WAALS INGEZONDEN MEDEDEELINB WAALS vasten bouw veel te groot en hoogbeenig. Van de driejarigen behaalden Rudolf 1213 G.S en Floris 1167 G.S. beide een eersten prijs. Floris (v. Karei 399 S.) van v Zwieten en do Wit te Alpben a. d. Rijn, gefokt door T. D. Zijlkcr te Uitbuizermee- don. is eep platte, breede en behangen stier, die in zijn lichaamsbouw iets vaster kon zijn. Rudolf (v. Frits 1006 S.) van ~W Verwey te Lange Ruige Weide en ge fokt door M. S. de Vries te Visvliet, is evenredig en voldoend vast van bouw met goed kruis en beenwerk, terwijl de ribben iets meer welving konden bezitten. Een tweeden prijs behaalden Graaf 1195 G.S. (v. Frits 1006 S.) van J. J. Könst te Zevenhoven fokker F. Lam- xnerts te Eenrum, een platte, diepe stier met vasten rug en iets spits kruis, en Adrianus 1196 G S. (v. Frits 1006 S.) van A. van Rosum te Barwoutswaarder, fok ker H. J. Boer te Warfhuizcn een iets groote. in zijn onderdeelen vrij correct ge bouwde stier met matig sterke lenden. Een derden prijs werd toegekend aan Dirk 1118 G.S (v. Mentor 886 S.) van A. en L. de Jong te Aarlanderveen, fokker W. J. de Vink te Bodegraven, een iets groote stier met te vlakke ribben, doch overigens vol doende vast en correct van bouw, en Adolf 1200 G S (v. Bron l>eendertz 892 G.S.) v. W. Lommerse te Hazerswoude, fokker Wed G. Vergeer te Alphen, een matig die pe, doch overigens voldoende vast ge bouwde stier. Van de tweejarigen behaalde Janus 718 N.R.S. (v. Ivan 611 S.) van J. Langeveid te Lisse en Oscar (v. Frits 1006 S.) van H. Los te Zwammerdam, fokker F. Lam- merts te Eenrum, beide een eersten prijs. De eerstgenoemde stier is verre van onbe rispelijk en is bij voldoende diepte iets emallig over de borst en matig sterk in den rug. Oscar is een goed ontwikkelde, be- hangen stier, die in de lende iets vaster diende te zijn. Een tweede prijs werd toegekend aan Gerhard 1344 G.S. (v. Kobus 1289 G.S.) van G. van Dorp te Hazerswoude, fokker T D Zijlker te Uithuizermeeden, en Dou- we 5090 R. v. J., van Wed. L. Bouwmees ter te Noordwijkerhout, fokker Wed. A. M. van Tol te Nieuwer-Amstel. Gerhard is ta- me'ijk correct van bouw, voldoende vast en diep, terwijl de laatstgenoemde stier vol doende evein-edig, doch niet te vast van bouw is en in het bezit van een goed kruis. Een derden prijs werd nog toegekend aan Gerrit (v. Kobus 1289 G.S.) van H. de Jong te Nieuwkoop, fokker T D. Zijlker, Uithuizermeeden De klasse eenjarigen werd Tertegenwoor digd door een slechts matige collectie te weinig ontwikkelde en te fijne stieren. Van de 5 oudere stieren waren er 4 in de pro vincie Groningen gefokt Van de 10 drie jarigen waren 8 uit die provincie afkom stig. Van de 8 tweejarigen waren 6 uit Groningen, en van de 9 eenjarigen 1. Hier uit blijkt wel op afdoende wijze, dat de zwarlblaar-fokkerij in de provincie Gro ningen, nog steeds door het geleverde stie ren materiaal een grooten invloed blijft uitoefenen op de fokkerij van dit vee- slag in Holland. Wanneer men de tweejarige en oudere zwartblaar stieren, die te Leiden op de centrale stierenkeuring waren aange voerd, vergelijkt met de stieren die te Groningen op de keuring verschijnen, dan krijgt men vooral dên indruk dat de ver pleging van de stieren in de provincie Groningen beter is. Ten deel zal dit mis schien aan de voeding liggen, doch zeer waarschijnlijk speelt in dit opzicht de huisvesting een belangrijke rol. Dat de voeding ook niet in alle opzichten