5)e £eidaeJt& Con/tcwt 18e Jaargang. DONDERDAG 19 MEI 192/ No. 5571 ABONNEMENTSPRIJS bedraaglbl|»oorultbelallng vL Leiden 19 cent pel week I2.SO pei kwartaal i,, om» Altenten 20 cent per week 12.60 per kwartaaL Franco pet P«< I 2.95 per kwartaal H.t öeülnBtreerd Zondagsblad is rooi de AboDné'B «et- fraebaai tegen betaling van 50 cl. pei kwartaal, bij voor- oitnetalitig Atzunderlijke nnmmert 5 ct.. met Geïllustreerd Zondagsblad 9 et Dit blad verschijnt eiken dag uitgezonderd Zon- en Feestdagen I. Bureaux: RAPENBURG No. 10 - LEIDEN TEL. INT. ADMINISTRATIE 935 REDACTIE 15 GIRONUMMER 103003 POSTBUS No. II DE ADVERTENTIEPRIJS BEDRAAGT: Gewone advertenliön 30 cent per regel Voor Ingezonden Mededeelingen wordt het t dubbele van bet tarief berekend s Kleine advarlentiën, van ten hoogste 30 woorden, waarin betrekkingen worden aangeboden of gevraagd huur en ver buur, koop en verkoop fü.50. mi nummer bistaai üii rw» buoeh Op Dinsdag a. s. Bij schrijven d.d. 15 Febr. heeft Z.D.H. de Bisschop van Roermond, Mgr. L. Schrijnen, den Katholieken uitdrukkelijk verzocht: om enkel op Katholieke caJididaten hun stem uit te brengen en om de Katho lieke organisatie te steunen, opdat zoo veel moge ijk Katholieken tot leden der ge meenteraden gekozen worden. De Katholieken moeten bedenken, dat zij nimmer, onder welk voorwendsel ook, aan iemand hunne stem mogen geven, die bij eene andere dan de Katholieke Partij is aangesloten, wijl ook het openbare leven geheel door den christelijke geest moet bezie'd worden. Laten wij vooral zorgen, dat de zoo noodzakelijke eenheid onder de Katholieken bewaard blijve, opdat wij, ook tot in de verre toekomst, bereiken mo gen, dat onze gemeenten door Katholieke mannen bestuurd worden." Een ernstig woord. Dat ook in kringen buiten den Roer- mondschen mag ter harte worden geno men! Opdat er ook hier naar gehandeld wor de! Dinsdag a.s. 24 Mei moet in Lei den aan de R.-K. Staatspartij een goeden dag schenken. Deze verkiezingsdag moet ons een resultaat brengen, waarop wij als Katholieken, verheugd kunuen zijn! Daarvoor gewerkt door propaganda! Vo en mogen blijk geven van hun be-^ langstelling door morgenavond op de ver gadering in de Graanbeurs te komen. En even velen, minstens, door Zater dagmiddag mede te doen aan de fiets tocht. Een dergelijke propaganda is immers een eisch van den tijd. En daarom moeten er velen, uit alle standen, aan medewer ken! A lien gedaan, wat ons te doen gevraagd wordt, opdat wij op den avond van a.s. Dinsdag 24 Mei tevreden over ons zelf kunnen zijn! Onze lijst is: lijst 10 (waaxop de eerste naam is: Wilmer), V Typeerend. Een der weekbladen heeft een stemming gehouden onder zijn lezers over de vraag: wie zijn de twintig populairste Nederlan ders En het resultaat is, dat onder die twin tig, die de meeste stemmen behaalden, be- hooren werkelijk groote mannen op het terrein van wetenschap, kunst en politiek, maar dat met deze op' één lijn worden ge steld een man als Moeskops, en 'n Kees van Dongen, 'n Henri ter Hall, 'n Buziau, 'n Speenhoff, 'n Clingen Doorenbosch en den aanvoerder van het Nederlandsche voetha:elftal Harry Denis. De populariteit van meerdere dezer menschen, wier verdiensten wij zeker niet wiJlen kleineeren, zou toch, als zij ge grond zou zijn op hun werkelijk nut tige en w a a r lij k verdienstelijke praes- taties, zeker niet zoodanig zijn, dat zij on der dit opzicht onder de twintig eersten van ons land gereken zouden worden! Maar de populariteit van de hier be doelde personen is een gevolg: eensdeels van een gebrek aan ware be schaving, waardoor men de menschen- waarde niet naar waarheid kan bezien en beoordeelen; andersdeels aan een suggestieve recla