LINDBERGH BIJ PARIJS GELAND. DE OCEAAN OVERBRUGD. Een geestdriftige ontvangst te Parijs de aankomst. Lindbergh is Zaterdagavond om 10.22 veilig op Le Bourget geland. Kapitein Lindbergh die om 8.31 boven Cherbourg was gezien, landde om 10.22 op Le Bourget, onder tooneelen van onbe schrijfelijk lyjthousiasme. Hij daalde op ongeveer 1ÖO Meter van bet platvorm, dat voor de landing was gereserveerd. Friscb als een hoen stapte Lindbergh uit de ma chine, na zijn wondervolle vlucht cn hij werd'onmiddellijk door een enorme me- ni-rte naar de hoofdbureaux van de lucht- haven geleid. De menigte zong en juichte als waanzinnig. Men schat dat er meer dan 100.000 manschen op Le Bourget aanwezig waren, terwijl er duizenden auto's langs de wegen geschaard stonden. Verbaasd keken de menschen, dat de vlie ger slechts een gewoon colbertje droeg. Hij voltooide zijn toilet door een stroo- hoed op te zetten, en begon handen te ge ven De menigte drong zoo wild naar hem toe, dat een sterke politiemacht te luilp moest komen om te verhinderen, dat de vlieger na al de gevaren op de reis te heb ben doorstaan, door zijn geestdriftige be wonderaars zou worden doodgedrukt. Spoedig hadden officieele personen zich van Lindbergh meester gemaakt. De Ame- rikaansche gezant die hem als eerste had willen begroeten, had de grootste moeite om tot hem door te dringen. De gezant zei- de, dat hij des noods den geheelen nacht zou zijn geh even om de eerste te zijn, die Lindbergh namens zijn landgenooten wel kom heette. De eerste receptie hield de koene vlieger n den versierden hangar. Vrienden dron- rcn er op aan dat hij zoo spoedig mogelijk laar het ho' "bracht zou worden om at uit te i r De naam van het ho- ■1 wordt geli ..i gehouden, om Lindbergh :n behoorlijke nachtrust te verzekeren. In een gesloten auto en langs een om- eg is Lindbergh naar het hotel gebracht. De totale duur der vlucht is 33 H uur. 'et 34ste eskadron vliegtuigen was op ijn post om Lindbergh te verwelkomen, let was hetzelfde eskadron, dat Nunges- er vaarwel gezegd had. De machine werd spoedig naar de han gar gebracht De zoeklichten van het vliegveld en het nieuwe krachtige zoeklicht van den Mont Valerien hadden hem den weg gewezen. Boven Ierland. Bij de tragische vlucht van Nungesser en Coli groeide de onzekerheid, naarmate de minuten, uren, dagen zonder eenig be richt verstreken, aan tot een vreezen, dat het ergste gebeurd was. Doch Lindbergh liet ons niet in die onzekerheid, en den geheelen dag heeft de wereld wel niet di rect, dan toch indirect, iets van hem ge hoord. Een draadlooze mededeeling van het stoomschip van de Canadian Pacific, de „Empress of Scotland", me'dde om 7 uur Zaterdagmorgen (Amer. tijd), dat het om 2 uur in den nacht Lindbergh in den open Oceaan had waargenomen. Hij had toen 800 K M. over open zee gevlogen. Daarvóór had St.-Johns, New-Found- lahd, hem ook duidelijk gesignaleerd Hij vloog daar zóó laag, dat de menigto in de straten de wielen van het vliegtuig kon onderscheiden Een gejuich ging toen op. Merkwaardige tooneelen spee'den zich te New York af, toen het eerste nieuws over den vooruitgang van Lindbergh's vlucht werd ontvangen. Voor de dagbladbureaus had zich een groote menigte verzameld en de extra-edi ties en bulletins werden als het ware ver slonden. De berichten, die bekend wer den gemaakt aan de tienduizenden toe schouwers, die bij den bokswedstrijd tus- schen Sharkey en Mallony tegenwoordig waren, gaven aan'-^r ?of r»r> ■■>•»(*- looze geestdrift, terwijl, toen het bericht kwam, dat hij New Foundland achter zich-* gelaten had, en dat dus zijn groot aanvon- tuur werkelijk was begonnen, alle toe schouwers spontaan opstonden met ont- hloote hoofden als in zwijgend gebed. Intusschen kwamen de berichten over Lindbergh steeds drukker binnen. Na Ier land, me'dde een bericht van de Admirali teit uit Plymouth, dat om 7 u. 40 een vlieg tuig boven Plymouth werd waargenomen, dat zich snel in Z.