vol doende is, blijkt uit de conditie, waarin de jonge stieren worden voortgebracht. Een goed opgefokte jonge stier toch dient In de eerste plaats een gunstige ontwikke ling te bezitten, zonder daarbij vet te zijn. Zooals reeds werd opgemerkt liet dit bij do eenjarige stieren, die te Leiden werden voorgebracht, wel eenigszins te wenschen oveT." FINANCIEN EN OECONOMIE. BINNENLAND. Oliefabrieken Calvé. Geen dividend op de gewone aandeelen. Aan het jaarverslag der N. V. Oliefa brieken Calvé-Delft over 1926 is het vol gende ontleend: Het eindcijfer van de Exploitatiereke ning over het afgeloopen jaar wijst een iets hooger bedrag aan dan dat van het voorgaande boekjaar, terwijl in de omzet ten onzer fabrieken een niet onaanzien lijke vermeerdering kon worden ver kregen. De Exploitatierekening wijst aan een saldo van 2.591.452 (v. j. J 2.324.268). Wanneer wij dit bedrag achtereenvolgens verminderen met de algemeene onkosten, de statuaire afschrijvingen op gebouwen en machinerietin en de intrest en dienst der leeningen,dan blijft over een bedrag van 1.018.712. Dit bedrag zou toelaten om, evenals het vorige jaar, behalve het dividend op de 6% cum. pref. winstd. aandeelen, een dividend van 5 op de gewone aandeelen uit te keeren. Waar wij 't echter als een gebiedenden cisch boschouwen dat oiuo fabrieken, zich bij voortduring snel aan passen aan de meeste moderne werkwij zen en wij thans in een tijd leven, waar in de techniek a. h. w. sprongsgewijze vorderingen maakt, waardoor nog niet vol doende afgeschreven machinerieën moe ten worden vervangen, achten wij het, na ampele overwegingen, noodig uit onze be drijfsresultaten nog het aanzienlijke be drag van 600.000 (v. j. nihil) te bestem men voor een extra afschrijving op ge bouwen en machinerie^. Wij achten het ;toch van overwegend belang bij inner lijke positie der vennootschap zoo sterk mogelijk te maken. Voorgesteld werd om van de netto winst een bedrag van 860.000 te be- 6emmen voor een dividenduitkeering van 6/0 (onv.) op de Gum. Pref. Winstd. Aan deelen, en het saldo over te brengen naar Se nieuwe rekening. Betreffende den vermoedelijken gang van zaken onzer vennootschap in het jaar 1927 meenen wij ons voorzichtigheids halve van voorspellingen te moeten ont houden. Het tegenwoordige peil der prij zen van grondstoffen, veevoederartikelen, oliïln en vetten geeft goede hoop, dat uit dien hoofde geen teleurstellingen te wachten zullen zijn. BUITENLAND. De crisis op de Berlijnsche Beurs. Ernstige beschuldigingen tegen dr. Schacht. Van de zijde van één der groote banken wordt aan de „Montagmorgen" medege deeld, dat inderdaad dr. Schacht bij zijn bespreking met de banken op ondubbelzin nige wijze met een bank- en beurswet heeft gedreigd, indien de banken zouden weige ren, aan zijn wensch gevolg te geven. Ook heeft gedreigd, indien de banken zouden weigeren, aan zijn wensch gevolg te geven. Ook heeft Schacht duidelijk gemaakt, al dus hét blad, dat bij met betrekking tot deze legislatieve actie reeds de toestem ming der regeering in zijn zak had. Deze bedreiging is niet alleen in de gemeen schappelijke zitting van de Rijksbank dui delijk uitgesproken, maar veel scherper nog in de afzonderlijke besprekingen met do verschillende bankdirecteuren. Wanneer in werkelijkheid dus geen der gelijke legislatieve actie van de zijde der regeering is toegezegd, heeft Schacht de banken valsch ingelicht. De ontstemming in bankkringen is