INGEZONDEN MEOEOEELING A Een tevreden huisvrouw 1 io8« INGEZONDEN MEDEDEELING B Een goed gehumeurde man INGEZONDEN MEDEDEELING C Een gezellige huiskamer I INGEZONDEN MEDEDEELING D Een degelijk Karpet en mooie Cordijnen! E Een vroolijk behang en een keurige Vloerzeil-bedekking INGEZONDEN MEDEDEELING F Een verkwikkende nachtrust! INGEZONDEN MEDEDEELING aan den, jongen koffieplant. In een rijst veld werden in li uur door zes man bijv, 200 ratten gevangen. Een juist beeld hoe de stemming onder die omstandigheden was, geeft wel het besluit van het Koloniaal Bestuur om een bod van een particulier op de Gouverne- menlskoffieonderneming Slootwijk te aan vaarden een bod, dat ver beneden het in die plantage gestoken kapitaal was, omdat men meende aldus nog iets te red den van de verloren gewaande tonnen gouds. Niet hopeloos, Later, toen in de tweede helft van 1926 de seizoenen weder eindelijk normaal wer den bleek in de cultures wel veel blijvende echade te zijn aangericht, maar de toe- etand was niet hopeloos. Alles, wat nog leven had, herstelde zich weder spoedig, dank zij de vruchtbaarheid van den bo dem, en de opengevallen plaatsen konden met jongen aanplant worden aangevuld. Alleen de cacaocultuur schijnt geen bron van welvaart voor de kolonie meer te kun nen worden. Na een strijd van 25 jaar zal men het met deze cultuur geheel moeten opgeven, tenzij de deskundigen aan het Landbouwproefstation den verderen on dergang van de cacao nog kunnen tegen gaan. Natuurlijk moesten de oogstverwachtin- gen voor 1926 zeer laag blijven, maar er was op het einde van het jaar alle reden om aan te nemen, weldra de cultures we der normale opbrengsten zouden geven, al zou de oogst dan misschien op een an der tijdstip vallen dan gewoonlijk. Terugslag op het ec. leven. Het spreekt van zelf, dat deze tegensla gen in de cultures grooten invloed hadden op het geheele economische leven der Surinaamsche bevolking. Ook de nijver- heidsondernemingen werden door de droogte sterk belemmerd in haar werk zaamheid. Het in een vorig jaar vrijwel verkregen economische evenwicht werd door een en ander weder verstoord. De uitvoer daalde van 9.9 millioen in 1925 tot ruim 7.6 millioen in 1926. De invoer daarentegen steeg ruim 500.000. De inkomsten van de Koloniale Kas in 1926 wijzen ook duidelijk op den zwak ken economischen toestand. De ontvang sten, die verband houden met den wel stand en het bedrijfsleven, brachten min der op dan in 1925. Daarnaast geven de cijfers van de Ko loniale Postspaarbank ook een belang wekkend beeld van den economischen toestand van de bevolking. De inlagen waren 438.030 tegen 554.565 in 1925, aldus een teruggang aanwijzende van ruim 110.000, terwijl de terugbe talingen met 483.374 tegen 483.252 in 1925 ongeveer op dezelfde hoogte ble ven. Het aantal inlagen verminderde, ver geleken met 1925, met 533, terwijl het aantal terugbetalingen njet 579 steeg. Er moest dus menig beroep op den spaarpot worden gedaan om den moeilijken tijd door to komen. De loop der bevolking was volgens de daarvan gepubliceerde cijfers niet zoo gunstig als in 1925. In totaal vermeerderde de bevolking in 1926 met 2958 zielen tegen 3612 in 1925 Nederlands houding. Een algemeen overzicht van den toe stand van Suriname in 1926 kan niet volledig zijn als men zich bij zijn onder- ozek slechts bepaalt bij den internen toe stand van de kolonie. De