-O. richting voortbe woog op een hoogte van 2000—2700 M. Boven Fransch grondgebied. De kustwacht te Johourg in de nabij- ooan ^^erDourg deelde mede, dat zij 0111 °25-een eendekker heeft waargenomen welke zich met groote snelheid in Ooste- w nchtiDg bewoog. De eendekker pas seerde Cherbourg en werd het laatst ge zien boven Quistreham (tusschen Caen en n iaVr op weg naar Parijs. Ook do Fransche treiler „Jcan Mare" een grijzen eendekker gezien boven bourg aaI' v^egende 'n de Achting Cher- LINDBERGH VERTELT. Zijn tccht waseentonig. Hij had te veel benzin el Lindbergh heeft thans de geschiedenis ïitrn Z1|Q ylucht verteld met denzelfden rus sen, lachenden eenvoud, dio ook zijn voor- ?ir.« kenmerkte. In een haif dozijn en vertelde hij zijn avontuur. SnnJf Was, goed gegaan boven het land. fpn '^i n a* hij Nieuw Schotland verla- flnppnw 'Qontmoett6 hij regen en eenige wepr ms was hij, op zoek naar beter enipfr'oi ^en paar voet hoven den zee- honpin g dan weer had hij op een dop„n\anjeen Paai' duizend voet gezocht, dp Lpw n? kad hij het niet, voordat hij was knw Streek verlaten had- He nacht hij goweest, dank zij den weg, dien «honm I?- d' °Teiiag had hjj gezien; alleen 's nachts had hij de lichten van een of twee schepen voorbij zien trekken. Zijn motor had hem geen oogenblik last bezorgd en ook de verschil lende andere deelen van het toestel hadden hem geen moeilijkheden opgeleverd. Hij ar riveerde te Le Bourget met genoeg benzine in zijn tank om over half Centraal Europa te vliegen. Dit scheen hem meer te interes seeren blijkbaar beschouwde hij het als een fout in zijn berekeningen dan de veilige uitkomst van zijn verbazingwekken de poging. De vlucht zelf vond bij eentonig en hij hechtte er geen aanzienlijke wetenschap pelijke waarde aan. Toen hij de Iersche kust in zicht had gekregen, was hij toch wel blij geweest, want op dat oogenblik begreep hij, dat het volbracht was. „ha- halve dan nog het vreugdegejuich". De geringe voorraad voedsel, dien hij had meegenomen, bleek nog niet eens ge heel veroberd te -ijn. Hij had niets dan wa ter gedronken en zijn voornaamste sensatie bij zijn aankomst was, dat hij plotseling be merkte verschrikkelijk dorstig te zijn. Slaap interesseerde hem weinig en hij was gaarne bereid, met zijn karakteristieke korte zinnetjes vragen te beantwoorden. Fransche vliegtuigexperts, die het toestel en zijn bijna primitieve inrichting bezich tigden, stonden versteld over den moed en het geluk, dio volgens hen de Amerikaan gehad moehebben. Zij gelooven haast, dat hij iets van het instinct van een postduif moet bezitten. Het schijnt echter, dat hij voor den start nauwkeurig hot te volgen traject had be studeerd en zelfs de details voor het laat ste deel er van CherbourgParijs, had Lindbergh niet overgeslagen. Al te geestdriftige ontvangst. Over de aankomst van den Amerikaan wordt nog het volgende gemeld: De ontvangst van den vlieger op het Fransche vliegveld was zeer enthousiast. Wel wat al te enthousiast. Do menshcen verbraken het cordon mili tairen en politie en holden naar het vlieg tuig. Prikkeldraadversperringen en barri caden werden vernield. Verscheidene per sonen geraakten onder den voet. Lindbergh werd uit zijn machine getild en slechts de uiterste pogingen van een paar Fransche aviateurs en soldaten, die de kolven van hun geweren moesten gebruiken, redden "den Amerikaan uit de handen van een dol- opgewonden menigte. Een vermakelijke vergissing van