dientengevolge nog meer toegenomen en openlijk wordt van een vertrouwenscrisis in zake de persoon van Schacht gesproken. Niet alleen is het be sluit van de Stempelveroinigung door Schacht afgedwongen, doch de rijksbank president heeft er zelfs op gestaan, dat over dit besluit het ongewoon alarmeeren- de communiqué werd uitgegeven. Hij heeft zelfs nog een verontrustender redactie van dit communiqué gewenscht. Wat de positie der beurs betreft, wordt van bevoegde zijde medegedeeld, dat de inkrimping der beurscredieten met 25 pet in hoofdzaak reeds als ten uitvoer gebracht moet worden beschouwd. Na de sterke koersdaling was de speculatie gedwongen bij te storten en de bedragen, die hiermede gemoeid zijn, worden eerder boven dan be neden de 25 pet. geraamd. UIT DE OMGEVING RIJNSATERWOUDE. GEMEENTERAAD. Wethoudersbenoeming. Hoe de arrestanten op te bergen. De Vrlezebrug. De Raad vergaderde Maandagmorgen te half elf. Voorzitter de heer J. A. Bak huizen, Burgemeester dezer gemeente. De voorz. opent de vergadering met ge bed. Alvorens tot het lezen van de notu len over te gaan, leest de voorz. een schrij ven voor van den heer G. Eikelenboom van den navolgenden inhoud: Aan Burge meester en heer leden van den Raad. Naar aanleiding van voortdurende licha melijke ongesteldheid, deel ik U mede, dat ik ontslag neem als wethouder en lid van den Raad onzer gemeente. Mijnheer de voorzitter en leden van den Raad, ik dank U allen hartelijk voör de aangename sa menwerking, die steeds in de vergadering van Burgemeester en Wethouders en in de Raadsvergaderingen heeft geheerscht. Moge het U alle gegeven zijn de belan gen onzer gemeente nog vele jaren te be hartigen. Hoogachtend en vriendelijk groetend, wg. G. Eikelenboom." Na voorlezing van dit schrijven wijdt de voorz. eenige treffende woorden aan het adres van den heer G. Eikelenboom. De voorz. verzoekt de heeren Compeer en van der Zwam de ingezonden geloofs brieven van het nieuw benoemde raadslid A. Bik te onderzoeken. Do heer Conïpeer brengt daarna verslag uit en stelt voor hem toe te laten. De heer Bik wordt daarna door den heer Oompeer binnengeleid en legt in handen van den voorz. de voorgeschreven eeden af. De voorz. heeft den heer Bik welkom. Daarna worden de notulen voorgelezen. Uit de gehouden schriftelijke stemming blijkt, dat vijf stemmen zijn uitgebracht op den heer S. J. Westateyn, een op den heer C. van Tol en een op den beer van dèr Zwam, zoodat gekozen is de heer S. J. Weststeyn. De beer Weststeyn neemt zij ne benoeming aan en wordt door den voörz. gelukgewenscht. De heer van Tol vraagt eenige vragen te mogen 6tellen, die behooren tot de rondvraag, maar hij wordt zoo juist weg geroepen. De Raad beeft hiertegen geen bezwaren. Do heer van Tol merkt op, dat het hem niet zint, dat in het stembureau drie Ka tholieke leden hebben gezeten, ook andere menschen hebben hierover geklaagd. De voörz. merkt op, dat de leden van het stembureau voor vier jaren benoemd wor den. Bij de stemming voor de Prov. Sta ten heeft de heer Visser, wethouder alhier ambtshalve als voorzitter gefungeerd aan gezien spreker als voorzitter van het stem bureau te Leimuiden fungeerde. In Sep-, tomber a.s. als de leden wederom opnieuw benoemd worden om zitting te nemen in een stembureau kan hiermede rekening gehouden worden. Do heer Visser zou den heer van Tol willen verzoeken namen te noemen, die over het stembureau geklaagd hebben. De voorz. maakt hiertegen