economische ge schiedenis van Suriname heeft in de laat ste eeuw altijd twee zijden gehad. Naast den toestand in de kolonie zelve werd het antwoord op de vraag naar den wel stand ook beheerscht door de houding, die Nederland tegenover zijn bevolking In Zuid-Amerika aannam. Het jaar 1926 is in dit opzicht voor Suriname een buitengewoon jaar ge veest, waarvan de gevolgen voor de ont wikkeling der kolonie nog niet zijn te werzien. Met het optreden als Minister van Ko loniën van Dr. J. G. Koningsberger kwam »n man aan het bewind, die door zijn /roegeren werkkring in Nederlandsch- /ndië weet, wat een plantage- of land bouwkolonie noodig heeft en zich daar voor ook op de bres wil stellen. In Gou verneur van Heemstra kon de Minister den man waardeeren, wiens ideaal het is Suriname tot leven te brengen; den man, die ook de belanghebbenden bij Su- riname's bloei heeft weten samen te bren gen in den Ondernemersraad voor Su riname. En, alsof nu eindelijk het tijd stip was aangebroken, waarop het voor Suriname zal gaan lichten, ontstond er allerwege in Nederland een merkwaar dige belangstelling voor de kolonie. De gunstige gevolgen bleven dan ook niet uit. Do Memorie van Antwoord be treffende de Surinaamsche begrooting voor 1927 gaf te den aanzien geen on zeker geluid. De Tweede Kamer der Sta ten-Generaal heeft, hoewel niet met groot enthousias me, de begrotingsvoorstellen van den Minister op den 25en Februari goedge keurd na do toezegging van den Minis ter, dat hij spoedig een volledig uitge werkt plan voor de opheffing van Suri name aan de Kamer zal voorleggen. Nu Suriname eenerzijds, na de korte maar hevige depressie van 1926, zich' in 1927 weder, elastisch als altijd, uit zijn malaiso zal gaan opheffen en de Neder- landsche Regeering anderzijds wil mede werken om door wegneming van belem meringen en krachtdadigen steun den bloei te bevorderen, hebben allen, die in de mogelijkheden en de toekomst van dat gewest het geloof nog niet hebben ver toren, weder moed gevat. Waarschijnlijk zal het Nedcrlandsche kapitaal zich nu meer deze nationale taak gaan aantrekken en do exploitatie van deze in haar wezen rijke kolonie niet langer bijna uitsluitend overlaten aan de encTgie van kapitalisten van vreemde nationaliteit! UIT DE OMGEVING. HILLEG0M. Eerste steenlegging Zusterhuis. Don derdag was voor de parochie van St. Jo seph een gewichtige en blijde dag: de plechtige eerste steenlegging van het Zus terhuis zou plaats hebben en de mooie Mei dag jubelde mede. Rijk gesierd met witte seringen prijkte het hoofdaltaar der Kerk, waar te half tien door den Herder der parochie, Pastoor B. van Leeuwen, de gezongen H. Mis werd opgedragen, om Gods Zegen af te smeeken over het nieuwe Zusterhuis. In het Priesterkoor hadden plaats genomen de zeereerw. heer Pastoor Krook van St. Martinus met zijn beide Ka pelaans, alsmede Kapelaan Morsch van St Joseph. Mede waren aanwezig de Eerw Zusters, het Kerkbestuur, Architect Jan Stuijt van Den Haag, de firma Wittebrood van Beemster, aannecmster van het bouw werk en de geloovigen. Na de H. Mis ging men in processie en biddende naar het terrein, waar de vader- Jandsche en bisschoppelijke vlaggen, als mede een keur van levende bloemen een feestelijken aanblik boden. Na het zingen van het „Veni Creator" en de wijding leg de het 3-jarig dochtertje van den heer J. C. Groot den eersten steen, die