het pu bliek, waarbij enkele vrienden van den vlieger een handje geholpen hebben, hielp Lindbergh bij zijn ontsnapping. Een Ame rikaan uit het publiek werd op een gege ven oogenblik voor Lindbergh aangezien en luid toegejuicht. Hij werd op de schou ders geheschcn; in triomf droeg men hem naar het hoofdbureau van den commandant van Le Bourget, terwijl intusschen do ware Lindbergh op die manier en vrijwel onopgemerkt het bureau van do Union Aéronautiquo bereikte, waar een ontroe rende ontvangst plaats had. De Fransche vlieger-broeders omhelsden den luchtheld en een warme verwolkoming viel hem ten deel van den Amerikaanschen gezant en den Franschen minister van Arbeid Fal- lières. Een cape van een Frcfnsch aviateur werd Lindbergh toen om de schouders geworpen, een pet van een Fransch aviateur werd hem op het hoofd gedrukt. Zoo vermomd wtrd Lindbergh per auto naar Parijs gebracht. Men heeft besloten, een gedenkplaat aan te brengen, in de kamer, waar hij ontvan gen werd. Het vliegtuig heeft iets te lijden gehad van de souvenirjager, die, ondanks de po gingen der politie en soldaten, er in slaag- dén, stukjes aluminium van het toestel af te scheuren, terwijl ook de vleugels eenigs- zins beschadigd werden. Het vliegtuig is later in een hangar opgeborgen, waar hol bleek, dat er in het benzinereservoir nog tweehonderd liter over was. Voor het bureau van den commandant •van Le Bourget, waar de Amerikaan ge bracht was, dien men voor Lindbergh bad laten doorgaan, had intussehen een groot- scho demonstratie plaats. De Amerikaan- sche gezant verscheen op het halcon en trachtte do menigte toe te spreken, die evenwel in dolle opgewondenheid om Lind bergh bleef roepen. Ten slotte hield de gezant den vliegerhelm van Lindbergh in do hoogte, wat een daverend gejuich ont lokte. Er werd nog een poging gedaan om het gebouw binnen te dringen, waarbij eienge ruiten werden stuk geslagen, doch de politio en do soldaten waren den toe stand meester. Raymond Orteig, dio don prijs van 25.000 dollar had uitgeloofd, kwam juist te laat te Parijs aan om bij de ontvangst tegenwoordig te zijn. Lindberghs records. Welke verschillende records heeft de Amerikaan nu door deze vlucht verbeterd of gevestigd? In de eerste plaats is hij de eerste aviateur, die een non-stop-vlucht van New-York naar Parijs volbracht. Ver der is hij de eerste man, die alleen den At- lantischen Oceaan overvloog. Do ecnigo andere geslaagde poging werd in 1919 vol bracht door den inmiddels overleden sir John Alcock en sir John Whitten Brown, dio daarmedo den prijs van tienduizend pd. st. van de „Daily Mail" wonnen. De door Alcock gevlogen afstand bedroeg 2900 &.M. (New Foundland-Ierland), vergele ken met de 5800 K.M. die Lindbergh voor zijn rekening narrv Do Amerikaan verbeterde tevens het lange afstand non stop-record v§m 5409 K.M., dat op naam stond van de Franschen Costes en Rignot. Laatstgenoemden vlogen namelijk in October van het vorige jaar- van Parijs naar Jask in Perz-ë. Lindbergh had verder precies 33 uur en 51 minuten voor zijn reis noodig. PARIJS IS NU „GEBEURD". Chamberlain wil naar Honoloeloe. De vlieger Chamberlain, die van plan was met zijn Bellanca-eendekker een po ging te doen Parijs le bereiken, heeft de volgende verklaring afgelegd: „Parijs is nu „gebeurd". Als w ij ver trekken, zullen wij vermoedelijk naar het Wtsten vliegen cn met naar het Oosten. Misschien gaan we wel naar Honoloeloe''. DE ENGELAND—INDIë-VLUCHT. In zee terecht gekomen. De vliegers opgepikt. Door de berichten omtrent het welslagen van de Oceaan-vlucht van Lindbergh is de non-stopvlucht der Britsche vliegers Carz en Gillman wat op den achtergrond ge raakt Intusschen bleven Zaterdag en Zon