bezwaren, en stelt voor hierover de discussies te sluiten, waartegen geen der leden bezwaren maakt. Do heer van Tol vraagt verder hoe het staat met de verlaging van de Vriezebrug en of al de besprekingen hierover hebben plaats gehad. De voorz. zegt hierover in het College besprekingen te hebben ge had, maar de; kosten zijn zeer hoog en met het oog op den financieelen toestand der gemeente zijn hieromtrent nog geen voor stellen te wachten. De heer van Tol zou gaarne de brug la- Jeugdig model Damesmantel in prima zuiver wollen Kasha, In div. tinten Slechts f 16.75 ZIET ONZE ETALAGES Haarl. straat 114 ten vervallen en een duiker aanbrengen. De bewoners van den Vriezenweg zijn be reid gratis zand aan te voeren en dan kunnen de kosten toch niet hoog zijn. De voorz. zegt toe de zaaktepnieuw ter tafel te brengen bij Burgemeester naar aanleiding van dq mededeelingen van den heer van Tol. De voorz. vraagt of de beer van Tol nog iets voor de rondvraag beeft, zoo niet, dan zou spr. den beer van Tol nog willen ver zoeken kennis te nemen van een uitge bracht rapport van den Keuringsveerarts bij den Centralen Keuringsdienst van vee en vleesch te Leiden naar aanleiding van de geuite klacht in de Raadsvergadering van 3 Maart jJ. door den heer van Tol. Na voorlezing van het rapport en eene opmerking van den heer van Tol geeft de voorz. den heer van Tol in overweging voortaan voorzichtiger te zijn met het uit brengen van grieven in openbare Raads vergaderingen. De heer van Tol verlaat hierop de Raadzaal. In behandeling komt een schrijven van den heer Ontvanger der gemeente Rijnza- terwoude, waarin hij onder uiteenzetting der redenen, verzoekt in Leimuiden te mo gen blijven. Dit adres is gericht tot de Kroon en thans wordt dit adres door tus- schenkomst van den voorz. van Ged. St. van Zuid-Holland in handen gesteld van den Raad dezer gemeente om advies. De voörz. ligt deze kwestie nog eens toe en vraagt of een der leden hierover het woord wenscht. De heer Compeer, het woord verzoeken de, zegt, dat hierover niet veel behoeft ge sproken te worden. De bezwaren zijn reeds in het adres genoemd en spr. stelt voör in overweging te geven de uitwoning toe te staan. De Raad besluit hiertoe z. h. st. Een schrijven van de PI. Oommissie van toezicht op het Lager onderwijs, waarin wordt medegedeeld de samenstelling dier commissie, wordt voor kennisgeving aan genomen. In behandeling komt een schrijven van den Minister van Binn. Zaken en Land bouw, betreffende de inrichting van ar restantenlokalen. De voorz. merkt op, dat bet tegenwoordige arrestantenlokaal aan geen der gestelde eischen voldoet en zou bet lokaal willen onderbrengen in bet Raadhuis en den Gemeenteopzichter op dracht willen geven eene raming van kos ten te maken. De Raad kan zich hiermede vereenigen. Ter tafel wordt gebracht een schrijven van Ged. St. dezer provincie, waarbij wordt teruggezonden de verordening op de heffing van een plaatselijke inkomsten belasting. Hoewel den voorz. de terugzen ding daarvan eer6t vreemd aandeed, om dat daarin vermeld stond, dat de factor niet hooger dan 1 mag zijn is na monde linge toelichting gebleken, dat de factor wel hooger dan 1 mag zijn, maar dan moet de Raad bij afzonderlijk besluit telken jaren eventueel besluiten hooger dan t/i te gaan en hierop de Koninklijke toestem ming te vragen, dus voor dit belastingjaar Zy2. De Raad besluit hiertoe. Het verlichtingsbclastingkohier voor het jaar 