me-campagne in sport- en andere rubrie ken, in en buiten de pers. Intusschen is zoo'n stemming met als Bilslag zulk 'n lijst van Nederlands twintig populairste personen wel typeerend voor Ben geest van onzen tijd! BUITENLAND Volkenbond de economische conferentie. Hoe de conferentie voort te zetten. Eon Franseh-Zwitsersch denkbeeld, pauze, die na de aanneming der ssoluties door de handelscom- ingetreden, wordt benut voor do - van de cardinal© vraag, in wel- j* vcrm men de internationale oconomi- pcno conferentie voortzetten en voortaan U den Volkenbond economische proble men behandelen zal. Op het oogenblik irculeert een klaarblijkelijk door de ^tsersch-Hransche groep gedaan voor- waarbij den Volkenbond wordt ver zocht: tifto' i~ P^iodieke economische conferen- s bijeen te roepen, zonder dat evenwel gd wordt, hoe vaak deze conferenties 2 n zu^.en moeten komen, aan r.bU ^on Volkenbond in aansluiting Uv ree(^ bestaande economisch Vol voer °~scomi.lé een algemeene commissie iven f n°miscbe vraagstukken in het wnnr-ri; roePen» "waarin vier vertegen- kndhrm^8 ^8r ^rïnsfrie, vier van den Tronrfi;-»W' V1.er arbeiders, twee vertegen- dan*! U'j ^nanc'eele wereld, twee anael en twee van de consu menten zitting zullen hebben. Daar de Engelsche gedelegeerden, die op dit punt voornamelijk door de Italia nen worden gesteund, nog steeds krach tig remmen en elke centralisatie bij den Volkenbond bestrijden, kan men momen teel nog niet zeggen, of het Zwitsersch- Fransche voorstel openlijk ter bespreking zal komen. Het economisch stelsel der Sovjets. Principieele erkenning verlangd. De tot dusver ongestoorde samenwer king met de Russen op de economische conferentie te Geneve, is plotseling in een uterst critiek stadium getreden. De Russsische delegatie beeft namelijk, naar vernomen wordt, instructies uit Moskou ontvangen, om er met alle ener gie op te staan, dat de principieele er kenning van het economisch stelsel der Sovjets in de slot-rcsolutie der conferen tie zal worden opgenomen. Indien de Rus sische gedelegeerden er niet in mochten slagen, tegenover de delegaties der groote kapitalistische landen de erkenning door te zetten, dat er thans twee verschillende economische stelsels in de wereld bestaan met bijzondere voorwaarden en nood zie kelijkheden, dan moeten de Russen nog vóór het einde der conferentie demon stratief Genève verlaten. Van bedoelde principieele erkenning zal het afhangen, of de Russen aan de internationale ontwapeningsconferentie en anderen volkenhondsarbeid zullen deelne men. De Russische gedelegeerden maken zich reeds reisvaardig. Merkwaardigerwijze vindt de houding der Russische delegatie het meeste be grip bij de delegatie van den meest kapi- talistischen staat, de Vereenigde Staten. Evenals de Russen zijn ook de Amerika nen voorloopig slechts de gasten van den Volkenhond, uit welke omstandighe'd v zekere mate van sympathie tusschen de beide delegaties ontstaat. Gisteren vonden weder besprekingen tusschen Russische en Amerikaansche gedelegeerden plaats, waarbij voornamelijk de Amerikaansche bankdirecteur Robinson was betrokken. Daarbij polsten de Russen de Amerikanen opnieuw over de kwestie der credietver- strekking aan de Sovjets. De Amerikanen schijnen althans te Genève bereid te zijn, den Russen zekere concessies toe te staan en van de Russisch-Engelsche spanning gebruik te willen maken, om op zoo gun stig mogelijke condities zaken met de Rus sen te doen. Hunnerzijds staan de Russen den Amerikanen veel groot ere concessies toe dan tot dusver aan eenigo Europee- sche mogendheid, op voorwaarde dat groote Amerikaansche kapitalen in Rus land worden belegd. De Ontwapeningskwestie. De