tot op schrift droeg: „de eerste steen gelegd door Maria Anna Groot, 19 Mei 1927". Hierna sprak Pastoor Van Leeuwen de aanwezigen ongeveer als volgt toe: „Ik meen na deze plechtigheid niet beter te kunnen doen, dan u te herinneren aan het Mandement der Bisschoppen van 1858 over net Katholiek onderwijs, waarin deze Door luchtige Kerkvorsten er op wijzen, hoe hun eenmaal rekenschap zal worden gevraagd, over wat zij hebben gedaan, om de Ka tholieke jeugd te vormen tot een deugd zaam en godsdienstig volk. Dat. was in een tijd. dat 't bijzonder onderwijs in verdruk king was en H. D. H. heden oproeiden te gen een geweldigen stroom. En misschien vraagt u zich af, wat deze woorden te maken hebben met de eerste steenleggin; van dit Zusterhuis? Het is, omdat deze Eerw. Zusters zoo ten nauwste verbonden zijn aan het Roomsche onderwijs De Congregatie van 0. L. V. van Amersfoort heeft reeds zooveel jaren reeds in de vori ge eeuw zorg gedragen-voor de Kath. op voeding der HiHegomscho vrouwelijke jeugd en de parochie van St. Joseph is Laar grooten dank verschuldigd Steeds heeft de Congregatie voor ons gezorgd en dit Zusterhuis zij een plicht van dank baarheid onzerzijds aan haar gebracht. Maar, en dit vergete men niet, de Congre gatie zelf heeft ons met dezen bouw ge holpen en verplicht en wij zijn niet veel an ders dan uitvoerders van het werk. Een der jongste leerlingetjes legde heden het eerste steentje en de lieve kleine heeft het goed gedaan, maar ik noodig u uit, haar voorbeeld te volgen. Uw offertje zal uitsluitend worden benut voor de Kapel der Zusters, hetgeen haar huis en gelief koosd verblijf bij uitnemendheid is. terwijl uw gave vergelding zal vinden in den schoonen Hemel." Aanbesteding. Donderdagmiddag werd door het Bestuur der Woningstich ting „Patrimoium" openbaar aanbesteed, het bouwen van 32 arbeiderswoningen nabij de Weerosteinstraat onder architect G. van Damme te Hoofddorp. De uitslag was als volgt: Ingeleverd. 18 biljetten, Brussel en Droste, A'dam f 118.000; R. Haringsma, idem 85.563; J. Schuit, Egmond-Hoef f 72.945; H. W. Janmaat, Adam 84.499; P. Kort en J. v. d. Wiel, Noordwijk en Rijnsburg 73.903; Wit kamp en Van Gens, Rijswijk 79.980; Firma Broertjes, Heemstede-Bloemendaal 79.972; K. van Eender, Waddinxveen 72.275; Jansen en Appalman, Nieuw- Vennep 77.800; Kinkel en Bras, idem 77.456; Kool, Warmond 86.400; A. de Bruijn, Mijdrecht 88.888; Mossel man, Haarl.-meer 75.888; N.V. Mij. Maguat te Willemstad f 81.756; Boere en van Brum men, Nieuwveen 74.400; B. J. Smit, Amsterdam f 65.760; S. Oudshoorn, Nieuwer-Amstel f 74.890; K. Vermeer en Zn., Hillegom 67.500. De gunning is aangehouden. RIJNSBURG. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Gisteren zijn alhier de Gemeenteraads verkiezingen 'gehouden. Uitgebracht zijn 1629 stemmen, waarbij van onwaarde 17. Lijst I. Anti-Rev. Uitgebracht 793 stem men verdeeld als volgt: S. Schoneveld 568, T. Kralt 66, W. L. v. d. Gugten Johz. 10. K. Zandbergen Nicz. 10, J. den Haan Hzn 75, G. van Delft Sr. 37, J. v. Iter- son 9, W. v. Tirburg 1, Jungerius Hzn. 5, Adr. Heemskerk Jacz. 12 Lijst II (G.-H.): Uitgebracht 779 stem men verdeeld als volgt: H. G. Jonker 436, J. v. Klaveren 22, D. Kruijff 16, G. D. v. d. Vijver 35, P. Kort Sr. 48, K. v. Delft Dzn 113, J. Sanison 70, P. van Delft Czn. 11, A in 't Veld 19, D. v. Biezen 9. Lijst in (R.