1927 wordt vastgesteld op een totaal bedrag van f 1051.40. De termijnen van betaling worden vast gesteld in twee termijnen en wel voor of op 1 Aug. 1927 en de tweede termijn voor of op 1 October 1927. De heer Compeer merkt nog op, dat het jammer is het kohier niet eerder door den Raad is vastgesteld. Do eerste termijn van betaling is nu al vlug. Vastgesteld worden twee comptabele be sluiten, betreffende wijziging van de ge- mcentebegTooting, dienst 1926 en wel de conversie, groot f25.980 en af en over schrijvingen tot een totaal bedrag van f 205.04. Aangezien niets meer aan de orde is, gaat de voorz. tot de rondvraag over. De beer Compeer, bet woord verzoekende, wijst op de Dorpspomp, die defect is en waarvan altijd zeer veel inwoners gebruik maken. De voörz. zegt een onderzoek te laten instellen en tot herstel over te gaan. De vergadering wordt daarna gesloten. LEIDSCHENDAM. St Joseph-gezellen. Zondag was het feest voor de St. Joseph-gezellen te Leid- schendam, dien dag werd het bescherm- feest van St. Joseph gevierd. Des morgens te 7 uur was er H. Mis tot intentie der Joseph-gezellen, waarna alle gezellen ter H. Tafel naderden; hierna was het in het Patronaat gemeenschappelijk ontbijt en gezellig samenzijn. Des avonds te 8 uur begon de feestavond voor de Gezellen en hunne ouders; de Pas toor opende den avond met den gezellen- groet en sprak een kort, doch hartelijk openingswoord, waarin hij er o.m. zijn vreugde over uitsprak wederom eens tot de jongens te kunnen spreken en zoovele gezellen aanwezig et zien, hij wenschte ook allen een prettigen avond. Ook de Vice-President, kap. Pronk, sprak een kort woord, waarna Professor Antonini ten toöneele verscheen, die de aanwezigen met zijn goocheltoeren, etc. een werkelijk prettigen avond heeft be zorgd en allen, zonder een uitzondering, danig heeft doen lachen, allen \?aren dan ook ten zeerste voldaan. Prof. Antonini was onovertrefbaar en wij zullen hem gaarne nog eens op Leidschendam terug zien, daar wij dan van een gezellige avond verzekerd zijn. De mandolineclub van het Patronaat zorgde door een goede en mooie muziek voör een gezellige afwisseling. Op het einde dankte kap. Pronk prof. Antonini voor den prettigen avond en ver der allen, die meewerkten tot het welsla gen van dezen avond, in het bijzonder de ouders voor de opkomst en hij hoopte op aller medewerking om de Gezellen- Vereen. tot nog grooter bloei te brengen. Gemengde Berichten ONGELUKKEN DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Paard en wagen door een trein gegrepen. Uit Terneuzen wordt gemeld: Vermoede lijk doordat de bestuurder van een paard, gespannen voor een wagen, niet voldoende oplette, is op een onbewaakten overweg van de spoorlijn MechelenTerneuzen, onder Clinge, Zaterdagmiddag dat voer tuig door een trein aangereden en een eind medegesleept. Het paard werd ge dood en de wagen deerlijk gehavend. De voerman kwam met den schrik vrij en ook verder kwamen er geen persoonlijke onge lukken bij voor. Overreden en gedood. Gisterenmiddag is op den Dordtschen dijk te Gorinchem een driejarig kind van M. door een auto overreden. Het kind is aan de gevolgen overleden. Overreden. Door te slippen, is een 13-jarige wiel- rijdster te Terschuur onder een proefrij- Jenden vrachtauto gekomen, waardoor zij een schedelbreuk bekwam. H. M. de Koningin, van wie een der auto's tijdens het ongeluk eveneens passeerde, heeft later bij de ouders van het meisje