maritieme conferentie. Italië zendt wellicht waarnemers. De Italiaansche regeering heeft in ant woord op de tweede uitnoodiging van pre sident Goolidge voor de maritieme ont wapeningsconferentie te Genève medege deeld, dat zij zich voorbehoudt hare „waarnemers'' naar Genève te zenden om het verloop en het resultaat der bespre kingen bij te wonen. Duitschland De Rijnland-kwestie, Een belofte aan Duitschland. Met betrekking tot de onderhandelin gen, welke Briand met Chamberlain zal voeren, schrijft de „Avenir", dat Briand in den onlangs gehouden ministerraad heeft verklaard, dat de eisch van de Duit- sche regeering gerechtvaardigd is, aange zien beloofd is, het aantal der geallieerde bezettingstroepen in het Rijnland terug te brengen tot het cijfer der troepen, die voor den oorlog in dit gebied waren. In de kringen van het ministerie van buitenlandsche zaken wordt verzekerd, dat het Briand is gelukt, de meeste van zijn collega's te overtuigen. Briand moet thans Chamberlain dezelfde argumenten voorleggen en daaraan tevens toevoegen, dat de Fransche regeering geneigd is, aan de Duitsche verlangens om het aantal bezettingsroepen te verminderen, tegemoet te komen. Wat de kwestie betreft, of het Rijnland zonder meer zal worden ontruimd, gelooft het blad niet, dat do heide ministers on der de tegenwoordige omstandigheden dit ernstig in overweging zullen nemen. Engeland DE INVAL IN DE ARCOS. De Russische protestnota. Moskou stelt eischen. De Sovjetregeering heeft de protestnota tegen de huiszoeking in de bureaux dor Arcos te Londen, aan den Engelschen zaakgelastigde te Moskou overhandigd. In deze nota der Sovjetregeering wordt o.a. gezegd: De Sovjetregeering verklaart catego risch, dat de voortzetting van de handels betrekkingen slechts mogelijk is on voor waarde, dat de bepalingen tier handels overeenkomst door de regeering van Groot-Brittannië stipt worden nageleefd en dat de rustige, zakelijke arbeid van de economische organen der sovjet-unie wordt gewaarborgd. Met dezelfde beslistheid verklaarde de sovjetregeering, dat zij er zich niet tevre den mee kan stellen, dat de uitvoering der handelsoperaties in verband wordt ge bracht met toevallige partijcombinaties in Engeland, met verkiezingsmanoeuvres of met fantastische veronderstellingen van dezen of genen minister. De Sovjetregeering acht zich gerechtigd van de Britsche regeering een duidelijk en ondubbelzinnig antwoord te eischen, waar uit men dienovereenkomstige conclusies zal kunnen trekken. Zij acht zich verder gerechtigd den eisch te stellen, dat de Engelsche regee ring, wegens schending der uit het verdrag voortvloeiende verplichtingen, wegens de beleediging, de sovjetregeering aangedaan en wegens de haar door het optreden der politie betrokkende materieeie'.'schade, sa- tis-factie geeft. Italië. Mussolini's veiligheid. De Italiaansche geheime politie te Massa heeft heden zekere lole Lcetti ge arresteerd, de zuster van den jongen man, die in September van het vorige jaar een bom heeft gegooid naar de auto van Mus solini. Zij werd in hechtenis genomen, tegelijkerijtd met zekeren Ludovico Pie- rini, vrooger kellner te Rome, doch die later naar Massa ging en do familie Lu- cetti met geld steunde. Eenige weken ge leden ging het gerucht, dat er een nieuw complot werd gesmeed tegen het leven van den Duce door dezelfde organisatie, wel ke ook de onderneming van Lucetti op touw gezet had. De politie was zeer op haar hoede, en tal van personen zijn in hechtenis genomen, wanneer bleek, dat hun papieren niet in orde waren. China. DE CHINEESCHE OORLOG. Groote overwinning van Woe Pei-Foe. De linie voor Hank au gebroken. Naar verluidt, zou Woe Pei-fou een schitterende