-K.): Uitgebracht 40 stern en verdeeld als volgt: A. J. Mulder 29, P. G. Mulder 1, G. BogaardsBrussel 10. Volgens dezen uilslag verliezen de C- H. één zetel aan de A.-R., en zijn de zit tend o raadsleden herkozen, met uitzon dering van den heer P. Kott Sr., die ver- angen wordt door den heer G. van Delft Sr VOORHOUT. GEMEENTERAADSVERKIEZING. De uitslag van de gisteren gehouden gemeenteraadsverkiezing is als volgt: Stemdistrict I (Gemeentehuis). Lijst I. (Chr. Hist, en Anti-Rev.). Uitge bracht 51 stemmen, verdeeld, als volgt: A. Eigenbrood 42; G. Hoogervorst Jr. 3; J. Golijn 2; A. Knoppert 4. Lijst Et. (R. Kath.) Uitgebracht 355 stemmen, verdeeld als volgt: W. van der Laan 306; P. L. van der Hulst 29; J. H. van der Voet 2; G. Witteman 2; J. L. Nijssen 1; P. A. van Reisen 4; H J. Ves- ter 3; L. H. van der Poel 1; S. P. War merdam 1; J. A. van Gent 2; M. van Dam 4. Stemdistrict Et. (Chr. school). Lijst I (Chr. Hist, en Anti-Rev.) Uitge bracht 88 stemmen, verdeeld als volgt: A Eigenbrood 69; G. Hoogervorst Jr. 14: J. Colijn 3; G. Jansze 2. Lijst II. (R. Kath.) Uitgebracht 370 stemmen, verdeeld als volgt: W. van der Laan 299; P. L. vander Hulst 21; J. H. van der Voet 5; G. Witteman 14; J. L. Nijssen 1; P. A. van Reisen 19; H. J. Vester 3; L. H. van der Poel 6; J. A. van Gent 1; M. van Dam 1. 'Totaal uitgebracht 905 stemmen, van onwaarde 41, aantal geldige stemmen 864. De kiesdeeler was 123 3/7. De nieuwe Raad zal als volgt zijn sa mengesteld: (Chr. Hist, en A. R.) 1 lid, A. Eigenbrood, Chr. Hist, (aftr.) en R.- Katb. 6 leden, W. van der Laan, P. L van der Hulst, J. H van der Voet, O. Witteman, J. L. Nijssen (allen aftr.) en P A. van Reisen. De verhouding der partijen is dezelfde gebleven. DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Verdronken. Gisterenavond omstreeks half zeven is in een onbewaakt oogenblik een zesjarig meisje, pleegkind van de fa milie v. A. wonende Wijk Hoorn in den Rijn gevallen en verdronken. Door een tweetal doctoren werd nog ge nacht bij de kleine de levensgeesten wedeT op te wekken, doch hun pogingen bleven vruchteloos. Rectificatie. In het verslag over de vergadering der Wilhelmina-Vereeniging komt een kleine drukfout voor en wel in de volgende zinsnede: Met deze motie werd door opstaan van honderd aanwezigen algemeene instem ming betuigd. Meii leze hiervoor „der honderden aanwezigen", want hun aantal ter vergadering aanwezig mag zeker op 400 worden gesteld. Gevestigd: Johanna Loffeld eclitge- noote van Th. W. van Leeuwen, Grijpen- Bteinstr. 27 van Montfoort. Janna Lek- kerkerker echtgenoote van G. Rijlaars dam, Gouwsl.weg 61 van Snelrewaard. E. W. van Leeuwen, Pr. Hendrikstr. 23 van Koudekerk. Jacomijntje Molenaar, Gouwsl.weg 61 van Haastrecht. W. van der Snoek en gezin, Steekterweg 79 van Rietveld. Merrigje den Hartogh echt genoote van J. Stigt-er, Steekterweg 9 van Linschöten. Dorothea G. Fehres echt- genoote van G. Bos, Hooftstraat 32 van Haarlem. J. Koster, Lindenhovenstr. 4 van Woubrugge. Helene N. Baillet Wed. H. Peters, Pr. Hendrikstr. 69 van 's-Gra- venhage. Maria A. C. Vismans Wed. G. P. Lerou, Pr. Hendrikstr. 69, van 's-Gra- venhage. H. van Wieringen, Raadhuis straat 202 van Voorburg. K. Kooistra Verl. Aarkade 5 van Z.- en Noord Sclier- A. C. Vrij, Hugo de Grootstr. 