naar haar toestand laten informeeren. Doodelijk ongeval. Bij de sluiswerken te IJmuiden is een ongehuwde 26-jarige werkman, afkomstig uit Raamsdonksveer. bekneld geraakt on der een tegenwicht van een grindknijper. De man werd terstond gedood. Een oven ingestort. Zondagavond is een staking uitgebro ken onder het machinekamerpersoneel van de Eerste Holl~ Vensterglasfabriek te Maassluis, bij het opkomen van de nacht ploeg. Het was voor de fabriek rumoerig en stakers trachtten te beletten, dat werk willigen de poort binnengingen. De politie herstelde de orde en bewerkte, dat de werk willigen ongehinderd konden binnengaan. Tezelfdertijd stortte de glasoven in, waarvoor al sinds twee a drie maanden vrees bestond. Men liet nu dezen oven leeg- loopen, wat in den nacht een prachtig schouwspel opleverde. Om te voorkomen, dat de gloeiende massa zich over het fa brieksterrein zou verspreiden, werd door de arbeiders om den glasput een dam op geworpen. Stoomboot gezonken. Zaterdag is de stoomboot IJsselmonde, van de firma Van der Schuyt, van de Scheepmakershaven voor de Maaskade Oostzijde te Rotterdam, nabij het Antwerp- sche hoofd verhaald. De boot was kort ter- voren opgeknapt en van binnen geheel op nieuw gestoffeerd. Zondag zou de IJssel monde voor het eerst weer de rondvaart door de Rotterdamsche havens gaan maken. Toen het personeel te 7 uur aan boord wil de gaan bleek de hoot gezonken te zijn. Kort tevoren was zij nog drijvende gezien. Vermoedelijk is een buitenboordkraan open blijven staan, is het schip langzamer hand volgeloopen en is het, nadat het tot de- patrijspoorten van welke een enkele openstond was gezakt, vrij plotseling gezonken. De berging van liet schip werd opgedragen aan De Wit's bergingsbedrijf. Reeds half drie was de IJsselmonde gelicht en kon de Stormvogel beginnen met het schip lens te pompen. Het is daarna naar de werf van de firma Bocle Ie Bolnes over gebracht. De moord ie Stein. Een aanhouding te Roosendaal Door de politie te Roosendaal is een persoon aangehouden, wiens uiterlijk veel overeenkomst heeft met het signalement van J. H. L. uit Voerendaal, wiens opspo ring door de justitie is verzocht als ver dacht van den moord te Stein. Een rijksveldwachter uit Voerendaal is Daar Roosendaal vertrokken om de iden titeit van den aangehoudene vast (p stellen. Intusschen is de oorspronkelijk ver dachte nog steeds in verzekerde bewaring De termijn van zijn gevangenhouding is Zaterdag wederom met 30 dagen ver lengd. Op een auto geschoten. Toen de heer Kr. te Amsterdam Zon dagavond omstreeks halfzeven per auto zich van Abcoude naar Amsterdam begaf, werd hij, even buiten Duivendrecht. opge schrikt door een schot. Op hetzelfde mo ment werd boven zijn hoofd dc voorruit doorboord. De heer Kr. heeft het gebeurde ter ken nis gebracht van den burgemeester van Muiderberg. Brand in het Juvenaat te Bergen op Zoom. In den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks kwart voor twaalven werden naar de „Maandagmorgen" meldt, de be woners van het Fort te Bergen op Zoom in bun slaap opgeschrikt door het luiden van de klok van de kapel van het Juvenaat. Het bleek dat een der stallen vlak bij het Juvenaat staande in brand stond. De Eerw. Paters togen onmiddellijk aan het blusschen en mochten er in slagen dank zij bovendien de totale windstilte het vuur tot dezen stal te beperken Ware de wind wat sterker geweest, dan was de ramp zeker niet te overzien geweest, te