overwinning op de strijd krachten van generaal Tang Sen-tsji be haald hebben, die de voornaamste verde digingslinie tusschen de troepen van Tsjang Tso-lin en Hankau vormden. De verslagen troepen treken in de richting van Hankau terug. Tegenstrijdige berichten. Tsjang Tso-lin niet bezorgd. Volkomen tegenstrijdige berichten ko men te Peking binnen omtrent de gevech ten in Honan en beide partijen beweren groote overwinningen behaald te hebben. In ieder geval blijkt er stevig gevochten te worden in de provincie Auhwei, ingevoer 160 K.M. ten Westen van Nanking. Men neemt verder aan, dat het verloop der mi litaire gebeurtenissen niet ongunstig kan zijn voor de Noordelijken, omdat Tsjang Tso-lin zijn voorbergide rondreis zal aan vaarden, hetgeen hij zeker niet zou doen, wanner er aan het front gevaar voor de Noordelijken dreigde. Een ingrijpen van Engeland. Tsjang Kai Sjek's offensief in gevaar. Volgens een Gentral News-bericht uit Sjanghai heeft de Engelsche marine- overheid na de inneming van Poekow door Tsjang Kai Sjek dezen meegedeeld, dat hot hem in het belang van de En- geJscho aandjeelhouders niet 'toegestalui kan worden, van het materiaal van don spoorweg gebruik te maken voor het ver voer van troepen, aangezien de treinen blootgesteld zoudne kunnen worden aan een beschieting van de zijde der Noorde lijke troepen Op grond van dit optreden der Engel sche marine-overheid verwacht men le Sjanghai, dat de betrekkingen tusschen Engeland cn do regeering van Nanking spoedig afgebroken zllen worden. Het lot van het nieuwe offensief van Tsjang Kai Sjek is daarmee bezegeld, aan gezien het hem door dezen maatregel der Engelschen onmogelijk wordt, snol een groote strijdmacht over de Yangtso te doen oprukken. Er beslaat zelfs gevaar, dat de troepen, die reeds over de Yangtse getrokken zijn, afgesneden zullen worden. Londen breekt met Hankau. De Britsche gezant te Peking, Miles Lampson, heeft zijn vertegenwoordiger te Hankau, Newton, teruggeroepen, omdat de Hankau-autoriteiten in gebreken zijn gebleven te voldoen aan den eisch om te regeeren als een verantwoordelijke mo derne regeering. BINNENLAND het koninklijk bezoek aan de hoofdstad. Na de audiëntie van hedenmorgen heeft da Koninklijke Familie met c«vnia <*-»•> nU toer o.a. door het Vondelpark gemaakt, waarvoor om half twaalf precies is uitge reden Om kwart over twaalf waren de vorstelijke personen weer in het paleis te ruggekeerd Om kwart over twee zijn de Koningin en de prinses naar het gebouw van „Arti et Amicitiae" aan het Spui ge reden tot het bezichtigen van de tentoon stelling der leden, die daar wordt gehou den. De hooge gasten werden door de be- stursleden van Artis rondgeleid. Na dit bezoek werd andermaal een rijtoer door de stad gemaakt. WIJZIGING TARIEFWET. Ten gunsie van Maastricht. Volgens „de Msbd." zou aan de depar tementen van Arbeid, H. en N. en van Fi nanciën gewerkt worden aan een wetsont werp, waarbij het invoerrecht ad valorem voor aardewerk vervangen wordt door een naar het gewicht. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN Wij kunnen niet van allo gemeenten des lands den uilslag der gemeenteraadsver kiezing, die in de loop dezer maand wor den gehouden, mededeelen. 't Zou ook niet een aan de benoodigde plaatsruimte ge- evenredigde belangstelling trekken. Wij willen vermelden de uitslagen van die gemeenten, waarvan wij om een of andere reden kunnen veronderstellen, dat zij onzen lezers interesseoren. Delft. Uitgebracht 20729 geldige stem men; op de Communisten 787, V.B. 1840, (in district 1 en 3) 508 en (in district 2) 223; Staatk. Ger. 1043; G. H. 1599; Bezui nigingspartij 516; A.R. 2282 R.