dag de berichten omtrent de vliegers uit, waardoor aan het Britsche ministerie voor do luchtvaart ernstige bezorgdheid begon te heerschen. Vliegtuigen gingen reeds van uit Irak op zoek. Vandaag wordt echter gemeld, dat de beido vliegers Zondag 45 mijlen ten Zuid- Oosten van Bendar Abbas in de Arabische Zee zijn opgepikt door een schip. De vlie gers zijn ongedeerd. Het toestel is totaal vernield. DE VLUCHT KAAPSTAD VOLBRACHT. Uit Kairo wordt geseind: De vliegers der Koninklijke luchtmacht zijn te Heliopolis aangekomen en hebben dus den tocht van elfduizend mijlen naar Kaapstad en terug zonder ongeval voltooid. SPORT EN WEDSTRIJDEN. DERDE OLYMPISCH ELFTAL— NEWCASTLE U. 4—1. Het derde Olympisch elftal-heeft giste* ren in Deventer een 41 nederlaag tegen de Engelsche kampioenen geleden. De gas ten vertoonden meermalen fraaie staaltjes voetbaltcchniek, die door de zwakte van de Olympische combinatie ditmaal meer suc ces had dan in de twee eerste wedstrijden. Om den wedstrijd geeft de Mndmrg. vol gend verslag. De elftallen zijn als volgt: Thijssen (Stormvogels) doel; v. d. Zalm (V.U.G.) en Stuve (Enschede) achter: Schetters (Ajax), Huizinga Hilversum) en Bakker (Z.A.C.) midden; Manssen (Ex celsior), Leerkotte (Golto), Bakhuis (Z.A.C.)Scheeffer (U.D.) en Vermeer (Quick H.) voor. Wilson doel; Maitland en Hudspeth, ach ter; Mc. Kenzie, Spencer en Harris, mid den; Low, Mc. Kay, Gallacher, Mc. Donald en Seymour, voor. Aanvoerder Thijssen blijkt niet goed te kunen raden en kiest het voordeel van den wind die récht over het terrein staat. Kalm en zeker gaat Newcastle direct na den af trap op het blauwe doel af, doch twee maal achtereen zoekt Galacher het doel te hoog. Als de Olympianen los komen moet ook Wilson al spoedig handelend optreden als Vermeer fraai opbrengt en Bakhuis c-en schot inzendt. Een volgend oogen blik zitten de Novocastrians al weer voor het Hollandsche doel en het blijkt dat Thijssen uitmuntend op dreef is. Het spel gaat snel heen en weer en als er tegen Mc Kay een vrije schop gegeven wordt schiet Huizinga over. Deze speler is overal want kort daarop zien we hem vlak voor doel opluchting brengen in een benard oogen blik. Dan krijgt Scheeffer in moeilijke po sitie, vlak voor doel, den hal toegespeeld doch ziet geen gelegenheid een goed schot te plaatsen. Jammer genoeg begaat thans v d. Zalm een overtreding in het straf schopgebied en Mc. Donald jaagt het leder onhoudbaar langs Thijssen. Onze jongens krijgen verschillende kannen doch weten er niet van te profitecren, hoezeer zij ook hun best doen cn hoe goed zij de Engel- schen overigens partij geven. Inmiddels is het beginnen te regenenen de onzen onder vinden terdege de nadeelen daarvan In deze periode zwicht Thijssen voor een üchuivor van Mc. Donald en 't is 20. Dit ontmoedigt de Olympianen echter geens zins en meermalen bedreigen zij het En gelsche doel. Vermeer plaats eenige malen mooi voor 't doel, doch Wilson verdedigt fraai zijn heiligdom Het h'ijkt dat Bakker de zwakste plek in de Roll, middenlinie is. Daardoor wordt er opvallend veel naar de rechtervleugel gespeeld. De enkele malen dat Vermeer de bal krijgt, brengt hij steeds keurig op en tracht ook zelf eenige malen te schieten. Succes blijft echter uit. Al spoedig in de 'woede helft heeft ons elftal succes als na oen goed opgezelten aanval Bakhuis de hal aan Leerkotte geeft, die op fraaie wijze doelpunt 12. Een oogenblik later probeert Huizinga het met een ver schot. Hard en vol geestdrift blij ven de onzen werken tegen het zoo meet kundig juiste spel der Engelschen. Schet ters zit overal maar begaat daardoor de fout soms te ver op te dringen. Een fraaie kant komt er dan nog voor de blauwen