meer daar vlak bij het uitgebrande per ceel een groote hooimijt stond, grenzende vlak tegen een der vleugels van het massale Juvenaatsgebouw. t Dierenbeul. De politie te Delft heeft proces-verbaal opgemaakt tegen den veedrijver R uil Leeuwarden, die op de markt bij het drij ven van vee van een weggeloopen schaap, dit dior den staart uittrok. BuBtenü, Berichten ONGELUKKEN DE OVERSTROOMING VAN DE MISSISSIPPI. Geteisterd Louisiana. Nog steeds meer land onder w a t e t. Met groote snelheid storten watermas sa's van 36 meter hoog zich door de openingen in de dijken van de Bayou des Glaises en vernielen steeds groofcr gebie den in Zuid-Louisiana. Het geweld van de overstrooming kan tot op kilometers af stand gehoord worden. Reeds staan G00 vierkanten mijlen onder water en de over strooming breidt zich onhoudbaar waa'ors gewijze uit over een steeds grooter gebied. Op 75 K.M. afstand van de ovorslrooming legt de bevolking den arbeid r.ceh en heipi bij het versterken van de dijken of vluchi naar de heuvels. Over hoogstens twee da gen zullen deze dijken twee meter ondor het water zitten. Duizenden menschen spoedden zich uii de tot ondergang gedoomde streken naar de ooogere gebieden in het westen. In Avoyelles, waar men te lang vertrouwde op de bescherming van de Bayou des G'ai- ses zijn 2000 personen gered, velen met levensgevaar voor de redders. Sommige menschen moesten op de daken hunner huizen klimmen om aan verdrinking It ontkomen. Te Sommesport zijn 700 man nen, vrouwen en kinderen tegen hel aan breken van den dag van een dijk gehaald, die een paar uur later onder den druk van het water bezweek De aardbeving in Joego-Slavië. Schade in verschillende steden. De bewoners van Belgrado zijn Zondag morgen tegen vier uur door een hevig' aardbeving uit den slaap gewekt. Op den eersten krachtigen schok volg den tallooze lichtere schokken. Volgens een mededeeling der seismografische in; richting te Belgrado is sinds het jaar 190' en zoo sterke aardbeving nin het gebied van het oude koninkrijk Servië niet waar genomen. Te Belgrado zelf werd het gebouw var het ministerie van Buitenlandsche Zakei beschadigd. In de provincie is een aant* steden geteisterd. Voorzoover tot dusvei kon worden geconstateerd, bedraagt be' aantal dooden zes o.w. drie kinderen, die onder de puinhoopen van een huis wer den bedolven. In de kazerne te Milanova? brak onder de uit hun slaap opgeschrikt* soldaten een paniek uit; velen hunnei sprongen uit de vensters, waarbij zij ern stige verwondingen opliepen!" Duizenden personen brachten in Noord-Joego-Slavi. den nacht van Zaterdag op Zondag onder den blooten hemel door. Het Joego-Slavisehc ministerie var Binnenlandsche Zaken verklaart intus- schen, dat er in het binnenland geen scha de van beteekenis is aangericht. Belgrad( heeft in liet geheel geen schade geleden w daar zijn ook geen slachtoffers. Tragisch ongeval. Bij Carden is Zondag op de Moezel zeilbootje omgeslagen, waarin zich k'D' deren bevonden. Het gelukte den technic Haubrich uit Trier, twee der kinderen 10 redden. Bij zijn poging om ook het derdf kind boven te halen kreeg hij een liar'' verlamming, zoodat hij zelf verdronk. Goederentrein en goederenloods verbrand Zondag zijn op een slation in de buur* van Parijs een uil 30 bevrachte wagons bestaande goederentrein en een goederen loods door brand vernield. Dc materie^ schade is zeer belangrijk.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4