-K. 6529; S.D.A.P. 5494. In den nieuwen raad nemen zitting 10 R.K. (oude raad 9), 4 A.R. (4). 2 C.H. (3), 1 Staatk. Ger. (1), O Bezuinigingspartij (1), O van Leeuwen (had zitting voor den V.B.) 3 V.B. (3), 8 S.D.A.P. (7), 1 Communist (1). Voor de R.K. hebben zitting: H. L. M. v. d. Seyp, J. Th. Schuiten, mr. M. G. J. Bevers, G. J. Spendel, M. Zomerdijk, J. W. van Dorsten, J. Bottelier, B. J. Sluis. Schiedam. Uitgebrachte stemmen, J7.7J. 1, De katholieken hebben 8 zetels, evenals in de oude raad, gekozen zijn de heeren: mr. M. M. van Velzen, mr. M. J. G. M. Kavelaar, G. H. Scheffers, J. G. H. Brounts H. J. Steens, J. G. van Dorp, A. P. S. Swartjes en G. H. Etman. De nieuwe samenstelling van den raad is: 16 rechts en 11 links. Do raad bestond uit 8 katholieken, 6 s.d.. 2 sociale partij, 4 a. r., 4 c. h., 2 v. b.. 1 v. d., wethou ders: 1 R.K.. 1 A.R., 1 S.D. en 1 V.B. Voorburg. Tot leden van den gemeente raad zijn gekozen: de heeren W. v. d. Brink A.R., H. Slappendel S.D., G. J. v. Borren- dam S.D., A. M. v. d. Griendt R.K.. F. A. Meyer R.K., G. P. J. M. de Greef RK mevr. M. J. M. Koene-Kommertzen R.K. W. R. Vermande V.B., G. v. d. Berg G.H., mevr. M. Heering-Brouwer V.B., J. J. Bergsma V.D., J. de Jong Saakes G.H. en J Langman G. H. De R. K. Partij verliest een zetel aan den Vrijheidshond. Pijnacker. S.D.A.P. 132 st. A.R. 220, V.B. 302, R.K. 066 en G.H. 558 De. G.H. hebben een zetel verloren aan de S.D.A.P. en overigens zijn alle aflredenden herkozen Schipluiden. Hier behaalden de A.R 201, de G.H. 260 en de R.K. 750 stemmen. De 7 zetels vallen ten deel aan de A.R. 1, G.H. 1 en R.K. 5. De A.R. en G.H. verlie zen elk een zetel aan de R.K. Heerlen. Uitgebracht 11.681 stemmen Hiervan verkregen: lijst Elands 95. lijst Lintjes (R.K. diss) 457; S.D.A.P. 2224; R.K. Volkspartij 65; lijst Augustus (R.K diss.) 425; A.R. 276; lijst Lindelauf (R.K diss) 197; V.B. 329; Comm. Partij le lijst 132 2o lijst 79; Spijker 1e lijst 133; 2e lijst 135; G.H. 605, R.K. Staatspartij 6328. Gekozen zijn R.K. Staatspartij 15, lijst Lintjes 1, lijst Augustus 1, S.D.A.P. 4, C.H. 2. De Katholieke Staatspartij wint der halve op de dissidenten 4 zetels, de S.D. A.P. 1 zetel op de G.H. 's-HertogenboGch. In den gemeenteraad zijn gekozen: R.K. Staatspartij 13: de hee ren H. M. Thyssen, Jos. Mcyrmg. F. van Meerwijk, A. v. d. Dries, A. Houtman, J. H. F. Bernsen. M. Krijgsman, jhr. G. van Nispen tot Sevenaer, L. Meuwese, J. Ni- vard, mr. G. A. v. d. Pol en A. van Veld hoven en mevr. Brauns-van Besouw; comité van Hoeckel (R.K.) 5: de heeren P. van Hoeckel, mr. R. Tilman, J. H. v. d Bouwhuysen, A. Briels on J. Scheffers; R.K. arbeiderskiesvereeniging 1: de heer T. G. Holmans; vrijzinnig democraten 1: de hoer I. Si- Raltink, P. G. Fakkers; lijst Kuypers (wilde partij) 2: do heeren H. F. Kuypers, G. Nulkers. Da nieuwe raad telt 19 rechtsche en 6 linksche leden tegen den ouden raad 18 rechtsche en 7 linksche leden. In den ouden raad zaten 16 katholieken. De anti-revo lutionairen, de christelijk-historiscben, vrijheidsbond en onafhankelijken verlie zen hun zetel; de katholieken winnen 3 zetels en de lijst Kuypers wint 1 zetel. Roermond. Uitgebracht op de RK. Staatspartij 3745 stemmen, op de R.K iijftl Rioter 1417. od de liist vaji A.R. en HET VOORNAAMSTE NIEUWS BUITENLAND. De Russische gedelegeerden op de eco nomische wereldconferentie te Genève eischen principieele erkenning van het economisch stelsel der Sovjets. Een Russische protestnota aan Enge land inzake den inval in de Arcos. Een overwinning van Woe Pei-foe in China. Een vreeseiijk tramongeluk te Cassel. Tot dusver 9 dooden. (Buitoni. Berichten, 2de blad) In de Ver. Staten is een school met kin deren door een dynamict-ontploffing ver woest. (Buitenl. Berichten. 