12 van Bodegraven. Teuntje Ravestein BARWOUTSWAARDER. GEMEENTERAADSVERKIEZING. De uitslag van de gisteren gehouden Gemeenteraadsverkiezing is als volgt: Aantal uitgebrachte stemmen 338; van onwaarde 10, aantal geldige stemmen 328; aantal kiezers 375. Het stemmenaantal was als volgt over de lijsten verdeeld Lijst IR. K.: 78 stemmen, lijst II, Ger. Staatspartij 18 stemmen; lijst III, O. H., 119 stemmen; lijst IV, A. R., 113 stemmen. Gekozen zijn: R. Kath.: 2 leden, G. A. v. Rooijen (aftr.), J. Th. Verhoef; Chr. Hist.: 3 leden, F. Kool (aftr.), L. den Hollander, Joh. Verhoef (aftr.); Anti- Rev.; 2 leden, J. J. de Vlieg (aftr.), M. Boot. KOUDEKERK. GEMEENTERAADSVERKIEZING. De uitslag van de gisteren „gehouden gemeenteraadsverkiezing is als volgt: Lijst I (Lih. Partij). Uitgebracht 124 stommen, verdeeld als volgt: M. J. Oppe- laar 122, T. van der Lee 2. Lijst II (Ghr. Hist.) Uitgebracht 240 stemmen, verdeeld als volgt: A. van Eg- mond 197, D. Dorrepaal 16, A. van den Ent 14, G van der Bijl 9, J. van der Slerre 1, G. P. de Jong 1, B. G. Corts 1, M. Maat 1. Lijst HI (R. K.) Uitgebracht 88 stem men, verdeeld als volgt: A. J. Lieverse 70, H. Otto 2, W. J. Heemskerk 9, J. E, M. v. Beers 7. Lijst IV (A. R.) Uitgebracht 227 stem men, verdeeld als volgt:J. van den Berg 178, P. de Jong Kzn. 32, N. P. Slegten- horst 5, K. Reijneveld Dzn. 9, M. Schen keveld 3. Totaal uitgebracht 697 stemmen. Van onwaarde 18. Aantal geldige stemmen 679. Do kiesdeeler was 97. De nieuwe raad zal als volgt zijn sa mengesteld: Lib. Partij: 1 lid, M. J. Oppelaar; Chr Hist.: 3 leden, Ant. van Egmond, D. Dor repaal en A. van den Ent; R. Kath.: 1 lid, A. J. Lieverse; Anti-Rev.: 2 leden/ Jac. van den Berg en P. de Jong. WOERDEN. R. K. Kiesvereeniging. De R. K. Kiesverecniging hield een algemeene le denvergadering ter bespreking van het nieuwe kiesreglement der R. K. Staats partij en de propaganda voor de aan staande raadsverkiezingen. Do belangstelling voor deze vergadering was maar matig. Het kiesregl. lokte maar weinig bespreking uit, bijna allen konden zich er mee vereenigen en vonden het een flinke stap in de goede richting. Bij het volgende punt raakten de 'ton gen beter los. Jammer, dat de eenheid die zoo noodig is en met groote moeite her steld is, even verloren dreigde te gaan doordien een paar leden pertinent ver klaarden propaganda te zullen maken voor een bepaalden candidaat, niet no. 1. En nog wel in 't belang der Roomsche zaak! Natuurlijk werd zulks door het bestuur streng afgekeurd en alleen, wanneer een kiezer niet op de Roomsche lijst zou stem men verschoonbaar geacht. De besprekin gen dreigden zelfs een heftig karakter aan te nemen, daar bedoelde leden hun stand punt niet wenschten prijs te geven. De voorzitter sloot toen maar de vergadering. Geboren: Maria, d. van K. Dekker en M. Broekhuizen. Pieter Jan, z. van G. v. Nieuwpoort en N. Looy. Gerrit, z. van J. Keus en H. H. Vermeer. Antje, d. van G. Makkink en M. v. Dijk. Ge- rardus, z. van J. A. v. Haaren en A. Pels. Elidia Willemina Jacoba, d. van J. Jansen en J. Bcstebroer. Getrouwd: J. W. Kuijper en H. Ruijs. IKSGEZONdlEN MEDEDEELING echtgenoote van A. C. Vrij, Hugo de Grootstr. 