als Scheeffer de hal weet vrij. te maken en deze aan Vermeer doorgeeft, welke op zijn beurt een fraaie voorzet geeft, doch helaas waren Bakhuis en Leerkotte ver achter gebleven. Dan krijgt Thijssen, bij een En gelschen aanval welke hij schitterend keert letsel. Spoedig is hij weer in orde doch de korte rust blijkt onze spelers geen goed gedaan te hebben. Do fut is er uit. Zij zijn uitgespeeld. Newcastle krijgt wederom een strafschot te nemen welke, blijkbaar op zettelijk, naast getrapt wordt. Harris maakt er dan met een hard schot 31 van en bij een worsteling voor het Hollandsche doel zendt Mc Kay onverwachts een schui ver langs Thijssen. Direct daarop kondigt De Wolf het einde aan. 14. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Om het landskampioenschap. 't Was gisteren een slechte dag voor de thuisclubs, die meedongen naar den titel van het landskampioenschap. Immers N. A. C. zoowel als Feijenoord verloren beide. Dat is vooral voor de Bre- dasche club een geduchte tegenvaller ge weest, maar 't bewijst weer dat we Zater dag niet teveel beweerden toen we schre ven, dat Heracles het kampioenschap in eigen handen had. Toch zeggen cijfers al leen niet voldoende. Zoo schrijft do „Mndmrg." over dezen wedstrijd: Als N. A. C. ooit heeft te kampen gehad met tegenslag in een wedstrijd, dan is het toch zeker geweest in den strijd om liet landskampioenschap tegen Heracles. Want ra de rust heeft Heracles om zoo te zeggen niets meer in te brengen gehad; slechts een gevaarlijken uitval werd ondernomen en deze bracht, door een fataal missen door do Bruijn en daarna door v. Pol een doel punt op, dat later het winnende doelpunt bleek te wezen. Bijna gedurende de volle drie kwartier van de tweede helft, hebben de Bredanaars het Almelo'sche doel bele gerd, tal van schoten zijn gelost, maar het doel der Heracliden werd slechts eenmaal doorboord. Op de meest fantastische wijze 1 leef het voor verdere doorboring ge spaard. Telkens was er een been of hoofd dat, toen zelfs de keeper geen kans meer had om het leer te keeren, aan N. A C. het zoo zeker verdiende tegenpunt ont hield. En toen de referee het einde aan kondigde hadden de kampioenskansen van N. A. C. een geduebten knauw gekregen. In de eerste helft kon ons het spel der be zoekers goed bekoren. Met uitzondering dan van de eerste tien minuten toen de Breda naars overwegend sterker waren en Freeze c.s. nog niet waren ingespeeld. Daarna ont wikkelden de gasten een spelletje, dat het aanzien overwaard was. Keurig samen spelend ging het telkens op de vijandelijke veste af en de Bredasche achterhoede moest alle zeilen bijzetten om zich de rappe voorhoede van hot lijf te houden. Toen bleek ook al spoedig: dat het backstel De BruijnVan de Pol allesbehalve safe was. Soms maaiden ze over een toegespeel- den hal heen, dat het een aard had, dan weer verstonden do heide backs elkaar on voldoende zoodat het binnentrio van He racles gelegenheid kreeg door de verdedi ging heen te glippen. In de eerste helft kostte dit aan de thuisclub twee doelpun ten; het eerste kwam van den voet van Schipper, die van dit misverstand in de Bredasche verdediging profiteerde, echter door den bal keihard langs Vijgeboom te jagen. En het tweede kwam toen de Bruijn den bal niet meer kon bereiken en v. d. Pol de situatie onvoldoende meester was, de Heraclesman v. d. Kolk op even onver wachte als beslissende wijze Vijgeboom voor de tweede maal liet visschen Toen begon N. A. C. pas den toestand goed in te zien en met zuidelijk enthousias me wierp zich het elftal in den strijd, met het gevolg dat binnen enkele minuten daarna Bessem keurig voorzet; Essorink in het Almelosche doel stompte den bal lijnrecht