2de blad). Op zee is een fiesch gevonden met een mededeeling van Nungsser. De mededee- "ing lijkt weinig betrouwbaar. (Luchtvaar*- 2de blad). BINNENLAND. De gemeenteraadsverkiezingen in ver schillende plaatsen. Gunstige resulta ten voor de Katholieken in verschillende gemeenten. (1ste b!ad). De gisteravond te Rotterdam gespeelde voetbalwedstrijd tusschen een Olympisch elftal en New-Castle United werd door de Engelschen met 20 gewonnen. (Spon, 2do blad). G.H. 188 en op de S.D.A.P. 997. Ue&ozen 10 candidaten van de R.K Staatspartij: A. Bongaerts, J. Breukers. Ghr. Evers, M. Tops, H. Drebmans, R. Höppener, .1 ÏToij- nen, J. Lonaerts, J. Linssen on H Ruy ton; 4 candidaten der lijst-Rieter: m P. J Rieter, A. Raymann, .T. Oor en L Cor nells; 3 candidaten der S.D.A.P J. Broersraa, J. Günther en D. Kruithof Do oude raad telt 8 vertegenwoordigers der R.K. Staatspartij, 6 fractie Rieter, 2 S D.A.P.'ors en 1 Onafhankelijke (Ronden). iJe R.K. Staatpartij wint dus twee zetels, de S.D.A.P. 1, de groop-Rieter verliest 2 zetels terwijl de heer Ronden geen candi- datuur moor had aanvaard Koninklijke Besluiten. Universiteit te Utrecht. Bij Kon. besluit is benoemd aan de rijks universiteit te Utrecht, in do faculteit der wis- en natuurkunde, om onderwijs te go- ven in de algemeene natuurkunde, tot bui tengewoon hoogloeraar dr. W - J. H. Moll, thans conservator met don persoonlijken titel van lector Prinses Juliana naar Indië? Een mogelijkheid. „Het Vaderland" schrijft: Waar een gerucht vandaan komt, weet men gewoonlijk niet, maar het is een feit, dat in den laatsten lijd telkens geruchten loopen over een bezoek van Prinses Juliana aan Indiü. Daarom doet het ons genoegen in ver band daarmeo een en ander to kunnen meedeelen. Zie hier. Gedurende do regoeringsperiodo van Koningin Wilholmina is herhaaldelijk de iüogelijkheid overwogen van een bezoek der Koningin aan Oost-Indiö. Doch een gunstige beslissing daaromtrent is ge zwegen nog van andere motieven steeds afgestuit op de groote bezwaren, die een zoo langdurige afwezigheid van het Hoofd van Staat van zelf zou meebrengen. Zelfa werd hot geval onder hot oog gezien, dat, bij zulk een afwezigheid, een speciale maat regel noodig zou kunnen worden in ver hand met het waarnemen der regeering. Met een bezoek aan Indië toch zouden ten minste vier of vijf maanden gemoeid zijn. want zulk een bezoek zou zich zeer stellig niet tot Java kunnen beperken Dat do mogelijkheid van een dergelijke reis niettemin ernstig overwogen is. blijkt ook uit het feit, dat bij de Grondwetsher ziening van 1922 een speciaal artikel werd opgenomen (art. 41), waarin bepaald werd dat het koninklijk gezag zou worden waar genomen door een regent, „ingeval de Ko ning krachtens een Wet, waarvan bet ont werp door hem is voorgedragen, tijdelijk do uiloefening van het gezag heeft neer gelegd". Dit neerleggen van het gezag zoo zoo goed als zeker moeten geschieden, wan neer het Hoofd van Staat een bezoek aan Indië zou brengen. Doch de bezwaren vao. deze regeling zijn dan ook wel gevoeld. In dië zou dan bezocht worden door een Ko ningin, die lijdelijk van het gezag afstand had gedaan. Voor Nederland zoowol als voor Indië zou zulk een regeling niet zon der bezwaren zijn. Een bezoek van het Hoofd van Staat aan do koloniën blijft dus mogelijk en toch is het in hooge mate onwaarschijn lijk, dat het gebeuren zal. Anders staat het met het toekomstig# staatshoofd, onze Prinses. Staatsrechtelij ke of practische bezwaren bestaan te ha ren opzichte niet. En wij kunnen dan ook i meedeelen, dat hier do mogelijkheid van

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 1