens van Le Bourget te zien. Op eens bemerkte hij toen een vertikale licht- zuil, den Eiffel toren. Toch had hij nog moeite het vliegveld te vinden. Hij zocht het namelijk Noord-Oostelijk van Parijs» terwijl het pal Oostelijk ligt. Toen is hij eerst Noord-Westwaarts gegaan en toen hij een reeks autolichten zag, begreep hij terecht te zijn. Gedaald, wilde hij het toestel vlak voor de hangars brengen, maar terstond was hij door de mcnschenzee omringd. We gens het gevaar sloot hij toen het gas at en Lindbergh vertelt door: „Nooit heb ik zoo iets gezien, nu eens was ik op de schouders, dan weer op den grond, ik was vooral bang voor do ma chine; ik zag menschen er stukken uitsnij den als souvenir. Ik heb de machine nog niet teruggezien. Ik vrees, dat ze bescha digd is, wat me zou spijten, want ik wil zo nog gebruiken. Anderen zullen ('cn Oceaan oversteken, maar niemand zal zoo ontvangen worden als ik. Ik denk, dat die vlucht eens ï^gcluiat'S in zijn werk zal gaan; dit is een kwcsJ van geld. In dc eerste plaats moet uitg

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4