de lucht in cn de toesnellende v d. Broek kopt den bal in het vijandelijko net. Van dat oogenblik af tot aan de rust gingen de partijen goed tegen elkaar op. En het liet zich aanzien dat do Bredanaars spoedig den achterstand zouden inhalen Voor de rust kwam het evenwel zoover niet In de tweede helft heeft N. A. C. van den beginne af de zaken zeer serieus opge nomen Reeds na 7 minuten kwam de ge lijkmaker door v. d. Broek die een hard schot loste, dat door Esserink onvoldoende werd gehouden; do toeschietende N. A. C.'er benutte daarna op sublieme wijze de gebo den kans. Daarop volgde een periode waarin N. A. C. overwegend sterker was; een uitval evenwel van Heracles bracht door v. d. Kolk het winnende punt. Tot aan het einde toe bleef N. A. C. dominec- ïen maar toe doelpunten kwam het niet, dank zij de geweldige fortuin, die in de Almelosche achterhoede als do onzichtbare twaalfde man meespeelde. Over den tweeden kampioenswedstrijd zegt do „Mndmrg.": De wedstrijd was feitelijk alleen voor Feijenoord van belang; immers kon zij ren maar tot doelpunten kwam het niet 't tot 'n overwinning brengt dan behaald zij l aar kans al was deze zeer klein op het landskampioenschap Te Amsterdam had Feijenoord destijds een 20 overwin ning behaald, doch thans bleef zij met 32 in do minderheid. Feijenoord bracht het volgende elftal in het veld: Dekker, doel; Bul Jr., De Leeuw achter; v. d. Velde, Koonings, Donk mid den; Verbeek, "Wcsscls, Pijl, Barcndregt en Borremans voor. Ajax stelde hier tegenover: Doel: de Boer; Achter: Van Kol en Cou- lon. Midden: Gebr. Andriessen en Martens; Voor: Hamel, Volkers, Iseger, Jurriaans en Twelker. De verdediging en middenlinie van Tijenoord was derhalve zeer verzwakt en ook Bul Jr. hebben wij wel eens beter ge zien. De Leeuw vinden wij heter op zijn plaats in de middcnlinie. welke deze mid dag de fout beging de voorhoed^ te weinig tc steunen. In de voorhoede wilde het ook niet vlotten en bij de hechte verdediging van Ajax haddon zij weinig succes. Bij Ajax konden Couton en Van Kol hel op hun slofjes af. De middenlinie beging de zelfde fout als die van Feijenoord door Laar aanvallende taak te veel te verwaar- ioozen. Het feil dat de voorhoede nog drie doelpunten wist te maken, komt meer op rekening van de zwakke verdediging van Fcijenord. dan op die dor voorhoede van Ajax. De goede schutter ontbreekt ten ecne- malc in deze linie. Door deze nederlaag heeft Feijenoord haar kansen op het kam pioenschap vrijwel verspeeld. De stand in deze competitie is nu: gesp. gew. gul. vcrl v.t pnt. Heracles 5 4 1 —11—5 9 N A. C 4 2 13—9 8 Feijenoord 5 2 1 2 70 5 Ajax 0 2 13 9—14 5 Velocitas 0 1 5 3—9 1 De rromct'e-c'T.nc'iitis. A. D O. heeft j:; I-re» een g<.olm gooi Dl II. C met O (c I loppcn Zoo li Ui n de Hagenaars reeds vier punten weten te DENEMARKEN—NEDERLAND. Het Nederlandsche Elftal samengesteld. Geen wijzigingon. Zondagmorgen heeft do Technische Com missie van den N. V. B. te Deventer ver gaderd om het Nederlandsche Elftal to kiezen, dat op Zondag 12 Juni a.s. tegen de Denen te Kopenhagen in het veld zal komen. Besloten werd. de ploeg, zooals deze op 1 Mei tegen België heeft gespeeld, onge wijzigd te laten, zoodat de samenstelling dus als volgt zal zijn: Van der Mculen Denis Van Kol Verlegh Massy Van Heel Elfring Smeets Tap Gehring Wehei Reserves zijn: Thijssen (Stormvjgels), Van Nus (Voorwaarts), v. d. Zalm (T U C.) Krom R (C.H.). en v. d Br^ 'V C C. bemachtigen en de toestand wordt daardoor hachelijk Dat er voor de verrichtingen van A D. O te Den Haag de noodige belangstelling bestaat blijkt wel uit het Teit dat er ruim 8000 toeschouwers voor Den Haag een record aantal aanwezig waren. Het was er dan ook meer dan mudvol. Beide ploe gen zijn compleet. A. D. O. begint met den sterken wind mede en opent het offensief Happé is echter op zijn hoede en zendt de eerste schoten retour. Reeds vrij spoedig wordt het spel vrij ruw en onbesuisd, doch scheidsrechter Fonteyn laat niets glippen en onverbiddelijk snerpt telkenmale zijn fluitsignaal. Kort na het begin maakt A. D. O een doelpunt waarbij de bal ech ter met de hand in het D. H C.