12 van Woerden. S. S. Eijs, Achtermiddeweg 1 van Nieuwkoop. Pe- tronella M. Starreveld echtgenoote van S. S. Eijs, Achtermiddeweg 1 van Gouda. C. Kraan, Hoorn 238 van Zoeterwoude. Neeltje van Veen echtgenoote van C. Kraan, Hoorn 238 van Hazerswoude. Johanna C. M. Wijfje, Hoorn 117 van Ha zerswoude. H. Sprong en gezin, Hoorn 346 van Bodegraven. J. van Hovelin gen cn gezin, Groeneweg 20 van 's-Gra- enhage. C. Ruiter en gezin, Raadhuis straat 220 van Haarlemmermeer. O. Snatersen en gezin, Oudsh.weg 12 van Ter-Aar. Kinderen Stalenburg, Raad huisstraat -44 van Gouda. G. G. Pijn- acker en gezin, Jan Nieuwenhuijzenstraat van Bodegraven. A. van 't Hoff, Molenaarsb. 14 van Woerden. Catha- rina O. Barthen echtgenoote van D. de Wit, Hoornstraat 6 van Vleuten. Vertrokken: L. Vergunst en gezin naar Oegstgeest. Teetje C. van Spen- gen naar Woubrugge. Jannetje Snel Wageningen, Bergstraat 8. Baar tje C. L. J. de Bleker naar Ter-Aar. J. Meerveld naar Zwammerdam. H. A. J. Degens naar Hillegom. Wilhelmina Verhoef naar Katwijk. A. de Rijke naar Rotterdam, Adrianastraat 6. Ca- tharina J. Janmaat naar Hazerswoude. J. M. Hendriksen naar 's-Gravenliage, Fi- scherstraat 134. M. van Aalst naar Ha zerswoude D-137. M. Kooistra en ge-" zin naar Abcoude Baambrugge. J. Ka merbeek naar Boskoop. Johanna M. J. A. Hoogendijk naar Krimpen a. d. IJs- sel. Cornelit M. Groen in 'b Wout naar Ter-Aar. Wendelina H. Bijlsma naar 's-Gravenhage, van Beijerenstraat 2. H. J. Akerboom en gezin napr Gouda, Veer- straat 10. Elizabeth H. Kop naar Loos duinen, Wilhelminastraat 1S5. Ondertrouwd: P. van der Pol en T. Weissenbach. Overleden: D. „Verwey 53 j. echtg. van D. v. d. Neut. ZWAMMERDAM. Geboren: zoon van M. A. Verkaik Hoogerbrugge. Overleden: G. G. Sprey 24 jaar J. G. Blauw, 52 jaar. Ondertrouwd: R. v. d. Poorten 24 jaar en W. P. Lekkerkerker 22 jaar A. R Kroes 26 jaar en M. Molenaar 23 jaar P. Baas 28 jaar en G. Aartse 20 jaar. ZOETERWOUDE. De Raadsverkiezing. In verband met den gisteren medegedeelden uitslag van de raadsverkiezing alhier kunnen we nog melden, dat als nieuwe leden in den Raad hun intrede zullen doen de heeren Tijs- sen en de Groot (beide R.K.) en de heer E. J. Los (lib.). Do aftredende leden de hee ren G. van Leeuwen (A.-R.) en H. J. van der Krogt (R.-K.) werden niet herkozen. De heer G. H. de Boer (R.-K.) heeft zich niet meer beschikbaar gesteld. Van de 11 leden wonen er 4 aan den Hooge Rijndijk, 4 in de Weipoort, 1 op de Mie- ning, 1 in het Westeinde en 1 in de Zuid- buurt. Mond- en Klauwzeer. Ter secretarie dezer gemeente werd een. dezer dagen weer een geval van mond- en klauwzeer aange geven. De nieuwe burgemeester. Zevenhoven heeft een eigen burger in den persoon van den heer W. J. gekregen, 'twelk in geen kleine eei voorgekomen. De laatste was de Koenraad van der Min, die in 5t li huis, nu nog bewoond door den si A. van Dam in de Dorpstraat heel woond. Den beer Bocxe, die nu 4 jaar gt te-secretaris is alhier, heeft zich ze mind gemaakt en heeft do algemeent ting van de inwoners, onverschillij welke gezindte. SPORT VOETBAL. Ajax—New-Castle United. Naar wij vernemen is Ajax er in slaagd een ontmoeting met Newcast stand te brengen. Dinsdagavond za wedstrijd in „De Meer" plaats hebbe. Ajaix komt uit in de gewone samei ling. Voor de winnende ploeg is een i ren Molen beschikbaar gesteld. De volgende wedstrijd tegen New Cs Het Olympisch elftal, dat Zondag te Deventer tegen New Castle Unite het veld treedt, is als volgt samengest Thijssen (Stormvogels); v. d. Zalm U.C.), Stuve (Enschede); Schetters (Aj; Huizinga (Hilversum); Bakker (Z.A, Manssen (Excelsior), Leerkotte (G.O. O.); Bakhuys (Z.A.O.); Scheeffer (U. Vermeer (Quick H.) Manssen neemt de plaats in van oorspronkelijk gekozen Landaal (A.