-doel ge- werk wordt. Terecht annuleert Fonteyn deze goal. Bij een scrimmage voor de Delff- scho goal heeft v. Soldt een goede kans, doch schiet hoog over Na een minuut of 20 spelen maakt Lorié hands binnen het bekende gebied. Tap zet de strafschop in een doelpunt om 10. Kort voor rust raakt de Delftenaar Post wegens een enkel blessuur onklaar en moet van verdere deel name afzien. Hij wordt vervangen door Hendriks. Eenige goede en gevaarlijke aanvallen van D H.C. maakt Quax op ver dienstelijke wijze onschadelijk. Na de her vatting is het wederom ADO dat het of fensief opent en Tap besluit een goeden aanval der Hagenaars met een geweldig hard schot. Happé is op zijn hoede en wekt den hal weg. Uit een voorzet van den rechtsbuiten maakt van Soldt niet lang hierna voor A D O. het tweede doelpunt 20. Dan is D.H.C. weer het meest in den aanval doch Ouax blijkt voor hen niet to passecren. Bij den volgenden aanval van A.D.O, stopt Happó een schot der Hagenaar doch als hij liet leder laaf val len heeft de snel toeloopendc Tap geen moeite om er 30 van te maken. Aldus komt het einde van dezen over het alge meen middelmatig gespeelden wedstrijd. D.H.C. verloor verdiend maar had oen te genpunt zeker mogen hebben Do stand is hier: A. D. O. 2 2 5—1 4 A. S. C. 2—11 3—4 1 D. H. C. 2—11 2—5 1 In het Zuiden hebben V. V. V. zoowel als Longa aan do verwachtingen voldaan en gewonnen van Bredania en Bleyer- heide. Hier is de stand Uians: V. V. V. 4 3 1 10—5 G Longa 4 3 1 105 6 Bleyerheide 3 1 2 26 2 Bredania 5 1 4 511 2 De Uitslagen. INTERNATIONAAL. Deventer: Derde 01. XINewcastle 4 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Breda: N.A.C.—Heracles 2—3 R'dam: FeijenoordAjax 2—3 Promotie- en degradatie-comp. Den Haag: A.D.O.—D H.C. 3—0 Venlo: V.V.V.Bredania 20 Tilburg: LongaBleyerheide 30 R. K. FEDERATIE. Promotiewedslrijd R.-K. V. V. „Lisse." A.s. Donderdag (Hemelvaartsdag) zal do wedstrijd Lisse IVooruil I (Utrecht) plaats vinden op het terrein aan de Es- senlaan. Het volgend elftal zal den strijd tegen Vooruit aanbinden: A. van Dicst Aug. Buschman J. Beijk Jac. do Jeu Jac. v. d. Zwet H. Zon J. Wassenaar W. Buschman A. v. Rooyen M. v. d. Vlugt T. v. d. Zwet Reserves zijn: M. Buschman en W. y. d. Linden. Als scheidsrechter zal fuugeeren H< Hoen. Wij verwachten onze talrijke suppor ters weer en ook velo buitenstaanders uit omliggende plaatsen. Ook verwachten wij vele Sassenheimsche supporters. DIOC. HAARL. BOND. Bisschopbeker-Competitie. D.H.L. I—G.D.A. I 1—2. Gisteren had te Delft op het D.H.L:-ter rein de ontmoeting plaats tusschen boven genoemde elftallen, uitkomende in Over gang C van de R.-K. F. voor de Bisschop-1 beker-Competitie, waarhij G. D. A er in slaagde de overwinning te behalen. To half drie wordt aangevangen onder leiding van scheidsrechter Havcrkorn. On middellijk, nadat G.D.A. heetf afgetrapt, ontwikkelt zich een vinnige strijd, doch heide verdedigingen blijven de situatie voor- loopig meester. De wind doet echter veel afbreuk aan liet spel en een goede hal controle is niet mogelijk,* wat echter niet wegneemt dal D.H.L., met wind mee spe lende, na i en kwartier door toedoen van ha ar linksbinnen weet te doelpunten 'l -0)

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5