( V.V.) Denemarken—Nederland. Het Nederlandsch elftal, dat op 12 J a.8. te Kopenhagen tegen Denemar speelt, zal volgens de Sportkr. Zondag in de te Deventer te houden vergadei der E.G. worden samengesteld. Het eli vertrekt ditmaal reeds op Donderdaf Juni. WIELRENNEN. Om de Miss Blanche prijzen. Landenwedstrijd 1 Duitschlan d—N ederland. De heer E. Fokkinga schrijft ons: De provinciale voorwedstrijden om Miss Blanche prijzen, dienende om te raken tot de keuze van 26 der beste an teurs, die tot de landelijke voorwedsti den zullen worden toegelaten, werden Dinsdag en Woensdag jj. gehouden. Ai deze voorwedst.rijden hebben ruim 1 amateurs deelgenomen. De betreffende g westelijke commissiën hebben aan t ha,nd van de verrichtingen voor deeln ming aan d.en eersten landelijker voo wedstrijd op Zondag a.s. op de Rijswij sche baan te houden, aangewezen u Noord-Brabant. A. Mazairac, J. Pijnenburg, M. v. Oer P. M. v. d. Horst, A. Braspenning, I Bockkom, J. Roestenburg en J. v. d. Rej (Jan Maas, die verhinderd is aan deze: wedstrijd deel te nemen, zal in den twet den lande-lijken voorwedstrijd de plaat innemen van den renner, die op 22 Mei za blijken de minst sterke uit dit achttal t« zijn.) Uit Noord- Holland: M. v. d. Wulp, 0 Piets, J. A. Hij zeiend o om, W. lïctz, Th Zandstra en Heskes. Uit Zuid-HollandB. Leene, D. v. Dijk, v. d. Leur, Krens, Bobbè, Vos, Wildschut, Slesker, J. C. La-mens, G. v. Helden en G. Pietersom. Enkele van deze deelnemers zullen ia een volgenden voorwedstrijd door anderen kunnen worden vervangen. Aan do hand 'van de praestatiün in de landelijke vo&rwëdstrijden zal een com missie uit het bestuur van den N. W. B. de amateurploeg samenstellen, welke aan den landenwedstrijd Duitsehland—Neder- land op 26 Juni a.s. te Keulen zal deel- unen. Voor de toekenning van de Miss Blan- cheprijzen, welke ter aanmoediging voor de amateurs zijn beschikbaar gesteld, is i het navolgende reglement ontworpen: „De prijzen zullen bestaan uit kunst voorwerpen naar de keuze van den win naar tot de navolgende bedragen: f 100, f 75, f 50, f 25 en 10 stuks a f 10. In aan merking worden genomen de verrichtingen der amateurs in de drie landelijke voor- wedstrijden. Voor het winnen van een wedstrijd worden 4, voor een tweeden, derde of vier de plaats resp. 3, 2 en 1 punten toegekend Do behaalde punten worden bijeenge voegd: hij die na afloop van de drie vo renbedoelde wedstrijden het hoogste aan tal punten heeft verzameld, is winnaar, de daarop volgende in aantal punten ont vangt den 2en prijs, enz. Zoowel voor wed strijden over den korten als over den langen afstand met of zonder gangma- king en ook voor koppel- en tandemraccs worden punten toegekend. Bij koppel- en tandemwedstrijden krijgt ieder der koppelgenooten, naar gelang van de plaats, welke zij bezetten, 4, 3, 2 of 1 punten. De competitie-stand wordt na afloop van eiken wedstrijd bekend gemaakt." Het Olympisch wielerprogram zal a.s. Zondag worden gereden, alleen met dit verschil, dab de achtervolgingsrace per* soonlijk wordt gereden (zulks oin de kracht -der re miers in dit genre wedstrij den beter te kunnen beoordeelen) en dat het persoonlijke lange afstandnumm®' over 30 K.M. zal gaan. Kortom. ,«»n ilol oe?e(lip tehuis

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4